Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

12.07.2024

Romain Dumas s Fordem F-150 Lightning SuperTruck vyhrál Pikes Peak

Ford F-150 Lightning SuperTruck zaznamenal úspěch na 102. ročníku závodu Pikes Peak International Hill Climb s časem osm minut a padesát tři sekund, čímž se na této hoře stal v roce 2024 celkově nejrychlejším vozem.

09.07.2024

AK Nová Paka - evropské zlato pro Horáka a Pytlounovou

Evropský šampionát se závodem v Nové Pace přehoupl do své druhé poloviny a do konce roku čekají na jezdce ještě závody ve Francii, Maďarsku, Itálii a Španělsku. Zatím není nic rozhodnuté a ani jedna z divizí nemá jasného favorita na titul.

02.07.2024

Pech s Uhlem vyzkoušeli Citroën C3 R5

Premiérový start na voze Citroën má za sebou posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel. Vůz kategorie R5 se rozhodli vyzkoušet na domácí soutěži v Plzni, v rámci hledání nové techniky pro příští sezónu.

02.07.2024

AK Nová Paka - Nikodém, Antony, Theuil nebo ???

Počet přihlášených jezdců se v den uzávěrky zastavil na čísle blížícím se sto sedmdesáti. A pořadatelům tak přidělávají zájemci příjemné starosti, kam je umístit v depu, které nemá úplně neomezenou kapacitu.

28.06.2024

Bonver - Nový generální partner v rally pro sezónu 2024

Před posledním doposud odjetém podniku mistrovství ČR v rally se marketingoví partneři Autoklubu České Republiky dohodli pro zbytek sezóny 2024 na exklusivním marketingovém partnerství se společností Bonver Win, a.s.

26.06.2024

Rallye Plzeň - Domácí Pech s Citroënem

Třetí podnik rallysprintové série přivede účastníky na západ Čech, už čtvrtý rok po sobě se utkají v rámci obnovené Rallye Plzeň. Ta také letos proběhne v červnu, ale o pár týdnů později než tomu bylo zvykem – na rychlostních zkouškách se bude závodit v sobotu 29.6.

25.06.2024

V Dolním Bousově se také létalo

Po loňském závodě v Dolním Bousově se na pořadatele snesla pořádná vlna kritiky, oprávněná i neoprávněná. Ale letos si všichni závod chválili. A musíme konstatovat, že byl opravdu hodně povedený.

24.06.2024

AK Dolní Bousov - Nikodém testoval a vyhrál

Po zrušeném závodě v Matschenbergu pokračoval domácí autokrosový šampionát teprve druhým podnikem, a to v Dolním Bousově. Mezi loňským nepříliš povedeným závodem a tím letošním byl rozdíl jako mezi dnem a nocí.

20.06.2024

Petr Nikodém vybojoval ve Vilkycial stříbro

Třetí závod za námi a na kompasu si pro letošní sezónu můžeme definitivně škrtnout šipku na východ. Měřáky ve Vilkyciai se vyhrávají stylem va-bang pokusem o dobrý čas hned v prvním kole a jelikož se tahle skutečnost už trošku více rozkřikla, stačil náš va-bang bohužel až na třetí místo.

20.06.2024

Jan Kopecký si veze z vinohradů stříbro

Agrotec Škoda Rally Team si vybojoval na domácí Agrotec Petronas Rally Hustopeče druhé místo. K vítězství přitom opět byl jen krůček.Už od startu soutěže bylo jasné, že opět půjde o boj o vteřinky mezi pěticí posádek. Jenže hned tři z nich brzy chybovaly a buď nabraly ztrátu, nebo musely odstoupit.

20.06.2024

V Glasbachu opět Schatz, Merli až čtvrtý

V německém Glasbachu se konal pátý podnik evropského šampionátu v závodech automobilů do vrchu. Relativně poklidné vody minulých let, kdy se pravidelně rozhodovalo mezi Italem Merlim, naším Petrem Trnkou a Španělem Iraolou, rozčeřil Geoffrey Schatz z Francie.

17.06.2024

Edda Cup do vrchu poprvé v Mladé Vožici

O víkendu se na nové trati mezi Janovem a Františkovem u Mladé Vožice uskuteční podnik nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Tato trať byla již delší dobu v hledáčku promotéra Edy Patery a letos se tedy podařilo i díky přízni a podpoře místních samospráv vypsat na ní závod.

17.06.2024

Adam Březík o prvním velkém vítězství

Posádka Samohýl Škoda Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča dokázala při pátém startu s vozem Škoda Fabia RS Rally2 dokončit Agrotec Petronas Rally Hustopeče na absolutním vrcholu.

16.06.2024

Rallye Hustopeče - Březík vyhrál první velkou soutěž

Domácí šampionát v rally pokračoval v Hustopečích třetím podnikem, který uzavřel první polovinu šestidílného seriálu. Po dramatické bitvě se ze zaslouženého vítězství radovala posádky Samohýl Škoda Teamu ve složení Adam Březík/Ondřej Krajča.

06.06.2024

Petr Nikodém veze z Bausky stříbro

První půle východního bloku sezóny i přes velké trápení, nakonec úspěšně přežita. Letošní Bauska pro nás byla takové zvláštní trápení s příjemným nádechem. Po dlouhé době se zdálo, že nemusíme řešit žádný větší problém, ale i tak nám od začátku chyběla rychlost.

06.06.2024

Ecce Homo: Schatz - přijel, viděl, vyhrál, Merli kalkuloval

Jedním z vrcholů automobilové sezony je už po mnoha let závod do vrchu Ecce Homo ve Šternberku. Opět byl součástí evropského šampionátu, ale body se počítaly mj. do mistrovství ČR, SK nebo Rakouska.

24.05.2024

René Dohnal nejrychlejší v Peugeot Cupu v Krumlově

Do 51. ročníku Rallye Český Krumlov odstartovalo osm posádek seriálu Peugeot Rally Cup. Jihočeská soutěž je typická nejen proměnlivým počasím, ale také krásnými rychlostními zkouškami, zrádnými úseky a velkými horizonty.

24.05.2024

Ústeckou 21 vyhrál Petr Trnka

Třetím podnikem pokračovalo Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu. Na oblíbené trati v Ústí nad Orlicí se kromě českého šampionátu současných a historických vozidel představili jezdci České trofeje, slovenského mistrovství v závodech automobilů do vrchu a Slovenského kopcového poháru.

22.05.2024

AKTUALIZACE Rallye Č.Krumlov - Stříteský o 0,8 s před Pechem

Po tragické a nedokončené Rallye Šumava se poprvé udělovaly mistrovské body teprve na Rallye Český Krumlov. A protože je tudíž v kalendáři jen pět soutěží, tak se žádný výsledek nebude škrtat.

21.05.2024

Dominik Stříteský o vítězném Krumlově

Rallye Český Krumlov je jednou z nejhezčích soutěží v kalendáři Mistrovství ČR v rally. Letošní 51. ročník navíc proběhl za pěkného počasí jen s lehkými přeháňkami a za velkého zájmu diváků. Ti byli svědky neobyčejně napínavých bojů a přetahování o zlomky sekund.Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar