Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

16.06.2021

Sraz MTX bude součástí Podzimního Sosnění

V sobotu 25.září 2021 se opět rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí při Podzimním Sosnění, které je součástí 1.oficiálního srazu automobilů a motocyklů MTX.

15.06.2021

Rallylegend přilákalo hvězdy doby minulé

Po loňské zdařilé premiéře Rallylegend na okruzích v Písku a Bechyni, se druhý ročník přemístil do areálu v Bělé pod Bezdězem. Bývalý soutěžní jezdec Václav Polívka a hlavní organizátor akce Jan Reiss, vrchař ze seriálu Edda Cup, vymysleli systém závodění, aby se nemuselo nikam přejíždět a soutěžící si měli čas popovídat.

14.06.2021

Veteránské Rojení s Filipem Marešem, četníkem a jeptiškou

Konečně se příznivci historických vozidel dočkali a po Spring Classic se nám sezona rozjíždí a jen pevně věříme, že snad hned tak neskončí. Uplynulý víkend se uskutečnilo hned několik akcí – Veteránské Rojení v Lobči, Klecanská Rallye, Výjezdu na Ještě nebo Rallylegend v Bělé pod Bezdězem.

08.06.2021

Veteránské Rojení se pojede v sobotu

Již tuto sobotu 12. června se vzhledem k současné situaci uskuteční za přísných hygienických podmínek na zámku v Lobči další ročník Veteránského Rojení. Jsou zváni majitelé historických automobilů, nejen anglických do roku 1980.

07.06.2021

Spring Classic - na přesnost a na pohodu

Máme za sebou druhý ročník setinové Spring Classic, která přilákala do Jindřichova Hradce devět desítek posádek s automobily od roku 1949 do 1992. Ačkoliv je soutěž jednodenní, tak řada posádek dorazila na jih Čech již v pátek a odjížděla v neděli. Mezitím si v sobotu daly 235 kilometrů s osmi testy přesnosti.

04.06.2021

Spring Classic s Lancií Stratos v České Kanadě

Veteránská sezona se pomalu rozjíždí, a jedním z velkých podniků bude v sobotu 5. června druhý ročník setinové rallye Spring Classic. Po loňské vydařené premiéře v Písku a na Šumavě zavítá soutěž letos do Jindřichova Hradce a do České Kanady.

03.06.2021

Citroën Traction Avant se vydává do Ameriky

Citroën a sdružení Aventure Citroën jsou partnery expedice dvou žen, které hodlají přejet americký kontinent ze severu na jih v modelu Traction Avant. Dvojice vyrazila z muzea Conservatoire Citroën. Projekt „Aventure Citroën Terra America“ je zavede z Aljašky do Ohňové země. Při cestě po slavné Panamericaně, nejdelší dálnici světa, se setkají s 21 domorodými národy.

31.05.2021

NTM otvírá pobočky v Chomutově a Plasech

Národní technické muzeum otevírá na letní sezónu své pobočky, které jsou oblíbeným cílem prázdninových výletů. Otevírá se Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy a Železniční depozitář NTM Chomutov.

28.05.2021

Střípky z Rallye Český Krumlov Revival

Lancia Stratos

Českokrumlovští pořadatelé jsou letos asi nejvytíženější z celé republiky. Minulý víkend připravili první ročník Rallye Český Krumlov Revival, příští sobotu je na programu druhý ročník setinové Spring Classic a v září je čeká vrchol - dvanáctá South Bohemia Classic. A ještě by měli začátkem listopadu pořádat klasickou Rallye Český Krumlov.

27.05.2021

NTM prezentuje drezínu ve vestibulu stanice Praha hlavní nádraží

Národní technické muzeum na základě dlouhodobé spolupráce se Správou železnic vystavuje pro veřejnost ve vstupním prostoru stanice Praha hlavní nádraží jednu z železničních drezín ze svých sbírek – motorovou inspekční drezínu Dm 4-47044 z roku 1947.

24.05.2021

Rallye Český Krumlov Revival - vydařený začátek nové tradice

Až na výjimky se Rallye Český Krumlov soudobých automobilů jezdila v polovině května. Také letos ji měli českokrumlovští pořadatelé v plánu ve stejné době, ale vzhledem k situaci s kovidem, už v zimě změnili tradiční termín na podzimní (proslýchá se, že by mohla být v listopadu). Místo toho se rozhodli „na poslední chvíli“ uspořádat první Rallye Český Krumlov Revival.

19.05.2021

ŠKODA Hispano-Suiza ve službách prezidenta T. G. Masaryka

Mladoboleslavská automobilka je tradičně úzce spojena s českou státností. Tomáš Garrigue Masaryk, první prezident republiky, použil při návratu z exilu mladoboleslavský vůz Laurin & Klement řady M a před 95 lety, 10. května 1926, byl vystaven dodací list na reprezentační limuzínu ŠKODA Hispano-Suiza. Impozantní 6,6litrový šestiválec užíval TGM nejdéle ze všech svých služebních vozů

17.05.2021

Retromuzeum Strnadice - návrat do doby socialismu a tuzexu

„Alpy tě ohromí, Karle, ale tohle – to tě dojme! Jen se na to podívej! Vidíš to?! A jestli máš srdce, tak to musíš cítit. To není země, to je zahrádka, pravil doktor Skružný, respektive herec Rudolf Hrušínský ve filmu Vesničko má středisková. A jestli nevěříte, tak se zajeďte na Sedlčansko podívat a dáte mu zapravdu.

14.05.2021

JK Classics v Lužné se otvírá

Všem milovníkům pořádných aut v retro stylu a neskutečné krásy na vědomí se dává...Již je otevřeno!!! Přes 80 úžasných veteránů v perfektním technickém stavu na vás čeká v Muzeu amerických veteránů JK Classics v obci Lužná u Rakovníka.

12.05.2021

Příručka pro Rallye Č.Krumlov Revival

Chcete se zúčastnit 1. Rallye Český Krumlov Revival 2021 a nevíte, jak soutěž probíhá a co vás vlastně čeká? Připravili jsme pro vás následující slovník pojmů, kde se vám jednoduchou formou snažíme vysvětlit to nejdůležitější.

12.05.2021

Slovenská strela může vyjet na koleje

Začátkem května úspěšně proběhla technicko bezpečnostní zkouška historického motorového vozu M 290.002 Slovenská strela. Drážní zkušební komisař Ing. Alois Kotrba PhD. tak mohl v protokolu konstatovat plnou provozuschopnost vozidla. Na základě této skutečnosti bude moci Drážní úřad vystavit průkaz způsobilosti.

11.05.2021

Veteránský Krteček bude

8. ročník S postupným rozvolňováním se zřejmě dočkáme také veteránských akcí.Některé byly zrušeny, s jinými jejich pořadatelé zatím váhali a vyčkávali. Dnes jsem dostali info od železnobrodských škodováků, že oblíbená akve Veteránem za Krtečkem do Jizerských hor proběhne 17. července.

11.05.2021

Vojtěch Štajf - úspěšná premiéra v historikách

Premiérový start týmu Racing21 v rámci 29. Historic Vltava Rallye zakončila posádka Vojtěch Štajf – Vladimír Zelinka na voze Opel Kadett C GT/E pátým místem absolutního pořadí a tím také pódiovým umístěním v několika hodnoceních šampionátů, kategorie i třídy.

09.05.2021

Historic Vltava Rallye - dramatický závěr pro Zippa

Historickou ´Vltavu´ ovládl ´Zippo´, Šumavu vede Kopecký Součástí Rally Šumava byla i letos Historic Vltava Rallye, která se jela v pátek odpoledne a večer a v sobotu. Zatímco první etapa probíhala za hodně střídavého počasí, tak druhý den se pokračovalo už za sluníčka.

06.05.2021

Vojta Štajf s Kadettem na Rallye Vltava Historic

Soutěžní tým Racing21 zažije o víkendu svůj premiérový start v rámci FIA European Historic Rally Championship. Posádka Vojtěch Štajf – Vladimír Zelinka na voze Opel Kadett C GT/E odstartuje na 29. ročníku Historic Vltava Rallye.Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar