Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

ETCC bude mít v příštím roce premiéru v Mostě!

Evropský pohár cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) bude mít v příštím roce premiéru na mosteckém autodromu. Závodním víkendem v Mostě ve dnech 6. - 8. října navíc nový ročník seriálu vyvrcholí.

Pražský Rallysprint v sobotu opět na Strahově

Už jen hodiny zbývají do Pražského Rallysprintu, který se uskuteční v sobotu 3. prosince v ulicích pražské městské části Strahov. Tato dnes již tradiční motoristická akce je ojedinělou možností, jak vidět soutěžní automobily a špičkové závodníky z České republiky i zahraničí v akci kousek od centra hlavního města a jen na dohled od Pražského hradu.

Setkání s Hájkem Rallye týmem

Letošní sezona je pro Hájek Rally Team více či méně odpočinková. Po velkém letu v předchozích sezónách bylo nutné udělat nouzové mezipřistání. Majitel týmu Ctirad Hájek se zotavuje z vážného zdravotního problému, který jej na začátku roku připravil nejen o možnost se aktivně věnovat motorsportu, ale málem i o mnohem více.

Macík s novou liazkou na Dakar

Další ročník Rallye Dakar poprvé v historii odstartuje z Paraguaye. V kabině nového kamionu Liaz s číslem 518 zasedne pilot Martin Macík Jr., navigátor František Tomášek a mechanik Michal Mrkva. Posádka žluto černé liazky odjede do Jižní Ameriky pod křídly nového týmu BIG SHOCK RACING.

Tatra Buggyra Racing s Kolomým a Lopraisem na Dakar

V pondělí se za velkého zájmu novinářů a veřejnosti rozloučil Tatra Buggyra Racing tým, který na Rally Dakar 2017 posílá dva speciály TATRA Phoenix. Martin Kolomý a jeho parťák Aleš Loprais ohlásili útok na pozice nejvyšší.

Václav Pech končí s Porsche a pojede s Fordem

Václav Pech jun. a EuroOil-invelt team si nemohou na nudu stěžovat. Po úspěšné éře s MINI RRC korunované ziskem titulu mistra České republiky v rally, následovala roční etapa s Porsche 911 GT3, které Václav Pech jun.celý rok učil jezdit a to ne zcela bez úspěchu. Teď se ale zdá, že v týmu nezůstane kámen na kameni.

Setkání mistrů aneb hvězdy na okruhu

Letošní patnáctý ročník Setkání mistrů bychom mohli rozdělit do dvou částí. Jedna část jezdců soutěžila proti stopkám na paralelní trati, druhá se představila šesti tisícovkám diváků v exhibičních jízdách. Zvláštní příchuť měl pak duel Václava Pecha s Porsche 911 GT 3 a Markku Alena s Toyotou Corolla WRC.

Setkání mistrů slibuje pěknou podívanou

Fanoušky motoristického sportu nadchne seznam přihlášených na nadcházející XV. Global Assistance Setkání mistrů, které se odehraje 20. listopadu na Autodromu v Sosnové. Kromě již avizovaných světových hvězd Marcuse Grönholma a Markku Aléna, dorazí více než čtyři desítky špičkových jezdců z ČR, Itálie, Slovenska, Norska a Polska.

FMX Gladiator Games - freestylový svátek

Zvuk motoru, adrenalin v krvi a našlápnutá atmosféra. Už 19. listopadu se pražská O2 aréna opět zachvěje v základech. Největší freestyle motokrosový svátek se nezadržitelně blíží a do Prahy míří špičky světové scény FMX. Čtyři kapitáni Libor Podmol, Martin Koreň, Adam Jones a Nate Adams povedou své týmy do bojů o nejefektnější triky.

Marcus Grönholm na Setkání mistrů s Toyotou Corolla WRC

Dvojnásobný mistr světa Marcus Grönholm se na Global Assistance Setkání mistrů o tomto víkendu v Sosnové představí s vozem Toyota Corolla WRC, který zapůjčil ze své sbírky ing.Jiří Jírovec.

Mareš se blýskl na šotolině při Lausitz Rallye

Oblíbená šotolinová soutěž Lausitz Rallye uzavírala šampionát European Central Rally Trophy. Odhodlaní uhájit pozici lídrů v hodnocení „dvoukolek“, dorazili do městečka Boxberg i zástupci projektu Autoklub Peugeot Rally Talent, v obvyklém složení Filip Mareš a Jan Hloušek.

Volkswagen končí se světovými rallye

Volkswagen mění zaměření svých aktivit v motoristickém sportu. Od roku 2017 se bude soustředit na vývoj nové techniky a na aktivity v oblasti zákaznického sportu. Účast v mistrovství světa v rallye (FIA WRC) bude ukončena po čtyřech historicky nejúspěšnějších letech.

Martin Koči vyhrál v Anglii a je vicemistrem světa

Dayinsure Wales Rally GB 2016 skončila prvním letošním juniorským triumfem posádky stáje Styllex motorsport Martin Koči – Lukáš Kostka. Košicko-zlínská dvojice zároveň dominovala i v klasifikaci WRC3. Celkově obsadili na kluzké šotolinové trati 28. místo.

Martin Koči míří na Wales Rally

Poslední letošní podnik juniorského světového šampionátu (JWRC) čeká o víkendu na Martina Kočiho s Lukášem Kostkou. Dvojice slovenské stáje Styllex motorsport zavítá na 72. ročník Dayinsure Wales Rally GB. V jejím průběhu se popere o možnost zaútočit na medailové pozice v seriálech JWRC a WRC3.

Buggyra na Dakar s hvězdnou sestavou Kolomý - Loprais

Takřka nemožné se stalo skutečným. Vedle Martina Kolomého bude hájit na Rally Dakar 2017 barvy týmu Tatra Buggyra Racing také Aleš Loprais. Oba jezdci mají nejvyšší ambice a k jejich zdárné realizaci v podobě umístění v elitní desítce mají dopomoci závodní speciály Tatra Phoenix.

Bratři Szejové mistry ČR ve skupině N

I přesto, že od posledního závodu Mistrovství ČR v rally uplynuly skoro tři týdny, ukázalo se, že pro GK Forge Roto Rally Team je nakonec vše jinak. Jak můžeme zjistit z dostupných výsledků na stránkách Autoklubu České republiky Jarosław a Marcin Szejové figurují v konečném účtování na první příčce v klasifikaci třídy 3 produkčních vozů. A to vše díky změně v klasifikaci srpnové Barum Czech Rally. Po dodatečném vyloučení Martina Březíka získal tým 225 bodů, o dvanáct více než lonští obhájci Březík s Omelkou. Druhá sezóna na českých tratích tak přinesla týmu titul mistra ČR v hodnocení produkčních vozů.

Setkání mistrů s hvězdami světových rallye

Víkend 19. a 20. listopadu 2016 bude na Autodromu v Sosnové u České Lípy patřit již patnáctému ročníku Global Assistance Setkání mistrů. V letošním roce se pořadatelům podařilo do České republiky znovu přilákat legendy motorsportu první velikosti, kterými jsou Finové Markku Alén a Marcus Grönholm.

Mareš patřil ve Vsetíně k nejrychlejším

Krásné podzimní počasí zdobící kopcovitou vsetínskou krajinou, přivítalo o předešlém víkendu všechny účastníky posledního bodovaného závodu, pořádaného v letošním roce na území ČR. Na startu již XIII. Rally Vsetín, nechyběla ani posádka čerstvých juniorských mistrů ČR, tedy Filip Mareš a Jan Hloušek.

Štolfa s Hawlem vyhráli ve Vsetíně

Závěrečnou soutěží letošní Rally Sprint Série byla Bonver Partr Rally Vsetín, která se jela již po třinácté. Na start se postavilo celkem devadesát devět soudobých a třináct historických vozů. Čekala na ně trať dlouhá 244 kilometrů s osmi rychlostními zkouškami.

Setkání mistrů v Humpolci - loučení se sezonou

Definitivní tečku za autokrosovou sezonou udělalo tradiční Setkání mistrů v Renomia aréně v Humpolci. Kdo přišel, ten určitě nelitoval. Velice slušné jezdecké obsazení a ideální počasí přispěly k pohodovému dni.

Víte co je balai? - 2016-01-21

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar