Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Rallye Berounka Revival - vzpomínka na minulost

motto revivalů: akce pro všechny, kdož se nakazili oktanovým bacilem, infekcí, které se nejúčinněji čelí pevným upoutáním v anatomickém sedadle s rukama na kůží obšitém volantu a nohama stepujícíma na odvrtaných pedálech nejlépe v automobilu, kde poslední výkřik elektroniky představuje cyklovač stěračů.

Rallye Berounka Revival očima Pavla Vydry

Už posedmé připravil pořadatelský tým okolo Edy Patery vzpomínkovou soutěž Rallye Berounka Revival. Revival znamená volně přeloženo obnovení, oživení, návrat. A v tomto případě skutečný, nejen ke kořenům soutěží, ale i co se týče kamarádství, vztahů mezi účastníky, vzájemného respektu.

Rallye Berounka Revival - setkání legend

Už sedm let pořádá Edda Patera soutěže pro historické automobily, tzv. revivaly. První byla Rallye Berounka Revival v roce 2010, a hned v následujícím roce ještě jarní Rally Praha Revival. Přihlásit se může prakticky každý majitel vhodného historického automobilu, na letošní Berounku dorazilo 120 posádek.

Rallye Berounka Revival již o víkendu

Již o tomto víkendu se uskuteční sedmý ročník sportovně-společenské akce pro legendy motoristického sportu, bývalé i aktivní závodníky a příznivce historických závodních a sportovních automobilů Rallye Berounka Revival.

Škoda Popular Sport Monte Carlo slaví 80 let

Jeden z nejvýraznějších vozů z historie automobilky ŠKODA si připomíná 80. výročí od své mezinárodní výstavní premiéry. ŠKODA POPULAR Sport Monte Carlo se představila návštěvníkům 20. autosalonu v Paříži 1. října 1936. Zákazníky následně oslovila limitovaná edice sportovních roadsterů, kabrioletů i kupé.

Podzimní Sosnění přineslo pěkné závody na mokru

Už tradičně se na začátku října sešli majitelé sportovních historických automobilů a formulí na okruhu v Sosnové, aby změřili síly při Podzimním Sosnění. Účast více než sedmi desítek automobilů byla velice pestrá, a ani nepřízeň počasí v podobě přeháněk a deště neubrala na dobré náladě.

Podzimní Sosnění se jede 8.října v Sosnové

K Podzimnímu Sosnění na sosnovském autodromu je přihlášeno sedm desítek historických automobilů včetně formulí, a každým dnem se stále ještě hlásí další zájemci. Diváci se mohou těšit na zajímavé automobily, ale i několik osobností.

Komorní akce na Grossglockneru

Už po páté si dali v novodobé historii dostaveníčko na vysokohorské silnici Grossglockner hochalpenstrasse majitelé historických automobilů, aby pokořili nejdelší závod do vrchu. Na takřka 15 kilometrech je čeká 92 zatáček a 14 „vracáků“.

Haugland slaví sedmdesátiny

Jednou z nejvýraznějších postav českého automobilového sportu je bezpochyby John Haugland. Předpokládáme, že i mladší generace ví, kdo to byl Haugland. Norský soutěžní jezdec, jehož druhým domovem byla naše vlast a jenž byl dvacet let věrný značce Škoda, kterou proslavil po celé Evropě, zvláště pak ve Skandinávii a Velké Británii.

Star Rally pro Tenkla s BMW 3

Součástí Barum Rally je několik let i Star Rally pro historické automobily, nejdříve jen jako tzv.legendy, tedy bez měření času, ale protože se stále více a více objevovaly hlasy, že majitelé historických rallye automobilů by rádi také závodili „na ostro“, rozhodli se vloni pořadatelé vypsat kategorii i pro ně.

Bugatti a další skvosty v ulicích Zlína

Stalo se už tradicí, že doprovodný program mezinárodní automobilové soutěže Barum rally tvoří i historické automobily, a to nejen soutěžní, které se účastní tzv. Star Rally, ale i klasické, včetně bugatek

Škoda Octavia slaví 20. narozeniny

Před 20 lety, 3. září 1996, zahájil tehdejší prezident České republiky pan Václav Havel provoz nově vystavěné části automobilky ŠKODA a zároveň tím slavnostně odstartoval kariéru modelové řady ŠKODA OCTAVIA.

Škoda Classic Tour s rekordní účastí

ŠKODA Classic Tour s rekordní účastí ŠKODA AUTO podporuje péči o automobilovou historii i nadšení pro techniku také formou jízdy historických vozů, kterou již potřetí připravila pro své zaměstnance a jejich rodiny.

Technické muzeum Liberec slaví dva roky

Technické muzeum Liberec si 6. září připomnělo dva roky od svého otevření. Skupinka nadšenců tehdy bez jakýchkoli dotací z veřejného sektoru začala provozovat malé muzeum v pavilonu G bývalého libereckého výstaviště.

Tucet bugatek a další skvosty na Zbraslavi

Populární závod historických automobilů a motocyklů do vrchu Zbraslav – Jíloviště se uskuteční opět ve svém tradičním termínu, tedy v sobotu 3. září a pohled do seznamu přihlášených slibuje pěknou podívanou. Záleží jen na počasí, ale předpověď vypadá slibně.

Sachsen Classic - pojízdné muzeum v Krušnohoří

Sice zatím nemáme v Čechách vlastní velkou veteránskou soutěž, ale jedna taková každoročně projíždí naší republikou, respektive Krušnohořím. Je to Sachsen Classic, vedoucí ze Zwickau do Chemnitz. Letos se uskutečnil již čtrnáctý ročník.

V sobotu pojedou veteráni Chodskem

Již nepřetržitě 42 let trvá tradice soutěží historických vozidel pořádaných Veteran car clubem Domažlice. Dne 23. srpna 1975 se totiž uskutečnil první ročník jízdy pravidelnosti do vrchu Vavřineček, jehož se zúčastnilo 31 motocyklů a 55 automobilů do roku výroby 1945.

Škodovky se představily na GP Old Timer na Nürburgringu

Při 44. ročníku Oldtimer Grand Prix na okruhu Nürburgring si ŠKODA AUTO připomněla své bohaté angažmá na poli motorsportu, trvající již 115 let. Divákům se předvedlo hned několik legendárních vozů ŠKODA 130 RS, celkem se setkání zúčastnilo 36 automobilů ŠKODA z různých dekád minulého století.

Technické muzeum Liberec se opět rozrůstá

Technické muzeum Liberec se pochlubit dvěma novými exponáty. Jsou to ovšem exponáty mimořádně veliké a dovnitř muzea se nevejdou, ozdobí tak volnou plochu uprostřed areálu bývalého výstaviště a do jisté míry předznamenají další vývoj těchto ploch.

Štolfa s Hawlem na Rally Agropa

Velice vydařenou soutěží zařazenou do Mistrovství ČR historických vozů, Rally Sprint Série, Poháru 2+ a Poháru pořadatele byla Eplcond rally Agropa s centrem v Horažďovících. Pořadatelsky dobře zvládnutá rally uvítala na startu 140 posádek.. Velké množství diváků, letní počasí, zajímavé rychlostní zkoušky a kvalitní výkony posádek byly průvodními znaky sobotní soutěže.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar