Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

25.05.2022

Peugeot Rally Cup - v Krumlově nejrychlejší Tarabus

Letošní ročník Peugeot Rally Cupu pokračoval při populární Rallye Český Krumlov. Posádky absolvovaly celkem 155 ostrých kilometrů, které je zavedly například na rychlostní zkoušky Kohout, Ján nebo legendární Malonty.

24.05.2022

Jan Kopecký hodnotí sedmé vítězství na Krumlově

Po rekordním sedmém triumfu na Šumavě dosáhl Jan Kopecký stejné mety i na Rallye Český Krumlov. Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek ale musela o vítězství tvrdě bojovat od začátku až do úplného konce soutěže.

23.05.2022

Rallye Český Krumlov - drama až do konce

Rallye Český Krumlov, třetí podnik Sonax Mistrovství ČR, se po loňském listopadovém termínu vrátila opět do tradičního května. Letos se kupodivu soutěži vyhnuly vrtochy počasí, a tak se závodilo jen na suchu.

19.05.2022

Rallye Český Krumlov - Pech nebo Kopecký?

Přesně po půl roce se znovu setkají aktéři úchvatné listopadové bitvy na stejném místě. 49. Rallye Český Krumlov chystá pro účastníky obdobná kolbiště jako v listopadu, tentokrát to bude ale v úplně jiných povětrnostních podmínkách. Nebo nebude?

19.05.2022

Peugeot Rally Cup po Šumavě míří do Krumlova

Už devětačtyřicátým ročníkem pokračuje o víkendu Rallye Český Krumlov. Nádherná jihočeská soutěž se vrací do tradičního květnového termínu. V loňské sezóně se kvůli omezením přesunula až na samotný závěr sezóny. Součástí podniku je mimo jiné Evropská trofej a startovní listina čítá téměř sto přihlášených posádek.

18.05.2022

Posedlí Dakarem Openair - závodníci z Dakaru se potkají v Sedlčanech a Přerově

Pilot kamionu Martin Macík z týmu Big Shock! Racing sezval své kolegy z Rallye Dakar a fanoušky motorsportu na akce Posedlí Dakarem Open Air do Sedlčan (2. 7.) a Přerova (30. 7.). Na letním dakarském soustředění se sejde silná sestava dálkových jezdců.

18.05.2022

Autokros pokračuje v Přerově - vyhraje Nikodém potřetí?

Mistrovství Česko republiky pokračuje po závodech v Humpolci a Matschenbergu třetím podnikem, který se o víkendu odehraje v Přerově. Pak čeká jezdce přestávka až do 14. srpna, kdy se pojede v Poříčí nad Sázavou.

18.05.2022

Rallye Český Krumlov opět v jarním hávu

Předpověď počasí naznačuje, že návrat českokrumlovské soutěže do jejího tradičního termínu bude doprovázen také jejím tradičním májovým počasím. 49. Rallye Český Krumlov proběhne ve dnech 20. a 21. května 2022 a diváci tak tentokrát nebudou potřebovat zimní kabáty.

17.05.2022

Filip Mareš po Šumavě a před Českým Krumlovem

Svěřenci LAURETA AUTO Škoda Teamu Filip Mareš a Radovan Bucha dokončili Rallye Šumava Klatovy na třetím místě, avšak s pachutí sobotního defektu levé zadní pneumatiky. Ten je stál drahocenný čas, který v závěru chyběl na lepší umístění.

12.05.2022

Na Zámeckém vrchu nejrychlejší David Komárek

Druhým podnikem pokračovalo Mistrovství ČR v závodech do vrchu na populární trati v Náměšti nad Oslavou. Proměnlivé počasí neodradilo stovky diváků, kteří mohli sledovat rekordních 159 jezdců z našeho domácího šampionátu, České Trofeje a série Maverick Hill Climb Czech.

12.05.2022

ME ZAV - Petr Trnku druhý v Portugalsku

V portugalském městě Braga se odehrálo druhé dějství letošního Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Zatím nejúspěšnější závod ve své kariéře zaznamenal náš reprezentant Petr Trnka, který vyhrál skupinu CN/E2-SC a v absolutním pořadí dojel druhý za fenomenálním Italem Merlim.

10.05.2022

Jan Kopecký hodnotí sedmou vítěznou Rallye Šumava

Druhý letošní start v barvách dealerského Agrotec Škoda Rally Teamu proměnila posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo ve vítězství na Rallye Šumava Klatovy.

09.05.2022

Rallye Šumava - pech pro Pecha a vítězství Kopeckého

Druhá soutěž Sonax Mistrovství ČR, kterou byla Rallye Šumava, se nesla poměrně v klidném duchu. Od první zkoušky vedl Václav Pech s Petrem Uhlem s Fordem Focus WRC a zdálo se, že nic nestojí v cestě za druhým letošním prvenství. Ale stálo. Dvě zkoušky před cílem řekla hydraulika dost, což znamenalo konec.

05.05.2022

Do Peugeot Rally Cupu vstupuje Tarabus

Šestý ročník populárního Peugeot Rally Cupu odstartuje o víkendu v Klatovech na 56. Rallye Šumava Klatovy. Prozatím je ve startovní listině zapsáno šest posádek. Kromě favorizované dvojice Tarabus – Trunkát s vozem 208 Rally4 bude startovat například loňský absolutní vítěz cupu Dominik Brož s vozem 208 R2.

05.05.2022

Tratě Vltavy i Šumavy s mnoha novinkami

Už při minulém ročníku se účastníci klatovských soutěží setkali s mnoha novými či obnovenými rychlostními zkouškami. V tomto trendu organizátoři pokračují i letos, na rozdíl od loňska se navíc s novinkami budou moci seznámit také diváci kolem jednotlivých testů. Veškeré informace o soutěžích jsou uvedeny na nově upravených klubových stránkách www.pamk.cz .

04.05.2022

Vrchařské šampionáty M ČR a Maverick pokračují v Náměšti

Po dvou předcházejících ročnících, které komplikovaly organizaci opatření proti šíření nemoci Covid-19 a pořadatelé museli přesunout termín závodů na červencový termín, se vrací závody automobilů v Náměšti nad Oslavou na tradiční první květnový víkend 7. – 8. 5. 2022.

04.05.2022

LAURETA AUTO Škoda Team vyráží s Filipem Marešem na Šumavu

Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích pokračuje o nadcházejícím víkendu nejstarším závodem na našem území. Chybět u toho nebudou ani Filip Mareš s Radovanem Buchou. Na Rallye Šumava povezou svěřenci LAURETA AUTO Škoda Teamu na dveřích svého vozu Škoda Fabia Rally2 Evo startovní číslo 2 a hájit budou průběžné vedení v českém „mistráku“.

04.05.2022

Do Klatov se chystá přes 160 posádek

Velkou soutěžáckou událostí budou jak jubilejní 30. Historic Vltava Rallye, tak také 56. Rallye Šumava Klatovy. Na oba podniky se přihlásily desítky posádek v čele obhájců loňských klatovských prvenství Jan Kopecký, Jiří Káňa i Ital ´Zippo´. Veškeré informace o soutěžích jsou uvedeny na nově upravených klubových stránkách www.pamk.cz .

03.05.2022

AK Matschenberg - Nikodém, Novotný, Florián, Dlesk

Mistrovství republiky v autokrosu pokračovalo týden po Humpolci v německém Matschenbergu na trati s levými zatáčkami a slušným výškovým převýšením. Čeští jezdce se tady představili v nejlepším světle a diváci byli jejich výkony nadšeni, včetně šéfa závodu Franka Prochna.

02.05.2022

Erik Cais obhájil prvenství na Kopné

Fryštácký jezdec Erik Cais na voze Ford Fiesta R5 MkII vyhrál 27. ročník RENTOR Rallysprint Kopná 2022, který byl úvodním podnikem sedmidílného seriálu PIRELLI Rallysprint série. Obhajobu prvenství si připsal se spolujezdcem Danielem Trunkátem v barvách Yacco ACCR Team.CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar