Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Konfigurátor kol

150 let od narození Václava Klementa

Před 150 lety, 16. října 1868, se ve Velvarech narodil Václav Klement, spoluzakladatel současné automobilky ŠKODA AUTO. Kromě strategického směřování značky se zasloužil o její expanzi na domácím trhu i v zahraniční. Skromný a pracovitý platil za schopného, náročného manažera s širokým rozhledem, ale také za úspěšného závodníka a mecenáše.

Technické muzeum Liberec přivítá automobily Rolls Royce

Technické muzeum Liberec přivítá tuto sobotu návštěvu v podobě členů českého Rolls Royce a Bentley klubu. Zhruba 20 automobilů těchto luxusních britských značek zavítá na nádvoří muzea zhruba mezi 10:30 a 11:30 hodin.

Pražská noblesa se 150 veterány

Veteran a Vintage Club z.s. Praha pořádá v sobotu 6. října tradiční Pražskou noblesu, která prakticky uzavírá veteránskou sezonu. Na programu jsou dvě jízdy pravidelnosti a Spanilá jízda Prahou se zakončením na Náplavce.

Závodní historie na Rossfeldu

Na horské silnici Rossfeldstrasse nedaleko Berchtesgadenu, pod „Orlím hnízdem“ se pořádaly závody do vrchu od roku 1958, o tři roky později se stal kopec poprvé součástí Mistrovství Evropy. Nejlepší evropští vrchaři se tady scházeli až do roku 1973 a poté ještě v roce 1977. Pak závod definitivně zanikl.

Podzimní veteránské Sosnění se blíží

V sobotu 6 října se rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí F3 a MTX při Podzimním Sosnění. Seznam přihlášených se pomalu plní ve všech kategoriích.

Pokračování série přednášek ve ŠKODA Muzeu

Série oblíbených přednášek o zajímavých momentech z historie značky ŠKODA AUTO pokračuje ve ŠKODA Muzeu třemi setkáními. Posluchačům zprostředkují nejen atmosféru mladého Československa, od jehož vzniku si připomínáme 100 let.

Classic days na vodním zámku Dyck (II)

Dnes se ještě jednou vracíme k vodnímu zámku Dyck, kde proběhly Classic Days, takový menší Goodwood, i když si v mnohém se slavnějším a známějším festivalem příliš nezadá. K vidění bylo hodně zajímavého jak v parku, tak při jízdě.

Automobilová krása v podání Rameše a Zapadlíka

V Městském muzeu v Lomnici nad Popelkou proběhla v neděli vernisáž výstavy obrazů Václava Zapadlíka a Jiřího Rameše. Jejich obrazy světové třídy s automobilovou tematikou nemusíme asi příznivcům historie a rychlých kol vůbec představovat. To by bylo nošení dříví do lesa.

JLR Classic - multimediální systém pro klasické automobily

Divize Jaguar Land Rover Classic zařadila do své široké nabídky dílů a příslušenství nový multimediální systém. Ten přináší klasickým automobilům moderní funkce, ale díky retro designu vypadá naprosto autenticky.

South Bohemia prostě neměla chybu

Za více než čtyřicet let, co se věnuji motorismu, jsem navštívil hodně veteránských akcí u nás i v zahraničí. Některé pouze jednou, jiné už vícekrát. Jsou místa, na která se ale stále rád vracím. Už dnes vím, že jedním z nich bude i South Bohemia Classic.

Classic Days na vodním zámku Dyck (I)

Anglický Goodwood Festival of Speed je mezi veřejností už hodně známý a populární, ale že se podobná akce s názvem Classic Days - Trips Memoril už po třinácté konala v Německu, se už ví méně. Letos jsme ji navštívili podruhé, a za těch deset let, co jsme tu nebyli, nabyla akce na významu.

Zbraslav - Jíloviště : dvě stovky veteránů na startu

Populární závod historických automobilů a motocyklů do vrchu Zbraslav – Jíloviště se uskuteční opět ve svém tradičním termínu, tedy v sobotu 8. září a pohled do seznamu přihlášených slibuje pěknou podívanou. Záleží jen na počasí, ale předpověď vypadá slibně.

South Bohemia Classic startuje již v pátek

Nadcházející víkend je opět bohatý na veteránské akce. V sobotu se koná jízda do vrchu Zbraslav – Jíloviště, po oba dny pak Ecce Homo a na jihu Čech devátý ročník tzv.setinové rally South Bohemia Classic za účasti 141 posádek z jedenácti zemí světa.

Do třech objektů NTM v sobotu vstup zdarma

Národní technické muzeum se v sobotu 8. září připojuje ke Dnům evrop-ského dědictví, které se každoročně v září pořádají, a zpřístupní tři objek-ty – hlavní budovu muzea na Letné, Centrum stavitelského dědictví Plasy a Železniční depozitář v Chomutově – pro návštěvníky zdarma.

Jindra Štolfa o barumácké Star Rally

Součástí Barum rally Zlín byl také 11. ročník Star Rally Zlín Historic, které se zúčastnil také Jindra Štolfa se Zdeňkem Hawlem na voze Metro. Bývalý tovární jezdec se cítil v náročných podmínkách jako ryba ve vodě a dojel na čtvrtém místě.

Tomáš Enge zazářil na barumácké Star Rally Historic

Co se liberecké posádce nepodařilo v okolí Pačejova, vynahradili si na Zlínsku, kde se o víkendu uskutečnila Barum Rally, jejíž součástí byla Star Rally Historic. A co víc, Tomáši Engemu, vedle kterého usedla do rodinné Škody 130 LR opět jeho sestra Lucka, se podařilo náročnou soutěž dokončit na druhém místě.

Star rally vyhrál Neumann s Fordem

Mimořádně náročný ročník má za sebou letošní Star Rally Historic, přidružený závod Barum Czech Rally Zlín určený pro historické vozy. Po napínavém průběhu se radoval z vítězství Vlastimil Neumann, ale u diváků vyhrál Tomáš Enge se škodovkou.

Maestro - Budeš nám chybět

Na celém světě je hodně malířů, jejichž oborem jsou automobily a motocykly. Ale jen několik jednotlivců je opravdu světových. Do absolutní světové špičky patřil a už vždy bude patřit Maestro Václav Zapadlík, jehož úžasné kresby se dostaly až do světoznámé galerie Blackhawk. Bohužel už nám nic nenamaluje.

Star Rally historiků s nejdelší tratí při Barum Rally

Star Rally Historic nastupuje už do své druhé dekády. Jedenáctý ročník této soutěže pro historické rally vozy se pojede se statusem mistrovského závodu seriálu Autoklub MČR-HA, zároveň je vypsán jako volný mezinárodní podnik. Součástí bude také demonstrační jízda vozů Rally Legend.

Bugatti Grand Prix při Barum Rally

Tradice pokračuje! Po loňské odmlce se uskuteční již posedmé v rámci barumky akce pro milovníky nádherných automobilových veteránů pod názvem GRAND PRIX BUGATTI. Fanoušci krásných veteránů se mohou těšit na exhibiční jízdu a setkání historických sportovních automobilů převážně Bugatti.

Slováckem s veterány - 2018-08-16

Veterány v Berlíně - 2018-01-03

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar