Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

26.02.2020

Jan Černý v rally s VW Polo R5

Dlouho nás Vojtěch Štajf napínal, komu pronajme svůj VW Polo R5. V úvahu připadalo několik jmen, kteří si vůz vyzkoušeli včetně Václava Pecha. My jsme tipovali Jana Černého a nemýlili jsme se.

17.02.2020

Autokrosař Jaroslav Hošek slaví jubileum

Dnes 17. února oslavil 75. narozeniny pan Jaroslav Hošek, legenda a nestor českého i evropského autokrosu. Je obdivuhodné, s jakou chutí nastupuje v tomto věku „věčně mladý“ Jaroslav Hošek do každého závodu. Naštěstí, pro autokros, ještě končit nehodlá.

17.02.2020

Filip Mareš poprvé na Švédské rally

Posádka Filip Mareš – Jan Hloušek se poprvé společně postavila na start světové rallye. Úřadující juniorské mistry Evropy nečekal lehký úkol, Rally Sweden. Vzhledem k nepřízni počasí se odehrála jen na 9 zkouškách s délkou 150 km.

14.02.2020

Setkání hvězd motorsportu již tuto sobotu

Generálním partnerem je premiérově firma Hasman klima, jejíž majitel David Hasman se zároveň zúčastní závodu. Vedle něj má do tradičního dějiště, kterým je zličínská Caravan Metropol Arena, dorazit více než devadesát závodníků a zváni jsou samozřejmě i příznivci motoristického sportu.

13.02.2020

Premiéra Olivera Solberga se škodovkou

Nadcházející Švédská rallye bude místem soutěžního debutu Olivera Solberga (S) a Aarona Jonstona (IRL) ve voze ŠKODA FABIA Rally2 evo. Právě tento podnik zahájí spolupráci mezi týmem Olivera Solberga a ŠKODA Motorsport, jejíž součástí bude účast v evropských rallye mistrovství světa v kategorii WRC3.

10.02.2020

DS TECHEETAH - předpremiéra budoucího monopostu

Formula E, která se setkala u nejprestižnějších výrobců automobilů s úspěchem, se od příští sezóny stává oficiálně mistrovstvím světa FIA. Slavná soutěž elektromobilů, jež usiluje o neustálý proces inovací, představuje Gen2 EVO, nový facelift současného automobilu.

05.02.2020

Filip Mareš pojede svět, Evropu i v ČR

Filip Mareš nastupuje do třetí sezóny v nejsilnější kategorii R5 v týmu ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, s vozem Škoda Fabia R5 Evo z dílen Romana Kresty. S podporou Michelin, Puma a v designu nové komunikační značky Autoklubu ČR – Czech Motorsport se zúčastní vybraných podniků mistrovství světa, mistrovství Evropy a také domácího šampionátu.

03.02.2020

Fabian Kreim vyhrál Ice Race of Champions

Jezdci na vozech Škoda Fabia Rally2 evo bavili přibližně 16 000 fanoušků závodů a rally, kteří se přišli podívat na akci GP Ice Race v rakouském Zell am See-Kaprun. O vítězství v „Ice Race of Champions“ bojoval kvarteto z ČR, SK, Rakouska a Německa.

31.01.2020

Setkání hvězd motorsportu na motokárách

Vynikající autokrosový fotograf Tomáš Němec přišel před pěti lety s nápadem uspořádat motokárový závod s názvem Setkání hvězd motorsport. Letos se uskuteční v sobotu 15.února v Caravan Metropol Areně v Praze na Zličíně.

27.01.2020

Oliver Solberg pojede svět se škodovkou

Když na prosincové tiskové konferenci Škoda Motorsport prohlásil Michal Hrabánek, že v roce 2020 budou podporovat vybraného jezdce. Objevily se hned spekulace, kdo by to mohl být. Filip Mareš, Petr Semerád, Piere Louis Loubet nebo Oliver Solberg.

25.01.2020

Tatra - 9.místo na Rallye Dakar

Fesh Fesh Group získal se svou Tatrou Jamal s číslem 521 umístění v TOP 10. Mezinárodní posádka Garrouste / Szustkowski / Vojkovský vybojovala deváté místo mezi kamiony a stala se tak nejúspěšnější „tatrovkou“ na Rallye DAKAR 2020.

24.01.2020

Martin Prokop - Chtěl jsem víc

Deset let trvá spolupráce mezi zastoupením Ford ČR a Martinem Prokopem, tedy od chvíle, kdy se v roce 2009 rozhodl soutěžit s Fordem Fiesta S2000. V roce 2016 opustil svět rallye WRC a začal se věnovat Dakaru. S Fordem Raptor s pětilitrovým osmiválcem Ford Mustang. A partnerství trvá dodnes.

23.01.2020

Martin Macík jr. - Mise splněna

Jedním ze dvou týmů v kamionech, který měl výborně zpracovanou mediální stránku o dění na trati a v bivaku byl Shock Racing. Fanoušci a není jich málo věděli, jak si vede trojice Martin Macík ml., František Tomášek a David Švanda.

20.01.2020

Tomeček s radostí a pokorou u Růžového jezera

Dvanáctý ročník Africa Eco Race je u konce. Měl nejtěžší tratě, zúčastnilo se ho nejvíc účastníků a nejvíce lidí také mělo čest stanout na břehu Růžového jezera, na cílové rampě jediného opravdového maratonského závodu z Evropy do Dakaru.

20.01.2020

Václav Fejfar sledoval Dakar

Necelých šest dní strávil na letošním Dakaru na pozvání Ervína Krajčoviče a týmu Orion Moto Racing Group pětinásobný mistr Evropy v autokrosu Václav Fejfar. Jako bedlivý pozorovatel se seznamoval s prostředím, technikou i s pro něj novou motoristickou disciplínou – dálkovou rally.

19.01.2020

Tomeček byl blízko vítězství v etapě

Pořadatelé Africa Eco Race mají pro svůj závod k dispozici Saharu v Mauritánii a umí toho náležitě využít. Letos zavedli účastníky do mýtické oblasti Tidjikja a vytvořili tři etapy, na které se hned tak nezapomene. V pořadí osmá etapa byla nejtěžší, devátá nejhezčí a desátá měla být nejdelší.

17.01.2020

Tomeček zaútočil v dunách a je třetí

Těšili jsme se a v osmé etapě Africa Eco Race jsme se i dočkali. Nádherné nové a staronové úseky, brutálně náročná trať a nejvíc dun v ročníku. Osm a mnohem více hodin závodění, po mnoha letech dojezd do dakarským závodům zaslíbené krajiny v oblasti Tidjikja a především český Desert Master v akci.

15.01.2020

Tomeček stahuje ztrátu

Šestá etapa má v harmonogramu Africa Eco Race neměnnou pozici. Je transferová po cestě z Maroka do Mauritánie. Právě při této etapě dvojnásob platí, že se na ní nedá moc získat, ale hodně ztratit. Tomáš Tomeček tohle dobře ví, a tak si zkušeně pohlídal, aby k žádnému maléru nedošlo.

14.01.2020

Tomeček vyhlíží mauretánské duny

V páté etapě, poslední na marockém území v rámci Africa Eco Race 2020, se přesypalo celkové pořadí kamionů. Speciál byl především hodně rychlý a to je přesně to, co Tomáš Tomeček nemá rád. Přesto se dokázal posunout dopředu a směle může vyhlížet mauritánské duny.

11.01.2020

Tomeček v Africe s dvěma defekty

Tomáš Tomeček ve čtvrté etapě Africa Eco Race poznal, jak chutná bezmoc. Někdy se můžete snažit, jak chcete a stejně to nedopadne dobře. Naštěstí to nedopadlo ani vyloženě špatně a naděje na dobrý výsledek v závodě stále žije.

Buggyra slavila 50 let - 2019-11-05

Míla Regner děkuje - 2019-09-28

Dohnala nikdo nedohnal - 2019-08-22

Vážení přátelé, - 2018-09-01Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar