Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

31.05.2023

Tomáš Ouředníček pojede Dakar s Hiluxem

Svůj závodní sen si splní ostřílený dakarský matador Tomáš Ouředníček. Spolu s navigátorem Davidem Křípalem bude závodit v barvách nového týmu Toyota Gazoo Racing Czech, a k dispozici bude mít novou specifikaci závodního speciálu Toyota Hilux GR T1+.

30.05.2023

ZAV Ecce Homo - Trnka se chystá na souboj s Merlim

Mistrovství Evropy vrchařů má za sebou už čtyři podniky a právě není ti nejlepší včetně českých a rakouských míří do moravského Šternberku k dalšímu dějství. Při neúčasti Fagioliho, jehož souboje s Merlinem neměly chyby, se bude největší pozornost upírat na duel Christiana Merliho s Petrem Trnkou.¨

30.05.2023

ZAV Ústecká 21 - vrchům vládne Miloš Beneš, opět rychlá Tereza Machová

V pořadí 66. a 67. závod „Ústecké 21“ proběhl o víkendu na populární trati vedoucí z Ústí nad Orlicí na Andrlův chlum. Kromě účastníků našeho domácího šampionátu současných i historických vozidel a České trofeje se do Ústí po několika letech vrátilo také Mistrovství Slovenské republiky.

28.05.2023

Petr Nikodém hodnotí přerovský mistrák

Tak vlastně můžeme říci, že co se republiky týče, půl sezóny máme za sebou Půlící hrot letos dopadl na Přerovskou rokli a poté bude následovat evropský maraton, což znamená poslední prostor pro doladění chyb a problémů.

26.05.2023

Na Ještědu vyhrál Miloš Beneš, Tereza Machová šestá

Třetím podnikem pokračovalo v Liberci LIQUI MOLY Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu. Příjemné letní počasí, které není v Liberci obvyklé, přilákalo na 3500 metrů dlouhou trať velké množství diváků.

25.05.2023

René Dohnal vyhrál Peugeot Cup v Krumlově

Osm posádek Peugeot Rally Cupu se postavilo na start 50. ročníku Rallye Český Krumlov a sedm závod dokončilo. Po delší pauze startovali také předloňští vítězové René Dohnal a Roman Švec, kteří svůj návrat oslavili prvním místem v cupu i ve dvoukolkách.

23.05.2023

Jan Kopecký - cesta k vítězství nebyla lehká

Letošní Krumlov byl netradiční v tom, že se celá soutěž odjela bez deště nebo bouřky. Přesto na soutěžící čekala velmi rychlá a zrádná trať s mnoha horizonty, vytahaným blátem a tradičně také s noční sekcí. Velkou neznámou pak byla pro všechny královská rychlostní zkouška Malonty, která se jela v obráceném směru po 18 letech.

22.05.2023

Rallye Český Krumlov pro Kopeckého s Hlouškem

Před jubilejním 50. ročníku Rallye Český Krumlov uzavírali příznivci soutěží sázky, jestli Václav Pech vyhraje s Fordem Focus WRC letos i třetí rallye, anebo jestli Jan Kopecký se Škodou Octavia vystoupí na nejvyšší stupínek.

18.05.2023

Petr Nikodém vyhrál první letošní Evropu

Po čtyřech letech se nám vrátil start mistrovství Evropy do starého dobrého Seelow nedaleko Berlína. Na start Super Buggy se postavilo 19 jezdců, přičemž z ČR 7, Holandska 6 a Francie 5. Bohužel se neobjevila celá řada špičkových jezdců jako Stubbe, Grencic, Tafani, Feuillade, Kubíček.

18.05.2023

Rallye Český Krumlov začne oslavou 50 let

Letošní ročník Rallye Český Krumlov se ponese v rámci oslav jubilejního 50. ročníku. Pořadatelé si pro diváky připravili bohatý doprovodný program a pro posádky mnoho novinek na rychlostních zkouškách.

15.05.2023

Rallye Český Krumlov - z náměstí Svornosti na proměněné erzety

Padesátý ročník Rallye Český Krumlov klepe na dveře a jeho program už je znám. Soutěž odstartuje v pátek 19. 5. 2023, premiérově přímo z náměstí Svornosti, které je samým středem historického centra úchvatného města, zvaného někdy také Perla na Vltavě.

11.05.2023

V Náměšti kraloval Miloš Beneš s Osellou

LIQUI MOLY Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu pokračovalo druhým podnikem v Náměšti nad Oslavou. Tradiční a oblíbený Zámecký vrch přilákal především v neděli velké množství diváků. I přes absenci několika reprezentantů, kteří startovali v Polsku a Španělsku, byla jezdecká účast na hranici propustnosti tratě.

06.05.2023

Adam Králík v Rechbergu v top 10

Tým Rabbit Czech Racing se zúčastnil druhého podniku letošního seriálu FIA European Hill Climb Championship na legendární trati v rakouském Rechbergu. Jezdec Adam Králík přivezl svůj SEAT Leon do cíle na devátém místě ve skupině 5 a získává tak další cenné body do evropské klasifikace.

04.05.2023

Petr Nikodém hodnotí první dva závody

V Humpolci stříbrný, v Nové Pace zlatý, taková je bilance úřadujícího evropského šampiona Petra Nikodéma v úvodních dvou autokrosech domácího šampionáty. Dnes se s vámi podělí o své dojmy.

04.05.2023

ZAV ME Rechberg - opět Merli před Trnkou, výborný Hlavinka

Po tříleté pauze se do evropského šampionátu v závodech do vrchu vrátil Rechberg. Rakouský podnik je u českých jezdců velmi oblíbený, a tak není divu, že se v dějišti závodů sešlo celkem dvacet zástupců České republiky.

03.05.2023

AK Nová Paka - Nikodém, Novotný, Florián, Musil

Mezinárodní mistrovství ČR v autokrosu pokračovalo druhým závodem ve Štikovské rokli v Nové Pace a ani tentokrát nebyla nouze o dramatické okamžiky. Ve finále Super Buggy vrátil Petr Nikodém porážku Vojtěchu Vaculíkovi a v Buggy 1600 si poradil Jakub Novotný se špičkovými jezdci Kevinem Petresem a Markusem Wibbelerem.

27.04.2023

AK Humpolec - V.Vaculík a Nikodém, souboj až do konce

Úvodní závod Mezinárodního mistrovství ČR a Zóny střední Evropy přivítal v Humpolci přes sto padesát jezdců ze šesti států. Největší zahraniční hvězdou byl bezpochyby Markus Wibbeler, pravidelný účastník ME a také mistr ČR.

27.04.2023

Jakub Talaš vyhrál Peugeot Cup na Šumavě

Už je to pár let, kdy v Peugeot Rally Cupu startoval Jan Talaš. Rodinnou „dvěstěosmičku“ má stále a občas ji půjčí mladšímu bratrovi Jakubovi, jehož doménou jsou především motokáry. Kuba si však rozumí i s plechovým autem a domácí Šumavu vyhrál s náskokem bezmála jeden a půl minuty před Miroslavem Čížem.

25.04.2023

Tomáš Enge ukázal potenciál nové Toyoty GR Yaris

Toyota GR Yaris je na našich soutěžních tratích zatím málo vídaným zjevením, ale v řadě zemí už v různých specifikacích závodí.Sourozenecká dvojice Tomáš Enge a Lucie Engová zanechala na právě skončené Rallye Šumava Klatovy silný dojem, přestože do cíle nedorazila. Co se přihodilo?

25.04.2023

Rallye Šumava - Pech o 3,5 sekundy před Kopeckým

Po vítězství na Valašské rallye si Václav Pech a Petr Uhel připsali další vítězství v Rallye Šumava Klatovy. S vozem kategorie WRC nemohou bodovat do mistrovství republiky, a tak plný počet bodů nasbírali Jan Kopecký a Jan Hloušek se Škoda Fabia Rally2.Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar