Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Junioři pro Mistrovství Evropy v rallye

Jednou z velkých změn v Autoklubu ČR je rozhodnutí podpořit a vyslat českou juniorskou reprezentaci na evropské rallye. Od myšlenky k činům uběhlo pár týdnů a nyní mohl být představen ACCR Czech Team, který se premiérově objeví v příštím týdnu na Rallye Azorské ostrovy.

Pohárové Peugeoty 208 R2 se představí na Valašské rally

V rámci JANČA - 36. Valašská rally Valmez se poprvé na českých tratích bude prezentovat Peugeot Total Rally Cup 2017. Do hodnocení poháru je zatím přihlášeno šest jezdců, čtyři z nich se představí už na Valašsku.

Na dakarské setkání přijede Xavier Pons

Jednou z nejvýznamnějších akcí v tomto roce bude MOGUL Dakar Setkání, která proběhne již v neděli 26. března na autodromu v Sosnové. V ukázkových jízdách i v depu se představí nejlepší čeští závodníci z Rallye Dakar, Africa ECO Race a dalších maratónských a offroad soutěží.

Prioritou rally je bezpečnost

Pan Tomáš Kunc, viceprezident pro automobilový sport v AČR představil Bezpečnostní manuál 2017 vydaný Federací automobilového sportu AČR (FAS), který je návodem pro pořadatele rally, jak upořádat bezproblémovou soutěž. Prioritou číslo jedna stále zůstává bezpečnost při rally.

Filip Mareš opět pod Autoklubem ČR a s Peugeotem

Na úspěšnou spolupráci ze sezóny 2016 naváží v roce 2017 Filip Mareš a Autoklub ČR. V rámci projektu Autoklub Peugeot Rally Talent, jehož hlavními partnery jsou i Peugeot v ČR a Total ČR, se Filip Mareš, navigovaný Janem Hlouškem představí na většině podniků MČR v rally..

OffROAD Maraton startuje v Šiklově mlýně

První závod 18. ročníku OffROAD Maratonu se jede v sobotu 25. března v Šiklově mlýně na Vysočině. Na závodníky terénních aut, motorek a čtyřkolek čeká oblíbená trať s rychlými i náročnějšími úseky, například obávanými pařezy na lesním svahu.

Vojtěch Štajf s novou Fabií R5

Klokočka ŠKODA Czech National Team vstupuje do sezony 2017 s novým speciálem Škoda Fabia R5 a jezdcem Vojtěchem Štajfem, který by rád zůstal v nejužší české soutěžní špičce i ve druhé sezoně s vozem třídy R5.

Dakarské hvězdy se sejdou v Sosnové

Autodrom v Sosnové u České Lípy bude v neděli 26. března hostit třetí ročník MOGUL Dakar Setkání, které na sever Čech přivede ty nejsilnější české týmy, které se účastní dálkových rallye jako je Dakar a Africa ECO Race.

Juniorský ACCR CZECH TEAM v mistrovství Evropy v rally

S podporou Autoklubu ČR se v minulosti představila a dosáhla špičkových výsledků řada pilotů. V rámci rozšíření podpory juniorů se vedení AČR rozhodlo sestavit vlastní tým, který se představí v obou juniorských šampionátech v rámci mistrovství Evropy v rally pod názvem ACCR CZECH TEAM.

Lexus RC F GT3 pro automobilové okruhy

V roce 2017 se Lexus prostřednictvím svého modelu RC F GT3 zaměří na motoristický sport s cílem posílit sportovní image značky Lexus v rámci stále širší skupiny fanoušků motoristického sportu po celém světě.

MOGUL Dakar Setkání bude 26. března

Autodrom Sosnová se už potřetí stane hostitelem největšího českého setkání závodníků z Dakaru současnosti i minulosti. Na trati se představí technika českých týmů v akci, protože Autodrom Sosnová je pro MOGUL Dakar Setkání přestavěn do podoby, která nabízí předvedení techniky na náročné trati s offroadovými i silničními prvky.

Pravidla a přihlášky do Peugeot Total Rally Cup

Peugeot, Total a Gekon Racing uzavřely v lednu letošního roku partnerství, jehož výsledkem je značkový pohár, nově označovaný jako PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017. První ročník poháru je výhradně určen posádkám s vozy Peugeot 208 R2 a uskuteční se při pěti českých závodech.

Rallye Šumava a Historic Vltvava koncem dubna

Úspěch minulých ročníků klatovských soutěží je až zavazující., a tak nehodlají organizátoři z Pošumavského auto moto klubu nic ponechat náhodě a už teď pilně pracují na ročníku 2017 ve dnech 21. - 22. dubna.

Švédská rally - Tidemand s Fabií vyhrál WRC2

Tovární jezdec ŠKODA Pontus Tidemand si na Švédské rally dojel pro vítězství ve WRC 2 a nadchl tak tisíce svých krajanů. Poté, co mu loni vítězství uniklo, letos 26letý jezdec s Jonasem Anderssonem suverénně dominoval ve Švédské rallye.

S Martinem Vondrákem o kopcích

Mezi úspěšné sezóny můžou zařadit tu loňskou novopačtí bratři Martin a Petr Vondrákovi. Se svými závodními speciály se již pěknou řádku let vydávají vstříc časomíře, která jejich čas stopne někde na "vršku". A to jak na domácích kopcích, tak na těžkých tratích v rámci Mistrovství Evropy. S Martinem jsme probrali sezónu 2016 a zároveň i výhled na závody v roce letošním.

Valašská rally se vrací do „velkého mistráku“

Loňská snaha pořadatelského týmu Valašské rally vrátit soutěž na výsluní českého rallysportu se naplňuje. V sedmidílném kalendáři MČR v rally je 36. ročník Rocksteel Valašské rally úvodním podnikem. Soutěž se uskuteční ve dnech 24. – 26. března s centrem ve Valašském Meziřící, mnohem více času ovšem posádky stráví v areálu Tatry v Kopřivnici.

Martin Macík na Dakaru

Trocha čísel o Dakaru 2017. Na startu bylo 316 strojů – 83 automobilů, 50 kamionů, 146 motocyklů, 37 čtyřkolek, 500 závodníků z 59 národností, 1460 akreditovaných novinářů (ČR 7), 4,4 milionu diváků. Soutěž měřila 9000 km, z toho speciálky 2300 km, když byly dvě etapy zrušeny a jedna zkrácena.

Peugeot Total Trophy v České republice

V Mistrovství ČR v rally se letos poprvé představí nový pohár pro vozy Peugeot 208 kategorie R2, a to pod názvem PEUGEOT TOTAL TROPHY 2017. Jeho promotérem bude Gekon Racing, hlavními partnery budou značka Peugeot v ČR a společnost Total ČR.

Rallye Monte Carlo - Mikkelsen se Škodou vyhrál WRC2

Andreas Mikkelsen vytvořil další milník v úspěšné historii týmu ŠKODA Motorsport. Norská hvězda rally triumfovala hned při svém prvním startu s vozem ŠKODA FABIA R5 spolu s navigátorem Andersem Jægerem v klasifikaci WRC 2 na 85. Rally Monte Carlo.

Škoda si na Rally Monte Carlo připomene triumf Š 130 RS

ŠKODA Motorsport si na Rally Monte Carlo připomene legendární triumf značky před 40 lety na stejném místě. Vozy ŠKODA FABIA R5 továrního týmu se na startu sezóny FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) představí s modrými a červenými pruhy.

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar