Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Veteránské Rojení zve na 15.ročník

Druhá červnová sobota je tradičně vyhrazena již patnáct let Veteránskému Rojení na zámku v Lobči, nedaleko Mšena. A také letos se v zámeckém dvoře setkají příznivci automobilových veteránů všech značek, vyrobených do počátku osmdesátých let.

Přjďte pobejt na Studenecké míle

Rok s rokem se opět sešel a je tady další z úžasných veteránských akcí – Studenecké míle, pohodová vyjížďka podkrkonošskými vesničkami, letos až na Horní Mísečky. Pořadatelé pod vedením Tomáše Chrtka hlásí přes dvě stovky vozidel.

X. Sraz historických vozidel AČR tuto sobotu v Praze

Autoklub České republiky a Asociace Veteran Car Clubů AČR ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 připravují na sobotu 28. května jubileu 80. Let loga Autoklubu České republiky již X. Sraz historických vozidel AČR. Místem konání srazu je Opletalova ulice v Praze 1 před budovou Autoklubu ČR.

Jindřich Štolfa v cíli Rally Vyškov

Již po čtyřiadvacáté se uskutečnila Rally Vyškov, ale automobilové soutěže mají v tomto městě tradici ještě delší – rallye se zde konaly již v šedesátých letech, v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století zde zase měla centrum Rallye Haná.

Do Škoda Muzea také v pátek v noci

Prohlídka muzejních expozic i výrobních provozů, mnoho fascinujících veteránů i sportovních vozů, simulátor výměny kol, jízda v historickém autobusu, výtvarná dílna i dětský koutek – to vše a řadu dalších zajímavostí nabídne ŠKODA Muzeum v pátek 20. května od 19 hodin do půlnoci v rámci akce Muzejní noc 2016.

Veteránské Sosnění s pěknou podívanou

K prvnímu letošnímu Sosnění se na autodrom v Sosnové u České Lípy sjelo na sedm desítek majitelů historických automobilů a musíme přiznat, že takřka všechny byla na odpovídající úrovni, tedy žádný „lidový tuning“.

Jarní veteránské Sosnění již zítra

Sobota 14. května je doslova nabitá veteránskými akcemi po celé republice, stačí se jen podívat do našeho kalendáře a vybrat si. Tak třeba v malé obci Úterý na Plzeňsku se pojede do kopce, v Litoměřicích se uskuteční akce s názvem Terezín 2016 a v Sosnové se bude závodit na okruhu.

Rallye Křivonoska s neopakovatelnou atmosférou

Historie mezinárodní Rallye Křivonoska se začala psát před 46 lety a tehdy její zakladatelé netušili, co tím způsobí. Z obyčejné akce se stal kultovní podnik, na kterém jsme nesměli chybět ani letos. Účast na Křivonosce je už povinností. Málokterá akce má v sobě tak neopakovatelné kouzlo.

7 Castles trial - Po hlavě do setin

Klasická auta jsou stále oblíbenější a jejich majitelé s nimi rádi vyrážejí na různé soutěže. Jednou z prvních akcí letošní sezóny a intenzivním tréninkem byl druhý ročník setinové rallye 7 Castles Trial.

Historic Vltava Rallye vyhrál Jensen s Porsche

Jubilejní pětadvacátý ročník Historic Vltava Rally měl letos tři favority. Jednak dvojnásobné vítěze Švéda Matse Myrsella a Nora Valtera Christiana Jensena, oba s vozy Porsche 911 a Francouze Erika Comase s Lancií Stratos, který u nás měl premiéru.

Legendární autokrosové trio v Nové Pace

Dnešní doba je plná spěchu a mnoho lidí podlehlo pokušení různých drog. Jednou z nich je motoristický sport. Kdo jednou pocítil vůni benzínu, tak mu to zůstalo většinou na celý život. A to je i případ mnoha členů novopackého auto klubu a jejich kamarádů, kteří propadli v 70.letech autokrosu.

Benzinové opojení Maestra Václava Zapadlíka

Až do 28. dubna probíhá v pražské výstavní síni Mánes výstava obrazů světově proslulého a uznávaného výtvarníka Václava Zapadlíka, kterého milovníci jeho obrazů znají jako Maestra. Určitě byste si devět desítek unikátních velkoformátových obrazů neměli nechat ujít.

Techno Classica Essen - Mekka veteránistů

Nový návštěvnický rekord hlásí veteránský veletrh Techno Classica v Essenu. Jeho 28. ročník navštívilo během čtyř dnů 201 304 hostů a poprvé tak byla pokořena dvouset tisícová hranice.

Coppa d Europa na českých silničkách

V sobotu večer skončila u pražského Hotelu Don Giovanni mezinárodní jízda pravidelnosti Coppa d´Europa, která odstartovala ve čtvrtek ráno v holandském Vaalsu. Závěrečná část, a zřejmě i nejnáročnější se uskutečnila mezi Františkovými Lázněmi a Prahou.

Rallye Praha Revival se 180 posádkami

Po přejímkách a první SS na parkovišti chuchelského dostihového závodiště odstartovala první posádka z Václavského náměstí vstříc šestému ročníku Rallye Praha Revival. V pátek večer je čekala ještě SS na letišti v Panenském Týnci, další jsou na programu v sobotu a v neděli.

Veteránská Coppa d Europa skončí v Praze

Západní část naší republiky budou v sobotu křižovat hned dvě veteránské soutěže. Kromě Rallye Praha Revival, o níž jsme již psali, dorazí před polednem do Františkových Lázní necelá stovka historických automobilů holandské soutěže Coppa d Europa

Rallye Praha Revival s vítězkou RMC Biche

Biche

Rok s rokem se sešel a už je tady zase Rallye Praha Revival, pořádaná Edou Paterou a tentokrát směřující z Prahy na Teplicko. Na slavnostním startu na Václavském náměstí by se mělo v pátek 8. dubna v podvečer představit 175 posádek, včetně čtyřiceti zahraničních.

Přípravy na Sosnění a Rojení v plném proudu

Veteránská sezona se pomalu ale jistě už rozbíhá a první akce na sebe nenechají dlouho čekat. Napilno mají také členové Czech Classic Car clubu na které čekají, stejně jako v minulých letech opět tři akce.

Škoda 130 RS A5 - zachráněný unikát

Letos si připomínáme čtyřicáté narozeniny soutěžního a závodního speciálu Škoda 130 RS, jenž proslavil značku prakticky v celé Evropě. Ale už o rok později začal vývoj další verze, která měla úspěšnou stotřicítku nahradit.

Veritas na Retro Classics ve Stuttgartu

Historie vzniku značky Veritasu se dnes čte jako mnoho dalších z tehdejší doby. Je to příběh, který režírovaly náhody, šikovnost, odvaha a úspěch.

LEGENDY v pohybu - 2015-06-17

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar