Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

22.07.2021

Jízda spolehlivosti Československem po 100 letech

Nejvýznamnějším domácím automobilovým sportovním podnikem počátku dvacátých let byla Mezinárodní soutěže spolehlivosti Československem, uspořádaná v letech 1921, 1922 a 1923. První ročník této soutěže se konal od 25. do 31. července 1921. Po 100 letech budeme svědky jeho opakování.

19.07.2021

Veteránský krteček s legendou Ivanem Rejmonem

Uplynulý víkend byl opět bohatý na veteránské akce a bylo těžké rozhodnout se, kam se vydat. Na výběr byly: Jízda Rudolfa Utěšila v Praze Klánovicích, Křenovická jízda, Sraz sportovních automobilů v Harrachově, Spanilá jízda Českým středohořím, Veteránem pod Bezděz nebo Za krtečkem do Jizerských hor.

16.07.2021

Laurin & Klement s Podsedníčkem z Paříže do Berlína

Historie ŠKODA Motorsport začala ve čtvrtek 27. června 1901 v 6:58 hodin. V maratonu Paříž – Berlín, nejnáročnějším silničním závodě té doby, odstartoval s jednoválcem Laurin & Klement typu B jezdec Topf a dvě minuty po něm Narcis Podsedníček.

13.07.2021

Rally Bohemia Historic - ani Neumann, ani Káňa, ale Janota

Kdo vydržel u rychlostní zkoušky půldruhé hodiny, ten mohl pak ješě sledovat historické soutěžní automobily, jednak ty bojující o mistrovské body a také legendy při demonstrační jízdě. Jen nechápeme, proč byly označeny jako Group B parade, když mezi pětadvaceti legendami bychom béček napočítali na prstech jedné ruky.

08.07.2021

Rally Bohemia - Ota Zenkl ml. ve šlépějích svého otce

Pro všechny skalní fanoušky značky Škoda je letošní rok výjimečný. Tovární tým slaví 120 let od svého vzniku. Je to už slušná řádka let a také více než obdivuhodná historie mnoha typů a generací závodních škodovek. A to téměř ve všech automobilových disciplínách.

03.07.2021

ŠKODA Sport (1949) - speciál pro Le Mans

Mezi sportovními modely a speciály značky ŠKODA patří jedno z čelných míst vozu ŠKODA Sport, doposud poslednímu českému automobilu, který nastoupil do slavného čtyřiadvacetihodinového vytrvalostního závodu Le Mans s českou posádkou.

01.07.2021

Veteránská vyjížďka do Českého středohořé

Vážení přátelé veteránisté, na 17. 7. 2021 jsme pro Vás připravili veteránskou jízdu, která by měla být "částečnou" náhradou za tradiční Ústeckou veteránskou rallye, kterou se nám z důvodu pandemické situace a časové tísně nepodařilo v letošním roce uspořádat v klasickém rozsahu.

29.06.2021

Mecsek Rally - Štajf se Zelinkou pátí

Páté místo v absolutním pořadí, prvenství ve třídě C3 a především vytoužené vítězství v kategorii 2, tedy závodních vozů s homologací do roku 1975 bez rozdílu kubatury, to je celková bilance účasti týmu ACCR Racing21 s posádkou Vojtěch Štajf – Vladimír Zelinka na 54. Mecsek Rallye v Maďarsku.

28.06.2021

Arlberg Classic - od Bodamského jezera po Silvrettu

V tradičním červnovém termínu se opět mohl uskutečnit dvanáctý ročník setinové rallye Arlberg Classic s centrem v městečku Lech v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na více než stovku posádek čekalo ve třech dnech přes pět set kilometrů.

24.06.2021

První OCTAVIA COMBI: bezedný kufr i lůžková úprava

Model OCTAVIA je aktuální bestseller značky ŠKODA. Varianta COMBI navazuje na předchůdkyni, jejíž výroba odstartovala před 60 lety, v létě 1961. První OCTAVIA COMBI kromě dalších výhod nabízela i možnost pohodlného přespání.

23.06.2021

Moravian Wallachia Classic startuje v pátek

Premiérového ročníku Moravian Wallachia Classic se zúčastní téměř padesátka posádek. Ve dnech 25. – 26. června se budou po zajímavých místech Lašska a Valašska prohánět historické skvosty, klasické automobily i sportovní vozy z klukovských plakátů. Mezi startujícími najdete vedle nadšených majitelů i řadu zajímavých osobností.

23.06.2021

Bohatá nabídka veteránských akcí o víkendu

Tento víkend je opět bohatý na veteránské akce, o kterých jsme se dozvěděli a které byste si neměli nechat ujít. Zatímco ve dvou případech jde o jízdu do vrchu, tak v Českém ráji se uskuteční Loukotě a řemeny a v Lysé nad Labem výstava Garáž.

21.06.2021

Písecká jízda - vedro prověřilo veterány

Členové VCC Písek jsou zřejmě velcí optimisté, protože jakmile zařadili svoji Píseckou jízdu do kalendáře, tak tam zůstala, a také se uskutečnila podle plánu. Jen počasí si s jízdou zahrává. Vloni pršelo a bylo chladno, letos naopak vedro od samého rána.

16.06.2021

Sraz MTX bude součástí Podzimního Sosnění

V sobotu 25.září 2021 se opět rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí při Podzimním Sosnění, které je součástí 1.oficiálního srazu automobilů a motocyklů MTX.

15.06.2021

Rallylegend přilákalo hvězdy doby minulé

Po loňské zdařilé premiéře Rallylegend na okruzích v Písku a Bechyni, se druhý ročník přemístil do areálu v Bělé pod Bezdězem. Bývalý soutěžní jezdec Václav Polívka a hlavní organizátor akce Jan Reiss, vrchař ze seriálu Edda Cup, vymysleli systém závodění, aby se nemuselo nikam přejíždět a soutěžící si měli čas popovídat.

14.06.2021

Veteránské Rojení s Filipem Marešem, četníkem a jeptiškou

Konečně se příznivci historických vozidel dočkali a po Spring Classic se nám sezona rozjíždí a jen pevně věříme, že snad hned tak neskončí. Uplynulý víkend se uskutečnilo hned několik akcí – Veteránské Rojení v Lobči, Klecanská Rallye, Výjezdu na Ještě nebo Rallylegend v Bělé pod Bezdězem.

08.06.2021

Veteránské Rojení se pojede v sobotu

Již tuto sobotu 12. června se vzhledem k současné situaci uskuteční za přísných hygienických podmínek na zámku v Lobči další ročník Veteránského Rojení. Jsou zváni majitelé historických automobilů, nejen anglických do roku 1980.

07.06.2021

Spring Classic - na přesnost a na pohodu

Máme za sebou druhý ročník setinové Spring Classic, která přilákala do Jindřichova Hradce devět desítek posádek s automobily od roku 1949 do 1992. Ačkoliv je soutěž jednodenní, tak řada posádek dorazila na jih Čech již v pátek a odjížděla v neděli. Mezitím si v sobotu daly 235 kilometrů s osmi testy přesnosti.

04.06.2021

Spring Classic s Lancií Stratos v České Kanadě

Veteránská sezona se pomalu rozjíždí, a jedním z velkých podniků bude v sobotu 5. června druhý ročník setinové rallye Spring Classic. Po loňské vydařené premiéře v Písku a na Šumavě zavítá soutěž letos do Jindřichova Hradce a do České Kanady.

03.06.2021

Citroën Traction Avant se vydává do Ameriky

Citroën a sdružení Aventure Citroën jsou partnery expedice dvou žen, které hodlají přejet americký kontinent ze severu na jih v modelu Traction Avant. Dvojice vyrazila z muzea Conservatoire Citroën. Projekt „Aventure Citroën Terra America“ je zavede z Aljašky do Ohňové země. Při cestě po slavné Panamericaně, nejdelší dálnici světa, se setkají s 21 domorodými národy.Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar