Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar 3D Konfigurátor kol

Karel Trojan - opustil nás výjimečný člověk

Byl pátek 10.listopadu, 7 hodin ráno, kdy pípnul mobil a v sms stálo: Karel T zemřel. V tu chvíli se mě zmocila jen a jen beznaděj a stále jsem si opakoval...to snad ne, to ne, jen to ne...Brečel jsem jako malej kluk...

FIA Masters - Monoposty F1 ze zlaté éry v Mostě

Na divácký úspěch loňské premiéry soubojů nádherných historických cestovních vozů a formulí mostecký autodrom naváže v příštím roce druhým ročníkem závodního víkendu The Most Historic Grand Prix. Uskuteční se ve dnech 22. až 24. června.

Alfa Romeo 33 Stradale slaví 50 let

Tento kultovní vůz představuje dokonalou směs špičkových technologií, závodní mechaniky a jedinečného stylu. Tento skvělý model byl představen 31. srpna 1967 v předvečer italské Grand Prix formule 1 na okruhu v Monze, což bylo samo o sobě dokonalou demonstrací pouta mezi závodními a silničními modely značky.

Podzimní jízda Retro Prague - loučení se sezonou

Poslední veteránskou akcí letošního roku byla Podzimní jízda Retro Prague, jejíž hlavní organizátoři pánové Mirek Kotlařík a Josef Hensl připravili čtyřem desítkám posádek zajímavý program spojený s návštěvou dvou mladoboleslavských muzeií.

Natáčí se televizní seriál a film o Elišce Junkové

Zapsala se do dějin jako nejrychlejší žena světa. Dodnes ji žádná jiná nepřekonala. Půvabná, jemná a okouzlující a zároveň i emancipovaná, odhodlaná, svéhlavá. Taková byla první dáma motorismu a největší závodnice všech dob Eliška Junková (1900–1994).

Expo Classic Salzburg se vyplatí navštívit

Největším veteránským veletrhem v Rakousku je Classic Expo, které se již po třinácté uskutečnilo na výstavišti v Salzburgu a jde asi o jednu z nejlépe dostupných výstav z České republiky. Navíc areál nemusíte nikde hledat, je hned za sjezdem z dálnice.

O víkendu na Rallye Berounka Revival

Již po osmé se o víkendu sejdou na společensko-sportovní akci Rallye Berounka Revival osobnosti, které psaly historii našeho motoristického sportu a fandové historických sportovních a závodních vozů, aby se pobavili, setkali se s přáteli.

Pražská Noblesa - vítězové a zajímavosti

Jak jsme už psali, domácí veteránská sezona skončila v sobotu desátým ročníkem Pražské Noblesy, která vyvrcholila poprvé na Vyšehradě. A doufáme, že ne naposledy. Vždyť krásné staré automobily si zaslouží být vystaveny v důstojném prostředí. V zahraničí je to zcela běžné.

Pražská Noblesa na památném místě českých dějin

Devět let se jezdila Pražská Noblesa pouze Jeremenkovou ulicí s měřeným úsekem a okolními ulicemi, letos poprvé soutěžící zavítali do Modřan, ale hlavně na Vyšehrad. Je to snad poprvé, kdy historické automobily zavítaly na památné místo našich dějin.

Pražská Noblesa bude zítra opět noblesní

Rok s rokem se sešel a máme tady opět Pražskou noblesu a její jubilejní desátý ročník, i když historie akce spadá až do roku 1987, kdy Veteran Vintage Club uspořádal závod 1/4 míle Žižkovem. Po několika letech se přesunula na Žižkov, a protože pánové Jan Täubel a Petr Navrátil chtěli uspořádat na závěr sezony zajímavou akci, vymysleli Noblesu.

Podzimní Sosnění - pěkné závody historiků

T.Ubl

Už sedmnáctý ročník veteránského Sosnění, tentokrát podzimní, přilákalo na autodrom do Sosnové šest desítek závodníků, na které čekaly dvě tréninkové a dvě závodní jízdy po osmi kolech. Kdo absolvoval všechno, ten najezdil více kilometrů než při kdejakém závodě do vrchu.

Svatováclavská jízda ve městě automobilů s rekordní účastí

Volno ve sváteční den můžeme prožít různými způsoby. Mnozí stále vyrážejí do lesů na houby, babí léto lákalo k výletům pěšky nebo na kolech, na mnoha místech se konaly různé akce. Veteránisté z okolí Mladé Boleslavi se už patnáct let sjíždění do města automobilů ke Svatováclavské jízdě.

Již tuto sobotu vzhůru do Soběšic

V sobotu 30. září pořádá pan Karel Kupka tradiční veteránskou akci, která nemá u nás obdoby, pokud jde o množství startujících. K závodu do vrchu Brno – Soběšice je přihlášeno 140 motocyklů a 150 automobilů, a to výhradně předválečných, které doplní asi čtyři desítky motocyklů do 60.let, většinou ale závodních.

ŠKODA 450 vyjela před šedesáti roky

V září 1957 představila největší česká automobilka více než 1,6 milionům návštěvníkům třetího Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně mimořádnou novinku: nový roadster ŠKODA 450. Elegantní roadster měl stahovací střechu a vyznačoval se atraktivním, sportovním designem.

Historické i nové Maserati v pražských Arkádách

Italská automobilová značka Maserati ovládla pražský obchodní dům Arkády Pankrác, velkolepá výstava jejích vozů potrvá až do 27. září. Expozice nese název „V zajetí Maserati“ a návštěvníci se mohou těšit na zajímavou cestu historií automobilky. K vidění jsou jak historické modely, tak vozy současné produkce.

Neobyčejné příběhy z historie automobilky Škoda

Podzimní sérií pěti přednášek navazuje ŠKODA Muzeum na oblíbená inspirativní setkání nad zajímavými momenty z historie automobilky ŠKODA AUTO. Přiblíží přelomové okamžiky vývoje značky a seznámí návštěvníky se zajímavými osobnostmi, spojenými s automobily ŠKODA.

Škoda Favorit - 30 let od světové premiéry

Před 30 lety vstoupila automobilka Škoda do nové epochy. Moderně řešený hatchback Favorit se poprvé představil strojírenském veletrhu v Brně ve středu 16. září 1987, moderním pojetím byl plně srovnatelný se západní konkurencí ve třídě. Zazářil také na závodních tratích a odstartoval dynamický rozvoj značky ŠKODA.

Ploutvobraní v JK Classic Muzeu bylo Na Pohodu

Poslední letošní akcí muzea historických amerických automobilů JK Classic v Lužné u Rakovníka bylo Ploutvobraní, ale samotné muzeum je otevřené ještě o víkendech do konce října, a také ve čtvrtek 28. září.

Zbraslav - Jíloviště: Ford Rajo a další závodní unikáty

Jízda do vrchu Zbraslav – Jíloviště je vypsaná sice pro automobily vyrobené do roku 1939, ale na startu se objevují i historické formule a závodní automobily, nejen z doby meziválečné, ale také z padesátých let.

17. Podzimní Sosnění v neděli 1. října

V posledních letech přicházejí do módy stále více závody historických automobilů, včetně formulových vozů. Jako první přišli před v roce 2008 s nápadem členové Czech Classic Car Clubu a upořádali první závod na okruhu v Sosnové a pokračují v nich dodnes.

Loukotě a pára - 2017-07-24

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar