Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

24.09.2021

Petr Nikodém o závodě v Saint Igny de Vers

Šestý podnik autokrosového šampionátu závod začínal skvěle. Měřáky vyhrané o kotel, první místo do rozjížděk a vcelku ještě dobré počasí naznačovaly hezkou sobotu. Bohužel většina víme, jak sobota skončila. Když už jsme se tedy museli přesunout do poslední řady, byla by asi škoda kdyby nezapršelo.

22.09.2021

Dominik Stříteský pojede světovou rallye

Nenápadně, ale o to razantněji vstoupil mezi českou elitu v automobilových soutěžích. Bývalý motokárový jezdec Dominik Stříteský (21) letos jede první sezonu s vozem kategorie Rally2 a útočí na medaili v mistrovství ČR. Po soutěži ME jej čeká další premiéra – start ve španělské soutěži MS.

22.09.2021

Autokrosová Evropa ve Francii - Kubíček třetí a vede ME

V pořadí šestý závod Mistrovství Evropy v autokrosu se odjel ve francouzském Saint Igny de Vers a do konce šampionátu tak zbývá už jen tento víkend Itálie a 10. října Španělsko. Průběh mistrovství napovídá, že v žádné divizi není rozhodnuto.

20.09.2021

XXVI. TipCars Pražský Rallysprint odtajnil trať

Po vynucené jednoroční pauze se v sobotu 4. prosince v Praze rozezní motory soutěžních vozů, které se zúčastní už XXVI. ročníku tradičního TipCars Pražského Rallysprintu.

09.09.2021

David Stříteský - Barum rally je nekompromisní

Na Barum rally se tým ACA ŠKODA Vančík Motorsport chystal jako na vrchol sezony. Po hostování Dominika Stříteského v tovární ŠKODA Fabia Rally2 Evo na Bohemia rally a v Mistrovství Evropy na Rally di Roma Capit, ale bylo cílem nejen upevnit dosavadní výborné postavení v Mistrovství České republiky.

07.09.2021

Petr Nikodém o nevydařené Nové Pace

Bohužel tento víkend se nenesl směrem, kterým bychom si přáli. Již od měřáků, kdy v prvním se nepodařilo najít kolo pro zajetí času, tak ani v druhém, kde nám nakropili trať, se sobota nevyvíjela dle představ.

06.09.2021

AK Nová Paka - Jakub Kubíček vyhrál Evropu

Štikovská rokle hostila o víkendu pátý závod evropského šampionátu v autokrosu, opět bohužel poznamenaný nízkým počtem startujících hlavně v královské divizi Super Buggy. Jinak lze celý závod charakterizovat jako závod zlomených poloos, ulomených kol a prázdných pneumatik.

03.09.2021

Václav Fejfar neodstartuje na domácí trati

Pravidelnými starty na domácí trati ve Štikovské rokli se v posledních letech prezentovat pětinásobný Mistr Evropy v autokrosu Václav Fejfar. Letos se bohužel na startu neobjeví.

01.09.2021

Jan Kopecký hodnotí vítěznou barumku

Jan Kopecký s Janem Hlouškem v barvách Agrotec Škoda Rally Teamu vyhráli jubilejní 50. ročník slavné Barum Czech Rally Zlín. Tentokrát mu ale k triumfu pomohl nejen jeho skvělý výkon a dokonale fungující vůz Škoda Fabia Rally2 evo, ale i štěstí v samotném závěru.

31.08.2021

Na Evropu do Nové Paky přijede Bernd Stubbe

O víkendu 3. - 5. září, tedy v nezvyklém termínu, se ve Štikovské rokli u Nové Paky uskuteční pátý závod Mistrovství Evropy v autokrosu. Letošní sezóna je obecně stále z různých pohledů omezena pandemií Covid 19 a je to znát zejména v počtu přihlášených jezdců.

31.08.2021

FESH FESH tým vyhrál BAJA Poland

Uplynulý víkend byl ve znamení motorsportu. Česká republika žila Barum Czech Rally a Czech Truck Prix, v Polsku se jela BAJA Poland. Ostravský tým FESH FESH si z ní přivezl zlato!

30.08.2021

Erik Cais - jak přijít o vítězství

Měl na dosah neskutečný úspěch! Jenže pár kilometrů před cílem o něj přišel kvůli havárii. Erik Cais na Barum Rally Zlín po chybě vyjel z tratě a nedokázal tak udržet své vedení. K události došlo v závěrečné rychlostní zkoušce.

30.08.2021

Barum Rally -Po havárii Caise vyhrál Kopecký

Každý zkušený závodník vám řekne, že soutěž končí teprve v cíli. Jak praví přísloví – bažanti se počítají po honu. To, že vedete před poslední zkouškou o dvacet sekund, ještě nemusí nic znamenat. Právě na posledním testu pohřbili naděje na vítězství Erik Cais a Jindřiška Žáková,

26.08.2021

Erik Cais před barumkou vyhlíží déšť

Srdcová záležitost, domácí soutěž a velká výzva. Tak hovoří před startem Barum Rallye Zlín talentovaný pilot Erik Cais. Poprvé zde pojede v nejvyšší kategorii závodních vozů R2. A chce se pořádně předvést!

26.08.2021

Barum Rally bez Lukyanuka a Huttunena ?

Aleksej Lukyanuk

Do jubilejního 50. ročníku Barum Czech Rally Zlín se přihlásilo celkem 146 posádek z 24 států. Do Zlína dorazí pětice nejlepších jezdců z aktuálního pořadí mistrovství Evropy. Ta změří síly s téměř kompletní špičkou českého šampionátu, kromě Trojana, Odložilíka. Otázka zůstává nad startem dvou špičkových jezdců.

25.08.2021

Humpolec přivítá autokrosové M ČR

Nastávající víkend je více než bohatý na motoristické události. Vedle Barum rally, Czech Truck Prix a NASCAR v Mostě nesmíme zapomenout ani na autokros v Humpolci. Poslední srpnový víkend se o další body utkají účastníci Mistrovství Zóny Střední Evropy, Mistrovství České republiky, Mistrovství Rakouska, České trofeje a MASCOM Cupu.

25.08.2021

Barum Rally s rekordní účastí Peugeotů

Barum Rally je vrcholným podnikem pátého ročníku seriálu Peugeot Rally Cup. Všechny posádky láká do Zlína nejen neopakovatelná atmosféra Barumky, ale také ojedinělá příležitost k poměření sil s početnou evropskou konkurencí. Peugeot je na Barum Rally druhou nejsilněji zastoupenou značkou .

25.08.2021

Divácký program ve Zlíně během Barum rally

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín vedle samotného automobilového závodu připravují také bohatý doprovodný program, který se uskuteční většinou v centru Zlína, případně v jeho blízkém okolí.

25.08.2021

Dominik Stříteský před jubilejní Barum rally

Rok 2021 je pro Dominika Stříteského rokem mnoha poprvé. První start s vozem Rally2, hostování v barvách továrního týmu ŠKODA, první start v Mistrovství Evropy. A tento víkend jej čeká první start s týmovou ŠKODA Fabia Rally2 na domácí Barum rally.

25.08.2021

Víkend v Mostě - trucky, NASCAR & Formule

Již na tento víkend 27. – 29. srpna připravil mostecký autodrom pro fanoušky motorsportu opravdu mimořádnou porci okruhového závodění. Vedle mistrovství Evropy závodních tahačů to bude i evropská série NASCAR a MAXX Formula.

Rally Klatovy zrušena - 2020-10-27Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar