Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Na Slánský okruh přijelo dvě ste vozidel

Silniční závody motocyklů mají u nás velkou tradici už od doby předválečné a prakticky do sedmdesátých let se pořádaly v nejrůznějších lokalitách, v oblibě byly především městské okruhy. Zároveň s motocykly startovaly často i automobily. A výjimkou nebylo ani město Slaný.

Originální defík pro každého

Na největším evropském veletrhu Techno Classica, který se koná každým rokem v Essenu, představila společnost Jaguar Land Rover Classic velice zajímavý projekt, kterým chce věrným zákazníkům nabídnout jak náhradní díly, tak i mimořádná vozidla.

Rallye historie pod Alpami

Jen málokdy se podaří všechno skloubit dohromady tak, aby celá motoristická akce dopadla dobře po všech stránkách. Jednu takovou jsme viděli v okolí rakouského Saafeldenu a jmenovala se Gr-B-Legenden.

Rally Bohemia Historic - první Enge se Škodou 130 LR

Posádka Břetislav Enge a Lucie Engová na Škodě 130 LR zvítězila v absolutní klasifikaci i v rámci Mistrovství České republiky historických automobilů na Rally Bohemia Historic. Model Škoda 130 LR si tak připsal na Bohemii již třetí vítězství v MČR HA v řadě.

Tatrovky jezdily Českým rájem

Některé veteránské akce se pořádají každý rok, jiné po dvou letech, většinou podle toho, co si pořadatelé mohou dovolit. Většina akcí má také místo startu stálé, jiné začínají naopak pokaždé někde jinde. A mezi takové patří Tatra v Českém ráji, pořádaná letos v Lomnici nad Popelkou.

Tatra v Českém ráji zítra v Lomnici n.P.

Podkrkonoší, Pojizeří a Český ráj jsou zaslíbenou zemí veteránistů. Snad v žádné jiné oblasti nenajdete tolik veteránských akcí uspořádaných během tří týdnů. Po Studeneckých mílích, Veteránem Českým rájem, Pojizeřím a Železnobrodskem je tuto sobotu na programu Tatra v Českém ráji.

1000 mil československých 2016 startuje ve čtvrtek

Před Národním technickým muzeem se ve čtvrtek v 8 hodin ráno již potřetí odehraje start i cíl jízdy historických automobilů, která obnovuje tradici závodu 1000 mil československých. Tento závod je jednou z legend v dějinách domácího automobilového sportu a byl pořádaný Autoklubem Republiky československé v letech 1933, 1934 a 1935.

Veteránské Rojení s bugatkou

Jubilejní patnáctý ročník Veteránského Rojení v Lobči je za námi a podle slov stovky účastníků patřil mezi ty vydařené. Snad jediným větším problémem byla jedna uzávěra, ale nakonec se i s tímto neplánovaným oříškem všichni vypořádali.

Škoda Auto se představí na Dobovém leteckém dni

ŠKODA AUTO je opět jedním z hlavních partnerů divácky velmi oblíbeného Dobového leteckého dne, který proběhne 11. června 2016 v Mladé Boleslavi. Akce nabídne velmi pestrý program, v němž nebudou chybět ani vozy Laurin & Klement a ŠKODA.

Studenecké míle na Masarykově silnici

V letošním roce uplyne 80 let od výstavby takzvané Masarykovy horské silnice, jejíž budování bylo slavnostně odstartováno v roce 1934 a poslední úsek dokončen v srpnu 1936. Právě tuto skutečnost připomínal další ročník veteránských Studeneckých mílí.

Veteránská pohoda v Českém ráji

Soutěž pro historická vozidla vyrobená do roku 1940 s názvem Veteránem Českým rájem patří především mezi pohodové až výletní akce, kdy se nejede na žádný čas a plnění úkolů má více méně jen humorný nádech. Letos přálo třídenní soutěži počasí, jako už dlouho ne.

Veteránské Rojení zve na 15.ročník

Druhá červnová sobota je tradičně vyhrazena již patnáct let Veteránskému Rojení na zámku v Lobči, nedaleko Mšena. A také letos se v zámeckém dvoře setkají příznivci automobilových veteránů všech značek, vyrobených do počátku osmdesátých let.

Přjďte pobejt na Studenecké míle

Rok s rokem se opět sešel a je tady další z úžasných veteránských akcí – Studenecké míle, pohodová vyjížďka podkrkonošskými vesničkami, letos až na Horní Mísečky. Pořadatelé pod vedením Tomáše Chrtka hlásí přes dvě stovky vozidel.

X. Sraz historických vozidel AČR tuto sobotu v Praze

Autoklub České republiky a Asociace Veteran Car Clubů AČR ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 připravují na sobotu 28. května jubileu 80. Let loga Autoklubu České republiky již X. Sraz historických vozidel AČR. Místem konání srazu je Opletalova ulice v Praze 1 před budovou Autoklubu ČR.

Jindřich Štolfa v cíli Rally Vyškov

Již po čtyřiadvacáté se uskutečnila Rally Vyškov, ale automobilové soutěže mají v tomto městě tradici ještě delší – rallye se zde konaly již v šedesátých letech, v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století zde zase měla centrum Rallye Haná.

Do Škoda Muzea také v pátek v noci

Prohlídka muzejních expozic i výrobních provozů, mnoho fascinujících veteránů i sportovních vozů, simulátor výměny kol, jízda v historickém autobusu, výtvarná dílna i dětský koutek – to vše a řadu dalších zajímavostí nabídne ŠKODA Muzeum v pátek 20. května od 19 hodin do půlnoci v rámci akce Muzejní noc 2016.

Veteránské Sosnění s pěknou podívanou

K prvnímu letošnímu Sosnění se na autodrom v Sosnové u České Lípy sjelo na sedm desítek majitelů historických automobilů a musíme přiznat, že takřka všechny byla na odpovídající úrovni, tedy žádný „lidový tuning“.

Jarní veteránské Sosnění již zítra

Sobota 14. května je doslova nabitá veteránskými akcemi po celé republice, stačí se jen podívat do našeho kalendáře a vybrat si. Tak třeba v malé obci Úterý na Plzeňsku se pojede do kopce, v Litoměřicích se uskuteční akce s názvem Terezín 2016 a v Sosnové se bude závodit na okruhu.

Rallye Křivonoska s neopakovatelnou atmosférou

Historie mezinárodní Rallye Křivonoska se začala psát před 46 lety a tehdy její zakladatelé netušili, co tím způsobí. Z obyčejné akce se stal kultovní podnik, na kterém jsme nesměli chybět ani letos. Účast na Křivonosce je už povinností. Málokterá akce má v sobě tak neopakovatelné kouzlo.

7 Castles trial - Po hlavě do setin

Klasická auta jsou stále oblíbenější a jejich majitelé s nimi rádi vyrážejí na různé soutěže. Jednou z prvních akcí letošní sezóny a intenzivním tréninkem byl druhý ročník setinové rallye 7 Castles Trial.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar