Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

07.08.2020

VW T1 Bulli (1950) - nejstarší registrovaný VW Bus

Před 70 lety sjel z linky wolfsburského závodu vůz T1 s výrobním číslem 20-1880. Skříňový Transporter v barvě „holubí modrá“ putoval za zákazníkem do Hildesheimu, kde zajišťoval přepravu zboží.

06.08.2020

Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy o víkendu v Litomyšli

V pátek odpoledne se budou na obou zámeckých nádvořích postupně sjíždět historická vozidla. Letos je registrováno více jak sto vozidel vyrobených do roku 1948. Od vozů domácí produkce diváci uvidí i mnohé zahraniční značky. Zastoupeny budou vozy anglické, francouzské, německé, ale i zámořské - převážně americké.

05.08.2020

Vrchlabí v obležení amerických vozů a motocyklů

Pátý ročník oblíbené výstavy skvělých amerických skvostů nedávné doby, ale i současné produkce má za sebou Vrchlabí a přilehlé okolí. Krkonoše Amerikou získaly již tradici a pátý ročník se povedl.

04.08.2020

Chotovinské zatáčky na krásné trati za krásného počasí

V letošním roce zatím příliš akcí nebylo, a tak majitelé historických automobilů a motocyklů využívají každou příležitost ke svezení. Není divu, že na sedmý ročník Chotovinských zatáček dorazilo v sobotu sto šedesát účastníků.

31.07.2020

Mirek Janota doma v Příbrami stříbrný

MČR v rally historiků pokračovalo druhou soutěží v Příbrami, kde Miroslav Janota s Pavlem Stráským obsadil druhou příčku. Zářivě žlutý historický Opel Kadett C-GT/E 16 V z dílny MP Garage týmu Miroslava Janoty prošel po vítězné

28.07.2020

Vydařený Nepomucký trojúhelník

O uplynulém víkendu se na Nepomuckém trojúhelníku konal 39. ročník motocyklových závodů. I přes to, že bylo vrtkavé počasí, byly to krásné a zároveň letošní jediné české závody ve třídách jízd pravidelnosti historických závodních motocyklů.

24.07.2020

Sraz MTX bude v září v Sosnové

V loňském roce uplynulo padesát let od chvíle, kdy pánové Karel Jílek a Václav Bervid založili sdružení Metalex (MTX). Od té doby vznikly ve výrobních závodech v Plzni, Příbrami, Bukovně nebo Mělníku desítky nejrůznějších závodních monopostů, cestovních automobilů, motocyklů a dalších vozidel.

23.07.2020

Okolo Elišky se jezdí na přesnost

O akci Okolo Elišky jsme hodně slyšeli, ale nikdy nám nevyšel čas přijet se k manželům Úředníčkovým do Jizerských hor podívat. Letos náhoda chtěla a závod veteránů byl o týden přeložen, zrovna na termín sousední soutěž Za krtečkem do Jizerských hor.

20.07.2020

Rekordní krteček v Jizerských horách

Vzhledem k tomu, že je hodně veteránských akcí zrušeno a další se stále ruší, tak roste počet zájemců, kteří nevynechají žádnou příležitost, Názorným příkladem byl sedmý ročník Výletu za krtečkem do Jizerských hor.

16.07.2020

Další úspěšná bohemka Štolfy s Hawlem

V Rally Bohemia Historic startovalo pětatřicet posádek a čelu startovního pole vévodily především silné vozy Ford, Opel a BMW několika modifikací. Ve startovním poli nechyběli ale ani Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel. Jejch technika byla pro mnohé překvapením.

16.07.2020

Rally Bohemia Historic - zlatý Janotův návrat

Miroslav Janota na počátku letošní sezony ohlásil přestup, nebo lépe návrat, mezi historiky, do mistrovství České republiky v rally historických automobilů. Mezi historiky nejvíce svých úspěchů včetně titulu mistra Evropy a mistra České republiky.

16.07.2020

Tomáš Enge na Rally Bohemia druhý

Zatímco trucková sekce týmu Buggyra Racing nabrala za účelem testování kurs Nogaro, posadil Tomáš Enge do sedadla spolujezdce sestru Lucii a během víkendu absolvoval na voze Ford Escort RS 2000 Rally Bohemia.

14.07.2020

Rally Bohemia Historic vyhrál Mirek Janota

Prakticky kompletní špička se sešla na startu Rally Bohemia Historic, včetně dvou bývalých továrních jezdců Jindry Štolfy a Vladimíra Bergera. Po delší době se objevil i dvojnásobný evropský šampion Miroslav Janota s krásným Opelem Kadett Coupe. Chyběl jen rychlý Jan Krejča se Škodou 130 LR.

13.07.2020

Mezi 2 branami v Telči nezastavil ani déšť ani vir

V historickém centru Telče mají dvě brány, dolní a horní a podle nich dostala název veteránská akce Mezi dvěma branami. Vloni jsme ji navštívili poprvé, a protože se nám líbila, tak jsme si ji zopakovali. Navíc ji pořádají báječní členové místního veteran klubu.

09.07.2020

Jindra Štolfa se vrací za volant Škody Favorit

Vedle soudobých vozů startují na Rally Bohemia i historické automobily, ať do Mistrovství ČR historiků nebo v Legendách. Ve startovní listině se vozem Škoda Favorit bývalé třídy A 1300 představí Jindřich Štolfa se Zdeňkem Hawlem.

09.07.2020

Vážení účastníci a příznivci BUGATTI GRAND PRIX ve Zlíně

Jak jistě všichni již víte, z důvodů okolností vzniklých epidemií COVID-19 byl letošní ročník BARUM CZECH RALLY ZLIN 2020 zrušen a tím byla zrušena i naše akce s historickými vozidly, která je jeho součástí.

09.07.2020

Veteránisté zamíří v srpnu na Domažlicko

Přestože koronavir výrazně zredukoval kalendář soutěží a srazů historických vozidel, pořadatelé z Veteran car clubu Domažlice svoji tradiční srpnovou jízdu spolehlivosti nezrušili a pilně připravují její již 46.ročník, jenž se uskuteční v sobotu 22.srpna. Akce je opět určena automobilům a motocyklům do roku výroby 1955.

07.07.2020

Zemřel Horst Brüning - bývalý prezident FIVA

Pan ing.Jiří Franc, prezident Asociace klubů historických vozidel, nám poslal do redakce velice smutnou zprávu. Ve věku 73 let zemřel bývalý prezident FIVA a bývalý dlouholetý vice prezident Historické komise FIA pan Horst Brüning.

29.06.2020

Loukotě a řemeny kolem Trosek

Uplynulá sobota a neděle patřily v Českém ráji těm nejstarším automobilům a motocyklům, přesně řečeno automobilům s loukotěmi do roku 1918 a motocyklům poháněných řemenem. Dlouho jičínští pořadatelé ani nevěděli, jestli akce bude, nakonec se rozhodli správně a, i když panovalo vedro, tak si všichni akci užili.

25.06.2020

Před 70 let startovala ŠKODA Sport ve 24 hodin Le Mans

ŠKODA AUTO si letos kromě 125 let od svých počátků v roce 1895 připomíná také 70. výročí startu speciálu ŠKODA Sport ve slavném vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans (24. – 25. června 1950).Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar