Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

04.08.2022

Holandské mistrovství a klubový autokros ve Štikovské rokli

Velice početné a pestré startovní pole se zúčastní o víkendu 6. - 7. srpna mezinárodních závodů v autokrosu v Nové Pace. Startují převážně nizozemští jezdci, ale také téměř čtyřicítka domácích. Dohromady se přihlásilo více jak sto sedmdesát účastníků.

04.08.2022

Petr Trnka druhý za Merlim

U našich severních sousedů se konalo šesté pokračování evropského šampionátu v závodech automobilů do vrchu. Nedělní program ovlivnil déšť, a především v závěrečné závodní jízdě limitovala výkony nejrychlejších jezdců mokrá trať. Další absolutní vítězství zaznamenal Christian Merli, skvělé druhé místo vybojoval náš reprezentant Petr Trnka.

04.08.2022

Adam Králík sbírá na kopcích evropské body

Adam Králík z týmu Rabbit Czech Racing se zúčastnil dvou závodů evropského šampionátu automobilů do vrchu. Z obou, a to jak Trento – Bondone, tak polské Limanowy přivezl další cenné body, především pak ve skupině 5.

02.08.2022

Autokros v Poříčí slaví 50 let od prvního závodu

Už jen deset dní zbývá do čtvrtého dějství mezinárodního mistrovství České republiky, které se odehraje v Poříčí nad Sázavou. Na závod ve dnech 13. a 14. srpna je přihlášeno přes 160 jezdců.

02.08.2022

Eliška Plná - Chci být nejlepší

Letos poprvé vstoupila do Junior buggy teprve jedenáctiletá Eliška Plná, která už od dvou let jezdila po autokrosech s tatínkem Rosťou jako divák. Kdo se zajímá o automobilový sport, tak ví, že Rosťa Plný je několikanásobným účastníkem dakarských maratonů v roli spolujezdce s Martinem Kolomým.

02.08.2022

Autokros Poříčí - informace pro diváky

Už jen deset dní zbývá do zahájení autokrosu na Homolce v Poříčí nad Sázavou. Pro všechny, kteří se na závod chystají, přinášíme pár praktických informací před závodem, které by vám neměly uniknout.

31.07.2022

Petr Nikodém o Francii: Jeden z nejtěžších víkendů sezóny

Zatímco dnes pokračuje evropský autokrosový šampionát v Holandsku, tak před týdnem se závodilo o body ve francouzském Saint Georges. Tady čekala na závodníky předělaná trať.“ Zda byla předělaná k lepšímu nebo horšímu je asi subjektivní. Mě osobně se asi více líbila starší verze trati, která neměla chybu,“ říká Petr Nikodém a přibližuje závod.

29.07.2022

Edda Cup do vrchu zavítá na Cimbál

O nadcházejícím víkendu zavítá nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na Semilsko, kde se na trati z Bozkova na vrch Cimbál uskuteční jeho další podnik. Po loňské premiéře EDDA Cupu se i letos podařilo tuto zajímavou trať zařadit do kalendáře.

26.07.2022

Vymazal, Výborný a Enge zvou na evropský autokros do Přerova

Jedním z vrcholů domácí motoristické sezony je již několik let podnik evropského autokrosového šampionátu v Přerově. Jinak tomu nebude ani letos. Vedle soubojů evropské špičky všech kategorií pořadatelé připravili např. vložený závod divize TouringAutocross, závodní premiéru v SuperBuggy si odbude Tomáš Enge a v neděli předvede své umění jeden ze světových akrobatických pilotů Martin Šonka

20.07.2022

Macík s Liazem v Baja Aragon

Martin Macík se svou posádkou už 22. července odstartuje do Baja Aragon – třídenní rally, která je tradičně součástí jeho přípravy na Dakar. Tentokrát však překvapí volbou závodního stroje. Na start se totiž postaví v legendárním Frantovi, kamionu značky LIAZ, se kterým se na Rallye Dakar 2018 umístil na 5. místě.

19.07.2022

Filip Mareš o smolné Bohemia Rally

Kdyby byla letošní Bohemia Rally Mladá Boleslav o několik kilometrů kratší, pravděpodobně by se teď v dealerském Laureta Auto Škoda Teamu ještě slavilo. Ne nadarmo se ale říká, že kdyby na soutěže nejezdí. Technická závada bohužel posádce Filip Mareš – Radovan Bucha vystavila stop doslova na dosah špičkového výsledku.

19.07.2022

Petr Žáček s Audi sbírá úspěchy v Maverick Hill Climb Czech

V České republice se pořádá hned několik seriálů závodů automobilů do vrchu. Jedním z nich je Maverick Hill Climb Czech, který má vysokou sportovní úroveň, ať pokud jde organizaci, tak i počet startujících. Několik let patří ke špičce Petr Žáček s Audi Sport Quattro S1. Přinášíme zhodnocení tří posledních závodů.

14.07.2022

Jan Kopecký hodnotí desáté vítězství na Bohemii

Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo zvítězila i na Rally Bohemia. Díky velmi špatné volbě pneumatik v nedělní ranní sekci k tomu ale vedla trnitá cesta a také odstoupení soupeřů.

13.07.2022

Dominik Stříteský obhájil stříbro v Bohemia Rally

Rally Bohemia byla pro tým ACA ŠKODA Vančík Motorsport nejen generálkou před vrcholem sezony na Barum Rally, ale také podnikem, ve kterém měl Dominik Stříteský upevnit své třetí místo v SONAX Mistrovství České republiky.

11.07.2022

Rally Bohemia - dramatický závěr pro Kopeckého s Hlouškem

Kopecký-Hloušek

Krásné časy Rallye Škoda/Bohemia jsou zřejmě nenávratně pryč a nám pamětníkům zbudou jen vzpomínky na krásnou soutěž. Snad ještě nikdy nestartovalo pouze 65 posádek, v minulosti jsme bývali zvyklí na mnohem početnější účast včetně zahraničních posádek. A to nemluvím o skladbě zkoušek. Taky třeba třicet, každá jiná včetně nočních.

07.07.2022

Petr Nikodém hodnotí stříbro z Nové Paky

Asi největší akcí u nás, kterou byl čtvrtý závod evropského šampionátu v Nové Pace, jsme proletěli až do finále v podstatě bez problému. Podařilo se vyhrát jak měřáky, tak rozjížďky. Obzvláště třetí rozjížďku jsem si užil asi nejvíce.

07.07.2022

Dominik Stříteský před Rally Bohemia

Druhou polovinu sezony otevírá Rally Bohemia, který je pro ACA ŠKODA Vančík Motorsport tak trochu domácí rally. Týmový jezdec Dominik Stříteský je totiž v tomto roce opět zařazen do programu podpory mladých perspektivních jezdců ze strany ŠKODA AUTO.

07.07.2022

ZAV - Trnka sedmý na Trento-Bondone

Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu zavítalo do italského Trenta na nejdelší trať v celém šampionátu. Na téměř osmnáctikilometrovém úseku rozhodují především zkušenosti, takže domácí favorité nastoupili na start skvěle připraveni. Není divu, že v absolutním pořadí obsadili první tři místa. Z českých zástupců k nim měl nejblíže Petr Trnka, startující s vozem Norma M20 FC.

07.07.2022

Laureta Team s Filipem Marešem v domácím prostředí

Posádka LAURETA AUTO Škoda Teamu stojí před další výzvou. Sezona se přehoupne do své druhé poloviny na Rally Bohemia, která je jak pro Filipa Mareše, tak pro Radovana Buchu ryze domácí soutěží.. Filip Mareš bude chtít navázat na velmi dobrý výkon z předcházející Rally Hustopeče.

06.07.2022

Autokrosová Mekka v Nové Pace

Mistrovství Evropy má odjety čtyři závody a jak naznačil závod ve Štikovské rokli, v obou hlavních divizích se ještě dočkáme zajímavých soubojů. Jen škoda, že bohužel zmizely cestovní automobily a nahradily je cross cart. V Nové pace se podařilo dát dohromady zajímavé startovní pole osmnácti jezdci, v Přerově je bohužel neuvidíme.CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar