Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Sachsen Classic - pojízdné muzeum v Krušnohoří

Sice zatím nemáme v Čechách vlastní velkou veteránskou soutěž, ale jedna taková každoročně projíždí naší republikou, respektive Krušnohořím. Je to Sachsen Classic, vedoucí ze Zwickau do Chemnitz. Letos se uskutečnil již čtrnáctý ročník.

V sobotu pojedou veteráni Chodskem

Již nepřetržitě 42 let trvá tradice soutěží historických vozidel pořádaných Veteran car clubem Domažlice. Dne 23. srpna 1975 se totiž uskutečnil první ročník jízdy pravidelnosti do vrchu Vavřineček, jehož se zúčastnilo 31 motocyklů a 55 automobilů do roku výroby 1945.

Škodovky se představily na GP Old Timer na Nürburgringu

Při 44. ročníku Oldtimer Grand Prix na okruhu Nürburgring si ŠKODA AUTO připomněla své bohaté angažmá na poli motorsportu, trvající již 115 let. Divákům se předvedlo hned několik legendárních vozů ŠKODA 130 RS, celkem se setkání zúčastnilo 36 automobilů ŠKODA z různých dekád minulého století.

Technické muzeum Liberec se opět rozrůstá

Technické muzeum Liberec se pochlubit dvěma novými exponáty. Jsou to ovšem exponáty mimořádně veliké a dovnitř muzea se nevejdou, ozdobí tak volnou plochu uprostřed areálu bývalého výstaviště a do jisté míry předznamenají další vývoj těchto ploch.

Štolfa s Hawlem na Rally Agropa

Velice vydařenou soutěží zařazenou do Mistrovství ČR historických vozů, Rally Sprint Série, Poháru 2+ a Poháru pořadatele byla Eplcond rally Agropa s centrem v Horažďovících. Pořadatelsky dobře zvládnutá rally uvítala na startu 140 posádek.. Velké množství diváků, letní počasí, zajímavé rychlostní zkoušky a kvalitní výkony posádek byly průvodními znaky sobotní soutěže.

Škoda Rapid - 80 let od cesty kolem světa

Včera uběhlo 80 let od chvíle, kdy ŠKODA RAPID dokončila dálkovou jízdu kolem světa. Na 97denní cestě – čistá doba jízdy činila jen 44 dní – ujeli cestovatelé Břetislav Jan Procházka a Jindřich Kubias v průměru 630 kilometrů denně a prokázali tak mimořádnou robustnost vozů značky ŠKODA.

Petr Daníček na Eifel Rallye Festivalu

Od roku 2010 se v německém Daunu pořádá Eifel Rallye Festival, kterého se letos zúčastnil také Petr Daníček s manželkou Ivetou ze Železného Brodu. Divákům přivezli ukázat Škodu 130 LR Evo připravované v druhé polovině 80.let pro skupinu S.

Eifel Rallye Festival - oslava dějin rallyesportu

Malé městečko Daun v pohoří Eifel, jen pár kilometrů od pověstného Nürburgringu se jednou do roka promění v jedno ohromné parkoviště soutěžních automobilů let dávno minulých. Společně s italskými Legendami jde o největší akci tohoto druhu v Evropě, respektive na světě.

Na Slánský okruh přijelo dvě ste vozidel

Silniční závody motocyklů mají u nás velkou tradici už od doby předválečné a prakticky do sedmdesátých let se pořádaly v nejrůznějších lokalitách, v oblibě byly především městské okruhy. Zároveň s motocykly startovaly často i automobily. A výjimkou nebylo ani město Slaný.

Originální defík pro každého

Na největším evropském veletrhu Techno Classica, který se koná každým rokem v Essenu, představila společnost Jaguar Land Rover Classic velice zajímavý projekt, kterým chce věrným zákazníkům nabídnout jak náhradní díly, tak i mimořádná vozidla.

Rallye historie pod Alpami

Jen málokdy se podaří všechno skloubit dohromady tak, aby celá motoristická akce dopadla dobře po všech stránkách. Jednu takovou jsme viděli v okolí rakouského Saafeldenu a jmenovala se Gr-B-Legenden.

Rally Bohemia Historic - první Enge se Škodou 130 LR

Posádka Břetislav Enge a Lucie Engová na Škodě 130 LR zvítězila v absolutní klasifikaci i v rámci Mistrovství České republiky historických automobilů na Rally Bohemia Historic. Model Škoda 130 LR si tak připsal na Bohemii již třetí vítězství v MČR HA v řadě.

Tatrovky jezdily Českým rájem

Některé veteránské akce se pořádají každý rok, jiné po dvou letech, většinou podle toho, co si pořadatelé mohou dovolit. Většina akcí má také místo startu stálé, jiné začínají naopak pokaždé někde jinde. A mezi takové patří Tatra v Českém ráji, pořádaná letos v Lomnici nad Popelkou.

Tatra v Českém ráji zítra v Lomnici n.P.

Podkrkonoší, Pojizeří a Český ráj jsou zaslíbenou zemí veteránistů. Snad v žádné jiné oblasti nenajdete tolik veteránských akcí uspořádaných během tří týdnů. Po Studeneckých mílích, Veteránem Českým rájem, Pojizeřím a Železnobrodskem je tuto sobotu na programu Tatra v Českém ráji.

1000 mil československých 2016 startuje ve čtvrtek

Před Národním technickým muzeem se ve čtvrtek v 8 hodin ráno již potřetí odehraje start i cíl jízdy historických automobilů, která obnovuje tradici závodu 1000 mil československých. Tento závod je jednou z legend v dějinách domácího automobilového sportu a byl pořádaný Autoklubem Republiky československé v letech 1933, 1934 a 1935.

Veteránské Rojení s bugatkou

Jubilejní patnáctý ročník Veteránského Rojení v Lobči je za námi a podle slov stovky účastníků patřil mezi ty vydařené. Snad jediným větším problémem byla jedna uzávěra, ale nakonec se i s tímto neplánovaným oříškem všichni vypořádali.

Škoda Auto se představí na Dobovém leteckém dni

ŠKODA AUTO je opět jedním z hlavních partnerů divácky velmi oblíbeného Dobového leteckého dne, který proběhne 11. června 2016 v Mladé Boleslavi. Akce nabídne velmi pestrý program, v němž nebudou chybět ani vozy Laurin & Klement a ŠKODA.

Studenecké míle na Masarykově silnici

V letošním roce uplyne 80 let od výstavby takzvané Masarykovy horské silnice, jejíž budování bylo slavnostně odstartováno v roce 1934 a poslední úsek dokončen v srpnu 1936. Právě tuto skutečnost připomínal další ročník veteránských Studeneckých mílí.

Veteránská pohoda v Českém ráji

Soutěž pro historická vozidla vyrobená do roku 1940 s názvem Veteránem Českým rájem patří především mezi pohodové až výletní akce, kdy se nejede na žádný čas a plnění úkolů má více méně jen humorný nádech. Letos přálo třídenní soutěži počasí, jako už dlouho ne.

Veteránské Rojení zve na 15.ročník

Druhá červnová sobota je tradičně vyhrazena již patnáct let Veteránskému Rojení na zámku v Lobči, nedaleko Mšena. A také letos se v zámeckém dvoře setkají příznivci automobilových veteránů všech značek, vyrobených do počátku osmdesátých let.

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar