Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Legendární autokrosové trio v Nové Pace

Dnešní doba je plná spěchu a mnoho lidí podlehlo pokušení různých drog. Jednou z nich je motoristický sport. Kdo jednou pocítil vůni benzínu, tak mu to zůstalo většinou na celý život. A to je i případ mnoha členů novopackého auto klubu a jejich kamarádů, kteří propadli v 70.letech autokrosu.

Benzinové opojení Maestra Václava Zapadlíka

Až do 28. dubna probíhá v pražské výstavní síni Mánes výstava obrazů světově proslulého a uznávaného výtvarníka Václava Zapadlíka, kterého milovníci jeho obrazů znají jako Maestra. Určitě byste si devět desítek unikátních velkoformátových obrazů neměli nechat ujít.

Techno Classica Essen - Mekka veteránistů

Nový návštěvnický rekord hlásí veteránský veletrh Techno Classica v Essenu. Jeho 28. ročník navštívilo během čtyř dnů 201 304 hostů a poprvé tak byla pokořena dvouset tisícová hranice.

Coppa d Europa na českých silničkách

V sobotu večer skončila u pražského Hotelu Don Giovanni mezinárodní jízda pravidelnosti Coppa d´Europa, která odstartovala ve čtvrtek ráno v holandském Vaalsu. Závěrečná část, a zřejmě i nejnáročnější se uskutečnila mezi Františkovými Lázněmi a Prahou.

Rallye Praha Revival se 180 posádkami

Po přejímkách a první SS na parkovišti chuchelského dostihového závodiště odstartovala první posádka z Václavského náměstí vstříc šestému ročníku Rallye Praha Revival. V pátek večer je čekala ještě SS na letišti v Panenském Týnci, další jsou na programu v sobotu a v neděli.

Veteránská Coppa d Europa skončí v Praze

Západní část naší republiky budou v sobotu křižovat hned dvě veteránské soutěže. Kromě Rallye Praha Revival, o níž jsme již psali, dorazí před polednem do Františkových Lázní necelá stovka historických automobilů holandské soutěže Coppa d Europa

Rallye Praha Revival s vítězkou RMC Biche

Biche

Rok s rokem se sešel a už je tady zase Rallye Praha Revival, pořádaná Edou Paterou a tentokrát směřující z Prahy na Teplicko. Na slavnostním startu na Václavském náměstí by se mělo v pátek 8. dubna v podvečer představit 175 posádek, včetně čtyřiceti zahraničních.

Přípravy na Sosnění a Rojení v plném proudu

Veteránská sezona se pomalu ale jistě už rozbíhá a první akce na sebe nenechají dlouho čekat. Napilno mají také členové Czech Classic Car clubu na které čekají, stejně jako v minulých letech opět tři akce.

Škoda 130 RS A5 - zachráněný unikát

Letos si připomínáme čtyřicáté narozeniny soutěžního a závodního speciálu Škoda 130 RS, jenž proslavil značku prakticky v celé Evropě. Ale už o rok později začal vývoj další verze, která měla úspěšnou stotřicítku nahradit.

Veritas na Retro Classics ve Stuttgartu

Historie vzniku značky Veritasu se dnes čte jako mnoho dalších z tehdejší doby. Je to příběh, který režírovaly náhody, šikovnost, odvaha a úspěch.

Retro Classics - přehlídka veteránské historie

Od čtvrtka do neděle patřilo stuttgartské výstaviště příznivcům veteránů nejen z Německa, ale i z okolních zemí. Za čtyři dny Retro Classics navštívilo 90 tisíc odborníků a zájemců o historická vozidla a 800 novinářů, což je dosavadní rekord veletrhu a je vidět veteráni stále táhnou.

Retro Classics ve Stuttgartu již tento týden

Už tento čtvrtek 17. března začíná jeden z největších veteránských veletrhů Retro Classics ve Stuttgartu a pořadatelé slibují celou řadu překvapení a hodnotných historických automobilů, motocyklů, traktorů i autobusů.

ŠKODA 1000 MBX slaví padesátiny

V posledních dnech se objevily zprávy, že „embéčko“, tedy Škoda 1000 MB slaví padesáté narozeniny. Omyl, tento model měl premiéru již v roce 1964, ale jubileum slaví dvoudveřový model ŠKODA 1000 MBX De Luxe, který debutoval v březnu 1966 na mezinárodním autosalonu v Ženevě.

Škoda 935 Dynamic vystavená poprvé v muzeu Škoda

Poprvé lze na našem území spatřit „in natura“ nedávno zrenovovaný unikát Škoda 935 z roku 1935. Až do května můžete obdivovat um českých karosářů a techniků ve škodováckém muzeu v Mladé Boleslavi.

Thierry Sabine miloval Afriku

Rally Dakar by asi nikdy nevznikla, kdyby se Francouz jménem Thierry Sabine nezúčastnil před čtyřiceti roky závodu Abidjan – Nice a nezabloudil v poušti Ténere. Když došel motocyklu benzin, tak se vydal hledat pomoc, tři dny bloudil, než jej objevilo malé letadlo.

Jean Rédéle dal světu alpinku

Historie značky Alpine, to je vize jejího zakladatele Jeana Rédélé. Je to spojení závodů, technické geniality, stylu a smyslu pro obchod. Je to opravdová sága, ověnčená setkáními a výměnou zkušeností, která právě oslavuje své 60. výročí.

Jiří Bergr slavil osmdesátiny

Když jedete po dálnici z Prahy do Liberce, tak asi jen málokdo ví, že se na jejím zrození podílel i automobilový závodník Jiří Bergr, který v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století působil jako geometr v liberecké Geodézii. A ve volném čase se věnoval automobilovému sportu.

Zrození automobilu před 130 lety

Tento dokument uvedl svět do pohybu: Carl Benz přihlásil 29. ledna 1886 patent na své „vozidlo poháněné motorem na plyn“, a právě tento okamžik je považován za zrození automobilu. V témže roce realizoval Gottlieb Daimler – nezávisle na Benzovi – svůj motorový kočár. Tím v roce 1886 prakticky začala již 130 let trvající úspěšná historie značky Mercedes-Benz.

Volvo vyrábí kombi přes 60 let

Pokud jde o design a výrobu rodinných vozů typu kombi, může se stejným rodokmenem jako společnost Volvo Cars pochlubit jen několik málo dalších automobilek. To je také jeden z důvodů, proč bylo odhalení nového kombi Volvo V90 tak očekávanou a významnou událostí.

Milníky aerodynamiky ve ŠKODA Muzeu

Tématem nové výstavy ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi je aerodynamika. Do 8. května 2016 mohou návštěvníci nahlédnout do bohaté historie aplikace aerodynamických poznatků automobilkou ŠKODA, a to prostřednictvím výjimečných exponátů a řady dobových fotografií.

LEGENDY v pohybu - 2015-06-17

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar