Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Classic Show - veteránský veletrh v Brně

Od pátku odpoledne do neděle patřil pavilon A brněnského výstaviště veteránistům z celé České republiky, ale i ze Slovenska. Výstava Classic Show nechce jen předvádět nablýskané automobily a motocykly, ale klade důraz také na řemesla spojená s renovací historických vozidel.

Classic Show - osobnosti a hosté

Peter Baláž

Brněnská Classic Show byla nejen přehlídkou veteránismu v České republice, ale mohli jste tady potkat i hodně zajímavých osobností, které mají s historickými automobily a motocykly co do činění. Ale u koho začít? Asi u pana Karla Kupky

Classic Show Brno 2017 se vrací na výstaviště

Classic Show Brno je akce, která si od roku 2010 získala unikátní postavení. První dva ročníky v letech 2010 a 2011 byly organizovány jako doprovodný program mezinárodního veletrhu Autosalon na brněnském výstavišti. Nyní se sem ve dnech 17. až 19. března vrátí.

Retro Classics Stuttgart nezklamalo

Německo se může pochlubit dvěma velkými veteránskými veletrhy – Retro Classics ve Stuttgartu a Techno Classica v Essenu a k tomu ještě několika menšími například v Brémách, Kolíně nad Rýnem, Norimberku atd.

Pan jezdec Walter Röhrl slaví 70

Začátkem března oslavil šedesáté narozeniny jeden z největších soutěžních jezdců všech dob – Walter Röhrl, dvojnásobný mistr světa v rallye, MS ve vytrvalostních závodech, čtyřnásobný vítěz Rallye Monte Carlo, mistr Evropy atd.

Úspěchy škodovek na Rallye Monte Carlo v muzeu

Automobilka ŠKODA píše úspěšný příběh na Rallye Monte Carlo již 105 let. Nová výstava „Úspěchy vozů ŠKODA na Rallye Monte Carlo“ ve ŠKODA Muzeu vtáhne návštěvníky do světa nejstarší rallye světa, připomíná mimořádné výkony domácích i zahraničních posádek s vozy ŠKODA a dává nahlédnout i do zákulisí této rally.

Nezachraňujme veterány, ale veteránismus jako takový!

Rozhlédli jste se někdy na některé oblíbené veteránské akci po okolí, tedy po složení naší velké pospolité rodiny? Jistě, za dlouhé roky většinu naší komunity všichni známe osobně, ale to nemám na mysli. Jde o věkový průměr nadšenců veteránistů.

Historic Kokořínsko - drama až do konce

Pětatřicet posádek se postavilo v pátek večer ve Mšeně na start první etapy osmého ročníku Historic Kokořínsko, aby si vyzkoušely jízdu pravidelnosti, která pokračovala v sobotu druhou etapou. Zatímco v pátek v noci soutěžící provázely sněhové přeháňky a v závěru i kluzká silnice, tak v sobotu se jelo za krásného jarního počasí.

Historic Kokořínsko startuje v pátek ve Mšeně

Jaký zvolit termín pro zimní soutěž Historic Kokořínsko, aby byl sníh, je vždy sázka do loterie. Ačkoliv je letošní zima bohatá na sníh, tak jízda pravidelnosti historických automobilů, která startuje v pátek 24. února ve Mšeně, se odehraje na suchých nebo mokrých silnicích.

Technické muzeum Liberec - ve čtvrtek Dotýkat se dovoleno

Technické muzeum Liberec láká na celou řadu technicky zaměřených exponátů a na stále se měnící a rozšiřující se expozice. Jako ve většině podobných muzeí není dovoleno se většiny exponátů dotýkat.

Sraz Trabantů na autodromu v Mostě

Více než 30 let staré retro vzpomínky pamětníků starých časů oživí na konci května promenáda legendárních východoněmeckých vozů značky Trabant. Sraz bude součástí dvanáctihodinového závodu The Most Trabant na velkém okruhu, vstupné je bezplatné.

Historické formule se představí v Mostě

Víkend 12. až 14. května bude v Mostě patřit oslavě historie automobilového průmyslu. Součástí premiérového závodu The Most Historic Grand Prix na velkém okruhu autodromu bude totiž i sraz majitelů historických vozidel, kteří na plochách polygonu své nablýskané veterány vystaví dychtivým zrakům návštěvníků.

Veteránské akce v ČR (I)

Veteránská sezona začíná 23. února sice osmým ročníkem jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko pro automobily roku výroby maximálně 1985, ale pak následuje prakticky ještě dvouměsíční pausa.

Zrestaurovaný Range Rover se Rétromobile

Návštěvníci Salon Rétromobile 2017 se mohou těšit na světovou premiéru další série „znovuzrozených“ klasických vozů značky Land Rover, které prošly důkladnou a rozsáhlou renovací. Nový program Range Rover Reborn nabízí zákazníkům výjimečnou příležitost pořídit si opravdový sběratelský skvost.

AvD-Histo-Monte se škodovkami

Devět historických vozů ŠKODA se postaví na start letošního ročníku rally AvD-Histo-Monte, chybět nebudou ani legendární modely ŠKODA 130 RS. Právě tento vůz získal před 40 lety double ve své třídě na Rally Monte Carlo 1977.

Historic Kokořínsko před uzávěrkou přihlášek

Do uzávěrky jízdy pravidelnosti historických automobilů Historic Kokořínsko zbývá ještě pár dní, ale už dnes pořadatelé ASK Praha evidují pětadvacet posádek. Soutěž, které se může zúčastnit každý majitel veterána do roku 1985, se jede ve dnech 24. a 25. února ve Mšeně.

Historky z Rallye Monte Carlo 1977

Jaký byl Československý automobilový sport před čtyřiceti lety, znají mnozí z nás pouze z archivních záběrů a to okem a slovem reportéra. Špičkoví jezdci tehdejší doby byli ti nejlepší z nejlepších a v těch nejlepších vozech.

Peugeot na Retromobile v Paříži

Hlavním tématem expozice značky Peugeot na 42. ročníku výstavy Rétromobile, která se koná od 8. do 12. února na pařížském výstavišti Porte de Versailles, bude číslo 3. Toto číslo mělo pro značky Peugeot velký význam v minulosti a má ho i v současnosti, jak dosvědčuje název aktuálního modelu 3008.

Rallye Monte Carlo 1977 - nedoceněný úspěch Škody 130 RS

Před 40 lety zvítězila ŠKODA 130 RS posádky Václav Blahna/Lubislav Hlávka na Rallye Monte Carlo ve třídě do 1300 cm3, druhé místo ve třídě získali Milan Zapadlo s Jiřím Motalem. Předchůdce Škody Fabia R5 tak napsal jednu z nejslavnějších kapitol 116leté tradice značky ŠKODA v motoristickém sportu.

Tak tomu se říká srdeční záležitost

Pod Troskovicemi

Když se řekne Česká republika, vyvolá to v mnohých lidech představu hlavního města Prahy s její velkolepou architekturou, romantickými uličkami, koncerty a uměním. Ale Česká republika je víc než její hlavní město.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar