Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Historic Kokořínsko startuje v pátek ve Mšeně

Jaký zvolit termín pro zimní soutěž Historic Kokořínsko, aby byl sníh, je vždy sázka do loterie. Ačkoliv je letošní zima bohatá na sníh, tak jízda pravidelnosti historických automobilů, která startuje v pátek 24. února ve Mšeně, se odehraje na suchých nebo mokrých silnicích.

Technické muzeum Liberec - ve čtvrtek Dotýkat se dovoleno

Technické muzeum Liberec láká na celou řadu technicky zaměřených exponátů a na stále se měnící a rozšiřující se expozice. Jako ve většině podobných muzeí není dovoleno se většiny exponátů dotýkat.

Sraz Trabantů na autodromu v Mostě

Více než 30 let staré retro vzpomínky pamětníků starých časů oživí na konci května promenáda legendárních východoněmeckých vozů značky Trabant. Sraz bude součástí dvanáctihodinového závodu The Most Trabant na velkém okruhu, vstupné je bezplatné.

Historické formule se představí v Mostě

Víkend 12. až 14. května bude v Mostě patřit oslavě historie automobilového průmyslu. Součástí premiérového závodu The Most Historic Grand Prix na velkém okruhu autodromu bude totiž i sraz majitelů historických vozidel, kteří na plochách polygonu své nablýskané veterány vystaví dychtivým zrakům návštěvníků.

Veteránské akce v ČR (I)

Veteránská sezona začíná 23. února sice osmým ročníkem jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko pro automobily roku výroby maximálně 1985, ale pak následuje prakticky ještě dvouměsíční pausa.

Zrestaurovaný Range Rover se Rétromobile

Návštěvníci Salon Rétromobile 2017 se mohou těšit na světovou premiéru další série „znovuzrozených“ klasických vozů značky Land Rover, které prošly důkladnou a rozsáhlou renovací. Nový program Range Rover Reborn nabízí zákazníkům výjimečnou příležitost pořídit si opravdový sběratelský skvost.

AvD-Histo-Monte se škodovkami

Devět historických vozů ŠKODA se postaví na start letošního ročníku rally AvD-Histo-Monte, chybět nebudou ani legendární modely ŠKODA 130 RS. Právě tento vůz získal před 40 lety double ve své třídě na Rally Monte Carlo 1977.

Historic Kokořínsko před uzávěrkou přihlášek

Do uzávěrky jízdy pravidelnosti historických automobilů Historic Kokořínsko zbývá ještě pár dní, ale už dnes pořadatelé ASK Praha evidují pětadvacet posádek. Soutěž, které se může zúčastnit každý majitel veterána do roku 1985, se jede ve dnech 24. a 25. února ve Mšeně.

Historky z Rallye Monte Carlo 1977

Jaký byl Československý automobilový sport před čtyřiceti lety, znají mnozí z nás pouze z archivních záběrů a to okem a slovem reportéra. Špičkoví jezdci tehdejší doby byli ti nejlepší z nejlepších a v těch nejlepších vozech.

Peugeot na Retromobile v Paříži

Hlavním tématem expozice značky Peugeot na 42. ročníku výstavy Rétromobile, která se koná od 8. do 12. února na pařížském výstavišti Porte de Versailles, bude číslo 3. Toto číslo mělo pro značky Peugeot velký význam v minulosti a má ho i v současnosti, jak dosvědčuje název aktuálního modelu 3008.

Rallye Monte Carlo 1977 - nedoceněný úspěch Škody 130 RS

Před 40 lety zvítězila ŠKODA 130 RS posádky Václav Blahna/Lubislav Hlávka na Rallye Monte Carlo ve třídě do 1300 cm3, druhé místo ve třídě získali Milan Zapadlo s Jiřím Motalem. Předchůdce Škody Fabia R5 tak napsal jednu z nejslavnějších kapitol 116leté tradice značky ŠKODA v motoristickém sportu.

Tak tomu se říká srdeční záležitost

Pod Troskovicemi

Když se řekne Česká republika, vyvolá to v mnohých lidech představu hlavního města Prahy s její velkolepou architekturou, romantickými uličkami, koncerty a uměním. Ale Česká republika je víc než její hlavní město.

Winter Trial projíždí mrazivým Českem

V pondělí odpoledne dorazila padesátka posádek holandské veteránské soutěže Winter Trial do Karlových Varů, kde po přenocování vyrazila druhý den ráno na další etapu, tentokrát s cílem v Liberce. Bohužel bez avizovaného Stig Blomqvista nebo Lancie Stratos.

Škoda - dějiny Simply Clever

Geniální jednoduchost sloganu Simply Clever není jen frází. Doslova prostupuje každým vozem ŠKODA. Možná vás překvapí, že historie Simply Clever řešení zasahuje až do 20. let minulého století k prvním vozům nesoucím značku ŠKODA. Přečtěte si více o třech z nich.

Planai Classic - mráz, sníh, vánice

Mrazivé teploty a silné sněžení se postaraly o perfektní podmínky letošního, už 21. ročníku veteránské soutěže Planai Classic. Více než čtyři desítky účastníků s automobily z let 1927 do 1972 si letos užily opravdu své.

RMC Historique - 130 RS se vrací na místo činu

Za několik málo dnů uplynou čtyři desetiletí od úspěchu vozu Škoda 130 RS na tratích podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích, slavné Rallye Monte Carlo. Letošní ročník bude okořeněn debutem nových speciálů kategorie WRC.

Historic Kokořínsko - zimní pravidelnost opět ve Mšeně

Osmý ročník jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko se uskuteční ve dnech 24. a 25. února opět ve Mšeně a přihlásit se může prakticky každý majitel historického automobilu vyrobeného do roku 1985.

ŠKODA Muzeum s rekordní návštěvností

ŠKODA Muzeum si za loňský rok připsalo rekordní návštěvnost, když se s poutavou historií značky ŠKODA přišlo seznámit více než 242 000 českých i zahraničních návštěvníků. Prostory muzea přitom vedle moderně pojaté expozice lákají i na řadu kulturních akcí.

Holandský Winter Trial projede Českem

V druhé polovině ledna budou tratě některých tuzemských automobilových soutěží dějištěm mezinárodní rallye veteránských vozidel The Winter Trial 2017. Pro necelou šedesátku posádek bude na 2500 kilometrů dlouhé trase vedoucí přes území Nizozemska, Německa, ČR a Rakouska připraveno několik náročných testů pravidelnosti.

Rallye Praha Revival - přípravy v plném proudu

Jarní Rallye Praha Revival startuje sice až o posledním dubnovém víkendu, ale už dnes víme, že půjde o úctyhodnou přehlídku, jak jezdeckých legend, tak historických automobilů – 185.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar