Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Rallye Praha Revival s Hauglandem, Krupou a Biche

Od pátku do neděle proběhne v Praze, středních a severozápadních Čechách sportovně-společenská akce věnovaná legendám motoristického sportu. Uskuteční se již sedmý ročník Rallye Praha Revival, unikátní akce, jejíž formát vymyslel a uvedl do života promotér automobilových závodů E. Patera.

Peugeot 504 a Peugeot Coupé 204 se zúčastníTour Auto 2017

Peugeot se druhým rokem po sobě zúčastní závodu Tour Auto. Do letošního – 26. ročníku – přihlásila dvě automobilové legendy: Peugeot Coupé 204 a Peugeot 504. Oba vozy jsou přihlášeny do kategorie „Régularité“ (jízda pravidelnosti).

Historic Vltavu vyhrál Comas se Stratosem

Slavná éra Rally Vltava, v sedmdesátých letech výkladní skříň československého automobilového sportu skončila v roce 1974 triumfálním vítězstvím Waltera Röhrla. Nastalo dlouhé období temna a teprve v roce 1990 obnovil PAMK „Vltavu“, ale jen pro historické automobily.

Chateau Loučeň Concours d´Elegance slibuje mimořádnou podívanou

Společnost Veteránská krása s.r.o. a sdružení Chateau Loučeň Concours d' Elegance za významného přispění Raiffeisenbank, Scuderie Praha a Národního technického muzea pořádají ve dnech 3.-4. června čtvrtý ročník ojedinělé soutěže elegance historických vozů Chateau Loučeň Concours d´Elegance.

Jarní Sosnění letos už v sobotu 22. dubna

K Jarnímu Sosnění na sosnovském autodromu je přihlášeno v tuto chvíli pět desítek historických automobilů včetně formulí, a každým dnem se stále ještě hlásí další zájemci. Diváci se mohou v sobotu 22. dubna těšit na zajímavé automobily, ale i několik osobností.

Ambasadorem Most Historic GP bude Jürgen Barth

Jedna z legend motoristického sportu okoření svou přítomností závody historických vozů The Most Historic Grand Prix, jež budou mít na mosteckém autodromu premiéru o víkendu 12. – 14. května. Roli ambasadora přijal vítěz proslulého závodu 24 hodin Le Mans z roku 1977 Jürgen Barth.

Atraktivní škodovky na Techno Classica Essen

Při včerejší návštěvě veteránské výstavy Techno Classica v Essenu jsme se shodli, že jednoznačně nejkrásnější expozici má Škoda Auto připravená společně Škodou Deutschland a Auto Škoda. Vystavena je řada pozoruhodných exponátů z 122leté historie.

Volvo slaví 90 let na výstavě Techno Classica

Automobilka Volvo Cars, z jejíž továrny ve švédském Göteborgu vyjel první vůz již 14. dubna 1927, oslaví své 90. výročí na největší světové výstavě klasických automobilů Techno Classica, která se do 9. dubna v německém Essenu.

Pragovky se vrací na místo činu

V jedné z budov za branou bývalého areálu automobilky Praga proběhly oslavy 110. výročí československé automobilky. U této příležitosti bylo vystaveno hned několik vybraných muzejních exponátů ze soukromé sbírky pana Emila Příhody.

Příhodovy pragovky se stěhují do vysočanské Pragovky

V průběhu oslav 110 let automobilky Praga ve vysočanské ArtDistrictu Pragovka se přítomní hosté seznámili s novými plány rozvoje území bývalé továrny Praga. Díky zahraničním investorům se do původních budov opět stěhuje nový život.

Classic Show - veteránský veletrh v Brně

Od pátku odpoledne do neděle patřil pavilon A brněnského výstaviště veteránistům z celé České republiky, ale i ze Slovenska. Výstava Classic Show nechce jen předvádět nablýskané automobily a motocykly, ale klade důraz také na řemesla spojená s renovací historických vozidel.

Classic Show - osobnosti a hosté

Peter Baláž

Brněnská Classic Show byla nejen přehlídkou veteránismu v České republice, ale mohli jste tady potkat i hodně zajímavých osobností, které mají s historickými automobily a motocykly co do činění. Ale u koho začít? Asi u pana Karla Kupky

Classic Show Brno 2017 se vrací na výstaviště

Classic Show Brno je akce, která si od roku 2010 získala unikátní postavení. První dva ročníky v letech 2010 a 2011 byly organizovány jako doprovodný program mezinárodního veletrhu Autosalon na brněnském výstavišti. Nyní se sem ve dnech 17. až 19. března vrátí.

Retro Classics Stuttgart nezklamalo

Německo se může pochlubit dvěma velkými veteránskými veletrhy – Retro Classics ve Stuttgartu a Techno Classica v Essenu a k tomu ještě několika menšími například v Brémách, Kolíně nad Rýnem, Norimberku atd.

Pan jezdec Walter Röhrl slaví 70

Začátkem března oslavil šedesáté narozeniny jeden z největších soutěžních jezdců všech dob – Walter Röhrl, dvojnásobný mistr světa v rallye, MS ve vytrvalostních závodech, čtyřnásobný vítěz Rallye Monte Carlo, mistr Evropy atd.

Úspěchy škodovek na Rallye Monte Carlo v muzeu

Automobilka ŠKODA píše úspěšný příběh na Rallye Monte Carlo již 105 let. Nová výstava „Úspěchy vozů ŠKODA na Rallye Monte Carlo“ ve ŠKODA Muzeu vtáhne návštěvníky do světa nejstarší rallye světa, připomíná mimořádné výkony domácích i zahraničních posádek s vozy ŠKODA a dává nahlédnout i do zákulisí této rally.

Nezachraňujme veterány, ale veteránismus jako takový!

Rozhlédli jste se někdy na některé oblíbené veteránské akci po okolí, tedy po složení naší velké pospolité rodiny? Jistě, za dlouhé roky většinu naší komunity všichni známe osobně, ale to nemám na mysli. Jde o věkový průměr nadšenců veteránistů.

Historic Kokořínsko - drama až do konce

Pětatřicet posádek se postavilo v pátek večer ve Mšeně na start první etapy osmého ročníku Historic Kokořínsko, aby si vyzkoušely jízdu pravidelnosti, která pokračovala v sobotu druhou etapou. Zatímco v pátek v noci soutěžící provázely sněhové přeháňky a v závěru i kluzká silnice, tak v sobotu se jelo za krásného jarního počasí.

Historic Kokořínsko startuje v pátek ve Mšeně

Jaký zvolit termín pro zimní soutěž Historic Kokořínsko, aby byl sníh, je vždy sázka do loterie. Ačkoliv je letošní zima bohatá na sníh, tak jízda pravidelnosti historických automobilů, která startuje v pátek 24. února ve Mšeně, se odehraje na suchých nebo mokrých silnicích.

Technické muzeum Liberec - ve čtvrtek Dotýkat se dovoleno

Technické muzeum Liberec láká na celou řadu technicky zaměřených exponátů a na stále se měnící a rozšiřující se expozice. Jako ve většině podobných muzeí není dovoleno se většiny exponátů dotýkat.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar