Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Historické i nové Maserati v pražských Arkádách

Italská automobilová značka Maserati ovládla pražský obchodní dům Arkády Pankrác, velkolepá výstava jejích vozů potrvá až do 27. září. Expozice nese název „V zajetí Maserati“ a návštěvníci se mohou těšit na zajímavou cestu historií automobilky. K vidění jsou jak historické modely, tak vozy současné produkce.

Neobyčejné příběhy z historie automobilky Škoda

Podzimní sérií pěti přednášek navazuje ŠKODA Muzeum na oblíbená inspirativní setkání nad zajímavými momenty z historie automobilky ŠKODA AUTO. Přiblíží přelomové okamžiky vývoje značky a seznámí návštěvníky se zajímavými osobnostmi, spojenými s automobily ŠKODA.

Škoda Favorit - 30 let od světové premiéry

Před 30 lety vstoupila automobilka Škoda do nové epochy. Moderně řešený hatchback Favorit se poprvé představil strojírenském veletrhu v Brně ve středu 16. září 1987, moderním pojetím byl plně srovnatelný se západní konkurencí ve třídě. Zazářil také na závodních tratích a odstartoval dynamický rozvoj značky ŠKODA.

Ploutvobraní v JK Classic Muzeu bylo Na Pohodu

Poslední letošní akcí muzea historických amerických automobilů JK Classic v Lužné u Rakovníka bylo Ploutvobraní, ale samotné muzeum je otevřené ještě o víkendech do konce října, a také ve čtvrtek 28. září.

Zbraslav - Jíloviště: Ford Rajo a další závodní unikáty

Jízda do vrchu Zbraslav – Jíloviště je vypsaná sice pro automobily vyrobené do roku 1939, ale na startu se objevují i historické formule a závodní automobily, nejen z doby meziválečné, ale také z padesátých let.

17. Podzimní Sosnění v neděli 1. října

V posledních letech přicházejí do módy stále více závody historických automobilů, včetně formulových vozů. Jako první přišli před v roce 2008 s nápadem členové Czech Classic Car Clubu a upořádali první závod na okruhu v Sosnové a pokračují v nich dodnes.

Den na pohodu mezi amerikami v Lužné

Srdečně Vás zveme na poslední letošní sraz veteránů (amerických i evropských) muzeu JK Classic v Lužné u Rakovníka. Proběhne tuto sobotu 16. září od 10.00 do 17.00 h již tradičně pod heslem Den na pohodu.

Recenze Jan Tuček: Auta první republiky

Víte kolik u nás v letech 1918 až 1938 existovalo automobilových značek. Nebudete věřit, ale třiatřicet. Nevěříte, potom si zakupte reprezentativní knihu známého motoristického publicisty Jana Tučka – Auta první republiky.

Tachlovický trojúhelník ovlivnilo počasí

Je už nepsaným pravidlem a tradicí, že po Zbraslavi následuje druhý den Tachlovický trojúhelník – Memoriál Jana Horáka. Vloni se nekonal pro rozkopanou silnici, letos už ano, ale bohužel nad jeho účastí hodně zapracovalo počasí.

Zbraslav - Jíloviště: Markéto děkujeme

Před několika roky jsme psali, že by bylo dobré omezit jízdu pravidelnosti Zbraslav – Jíloviště pouze pro předválečné automobily. Tehdy se náš názor některým členům pořádajícího Veteran Car Clubu Praha nelíbil. O tři roky později vzala organizaci do ruky paní Markéta Profeldová a svůj názor prosadila.

Plachetnice Niké a její osudy v NTM

V dopravní hale vystavilo Národní technické muzeum jeden z pokladů své lodní sbírky, jachtu Niké, kterou postavil slavný český mořeplavec Richard Konkolski a v polovině 70. let s ní obeplul svět. Jednalo se o mimořádný sportovní i cestovatelský úspěch.

Zbraslav - Jíloviště - Škoda 1100 OHC se vrací na místo činu

Už jen několik dní zbývá do soboty 9. září, kdy bude odstartován jubilejní 50. ročník novodobého závodu Zbraslav – Jíloviště. Ovšem historie závodu sahá mnohem dále, až do let 1908 až 1931 se se závod do vrchu pořádal pravidelně s malými přestávkami a mj. byl součástí Mistrovství Evropy.

Historici v Roudnici i kolem Řípu

Před patnácti roky přišla parta kamarádů z Roudnice nad Labem s nápadem uspořádat veteránský sraz. Neměli žádné zkušenosti, do té doby viděli jen několik akcí, a tak různě improvizovali. Objížděli okolí a přemlouvali lidi, aby se svým veteránem přijeli nebo jej aspoň na výstavu půjčili.

Historici v Roudnici již zítra

Počasí zatím nic moc, samá přeháňka, ale musíme doufat, že se do soboty 2.září umoudří a na veteránskou akci v Roudnici nad Labem nebudeme potřebovat deštníky. Kdykoliv jsme sem zavítali, tak bylo hezky slunečno.

Národní technické muzeum 9.září zdarma

Národní technické muzeum v sobotu 9. září 2017 mimořádně zpřístupní tři objekty – hlavní budovu muzea na Letné, Centrum stavitelského dě-dictví Plasy a Železniční depozitář v Chomutově – pro návštěvníky zdar-ma. Připojuje se tak ke Dnům evropského dědictví.

South Bohemia po Jižních Čechách

Nablýskané historické automobily, převážně tzv.youngtimery budou ve dnech 8. a 9. září 2017 k vidění na jihočeských silničkách. Do osmého ročníku South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozů, se zaregistroval rekordní počet 143 posádek, včetně 30 zahraničních.

Sachsen Classic - youngtimery v převaze

Stejně jako v minulých letech jsme i letos zavítali na Sachsen Classic, jejíž patnáctý ročník ani letos nevynechal průjezd Českou republikou. Přehlídka automobilové historie byla sice početná, takřka dvě stovky automobilů, ale musíme přiznat, že i trochu zklamáním.

Škoda na Hamburg-Berlin Klassik

Na 180 posádek veteránů a youngtimerů se 24. srpna vydá na trasu renomované soutěže Hamburg-Berlin Klassik. Historické vozy ŠKODA se této akce účastí pravidelně, na její start se postaví již poosmé.

Veterány křižovaly Chodskem

Čtrnáct let pořádali veteránisté z Domažlic jízdu veteránů do vrchu na Vavřineček, poté v roce 1989 přešli na Jízdu veteránů a udělali dobře. Letos se uskutečnil již 43. ročník, a byť počasí bylo doslova aprílové, tak na skvělé atmosféře se to neodrazilo.

Do serpentin pod Korábem zamíří veteráni

Již 43. ročník mezinárodní Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádá v sobotu 19. srpna Veteran car club Domažlice. Určena je pouze pro automobily a motocykly do roku výroby 1955.

Loukotě a pára - 2017-07-24

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar