Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Rallye Praha Revival - vzpomínka na dobu dávno minulou

Automobilová soutěž Rallye Praha se jezdila v letech 1968 až 73 jako mistrovství ČSSR nebo ČSR za účasti nejlepších našich posádek včetně továrního týmu Škoda. Na tradici navázal před osmi lety pan Edda Patera a jeho přátelé mototuristickou akcí pro historické automobily Rallye Praha Revival.

Toyotu Sports 800 našli zrezivělou v garáži

Experti Toyota Gazoo Racing objevili originální sportovní kupé Sports 800, které vyhrálo první ročník legendárního vytrvalostního závodu Suzuka 500. Díky jejich úsilí se vozu vrátila dřívější výjimečnost a je připraven se zase vrátit na dráhu.

Mezinárodní sraz historických vozů Peugeot bude v ČR

Od 8. do 10. června bude v Praze, Plzni, ale i na dalších místech Česka k vidění zhruba stovka exkluzivních veteránů francouzské značky od majitelů z celé Evropy sdružených do asociace, kterou zaštiťuje nejen samotná francouzská automobilka, ale je podporována přímo i rodinou Peugeot.

Rallye Praha Revival s více než 150 posádkami

O nadcházejícím víkendu se uskuteční již 8. ročník akce pro bývalé automobilové závodníky Rallye Praha Revival – memoriál Dalibora Janka. Do Prahy se sjedou kromě našich posádek i účastníci z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska a Francie. Seznam přihlášených čítá přes 150 posádek.

Brno Revival - Festival rychlosti mezi pavilony

Po loňské vydařené premiéře Brno Revivalu na výstavišti se letos uskuteční repríza, a to ve dnech 23. a 24. června. Pan Karel Kupka, vydavatel Motor Journalu už dnes zve všechny příznivci „mezi pavilony“. Vloni se akce vydařila a kdo tam nebyl, ten zaváhal.

Království automobilů v libereckém technickém muzeu

Technické muzeum Liberec otevírá v sobotu 7. dubna pro veřejnost další expozici a názvem Království automobilů. A to právem. Tentokráte si přijdou na své skuteční automobiloví labužníci, patnáct automobilů od roku výroby 1906 až do roku 1987 zavede návštěvníky do pomyslných nejvyšších pater automobilového luxusu.

Historic Vltava Rallye s atraktivními posádkami

Již 27. ročník Historic Vltava Rallye, zařazená opět do Mistrovství Evropy historiků, se pojede ve dnech 20. a 21. dubna a již v tuto chvíli je ohlášen rekordní počet takřka osmdesáti posádek. K tomu ještě dalších patnáct v rámci Legend.

NTM zahajuje sezónu v Plasích a Chomutově

V pátek 30. března Národní technické muzeum na letní sezónu opět otevírá Centrum stavitelského dědictví v Plasích a Železniční depozitář v Chomutově. Návštěvníci tak mají možnost poznat stavební historii v expozicích v Plasích či obdivovat největší železniční sbírku u nás v depozitáři v Chomutově.

Volkswagen na Techno Classica

Malou, ale mimořádně kvalitní ukázku z historie výzkumu značky Volkswagen připravil Volkswagen pro návštěvníky 30.ročníku Techno Classica Essen, nejvýznamnějšího evropského veteránského veletrhu.

Techno Classica v Essenu opět nezklamala

Minulý týden měli příznivci historických vozidel opravdu napilno. V Německu se totiž konaly dva jedny z nejvýznamnějších veteránských veletrhů nejen v celé Evropě. V Essenu probíhal od středy 30.ročník Techno Classica a od čtvrtka ve Stuttgartu pak Retro Classics.

Coppa d Europe skončila na jihu Čech

Po lednové Winter Trial zavítala na jih Čech druhá holandská „partička“ veteránistů, pořádající 14. ročník jízdy pravidelnosti Coppa D Europe. Před dvěma roky končila v Praze, letos v Českých Budějovicích, před tím začínala ve Františkových Lázních. Poslední etapa vedla z Řezna přes Šumavu a my jsme nemohli chybět.

Škoda na výstavě Techno Classica 2018:

Na 30. ročníku Techno Classica v německém Essenu představí ŠKODA AUTO ve dnech 21. až 25. března řadu unikátních vozů, které formovaly její 123letou historii. Vedle modelů se zvýšenou průchodností terénem půjde o zástupce třídy luxusních vozů, výrazné milníky na poli motorsportu i ve výrobě otevřených modelů.

Vzpomínání na Antonína Vitvara

Nová Paka je známa svými významnými osobnostmi jako rodem Suchardů, Bohumilem Kafkou, Otakarem Čílou, Ladislavem Zívrem, Otakarem Hrubým, Václavem Fejfarem a mnoha dalšími. Máme zde ale i další významnou osobnost, která se zapsala do historie motoristického sportu, to: ANTONÍNA VITVARA

Před Galerií Vaňkovka se budou prohánět Mercedesy

V brněnském obchodním centru Galerie Vaňkovka se od 5. března předvádějí návštěvníkům v rámci výstavy „Žijeme Mercedes-Benz“ veteráni této světoznámé německé značky. Dorazí i replika legendární Rudé svině

Mercedesy v brněnské Vaňkovce

Více než 20 historických vozů legendární německé značky, které se během února představily v Praze, dorazily do jihomoravské metropole. V obchodním centru Galerie Vaňkovka byla zahájena výstava „Žijeme Mercedes-Benz“, která potrvá do 25. března a nabídne klenoty kompletní historie automobilky.

Revival Brno na Motosalonu

Návštěvníci motocyklového veletrhu v Brně (8.–11. 3. 2018) mohou navštívit v pavilonu F stánek motoristického podniku, který se letos bude konat v areálu BVV ve dnech 23. a 24. června. Mezi pavilony brněnského výstaviště pak v létě opět zaburácí závodní motory, jež zde naposledy bylo slyšet jak v minulosti, tak po padesáti letech opět loni.

Land Rover zrestauruje chybějící originál

Značka Land Rover si v roce 2018 připomene své 70. výročí několika oslavami a speciálními akcemi. Jednou z nich je i rekonstrukce vozu, který započal celou její historii. Jde o jeden ze tří předvýrobních Land Roverů představených na autosalonu v Amsterdamu v roce 1948.

Přednášky ve ŠKODA Muzeu pro rok 2018

Sérií šesti přednášek navazuje ŠKODA Muzeum na populární setkání nad zajímavými momenty z historie automobilky ŠKODA, při nichž renomovaní odborníci seznámí návštěvníky s atraktivními motoristickými tématy. Další část cyklu „Neobyčejné příběhy z historie automobilky“ startuje 6. března.

Grand Veteran zahájí sezonu

V sobotu 28. dubna se v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice v Praze 8, uskuteční velká veteránská přehlídka Grand Veteran, která zároveň zahájí novou veteránskou sezonu klubů sdružených ve Federaci klubů historických vozidel ČR a dalších partnerů veteránské obce.

Jaguar obnovil výrobu závodního vozu D-Type

Divize Jaguar Classic obnoví výrobu ikonického závodního automobilu D-Type v Coventry. Je to 62 let od výroby posledního vozu tohoto typu v roce 1956. První Jaguar D-Type sestavil tým divize Jaguar Classic. Světový debut prototypu probíhá na Retromobile v Paříži.

Veterány v Berlíně - 2018-01-03

Loukotě a pára - 2017-07-24

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar