Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Auto Palace - 110.výročí vlastního auta

Auto Palace Group, jako součást skupiny Auto Binck, je dnes jednou z nejstarších automobilových společností na světě s působností v osmi evropských zemích s obratem 1,2 mld. Euro. Ne úplně známým historickým milníkem nizozemské společnosti Auto Palace je však představení vlastního vozu v roce 1908.

Technické muzeum Liberec přidá tramvaj T3

Tramvaje typu T3 se vyráběly od roku 1962 až do 1997 a díky své promyšlené konstrukci a nadčasovému designu si rychle získaly velkou popularitu a ve východní Evropě se staly jakýmsi synonymem pro tramvaj jako takovou

Úspěchy L & K a ŠKODA v motoristickém sportu

› Prvorepublikové automobily Laurin & Klement / ŠKODA prokázaly své mimořádné kvality v řadě náročných závodů i soutěží, kromě Evropy také v Africe a Jižní Americe. Navázaly tak na sportovní úspěchy motocyklů Laurin Klement.

Výstava 1000 mil československých v NTM

Národní technické muzeum otevírá výstavu „Automobilový závod 1000 mil československých“. Ve výstavě NTM představí výběr z dochovaných vozů, které se prvorepublikového závodu zúčastnily: automobily Aero 750 Sport Coupé, Wikov 7/28 a Jawa 750. Výstava je věnována historii tohoto slavného závodu i novodobým vzpomínkovým jízdám.

ŠKODA 860 - osmiválcový skvost opět v plném lesku

Výročí 100 let od založení Československa si ŠKODA AUTO připomíná i dokončením renovace klenotu svých muzejních sbírek, vozu ŠKODA 860. Exemplář z roku 1932 je jediným dochovaným kabrioletem této modelové řady, luxusní vůz ve své době definoval nová měřítka výbavy a jízdního komfortu.

Technické muzeum Liberec otevře novou expozici

Technické muzeum Liberec se rozroste další expozici. Tentokrát se jedná o pavilon C, který vznikl zásluhou libereckého Boveraclubu. Exponáty budou tedy věnovány především veřejné dopravě.

Rallye Berounka Revival startuje v sobotu

O víkendu se uskuteční již devátý ročník sportovně-společenské akce Rallye Berounka Revival pro legendy motoristického sportu a příznivce historických závodních a sportovních aut. Promotér automobilových závodů Eda Patera se svým týmem jej připravil již podle osvědčeného revivalového konceptu.

150 let od narození Václava Klementa

Před 150 lety, 16. října 1868, se ve Velvarech narodil Václav Klement, spoluzakladatel současné automobilky ŠKODA AUTO. Kromě strategického směřování značky se zasloužil o její expanzi na domácím trhu i v zahraniční. Skromný a pracovitý platil za schopného, náročného manažera s širokým rozhledem, ale také za úspěšného závodníka a mecenáše.

Technické muzeum Liberec přivítá automobily Rolls Royce

Technické muzeum Liberec přivítá tuto sobotu návštěvu v podobě členů českého Rolls Royce a Bentley klubu. Zhruba 20 automobilů těchto luxusních britských značek zavítá na nádvoří muzea zhruba mezi 10:30 a 11:30 hodin.

Pražská noblesa se 150 veterány

Veteran a Vintage Club z.s. Praha pořádá v sobotu 6. října tradiční Pražskou noblesu, která prakticky uzavírá veteránskou sezonu. Na programu jsou dvě jízdy pravidelnosti a Spanilá jízda Prahou se zakončením na Náplavce.

Závodní historie na Rossfeldu

Na horské silnici Rossfeldstrasse nedaleko Berchtesgadenu, pod „Orlím hnízdem“ se pořádaly závody do vrchu od roku 1958, o tři roky později se stal kopec poprvé součástí Mistrovství Evropy. Nejlepší evropští vrchaři se tady scházeli až do roku 1973 a poté ještě v roce 1977. Pak závod definitivně zanikl.

Podzimní veteránské Sosnění se blíží

V sobotu 6 října se rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí F3 a MTX při Podzimním Sosnění. Seznam přihlášených se pomalu plní ve všech kategoriích.

Pokračování série přednášek ve ŠKODA Muzeu

Série oblíbených přednášek o zajímavých momentech z historie značky ŠKODA AUTO pokračuje ve ŠKODA Muzeu třemi setkáními. Posluchačům zprostředkují nejen atmosféru mladého Československa, od jehož vzniku si připomínáme 100 let.

Classic days na vodním zámku Dyck (II)

Dnes se ještě jednou vracíme k vodnímu zámku Dyck, kde proběhly Classic Days, takový menší Goodwood, i když si v mnohém se slavnějším a známějším festivalem příliš nezadá. K vidění bylo hodně zajímavého jak v parku, tak při jízdě.

Automobilová krása v podání Rameše a Zapadlíka

V Městském muzeu v Lomnici nad Popelkou proběhla v neděli vernisáž výstavy obrazů Václava Zapadlíka a Jiřího Rameše. Jejich obrazy světové třídy s automobilovou tematikou nemusíme asi příznivcům historie a rychlých kol vůbec představovat. To by bylo nošení dříví do lesa.

JLR Classic - multimediální systém pro klasické automobily

Divize Jaguar Land Rover Classic zařadila do své široké nabídky dílů a příslušenství nový multimediální systém. Ten přináší klasickým automobilům moderní funkce, ale díky retro designu vypadá naprosto autenticky.

South Bohemia prostě neměla chybu

Za více než čtyřicet let, co se věnuji motorismu, jsem navštívil hodně veteránských akcí u nás i v zahraničí. Některé pouze jednou, jiné už vícekrát. Jsou místa, na která se ale stále rád vracím. Už dnes vím, že jedním z nich bude i South Bohemia Classic.

Classic Days na vodním zámku Dyck (I)

Anglický Goodwood Festival of Speed je mezi veřejností už hodně známý a populární, ale že se podobná akce s názvem Classic Days - Trips Memoril už po třinácté konala v Německu, se už ví méně. Letos jsme ji navštívili podruhé, a za těch deset let, co jsme tu nebyli, nabyla akce na významu.

Zbraslav - Jíloviště : dvě stovky veteránů na startu

Populární závod historických automobilů a motocyklů do vrchu Zbraslav – Jíloviště se uskuteční opět ve svém tradičním termínu, tedy v sobotu 8. září a pohled do seznamu přihlášených slibuje pěknou podívanou. Záleží jen na počasí, ale předpověď vypadá slibně.

South Bohemia Classic startuje již v pátek

Nadcházející víkend je opět bohatý na veteránské akce. V sobotu se koná jízda do vrchu Zbraslav – Jíloviště, po oba dny pak Ecce Homo a na jihu Čech devátý ročník tzv.setinové rally South Bohemia Classic za účasti 141 posádek z jedenácti zemí světa.

Slováckem s veterány - 2018-08-16

Veterány v Berlíně - 2018-01-03

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar