Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Tatra Veteran Rallye vyvrcholí v Kopřivnici

Společnost TATRA TRUCKS je hlavním partnerem TATRA VETERAN RALLYE 2017, která se koná u příležitosti oslav 120. výročí od zahájení výroby automobilů v Kopřivnici a vyvrcholí 24. června 2017 od 10 hodin na polygonu automobilky.

Z Paříže do Prahy s veterány

V pátek a v sobotu projížděla po českých a moravských silnicích dálková veteránská jízda z Paříže do Prahy. Pětatřicet převážně britských posádek muselo za šest dnů urazit takřka dva a půl tisíce kilometrů. Kromě poslední etapy (290 km), všechny ostatní měřily od 400 do 450 kilometrů.

1000 mil česloslovenských odstartovalo

Dnes přesně v 7 hodin ráno se vydala první posádka ve složení Bohumír Sedláček a Jan Sedláček na voze Aero 500 na trať vzpomínkové jízdy 1000 mil československých. Za nimi pak v minutových intervalech další čtyři desítky předválečných automobilů.

Stará závodní auta v centru Prahy

Přestože se o víkendu veškerá pozornost motoristické veřejnosti upírala k Legendám, tak přímo v centru Prahy se uskutečnila ještě jedna zajímavá výstava. V prostoru ČVUT v Konviktu byly vystaveny československé závodní automobily.

1000 mil československých startuje zítra před NTM

Před Národním technickým muzeem se letos již po čtvrté odehraje start i cíl jízdy historických automobilů, která obnovuje tradici závodu 1000 mil československých. Tento závod je jednou z legend v dějinách domácího automobilového sportu a byl pořádaný Autoklubem Republiky československé v letech 1933, 1934 a 1935.

Rojení veteránů při Veteránském Rojení

Když jsem pátral, jak vznikl název Veteránské Rojení, tak mě pan Tomáš Pavlík, jeden z hlavních organizátorů akce, vysvětlil, že jej vymyslela před šestnácti roky jeho sestra, když se vymýšlel název pro veteránskou akci. Vzpomněl jsem si na ni hned na několika místech, kudy letošní trať vedla.

Dakarská Tatra 815 6x6 opět vyjela

V Kopřivnici byl představen zrestaurovaný vůz Tatra 815 6x6VE „Ostrý II“, který se zúčastnil slavného závodu Paříž-Alžír-Dakar 1986. Po svém účinkování na Dakaru tři desítky let jezdil v soukromých službách v severní a západní Africe. Loni se vrátil zpět do České republiky.

Muzejní noc v Národním technickém muzeu

Už tradičně se Národní technické muzeum připojuje k Pražské muzejní noci. V sobotu 10. června na návštěvníky čeká pestrý doprovodný program, nové výstavy i oblíbené stálé expozice. Program začíná v 19 hodin a končí jednu hodinu po půlnoci. Aktivity se budou odehrávat jak v budově muzea, tak v jeho venkovním areálu.

Kokořínsko ožije Veteránským Rojením

Malý zámek Lobeč nedaleko Mšena, v malebném prostředí Kokořínska, přivítá v sobotu 10. června účastníky již 16. ročníku Veteránského Rojení historických vozidel. V tuto chvíli je přihlášena stovka automobilů a asi deset motocyklů.

Veterány křižovaly Český ráj

Krásné přímo letní počasí, krásné předválečné automobily, krásná příroda, báječná atmosféra – takový byl 33. ročník soutěže veteránem Českým rájem, který pořádají jičínští nadšenci včele s Janem Zápotockým a Michalem Geislerem.

Nemáte program na neděli - jeďte ze veterány na Loučeň

Ještě v neděli můžete navštívit Concours d Elegance na zámku Loučeň, zhruba dvacet kilometrů od Benátek nad Jizerou a určitě nebudete litovat. V době od 10 do 17 hodin je tady k vidění na osm desítek nádherných historických automobilů včetně patnácti Ferrari z let 1960 až 2017.

Indiani v brněnské Vaňkovce

V obchodním centru Galerie Vaňkovka v Brně byla zahájena výstava legendárních amerických motocyklů Indian. Návštěvníci si mohou motocykly s více než stoletou tradicí prohlédnout až do neděle 11. června.

Škoda na zámku Loučeň - unikátní prototyp i Superb 4000

Barvy společnosti Škoda Auto na čtvrtém ročníku prestižní Chateau Loučeň Concours d´Elegance hájí trojice automobilů ze ŠKODA Muzea: proudnicový prototyp Škoda 935 Dynamic, impozantní Škoda Superb 4000 s vidlicovým osmiválcem a Škoda Rapid.

Půl století rallycrossu v Lydden Hillu

V rámci pátého podniku mistrovství světa v rallycrossu proběhly také oslavy půl století závodění na trati v Lydden Hillu nedaleko Donveru. Svět se tady ale jel zřejmě naposledy, protože od příštího roku se stěhuje na okruh Silverstone, což je určitě škoda. Přírodní tratě mají své kouzlo, na rozdíl od sterilních autodromů.

Sraz Trabantů v Mostě se blíží

Už ve čtvrtek 25. května bude areál mosteckého autodromu patřit legendární východoněmecké automobilové značce Trabant. Automobilka sice nepřežila zánik totalitních režimů ve východní Evropě, stále má však mnoho skalních příznivců po celém světě, a je tak vlastně nesmrtelná.

Technické muzeum Liberec láká na Lagondu a Zündapp

Unikátní Lagonda místo Trabantů, unikátní vozítko s dveřmi vepředu i vzadu a k tomu navíc celá sbírka jízdních kol, tak se změnily expozice Technického muzea Liberec pro letošní sezónu.

Veteránské Rojení zve na 16.ročník do Lobče

Druhá červnová sobota je tradičně vyhrazena již šestnáct let Veteránskému Rojení na zámku v Lobči, nedaleko Mšena. A také letos se v zámeckém dvoře setkají příznivci automobilových veteránů všech značek, vyrobených do počátku osmdesátých let.

Muzejní noc ve Škoda Auto i v domě F.Porsche

Návštěvníci Muzejní noci 2017 se mohou vydat do světa automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi. V pátek 19. května od 19 hodin do půlnoci jsou všichni zváni k bezplatné prohlídce expozic muzea a výrobních provozů automobilky, atraktivních veteránů i sportovních vozů, na ukázku bezpečnostních prvků vozidel, do výtvarné dílny i dětského koutku.

Historické vozy zaplní v sobotu pražskou opletalku

Veterány, dobové kostýmy, hudba, četníci - to je XI. ročník srazu a výstavy historických vozidel, který se koná v sobotu 20. května od 10 hodin v Opletalově ulici v Praze. Tradiční výstava historických vozidel všech značek pořádaná Autoklubem ČR a Asociací veteran car clubů AČR se těší veliké oblibě.

Veteránská elegance na Loučni bude opět velká

Sedm desítek historických automobilů, lépe řečeno opravdových klenotů, z toho patnáct Ferrari, čeká na návštěvníky čtvrtého ročníku soutěže elegance Concours d Elegance na zámku Loučeň. Ve většině případů půjde o premiéry automobilů, které dosud nebyly vystaveny.

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar