Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Pozvánka na přednášku o vynálezci J.Sousedíkovi

Josef Sousedík, slavné jméno naší historie byl autorem více než dvou stovek světově platných patentů a patentových vyhlášek, sestrojil první československý hybridní automobil. Více se o něm dozvíte ve středu 24. dubna, kdy se klubovém domě Autoklubu ČR koná přednáška Jiřího Kohutky.

Kronika ŠKODA AUTO - historie krok za krokem

Publikace „Kronika ŠKODA AUTO“ mapuje inspirativní a dynamický vývoj jedné z nejstarších automobilek světa v období 1895–2018. Reprezentativní dílo vychází v české, anglické a německé verzi. Od počátku května bude dostupná v prodejně ŠKODA Muzea a ve firemním eshopu.

Retro Prague Classic zahájí sezonu

muzeum US vozů JK Classic

Rally Praha Revival ve středních Čechách

Startovního pole letošního devátého ročníku Rally Praha Revival, který včera začal v Radotína a oficiálně odstartoval z Václavského náměstí, připomínal Pohár míru v dobách jeho největší slávy. Minimálně pokud jde o jezdecké obsazení.

Rally Praha Revival tentokrát jen ve středních Čechách

S.Brundza

O víkendu se uskuteční již devátý ročník mezinárodní sportovně – společenské akce pro legendy motosportu, bývalé závodníky a příznivce historických závodních a sportovních automobilů Rallye Praha Revival.

Nejstarší Audi na světe odcestovalo do Ingolstadtu

Národní technické muzeum zapůjčilo nejstarší ve světě dochovaný automobil značky Au-di na prestižní výstavu „150 let Augusta Horcha“, která je návštěvníkům přístupná v ingolstadtském Audi Museum Mobile od 28. března do 23. června 2019.

Cabrio Gallery s mnoha unikáty

Malá obec Dobřenice nedaleko Hradce Králové ožila v sobotu historickými automobily. Pan Pavel Kalina tady společně s Georgem J.Pollakem, švýcarským novinářem, otevíral muzeum československých kabrioletů, sportovních a závodních automobilů.

ŠKODA 1000 MB slaví 55. výročí

Před 55 lety se představil moderní kompaktní vůz ŠKODA 1000 MB společně s novou částí závodu v Mladé Boleslavi, vybudovanou pro jeho výrobu. Novinka zaujala hliníkovým motorem v zádi samonosné karoserie.

Škoda 440 Spartak - zachráněný unikát

Jedním z nejzajímavějších exponátů Cabrio Gallery v Dobřenicích je unikátní Škoda 440 Spartak, kterýnavrhl architekt Otakar Diblík pracujícím ve vývoji n. p. Karosa Vysoké Mýto. Karoserii vyrobili v n. p. Kovona Karviná laminátovou technologií Polytex a vozidlo sestavili s použitím dílů Škoda 440 Spartak ve vysokomýtské Karose pod vedením Ing. Nelezence.

Přijeďte zavzpomínat na Z.Křivohlavého

V loňském roce opustil naše řady náš kolega Zdeněk Křivohlavý, skvělý kamarád, úžasný člověk a nadšený závodník. Navrhuji, abychom uctili jeho památku vzpomínkovou jízdou na Čínovském okruhu u Klatov, který je součástí Rallye Šumava a Historic Rallye Vltava.

Přijeďte zavzpomínat na Z.Křivohlavého

V loňském roce opustil naše řady náš kolega Zdeněk Křivohlavý, skvělý kamarád, úžasný člověk a nadšený závodník. Navrhuji, abychom uctili jeho památku vzpomínkovou jízdou na Čínovském okruhu u Klatov, který je součástí Rallye Šumava a Historic Rallye Vltava.

Grand Prix - nový veteránský seriál

Čtyři veteránští nadšenci a organizátoři veteránských akcí – Markéta Profeldová (Zbraslav), Mirek Krejsa (1000 mil), Karel Kubka (Brno Revival) a Ladislav Samohýl (Zlín) tak dlouho přemýšleli, jak zviditelnit veteránský život až se zrodil seriál Grand Prix historických automobilů.

Výstava NTM ke 100. narozeninám Miroslava Zikmunda v Plasech

Co má společného známá cestovatelské dvojice Hanzelka + Zikmund a Národní technické muzeum? Legendární Tatru 87, se kterou Hanzelka se Zikmundem procestovali na své první cestě Afriku a Jižní Ameriku, a start na druhou expedici po Asii.

NTM - 100 let značky Auro

Málokterá společnost nejen v Evropě, ale i na světě, se může chlubit nepřetržitou výrobou a vývojem letadel po dobu 100 let. V České republice k nim patří společnost Aero Vodochody Aerospace, která byla založena v únoru 1919 v tehdejším Československu.

Jarní cyklus přednášek ve škodováckém muzeu

Na své si v sálech mladoboleslavského ŠKODA Muzea tentokrát přijdou příznivci motoristického sportu a designu, pozornost bude věnována historii výrobního závodu ŠKODA v Kvasinách a také si připomeneme hlavní milníky vývojové řady vozidel Laurin & Klement/ŠKODA s alternativními pohony.

Retro Garáž v Lysé nad Labem - křest Skicáku V.Zapadlíka

Retro Garáž je auto-moto veterán burza & prodejní výstava zaměřená na historická vozidla a vše co k nim patří pořádaná v moderních výstavních prostorách výstaviště v Lysé nad Labem. Jarní „garáž“ proběhne v sobotu 30.března.

Železniční depozitář NTM v Chomutově zahajuje sezonu

Národní technické muzeum na letní sezónu zpřístupňuje Železniční depozitář v Chomutově. Od 30. března do 28. října po čtyři dny v týdnu, od čtvrtka do neděle, si mohou návštěvníci v autentickém prostředí bývalého lokomotivního depa prohlédnout na sto kolejových vozidel ze sbírky NTM.

Autoklub ČR slaví dvě výročí

Autoklub ČR slaví 90. výročí klubového domu a 115. výročí založení. Při této příležitosti byla odhalena busta Elišky Junkové, legendární závodnice a královny volantu. Zároveň byly představeny propozice a logo nového šampionátu GRAND PRIX historických vozidel.

SEAT zachránil Pandu pro papeže

Jen několik dnů před návštěvou papeže Jana Pavla II. v Barceloně a Madridu v roce 1982 se Vatikán telefonicky obrátil na společnost SEAT. Vozidlo, které papež používal během svých oficiálních návštěv, neprojelo bránami na stadionech Camp Nou a Santiago Bernabéu, místech konání hlavních papežových vystoupení.

Rallye Praha Revival s rekordní účastí

Letošní Rallye Praha Revival – Memorial Dalibora Janka, rozdělená do tří etap, měří celkem 586 kilometrů (I. – 130 km, II. – 308 km, III. – 148 km) a obsahuje dvanáct zkoušek SS s délkou necelých třiceti kilometrů.

Slováckem s veterány - 2018-08-16

Veterány v Berlíně - 2018-01-03

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar