Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Star Rally Historic vyhrál obhájce prvenství Neumann

Součástí Barum rally byla i letos Star Rally Historic a Legendy pro historické soutěžní automobily. Zvláště pak Legendy diváky nadchly a posádky se žigulíky a dalšími automobily, k nim se ještě vrátíme.

Acetylénová nostalgie v Kytíně

Acetylénová jízda je určena pro historické automobily a motocykly do roku 1920 a předpokládá se účast zhruba pětadvaceti vozidel. Prohlédnout si je můžete hlavně v Kytíně, Mníšku pod Brdy nebo na Svaté hoře v Příbrami. Případně i na trase níže uvedenou.

Veterány budou kroužit Zlínem již poosmé

Tradiční součástí Barum Czech Rally Zlín je akce pro milovníky nádherných automobilových veteránů pod názvem BUGATTI GRAND PRIX. Již poosmé se vydají na trať městského okruhu v ulicích Zlína historické závodní automobily z dvacátých a třicátých let, aby daly vzpomenout na dávné doby rodícího se automobilového sportu.

Dvorské toulky do Ratibořic

aneb mezi Labem a Úpou, tak zní název veteránské akce, která se již po osmnácté uskutečnila o víkendu. Před Safari ve Dvoře Králové nad Labem sešlo na sto dvacet vozidel, aby si jejich majitelé užili i za nepříznivého počasí pěkný den.

Tour de Franc na Slavii

17 hodin a 17 minut. Tak dlouho trvalo Vladimíru Vidimovi, než zdolal 135 kilometrů dlouhou 20. etapu Tour de France. Zatímco ostatních více než 12 tisíc bojovníků závodu L’Étape du Tour už dávno dojelo do cíle, on ani jednou nezauvažoval o tom, že by to vzdal. To je příběh obrovského odhodlání a zároveň lásky k cyklistice.

Ferdinand Porsche Festival a Autosporting ve Vesci u Liberce

Ferdinand Porsche Festival je největší setkání majitelů sportovních automobilů Porsche v České republice, pořádané na připomínku místního rodáka a světově známého automobilového konstruktéra 20. století, profesora Dr. Ing. h. c. Ferdinanda Porsche, který se narodil 3.9.1875 ve Vratislavicích nad Nisou.

Ennstal Classic - muzeum v pohybu pod Alpami

Na počátku devadesátých let vymyslel rakouský motoristický novinář Helmut Zwickl veteránskou soutěž Ennstal Classic, jejíž centrum „usadil“ do malého městečka Gröbming, nedaleko lyžařského střediska Schladming. První ročník se uskutečnil v roce 1993 a vyhrál jej Walter Röhrl s manželkou Monikou.

Historiky v Pačejově ovládl Marcel Tuček s dcerou Terezou

Ve čtyřicátém ročníku Invelt Rally Pačejov nesoutěžily pouze soudobé automobily, ale ještě před nimi vyjely na trať posádky s historickými vozy, aby bojovaly o body do mistrovství republiky.

Škoda Superb OHV ozdobou Škoda Muzea

ŠKODA SUPERB reprezentovala již od poloviny 30. let vrchol široké nabídky mladoboleslavské značky. Vývojová řada šestiválců vyvrcholila v poválečném období 1946-1949, kdy vzniklo 158 vozů SUPERB v mimořádně působivých provedeních.

Solitude Revival - návrat do minulosti

Po dvou letech opět zahřměly motory závodních automobilů a motocyklů na německém okruhu Solitude u Stuttgartu při ukázkových jízdách. Naposledy se na přírodním okruhu Solitude závodilo v roce 1965, kdy zde startovaly motocykly, sportovní vozy a formule dvě.

Z historie Solitude

Na závodní trati Solitude se jezdily motocyklové a automobilové závody v letech 1903 až 1965, nejdříve jako závod do vrchu. Ve dvacátých letech měřil okruh přes 25 kilometrů a pro své převýšení a sjezdy byl označován jako německé Targa Florio.

Retro Prague Historic Rallye - z Tater do Prahy

Před dvaceti lety založil pan Josef Štangl akci nazvanou Retro Prague, na svoji dobu a české poměry dost ojedinělou akci a řekli bychom, že dodnes asi nepřekonanou. Časy se ale mění, akce zanikla, ale jedno zůstalo – veteránská rallye.

Rally Bohemia Historik - Neumann bez soupeřů

S více než devítiminutovým náskokem ovládli Rally Bohemia Historic suveréni letošní sezony Vlastimil Neumann a Martin Hlavatý na Fordu Escort RS Cosworth. Podařilo se jim tak zvítězit v podniku Mistrovství ČR v rally historických automobilů již počtvrté v řadě za sebou.

Retro Prague začalo u Národního muzea

Soutěže historických automobilů startovaly v Praze už z různých míst, ale z rampy Národního muzea na Václavském náměstí vůbec poprvé. A musíme říct, že nápad to byl skvělý a fotoaparáty nebo spíš mobilní telefony zahraničních turistů cvakaly naplno.

Loukotě a řemeny na pohodu v Českém ráji

První soutěží jičínských veteránistů byla v roce 1984 soutěž Veteránem Českým rájem, v roce 2007 se poprvé uskutečnily Loukotě a řemeny a před třemi roky ještě Cena Prachovských skal. Každá akce je určena jiné věkové kategorie, ale všechny tři se uskutečnily letos během půldruhého měsíce.

Arlberg Classic - veteránská paráda ve Vorarlbergu

Rakousko je zemí zaslíbenou veteránským akcím, Ennstal Classic, Kitzbüheler Alpenfahrt, Silvretta Classic a Arlberg Classic. Čtyři velké akce během měsíce. Letos poprvé jsme navštívili Arlberg Classic v městečku Lech ve Voralbergu a jsme nadšeni.

Oceněné klenoty

Druhý ročník přehlídky automobilové a motocyklové nádhery v pražském Golf Clubu Hostivař se v sobotu 22. června setkal s velkým zájmem účastníků i veřejnosti. Více než stovku historických automobilů a motocyklů obdivovaly tisíce návštěvníků.

Automobilové klenoty - malé české Pebble Beach

Golfové hřiště v Praze Hostivaři již podruhé poskytlo svůj „green“ automobilové a motocyklové historii. Vystaveno bylo na sedm desítek automobilů a třicítka motocyklů od nejstarších až po sedmdesátá léta.

Kočárová slavnost v Centru stavitelského dědictví Plasy

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy 22. června 2019 oživí velkolepá akce s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel.“ Návštěvníci uvidí sestavování historických kočárů, jejich zapřahání a jízdu, užijí si bohatý program i večerní ohňostroj. Slavnost je součástí Letního barokního festivalu Plzeňského kraje a připravilo ji Národní technické muzeum ve spolupráci s Muzeem kočárů v Čechách pod Kosířem.

Automobilové klenoty na golfu

Výstava Automobilové klenoty opět v Praze - nejkrásnější automobily a motocykly opět zamíří tuto sobotu do golfového klubu v Hostivaři. Letos bude představena stovka nejkrásnějších historických vozů a motocyklů, k vidění budou i vozidla ze slavných filmů naší kinematografie.

MTX slavil padesátiny - 2019-05-16

Veterány v Berlíně - 2018-01-03

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar