19.01.2021

Martin Macík už má plán na příští Dakar

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda na Dakaru 2021 získali tři etapová vítězství a v celkovém hodnocení vybojovali cenné 4. místo. Před startem si přáli, aby byly etapy dlouhé a technicky i navigačně obtížné.

18.01.2021

Pirelli představilo pneumatiky pro Rally WRC

Italský výrobce Pirelli se stal výhradním dodavatelem pneumatik pro Mistrovství světa v rally pro následující tři sezóny. Pirelli tvrdě pracovalo na nových pneumatikách pro nejrychlejší vozy rally, které měří své síly na štěrku, asfaltu, sněhu a ledu. Cílem Pirelli je poskytnout odolnost, výkon a schopnost přizpůsobit se.

17.01.2021

Jaroslav Valtr skončil v nemocnici místo v cíli

V poslední etapě jsme ve výsledcích postrádali posádku Jaroslava Valtra se synem Jaroslavem a Radimem Kaplánkem. Po celou soutěž se s Ivecem drželi hned za první desítkou, třikrát zajel devátý čas, jednou desátý a dvakrát jedenáctí.

15.01.2021

Dakar 12 cíl - Buggyra: Beduín pro Macháčka v lehkých prototypech

Ještě před dvěma týdny nemožné, se stalo skutkem. Tým Buggyra Racing slaví první celkové vítězství na Rally Dakar 2021. Josef Macháček, vítěz kategorie lehkých prototypů, si dojel pro šesté vítězství (celkově 12.), čímž dorovnal počet vítězství Karla Lopraise.

15.01.2021

Dakar 12 cíl - Loprais: Bojoval až do posledních kilometrů

Aleš Loprais, Khalid Alkendi a Petr Pokora obsadili na Rally Dakar 2021 páté místo v konečném hodnocení kategorie kamionů. Posádka se v poslední etapě nadechla k závěrečnému náporu, který však nevydrželo obutí její Pragy V4S DKR.

15.01.2021

Dakar: Martin Michek desátý, Milan Engel osmnáctý

Členové týmu ORION – Moto Racing Group prožívali po závěrečné etapě Dakaru kolotoč emocí. Po vynikajícím výkonu Martina Michka se v cíli radovali z historicky nejlepšího českého výsledku mezi motocykly. Rodák z Českých Budějovic však nakonec o celkové deváté místo kvůli dodatečné dvacetiminutové penalizaci přišel.

15.01.2021

Dakar: Super gesto - Libora Podmola zachránil Roman Krejčí

Spousta modřin, naražené rameno, žebro, koňary na obou nohách i na paži… „Jsem fakt zbitej, ale šťastný. Medaile, pro kterou jsem přijel, bude viset v mým pokoji a půjdu ji určitě ukázat na hřbitov tátovi,“ prohlásil v cíli Libor Podmol.

15.01.2021

Dakar 12 cíl - Macík: Potřetí pro etapové vítězství!

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ze soukromého sedlčanského týmu Big Shock! Racing vyhráli poslední etapu Dakaru, potřetí si tak připsali etapové vítězství a v celkovém hodnocení vybojovali výborné 4. místo.

15.01.2021

Dakar 12 cíl - Prokop: Radost z devátého místa

Posledních 225 měřeného úseku dvanácté etapy letošního Dakaru již pro posádku Benzina Orlen Teamu změnu v celkovém pořadí nepřineslo. Martin Prokop s Viktorem Chytkou si ze Saudské Arábie odvážejí skvělé deváté místo celkové klasifikace kategorie automobilů.

15.01.2021

Dakar 11 - Prokop: přežili brutální etapu

Předposlední etapa měla být dlouhá a těžká. A skutečně byla. I přes několik krizových momentů se posádka Benzina Orlen Teamu udržela mezi nejlepšími deseti v klasifikaci etapy a stále jí náleží i devátá příčka celkového pořadí.

14.01.2021

Dakar 11 - Buggyra: Macháčka dělí od triumfu 447 kilometrů

Nejdelší předposlední etapa je minulostí, Buggyra stojí na prahu historického úspěchu. Kvarteto posádek je v první desítce, Josef Macháček bojuje o titul v kategorii lehkých prototypů.

14.01.2021

Dakar 11 - Loprais: Nepříjemné dakarské déjà vu

Přesně před rokem nastupovala posádka Aleše Lopraise do předposlední etapy Rally Dakar ze čtvrtého místa a v dunách se ještě chtěla pokusit o atak medailových pozic. Technické problémy však její záměry zhatily.

14.01.2021

Dakar 11 - Macík: před posledním etapě čtvrtý

Dvě předchozí etapová vítězství soukromého sedlčanského týmu Big Shock! Racing potvrdila, že sehraná parta srdcařů, schopnost poradit si za všech okolností a zkušenosti z 19 předchozích Dakarů mají šanci překonat i nesrovnatelně vyšší zázemí a rozpočty továrních posádek.

14.01.2021

Dakar 10 - Prokop: V desáté etapě si pohoršil, aktuálně je devátý.

Desátá etapa neměla být podle všeho tvrdým oříškem. Vše nasvědčovalo tomu, že klíčová budou spíše poslední dvě dějství letošní saudsko-arabské edice.

13.01.2021

Dakar 10 - Buggyra: Taktická jízda drží Macháčka ve vedení

Krátkou, ale těžkou desátou etapu mají jezdci Buggyra Racing úspěšně za sebou. Jednohlasně se pak shodují, že do cíle je to už „kousek“ a začíná se taktizovat. Všechny čtyři posádky týmu s českými kořeny si drží své vybojované pozice.

13.01.2021

Dakar 10 - Loprais: Myš v modré pasti

Poslední dny Instaforex Loprais Praga Teamu se na Rally Dakar nesou ve znamení čtyřek. Posádka Aleše Lopraise se čtyři dny drží na čtvrtém místě průběžné klasifikace. Čtvrtá byla i ve včerejší etapě.

13.01.2021

Dakar 10 - Macík: Bez čelního okna opět první

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda v 10. etapě Dakaru vyhráli. Po včerejším vítězství byl dnes sedlčanský speciál týmu Big Shock! Racing v cíli v kategorii kamionů opět nejrychlejší. A znova tak dokázal, že obávané ruské posádky je možné porážet.

12.01.2021

Tomáš Tomeček v roli oranžového dakarského anděla

Tomáš Tomeček strávil posledních dvanáct lednů v Maroku, Mauritánii a Senegalu. V roce 2021 je vše jinak. Africa Eco Race se nekoná, a tak příborský pilot přijal novou výzvu. Kývl na nabídku německého týmu South Racing a se svou závodní Tatrou a navigátorem Ladislavem Lálou se vydali okusit terény do Saúdské Arábie.

12.01.2021

Dakar 9 - Loprais: Nejdrsnější etapa, přesto klid. Před bouří?

Přestože mnozí účastníci označili devátou etapu za vůbec nejnáročnější v dosavadním průběhu Rally Dakar 2021, z pohledu Instaforex Loprais Praga Teamu se jednalo o relativně poklidný den. Samozřejmě měřeno dakarskou optikou.

12.01.2021

Dakar 9 - Buggyra: Macháček vede svoji kategorii

Byl to opravdový očistec, shodují se jezdci Buggyra Racing. Devátá etapa měla být dle pořadatele nejobtížnější, což se posléze potvrdilo. Josef Macháček topil pod kotlem, rovněž ale šetřil techniku a po problémech průběžného lídra Quintera (USA) se ujal se speciálem Can-Am DV21 vedení ve svě kategorii a celkově je 13.