Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Kolomý se těší na Silk Way Rally

Včera se konala v Praze tisková konference týmu Tatra Buggyra Racing. Důvodem je premiérová účast na nadcházející dálkové soutěži Silk Way Rally . Roudnickou stáj bude v Rusku, Kazachstánu a Číně od 7. do 22. července reprezentovat netradiční posádka Martin Kolomý, Jiří Stross a Michal Ernst.

AK Matschenberg - Stubbe vyhrával, Kubíček a Bartoš létali

Třetí podnik mistrovství Evropy v autokrosu přinesl sice úspěch českých barev v divizi Buggy 1600 a Touring Autocross ale v té nejprestižnější a nejsledovanější Super Buggy hodně smutku.

Autokrosovou Evropu hostí Matchenberg

Třetí podnik Mistrovství Evropy v autokrosu se odehraje v německém Cunewalde/Matschenberg, pár kilometrů od Šluknova. Ve čtyřech divizích je přihlášeno 90 jezdců, což slibuje opět dramatickou podívanou.

Lenz Adam Cup - Hustopeče pro Vopatřila

Martin Vopatřil si v Hustopečích zajistil druhé letošní prvenství v rámci Lenz Adam Cupu 2017. Společně s navigátorem Michalem Večerkou zvítězili s 1,5 minutovým náskokem před Patrikem Brtníčkem, třetí místo obsadil při letošním prvním pohárovém startu Radek Hůla.

Peugeot Cup v Hustopečích - drama až do konce

Až závěrečná, dvanáctá rychlostní zkouška Agrotec Petronas Syntium rally 2017 dala definitivní odpověď na otázku, kdo vystoupí v Hustopečích na nejvyšší stupínek pohárové klasifikace. Zároveň se jednalo i o souboj o enství ve „dvoukolkách“ a třídy 6, tak Filip Mareš s Janem Hlouškem nakonec brali vše.

24hours Maraton Dobřany vítěz ujel 891 km

Dvacátý ročník nejtěžšího offroadového závodu aut ve střední Evropě o víkendu 17. a 18. června vyhrál RP Interier se speciálem do litru. Na pět a půl kilometrů dlouhé trati 24hodinovky v Dobřanech najel 162 kol, čili 891 km.

Rallye Hustopeče - Kopecký stále neporažen

Po Valašském Meziříčí, Klatovech a Českém Krumlově se tentokrát sešly soutěžní posádky v moravských Hustopečích, aby bojovaly o další body do TrueCam mistrovství České republiky. Soutěž byla navíc součástí slovenského šampionátu a diváky ještě potěšili i Švéd Pontus Tidemand nebo Polák Grzegorz Grzyb.

Offroadový 24hours Dobřany startuje v sobotu

Dvacátý ročník nejtěžšího závodu terénních aut ve střední Evropě 24hours OffROAD Maraton Dobřany startuje v sobotu 17. června ve 12:00 na Šlovickém kopci u Dobřan v okrese Plzeň. Offroadové týmy se opět pustí do celodenního boje s tratí, počasím, fyzickými silami i výdrží techniky.

Hustopeče slibují dramatické souboje

Přesně 116 posádek figuruje v seznamu přihlášených AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017. Soutěž, která se uskuteční ve dnech 16. – 17. června 2017, je zařazena do českého a slovenského šampionátu, favoritem číslo 1 však nepochybně zůstává neporažený tovární tandem Jan Kopecký – Pavel Dresler.

Představujeme trať hustopečské soutěže

Šest úseků, dvanáct rychlostních zkoušek. Na nich se rozhodne o letošním vítězi již XIII. ročníku AGROTEC PETRONAS Syntium rally 2017. Ve dnech 16. – 17. června 2017 se v okolí Hustopečí uskuteční čtvrtý díl TrueCam MČR v rally, čtvrtý a pátý podnik slovenského šampionátu. A co tedy na posádky čeká?

EDDA cup do vrchu pokračuje ve Kdyni

Nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA cup se po roce vrací do Kdyně. Kultovní trať na Koráb přivítá o prvním červnovém víkendu závodníky, kteří zde změří své síly, aby bojovali o poháry a body do klasifikace této nezávislé série automobilových závodů.

Rallycross Anglie - Solberg poprvé letos vyhrál

Pátý podnik světového šampionátu v rallycrossu se uskutečnil o víkendu v britském Lydden Hillu, kde se jel první rallycross už před padesáti roky. Bohužel svět se zde jel letos naposledy, od příštího roku se stěhuje na Silverstone.

Rallye Tatry s Valouškem, Kočim i Grzybem

Letošní 44. ročník Rallye Tatry (26. – 27. května) nabídne kvalitní startovní pole, které čítá téměř sedmdesát posádek z pěti států. K největším favoritům patří úřadující slovenský mistr, český jezdec Pavel Valoušek (Ford Fiesta R5) a košický Martin Koči (Škoda Fabia R5), vedoucí tandem průběžného pořadí slovenského šampionátu.

Peugeot Total Cup pro Mareše s Hlouškem

Téměř stylem start – cíl opanovali při Rallye Český Krumlov třídu 6 Filip Mareš s Janem Hlouškem. Zároveň se stali druhými letošními vítězi v rámci Peugeot Total Rally Cupu. Fantastický druhý den absolvoval Rakušan Simon Wagner, což ho vyneslo na druhou příčku pohárového hodnocení a třídy 6.

Rallye Č.Krumlov - Kopecký není k zastavení

Úvodní zkoušku na českobudějovickém výstavišti vyhrál sice Jan Dohnal s Fordem Focus WRC o čtyři desetiny sekundy před Janem Kopeckým se Škodou Fabia R5, ale pak už tovární jezdec vyhrál všech následujících patnáct zkoušek a vyhrál s náskokem půldruhé minuty.

Rallye Český Krumlov startuje již zítra

Do českokrumlovské soutěže, kterou pořádá ÚAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov a ČK motorsport, se letos přihlásilo 79 posádek, které budou usilovat o body do FIA European Rally Trophy a TrueCam Mistrovství České republiky v rally. K tomu je třeba připočítat ještě 35 historiků a 13 .tzv. legend.

Stanovisko Autodromu Most na otevřený dopis os.Zdraví pro Most

Společnost AUTODROM MOST se důrazně ohrazuje proti lživým tvrzením, jež jsou obsažena v otevřeném dopisu občanského spolku Zdraví pro Most, který poskytl zastupitelům města Mostu a novinářům.

Edda Cup do vrchu pokračuje v Telnici

O nadcházejícím víkendu se na známé trati v Telnici v Krušných horách uskuteční další, letos již třetí, závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Na zajímavé, 2 800 metrů dlouhé trati s převýšením 204 metrů, mezi Zadní Telnicí a Petrovicemi se sejdou závodníci, aby bojovali o vítězství ve čtrnácti třídách.

AK Nová Paka - závod Jardy Hoška

V neděli se ve Štikovské rokli u Nové Paky uskutečnil druhý mistrovský autokrosový závod za účasti více než stovky jezdců. Bohužel ńa startu chyběla největší hvězda, čtyřnásobný mistr Evropy Václav Fejfar, který díky pozdnímu dodání tlumičů nestihl připravit nový vůz.

Václav Fejfar finišuje se stavbou Fabie

V těchto dnech má hodně napilno Václav Fejfar, čtyřnásobný mistr Evropy v autokrosu, neboť při víkendovém závodě na domácí trati v Nové Pace by rád otestovat novou Škodu Fabia, s jejíž stavbou začal již v loňském roce.

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar