Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

Termíny Sosnění i Rojení v roce 2018

Příznivci Veteránského Sosnění a Veteránského Rojení si mohou zapsat do kalendáře tři velice důležitá data pro letošní rok: 19. května, 9. června a 6. října. Pochopitelně je najdete i v našem kalendáři.

O ŠKODA Muzeum je stále velký zájem

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi je nejen výkladní skříní bohaté historie automobilky ŠKODA, ale i multifunkčním objektem pro řadu kulturních a společenských akcí. Za uplynulý rok 2017 si jeho expozice prohlédlo rekordních 254 143 návštěvníků, což představuje nárůst o 5 % oproti roku 2016.

Mercedesy se představí v ochodních centrech

Více než 20 automobilů Mercedes-Benz bude součástí výstavy, která od února do dubna zavítá do obchodních center v České republice i na Slovensku. V pražském obchodním centru Arkády Pankrác, v brněnské Galerii Vaňkovka a v obchodním domě Central Bratislava se představí především historické vozy německé značky.

Historic Kokořínsko se pojede až v březnu

Devátý ročník jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko se uskuteční letos až ve dnech 9. a 10. března opět ve Mšeně a přihlásit se může prakticky každý majitel historického automobilu vyrobeného do roku 1985.

Veterány v Berlíně

Pozimní a zimní měsíce jsou vyhrazeny nejrůznějším výstavám a veletrhům, aby se příznivci automobilové a motocyklové historie příliš nenudili. Jednou z nich byl i Autoworld na berlínském výstavišti. Pravda, nepatřil mezi tak prestižní jako Techno Classica nebo Retro Classics, ale zajímavá vozidla jsme i tady objevili.

Škoda 1100 OHC vznikla před 60 lety

Před 60 lety, na sklonku roku 1957, dospěla do finále stavba závodního vozu ŠKODA 1100 OHC. Automobil s interním typovým označením 968 byl určený původně pro vytrvalostní závody na okruzích, jeho vývoj odstartoval na jaře 1956.

South Bohemia Classic 2018 v tradičním termínu

Zatímco veteránisté ukládají své klenoty k zimnímu spánku, organizátoři South Bohemia Classic představují termín devátého ročníku soutěže v roce 2018. Největší setinová rallye klasických a sportovních vozů na území České republiky se uskuteční v tradičním termínu 7. a 8. září.

Retro Bavaria Classics ukončilo veteránskou sezonu

O víkendu se uskutečnil v Norimberku druhý ročník veteránského veletrhu Retro Classics Bavaria, jedna ze tří výstav, vedle Retro Classics ve Stuttgartu a v Kolíně nad Rýnem, pořádaná Karl Ulrichem Herrmannem.

Historické cesťáky DRM Klassik v Mostě

Druhý ročník souboje nádherných historických vozů The Most Historic Grand Prix, který mostecký autodrom přivítá v příštím roce o víkendu 22. až 24. června, doplní i závod legendárních speciálů z let 1972 – 1982 DRM Klassik.

Karel Trojan - opustil nás výjimečný člověk

Byl pátek 10.listopadu, 7 hodin ráno, kdy pípnul mobil a v sms stálo: Karel T zemřel. V tu chvíli se mě zmocila jen a jen beznaděj a stále jsem si opakoval...to snad ne, to ne, jen to ne...Brečel jsem jako malej kluk...

FIA Masters - Monoposty F1 ze zlaté éry v Mostě

Na divácký úspěch loňské premiéry soubojů nádherných historických cestovních vozů a formulí mostecký autodrom naváže v příštím roce druhým ročníkem závodního víkendu The Most Historic Grand Prix. Uskuteční se ve dnech 22. až 24. června.

Alfa Romeo 33 Stradale slaví 50 let

Tento kultovní vůz představuje dokonalou směs špičkových technologií, závodní mechaniky a jedinečného stylu. Tento skvělý model byl představen 31. srpna 1967 v předvečer italské Grand Prix formule 1 na okruhu v Monze, což bylo samo o sobě dokonalou demonstrací pouta mezi závodními a silničními modely značky.

Podzimní jízda Retro Prague - loučení se sezonou

Poslední veteránskou akcí letošního roku byla Podzimní jízda Retro Prague, jejíž hlavní organizátoři pánové Mirek Kotlařík a Josef Hensl připravili čtyřem desítkám posádek zajímavý program spojený s návštěvou dvou mladoboleslavských muzeií.

Natáčí se televizní seriál a film o Elišce Junkové

Zapsala se do dějin jako nejrychlejší žena světa. Dodnes ji žádná jiná nepřekonala. Půvabná, jemná a okouzlující a zároveň i emancipovaná, odhodlaná, svéhlavá. Taková byla první dáma motorismu a největší závodnice všech dob Eliška Junková (1900–1994).

Expo Classic Salzburg se vyplatí navštívit

Největším veteránským veletrhem v Rakousku je Classic Expo, které se již po třinácté uskutečnilo na výstavišti v Salzburgu a jde asi o jednu z nejlépe dostupných výstav z České republiky. Navíc areál nemusíte nikde hledat, je hned za sjezdem z dálnice.

O víkendu na Rallye Berounka Revival

Již po osmé se o víkendu sejdou na společensko-sportovní akci Rallye Berounka Revival osobnosti, které psaly historii našeho motoristického sportu a fandové historických sportovních a závodních vozů, aby se pobavili, setkali se s přáteli.

Pražská Noblesa - vítězové a zajímavosti

Jak jsme už psali, domácí veteránská sezona skončila v sobotu desátým ročníkem Pražské Noblesy, která vyvrcholila poprvé na Vyšehradě. A doufáme, že ne naposledy. Vždyť krásné staré automobily si zaslouží být vystaveny v důstojném prostředí. V zahraničí je to zcela běžné.

Pražská Noblesa na památném místě českých dějin

Devět let se jezdila Pražská Noblesa pouze Jeremenkovou ulicí s měřeným úsekem a okolními ulicemi, letos poprvé soutěžící zavítali do Modřan, ale hlavně na Vyšehrad. Je to snad poprvé, kdy historické automobily zavítaly na památné místo našich dějin.

Pražská Noblesa bude zítra opět noblesní

Rok s rokem se sešel a máme tady opět Pražskou noblesu a její jubilejní desátý ročník, i když historie akce spadá až do roku 1987, kdy Veteran Vintage Club uspořádal závod 1/4 míle Žižkovem. Po několika letech se přesunula na Žižkov, a protože pánové Jan Täubel a Petr Navrátil chtěli uspořádat na závěr sezony zajímavou akci, vymysleli Noblesu.

Podzimní Sosnění - pěkné závody historiků

T.Ubl

Už sedmnáctý ročník veteránského Sosnění, tentokrát podzimní, přilákalo na autodrom do Sosnové šest desítek závodníků, na které čekaly dvě tréninkové a dvě závodní jízdy po osmi kolech. Kdo absolvoval všechno, ten najezdil více kilometrů než při kdejakém závodě do vrchu.

Loukotě a pára - 2017-07-24

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar