Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Expo Classic Salzburg se vyplatí navštívit

Největším veteránským veletrhem v Rakousku je Classic Expo, které se již po třinácté uskutečnilo na výstavišti v Salzburgu a jde asi o jednu z nejlépe dostupných výstav z České republiky. Navíc areál nemusíte nikde hledat, je hned za sjezdem z dálnice.

O víkendu na Rallye Berounka Revival

Již po osmé se o víkendu sejdou na společensko-sportovní akci Rallye Berounka Revival osobnosti, které psaly historii našeho motoristického sportu a fandové historických sportovních a závodních vozů, aby se pobavili, setkali se s přáteli.

Pražská Noblesa - vítězové a zajímavosti

Jak jsme už psali, domácí veteránská sezona skončila v sobotu desátým ročníkem Pražské Noblesy, která vyvrcholila poprvé na Vyšehradě. A doufáme, že ne naposledy. Vždyť krásné staré automobily si zaslouží být vystaveny v důstojném prostředí. V zahraničí je to zcela běžné.

Pražská Noblesa na památném místě českých dějin

Devět let se jezdila Pražská Noblesa pouze Jeremenkovou ulicí s měřeným úsekem a okolními ulicemi, letos poprvé soutěžící zavítali do Modřan, ale hlavně na Vyšehrad. Je to snad poprvé, kdy historické automobily zavítaly na památné místo našich dějin.

Pražská Noblesa bude zítra opět noblesní

Rok s rokem se sešel a máme tady opět Pražskou noblesu a její jubilejní desátý ročník, i když historie akce spadá až do roku 1987, kdy Veteran Vintage Club uspořádal závod 1/4 míle Žižkovem. Po několika letech se přesunula na Žižkov, a protože pánové Jan Täubel a Petr Navrátil chtěli uspořádat na závěr sezony zajímavou akci, vymysleli Noblesu.

Podzimní Sosnění - pěkné závody historiků

T.Ubl

Už sedmnáctý ročník veteránského Sosnění, tentokrát podzimní, přilákalo na autodrom do Sosnové šest desítek závodníků, na které čekaly dvě tréninkové a dvě závodní jízdy po osmi kolech. Kdo absolvoval všechno, ten najezdil více kilometrů než při kdejakém závodě do vrchu.

Svatováclavská jízda ve městě automobilů s rekordní účastí

Volno ve sváteční den můžeme prožít různými způsoby. Mnozí stále vyrážejí do lesů na houby, babí léto lákalo k výletům pěšky nebo na kolech, na mnoha místech se konaly různé akce. Veteránisté z okolí Mladé Boleslavi se už patnáct let sjíždění do města automobilů ke Svatováclavské jízdě.

Již tuto sobotu vzhůru do Soběšic

V sobotu 30. září pořádá pan Karel Kupka tradiční veteránskou akci, která nemá u nás obdoby, pokud jde o množství startujících. K závodu do vrchu Brno – Soběšice je přihlášeno 140 motocyklů a 150 automobilů, a to výhradně předválečných, které doplní asi čtyři desítky motocyklů do 60.let, většinou ale závodních.

ŠKODA 450 vyjela před šedesáti roky

V září 1957 představila největší česká automobilka více než 1,6 milionům návštěvníkům třetího Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně mimořádnou novinku: nový roadster ŠKODA 450. Elegantní roadster měl stahovací střechu a vyznačoval se atraktivním, sportovním designem.

Historické i nové Maserati v pražských Arkádách

Italská automobilová značka Maserati ovládla pražský obchodní dům Arkády Pankrác, velkolepá výstava jejích vozů potrvá až do 27. září. Expozice nese název „V zajetí Maserati“ a návštěvníci se mohou těšit na zajímavou cestu historií automobilky. K vidění jsou jak historické modely, tak vozy současné produkce.

Neobyčejné příběhy z historie automobilky Škoda

Podzimní sérií pěti přednášek navazuje ŠKODA Muzeum na oblíbená inspirativní setkání nad zajímavými momenty z historie automobilky ŠKODA AUTO. Přiblíží přelomové okamžiky vývoje značky a seznámí návštěvníky se zajímavými osobnostmi, spojenými s automobily ŠKODA.

Škoda Favorit - 30 let od světové premiéry

Před 30 lety vstoupila automobilka Škoda do nové epochy. Moderně řešený hatchback Favorit se poprvé představil strojírenském veletrhu v Brně ve středu 16. září 1987, moderním pojetím byl plně srovnatelný se západní konkurencí ve třídě. Zazářil také na závodních tratích a odstartoval dynamický rozvoj značky ŠKODA.

Ploutvobraní v JK Classic Muzeu bylo Na Pohodu

Poslední letošní akcí muzea historických amerických automobilů JK Classic v Lužné u Rakovníka bylo Ploutvobraní, ale samotné muzeum je otevřené ještě o víkendech do konce října, a také ve čtvrtek 28. září.

Zbraslav - Jíloviště: Ford Rajo a další závodní unikáty

Jízda do vrchu Zbraslav – Jíloviště je vypsaná sice pro automobily vyrobené do roku 1939, ale na startu se objevují i historické formule a závodní automobily, nejen z doby meziválečné, ale také z padesátých let.

17. Podzimní Sosnění v neděli 1. října

V posledních letech přicházejí do módy stále více závody historických automobilů, včetně formulových vozů. Jako první přišli před v roce 2008 s nápadem členové Czech Classic Car Clubu a upořádali první závod na okruhu v Sosnové a pokračují v nich dodnes.

Den na pohodu mezi amerikami v Lužné

Srdečně Vás zveme na poslední letošní sraz veteránů (amerických i evropských) muzeu JK Classic v Lužné u Rakovníka. Proběhne tuto sobotu 16. září od 10.00 do 17.00 h již tradičně pod heslem Den na pohodu.

Recenze Jan Tuček: Auta první republiky

Víte kolik u nás v letech 1918 až 1938 existovalo automobilových značek. Nebudete věřit, ale třiatřicet. Nevěříte, potom si zakupte reprezentativní knihu známého motoristického publicisty Jana Tučka – Auta první republiky.

Tachlovický trojúhelník ovlivnilo počasí

Je už nepsaným pravidlem a tradicí, že po Zbraslavi následuje druhý den Tachlovický trojúhelník – Memoriál Jana Horáka. Vloni se nekonal pro rozkopanou silnici, letos už ano, ale bohužel nad jeho účastí hodně zapracovalo počasí.

Zbraslav - Jíloviště: Markéto děkujeme

Před několika roky jsme psali, že by bylo dobré omezit jízdu pravidelnosti Zbraslav – Jíloviště pouze pro předválečné automobily. Tehdy se náš názor některým členům pořádajícího Veteran Car Clubu Praha nelíbil. O tři roky později vzala organizaci do ruky paní Markéta Profeldová a svůj názor prosadila.

Plachetnice Niké a její osudy v NTM

V dopravní hale vystavilo Národní technické muzeum jeden z pokladů své lodní sbírky, jachtu Niké, kterou postavil slavný český mořeplavec Richard Konkolski a v polovině 70. let s ní obeplul svět. Jednalo se o mimořádný sportovní i cestovatelský úspěch.

Loukotě a pára - 2017-07-24

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar