23.10.2020

NASCAR se v Mostě pojede až v příštím roce

Promotér NASCAR Whelen Euro Series a společnost AUTODROM MOST se dohodli na přesunutí termínu závodního víkendu OMV MaxxMotion NASCAR Show, který se měl na mosteckém okruhu uskutečnit 14. a 15. listopadu, do sezony 2021.

23.10.2020

FESH FESH TEAM Tomáše Vrátného představil nový speciál

Ostravský dakarský FESH FESH TEAM se v závěru minulého týdne připravoval v polském Drawsku Pomorskiem na novou závodní sezónu. Vyzkoušel především nový závodní speciál, se kterým má záměr vyrazit na některou z dálkových rallye.

21.10.2020

Martin Vlček - Díky za každý ostrý kilometr

Jak ukazuje aktuální vývoj epidemické situace v České republice, konec soutěžácké sezony může přijít prakticky kdykoliv. Podstatná část českých stájí proto nechtěla promeškat žádnou příležitost a v uplynulých týdnech závodila doslova všude, kde se dalo.

19.10.2020

Rally Klatovy - přípravy pokračují, ale...

Ke dnešnímu datu se upíraly zraky mnoha závodníků i dalších příznivců rallysportu. Právě začátek nového týdne byl předem ohlášeným definitivním termínem pro rozhodnutí organizačního výboru Rally Klatovy 2020, zdali se rally ve dnech 6. - 8. 11. 2020 uskuteční či nikoliv. A jak to tedy dopadlo?

15.10.2020

Ford v Goodwoodu s vozy Mustang Mach-E 1400, Puma ST a STARD Fiesta

Prezentace značky Ford na Týdnu rychlosti v britském Goodwoodu ukazuje celou šíři záběru divize Ford Performance, od elektromobilu až po SUV z řady Sport Technologies. Virtuálnímu publiku se představí prototyp Mustang Mach-E 1400 a nová Puma ST.

13.10.2020

Jari Huttunen vítězí s Hyundaiem českého týmu

Finové Jari Huttunen a Mikko Lukka vyhráli kategorii WRC3 na Italské rally na Sardinii a zároveň byli nejrychlejší posádkou s vozem specifikace R5 na trati závodu Mistrovství světa. Ještě před tím získali titul polských šampion. A to vše s vozem Hyundai i20 R5 týmu Kowax Racing Martina Vlčka.

13.10.2020

Vsetínská rally nebude

Vyhlášený nouzový stav a s tím související epidemiologická a hygienická opatření donutily pořadatelský tým Autoklubu Vsetín – město v AČR k nepopulárnímu rozhodnutí. RENTOR racing – PARTR Rally Vsetín, která měla být posledním závodem Liqui Moly Rallysprint Série a Poháru 2+ a předposlední soutěží MČR v rally historiků, se 24. října 2020 neuskuteční.

13.10.2020

Baja Drawsko - Macíkův svérázný trénink na Dakar

aby získal další porci 330 cenných závodních kilometrů před blížícím se Dakarem. Sestava byla tradiční.

11.10.2020

Rally Klatovy zatím s otazníkem

Oblíbené klatovské soutěže zažívají těžkou sezónu. Nejprve byl jejich termín odložen z dubna na 6. - 8. listopad, teď se navíc v souvislosti se situací v naší zemi a novými vládními opatřeními začíná uvažovat i o jejich přesunutí až do příští sezóny. „Mrzelo by nás to tím víc, že jsme dokázali nachystat jiné tratě než na jaře a získat pro ně i veškerá povolení,“ říká předseda organizačního výboru Jan Petrů.

11.10.2020

Rally Morava vyhrál Odložilík o 2,2 s před A.Březíkem

První ročník Futures Contproduct Rally Morava ovládla po nervy drásajících průběhu posádka Roman Odložilík – Martin Tureček, s vozem Škoda Fabia Rally2 evo. A také na dalších příčkách ji doplnili jezdci na škodovkách, talentovaní mladíci Adam Březík a Petr Semerád.

09.10.2020

Martin Macík se těší na Dakar

Přípravy týmu Big Shock! Racing na Dakar 2021 jsou v plném proudu. Karel, závodní kamion, dostal automatickou převodovku a prošel řadou plánovaných technických vylepšení, o které se postarali mechanici v sedlčanských dílnách.

05.10.2020

Vydařený Edda Cup do vrchu

Letošní seriál amatérských závodů do vrchu Edda Cup začal až koncem května a do minulého víkendu byly odjety závody ve Kdyni, Radotíně, slovenské Babě, mosteckém polygonu, Telnici, Benecku, Jemníkách a naposledy na Točnou. Seriál ukončí závod na mosteckém autodromu v neděli 18. října.

05.10.2020

Dominik Střítezský vyhrál Peugeot Cup v Pačejově

Jednačtyřicátý ročník Invelt Rally Pačejov výrazně ovlivnilo počasí a především druhá etapa byla doslova „bojem o přežití“. Udržet vozy na úzkých, mokrých a zablácených tratích nebylo vůbec jednoduché. V seriálu Peugeot Rally Cup zvítězila posádka Dominik Stříteský – Ondřej Krajča.

30.09.2020

Kopecký s Hloužkem neměli v Pačejově soupeře

Invelt rally Pačejov, ačkoliv se jel už 41.ročník, byla letos poprvé zařazená do SONAX mistrovství republiky. Podle zredukovaného kalendáře měla být v pořadí třetí soutěží, tedy předposlední, ale kdo ví, jestli ne poslední.

30.09.2020

EDDA Cup do vrchu pokračuje závodem Zbraslav - Točná

Tento víkend zavítají jezdci naší největší nezávislé série závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na trať mezi Zbraslaví a Točnou. Promotérovi se podařilo po složitém jednání zajistit všechna nutná povolení k pořádání závodu na této trati náhradou za původně plánovaný závod na Slapech.

29.09.2020

Petr Nikodém hodnotí poslední závod v Sedlčanech

Jak asi většina ví, sobotní závody se kvůli průtrži mračen zrušili. Výsledkem byla zkrácena forma závodů stylem setkání mistrů což znamená: jeden den, jeden měřák, dvě rozjížďky, jedno finále a nedej bože, že potřebuješ něco opravit.

29.09.2020

Adam Lacko dvakrát vyhrál a double pro Buggyru

Trucková sezóna týmu Buggyra Zero Mileage Racing pokračovala na okruhu ve španělské Jaramě.I přes covidová omezení se jednalo o velmi úspěšný závodní víkend.

28.09.2020

AK Sedlčany - Grencis vyhrál potřetí a je mistrem

Letošní mezinárodní autokrosové mistrovství ČR skončilo předčasně po čtyřech závodech o víkendu v Sedlčanech. Poslední podnik v Přerově byl totiž odvolán a ani v Sedlčanech se málem nezávodilo. Ale nikoliv v důsledku kolem koronavirové hysterie, ale po vytrvalém sobotním dešti.

25.09.2020

Peugeot Rally Cup se sedmi posádkami v Pačejově

I když je český šampionát SONAX MČR v rally ovlivněn celosvětovou pandemií, všechny doposud uspořádané závody měly velmi vysokou úroveň a početné jezdecké obsazení. Čtvrtý ročník Peugeot Rally Cupu zažívá dokonce nejsilnější sezónu ve své historii. Do nadcházející Invelt Rally Pačejov je přihlášeno sedm posádek, což jsou všechny vozy Peugeot 208 R2 ve startovní listině.

23.09.2020

Opel Corsa Rally4 - převlečený Peugeot 208 Rally 4

Nová Corsa Rally4, která je postavena pro národní a mezinárodní rally šampionáty zákaznických týmů, je pokračovatelem modelu ADAM R2, se kterým Opel vybojoval tituly Mistra Evropy v juniorské kategorii v letech 2015 až do 2018.