Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

17.04.2021

Laurin & Klement řady S - první velkosériový model

Velkosériově vyráběné modely s atraktivním poměrem ceny a výkonu patří k DNA mladoboleslavské automobilky. Před 110 lety se představil bestseller éry Laurin & Klement, řada S.

15.04.2021

Duben bez veteránů a květen..asi taky

Místo, abychom doplňovali nové termíny veteránských akcí, jak v České republice, tak v zahraničí, tak spíš dopisujeme ZRUŠENO nebo PŘELOŽENO. Ale ne u všech akcí se změny dozvíme. V každém případě to vypadá, že se hned tak nějaké pěkné akce nedočkáme.

08.04.2021

Laurin & Klement RK/M (1921) - oblíbený vůz hraběte Kolowrata

Kreativní podnikatel Alexandr „Saša“ Kolowrat–Krakovský stál nejen u zrodu rakouského filmového průmyslu, ale významnou stopu zanechal také coby automobilový závodník. Stál mj. za vznikem unikátní přestavby původního modelu Laurin & Klement RK, který patří k nejcennějším exponátům NTM v Praze.

07.04.2021

Rallye Český Krumlov Revival - pravidelnost v květnu

Rallye Český Krumlov byla z květnového termínu sice přeložena na podzimní, ale přesto ve dnech 21. a 22. května zaburácejí na jihočeských silnicích automobilové motory. Nikoliv však soudobých vozů, ale historických při Rallye Český Krumlov Revival.

05.04.2021

Zachraňme Technické muzeum Liberec

Ačkoli Technické muzeum Liberec existuje pouhých sedm let, stalo se součástí života Liberečanů a je vyhledáváno i turisty z jiných oblastí České republiky i ze zahraničí. Je to naše společná zásluha, protože co by dokázal malý spolek nadšenců bez Vás - návštěvníků!

03.04.2021

Z historie automobilových soutěží: Rallye Klíč Nový Bor

Letos v květnu uplyne čtyřicet let od posledního ročníku Rallye Klíč Nový Bor, která se jezdila v letech 1976 – 1981 jako oblastní soutěž a několikrát i v rámci přeboru ČSR.

03.04.2021

Laurin & Klement FC - první vítězství na čtyřech kolech

Světové rychlostní rekordy, desítky zlatých věnců ze závodních okruhů i jízd spolehlivosti a renomé značky rostoucí neuvěřitelným tempem. Automobilka Laurin & Klement vítězila na počátku 20. století doslova v každém závodě, na jehož start postavila některý ze svých závodních speciálů. Pilířem jejích úspěchů byl Laurin & Klement FC.

29.03.2021

Rallye Berounka Revival opět odložena

Vzhledem ke stávající situaci, bohužel musíme oznámit, že se v sobotu 11. dubna neuskuteční plánovaný Rallye Berounka Revival. Rozhodně my jako organizační tým pro vás chceme "Berounku" připravit. I s ohledem na kalendář EDDA Cupu je další možný termín sobota 22. května.

27.03.2021

Toyota - historie malých vozů

Počátek městských vozů segmentu B je od 60. let spjat s vývojem sportovních aut. Toyota Publica vstoupila na trh v roce 1961 a hned rok na to Toyota uvedla model Publica Sports, na jehož základě vznikl v roce 1965 Sports 800.

20.03.2021

Veteránská arena v Olomouci - musíte vidět

Zatím situace bohužel neumožňuje otevřít muzea, i když nechápe proč. Vždyť tam přijde najednou jen několik návštěvníků, kteří se mezi expozicemi často ani nepotkají. Na rozdíl od hypermarketů. Snad se dočkáme otevření a až se tak stane, tak máme pro vás jeden tip.

18.03.2021

Maserati Bora slaví padesátiny

Zlatý rok rock-and-rollu, který ovládly hvězdy, jako byl David Bowie, Led Zeppelin a Pink Floyd, byl také rokem zrození vozu Maserati Bora. Vůz charakteristický svými elegantními zužujícími se liniemi s futuristickou a hluboce „rock-and-rollovou“ duší debutoval před 50 lety na Ženevském autosalonu.

15.03.2021

Příznivci veteránů smutní

Historie se opakuje, tak bychom mohli nazvat situaci v České republice. To, čeho se příznivci historických vozidel nejvíce obávali, se stává skutečností. Přicházejí první zprávy o rušení a překládání akcí.

12.03.2021

Spring Classic se přesouvá na 5.června

Ani druhý ročník Spring Classic se v polovině dubna neuskuteční. Stejně jako v loňském roce musí organizátoři veteránskou setinovou rallye kvůli koronavirovým opatřením odložit na jiný termín, respektive na první červnovou sobotu.

09.03.2021

Nebeská rallye pro Standu Šelmáta

V poslední době nám do závodnického nebe odchází nějak moc osobností, jako kdyby je tam čekaly snad lepší podmínky pro provozování jejich milovaného sportu - Břetislav Enge, Zdeněk Pipota, Zdeněk Němec, Zdeněk Halada… Teď Standa Šelmát, jeden z největších rallyových srdcařů.

06.03.2021

Z ARCHIVU: Vzpomínka na Cenu Prachovských skal

Automobilový a motocyklový závod Cena Prachovských skal se poprvé uskutečnil 17. srpna 1952 u příležitosti oslav 650 let od založení města Jičína. Podařilo se zajistit jak účast továrních jezdců ČZ a Jawa v kategoriích motocyklů, tak mladoboleslavské škodovky pro závod automobilů.

01.03.2021

Laurin&Klement FC - speciál na vyhrávání

První automobil, který vyjel z výrobní haly Laurin Klement v Mladé Boleslavi v roce 1905 byl model FC. Laurin a Klement se znovu pustili do propagace svých nových produktů účastí v závodech. Hnací silou byl Otto Hieronymus, německý inženýr a závodník najatý společností L&K jako ředitel vývoje.

28.02.2021

Hannu Mikkola - velká postava rally nás opustila

O automobilový sport se zajímám od roku 1970, v té době vyrůstala jedna z velkých postav světových rally. Fin Hannu Mikkola, jeden z létajících Finů společně s Timo Mäkinenem nebo Rauno Aaltonenem.

26.02.2021

Laurin & Klement Slavia B - motocykl, který začal motorsport

Zcela výsadní postavení v historii mladoboleslavské automobilky náleží motocyklu Laurin & Klement Slavia typ B. Šlo o první motocykl, se kterým se společnost Laurin & Klement zúčastnila mezinárodního motoristického závodu.

25.02.2021

Maserati slaví výročí modelu A6G 2000

Při plánování své budoucnosti vychází Maserati ze svých kořenů: z hodnot, jako je výjimečnost, jedinečný design a 100% italská DNA, které se i dnes odráží ve vozech značících začátek zcela nové éry značky. V tomto duchu oslavuje Maserati 70. výročí vozu A6G 2000.

22.02.2021

Při Rallye Český Krumlov se nepojedou legendy, ale revival

Projekt, o kterém jako pořadatelé jedné z nejstarších rallye v České republice přemýšlíme již delší dobu. Až letos, padesát let od založení Rallye Český Krumlov, jsme se rozhodli zjistit, zda o tuto sportovně-společenskou disciplínu, která se těší v zahraničí velké popularitě, bude mezi tuzemskými soutěžáky zájem.Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar