Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Bugatti Grand Prix při Barum Rally

Tradice pokračuje! Po loňské odmlce se uskuteční již posedmé v rámci barumky akce pro milovníky nádherných automobilových veteránů pod názvem GRAND PRIX BUGATTI. Fanoušci krásných veteránů se mohou těšit na exhibiční jízdu a setkání historických sportovních automobilů převážně Bugatti.

Domažlickem opět pojedou veteráni

Jízda spolehlivosti historických vozidel, jejímž pořadatelem je Veteran car club Domažlice, si získala pevné místo v kalendáři českých veteránských akcí. Letos se v sobotu 18. srpna uskuteční již 44. ročník, jehož organizačním centrem bude opět autokemp v obci Babylon.

Slováckem s veterány

„Veteráni Moravským Slováckem“ se pořádá jednou za dva roky a XiX.ročník je na programu právě letos. Jedná se o jednodenní soutěž historických vozidel s mezinárodní účastí. Snahou pořadatelů je připravit stejně jako v předchozích ročnících přátelské setkání majitelů historických vozidel v přátelské atmosféře.

Škoda na Oldtimer-Grand-Prix Nürburgring

Historické vozy ŠKODA obohatí závod 46. AvD-Oldtimer-Grand-Prix na slavném okruhu Nürburgring. Od 10. do 12. srpna se zde představí milníky z různých epoch historie motorsportu tradiční české automobilky, ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi dodá dvě rarity: závodní vůz F3 z roku 1965 a unikátní roadster 1100 OHC z roku 1957.

Tomáš Enge si Rally Pačejov užíval

Tomáš Enge, který patří k nejúspěšnějším českým okruhovým specialistům, se poprvé za volantem rallyového speciálu objevil v roce 2003. Tehdy pilotoval Škodu Octavii WRC a Ford Focus RS WRC. S přestávkami závodil až do roku 2010 a poté se stoprocentně věnoval okruhům.

V Pačejově nejrychlejší Káňa se Sierrou

Nebývá zvykem, aby jako první startovaly posádky historických automobilů, při Invelt Rally Pačejov dostaly přednost před hlavním startovním polem. Už popáté tak letos sbíraly body do mistrovství republiky.

Tomáš Enge pojede Rally Pačejov

V rámci pátého podniku Mistrovství ČR v rally historických automobilů se na tratích Rally Pačejov představí sourozenecká dvojice Tomáš a Lucie Engovi. Jak jinak, než s vozem Škoda 130 LR rodinného týmu Enge Racing Břetislava Engeho.

Krásné automobily v krásné Telči

Město Telč proslavila především městská památková rezervace, zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Krásné historické náměstí, lemované gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty, si přímo říká o veteránskou akci.

Retro Prague rally odstartovala večerní jízdou

V roce 2000 založil pan Josef Štangl tradici Retro Prague, do té doby nevídané veteránské akce v České republice. Pražské Výstaviště ožívalo rok co rok na začátku prázdnin historickými automobily, které byly jednak vystaveny v Průmyslovém paláci, ale také se zúčastnily dvoudenní „Štangl Rally“ v okolí Prahy.

Český ráj patřil loukotím a řemenům

Začátek prázdnin patří už tradičně veteránské akci s názvem Loukotě a řemeny. Pokud nevíte, co se za názvem skrývá, tak automobily vyrobené do roku 1918 a řemenové motocykly bez omezení. V roce oslav 100. založení republiky nebyl tedy jediný automobil mladší sto let.

Svátek rychlosti na brněnském výstavišti

Jako v loňském roce přivítáme i letos v depu bývalé účastníky závodu Mezi pavilony z šedesátých let, piloty formulí 3 – Otto Buchbergera a Karla Mencla, stejně tak jako reprezentanty z pozdějších let Josefa Michla, Mirka Krejsu a další.

Brno Revival - 250 veteránů mezi pavilony

O nadcházejícím víkendu budou mít příznivci historických automobilů napilno. V Mostě se koná Historic GP a v moravské metropoli zase Brno Revival – aneb Festival mezi pavilony. Zatímco na severu Čech budou jezdit pouze automobily, tak na Moravě také motocykly a sajdkáry.

Ohlédnutí za srazem automobilů Peugeot

Čeští milovníci automobilové historie a především francouzské značky Peugeot na uplynulý víkend dozajista jen tak nezapomenou. Do Prahy se totiž poprvé v historii sjeli členové klubu L’Aventure Peugeot, aby zde v rámci svého tradičního srazu absolvovali nabitý víkendový program, který slavnostně vyvrcholil v neděli odpoledne v Plzeňském pivovaru.

1000 mil československých pro opravdové sportsmany

Už dlouho jsme u nás neměli a neviděli tak kvalitní veteránskou soutěž, jako bylo letošních 1000 mil československých. Osm desítek historických automobilů vyrobených do roku 1939 startovalo v hlavní kategorii a k tomu ještě 11 z let 1946 do 1970 ve zvláštní kategorii.

Škoda v závodě 1000 mil československých

Závod 1000 mil československých patřilk nejvýznamnějším motoristickým událostem prvorepublikového Československa, značka Škoda se účastnila všech tří uspořádaných ročníků v letech 1933 až 1935. Chybět nebude ani v jeho novodobé podobě, která se letos jede již pošesté.

1000 mil československých - 80 předválečných vozů na startu

Rekordních 80 předválečných automobilů se zúčastní letošní soutěže „1000 mil československých“, kterou pořádá Veteran Car Club Praha ve spolupráci s Národním technickým muzeem při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky.

Historie značky Peugeot na českých silnicích

Mezi Prahou, Křivoklátem, Zbirohem a Plzní jste mohli o víkendu potkávat nejrůznější modely automobilů značky Peugeot od roku 1928 až 2003. Poprvé v historii se totiž v České republice konal mezinárodní sraz automobilů Peugeot – L ´Aventure Peugeot.

Mezinárodní sraz Peugeot - nejstarší vozy budou z Čech

V Praze, Plzni, Zbirohu a okolí, ale i na dalších místech Česka bude o nadcházejícím víkendu k vidění osmdesátka historických vozů Peugeot. Poprvé v historii k nám totiž zavítá prestižní mezinárodní sraz International L’Aventure Peugeot Meeting, který sdružuje majitele veteránů značky Peugeot nejen z Evropy, ale z celého světa.

Ondřejovský krpál prověřil veterány

Přemýšleli jsme, proč se veteránská soutěž v Posázaví jmenuje Ondřejovský krpál, ale když jsme se podívali na plánek trasy, tak nám to bylo jasné. Soutěž má dva měřené úseky, pokaždé od Sázavy v Choceradech do Ondřejova, tedy s převýšením 183 metrů.

Veteránské Rojení v Lobči se blíží

Po Jarním Sosnění připravují členové Czech Classic Car Clubu už 17. ročník Veteránského Rojení, které se uskuteční v sobotu 9. června na zámku Lobeč, nedaleko Mšena. V současné době je přihlášeno na sedmdesát historických automobilů a denně se hlásí další zájemci o start.

Veterány v Berlíně - 2018-01-03

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar