Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

01.12.2021

Zdeněk Tůma chce na Dakaru do první pětky

Po roční odmlce zamíří čtyřkolkář Zdeněk Tůma počtvrté na Rallye Dakar. Při poslední účasti vybojoval jezdec týmu BARTH Racing v lednu 2020 deváté místo. Tentokrát chce v Saúdské Arábii ještě víc. „Ideální by samozřejmě bylo dojet první, ale to by se muselo všechno maximálně sejít. Mým cílem je být do pátého místa,“ prozradil rodák z Českého Krumlova.

30.11.2021

Adam Králík v premiérové sezoně ZAV stříbrný

Letošní Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu bylo premiérovou sezónou týmu Rabbit Czech Racing. Obrovské úsilí týmu při realizaci tohoto projektu, včetně stavby nového speciálu SEAT Leon FR, korunoval nakonec Adam Králík skvělým druhým místem v celkové klasifikaci skupiny 5b v rámci M ČR.

29.11.2021

Mikuláš uzavřel domácí sezonu v rally

VHS Mikuláš Rally 2021 ve Slušovicích po zrušení Pražského rallysprintu úspěšně uzavřela domácí sezonu v automobilových soutěžích. Vítězem letošního ročníku se stala posádka Ondřej Bisaha, Jakub Navrátil (soutěžící Ondřej Bisaha) na voze Hyundai i20 R5.

29.11.2021

Tip na dárek: Autokrosové kalandáře od Tomáše Němce

Po roční pauze se opět objevily nástěnné kalendáře z evropského šampionátu, českého mistrovství, ale i speciální edice Jaroslava Hoška. Autorem skvělých fotografií je Tomáš Němec, který nevynechá jediný domácí závod. Ale se svým fotoaparátem cestuje také po Evropě.

27.11.2021

Škodu Felicia Kit Car proslavili Sibera, Triner i Blomqvist

ŠKODA FELICIA byla v 90. letech pro automobilku z Mladé Boleslavi důležitým modelem nejen v běžném prodeji, ale také v rallye, kde tým ŠKODA MOTORSPORT pro šampionát vozů Formule 2 homologoval plnohodnotný speciál postavený dle pravidel nové kategorie Kit Car.

26.11.2021

XXVI. TipCars Pražský Rallysprint ani letos nebude

Jak se dalo po vyhlášení nouzového stavu čekat, i když jsme všichni doufali, že by se přeci jen mohl poslední motoristický podnik sezony uskutečnit, tak Pražský rallysprint už podruhé bohužel nebude.

26.11.2021

Mikuláš Rally Slušovicích má zelenou a pojede zítra

Tradiční loučení s motoristickou sezonou na Moravě proběhne v termínu 26. – 27. listopadu 2021. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě připravili pro soutěžní posádky na poslední listopadovou sobotu opět oblíbenou okruhovou rychlostní zkoušku kolem slušovické dostihové dráhy, ale i náročný úsek z Trnavy do Kašavy.

24.11.2021

Mikuláš Rally nabízí kvalitní seznam přihlášených posádek

Pořadatelé z Rallysprint klubu v AČR Podkopná Lhota hlásí téměř naplněný seznam přihlášených posádek na 11. ročník VHS Mikuláš Rally Slušovice. Tradiční loučení s motoristickou sezonou na Moravě se uskuteční v termínu 26. – 27. listopadu 2021 a přilákalo celkem 64 posádek z České republiky, Slovenska a Polska.

24.11.2021

FESH FESH s největší flotilou na Dakar

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů.

24.11.2021

Autodrom Most 2022 - Tři světové podniky

Autodrom Most má za sebou rušnou závodní sezónu a na rok 2022 fanouškům motorsportu slibuje minimálně stejně bohatou a pestrou podívanou. Fanoušci nejrychlejších sériových motorek se mohou začít těšit na 29. - 31. července, kdy se v Mostě pojede WorldSBK. Druhým velkým podnikem bude světový pohár cestovních vozů WTCR, který se uskuteční 9. - 10. dubna

22.11.2021

Buggyra na Dakar 2022 s Macháčkem, Calvetem a Caselem

44. ročník slavné rally odstartuje nově ve městě Hail v Saúdské Arábii a barvy týmu Buggyra budou letos hájit dva vozy TATRA a jeden Can-Am. Trojnásobného vítěze Ignacia Casaleho doplní talentovaný člen Buggyra Academy a novopečený mistr Francie Téo Calvet.. V kategorii T3 se pustí do obhajoby svého šestého vítězství legendární Josef Macháček.

21.11.2021

Dvacáté Setkání mistrů v Sosnové - krásný souboj Enge vers. Jirásek

Kdo zavítal v sobotu na tradiční Setkání mistrů na autodromu v Sosnové mohl být spokojen pěknými závody, a to hlavně ve skupině Rally R5, kterou nakonec ovládli okruháři Tomáš Enge a Aleš Jirásek, který na setkání startoval vůbec poprvé.

19.11.2021

V Sosnové nejpilnější Jakub Jirovec, Spišák nezklamal

Den před Setkáním mistrů je vždy vyhrazen volným jízdám, v sobotu v 10.20 hodin začínají první rozjížďky ve formě paralelních jízdách. Hned úvodní jízdu obstarají dvě Audi Quattro - Petr Žáček versus Jiří Fígl.

18.11.2021

Setkání mistrů - Enge s Fabií R5 a slovenský Diana - Pavol Spišák

Slovenský Jantar Team, známý automobilovým fanouškům především z účinkování v ME závodů automobilů do vrchu a z Rally Dakar 2021 se poprvé představí na Global Assistance Setkání mistrů 2021 na autodromu v Sosnové u České Lípy.

17.11.2021

Dakar 2022 zažije invazi závodních kamionů ze Sedlčan

Martin Macík starší, šéf týmu Big Shock! Racing, se svým týmem MM Technology pro Rallye Dakar 2022 sestrojil pět závodních kamionů. Tři z nich jsou úplně nové a vznikly během posledního roku.

16.11.2021

Samohýl ŠKODA Team - Jakeš a Březík v Krumlově čtvrtý a pátý

Závěr českého šampionátu v rally obstarala Rallye Český Krumlov, přesunutá z květnového termínu na listopad. Miroslav Jakeš s Petrem Machů vybojovali na jihu Čech 4. místo absolutně, o příčku níže byli klasifikováni Adam Březík s Ondřejem Krajčou. Obě posádky startovaly s vozy Škoda Fabia R5.

14.11.2021

Rallye Český Krumlov - krásný souboj Pecha s Kopeckým

Přestože o letošních titulech mistra (Kopecký – Hloušek) a vicemistra ČR (Mareš – Bucha) bylo rozhodnuto již před startem 48. Rallye Český Krumlov, slibovala jihočeská soutěž zajímavou bitvu o konečné třetí místo.

10.11.2021

48. Rallye Český Krumlov připravena ke startu!

Před padesáti lety to začalo. A tradice stále pokračuje! Rallye Český Krumlov odstartuje už tento pátek a naprosto netradičně uzavře s diváky podél tratí rychlostních zkoušek sezonu mistrovských automobilových soutěží.

05.11.2021

Petr Nikodém hledá posily do týmu

Autokrosový závodní tým hledá nové síly! Chceš se stát součástí týmu, který bojuje s Evropskou špičkou a nebojíš se výzev? Nabízíme práci na hlavní pracovní poměr a možnost podílet se na bojích o místa nejvyšší!

04.11.2021

Rallye Český Krumlov zakončí mistrovskou sezonu

Letošní sezona mistrovských automobilových soutěží míří do finiše. Tečku za seriálem dvoudenních podniků udělá za dva týdny Rallye Český Krumlov. Jihočeští pořadatelé připravují kromě dvanácti rychlostních zkoušek na tradičně náročných úsecích program oslav 50 let od vzniku českokrumlovské rallye v roce 1971.CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar