Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Škoda Motorsport v nových prostorech

Oficiální provoz nové haly soutěžního oddělení Škoda Motorsport v těsné blízkosti Mladé Boleslavi, zahájili Bernhard Maier, předseda představenstva Škoda Auto, Christian Strube, člen představenstva Škoda Auto za technický vývoj a Michal Hrabanek, šéf Škoda Motorsport.

Kalendáře Best of 2019 od Tomáše Němce

Blíží se vánoce, a jestli ještě nevíte, čím obdarovat své blízké, tak bychom měli pro Vás tip. Zvláště pro ty, kteří mají rádi autokrosové závody české nebo evropské a chtěli by si připomenout uplynulou sezonu.

Mikuláš Rally nabídne kvalitní podívanou

Týden po Pražském rallysprint se letos naposledy rozburácejí motory soutěžních automobile v sobotu 8.prosince při tradiční MIKULÁŠ RALLY IS LIFE 2018 ve Slušovicích. Přihlášeno je 74 posádek ze tří států (Česká republika, Slovensko, Polsko) se soudobými I historickými automobily.

Štajfova smůla tři kilometry před cílem

Posádka týmu Racing 21 Vojtěch Štajf – Karel Janeček přišla s novým vozem Volkswagen Polo GTI R5 o vítězství v XXIV. TipCars Pražský Rallysprint na poslední rychlostní zkoušce, a nakonec závod dokončila na pátém místě celkové klasifikace.

Pražský rallysprint vyhrál Martin Koči

Pražský rallysprint, zvláště pak rychlostní zkoušky kolem strahovských stadionů, se každoročně těší velkému zájmu nejen domácích, ale i zahraničních návštěvníků. Letošní již 24. ročník byl navíc okořeněn několika premiérami.

Vojtěch Štajf představil VW Polo R5

Před rokem budil pozornost na Pražském Rallysprintu nejnovější Ford Fiesta WRC, kterou pro jednorázový start přivezl Jan Dohnal, tak letos je to hlavně Volkswagen Polo GTi R5. Ten si pro Prahu zapůjčil Vojtěch Štajf od Raimunda Baumschlagera.

Kačírek i Kopáček pojedou v Praze s Fabií R5

Několik dní po úspěšném vystoupení na arabské Al Thaid Rally se tým Duck Racing vrací závodit do Čech. Václav Kopáček a Petr Kačírek v jeho barvách pojedou na nadcházejícím Pražském Rallysprintu s vozy Škoda Fabia R5.

Pražský rallysprint s evropským šampionem Lukjanukem

V sobotu 1.prosince by se na startu XXIV. TipCars Pražský Rallysprintu mělo objevit 63 dvojic. Sice u některých posádek ještě zbývá doplnit jména spolujezdců, již teď jsou ale zvědavcům k dispozici odpovědi na základní otázky - tedy kdo bude mít jakou techniku k dispozici a jaká se na auta budou lepit startovní čísla.

Pražský rallysprint - Štajf představí VW Polo GTI R5

Předposledním podnikem letošní sezony bude Pražský rallysprint, který se uskuteční v sobotu 1. prosince v Praze na Strahově a rychlostní zkoušce u Točné. Účast slibuje zajímavou podívanou, o kterou se mj. postará i Vojtěch Štajf s novým vozem VW Polo GTi R5.

Peugeot Rally Cup do třetí sezony

Peugeot Rally Cup má v České republice za sebou dva úspěšné ročníky, první vyhrál Filip Mareš, druhý Jan Talaš a kdo bude tím třetím, si musíme počkat až do Barum Rally 2019, která bude posledním podnikem příštího ročníku.

Tarquini s Hyundaiem mistrem svtěta

Závodní vozy Hyundai i30 N TCR ve službách soukromých týmů získaly po závodě v Macau světové tituly FIA WTCR (World Touring Car Cup) v hodnoceních jezdců i týmů. V mistrovství světa v rally získal tituly vicemistrů jak v jednotlivcích, tak týmech.

Štajf v Kataru vyhrál a přepsal historii

Posádka týmu Racing 21 Vojtěch Štajf – Veronika Havelková si ze soutěže 2018 Manateq International Rally of Qatar odváží cenné vítězství v absolutní klasifikaci. Tento skvělý výsledek v poslední soutěži letošního seriálu FIA Middle East Rally Championship (MERC) tak přepisuje dějiny šampionátu Středního východu.

Buggyra Racing před Rally Dakar

V dopravní hale Národního technického muzea v Praze se uskutečnila tisková konference Týmu Buggyra Racing před nadcházející Rally Dakar. Symbolicky tady stále soutěžní Tatra Phoenix ve společnosti Tatry 87 cestovatelů Hanzelky a Zikmunda.

Dakar 2019 - Prokop přibral do týmu Ouředníčka

Když v uplynulém ročníku Rally Dakar odtáhl Tomáš Ouředníček do cíle jedné z infarktových etap nepojízdný Ford Martina Prokopa a umožnil mu tak dokončit nejtěžší motoristický podnik planety, ani jeden z nich určitě netušil, že za několik měsíců dostane Ouředníček na oplátku lano od Prokopa.

Dakar 2019 - Macík a Brabec se těší na písečné peklo

Už 6. ledna odstartuje v Peru 41. ročník legendárního dálkového závodu Dakar. Martin Macík s Janem Brabcem ze sedlčanského týmu Big Shock Racing nebudou chybět. Macík se popáté posadí za volant žlutého kamionu Liaz, společně s navigátorem Františkem Tomáškem a novým mechanikem Lukášem Kalankou.

Petr Semerád má talent od boha

Petr Semerád letos se spolujezdcem Jiřím Hlávkou vybojoval celkové vítězství v šampionátu jednodenních rally - Rallysprint série. Odměnou za to, co v sezóně dokázal, byl jeho start na Setkání mistrů se špičkovou Škodou Fabia R5. A opět jen dokázal, že je v současné době náš největší talent.

Filip Mareš o vítězství na Setkání mistrů

Na sedmnáctém ročníku Setkání mistrů se vůbec poprvé objevil Filip Mareš a po souboji se sedmnáctiletým Petrem Semerádem zvítězil těsným rozdílem, přičemž ve třech rozjížďkách zajel jedno nejlepší čas.

Setkání mistrů volantu ovládli mladí

Systém závodění při Setkání mistrů doznalo letos menší změny a řekli bychom, že k lepšímu. Jezdci z rally, autokrosu a rallykrosu soutěží nyní proti sobě ve svých kategoriích, kterých bylo šest. Tak se stalo například, že účastníci finále kategorie rally nebo Audi se během dne utkali spolu nejen ve finále, ale už i v rozjížďce.

Půl miliónu pro posádky Peugeot Rally Cupu

Slavnostní vyhlášení Mistrovství České republiky v rally, rallysprintu a slalomu proběhlo v kongresovém centru ve Zlíně. Velkolepá atmosféra večera vygradovala vyhlášením mistrů ČR v rallye, kde ve skupině „dvoukolek“ a ve třídě 6 obsadili kompletní stupně vítězů jezdci s vozy Peugeot 208 R2.

Štajf v Kuvajtu boural, ale dojel

Do předposlední soutěže letošního ročníku FIA Middle East Rally Championship, která se do šampionátu vrátila po dvou letech, usedl vedle Vojtěcha Štajfa tentokrát v roli navigátora Ladislav Kučera.

Vážení přátelé, - 2018-09-01

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar