Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Petr Nikodém obhajuje tituly

Po takřka půlroční přestávce začíná o velikonočním víkendu domácí mistrovská autokrosová sezona, ovšem nikoliv v Humpolci, jak bylo tradicí, ale v rakouském Hollabrunnu. Na startu nebude pochopitelně v Divizi Buggy 1600 chybět Petr Nikodém, který obhajuje titul jak v ČR, tak v Evropě.

Rallysprintový šampionát zahájil nejlépe Adam Březík

Jubilejní 25. ročník Vančík Rallysprint Kopná byl úvodním podnikem pětidílného seriálu Autoklub Rallysprint Série 2019. Dvojice Adam Březík, Zdeněk Bělák jr. na voze Peugeot 208 R2 vyhrála suverénně s více než minutovým náskokem způsobem start a cíl.

Česká autokrosová sezona začíná v rakouském Hollabrunnu

K úvodnímu podniku českého šampionátu a Zony střední Evropy, který se uskuteční o víkendu v rakouském Hollabrunnu je přihlášeno takřka 140 jezdců v deseti divizích. Mezi přihlášenými nechybí ani evropští šampioni – dvojnásobný Petr Nikodém a devítinásobným Bernd Stubbe.

Rallysprint Kopná kořistí Miroslava Jakeše

Pětadvacátý ročník Vančík Rallysprint Kopná 2019 vyhrála v náročných podmínkách na Slušovicku posádka Miroslav Jakeš, Petr Machů na voze Škoda Fabia R5. Druhou příčku obsadila překvapivě smíšená posádka Erik Cais, Jindřiška Žáková (Ford Fiesta R5) s odstupem 10,8 vteřiny.

Rallysprintový šampionát zahájí Vančík Rallysprint Kopná

Hvězdný seznam přihlášených posádek nabízí 25. ročník Vančík Rallysprint Kopná 2019, který se pojede v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty (12. - 13. dubna) a otevře domácí sezonu rallysprintů.

Kopáčkova téměř bezchybná jízda k šesté příčce

Domácí šampionát rallysportu otevřela Valašská rally. Na její start se postavil rekordní počet šestadvaceti vozů R5, včetně Škody Fabia R5 spojeného týmu Duck Kicker Racing. V silné konkurenci českých, slovenských a polských závodníků obsadila posádka Václav Kopáček – Barbora Rendlová skvělou šestou příčku.

Vojtěch Štajf - první zkušenosti s Golfem R5

Posádka týmu Racing 21 Vojtěch Štajf a Veronika Havelková dokončila 38. ročník KOWAX Valašské rally ValMez na desátém místě celkového pořadí. Do klasifikace domácího šampionátu si při premiéře nového vozu Polo GTI R5 připsala také body za osmé místo v cíli.

Martin Koči ukázal, že patrí do špičky

Slovenský rely tím ŠKODA Slovakia Motorsport, ktorý reprezentuje úspešná posádka Martin Koči – Radovan Mozner ml., skončil na víkendových pretekoch KOWAX Valašská rally ValMez 2019 v rámci seriálu Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2019 druhý v absolútnom poradí.

Peugeot Cup na Valašsku vyhrál René Dohnal

Úvodní podnik PEUGEOT RALLY CUPu se nesl v duchu vyrovnaných soubojů. Začátek vyšel nejlépe posádce Kornhefr - Triner, ale brzy se před ni dostali Matěj Kamenec navigovaný Janem Houštěm. Kamenec si postupně vybudoval zhruba půlminutový náskok, ale v předposledním testu havaroval a z vítězství se mohli radovat René Dohnal a Roman Švec.

KOWAX Valašská Rally - Kopecký opět bez soupeřů

Vítězná série Škody Fabia R5 a posádky Jan Kopecký – Pavel Dresler pokračuje! Od své premiéry v dubnu 2015 tovární posádka na domácí půdě nenašla přemožitele a zvýšila počet vítězství v řadě na 23, celkově na 45!

Kořením Valašky souboj mezi Pechem a Kočim

Na Valaške máme za sebou prvú etapu. No zatiaľ, čo slovenský majstrák už pozná víťazov prvého súťažného dňa sezóny, tak v priebežnom poradí je stále všetko otvorené.

Začala Valaška! Co nám pověděli jezdci na startu?

Letošní 38. ročník KOWAX Valašské rally ValMez 2019 začal slavnostním startem na náměstí ve Valašském Meziříčí. Některé z posádek jsme oslovili těsně předtím, než se vydali na večerní průjezd Auto Kelly Areny ValMez v ulicích Valašského Meziříčí.

Duck Racing na všech frontách

Závodní tým Duck Racing vstupuje do své 28. motoristické sezóny, a jestli se zdálo, že ty předešlé byly náročné a plné závodů, tak sezóna 2019 bude naprosto extrémní. Závody na okruzích, rally, historici i motokáry. Kačírek, Kusín, Firla, Kopáček, Petrásek a další.

Pech s Uhlem na startu sezóny 2019

EuroOil – invelt team, s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem, odstartuje do nové sezóny v pátek Valašskou Rallye. Prioritou teamu bude účast na všech sedmi závodech českého šampionátu s Fordem Fiesta R5, Setkání mistrů v Sosnové a Pražském Rallysprintu. Probíhají však také jednání o možném startu na Slovensku.

Buggyra bavila diváky v Sosnové

Již popáté se na autodromu v Sosnové nedaleko České Lípy konalo Mogul Dakar Setkání. Akce tradičně přilákala tisíce diváků. Tým Buggyra Racing se opět pyšnil největším zázemím.

Rally Azorské ostrovy - 1.Habaj, 9.Štajf

Habaj - Dymurski

Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou dokončila na voze ŠKODA Fabia R5 první soutěž seriálu FIA European Rally Championship na devátém místě absolutního pořadí a získala tak první evropské body. Do průběhu letošní soutěže na Azorských ostrovech zasáhla v jejím závěru výrazná změna počasí na trati.

OffROAD Maraton otevře sezonu v Šiklově mlýně

Osmidílný seriál vytrvalostních závodů motocyklů, čtyřkolek a automobilů vstupuje v sobotu 30.března do 20. ročníku závodem v Šiklově mlýně. Závodníci se vydají na oblíbenou trať s rychlými i náročnějšími úseky, například s legendárními pařezy v lese.

EDDA Cup do vrchu - Malý se speciálem BRC

Jedenáctá sezona nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup začne tuto sobotu 31. března na mosteckém autodromu. Závodníci tradičně zahajují své zápolení na dráze autodromu, která i svými bezpečnostními parametry dovoluje rychle osvěžit závodnické instinkty po dlouhé zimní přestávce.

Pavel Dresler - prodloužené oči jezdce

Dobrý spolujezdec musí zvládat mnohem víc než jen číst za jízdy a nepozvracet se z toho. Musí mít velký cit pro rytmus, fyzickou kondici, musí sám umět řídit a rozumět technice. A vlastně je to také spisovatel. A takový je právě Pavel Dresler, mistr světa v rally s Janem Kopeckým.

Vojtěch Štajf zahájí sezonu na Azorských ostrovech

Tým Racing 21 vstupuje do letošní sezóny startem na Azores Rallye, která je prvním podnikem seriálu FIA European Rally Championship. Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou absolvují tuto soutěž v reprezentačním týmu České republiky, a to na voze ŠKODA Fabia R5, se kterým vloni absolutně zvítězili v Katarské rally.

Vážení přátelé, - 2018-09-01

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar