Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Ohlédnutí za srazem automobilů Peugeot

Čeští milovníci automobilové historie a především francouzské značky Peugeot na uplynulý víkend dozajista jen tak nezapomenou. Do Prahy se totiž poprvé v historii sjeli členové klubu L’Aventure Peugeot, aby zde v rámci svého tradičního srazu absolvovali nabitý víkendový program, který slavnostně vyvrcholil v neděli odpoledne v Plzeňském pivovaru.

1000 mil československých pro opravdové sportsmany

Už dlouho jsme u nás neměli a neviděli tak kvalitní veteránskou soutěž, jako bylo letošních 1000 mil československých. Osm desítek historických automobilů vyrobených do roku 1939 startovalo v hlavní kategorii a k tomu ještě 11 z let 1946 do 1970 ve zvláštní kategorii.

Škoda v závodě 1000 mil československých

Závod 1000 mil československých patřilk nejvýznamnějším motoristickým událostem prvorepublikového Československa, značka Škoda se účastnila všech tří uspořádaných ročníků v letech 1933 až 1935. Chybět nebude ani v jeho novodobé podobě, která se letos jede již pošesté.

1000 mil československých - 80 předválečných vozů na startu

Rekordních 80 předválečných automobilů se zúčastní letošní soutěže „1000 mil československých“, kterou pořádá Veteran Car Club Praha ve spolupráci s Národním technickým muzeem při příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky.

Historie značky Peugeot na českých silnicích

Mezi Prahou, Křivoklátem, Zbirohem a Plzní jste mohli o víkendu potkávat nejrůznější modely automobilů značky Peugeot od roku 1928 až 2003. Poprvé v historii se totiž v České republice konal mezinárodní sraz automobilů Peugeot – L ´Aventure Peugeot.

Mezinárodní sraz Peugeot - nejstarší vozy budou z Čech

V Praze, Plzni, Zbirohu a okolí, ale i na dalších místech Česka bude o nadcházejícím víkendu k vidění osmdesátka historických vozů Peugeot. Poprvé v historii k nám totiž zavítá prestižní mezinárodní sraz International L’Aventure Peugeot Meeting, který sdružuje majitele veteránů značky Peugeot nejen z Evropy, ale z celého světa.

Ondřejovský krpál prověřil veterány

Přemýšleli jsme, proč se veteránská soutěž v Posázaví jmenuje Ondřejovský krpál, ale když jsme se podívali na plánek trasy, tak nám to bylo jasné. Soutěž má dva měřené úseky, pokaždé od Sázavy v Choceradech do Ondřejova, tedy s převýšením 183 metrů.

Veteránské Rojení v Lobči se blíží

Po Jarním Sosnění připravují členové Czech Classic Car Clubu už 17. ročník Veteránského Rojení, které se uskuteční v sobotu 9. června na zámku Lobeč, nedaleko Mšena. V současné době je přihlášeno na sedmdesát historických automobilů a denně se hlásí další zájemci o start.

Rallye Wiesbaden po slavných rychlostních zkouškách

Na přelomu 60. a 70. let, respektive v letech 1969 až 71, se podstatná část Rallye Wiesbaden odehrávala v západních Čechách a na Šumavě, a tak není divu, že se příznivci historických automobilů vrátili už poněkolikáté na místo činu při obnovené soutěži, jejíž poslední ročník se uskutečnil v roce 1971.

Studenecké míle nikdy nezklamou

Jestlipak víte, proč je o Studenecké míle každým rokem takový zájem a pořadatelé musejí s těžkým srdcem odmítat další zájemce? Přijďte pobejt, jak se v Podkrkonoší zdraví a uvidíte sami. Hlavně pro báječnou atmosféru.

Studenecké míle - přijďte pobejt v sobotu

Na Studeneckých mílích, které založil Jindřich Synek a v jejíž tradici pokračuje Tomáš Chrtek, jsme byli již několikrát a pokaždé se do Studence rádi vracíme pro jedinečnou atmosféru, srovnatelnou například s Veteránským Rojením v Lobči.

NTM - 90 let Harley-Davidson Club Praha

Národní technické muzeum připomíná 90. výročí nejstaršího stále fungujícího Harley Davidson klubu na světě – Harley-Davidson Clubu Praha. Výstava vznikla ve spolupráci s tímto klubem sdružujícím vlastníky a příznivce motocyklů Harley Davidson u nás a návštěvníkům představí kromě 14 strojů historii klubu a jeho sportovní úspěchy.

Rallye Wiesbaden se vrací do Čech

Mezinárodní Rallye Wiesbaden po roční přestávce zavítá opět na naše území, a to již ve čtvrtek a v pátek při jízdě pravidelnosti. Za tři dny ujedou posádky 1100 kilometrů, přičemž 300 km tvoří zkoušky pravidelnosti.

Jarní Sosnění - pohodový den s veterány v Sosnové

V pořadí už 17. ročník Sosnění historických automobilů hostil autodrom v Sosnové u České Lípy. Za pěkného počasí si přijelo zazávodit na šest desítek majitelů převážně sportovních automobilů a formulí. Škoda, že jich tentokrát nedorazilo o něco víc.

Zdeněk Křivohlavý v závodnickém nebi

V listopadu nás opustil bývalý automobilový závodník Karel Trojan a včera, ve věku 87 let, jeho velký kamarád Zdeněk Křivohlavý, jenž spojil svůj život rovněž s automobilovým sportem, hlavně pak s formulí 3. Byl velký bojovník, na trati i v životě. Bohužel souboj s nepřízní osudu prohrál.

Formule 3 ozdobou Jarního Sosnění

Sobota 19. května bude na autodromu v Sosnové patřit historickým automobilům a formulím, jejichž majitelé budou bojovat o vavříny při Jarním Sosnění.

Cena Prachovských skal v novodobém podání

Veteránská akce Cena Prachovských skal, která se uskutečnila v sobotu v Jičíně, měla se slavným motocyklovým závodem ze 70. Let společné pouze snad jedině místo startu. Soutěž byla určena hlavně pro automobily a motocykly mladších ročníků, vyrobených do počátku osmdesátých let.

Oslava 60. výročí modelu Škoda Felicia zítra v Kvasinách

Společnost ŠKODA AUTO uspořádá zítra před výrobním závodem v Kvasinách setkání příznivců dobových vozů ŠKODA FELICIA. Akce se koná na počest 60. výročí tohoto modelu. Součástí akce bude i výstava současných modelů značky ŠKODA spojená s nabídkou předváděcích jízd.

Jarní veteránské Sosnění už za týden

V sobotu 19. května se rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí F3 a MTX při Jarním Sosnění. Seznam přihlášených se pomalu plní ve všech kategoriích. Bohužel Sosnění koliduje se závodech do vrchu Edda Cupu ve Kdyni

Soutěž elegance - 130 veteránů v zámeckém parku

Už 39 let má Soutěž elegance historických vozidel na zámku v Roztokách u Prahy na starost pan Jiří Černý z pražského Veteran car Clubu. Jak nám prozradil, prý ještě jeden rok, do čtyřicátého ročníku, a pak předá „žezlo“ mladším. Ale moc mu nevěřím.

Veterány v Berlíně - 2018-01-03

Loukotě a pára - 2017-07-24

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar