Alcar - Bezpečný kola pro radost

Štikovská rokle se chystá na mistrovský autokros

Po úvodním závodě v Humpolci se autokrosaři sejdou o tomto víkendu ke druhému závodu ve Štikovské rokli u Nové Paky. Zároveň se budou závody započítávat jezdcům i do České trofeje a také do Mascom Cupu.

Rallye Šumava - Martin Koči vyhrál dvoukolky

Rally Šumava Klatovy odstartovala seriál MČR v rally 2016 a k radosti fanoušků francouzské značky se vozy Citroën objevily v hodnocení hodně vysoko. Zejména Martin Koči s Lukášem Kostkou, ambasadoři značky Citroën v roce 2016, opanovali s výrazným náskokem klasifikaci „dvoukolek“.

Dunovský na Šumavě skvěle reprezentoval značku Peugeot

Rallye Šumava Klatovy byla první soutěží MČR v rally v sezóně 2016 a současně první soutěží, kde barvy Peugeotu ČR reprezentovala posádka Václav Dunovský – Petr Glössl. Při své premiéře v barvách Peugeotu ČR zvítězili ve třídě 6 a byli druzí ve dvoukolkách.

Rallye Šumava - Kopecký před Tidemandem

Favority číslo jedna úvodní mistrovské soutěže Rallye Šumava byli Jan Kopecký a Pavel Dresler a tuto roli také stoprocentně potvrdili, když o půl minuty zvítězili před svými kolegy Tidemandem a Anderssonem. Diváci byli ale také hodně zvědavi na Václava Pecha a jeho nové Porsche 997 GT3, které mechanici dodělali pár hodin před startem.

Martin Koči s DS3 R3T pojede MS juniorů

V areálu Motorlandu Bělá proběhla prezentace Slovensko – české posádky Martin „Maťo“ Koči a Lukáš Kostka, kteří s DS3 R3T mají letos v plánu šest soutěží světového juniorského šampionátu a čtyři rallye Mezinárodního mistrovství České republiky.

V Humpolci vyhrál Vaculík před Kubíčkem

Autokrosová sezona snad nemůže začínat a končit nikde jinde než v Renomia Areně v Humpolci, a nejinak tomu bylo i letos. I přes hodně chladné počasí, během dne naštěstí vysvitlo slunce a nespadla ani kapka vody, jak meteorologové předpovídali, viděli diváci velice pěkné závody.

Buggyra Racing v Evropě i v Číně

Čtveřice jezdců nejúspěšnějšího českého týmu Buggyra Racing Adam Lacko, David Vršecký, Jiří Forman a Michal Matějovský bude v nadcházející sezóně obhajovat tituly v evropském a čínském truckovém šampionátu. Adam Lacko věří, že právě s novým speciálem Fat Fox bude bojovat o titul mistra Evropy.

Jan Černý vyhrál Rocksteel - 35. Valašskou rally

Populární Valaška s centrem ve Valašském Meziříčí byla úvodním podnikem šestidílného seriálu Autoklub Rallysprint série 2016, zároveň se započítávala do hodnocení Poháru 2+, Poháru pořadatele, Poháru mládeže a značkového seriálu XTG Opel Adam Cupu.

Rally Talent Černín míří na Valašskou rally

Již tento víkend usedne Václav Černín s Jiřím Strossem do soutěžního vozu Peugeot 208 R2 na Valašské rally. Jedná se o první start týmu Autoklub Peugeot Rally Talent v rámci Rallysprint serie.

XTG Opel ADAM Cup startuje do druhé sezony

Včera se v Praze uskutečnila tisková konference k druhému ročníku značkového poháru XTG Opel ADAM Cup, kterého by se v rámci vybraných rallysprintového šampionátu a také Barum Rally a Rally Příbram mělo zúčastnit osm posádek. Kromě toho byl představen i Opel Adam R2.

Gekon Racing nabízí evoluci Citroënu DS3 R5

Dva roky po představení vozu Citroën DS3 R5 přichází Citroën Racing s jeho evolucí. Tu je možné prostřednictvím oficiálního distributora Gekon Racing získat, český tým nabízí i možnost kompletního zajištění vozu v poslední specifikaci.

Egon Smékal zve na Valašskou rally

K favoritům Rocksteel – 35. Valašská rally 2016 v rámci seriálu Autoklub Rallysprint série (RSS) patří zlínský jezdec Egon Smékal. Zkušený český jezdec v kategorii dvoukolek získal předloni titul mistra České republiky v hodnocení jezdců na vozech s jednou poháněnou nápravou a v rallysprintech obsadil dvakrát po sobě druhé místo.

Autoklub Junior Team má nové tváře

Autoklub České republiky se snaží podporovat nadějné, mladé závodníky a spolupráce s Českým olympijským výborem je toho důkazem. Pod názvem „Projekty ČOV“ jsou vedeny všechny projekty napříč disciplínami, které jsou financovány z prostředků poskytnutých Autoklubu ČR právě Českým olympijským výborem.

Carboniacup 2016 začíná v Mostě

V neděli se na mosteckém autodromu uskuteční zahajovací závod šestého ročníku Carbonia cupu a lze očekávat, že sezóna přinese opět něco zajímavého ve startovním poli i pěkné souboje na dráze.

Baja Drawsko - Macík první, Vršecký druhý

Premiérový start Davida Vršeckého v cross-country rally dopadl na výbornou, když obsadil v cíli Baja Drawsko druhé místo a až do posledních kilometrů bojoval s Tatrou Phoenix o vítězství. Martin Kolomý nasadil a v úvodu s přehledem diktoval tempo s náskokem přes pět minut na druhého Davida, cíl však nakonec nespatřil.

Tomáš Enge představuje projekt Reiter Young Stars

Za zkratkou RYS lze hledat odvážný a atraktivní projekt německého týmu Reiter Engineering. Jedná se o novou závodní sérii, která je určena především mladým jezdcům s omezeným rozpočtem a také evropským univerzitním týmům, jejichž členové se chtějí dostat až do nejvyšších pater světového motosportu.

Přestup roku II - Petr Žáček s Peugeotem

AKTUALITA: Do České republiky zavítal na krátkou návštěvu pan Bruno Famin, nejvyšší šéf sportovního oddělení Peugeot Sport, aby se sešel s Petrem Žáčkem, kterého znají diváci za volantem Audi Sport Quattro.

Talenti Kupec a Černín testovali v Žiželicích

V sobotu měli Václav Černín a Karel Kupec premiéru na 7. Testovací RZ Žiželice 2016. Přihlášeno bylo celkem 28 posádek, mezi kterými nechyběly rally hvězdy jako Jan Černý, Tomáš Kukučka nebo rychlí dvoukolkáři Egon Smékal a Václav Dunovský.

Týmy Buggyra i Bonver na Baja Drawsko

Po krátkém odpočinku se účastníci Rallye Dakar z řad jezdců týmu Tatra Buggyra Racing připravují na první po dakarskou výzvu. Tou je polský závod Carmont Baja Drawsko, který se uskuteční ve dnech 1. až 2. dubna. Svojí závodní premiéru zažije dvojnásobný mistr Evropy na okruzích David Vršecký.

Přestup roku - Vojta Štajf se Škodou Fabia R5

Dobré dva měsíce probleskovaly mezi příznivci automobilových rallye zprávy, že Vojtěch Štajf už nepojede se Subaru, ale poprvé v kariéře usedne do soutěžního speciálu Škoda Fabia R5. Na včerejší tiskové konferenci v autosalonu Klokočka jsme byli svědky představení nového týmu Racing 21 a posádky Vojtěch Štajf a František Rajnoha.