Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Do serpentin pod Korábem zamíří veteráni

Již 43. ročník mezinárodní Jízdy spolehlivosti historických vozidel pořádá v sobotu 19. srpna Veteran car club Domažlice. Určena je pouze pro automobily a motocykly do roku výroby 1955.

Sachsen Classic se škodovkami také v Mostě

Ne rychlost, ale pravidelnost a co největší přesnost rozhodují o vítězích v tzv. setinových rally veteránů a youngtimerů. K nejoblíbenějším patří Sachsen Classic, které se pro pestré startovní pole i nadšenou diváckou kulisu přezdívá ´Mille Miglia Východu´.

Historické závodní motocykly na okruhu v Mostě

Mostecký autodrom láká o víkendu na skvělou podívanou, navíc zdarma. Na své si přijdou zejména fanoušci a milovníci rychlých historických motocyklů. Od 18. do 20. srpna bude patřit velký okruh závodům The Most Historic Motorcycle Weekend.

Jízda veteránů Chodskem v sobotu

Chodsko bude v sobotu patřit po roce opět historickým automobilům a motocyklům, jede se totiž 43. ročník Jízdy spolehlivosti. Přihlášeno je devadesát motocyklů a sedm desítek automobilů. Start je v 11 hodin na domažlickém náměstí.

Toyota Century slaví padesátiny

Bylo ji možné koupit pouze v Japonsku. Spojovala prvky tradice s nejmodernějšími technologiemi. Luxusní Toyota Century slaví 50. narozeniny a přesně půl století zůstala ve výrobě.

Kutnohorská veteran rallye v tradičním termínu

Samotné město i okolní obce se již tradičně zaplní předposlední prázdninový víkend (19. a 20.srpna) nádhernými vozy vyrobenými do roku 1940 a jejich posádkami oblečenými do dobových kostýmů. Záštitu nad rallye převzalo tradičně Národní technické muzeum.

Veteránská nádhera na Karlovarsku

Stovka historických automobilů a dvacítka motocyklů bylo možné už od pátku vídat v okolí Karlových Varů. Jel se totiž už 17. ročník mezinárodní karlovarské rallye, a že bylo co obdivovat.

Bayerwald-Rallye Classic zavítá opět na Šumavu

Tento pátek, 4. srpna v 15 hodin, odstartuje na náměstí v Bad Kötztingu 12. ročník jízdy pravidelnosti dnes již historických automobilů ADAC-Bayerwald-Rallye Classic. Stejně jako v minulých letech zavítá tato soutěž také na silnice Domažlicka a Klatovska.

Krkonoše amerikou ve Vrchlabí

Srdečně zveme všechny majitele i příznivce amerik na další ročník srazu majitelů amerických historických vozidel do našich nejkrásnějších hor - Krkonoš. Projet si letní Krkonoše americkým vozem je při troše fantazie velmi podobné jízdě někde v srdci Tennessee nebo třeba Black Hills v Jižní Dakotě.

Cena Prachovských skal v jičínském muzeu

Cena Pracovských skal byla mým prvním motoristickým podnikem, který jsem navštívil. Přesný rok si nepamatuji, ale bylo to tak někdy kolem roku 1964, kdy mě bylo šest let, a jezdil jsem na prázdniny k babičce do Lomnice nad Popelkou. Jednou dostal tatínek nápad, že to máme na Prachov, co by kamenem dohodil, a jedou se tam závody.

Národní technické muzeum rozšíří své depozitáře v Čelákovicích

Národní technické muzeum zahájilo projekt rozvoje depozitárního areálu v Čelákovicích, jehož záměrem je vybudování nové moderní haly pro sbírkové předměty, které dosud neměly kvalitní uložení, jejich konzervování a digitální evidence.

Loukotě a pára

Pořadatelé Loukotí a řemenů se snaží vždy akci obohatit o kulturní nebo technické zážitky. Ať to byl v minulosti třeba zámek Hrubý Rohozec, Rebelské zvony v Rovensku pod Troskami nebo naopak letecké muzeum v Mladé Boleslavi, návštěva jičínského letiště, podobných „atrakcí“ bylo nespočet.

Veteránem za krtečkem v Jizerských horách

Jestli jsme už dříve psali, že Český ráj je pro veteránisty zemí zaslíbenou, tak to samé platí o malebném Pojizeří a Jizerských horách, kde se uskutečnila akce Veteránem za krtečkem do Jizerských hor. Vymysleli ji manželé Libor a Iva Bryknarovi ze Železného Brodu a letos se jel čtvrtý ročník.

Brno Revival - Mezi pavilony hřměly motory

Závody automobilů a motocyklů se v areálu brněnského výstaviště pořádaly s přestávkami od roku 1935 do 1967 a na tuto tradici by rád navázal pan Karel Kupka, vydavatel Motor Journalu a pořadatel závodu do vrchu Brno – Soběšice.

Brno Revival - koncert sidecarů

Závodu, přesněji řečeno ukázkových jízd sportovních a závodních automobilů a motocyklů, z let 1928 až do konce osmdesátých let, se mohly při Brno Revival zúčastnit také sidecary, jejichž posádky předváděly divákům neskutečnou podívanou. Ostatně fotografie jsou nejlepším důkazem.

Mirek Krejsa řádil Mezi pavilony

Vedle hlavního pořadatele a iniciátora celé akce Karla Kupky byl nejvytíženějším mužem Brno Revivalu známý veteránista Mirek Krejsa z Jablonce nad Nisou. Nevynechá prostě žádnou příležitost, aby se někde nesvezl.

Formule na brněnském výstavišti

Královnou motorsportu jsou nazývány závody formulových vozů. Ve dnech 15. a 16. července jejich motory opět po padesáti letech zaburácí mezi pavilony brněnského výstaviště. Bude mezi nimi také Karel Mencl se svým Delfínem, který zde tehdy začínal.

Formule Tatra na brněnském výstavišti

Ve dnech 15. a 16. července zaburácí mezi pavilony brněnského výstaviště opět závodní motory, které zde naposledy bylo slyšet koncem šedesátých let. Po více než padesáti letech se opět setkají dva závodní monoposty Tatra T 607 pánů Milana Zetka a Vladimíra Vávry.

Komentované prohlídky v Národním technickém muzeu

Národní technické muzeum pro své návštěvníky tradičně připravuje komentované prohlídky stálých expozic i krátkodobých výstav. V současnosti Vás zveme na komentovanou prohlídku nové výstavy „Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně“.

Loukotě a řemeny - návrat do počátků motorismu

Víte, co jsou Loukotě a řemeny? Veteránská akce pro automobily do roku 1918 a řemenové motocykly bez omezení věku výroby. Koná se v Jičíně už jedenáct let a vlastně ji vymysleli pánové Jan Zápotocký, Michal Geisler a Vladislav Kučera.

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar