Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Tatra Buggyra Racing s Kolomým a Trněným

Sedmým podnikem pokračuje v Polsku světový šampionát v cross-country soutěžích. Na jezdce Tatra Buggyra Racing týmu čeká v řadě třetí soutěž, ve které bude útočit posádka Martina Kolomého na vítězný hattrick. Do Tatry Phoenix tentokrát usedne zkušený soutěžák Karel Trněný.

Barum rallye - Pech až s číslem 91

Zlín je od dneška dějištěm nejvýznamnější automobilové soutěže sezony v České republice. Na populární barumku přijede kompletní domácí rallyová špička, kterou zde rozšíří množství závodníků ze zahraničí, bojující v Mistrovství Evropy v rallye.

Filip Mareš odstartuje na barumce

První vůz na 46. Barum Czech Rally Zlín 2016 odstartuje do rally v pátek 26. srpna v 16 hodin z náměstí Míru před zlínskou radnicí. Se startovním číslem 53. odstartuje také posádka Autoklub Peugeot Rally Talent ve složení Filip Mareš a Honza Hloušek ve svém závodním Peugeotu 208 R2.

Vzpomínka na Sedláře, ale bohužel bez jeho auta

Po více než čtvrtstoletí se trať Barum Czech Rally Zlín vrací na kopce okolo Podkopné Lhoty a do úzkého údolí, ve kterém je sevřena obec Kašava. Už mnoho let se nad touto vesnicí rychlostní zkouška vine úzkou silničkou z Vlčkové do Držkové, které nikdo neřekne jinak než Podhoran.

Dunovský Peugeot Rally Team čeká vrchol sezony

Václav Dunovský s Petrem Glösslem mají za sebou letos tři vítězství ve třídě 6, kam jsou zařazeny vozy s pohonem předních kol a s motorem o objemu do 1600 ccm. Tato třída je v tomto roce velmi kvalitně obsazená. Na Barum Czech Rally, kde s automobily třídy R2 závodí uchazeči o juniorský titul mistra Evropy, bude tato konkurence ještě výrazně posílena evropskými závodníky.

Divácká Super rychlostní zkouška ve Zlíně se změnami

Už podvanácté bude Barum Czech Rally Zlín zahájena městskou rychlostní zkouškou konanou přímo v ulicích města. Její podobu ovlivní výrazná změna vedení trati, mimořádná organizační opatření si vyžádají rovněž stavební práce probíhající na polovině nadjezdu spojujícího centrum města se severním břehem řeky Dřevnice.

Martin Koči bere v Německu stříbro

Posádka košického týmu Styllex motorsport Martin Koči – Lukáš Kostka dovezla svůj Citroën DS3 R3T Max do cíle ADAC Rallye Deutschland na druhém místě v hodnocení seriálů JWRC i WRC3 (18. absolutně). Díky tomu si v šampionátu JWRC o příčku polepšili, ve vyrovnané klasifikaci jsou pátí.

Kostka závodil se Saganem a Kreuzigerem

Tomáš Kostka, původem automobilový jezdec na okruzích, je rallysprintovým šampionem z roku 2012, zatímco na Barum Czech Rally Zlín vybojoval dvě třetí místa v letech 2012 a 2014. Svého prvního pódiového umístění dosáhl na voze Škoda Fabia S2000 a druhého ve Fordu Fiesta R5.

Čeští truck trialisté míří k titulu

Evropský pohár v truck trialu se vůbec poprvé odehrál uplynulý víkend v Sedlčanské kotlině za účasti pětadvaceti automobilů a čtyř desítek posádek. Na některých vozech se totiž střídají dvě.

AK v Maďarsku -úspěch českých jezdců

Druhou pozici si v divizi Touring Autocross připsal v sedmém závodě Mistrovství Evropy v autokrosu Václav Fejfar a upevnil si tak vedení v ve zmíněné kategorii. Hostitelem autokrosové karavany byl maďarský Nyirád, ležící pětaosmdesát kilometrů jižně od Györu. Po přejímkách bylo převzato 79 jezdců.

Edda Cup pokračuje o víkendu v Liberci

O nadcházejícím víkendu se v Liberci uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup HOSTR Prix Liberec. Poprvé se ale tradiční závod EDDA Cupu v Liberci pojede na nové trati. Opět se budou závodníci snažit ztéci Ještěd, tentokrát však poprvé ze strany od města.

Na evropský trial do Sedlčan se chystá pět českých trucků

Evropský pohár v truck trialu odstartuje již tuto sobotu 20. srpna a pokračuje v neděli 21.srpna v Sedlčanské kotlině. Mezi více než třiceti posádkami převážně ze zahraničí se bude rvát o body i pět českých dvojic.

Baja Hungarian - Kolomý před Vršeckým

Dvěma nedělními testy skončila soutěž světového šampionátu cross-country soutěží Hungarian Baja. Pro český TATRA BUGGYRA RACING tým navíc na výbornou! Martinu Kolomému se podařilo obhájit loňské prvenství a David Vršecký dojel i přes zdravotní komplikace druhý.

Martin Macík na HunGarian Baja bronzový

Posádka Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva na HunGarian Baja vybojovala 3. místo. Testování nového závodního kamionu pro Dakar 2017 je v plném proudu, výsledky jsou výborné, nový vůz má oproti předchozímu modelu podstatně lepší jízdní vlastnosti.

V Přerově vyhráli Stubbe, Nikodém, Fejfar a Prokop A.

V pořadí šestý závod autokrosového evropského šampionátu se odehrál o víkendu v Přerově a přinesl hned tři vítězství českým jezdcům v divizi Junior Buggy, Buggy 1600 a Touring Autocross.

Hyundai i20 před homologací

s přímým vstřikováním.

Truckeři budou testovat v Mostě

Do Mostu dorazí v úterý 16. srpna týmy účastníků evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC). Na velkém závodním okruhu autodromu budou dva dny testovat techniku před druhou půlkou letošní sezony, tedy zbylými pěti závody.

Mistři Evropy v kartingu na Lipně

Motorsport je plný velkých a zvučných jmen a v rámci Olympijského parku RIO – LIPNO 2016 se nám představí doslova hvězdný tým za automobilovou disciplínu Karting, pro ty kteří neznají, tak motokáry.

Evropský autokrosový šampionát pokračuje v Přerově

Již šestý závod ME v autokrosu z devíti se uskuteční o víkendu 12. - 14. srpna na trati v Údolí mamutů nedaleko Přerova. Písčitohlinitá trať měří tisíc metrů a traťový rekord na jedno kolo drží od roku 2011 "létající Holanďan" Wiely Albers průměrnou rychlostí 95,6 km/h.

Martin Prokop testuje speciál pro Dakar 2017

Martina Prokopa bychom ještě před rokem představovali jako rally jezdce a nejúspěšnějšího českého závodníka v dějinách MS v rally. Během několika měsíců stihl na špičkové úrovni vystřídat ještě offroadový speciál Toyota Hilux na Dakaru 2016, okruhový Mercedes SLS AMG GT3 s Robertem Kubicou a na Rally Baja Spain dojel stříbrný s truckem Buggyra Phoenix.

Víte co je balai? - 2016-01-21

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar