Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Komorní akce na Grossglockneru

Už po páté si dali v novodobé historii dostaveníčko na vysokohorské silnici Grossglockner hochalpenstrasse majitelé historických automobilů, aby pokořili nejdelší závod do vrchu. Na takřka 15 kilometrech je čeká 92 zatáček a 14 „vracáků“.

Haugland slaví sedmdesátiny

Jednou z nejvýraznějších postav českého automobilového sportu je bezpochyby John Haugland. Předpokládáme, že i mladší generace ví, kdo to byl Haugland. Norský soutěžní jezdec, jehož druhým domovem byla naše vlast a jenž byl dvacet let věrný značce Škoda, kterou proslavil po celé Evropě, zvláště pak ve Skandinávii a Velké Británii.

Star Rally pro Tenkla s BMW 3

Součástí Barum Rally je několik let i Star Rally pro historické automobily, nejdříve jen jako tzv.legendy, tedy bez měření času, ale protože se stále více a více objevovaly hlasy, že majitelé historických rallye automobilů by rádi také závodili „na ostro“, rozhodli se vloni pořadatelé vypsat kategorii i pro ně.

Bugatti a další skvosty v ulicích Zlína

Stalo se už tradicí, že doprovodný program mezinárodní automobilové soutěže Barum rally tvoří i historické automobily, a to nejen soutěžní, které se účastní tzv. Star Rally, ale i klasické, včetně bugatek

Škoda Octavia slaví 20. narozeniny

Před 20 lety, 3. září 1996, zahájil tehdejší prezident České republiky pan Václav Havel provoz nově vystavěné části automobilky ŠKODA a zároveň tím slavnostně odstartoval kariéru modelové řady ŠKODA OCTAVIA.

Škoda Classic Tour s rekordní účastí

ŠKODA Classic Tour s rekordní účastí ŠKODA AUTO podporuje péči o automobilovou historii i nadšení pro techniku také formou jízdy historických vozů, kterou již potřetí připravila pro své zaměstnance a jejich rodiny.

Technické muzeum Liberec slaví dva roky

Technické muzeum Liberec si 6. září připomnělo dva roky od svého otevření. Skupinka nadšenců tehdy bez jakýchkoli dotací z veřejného sektoru začala provozovat malé muzeum v pavilonu G bývalého libereckého výstaviště.

Tucet bugatek a další skvosty na Zbraslavi

Populární závod historických automobilů a motocyklů do vrchu Zbraslav – Jíloviště se uskuteční opět ve svém tradičním termínu, tedy v sobotu 3. září a pohled do seznamu přihlášených slibuje pěknou podívanou. Záleží jen na počasí, ale předpověď vypadá slibně.

Sachsen Classic - pojízdné muzeum v Krušnohoří

Sice zatím nemáme v Čechách vlastní velkou veteránskou soutěž, ale jedna taková každoročně projíždí naší republikou, respektive Krušnohořím. Je to Sachsen Classic, vedoucí ze Zwickau do Chemnitz. Letos se uskutečnil již čtrnáctý ročník.

V sobotu pojedou veteráni Chodskem

Již nepřetržitě 42 let trvá tradice soutěží historických vozidel pořádaných Veteran car clubem Domažlice. Dne 23. srpna 1975 se totiž uskutečnil první ročník jízdy pravidelnosti do vrchu Vavřineček, jehož se zúčastnilo 31 motocyklů a 55 automobilů do roku výroby 1945.

Škodovky se představily na GP Old Timer na Nürburgringu

Při 44. ročníku Oldtimer Grand Prix na okruhu Nürburgring si ŠKODA AUTO připomněla své bohaté angažmá na poli motorsportu, trvající již 115 let. Divákům se předvedlo hned několik legendárních vozů ŠKODA 130 RS, celkem se setkání zúčastnilo 36 automobilů ŠKODA z různých dekád minulého století.

Technické muzeum Liberec se opět rozrůstá

Technické muzeum Liberec se pochlubit dvěma novými exponáty. Jsou to ovšem exponáty mimořádně veliké a dovnitř muzea se nevejdou, ozdobí tak volnou plochu uprostřed areálu bývalého výstaviště a do jisté míry předznamenají další vývoj těchto ploch.

Štolfa s Hawlem na Rally Agropa

Velice vydařenou soutěží zařazenou do Mistrovství ČR historických vozů, Rally Sprint Série, Poháru 2+ a Poháru pořadatele byla Eplcond rally Agropa s centrem v Horažďovících. Pořadatelsky dobře zvládnutá rally uvítala na startu 140 posádek.. Velké množství diváků, letní počasí, zajímavé rychlostní zkoušky a kvalitní výkony posádek byly průvodními znaky sobotní soutěže.

Škoda Rapid - 80 let od cesty kolem světa

Včera uběhlo 80 let od chvíle, kdy ŠKODA RAPID dokončila dálkovou jízdu kolem světa. Na 97denní cestě – čistá doba jízdy činila jen 44 dní – ujeli cestovatelé Břetislav Jan Procházka a Jindřich Kubias v průměru 630 kilometrů denně a prokázali tak mimořádnou robustnost vozů značky ŠKODA.

Petr Daníček na Eifel Rallye Festivalu

Od roku 2010 se v německém Daunu pořádá Eifel Rallye Festival, kterého se letos zúčastnil také Petr Daníček s manželkou Ivetou ze Železného Brodu. Divákům přivezli ukázat Škodu 130 LR Evo připravované v druhé polovině 80.let pro skupinu S.

Eifel Rallye Festival - oslava dějin rallyesportu

Malé městečko Daun v pohoří Eifel, jen pár kilometrů od pověstného Nürburgringu se jednou do roka promění v jedno ohromné parkoviště soutěžních automobilů let dávno minulých. Společně s italskými Legendami jde o největší akci tohoto druhu v Evropě, respektive na světě.

Na Slánský okruh přijelo dvě ste vozidel

Silniční závody motocyklů mají u nás velkou tradici už od doby předválečné a prakticky do sedmdesátých let se pořádaly v nejrůznějších lokalitách, v oblibě byly především městské okruhy. Zároveň s motocykly startovaly často i automobily. A výjimkou nebylo ani město Slaný.

Originální defík pro každého

Na největším evropském veletrhu Techno Classica, který se koná každým rokem v Essenu, představila společnost Jaguar Land Rover Classic velice zajímavý projekt, kterým chce věrným zákazníkům nabídnout jak náhradní díly, tak i mimořádná vozidla.

Rallye historie pod Alpami

Jen málokdy se podaří všechno skloubit dohromady tak, aby celá motoristická akce dopadla dobře po všech stránkách. Jednu takovou jsme viděli v okolí rakouského Saafeldenu a jmenovala se Gr-B-Legenden.

Rally Bohemia Historic - první Enge se Škodou 130 LR

Posádka Břetislav Enge a Lucie Engová na Škodě 130 LR zvítězila v absolutní klasifikaci i v rámci Mistrovství České republiky historických automobilů na Rally Bohemia Historic. Model Škoda 130 LR si tak připsal na Bohemii již třetí vítězství v MČR HA v řadě.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar