Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Planai Classic - mráz, sníh, vánice

Mrazivé teploty a silné sněžení se postaraly o perfektní podmínky letošního, už 21. ročníku veteránské soutěže Planai Classic. Více než čtyři desítky účastníků s automobily z let 1927 do 1972 si letos užily opravdu své.

RMC Historique - 130 RS se vrací na místo činu

Za několik málo dnů uplynou čtyři desetiletí od úspěchu vozu Škoda 130 RS na tratích podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích, slavné Rallye Monte Carlo. Letošní ročník bude okořeněn debutem nových speciálů kategorie WRC.

Historic Kokořínsko - zimní pravidelnost opět ve Mšeně

Osmý ročník jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko se uskuteční ve dnech 24. a 25. února opět ve Mšeně a přihlásit se může prakticky každý majitel historického automobilu vyrobeného do roku 1985.

ŠKODA Muzeum s rekordní návštěvností

ŠKODA Muzeum si za loňský rok připsalo rekordní návštěvnost, když se s poutavou historií značky ŠKODA přišlo seznámit více než 242 000 českých i zahraničních návštěvníků. Prostory muzea přitom vedle moderně pojaté expozice lákají i na řadu kulturních akcí.

Holandský Winter Trial projede Českem

V druhé polovině ledna budou tratě některých tuzemských automobilových soutěží dějištěm mezinárodní rallye veteránských vozidel The Winter Trial 2017. Pro necelou šedesátku posádek bude na 2500 kilometrů dlouhé trase vedoucí přes území Nizozemska, Německa, ČR a Rakouska připraveno několik náročných testů pravidelnosti.

Rallye Praha Revival - přípravy v plném proudu

Jarní Rallye Praha Revival startuje sice až o posledním dubnovém víkendu, ale už dnes víme, že půjde o úctyhodnou přehlídku, jak jezdeckých legend, tak historických automobilů – 185.

Pražský Rallysprint vyhrál u diváků Tomáš Enge s Luckou

XXII. ročník pražského Rallysprintu nabídl jako již tradičně celou řadu lákadel, mezi něž bezpochyby patřil start rodinného tandemu Tomáše a Lucie Engových. Sourozenci Engovi startovali s vozem Škoda 130LR za jehož volantem absolvuje republikový šampionát jejich slavný otec Břetislav Enge.

Technické muzeum Liberec s výstavkou Trabantů

Východoněmecké automobily značky Trabant asi není třeba zvlášť představovat, dlouhá léta patřily ke každodennímu obrazu našich silnic. Byly milované i nenáviděné a dnes 25 let po ukončení výroby patří mezi sběratelské kousky. Hned čtyři Trabanty se nyní prezentují v nové expozici Technického muzea Liberec.

Pražský Rallysprint - Petr Kačírek s BMW

První prosincová sobota byla letos v Praze sice mrazivá, ale prosluněná, a tak měli diváci krásný pohled na šest desítek soutěžních speciálů, prohánějících se po strahovském kopci. Mezi nimi se neztratil ani Petr Kačírek s BMW 3.0 CSi

Historie české rally naplní sál Škoda Muzea

Mikulášský večer bude v mladoboleslavském Škoda Muzeu patřit povídání o historii české rally. Autor stejnojmenné knihy na toto téma – publicista Michal Forst – slibuje příjemnou atmosféru, atraktivní hosty a zajímavé povídání.

Rallye Berounka Revival - vzpomínka na minulost

motto revivalů: akce pro všechny, kdož se nakazili oktanovým bacilem, infekcí, které se nejúčinněji čelí pevným upoutáním v anatomickém sedadle s rukama na kůží obšitém volantu a nohama stepujícíma na odvrtaných pedálech nejlépe v automobilu, kde poslední výkřik elektroniky představuje cyklovač stěračů.

Rallye Berounka Revival očima Pavla Vydry

Už posedmé připravil pořadatelský tým okolo Edy Patery vzpomínkovou soutěž Rallye Berounka Revival. Revival znamená volně přeloženo obnovení, oživení, návrat. A v tomto případě skutečný, nejen ke kořenům soutěží, ale i co se týče kamarádství, vztahů mezi účastníky, vzájemného respektu.

Rallye Berounka Revival - setkání legend

Už sedm let pořádá Edda Patera soutěže pro historické automobily, tzv. revivaly. První byla Rallye Berounka Revival v roce 2010, a hned v následujícím roce ještě jarní Rally Praha Revival. Přihlásit se může prakticky každý majitel vhodného historického automobilu, na letošní Berounku dorazilo 120 posádek.

Rallye Berounka Revival již o víkendu

Již o tomto víkendu se uskuteční sedmý ročník sportovně-společenské akce pro legendy motoristického sportu, bývalé i aktivní závodníky a příznivce historických závodních a sportovních automobilů Rallye Berounka Revival.

Škoda Popular Sport Monte Carlo slaví 80 let

Jeden z nejvýraznějších vozů z historie automobilky ŠKODA si připomíná 80. výročí od své mezinárodní výstavní premiéry. ŠKODA POPULAR Sport Monte Carlo se představila návštěvníkům 20. autosalonu v Paříži 1. října 1936. Zákazníky následně oslovila limitovaná edice sportovních roadsterů, kabrioletů i kupé.

Podzimní Sosnění přineslo pěkné závody na mokru

Už tradičně se na začátku října sešli majitelé sportovních historických automobilů a formulí na okruhu v Sosnové, aby změřili síly při Podzimním Sosnění. Účast více než sedmi desítek automobilů byla velice pestrá, a ani nepřízeň počasí v podobě přeháněk a deště neubrala na dobré náladě.

Podzimní Sosnění se jede 8.října v Sosnové

K Podzimnímu Sosnění na sosnovském autodromu je přihlášeno sedm desítek historických automobilů včetně formulí, a každým dnem se stále ještě hlásí další zájemci. Diváci se mohou těšit na zajímavé automobily, ale i několik osobností.

Komorní akce na Grossglockneru

Už po páté si dali v novodobé historii dostaveníčko na vysokohorské silnici Grossglockner hochalpenstrasse majitelé historických automobilů, aby pokořili nejdelší závod do vrchu. Na takřka 15 kilometrech je čeká 92 zatáček a 14 „vracáků“.

Haugland slaví sedmdesátiny

Jednou z nejvýraznějších postav českého automobilového sportu je bezpochyby John Haugland. Předpokládáme, že i mladší generace ví, kdo to byl Haugland. Norský soutěžní jezdec, jehož druhým domovem byla naše vlast a jenž byl dvacet let věrný značce Škoda, kterou proslavil po celé Evropě, zvláště pak ve Skandinávii a Velké Británii.

Star Rally pro Tenkla s BMW 3

Součástí Barum Rally je několik let i Star Rally pro historické automobily, nejdříve jen jako tzv.legendy, tedy bez měření času, ale protože se stále více a více objevovaly hlasy, že majitelé historických rallye automobilů by rádi také závodili „na ostro“, rozhodli se vloni pořadatelé vypsat kategorii i pro ně.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar