Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Oceněné klenoty

Druhý ročník přehlídky automobilové a motocyklové nádhery v pražském Golf Clubu Hostivař se v sobotu 22. června setkal s velkým zájmem účastníků i veřejnosti. Více než stovku historických automobilů a motocyklů obdivovaly tisíce návštěvníků.

Automobilové klenoty - malé české Pebble Beach

Golfové hřiště v Praze Hostivaři již podruhé poskytlo svůj „green“ automobilové a motocyklové historii. Vystaveno bylo na sedm desítek automobilů a třicítka motocyklů od nejstarších až po sedmdesátá léta.

Kočárová slavnost v Centru stavitelského dědictví Plasy

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy 22. června 2019 oživí velkolepá akce s názvem „Kočárová slavnost aneb ke chvále a slávě devatenácti řemesel.“ Návštěvníci uvidí sestavování historických kočárů, jejich zapřahání a jízdu, užijí si bohatý program i večerní ohňostroj. Slavnost je součástí Letního barokního festivalu Plzeňského kraje a připravilo ji Národní technické muzeum ve spolupráci s Muzeem kočárů v Čechách pod Kosířem.

Automobilové klenoty na golfu

Výstava Automobilové klenoty opět v Praze - nejkrásnější automobily a motocykly opět zamíří tuto sobotu do golfového klubu v Hostivaři. Letos bude představena stovka nejkrásnějších historických vozů a motocyklů, k vidění budou i vozidla ze slavných filmů naší kinematografie.

1000 mil pro sportsmany a sportslady

Ve čtvrtek v 6 hodin ráno se vydalo devadesát posádek s předválečnými automobily na závod 1000 mil československých, na trase Praha-Bratislava-Praha. Letošní ročník, stejně jako minulé, nebyl žádným výletem, ale jízda pro opravdové nadšence, pro opravdové sportsmany, ale i sportslady.

1000 mil československých připraveno ke startu

Dnes odpoledne proběhly před Autoklubem ČR v Opletalově ulici přejímky k závodu 1000 mil československých. Po taktovkou Mirka Krejsy a jeho paní Lenky se dostavily, až na pár výjimek, všechny přihlášeného posádky.

Veteránské Rojení aneb Rojení na Kokořínsku

Krásné letní počasí, skvělá stylová kapela New Dixie z Liberce, tradiční vynikající káva u Radima a Milady v double deckeru, bohaté a hodně chutné občerstvení (kuchař Luděk umí) a hlavně stovka historických automobilů a několik motocyklů – tak to je ve stručnosti Veteránské Rojení, které proběhlo v Lobči, nedaleko Mšena.

NTM zve na sobotní muzejní noc

Na návštěvníky Pražské muzejní noci 2019, která se uskuteční v sobotu 8.června, čeká v Národním technickém muzeu 10 stálých expozic, 6 výstav a pestrý doprovodný program. Ten bude atraktivní také ve venkovním areálu muzea, kde se představí historické dopravní prostředky.

Báječné Studenecké míle s Krakonošem

V posledních letech přibývají u nás veteránské akce jako houby po dešti. Navštívit pochopitelně všechny nemůžeme, a tak si musíme vybírat, kam vyrazíme. Jsou akce, na které se každý rok rádi vracíme, mezi ně patří třeba Rallye Křivonoska, Studenecké míle, 1000 mil československých, Jízda Domažlickem atd.

Oslavy 100 let Citroënu v České republice

Na motoristické slavnosti Legendy značka Citroën oficiálně zahájila v České republice oslavy 100 let Citroënu. Největší oslava se ovšem uskuteční 7.září na letišti v Praze Letňanech.

Pozvánka na Veteránské Rojení do Lobče

Deset dní před 18. ročníkem Veteránského Rojení evidují manželé Zuzka a Tomáš Pavlíkovi společně s Czech Classic Car Clubem více než šedesát přihlášených historických vozidel a každým dnem přicházejí stále další přihlášky historických automobilů.

Studenecké míle - s veterány Podkrkonoším

Většina veteránských akcí má v kalendáři své pevné místo. Jako třeba Studenecké míle pravidelně pořádané poslední květnovou sobotu. Podkrkonošská obec na Jilemnicku leží ve výšce zhruba 550 metrů nad mořem a odtud i název.

Jarní Sosnění - den plný pěkného závodění

K prvnímu letošnímu Sosnění, v pořadí ale už devatenáctému, dorazilo 55 automobilů včetně deseti formulí. Zajímavostí byly například dva automobily z padesátých let - monopost Alfa Romeo nebo sportovní Gbelec Sport.

Sobotní sraz veteránů před Autoklubem ČR

Autoklub ČR pořádá v sobotu 25. května od 10 do 17 hodin před svým sídlem v Opletalově ulici v Praze třináctý ročník Srazu a výstavy historických vozidel. Návštěvníky čekají dynamické ukázky vybraných vozidel, tóny swingové kapely The Dixie Hot Licks, dobová módní přehlídka a prohlídka klubového domu Autoklubu ČR.

Bohumil Staša v motocyklovém nebi

Se smutkem jsme přijali zprávu, že motoristický a hlavně pak motocyklový svět opustil v úterý 21. května 2019 ve věku 75 let Bohumil Staša, motocyklová legenda, proslulý závodník, dvacetinásobný (!) mistr republiky a účastník světového šampionátu.

Veteránské dostaveníčko na Chvalské tvrzi

Letos Veteran party na Chvalské tvrzi počasí moc nepřálo a ranní déšť i některé účastníky odradil. Tato akce má v kalendáři své pevné místo, ať ji pořádal pan Horáček nebo dnes Klub historických vozidel Dolní Počernice.

Čtyřicetiletá veteránská tradice v Roztokách

Prvním veteránským podnikem na začátku sezony bývala soutěž elegance v roztokách u Prahy, pořádaná pražským Veteran Clubem. První ročník se uskutečnil v roce 1979, kdy doprovázel výstavu obrazů mistra Kamila Lhotáka.

MTX slavil padesátiny

V sedmdesátých a osmdesátých letech patřily závodní monoposty z Metalexu (MTX) ke špičce závodů Poháru míru a přátelství. Pamětníci si ale pamatují také na spidery MTX, soutěžní i okruhové Lady MTX, silniční motocykly, prototypy MTX 160 RS a další zajímavé automobily.

Jarní veteránské Sosnění v sobotu

V sobotu 18. května se rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí F3 a MTX při Jarním Sosnění. Seznam přihlášených se pomalu plní ve všech kategoriích. Bohužel Sosnění koliduje se závodech do vrchu Edda Cupu ve Kdyni

Muzejní noc v Muzeu Škoda

ŠKODA Muzeum se v pátek 17. května opět zapojí do velmi oblíbeného celorepublikového projektu Muzejní noc. Od 19 hodin do půlnoci jsou pro veřejnost připraveny bezplatné noční prohlídky expozic muzea a výrobních provozů automobilky, atraktivních veteránů i sportovních vozů, dětské výtvarné dílny či projížďky historickými autobusy.

Slováckem s veterány - 2018-08-16

Veterány v Berlíně - 2018-01-03

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar