Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

31.05.2023

Unikátní Austro Daimler a nové přednášky v domě

Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci- Vratislavicích nad Nisou nově vystavuje impozantní Austro Daimler ADR 14/120 PS „Bergmeister“ Sport Cabriolet z roku 1932, jehož majitelem je Dr. Wolfgang Porsche, vnuk Ferdinanda Porscheho. V červnu se mohou návštěvníci areálu těšit také dvě nové přednášky z cyklu „Křižovatky techniky“.

29.05.2023

Jarní Sosnění - amatérské závodění pro každého

Patnáct let pořádá Czech Classic car Club na okruhu v Sosnové závody historických sportovních a závodních automobilů, tzv. Sosnění. Jarní Sosnění proběhlo nyní o víkendu, Podzimní je na programu 24. září.

25.05.2023

Peckovské náměstí bylo plné veteránů

Za krásného slunečného počasí se v neděli 21. května na Pecce a okolí uskutečnil 2. ročník motoristické a společenské akce Veteránem okolo Pecky, který se letos jel jako Memoriál Tomáše Hanka.

23.05.2023

Rallye historiků v Českém Krumlově s dramatickým závěrem

Pětatřicet posádek se postavilo na start 50. Rallye Český Krumlov v historických automobilech. Domácí špičku doplnili dvě finské dvojice, jedna rakouská a jedna litevská s Volhou M24.

23.05.2023

Petr Žáček hodnotí závody na Ještěd

Závody automobilů do vrchu – Maverick Euro Cup a Mistrovství ČR pokračovaly třetím dějstvím s názvem Hostr Prix Liberec 2023. O krásném prosluněném víkendu si vrchaři poměřili sílu závodních speciálů a svých schopností na Ještědu.

22.05.2023

Hvězdou legend v Českém Krumlově Michael Stoschek

Součástí oslav Rallye Český Krumlov byla Rallye legendy Show pro historická soutěžní automobily let minulých. Pořadatelům se podařilo dát dohromady velice kvalitní přehlídku automobilů a diváci to také náležitě ocenili.

22.05.2023

Přes 350 veteránů zaplnilo Dobřichovice

Jestli jsme nedávno psali, že o Soutěž elegance historických vozidel v Roztokách u Prahy byl velký zájem, tak Veteráni pod zámkem v Dobřichovicích překonaly všechna očekávání. Vloni jsme poprvé tuto akci navštívili a byli jsme překvapení, jaké pěkné setkání veteránistů Jirka Patočka a Jirka Krupička připravili. Ovšem, co jsme viděli letos, překonalo všechna očekáváni.

18.05.2023

Sosnová Classic - pestrá přehlídka motorsportu

Od pátku do neděle patřil autodrom v Sosnové, dnes nazývaný areál jako Driving camp, historickým automobilům a motocyklům při první oficiální Sosnová Classic. Zatímco v pátek byly na programu volné jízdy, o víkendu se už soutěžilo v jízdách pravidelnosti.

16.05.2023

V neděli pojedou veteráni kolem Pecky

Již podruhé se na Pecce sjedou auto a moto veteráni při akci Veteránem okolo Pecky. Po loňském premiérovém ročníku se tak stane v neděli 21. května. Centrum je na náměstí a tam od devíti hodin začne prezentace účastníků, kteří nejdříve svá vozidla vystaví a od půl jedenácté se vydají na orientační jízdu podle jednoduchého itineráře.

16.05.2023

Citroën Méhari slaví 55 let

Právě před 55 lety, 16. května 1968, uprostřed francouzského studentského protestního hnutí, představil Citroën na golfovém hřišti v Deauville svůj nový vůz: Méhari. Atypický pick-up s výkonem 28 až 32 k, s plastovou karoserií z ABS (akrylonitrilbutadienstyrenu), jehož autorem byl Roland de La Poype.

15.05.2023

Rallye Křivonoska - veteránský svátek na jihu Čech

Přestože sobotní obloha byla celý den zatažená a k tomu ještě zima, tak obyvatelé v okolí Hluboké nad Vltavou, Veselí nad Lužnicí i Lomnice nad Lužnicí nezůstali doma, ale vyrazili pozdravit účastníky 52. ročníku Rallye Křivonoska. Snad nikde jinde nenajdete tolik diváků podél celé trasy.

12.05.2023

Zahřívací kolo před Sosnová Classic

Dnes proběhly na autodromu Sosnové volné jízdy před víkendovou akcí Sosnová Classic, která proběhne jak v sobotu, tak v neděli se stejným programem. Jen s tím rozdílem, že v sobotu se začíná v 9 h a končí v 17 h, v neděli pak o hodinu dříve.

09.05.2023

Zájem o veterány v Roztokách byl obrovský

Po roce se příznivci historických vozidel sešli opět, už na 44. ročníku Soutěže elegance v zámku v Roztokách u Prahy. Pěkné počasí vylákalo na státní svátek do parku jak desítky majitelů historických automobilů a motocyklů, tak i stovky návštěvníků. Takový nával snad ani nepamatujeme.

09.05.2023

Petr Žáček bodoval na Zámeckém vrchu

S AUDI SPORT QUATTRO S1 jsme o víkendu závodili na 42.ročníku Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou. Zdejší trať, dlouhá jen… není jen závod do vrchu, ale i raritní závod městem ozdobený i průjezdem autobusovou zastávkou.

08.05.2023

Sosnová Classic slibuje neobyčejnou podívanou

Nastávající víkend se autodrom v Sosnové rozburácí motory historických automobilů a motocyklů při akci Sosnová Classic, jejíž nultý ročník se uskutečnil vloni. Přihlášeno do dvoudenní akce je na dvě stovky strojů.

07.05.2023

Škoda Superb: 90 let úspěchů

Nová Škoda Superb čtvrté generace se představí na podzim, 90 let po uvedení historicky prvního modelu z rodiny Superb vyráběného v letech 1934 až 1949. Více než 50 let poté se na trhu objevila první generace novodobého modelu Škoda Superb, která znamenala návrat značky Škoda do segmentu vyšší střední třídy.

07.05.2023

Jarní veteránské putování napříč Jihočeským krajem

Zatímco Česká republika má vzpomínkovou jízdu historických vozidel 1000 mil československých, jihočeští veteránisté pořádají svých 200 mil jihočeských. Uplynul právě jeden rok od okamžiku, co se uskutečnil jubilejní desátý ročník této regionální soutěže, a kdo se ho zúčastnil, jistě si vybaví táborské Žižkovo náměstí, plné automobilových krasavců z 50. až 80. let minulého století.

06.05.2023

Hele, pan mistr na traktoru Porsche

Tak tuto větu pronesl jeden z mladíků, kteří postávali v hloučku a sledovali v sobotu spanilou jízdu traktorů v Libni, nedaleko Prahy. A za volantem svého traktoru Porsche seděl mistr svářečský Josef Máša ze SOU v Radotíně,

05.05.2023

Jarní Sosnění historiků v sobotu 27.května

Czech Classic Cars Club a spřátelený Dvůr Lobeč mají letos v plánu uspořádat opět tři akce pro historická vozidla. První bude květnové Veteránské Jarní Sosnění, druhou Veteránské Rojení v Lobči a sezonu zakončí v září Podzimní Veteránské Sosnění.

05.05.2023

Klenot mezi klenoty - Tabolt Lago T26 Figoni et Falaschi

Po tříleté přestávce proběhl na golfovém hřišti v Praze Hostivaři třetí ročník akce nazvané Automobilové klenoty. Zatímco předchozího ročníku se zúčastnilo na sedmdesát historických automobilů a třicet motocyklů, tak letos byla účast poněkud slabší – 36 automobilů.Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar