Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 
16.10.2019

DS Techeetah představuje vůz DS E-Tense FE20

Tým DS Techeetah, vítěz mistrovství ABB FIA Formula E, odhalil dnes svůj vůz pro 6. sezónu. Čínský tým Techeetah Formula-E se účastní mistrovství FIA ABB ve Formule E. Majitelem týmu je společnost Seca (Shanghai) Limited.

11.10.2019

Macík zdolal Rallye du Maroc

Žlutý kamion týmu Big Shock Racing ve středu odpoledne zaparkoval před cílovou rampou Rallye du Maroc. Martin Macík, František Tomášek a David Švanda vystoupili, unavení ale spokojení, z rozbitého vozu, který je dovezl až do cíle nejnáročnějšího testu před Dakarem 2020.

10.10.2019

Petr Nikodém poprvé v Super Buggy

Domácí autokrosovou sezonu uzavírá tradičně Setkání mistrů v Humpolci, které bylo svědkem hned několika premiér. O největší se postarali nejrychlejší jezdci Divize Buggy 1600 – Petr Nikodém i Milan Vaněk se objevili v divizi Super Buggy.

09.10.2019

Buggyra zve fanoušky na mostecký autodrom

Neděle 3. listopadu bude patřit příznivcům a fanouškům jednoho z nejúspěšnějších tuzemských závodních týmů Buggyra Racing. V areálu autodromu Buggyra Racing představí široké veřejnosti poprvé na jednom místě veškerou závodní techniku.

08.10.2019

Evropský titul pro Lukáše Vojáčka se Subaru

Subaru pomalu, ale jistě bohužel už vyklidilo nebo vyklízí pole z evropských šampionátů a posledním mohykánem, který sbírá vavříny pro japonskou značku je Lukáš Vojáček. V roce 2018 získal se Subaru Impreza titul mistra Evropy ve skupině 1 produkčních vozů v závodech do vrchu a letos jej obhájil.

07.10.2019

Setkání autokrosových mistrů s premiérami

Tečku za letošní autokrosovou sezonou udělalo tradiční Setkání mistrů v Humpolci, které i přes nepříznivé počasí přineslo nejednu premiéru. Škoda, že řada jezdců nemá zájem se rozloučit s příznivci autokrosu a jakoby pro ně tento volný závod, neexistoval.

03.10.2019

Pražský Rallysprint se staronovým konceptem

Každoroční završení soutěžácké sezóny představuje TipCars Pražský Rallysprint. Letos se chystá na sobotu 7. prosince a jeho trať dozná velmi zajímavých změn. Závodníci se vrátí na osvědčené rychlostní zkoušky, diváci se ale dočkají i oblíbených strahovských okruhů.

03.10.2019

Edda Cup do vrchu skončí o víkendu v Bečově .T.

O víkendu 5 a 6. října se uskuteční poslední letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. K vyvrcholeni sezóny dojde již po druhé v Bečově nad Teplou.

02.10.2019

Ve Walesu poprvé Kopecký s Hlouškem

Vítězstvím ve své kategorii na Britské rallye ve Walesu (3. 10.–6. 10. 2019) si může tovární posádka ŠKODA s vozem ŠKODA FABIA R5 evo ve složení Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen (FIN/FIN) s předstihem zajistit titul v kategorii WRC 2 Pro v mistrovství světa FIA World Rally Championship 2019.

01.10.2019

Autokrosové Setkání mistrů v Humpolci ukončí sezonu

Již tradičním vyvrcholením domácí autokrosové sezóny bude BERNARD Cup – Setkání mistrů MEMORIÁL PAVLA URBANA, které přivítá tradičně Humpolec. Rozloučení se sezónou proběhne ve SLAVIA POJIŠŤOVNA ARENĚ v sobotu 5. října a mezi početnými startujícími by nemělo chybět mnoho evropských i republikových hvězd.

30.09.2019

AK Sedlčany - Antony vyhrál a je vicemistrem

Prakticky ve všech divizích, kromě Buggy 1600, se při posledním závodě Kontejnery Louda Mistrovství ČR bojovalo o tituly. Titul se ale podařilo obhájit pouze Jakubovi Novotnému v Junior buggy. Největším překvapením je ale druhé místo Zdeňka Antony v Super Buggy. Právě v Sedlčanech usedl poprvé do buginy.

28.09.2019

Míla Regner děkuje

devětačtyřicátá barumka je za námi. Byl to ročník, kdy se opět přepisovaly tabulky rekordů - Jan Kopecký ve Zlíně vyhrál již osmkrát a tentokrát popáté v řadě, čímž si vysloužil další putovní pohár Barum Czech Rally Zlín.

26.09.2019

Hyundai testuje závodní elektromobil Veloster N ETCR

Divize Hyundai Motorsport dokončila první testovací jízdy na závodním okruhu s novým závodním elektromobilem Veloster N ETCR, který je prvním projektem elektricky poháněného závodního vozu značky Hyundai.

25.09.2019

Autokrosové mistrovství končí v Sedlčanech

V sobotu 28. a v neděli 29. září se v Sedlčanské kotlině uskuteční poslední závod Kontejnery Louda Mistrovství republiky v autokrosu. Kromě Divize Buggy 1600 není v ostatních ještě rozhodnuto, a tak lze očekávat zajímavé souboje.

24.09.2019

AK ME - Stubbe, Mercier, Putten, Furaškin

Přestože v posledním závodě evropského šampionátu měli šanci na titul tři naši jezdci – Petr Nikodém, Jakub Novotný a Otakar Výborný, tak nakonec všichni obsadili druhé místo, stejně jako Radek Jordák. V jednu chvíli se z titulu radoval Výborný, ale jen do chvíle než byl diskvalifikován za kolizi s Furaškinem.

17.09.2019

ME v autokrosu - Novotný a Nikodém o zlato, Jordák o stříbro

Osmým závodem o víkendu pokračovalo Mistrovství Evropy v autokrosu ve francouzském městečku Saint Igny. Na start se postavilo celkem devadesát devět jezdců bojujících o evropské body. Doplnila je ještě dvanáctka domácích jezdců kategorie Grand Tourisme.

04.09.2019

Volkswagen ID.R - první rekord v Bráně do nebes

Neobvyklá jízda na limitu, pozoruhodné fotografie a první rekord na úpatí hory Tianmen Mountain! Volkswagen vytyčil se závodním elektromobilem ID.R velký milník v Číně a elektromobilitu posunul doslova na vrchol.

02.09.2019

AK D.Bousov -Antony opět vyhrál a bojuje o titul

K předposlednímu závodu domácího šampionátu v Dolním Bousově bohužel nepřijela celá řada jezdců, a tak byli diváci ochuzen například o Jordáka, Štětinu, Brožka, Horčičku atd. Zatím jediný titul má jistý v Buggy 1600 Milan Vaněk, přestože prohrál s Petrem Nikodémem.

29.08.2019

Tři tahače Buggyry startují v Mostě

Přelom měsíců srpna a září se již několik desetiletí tradičně nese ve znamení jedné z největších motoristických akcí na území České republiky Total Czech Truck Prix. Již tento víkend se na Autodromu Most mohou fanoušci těšit na celý tým Buggyra Racing v čele s mistrem Evropy z roku 2017 Adamem Lackem.

27.08.2019

ČENDOVA RZtka - vzpomínka na Martina Vodehnala

Asi z toho nebude 50 letá tradice jako z barumky, ale i tak už pořádáme 4. ročník akce pro jezdce, fanoušky a nadšence do závodních aut s názvem „Čendova RZtka“, na který Vás tímto článkem chci pozvat.

Dohnala nikdo nedohnal - 2019-08-22

Vážení přátelé, - 2018-09-01

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar