Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Peugeot Cup vrcholí při Barum Rally

Letošní závěrečné klání Peugeot Rally Cupu proběhne na Barum Czech Rally Zlín. Posádky tohoto seriálu svedou souboje o zbývajících 56 bodů do celkového hodnocení. Ve startovní listině je celkem 22 vozů Peugeot 208 R2, ale ne všechny posádky bodují do poháru.

Barum Rally - Kopecký, Sordo nebo Lukjaňuk

Osmačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín nabídne kvalitní seznam přihlášených posádek. Do sekretariátu soutěže dorazily přihlášky 138 soutěžících z 26 států, v rámci evropské klasifikace pojede 80 posádek. Letos do Zlína zavítají i zástupci exotických zemí jako jsou Tchajwan (Čínská republika), Brazílie, Japonsko nebo Island.

AK Přerov - drama v každé divizi

Mistrovství Evropy v autokrosu má za sebou již sedmý podnik z deseti, které na jezdce letos čekají. Poslední závod se uskutečnil o víkendu v Údolí mamutů v Přerově a přinesl letos už třetí vítězství Petru Nikodémovi v Divizi Buggy 1600. Divizi Touring Autocross vyhrál Výborný, Super Buggy Stubbe a Junior Buggy Ovčarov

Evropský autokros v Údolí mamutů v Přerově

Sedmý podnik evropského šampionátu v autokrosu se odehraje o víkendu v přerovském Údolí mamutů pod názvem Mokus Moravia FIA. Sice nejde o tak početně obsazený závod jako v Nové Pace, ale přihlášeni jsou všichni favorité.

Český I.S.R. Racing vyhrál ADAC GT Masters na Nürburgringu

Vítězství, pole position a nejrychlejší kolo ve druhém závodě korunovaly nezapomenutelný víkend I.S.R. Racingu na Nürburgringu (GER), kde český tým získal své premiérové vítězství v ADAC GT Masters. Je to zároveň historicky první vítězství týmu s českou vlajkou v tomto prestižním šampionátu sportovních vozů.

Edda Cup a M ČR v Prachaticích

O následujícím víkendu se v jihočeských Prachaticích uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Pořádání závodu se zhostí členové místního AMK Zlatá stezka Prachatice. Vedle závodu EDDA Cupu se souběžně uskuteční i závod MČR ZAV současných a historických automobilů.

Spolupráce Buggyry Racing a Tatry pokračuje

Před nedávnem byla mezi v motoristickém světě vysoce váženými subjekty TATRA TRUCK a.s. a Buggyra Racing podepsána dvouletá smlouva o spolupráci, jejímž stěžejním bodem je úspěch na nejslavnějším dálkovém podniku planety Rallye Dakar.

Rally Pačejov - Dohnal obhájil vítězství

Jediná soutěž rallysprintového šampionátu v Čechách, zbývajících pět se jelo nebo pojede na Moravě, byla sobotní Invelt Rallye Pačejov. Soutěž se startem s cílem v Horažďovicích patří k nejstarším nás a podle množství diváků také mezi nejoblíbenější.

Petr Semerád vyhrál v Pačejově kategorii 2WD

Petr Semerád, který v květnu oslavil sedmnácté narozeniny, odstartoval do své první rally již před rokem v rámci Poháru mládeže a Invelt Rally Pačejov pro něj byla první soutěží, kde startoval podruhé. Oblíbený Rallysprint s centrem v Horažďovicích byl pro něho první soutěží, kde startoval pod hlavičkou znovu Hájek Rally Teamu.

Autokros ve Francii - první Fejfar a Novotný

Šestý závod autokrosového Mistrovství Evropy přinesl českým barvám dvě vítězství, o které se zasloužili Václav Fejfar v divizi Touring Autocross a Jakub Novotný v Junior Buggy. V Divizi Buggy 1600 a Super Buggy obsadili Petr Nikodém a Jakub Kubíček čtvrtá místa.

Rally Pačejov kolem kapliček

Mezi jezdci i diváky velice oblíbenou soutěží je Rally Pačejov, jejíž 34. ročník se jede pod názvem INVELT RALLY PAČEJOV 2018 již tuto sobotu 28. července se startem v Horažďovicích. Je zařazena do Rallysprint Serie, Poháru 2+, Mistrovství ČR v rally historických vozidel a České Trofeje v Rally Pravidelnosti.

AK Poříčí - vydařený mistrák na Homolce

Autokrosový domácí šampionát pokračoval čtvrtým závodem na známé Homolce v Poříčí nad Sázavou. Pořadatelé pracovali na přípravě tratě dnem i nocí a výsledek se dostavil, i když někteří měli stejně připomínky. Ale to už je u našeho autokrosu skoro tradicí…

Petr Semerád - sedmnáctiletý talent

V automobilovém sportu máme hned několik důkazů, že jablko nepadá daleko od stromu. Ať je to například Václav Pech, Tomáš Enge, Jan Kopecký, Pavel Valoušek, Karel Trojan, Lukáš Vojáček..ale v případě rodiny Semerádů „spadlo hned dvakrát“.

Peugeot Cup na bohemce pro Wagnera

Součástí Rally Bohemia byl i čtvrtý podnik Peugeot Cupu, kterému vládl rakouský jezdec Julian Wagner, když porazil svého bratra, mimochodem vloni druhého v pohárovém klání, ale letos byl přihlášený do skupiny 2WD a třídy 6.. S vozy Peugeot 208 R2 skončili celkově na 17. a 18. místě absolutně.

Rally Bohemia jako přes kopírák - 1.Kopecký - Dresler

Letošní Rally Bohemia měla oproti minulým ročníkům klidný průběh bez velkých překvapení. Vítězství Jana Kopeckého, v pořadí 22. bez přerušení na domácí půdě se čekalo a snad jen technická závada mohla narušit předčasné oslavy šestého mistrovského titulu v řadě.

Zlatý hattrick Petra Nikodéma v Nové Pace

Pátý závod evropského šampionátu v autokrosu přinesl úspěch českým barvám, když na nejvyšší stupínek vystoupili Petr Nikodém, Jakub Kubíček a Václav Fejfar. Nová Paka, respektive Štikovská rokle, je považována za Mekku autokrosu a říká se, že kdo nejel v Nové Pace, nejel autokros.

Rally Bohemia - Kopecký jednoznačným favoritem

V sobotu ráno startuje v Mladé Boleslavi již 45. ročník Rally Bohemia, která má v seznamech přihlášených 132 posádek. Z toho 74 se soudobými automobily v rámci MČR, 28 v rámci MČR v rally historických vozidel, 16 účastníků Rally Legend a 14 posádek si vyzkouší letošní premiérový ročník ECO Energy Rally Bohemia.

Peugeot Cup před Rallye Bohemia

Čtyřicátým pátým ročníkem Rally Bohemia vstupuje Mistrovství ČR v automobilových rally do své druhé poloviny. Tradičně pestrá startovní listina slibuje atraktivní podívanou ve všech vypsaných třídách. Také „dvoukolky“ jsou velmi vyrovnané a součástí této skupiny je samostatně hodnocený seriál PEUGEOT RALLY CUP CZ.

Autokrosová Evropa se sjíždí do Nové Paky

K pátému závodu evropského šampionátu v autokrosu je přihlášeno ve čtyřech divizích 123 jezdců ze sedmnácti států. Takové množství jezdců se schází pouze ve Štikovské rokli, protože se říká, kdo tady nejel, tak nejel autokros.

AK Matschenberg - první Nikodém a Samohýl

Za velmi nevlídného a chladného počasí se odehrál v německém Matschenbergu o víkendu čtvrtý závod Mistrovství Evropy v autokrosu. Divákům, kteří přišli „vyzbrojeni“ deštníky, se představila necelá osmdesátka jezdců.

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar