Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Václav Pech v Hustopečích skončil dřív, než začal

Plní očekávání na novinky, které se povedly vymyslet na speciálu Ford Fiesta R5 v posledním měsíci, odjížděl EuroOil –invelt team do Hustopečí. Bohužel již při prvním průjezdu shakedownu se začaly z motoru Fiesty valit oblaka kouře.

O Pikes Peak s Romainem Dumasem

Romain Dumas již třikrát zvítězil v závodě do vrchu „Pikes Peak International Hill Climb“. Francouzský jezdec se 24. června postaví poprvé na start nejslavnějšího závodu do vrchu na světě se závodním elektromobilem Volkswagen.

Peugeot Rally Cup vyhrál v Hustopečích Jan Talaš

Mezi dvoukolkami se na 14. ročníku Agrotec Petronas Rally Hustopeče bojovalo od začátku do konce. Stejně jako v absolutním pořadí byly mezi první posádkami pouze nepatrné časové rozdíly a do popředí dvoukolek se rychle dostaly téměř všechny posádky startující v seriálu Peugeot Rally Cup.

Rallye Hustopeče - Kopecký po jednadvacáté

Domácí šampionát v rallye pokračoval už čtvrtou soutěží, kterou byla, pro šotolinové úseky, velice oblíbená Rallye Agrotec Petronas Hustopeče a stejně jako v minulých letech přilákala na start i slovenskou soutěžáckou špičku.

EDDA Cup a Mistrovství ČR do vrchu na Ještědu

O víkendu se v Liberci na trati mezi Centrálním parkovištěm v Horním Hanychově a křižovatkou na Výpřeži pod vrcholem Ještědu uskuteční závod automobilů do vrchu HOSTR Prix Liberec 2018. Po loňském společném závodě se i letos popasují se svými soupeři a chronometrem závodníci dvou seriálů.

Agrotec Petronas Rallye Hustopeče - 21 er pětek

IV. ročník AGROTEC PETRONAS rally 2018 slibuje zajímavou podívanou. Na soutěž, která se odjede ve dnech 15. – 16. června v okolí Hustopečí, je přihlášeno 15 jezdců s národní prioritou. U nich samozřejmě dominují vozy specifikace R5 (celkem 21 speciálů).

AK Litva - Fejfar opět zlatý, Kubíček třetí

Třetím závodem ve Vilkyciai pokračovalo o víkendu desetidílné Mistrovství Evropy v autokrosu. Do Litvy se sjelo něco přes sedmdesát závodníků startujících v ME, přesto nebyla nouze o dramatické okamžiky.

AK Bauska - Nikodémova smůla, Fejfarova radost

Druhý podnik evropského šampionátu v autokrosu se uskutečnil v lotyšské Bausce a příliš radosti českým barvám nepřinesl. Pouze Václav Fejfar zvítězil v divizi Touring Autocross, naopak největším smolařem byl Petr Nikodém, úřadující Mistr Evropy divize Buggy 1600.

Petr Nikodém bojuje o evropském body v Bausce

Pausu mezi dvěma evropskými závody vyplnily dva autokrosy domácího šampionátu v Nové Pace a v Přerově. V obou jasně vyhrál Petr Nikodém a je včele průběžného hodnocení.

Trucky v Misanu - Lacko dvakrát druhý

Přestože se ještě pár dní před úvodním podnikem FIA ETRC 2018 zdálo, že úřadující evropský šampion bude muset ze zdravotních důvodů závod vypustit, odváží si nakonec z Itálie dvě druhá místa.

Edda Cup do vrchu v Radotíně

V sobotu 2. června se na trati mezi Radotínem a Zadní Kopaninou uskuteční závod automobilů do vrchu. Na závodníky EDDA cupu zde čeká kvalitní a těžká 2900 metrů dlouhá trať s převýšením 103 metrů.

Buggyra přepisuje (nechtěně) dějiny

V sobotu bude na okruhu v italském Misanu odstartován další ročník mistrovství Evropy v závodech tahačů. A tým Buggyra Racing opět přepisuje, v tomto případě ovšem nedobrovolně, vlastní dějiny.

Martin Macík o Rally Dakar jen v Peru

Martin Macík a Jan Brabec, členové týmu Big Shock Racing, byli hodně překvapení, když dnes organizátoři Rallye Dakar odtajnili novou trasu. 100 % Peru = 100 % Dakar.

Rallye Tatry - Koči, Grzyb nebo Černý?

Nejstarší automobilová soutěž na Slovensku, pětačtyřicátý ročník Rallye Tatry 2018 hlásí velmi kvalitní seznam přihlášených posádek. A to nejen ze strany kvality, ale i kvantity. Pořadatelům z AOS klubu Poprad se přihlásil rekordní počet 75 soutěžících z 5 evropských států.

PEUGEOT RALLY CUP CZ - V Krumlově první Lumír Firla

Součástí 46. ročníku Rallye Český Krumlov byl mimo jiné druhý závod seriálu PEUGEOT RALLY CUP CZ. Posádky rychlých „dvěstěosmiček“ předvedly už na Šumavě atraktivní souboje a do náročné jihočeské soutěže vyrazily opět v plném počtu.

Rallye Tatry prináša niekoľko noviniek

Je to už 45 rokov, čo vznikla dnes už legendárna súťaž Rallye Tatry. Za ten čas sa stala významnou súčasťou nielen slovenského, ale i európskeho motoristického kalendára. Osem rýchlostných skúšok z 95 kilometrami v krásnom prostredí podtatranského regiónu sľubujú napínavé preteky posádok zo Slovenska i zahraničia.

PEUGEOT RALLY CUP startuje v Českém Krumlově

Všech sedm posádek přihlášených do letošního ročníku PEUGEOT RALLY CUP CZ poměří síly na 46. ročníku populární Rallye Český Krumlov. Na startující posádky čeká několik výrazných změn v podobě nových rychlostních zkoušek a úpravě stávajících.

Rallye Český Krumlov s upravenou tratí a televizními přenosy

Jedna z nejtradičnějších automobilových soutěží na území České republiky odpočítává poslední hodiny do startu. Rallye Český Krumlov napíše ve dnech 18. a 19. května už šestačtyřicáté pokračování za účasti 137 posádek se současnými i historickými automobily.

EDDA Cup do vrchu pokračuje na Korábu

Nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup se po roce vrací do Kdyně. Kultovní trať na Koráb přivítá o víkendu závodníky, kteří zde změří své síly, aby bojovali o poháry a body do klasifikace této nezávislé série automobilových závodů.

AK Nová Paka - Kubíček, Nikodém a Bartoš

Dva dny zajímavých soubojů nabídl druhý závod Kontejnery Louda Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu ve Štikovské rokli. Přejímkami prošlo 119 jezdců v jedenácti kategoriích. Tradičně nejvíce jich odstartovalo v Kartcrossu – pětadvacet, ale velice pěkná účast se sešla i v Super Buggy.

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar