Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Pecha s Uhlem čeká domácí Šumava

Dnes startuje v Klatovech 53.ročník Rallye Šumava Klatovy. Na startu se sejde nebývale silná konkurence v čele s dvěma továrními posádkami škodovky, ruským „rychlíkem“ Alexeyem Lukyanukem a dalšími 18 vozy nejvyšší specifikace R5 a WRC. Na domácí půdě chce uspět i posádka Václav Pech jun. a Petr Uhel.

Václav Kopáček - pojedeme na pohodu

Po deváté příčce z Valašské rally přichází druhé pokračování příběhu, který společně píší Václav Kopáček, Barbora Rendlová, tým Duck Racing a vůz Ford Fiesta R5. Kolbištěm budou rychlostní zkoušky 53. Rallye Šumava Klatovy a vše se již od zítra.

Autokrosový Humpolec připraven na první závod

Fantastickou konkurenci očekávají humpolečtí pořadatelé na úvodním podniku autokrosového republikového a zónového šampionátu, který se jede již o tomto víkendu. Mezi více než sto padesáti přihlášenými totiž figuruje mimo jiné úřadující evropský šampión osminásobný mistr Bernd Stubbe a jeden z největších motoristických talentů a vítěz Buggy1600 Petr Nikodém.

Filip Mareš se těší na Rallye Šumavu

Posádka ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu Filip Mareš a Jan Hloušek úspěšně absolvovala Rallysprint Kopná, který byl náhradou za původně zamýšlený test před druhým podnikem Mistrovství České republiky v rally. Další velká výzva čeká posádku bílozlaté Fabie R5 již tento víkend na 53. ročníku Rallye Šumava Klatovy.

Rallye Šumava/Historic Vltava - 183 posádek na startu

K datu uzávěrky 53. Rallye Šumava Klatovy a 27. Historic Vltava Rallye se organizátorům sešly přihlášky celkem od 183 posádek. Do každé ze soutěží se přihlásilo přes osmdesát dvojic, ty doplní patnáct aut v rámci 4. Rallye Šumava Legend.

Bonver tým startuje v Maroku

Po delší odmlce se v na startu soutěže cross country, kterou je Rally Marocco Desert Challenge, objeví také ostravský Bonver Dakar Team v čele s Tomášem Vrátným. Soutěž s osmi etapami začíná v sobotu 14. dubna.

Hyundai i30 N TCR ve vytrvalostních závodech na Nürburgringu

Tým Hyundai N se po úspěšném výsledku v úvodním závodě sezony VLN v uplynulém měsíci vrátí na Severní smyčku Nürburgringu s dvojicí závodních vozů i30 N TCR ve vytrvalostních závodech „Nürburgring 24 Hours Qualifying Race“ (14. – 15. dubna) a „ADAC Nürburgring 24 Hours“ (10. – 13. května).

Audi e-tron Vision Gran Turismo - z herní konzole na okruhy

Audi bude poskytovat mimořádné zážitky v oblasti elektrické mobility díky studii „Audi e-tron Vision Gran Turismo“ s čistě elektrickým pohonem. Nový závodní vůz, vyvinutý původně exkluzivně pro virtuální závody, se stane realitou ve Formuli E. Od závodu v Římě v sobotu 14. dubna, se Audi e-tron Vision Gran Turismo uplatní jako závodní taxi.

Rallysprint v Kopné vyhrál Tomáš Kostka

Druhý víkend v dubnu znamená pro fanoušky českého rallysportu to, že se koná už letošní celkově druhý závod a první závod v Rallysprint serii a to 24. Vančík Rallysprint Kopná.

Peugeot Rally Cup bude ještě atraktivnější

Více než stoletá historie automobilů značky Peugeot je spojena s motoristickým sportem a Peugeot ČR, jako jediná firma se už několik let aktivně podílí na českém automobilovém sportu. Ať vyhledáváním nových talentů nebo pohárem Peugeot, který by měl letos nabídnout ještě atraktivnější formu závodění.

Autokros v Humpolci nabídne mnoho premiér

Stalo se již letitou tradicí, že autokrosová sezóna začíná v Humpolci. Nejinak tomu je letos a předposlední dubnový víkend se ve zdejší SLAVIA Pojišťovna Areně utkají jezdci všech divizí o první body. Vedle domácí špičky má dorazit i několik zahraničních pilotů v čele s osminásobným evropským šampiónem Berndem Stubbem.

EDDA Cup má za sebou první závod

O Bílou sobotu skončil nejen třicetidenní masný půst křesťanům, ale i pětiměsíční závodní účastníkům EDDA Cupu. Netrpělivě se všichni vrhli do trénování, kdy se v půlhodinových sekcích vystřídali na trati všechny vypsané skupiny. Mostecký závod byl vypsaný jako dvojzávod.

Rallysprint Kopná pod křídly Vančík Motorsport

Pořadatelé Rallysprintu Kopná zažili v minulých dnech velmi horké chvíle. Vznikly nečekané problémy s povolením tratí rychlostních zkoušek, nicméně všechny zádrhely a komplikace se podařily vyřešit a krizový scénář se nenaplnil.

Filip Mareš při premiéře s Fabii R5 v elitní desítce

Vydařený vstup do kategorie R5 má za sebou posádka ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu – Filip Mareš s Janem Hlouškem. Svůj premiérový start s Fabií R5 korunovala 8. místem v absolutní klasifikaci. Současně byla mladá posádka nejlepší mezi nováčky za volantem „erpětky“.

Václav Pech začal sezonu stříbrem

Úspěšný start do nové rallyové sezóny má za sebou posádka EuroOil-invelt teamu Václav Pech jun. s Petrem Uhlem, která od začátku sváděla souboj o druhé místo s norskou tovární posádkou Škodovky Veiby – Skjærmoen.

EDDA Cup do vrchu začíná na mosteckém okruhu

Jedenáctá sezona nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup začne prvním závodem o velikonočním víkendu v sobotu 31. března na mosteckém autodromu.

KOWAX Valašská rally - Kopecký bez soupeřů

Posádka týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler zvítězila stylem start-cíl v 37. KOWAX Valašská rally ValMez 2018. Jan Kopecký obhájil loňské prvenství, zároveň dominoval na Valašce už počtvrté, čímž se dostal na úroveň Ladislava Křečka a Romana Kresty.

Jan Černý po Rakousku na Valašku

O nadcházejícím víkendu odstartuje nová sezona mistrovství České republiky v rally. Stane se tak na Valašsku na 37. Kowax Valašské Rally ValMez, která odstartuje v sobotu 24. března krátce před polednem a do cíle dospěje v neděli 25. března v 15 hodin odpoledne. Soutěžící v tu dobu budou mít za sebou 15 rychlostních zkoušek a více jak 170 kilometrů rychlostních zkoušek.

Vojtěch Štajf se chystá na dva šampionáty

Letošní rok bude pro Racing 21 – Klokočka ŠKODA team patřit dosud k nejnáročnějším v tříleté historii týmu hned v několika ohledech. Jubilejní 20. sezónu za volantem soutěžního vozu oslaví Vojtěch Štajf bohatým celoročním závodním programem.

Nejnovější člen rodiny I.D.: I.D. R pro Pikes Peak

Nejnovější projekt značky Volkswagen v motoristickém sportu dostal své jméno. Závodní prototyp s čistě elektrickým pohonem, s nímž se Volkswagen zúčastní 24. června 2018 závodu Pikes Peak International Hill Climb v Coloradu (USA), nese označení I.D. R Pikes Peak.

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar