Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Technické muzeum Liberec láká na Lagondu a Zündapp

Unikátní Lagonda místo Trabantů, unikátní vozítko s dveřmi vepředu i vzadu a k tomu navíc celá sbírka jízdních kol, tak se změnily expozice Technického muzea Liberec pro letošní sezónu.

Veteránské Rojení zve na 16.ročník do Lobče

Druhá červnová sobota je tradičně vyhrazena již šestnáct let Veteránskému Rojení na zámku v Lobči, nedaleko Mšena. A také letos se v zámeckém dvoře setkají příznivci automobilových veteránů všech značek, vyrobených do počátku osmdesátých let.

Muzejní noc ve Škoda Auto i v domě F.Porsche

Návštěvníci Muzejní noci 2017 se mohou vydat do světa automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi. V pátek 19. května od 19 hodin do půlnoci jsou všichni zváni k bezplatné prohlídce expozic muzea a výrobních provozů automobilky, atraktivních veteránů i sportovních vozů, na ukázku bezpečnostních prvků vozidel, do výtvarné dílny i dětského koutku.

Historické vozy zaplní v sobotu pražskou opletalku

Veterány, dobové kostýmy, hudba, četníci - to je XI. ročník srazu a výstavy historických vozidel, který se koná v sobotu 20. května od 10 hodin v Opletalově ulici v Praze. Tradiční výstava historických vozidel všech značek pořádaná Autoklubem ČR a Asociací veteran car clubů AČR se těší veliké oblibě.

Veteránská elegance na Loučni bude opět velká

Sedm desítek historických automobilů, lépe řečeno opravdových klenotů, z toho patnáct Ferrari, čeká na návštěvníky čtvrtého ročníku soutěže elegance Concours d Elegance na zámku Loučeň. Ve většině případů půjde o premiéry automobilů, které dosud nebyly vystaveny.

Návrat do století páry

Vymyslet v dnešní době nějakou pěknou akci, která by nadchla širokou veřejnost, není vůbec jednoduché. Ale jak se říká, kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale na druhou stranu také – štěstí přeje odvážným a připraveným. A těmi odvážnými je plzeňský Iron Monument Club, spolek přátel především staré železniční techniky.

Výstava Ferrari v pražském NTM

V Národním technickém muzeu byla zahájena výstava vozů Ferrari u příležitosti čtvrtého ročníku soutěže elegance historických automobilů Concours d Elegance na zámku Loučeň u Mladé Boleslavi. Čtyři automobily budou vystaveny do 28. května.

Veterány jezdily Okolo Karlštejna

Malá podbrdská víska Všeradice a její renovovaný zámecký dvůr, mj. rodiště Magdaleny Dobromily Rettigové, vítaly od sobotního rána účastníky pátého ročníku veteránské jízdy Okolo Karlštejna. Soutěž, kterou pořádají veteránisté z Ořecha, se koná jednou za dva roky.

V Mostě probíhá The Most Historic GP

První den závodu historických vozů The Most Historic Grand Prix, který hostí mostecký autodrom, se vydařil. Sobotní teplé slunečné počasí sice sem tam přerušila dešťová přeháňka, na hladký průběh programu ale vliv neměla.

Sobota bohatá na veteránské akce

Sobota 13. května je opravdu velice bohatá na nejrůznější veteránské srazy a soutěže. My jsme pro vás vybrali tipy na několik z nich, o některých jako například o Paro-strojním festivalu nebo závodech historických formulí v Mostě jsme již informovali.

Paro-strojní festival zítra v Holoubkově

Iron Monument Club pořádá v sobotu 13. května nevšední akci, která svou pestrostí, velikostí a zároveň různorodostí exponátů doposud nebyla v Plzeňském kraji představena. Klade si za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o technických památkách, o kráse starých i nových strojů majících duši.

Soutěž elegance Roztoky s třemi automobily Walter

Veterány a prostředí zámku v Roztokách u Prahy patří už 38 let k sobě. Pražský Veteran Car Club tady totiž pořádá Soutěž elegance historických vozidel, v posledních letech pravidelně ve svátek 8. května.

Do Mostu se sjede přes 140 historických automobilů a motocyklů

Fanoušci a obdivovatelé historických vozidel budou mít v Mostě o víkendu 13. a 14. května žně. Místní autodrom hostí v premiéře závody formulí z velkých cen a cestovních aut vyrobených v minulém století, jež budou jezdci prohánět po závodní dráze velkého okruhu.

Rallye Křivonoska aneb svátek veteránistů

Už 47.ročník mezinárodní veteránské soutěže Rallye Křivonoska odstartuje v sobotu 6. května v 11 hodin v autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou. A jako každý rok, i letos je bohatá účast zaručena. Přihlášeno je 127 motocyklů a 100 automobilů, pouze do roku 1940.

Rallye Praha Revival s Blomqvistem

O víkendu se uskutečnil již sedmý ročník sportovně-společenské motoristické akce Rallye Praha Revival. Tento svátek legend a příznivců historie motoristického sportu a obdivovatelů krásných, dnes už historických, závodních a sportovních automobilů přilákal na start více než 150 posádek a množství diváků.

Zpověď Jirky Rambouska (II) - Měl jsem štěstí na lidi

(Dokončení) Z Mladé Boleslavi se přes několik „štací“ dostal do dílny pana Josefa Štangla, kde se v hojné míře renovovaly vozy Rolls Royce, ale také další kvalitní automobily jako Delahaye, Daimler nebo Mercedes Benz 300 SL.

Zpověď Jirky Rambouska (I) - Měl jsem štěstí na lidi

Jeho veteránský život ovlivnily nejvíce dvě skutečnosti – sběratel Mirek Kratochvíl a působení ve škodovce mezi legendami automobilového sportu. Kdo Jirku Rambouska nezná, tak jen stěží může tušit, s kým má tu čest. V minulých dnech oslavil šedesátiny.

Rallye Praha Revival s Hauglandem, Krupou a Biche

Od pátku do neděle proběhne v Praze, středních a severozápadních Čechách sportovně-společenská akce věnovaná legendám motoristického sportu. Uskuteční se již sedmý ročník Rallye Praha Revival, unikátní akce, jejíž formát vymyslel a uvedl do života promotér automobilových závodů E. Patera.

Peugeot 504 a Peugeot Coupé 204 se zúčastníTour Auto 2017

Peugeot se druhým rokem po sobě zúčastní závodu Tour Auto. Do letošního – 26. ročníku – přihlásila dvě automobilové legendy: Peugeot Coupé 204 a Peugeot 504. Oba vozy jsou přihlášeny do kategorie „Régularité“ (jízda pravidelnosti).

Historic Vltavu vyhrál Comas se Stratosem

Slavná éra Rally Vltava, v sedmdesátých letech výkladní skříň československého automobilového sportu skončila v roce 1974 triumfálním vítězstvím Waltera Röhrla. Nastalo dlouhé období temna a teprve v roce 1990 obnovil PAMK „Vltavu“, ale jen pro historické automobily.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar