Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Autodrom Rally Serie - Změna je život…

..a proč že ten nadpis? Proč něco měnit na seriálu ve kterém v loňské sezóně závodilo 240 závodníků? Pojďme si ty změny přiblížit detailněji. Nejzávažnější změnou, i když jen kosmetickou, je změna názvu seriálu, který se od dnešního dne přejmenoval na Autodrom Rally Serie (zkratka ARS).

Setkání mistrů v Sosnové - kdo přijede?

Autodrom v Sosnové u České Lípy prošel rekonstrukcí, kdy se obnovy dočkal asfaltový povrch závodní tratě a diváci poznají změny i v zázemí autodromu. Jednou z prvních velkých akcí po rekonstrukci bude už šestnácté Global Assistance Setkání mistrů.

Setkání v Humpolci - přijel Bernd Stubbe a vyhrál

Autokrosovou sezonu zahajuje a končí už několik let dubnový a říjnový závod na stále vylepšované trati v Humpolci. Letošní Setkání mistrů svým startem okořenil mj. osminásobný evropský šampion Bernd Stubbe. Přijel, viděl, půjčil a vyhrál.

Rallye Maroko - Loeb druhý v cíli

Jezdci vozů Peugeot 3008 DKR dojeli do cíle Rallye Maroko na druhém a desátém místě a úspěšně tak završili svou přípravu na Rallye Dakar v příštím roce. Sébastien Loeb/Daniel Elena vedli až do předposlední etapy, kdy je zdržel mechanický problém s tlumičem.

Autokrosové loučení v Humpolci již v sobotu

Poslední autokrosový závod – Setkání mistrů – Bernard Cup se uskuteční tuto sobotu v Humpolci za účasti devadesáti jezdců ve všech divizích včetně dětských Racer buggy a Kartcrossu a to nejen od nás, ale i ze zahraničí.

Česká premiéra Abarthu o víkendu ve Vsetíně

Poslední závod Rallysprint Série 2017 – Rally Vsetín – nabídne premiéru speciálu Abarth 124 Rally ve specifikaci R-GT. Posádka Martin Rada – Jaroslav Jugas vyrazí na valašské tratě se startovním číslem 25. O aktuálním stavu příprav se s námi podělil hustopečský jezdec Martin Rada.

Adam Lacko i Buggyra mistry Evropy

Nový mistr Evropy Adam Lacko spolu s Davidem Vršeckým po roční odmlce opět ovládli Pohár konstruktérů a přidali tak do sbírky týmu BUGGYRA již jedenáctý titul! Adam Lacko, který na svůj premiérový titul v truck racingu čekal 14 let se nakonec dočkal až v kabině BUGGYRY.

Petr Fulín vyhrál evropský šampionát cesťáků

Oslavou titulu domácího jezdce Petra Fulína skončila premiéra evropského poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) na mosteckém autodromu. Víkendové drama přitom vyvrcholilo až ve druhém z obou nedělních finálových závodů sezony.

Finále evropských cesťáků v Mostě - Fulín o titul

Jedinečný zážitek slibuje závodní víkend The Most Grand Finale, který premiérově přivítá ve dnech 6. až 8. října mostecký autodrom. V evropském poháru cestovních vozů FIA European Touring Car Cup (ETCC) svedou souboje o celkové vítězství hned čtyři jezdci.

Autokrosové Setkání mistrů - Stubbe s Jordákovou buggy

Je již dlouholetou tradicí, že rozloučením s autokrosovou sezónou bývá Bernard cup - Setkání mistrů v Humpolci. Pořadatelé z AMK Zálesí se vždy snaží přilákat co nejatraktivnější startovní pole. Tentokrát se jim zřejmě podaří kousek vskutku husarský. Účast totiž přislíbili hned tři letošní evropští šampióni, když vedle Petra Nikodéma a Aleše Fučíka, by měl dorazit i fenomenální Němec Bernd Stubbe.

Edda Cup do vrchu skončil na Živohošti

Jedenáctým závodem skončil v neděli na Staré Živohošti seriál závodů do vrchu Edda Cup. Na programu bylo po oba dny celkem pět závodních jízd, nakonec se odjely tři, a protože se počítaly jen dva výsledky, tak do třetí jízdy řada jezdců už nenastoupila.

AK Sedlčany - Nikodémovy kotrmelce

Poslední mistrovský autokrosový závod se uskutečnil o víkendu v Sedlčanské kotlině a kromě již známých mistrů republiky Radka Jordáka a Petra Nikodéma získali celkové prvenství Pavel Svoboda, Martin Kadlečík a Miroslav Bodanský.

Filip Mareš o úspěchu v Itálii

Činy, nikoliv slova, stojí za senzačním výkonem mladé posádky Filipa Mareše s Janem Hlouškem na předposledním díle FIA ERC Junior U27. S Peugeotem 208 R2 v barvách juniorského českého týmu porazila při Rally di Roma Capitale mimo jiné také obě tovární posádky Opelu a po zásluze zvítězila.

Poslední mistrovský autokros v Sedlčanech

V sobotu a v neděli se uskuteční v Sedlčanské kotlině poslední mistrovství závod sedmidílného seriálu v autokrosu, do kterého je přihlášeno pětačtyřicet jezdců v pěti hlavních divizích plus účastníci kartcrossu a race buggy.

Trucky v Le Mans - Lacko slavil narozeniny vítězstvím

Průběžný lídr šampionátu Adam Lacko si ke svým třiatřicátým narozeninám nadělil v Le Mans dárek v podobě jednoho vítězství. Do Jaramy si tak na poslední podnik sezony poveze náskok 45 bodů. Sedmý muž průběžného pořadí David Vršecký zaznamenal dvě šestá místa.

Buggyra míří do Le Mans a Lacko bojuje o titul

Pouhý týden po závodním víkendu v Zolderu zamíří nejrychlejší truckeři starého kontinentu na legendární okruh v Le Mans. V případě Buggyry bude ve hře první individuální titul v tomto desetiletí.

Shiraz Rally - šotolinová paráda a stříbro pro Štajfa

Šotolinová premiéra Vojty Štajfa a Markéty Skácelové s vozem Škoda Fabia R5 dopadla výborně - celkové stříbro a vítězství ve druhé etapě Shiraz Rally 2017 hovoří jasně. Poslední podnik letošního šampionátu Středního Východu vyhrál katarský matador Násir Al-Attíja, druhá česká posádka Landa-Zalabák na Fabii R5 soutěž nedokončila.

Mistři Evropy v autokrosu: Nikodém, Fučík, Stubbe a Grencis

Nikodém

Ve francouzském městečku Saint Igny skončilo devátým závodem Mistrovství Evropy v autokrosu. Českým barvám přinesl letošní šampionát dva tituly, vítězství v Poháru národů a řadu dalších předních umístění.

Rally Roma: juniory vyhráli Mareš a Černý, absolutně Bouffier

Po úspěchu na Barum Rally se kompletní ACCR CZECH TEAM vydal na Rally di Roma Capitale, další díl seriálu mistrovství Evropy, s cílem navázat na úspěšná vystoupení na předchozích soutěžích. Jan Černý a Filip Mareš dokázali zvítězit v rámci svých juniorských kategorií.

Václav Fejfar vyhrál čtyřicátou Evropu

Další milník překonal Václav Fejfar při závodech v italské Maggioře. Dosáhl na čtyřicáté vítězství v závodech ME – nyní poprvé s vozem Škoda Fabia třetí generace. Více prvenství mají na svém kontě pouze Bernd Stubbe a legendární Willi Rösel, který však už delší dobu nezávodí a Václav Fejfar má jeho 42 vítězství již "na dostřel".

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar