Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Vstupenky na autokros do Přerova s předstihem

Vážení sportovní nadšenci, dnešním dnem byl zahájen předprodej vstupenek na autokrosové závody v Přerově. Zajistěte si vstupenky na vaši oblíbenou sportovní událost již nyní a navíc za zvýhodněnou cenu.

Únor bílý, pole sílí aneb bez Hlávky ani ránu

Druhou únorovou neděli se všichni zamilovaní do motosportu sešli na autodromu v Sosnové. Počasí se moc zimně netvářilo, nicméně trať byla tentokrát velice zrádná. Byly na ní totiž zbytky ledu a většinou co čert nechtěl zrovna v zatáčce.

Ladislav Brožek - za Forda chci směšné peníze

Ladislav Brožek se synem Honzou

Jednoho nedělního dopoledne jsem měl milou návštěvu. Přijel za mnou Ladislav Brožek. S Láďou si máme vždy co říct a užijeme si spoustu legrace. Vzniklo z toho i těchto několik řádků. Jaké jsou letošní plány týmu z Hradce Králové, Co je Láďův sen, to vše se dočtete o několik řádků níže.

Eerik Pietarinen se představí v barvách ŠKODA Motorsport

Do druhé letošní soutěže seriálu WRC 2 Pro nasadí ŠKODA Motorsport dvě posádky. Vedle dvojice Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen, která už si letos připsala druhé místo v pořadí WRC 2 Pro na Rallye Monte Carlo, se na startu objeví třiadvacetiletý Eerik Pietarinen a jeho dvaadvacetiletý navigátor Juhana Raitanen.

Škoda Motorsport se zaměří na zákazníky a WRC 2 Pro

Michal Hrabánek je na pozici ředitele týmu ŠKODA Motorsport ve ŠKODA AUTO a.s. od roku 2007. V rozhovoru hovoří o účasti ŠKODA Motorsport v kategorii WRC 2 Pro, zákaznickém programu v roce 2019 a modernizovaném voze ŠKODA FABIA R5.

Setkání hvězd motorsportu na motokárové dráze

Jeden z největších propagátorů tohoto populárního sportu Tomáš Němec nehodlá nechat závodníky zahálet. V sobotu 23. února organizuje ve zličínské CMK Areně třetí ročník motokárového závodu jednotlivců. Vedle autokrosařů očekává účast i borců z dalších disciplín motoristického sportu.

Rally Serie pokračuje v Sosnové

Svátek všech zamilovaných svatý Valentýn se blíží a s ním se i blíží čtvrtý závod Autodrom Rally Série. My, zamilovaní do motorsportu, jej oslavíme už v neděli 10. února na Autodromu v Sosnové u České Lípy, kde je na programu již čtvrtý závod populární ARS.

Volkswagen ID.R - pokus o rekord na Nürburgringu

Po rekordní jízdě ve slavném závodě do vrchu na Pikes Peaku bude elektricky poháněný sportovní vůz Volkswagen ID. R usilovat v létě 2019 o další rekord na Severní smyčce Nürburgringu.

Dakar bude v březnu v Sosnové

Závodníci z Dakaru a dalších offroadových soutěží se sejdou na Autodromu v Sosnové u České Lípy při MOGUL Dakar Setkání. Toto největší setkání závodníků z Dakaru se odehraje v neděli 24. března a diváci uvidí špičkovou techniku v servisním zázemí i na trati autodromu, kde bude připravená i atraktivní offroadová trať.

Jan Kopecký vyhrál GP Ice Race

V rámci závodu GP Ice Race v Zell am See byl tovární jezdec Jan Kopecký třídou samou pro sebe. Během prvního dne vybojoval s vozem ŠKODA FABIA R5 první místo před jezdcem Volkswagenu Romainem Dumasem. V neděli zaznamenaly vozy ŠKODA dvojité vítězství.

Rally Dakar - Nasser Al Attiyah vyhrál s Toyotou Hilux

Když se poslední etapa rallye Dakar 2019 blížila do závěrečného bivaku ve městě Pisco, mohli jsme sledovat, jak Nasser Al Attiyah a Mathieu Baumel z týmu Toyota Gazoo Racing SA ve své Toyotě Hillux postavené v Jihoafrické republice míří k historickému vítězství.

Macík prohnal Kamazy, Brabec nevzdal ani po pádech

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou z Big Shock Racing ve své žluté liazce dojeli do cíle Dakaru 2019. V semi Dakaru vybojovali 2. místo.

Aleš Loprais s Tatrou nejlepším Čechem na Dakaru

Tatra Jamal posádky Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna, Petr Pokora dojela do cíle Rally Dakar 2019 jako pátá v kategorii kamionů. Malý rodinný Instaforex Loprais Team tak nejen zdolal všechny nástrahy extrémně náročného 41. ročníku slavné soutěže, ale dokázal se také prosadit v konkurenci silných a početných továrních týmů.

AER 2019 - Tomeček v cíli u Růžového jezera

Krátká 12. etapa neměla vliv na výsledky, pouze na náladu všech, kdo si v předchozích etapách vyjeli nárok se jí zúčastnit. Tomáš Tomeček zopakoval loňský výkon a zcela sám v kabině své Tatry překonal všechny nástrahy více než 6000 kilometrů dlouhé cesty Marokem, územím Západní Sahary, Mauritánií a Senegalem až do Dakaru.

AER 2019 - Tomeček s třetím etapovým vítězstvím

Jedenáctá etapa už obvykle výsledky příliš neotřese. Toto pravidlo platí i letos. Tomáš Tomeček, pilot Tatry 815, si aspoň vylepšil statistiku vyhraných etap. Nejrychlejší mezi kamiony byl ve 4., 10. a 11. etapě.

AER 2019 - Unavený Tomeček vyhrál 10. etapu

Před rokem se právě v desáté etapě lámal chléb. Byla tak náročná, že ji letos pořadatelé raději o něco zjednodušili. I tak ji letos kromě třech automobilů nikdo nedokázal zdolat pod sedm hodin. Tomáši Tomečkovi těžké etapy sedí, žádný kamion na něj nestačil.

AER 2019 - Tomeček musel zpátky na trať

Devátá etapa se jela stejně jako před rokem, jenom v protisměru. Závodníci na ní našli vše včetně méně tradičních úseků ve vegetaci. Tomáš Tomeček ji projel ve druhém čase mezi kamiony. V cíli byl spokojený. Jenže pak se musel na trať vrátit.

AER 201 - Mauritánské maso

Osmá etapa se původně měla jet jako druhá část maratonu. Nakonec z ní pořadatelé udělali běžnou mauritánskou etapu. Tedy plnou dun a extrémně náročnou na jezdecké umění i výdrž techniky. S ní se potýkal i Tomáš Tomeček, v cíli přesto slavil další pódiové umístění.

AER 2019 - Tomeček pokračuje v závodě

Není vždycky všechno tak, jak by si člověk představoval. A naplánoval. Z maratónské dvojetapy jsou nakonec dvě standardní mauritánské dunové etapy. Úterní se jela jako sedmá v pořadí a Tomáš Tomeček se v ní prodral z chvostu pole výrazně dopředu, což se následujícího dne odrazí na lepší startovní pozici.