Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Mareš patřil ve Vsetíně k nejrychlejším

Krásné podzimní počasí zdobící kopcovitou vsetínskou krajinou, přivítalo o předešlém víkendu všechny účastníky posledního bodovaného závodu, pořádaného v letošním roce na území ČR. Na startu již XIII. Rally Vsetín, nechyběla ani posádka čerstvých juniorských mistrů ČR, tedy Filip Mareš a Jan Hloušek.

Štolfa s Hawlem vyhráli ve Vsetíně

Závěrečnou soutěží letošní Rally Sprint Série byla Bonver Partr Rally Vsetín, která se jela již po třinácté. Na start se postavilo celkem devadesát devět soudobých a třináct historických vozů. Čekala na ně trať dlouhá 244 kilometrů s osmi rychlostními zkouškami.

Setkání mistrů v Humpolci - loučení se sezonou

Definitivní tečku za autokrosovou sezonou udělalo tradiční Setkání mistrů v Renomia aréně v Humpolci. Kdo přišel, ten určitě nelitoval. Velice slušné jezdecké obsazení a ideální počasí přispěly k pohodovému dni.

Markku Alen opět na Setkání mistrů

Autodrom v Sosnové u České Lípy na konci motoristické sezony pravidelně zaplní špičkoví domácí závodníci z rally, rallycrossu a autokrosu. Tradicí posledních let je, že se pořadatelům podaří do České republiky přivézt nějakou zahraniční hvězdu motorsportu první velikosti.

Humpolec přivítá evropská esa i špičkového okruháře

Skutečnost, že autokrosovou sezónu otevírá a zároveň uzavírá Humpolec, se stala již tradicí. Nejinak tomu bude i tento rok. Motory závodních speciálů se naposledy rozezní 15. října, kdy si v RENOMIA Areně dají dostaveníčko aktéři populárního Bernard cup-Setkání mistrů.

Václav Pech v Příbrami nakonec stříbrný

Tak dramatický průběh SVK Rallye Příbram už dlouho nepamatují ani velcí pamětníci automobilových soutěží. Letošní 37. ročník SVK Rallye Příbram nabídl divákům velkou podívanou o boj na stupních vítězů až do posledních metrů soutěže.

Porsche 911 GT3 Cup s nejmodernějším pohonem

Porsche 911 GT3 Cup nastoupí v roce 2017 na závodní dráhy s nově vyvinutou pohonnou jednotkou. Ještě lepší pohon zajišťuje nejčastěji vyráběnému závodnímu vozu kategorie GT světa čtyřlitrový šestiválec typu boxer s přímým vstřikováním benzínu o výkonu 357 kW (485 k).

SVK Rally Příbram - Dunovský cíl neviděl, ale je mistrem

Do závěrečné soutěže Mistrovství České republiky v rally, kterou byla 37. SVK Rally Příbram, vstupovala posádka Dunovský Peugeot Rally Teamu s poměrně složitou matematickou kalkulací, která za určitých podmínek dávala šanci na zisk titulu mistrů České republiky v rally v kategorii 2WD.

Koči na Korsice třetí a s titulem 2WD v ČR

vMartin Koči s Lukášem Kostkou dokončili 59. ročník Rallye de France – Tour de Corse na třetí příčce JWRC (21. absolutně). Díky tomu si opět vylepšili své průběžné pořadí v juniorském šampionátu, před závěrečným podnikem ve Walesu jim chybí na stříbrný post Veibyho pouhých pět bodů, na bronzového Folba jediný.

SVK Rally Příbram vyhrál Dohnal před Pechem

Už po Barum Rallye získal mistrovství titul Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 a tak mohl v klidu startovat na Rallye Korsika. Tam v rámci klasifikace JWRC odcestoval i Martin Koči, který tak přišel o možnost o titul ve skupině 2WD přímo bojovat. Ale nakonec jej získal, když jeho soupeř Václav Dunovský ze soutěže odstoupil.

AK Sedlčany - Kubíček mistrem ČR

Poslední závod Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu se uskutečnil o víkendu v Sedlčanské kotlině. Zatímco kdysi býval autokros naší výstavní disciplínou, tak dnes je pomalu na zrušení, pokud jde o divize buggy.

Koči s Kostkou jedou na Korsiku pro další naději

Martin Koči s Lukášem Kostkou putují na pódiové vlně a o pokračování této série se pokusí na dalším asfaltovém klání, při 59. ročníku Rallye de France – Tour de Corse. Korsický závod bude pátým podnikem JWRC, ve kterém patří posádce košického týmu Styllex motorsport průběžně pátá příčka. Stále tak zůstávají ve hře o stupně vítězů v juniorském světovém šampionátu.

Finále EDDA Cupu do vrchu na Živohošti

O víkendu na Staré Živohošti vyvrcholí posledním závodem letošní sezóna nezávislé série závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Poslední závod na tradiční trati, je také vždy bohatě navštěvovaný příznivci motoristického sportu.

Emotivní oslava Václava Fejfara - počtvrté mistrem Evropy

Už od dopoledních pátečních hodin ožívala polovina náměstí v Nové Pace přípravou oslavy "Přivítání Mistra Evropy v autokrosu Václava Fejfara". Ta měla hodně emotivní nádech. Nejprve došlo k posunu začátku, když některé hosty zdržela přeprava nadměrného nákladu – trochu symbolicky letadla hokejových hrdinů z Nagana.

Mostecká premiéra poháru DMV se vydařila

Premiéra závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup na mosteckém autodromu 23. a 24. září se vydařila. Zejména nádherné sobotní počasí s letními teplotami přilákalo do ochozů slušnou návštěvu.

Ex-pilot F1 Karl Wendlinger pojede v Mostě

Už v pátek a v sobotu zažije mostecký autodrom premiéru závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, což je evropský okruhový seriál pro cestovní vozy i GT speciály. A v Mercedesu Benz SLS AMG GT3 se představí divákům i bývalý pilot F1 Rakušan Karl Wendlinger.

Atraktivní GT Serie na autodromu v Mostě

Poprvé v historii přivítá mostecký autodrom 23. a 24. září závody poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, tedy evropský okruhový seriál pro cestovní vozy i GT speciály. Diváci se mohou těšit na souboje silných a superrychlých strojů. Závody navíc mohou sledovat zdarma, vstupné se tentokrát neplatí.

Václav Fejfar získal titul z posledního místa

V dramatické finálové jízdě na téměř nesjízdné trati v Saint Igny de Vers po nevydařených rozjížďkách podal český reprezentant fantastický výkon a z poslední řady si vybojoval po neuvěřitelné stíhací jízdě nejen třicáté deváté vítězství v závodě ME, ale o jeden bod i počtvrté titul Mistra Evropy.

Fejfar si zkomplikoval cestu za titulem

S vidinou dobrého výsledku, zajišťujícího dostatečný náskok na čele divize Touring Autocross odjížděl do italské Maggiory, předposledního dějství letošního ME v autokrosu, tým Václava Fejfara. V Lužanech se připravovaly hned tři fábie – Fejfarova, Fučíkova a ex-Fejfarova pro Itala Davida Negriho.

Al-Attiyah pojede Dakar s Toyotou Hilux

Přípravy na legendární Dakar jsou v plném proudu. Velkou posilu hlásí Toyota. Za volant Hiluxu na rally Dakar 2017 usedne několikanásobný vítěz tohoto závodu Nasser Al-Attiyah, který letos dojel druhý. V týmu pokračuje i Giniel de Villiers, který letos dojel třetí.

Víte co je balai? - 2016-01-21

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar