Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Rally Bohemia s Kopeckým i Rovanperou

Už jen několik dní zbývá do uzávěrky přihlášek k 46. Rally Bohemia. Seznamy přihlášených posádek do všech části soutěže již nyní obsahují zajímavé posádky, včetně mistra světa WRC 2 Jana Kopeckého. Stále je možné přihlašovat se i do ECO energy Rally Bohemia, což je soutěž pravidelnosti určená i pro motoristickou veřejnost.

Rallye Hustopeče - Peugeot Cup pro Talaše

Nesnesitelné horko, zvířený prach, ale také spousta diváků a dramatické souboje vytvářely neopakovatelnou atmosféru 15. ročníku Agrotec Petronas Rally Hustopeče. Na jihomoravskou soutěž dorazilo také sedm posádek Peugeot Rally Cupu.

Dumas zajel s elektrickým VW ID. R nový rekord

Volkswagen vytyčil další milník elektrické mobility. Dvěma elektromotory poháněný ID. R ujel jedno kolo na Severní smyčce Nürburgringu o délce 20,8 kilometru za 6:05,336 minuty – rychleji než jakýkoli jiný elektromobil. Romain Dumas (F) vylepšil dosavadní rekord Petera Dumbrecka (GB, NIO EP9) z roku 2017 o 40,564 sekundy.

Vyprahlé Hustopeče vyhráli Mareš s Hlouškem

Diváci, kteří dorazili na čtvrtý podnik Mistrovství ČR, kterým byla Agtotec Rallye Hustopeče, si museli připadat jako na právě probíhající Rallye Sardinia. Teploty šplhající k pětatřiceti a k tomu vyprahlé šotolinové cesty s neuvěřitelným množstvím prachu po projetí každého vozu.

Peugeot Cup pokračuje mezi vinicemi

Letošní ročník seriálu Peugeot Rally Cup CZ vstupuje do druhé poloviny, stejně jako Mistrovství ČR v rally 2019. Posádky vozů Peugeot 208 R2 čeká soutěž v okolí Hustopečí. Dom15. ročníku Agrotec Petronas Rally Hustopeče je přihlášeno v rámci poháru Peugeot Rally Cup osm posádek.

Rally Vyškov vyhráli Tarabus a Neumann

Velmi příjemné, leč občas až úmorné počasí panovalo během 27. ročníku Rally Vyškov. Horko nebylo jen divákům podél tratí, ale také posádkám uvnitř jejich speciálů. Těm ovšem nejen kvůli počasí, nýbrž také kvůli těsným soubojům.

Agrotec Petronas rally 2019 bez Kopeckého

Organizační tým AGROTEC PETRONAS rally, která je na programu ve dnech 14. – 15. června 2019, eviduje ke startu stovku přihlášek soutěžních posádek. Hustopečská soutěže se pojede jako čtvrtý podnik MČR a třetí soutěž MSR (každý den hodnocen samostatně).

Ecce Homo - Merli překonal vlastní rekord

Ch.Merli

Od roku 2016, kdy startuje na Ecce homo pravidelně Christian Merli, má desetinásobný evropský šampion Simone Faggioli, který ve Šternberku vyhrál už osmkrát, hodně těžkou cestu ke zlatu. Letošní „maratonský“ ročník to jen potvrdil.

AK Nová Paka - suverénní Kubíček

Kontejnery Louda Mistrovství České republiky v autokrosu mělo na programu třetí závod, který se uskutečnil ve Štikovské rokli v Nové Pace. Teď čeká autokrosaře měsíční pausa vyplněná evropským dvouzávodem v Litvě a Lotyšsku.

Ecce Homo Šternberk - Faggioli nebo Merlin?

S.Faggioli

Pátým podnikem pokračuje o víkendu Mistrovství Evropy v závodech do vrchu na známé trati Ecce homo ve Šternberku. Historie závodu sahá až do roku 2005, kdy se zde jela zvláštní zkouška závodu Vídeň-Vratislav-Vídeň.

Sedmnáctiletý Oliver Solberg vyškolil evropskou špičku

K velkému překvapení došlo při Rallye Liepaja, třetím podniku Mistrovství Evropy, když teprve sedmnáctiletý Oliver Solberg (syn mistra světa Petera Solberga) všem na lotyšské šotolině vypálil rybník a s vozem VW Polo R5 suverénně zvítězil

Před autokrosem v Nové Pace - Keřka vede Super Buggy

Už třetím závodem pokračuje Kontejnery Louda Mistrovství ČR v autokrosu. Po Hollabrunnu a Humpolci se kompletní autokrosová špička sejde o nadcházejícím víkendu ve Štikovské rokli v Nové Pace.

Rallye Č .Krumlov - Peugeot Cup vyhrál Dohnal

Seriál PEUGEOT RALLY CUP CZ je po Rallye Český Krumlov přesně v polovině letošní sezóny. Do jihočeské soutěže bylo přihlášeno šest posádek, ale cílovou rampu v českokrumlovské Jelení zahradě přejely pouhé dvě. Zdravotní problémy, poruchy a havárie vyřadily ze hry většinu účastníků. Pohárové zlato získali potřetí v řadě René Dohnal s Romanem Švecem.

ADAC GT Masters se vrací na mostecký autodrom

Po loňské úspěšné premiéře přivítá mostecký autodrom znovu už tento víkend prestižní šampionát supersportovních vozů ADAC GT Masters. Víkend nabídne i další tři vložené série: ADAC TCR Germany, Porsche Carrera Cup Germany a Spezial Tourenwagen Trophy. Chybět nebude ani pestrý doprovodný program.

Peugeot Cup před Rallye Český Krumlov

V okolí Českých Budějovic a Českého Krumlova se v pátek a v sobotu uskuteční již 47. pokračování Rallye Český Krumlov. V náročné, ale velmi oblíbené soutěži bude o další letošní body bojovat také šest posádek seriálu PEUGEOT RALLY CUP CZ.

Macík ukázal nový kamion pro Dakar 2020

Karel, závodní speciál Martina Macíka pro Dakar 2020, je na světě. Měří 6950 mm, váží 8500 kg, je to Iveco a má čumák. Karel má v sobě vše dobré z Franty, vozu Liaz, se kterým Macík úspěšně projel tři předchozí Dakary.

Autokrosová Evropa v Seelowě - první Nikodém a Novotný

V německém Seelowě začal devítidílný seriál Mistrovství Evropy v autokrosu, který přinesl velice hodnotný sport za účasti více než stovky jezdců ve čtyřech divizích. Startovní pole se hodně vyrovnalo, a o to víc těší dva zlaté věnce Petra Nikodéma a Jakuba Novotného.

Autokrosová Evropa míří do Seelowa

Devítidílný seriál Mistrovství Evropy v autokrosu začíná o tomto víkendu v německém Seelowě a na nezájem si rozhodně nemůže stěžovat. Ve čtyřech divizích je přihlášeno 114 jezdců. Tituly obhajují Petr Nikodém, Václav Fejfar, Jakub Novotný a Bernd Stubbe.

René Dohnal vyhrál Peugeot Cup na Šumavě

Seriál PEUGEOT RALLY CUP CZ zavítal k druhému letošnímu dějství na 54. ročník Rallye Šumava Klatovy. I když meteorologové varovali před studenou frontou, tak dramatický pokles teplot čekal málokdo. Počasí na Šumavě hrálo zásadní roli, jako už mnohokrát v historii této nejstarší automobilové soutěže v ČR.

Martin Koči obhájil prvenstvo v Tatrách

Nech žije staronový vládca tatranskej rally! Posádka ŠKODA Slovakia Motorsport v zložení Martin Koči, Radovan Mozner na vozidle Škoda Fabia R5 s prehľadom vyhrala 46. ročník Rallye Tatry najstaršej automobilovej súťaže na Slovensku.

Vážení přátelé, - 2018-09-01

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar