Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

23.03.2023

Budil s Vejvodou bodovali s BMW 2002 na Costa Brava

Ze španělské Rally Costa Brava si Stanislav Budil s Petrem Vejvodou odvážejí důležité body pro Mistrovství Evropy v rally historických vozů, v jehož konkurenci se rozhodně neztratili. Celou soutěž zvládli bez nehody či časové penalizace, o větší bodový příděl je nicméně připravily nečekané technické potíže jejich padesátiletého BMW 2002ti.

13.03.2023

Budil s Vejvodou jedou na Evropu historiků

Několikanásobní vítězové českého národního mistrovství v rally historických vozů Stanislav Budil s Petrem Vejvodou se rozhodli poměřit i s celoevropskou konkurencí. Právě vyrážejí do Španělska na úvodní podnik evropského šampionátu EHRC. Budou soutěžit na 71. ročníku slavné Rally Costa Brava, a pak i na dalších čtyřech zastaveních tohoto prestižního seriálu.

07.03.2023

Jarní výstavy ve Škoda Muzeu

Škoda Muzeum sídlí v autentických prostorách, kde se od počátku minulého století do roku 1928 vyráběly automobily Laurin & Klement / Škoda. Kromě stálé expozice je do 8. května k vidění i obsáhlá výstava mapující vývoj karoserií mladoboleslavské značky.

06.03.2023

Laurin & Klement a Škoda v Arkádách Pankrác

V pražském obchodním centru Arkády Pankrác byla zahájena výstava historických automobilů a motocyklů Laurin Klement a značky ŠKODA. Přehlídka 22 automobilů a 5 motocyklů z historie slavné tuzemské automobilky bude k vidění až do 26. března.

06.03.2023

Brno Revival bohužel nebude

Vážení příznivci historických vozidel,

05.03.2023

Josef Vodehnal: Jel jsem rychleji, než Standa četl

V příjemném prostředí minipivovaru Ovipistán v Ledcích nedaleko Třebechovic pod Orebem se v sobotním podvečeru tísnila stovka nadšených posluchačů. Vedle skvělých piv se zaposlouchali především do povídání s legendární posádkou Josef Vodehnal-Stanislav Malina.

02.03.2023

Soukromá sbírka Ferrari na Retro Classics

Sportovní automobily z Maranella jsou vždy přitažlivým magnetem každého veletrhu. Ani pohled na modely Berlinetta Boxer a Testarossa nikdy neokouká. Část své sbírky prezentoval Fritz Neuser, jeden z největších německých dealerů těchto vozů.

01.03.2023

Retro Classic Stuttgart s rekordní návštěvností

Mám rád výstavy historických vozidel. Poměrně pravidelně jsem navštěvoval výstavy v Essenu, Stuttgartu, Paříži občas jsem zavítal do Rakouska, Anglie. Bohužel to ale díky covidu přede dvěma lety skončilo. Já vím, už loni se výstavy rozběhly naplno, ale nějak jsem ještě neměl náladu a výstavy jsem vynechal. Až letos. Paříž jsem sice nestihl, ale Stuttgart jsem si již nenechal ujít.

01.03.2023

Výstava Proč?...protože Karel Loprais v NTM

Návštěvníci expozice Doprava v Národním technickém muzeu mají od 1. března 2023 možnost zhlédnout reprízu výstavy „Proč?... protože Karel Loprais“, kterou v roce 2021 uspořádalo Muzeum Beskyd s Karlem Lopraisem ve Frýdku Místku.

24.02.2023

Emil Triner zahájí výstavu Půlstoletí Rallye Český Krumlov

Rallye Český Krumlov zažije v letošním roce velký historický milník. Jednu z nejstarších tuzemských sportovních akcí čeká v květnu již 50. ročník. Při příležitosti významného jubilea připravil organizační tým expozici, která bude v březnu k vidění ve výstavní síni Kina Kaplice.

24.02.2023

Škoda v brněnské Olympii už jen do neděle

Pouze do neděle je v brněnském obchodním centru Olympia k vidění unikátní výstava vozů a motocyklů značky Škoda. Exponáty z historie slavné mladoboleslavské automobilky se po neděli 26. února začnou přesouvat do Prahy, kde bude mít putovní výstava svou druhou zastávku.

21.02.2023

Mnichovo Hradiště připravuje oslavu 70 let značky LIAZ

Mnichovo Hradiště si připomíná hned dvě výročí spojená s neexistujícími Libereckými automobilovými závody (LIAZ), které zaujímají v novodobé historii města zásadní místo. Před 70 lety byl vyroben první nákladní automobil, před 20 poslední, speciál pro Rallye Dakar. Kromě těchto dvou exemplářů do Hradiště v květnu zamíří sedm desítek dalších liazek apod.

20.02.2023

Auto Moto Muzeum Oldtimer v Kopřivnici

Víte v kterém městě najdete tři automobilová muzea. Nebudeme dlouho napínat. V Kopřivnici. Nejstarším je Technické muzeum Tatra, dnes zaměřené na osobní automobily. Druhým, které se otevřelo v roce 2015, je Auto Moto Muzeum Oldtimer a vloni mohli návštěvníci poprvé zavítat do nového muzea nákladních automobilů Tatra.

16.02.2023

Havířov - na trati soupeři, po závodě na panáka

M.Straka, R.Krejčí

V muzeu Škoda proběhla v sobotu zajímavá beseda u příležitosti prezentace Knížky Havířov-Šenov od Romana Krejčí, ke které se připojil ještě Martin Straka s knihou 1983 Vojtěch – Enge. Oba také vyzpovídali několik přímých pamětníků na havířovském okruhu.

15.02.2023

101 let motorsportu 2023 v Mělníku

Členové Autoklubu Mělník se pustili do příprav dalšího ročníku setkání automobilových a motocyklových závodníků s názvem “101 let motorsportu na Mělníku”, které se uskuteční v sobotu 27. 5. Navazujeme tak na akci “100 let motorsportu” z května loňského roku.

14.02.2023

První sraz replik Porsche v Dobřenicích

Originálních sportovních automobilů Porsche padesátých let, jako byly slavné modely 356 Speedster, 550 Spyder nebo 718 RSR, bylo vyrobeno velmi málo a dnes dosahují jejich dochované kusy ceny astronomických výšek a jsou téměř neprodejné.

14.02.2023

Sosnění a Rojení v roce 2023

Czech Classic Cars Club a spřátelený Dvůr Lobeč mají letos v plánu uspořádat opět tři akce pro historická vozidla. První bude květnové Veteránské Jarní Sosnění, druhou Veteránské Rojení v Lobči a sezonu zakončí v září Podzimní Veteránské Sosnění.

09.02.2023

Vladislav Novák získal za T46 hlavní cenu Bugatti

Před dvěma roky zrenovoval Vladislav Novák automobil Bugatti 46, s nímž vyrazil vloni například na 500 km slovenských, ale hlavně na mezinárodní sraz Bugatti do Molsheimu, právem považovaného za kolébku Bugatti.

09.02.2023

NTM s novými unikítními exponáty

Národní technické muzeum převzalo do sbírek od Škoda Auto jeden ze dvou prototypů vozu Škoda Fabia RS Rally2, vyvíjený pro asfaltové tratě. A také patrový nákladní vůz na přepravu osobních automobilů z roku 1964.

02.02.2023

Jiří Mičánek slaví sedmdesátiny

Sedmdesáté narozeniny slaví legenda českého motorsportu Jiří Mičánek. Brněnský závodník během za svoji kariéru získal 25 mistrovských titulů na okruzích a v závodech do vrchu, převážně za volantem formule. První závody přitom jel „na blátě“.Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar