Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

20.03.2023

Jan Černý pojede s Hyundai i20N Rally2

V seznamu přihlášených posádek na Kowax Valašské rally ValMez 2023 najdeme i posádku Jan Černý – Petr Černohorský, překvapivě s vozem Hyundai i20N Rally 2 za soutěžícího EVROFIN Racing.

20.03.2023

Edda Cup do vrchu začne v sobotu v Mostě

Závodníci a příznivci EDDA Cupu se dočkali a po zimní přestávce začíná nová, již šestnáctá, sezóna nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Již tradičně sezónu zahájí EDDA Cup na mosteckém autodromu, což sice není klasický závod do vrchu, ale bezpečná trať s kvalitním povrchem a díky logistickému uspořádání s možností absolvovat dva závody za jeden den.

11.03.2023

Maserati se vrací do šampionátu GT

Maserati je zpět. Na závodním okruhu Autodromo Varano de’ Melegari proběhl okruhový debut supersportu GT2, vozu, jenž symbolizuje návrat k automobilovým závodům. Shakedown na tomto parmském okruhu předznamenává řadu událostí, která vyvrcholí oficiálním odhalením vozu na konci června v Belgii u příležitosti věhlasného závodu 24 hodin ve Spa.

10.03.2023

Dominik Stříteský pojede za Auto Podbabská ŠKODA MOL rally tým

Několik let probíhá v ČR projekt dealerských týmů na podporu mladých jezdců. V jakém složení se letos týmy objeví zatím nebylo zveřejněno, jistý je ale start týmu s názvem Auto Podbabská ŠKODA MOL´s posádkou Dominik Stříteský a Jan Hovorka. Prezentace se odehrála u dealera vozů ŠKODA a VW Auto Podbabská.

09.03.2023

Předprodej vstupenek na Rally Bohemia do Sosnové a servisu

Půl století je dlouhá doba a z populární „Bohemky“ se pomalu ale jistě stává dáma v letech. Kulaté výročí si žádá velkolepou oslavu a pořadatel připravuje pro diváky pestrý doprovodný program.

08.03.2023

Rallysprint Kopná se slovenským šampionátem

Rallysprint Kopná napíše již osmadvacátý díl. Vedle tradičního šampionátu jednodenních rallysprintů pod názvem Autoklub Rallysprint série, Poháru 2+ a Autoklub Rallysprint série historických automobilů zavítá do okolí Slušovic a Podkopné Lhoty poprvé v historii Mezinárodní mistrovství Slovenska v rally.

07.03.2023

Chevrolet Camaro ZL1 pro 24 h Le Mans

Národní americká asociace pro závody upravených sériových vozidel NASCAR oficiálně představila novou generaci Chevroletu Camaro ZL1 v podobě, s níž se hodlá v kategorii Garage 56 přihlásit k účasti na jubilejním stém ročníku závodu 24 hodin Le Mans.

07.03.2023

Mistři ČR v závodech do vrchu 2022

V klubovém domě AČR školení jezdců a pořadatelů závodů automobilů do vrchu, na které navázalo slavnostní vyhlášení loňské sezóny. V přátelské atmosféře byli oceněni vítězové Mistrovství České republiky současných i historických vozidel a České trofeje.

04.03.2023

Tereza Machová - rychlá slečna s Normou

Závody do vrchu mají u nás více letou tradici. Vždyť poprvé se jelo po trati Ecce Homo ve Šternberku už v roce 1905 v rámci jízdy Vídeň – Vratislav - Vídeň. První oficiální závod pak v roce 1921 a závod Zbraslav – Jíloviště začal psát historii v roce 1905. Závody nebyly výsadou mužů, ale tu a tam se objevila i žena, jako například Eliška Junková.

01.03.2023

Filip Mareš pojede Mistrovství Evropy v rallye

Pod hlavičkou ACCR Entry Engineering se Filip Mareš s Radovanem Buchou postaví na start European Rally Championship. Mělo by se tak stát na všech osmi plánovaných soutěžích a osvědčenou techniku v podobě vozu Škoda Fabia Rally2 Evo připraví, stejně jako v předchozí sezóně, PMX Rally Management.

26.02.2023

Romain Dumas pojede Pikes Peak s Fordem Performance SuperVan 4

Již více než 100 let se vozy Ford účastní legendárního závodu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC), který se koná nedaleko města Colorado Springs v Coloradu, USA. V letošním roce při 101. ročníku této soutěže se Ford Performance vydává na americkou horu s plně elektrickým vozem SuperVan 4.

26.02.2023

Valašská rally ValMez odkrývá další detaily

Jednačtyřicátý ročník soutěže KOWAX Valašská rally ValMez 2023 se uskuteční ve dnech 31. března – 2. dubna 2023. Bude úvodním kláním seriálů FIA European Rally Trophy, Mistrovství ČR v rally a v rally historických automobilů. Zároveň se pojede jako druhý podnik FIA Central European Zone.

26.02.2023

Hasman Klima 2023 - Setkání hvězd motorsportu se blíží

Již sedmý ročník populárního HASMAN KLIMA Setkání hvězd motorsportu se uskuteční v sobotu 4. března tradičně v CM Karting na pražském Zličíně, adresa Ringhofferova 115/1.

13.02.2023

Valašská rally ValMez míří až do oblasti Dolních Vítkovic

KOWAX Valašská rally ValMez odstartuje pátou desítku svých startů na řadě známých úseků, ale rovněž s jednou zásadní novinkou, která posádky i fanoušky zavede až do samotného centra Moravskoslezského kraje, do Ostravy.

09.02.2023

Klatovsko čeká Rallye Šumava, Historic Vltava, Wiesbaden atd.

Také v nadcházející sezóně budou mít členové PAMK Klatovy bohatý program. Jeho hlavním bodem budou Historic Vltava Rallye a Rallye Šumava Klatovy, které se i tentokrát pojedou ve shodném víkendu, který má letos datum 21. – 23. 4. 2023. Zdaleka to ale nebude pro Klatovské jediný důležitý termín.

26.01.2023

Odložení Africa Eco Race kříží Tomečkovi plány

Tomáš Tomeček v posledních třech letech jezdí oba závody. V říjnu 2022 zvítězil mezi kamiony na Africa Eco Race, letos v lednu zvládl absolvovat Dakar jako rychlá asistence South Racingu a je přihlášen na další Africa Eco Race. Ten se měl konat v březnu. Jenže, pořadatel jej odložil na leden 2024.

19.01.2023

Začíná Monte Carlo s Caisem a 22 škodovkami

Na Rallye Monte-Carlo (19.–22. ledna), úvodním podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC) sezóny 2023, bylo potvrzeno 75 přihlášek. Nejméně 22 z nich budou vozy Škoda Fabia v různých specifikacích, včetně sedmi exemplářů nového vozu Škoda Fabia RS Rally2.

19.01.2023

Tři otázky pro Michala Hrabánka, šéfa Škoda Motorsport

Pane Hrabánku, v roce 2022 jeli tři nejlepší jezdci v celkovém pořadí kategorie WRC2 a také mistr světa kategorie WRC2 Junior a mistr světa kategorie WRC2 Masters s vozem Škoda. Tým Toksport WRT s podporou Škoda Motorsport získal týmový mistrovský titul v kategorii WRC2. Dokáží vaši zákazníci tento úspěch zopakovat i v roce 2023?

18.01.2023

Rallye Dakar: Na Tomáše Tomečka a jeho Tatru je vždy spolehnutí

Tomáš Tomeček je dakarská legenda. Nejen česká, ale celosvětová. Na Dakaru závodí od roku 1995. S Tatrou poznal Afriku, Jižní Ameriku i Saúdskou Arábii. Vídáme ho i na dalších pouštních závodech. Když náhodou nezávodí, řídí sběrnou Tatru v úpravě balai nebo svou závodní Tatru přestrojenou za rychlou asistenci. A zachraňuje soutěžící v problémech.

18.01.2023

Rallye Dakar: David Křípal zachránil francouzský tým a vybojoval pátou medaili

Pátou medaili za úspěšné zvládnutí nejtěžšího motoristického podniku na planetě si přiváží ze saúdskoarabské Rally Dakar navigátor David Křípal. Přestože chtěl letošní ročník absolvovat v oddechovějším tempu v doprovodném voze, nakonec se opět ocitl v ostrém závodním rytmu.Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar