Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

21.05.2024

Dominik Stříteský o vítězném Krumlově

Rallye Český Krumlov je jednou z nejhezčích soutěží v kalendáři Mistrovství ČR v rally. Letošní 51. ročník navíc proběhl za pěkného počasí jen s lehkými přeháňkami a za velkého zájmu diváků. Ti byli svědky neobyčejně napínavých bojů a přetahování o zlomky sekund.

21.05.2024

Jan Kopecký byl s krumlovským výsledkem spokojen

Jan Kopecký s Janem Hlouškem mají Rallye Český Krumlov v oblibě. Rychlá soutěž na úzkých cestách plná horizontů klade na soutěžící velké nároky. Také letos připravili pořadatelé náročnou soutěž na tradičních úsecích a všichni jen čekali, jak moc do výsledků promluví nevyzpytatelné počasí.

20.05.2024

Rallye Č.Krumlov - Stříteský o 0,8 s před Pechem

Po tragické a nedokončené Rallye Šumava se poprvé udělovaly mistrovské body teprve na Rallye Český Krumlov. A protože je tudíž v kalendáři jen pět soutěží, tak se žádný výsledek nebude škrtat.

16.05.2024

Na Andrlův Chlum s Petrem Trnkou

Známá, technická a oblíbená trať vedoucí z Ústí nad Orlicí na Andrlův Chlum, ožije o víkendu rachotem závodních motorů. Na Ústecké „21“ pokračuje domácí šampionát v závodech automobilů do vrchu, doplněný po vzoru loňského roku slovenským mistrovstvím. Startovní listina čítá téměř stovku jezdců.

16.05.2024

Peugeot Cup pokračuje na Rallye Český Krumlov

Druhým podnikem letošní sezóny pokračuje na 51. ročníku Rallye Český Krumlov mistrovství České republiky v rally. Ve startovní listině jihočeské soutěže figuruje také osm posádek seriálu Peugeot Rally Cup, který letos vstoupil do svého osmého pokračování. Pravidelné české účastníky cupu doplní dvě zahraniční posádky.

16.05.2024

Rallye Český Krumlov startuje už v pátek

Už jen poslední desítky hodin zbývají do startu 51. ročníku Rallye Český Krumlov, která bude druhým podnikem domácího šampionátu v rallye soudobých i historických vozů, je ale také součástí přeshraničního Regional Rallye Cupu i celoevropského seriálu FIA European Rally Trophy.

13.05.2024

Edda Cup do vrchu pokračuje v neděli v Řevnicích

V neděli 19. května budou měřit své síly závodníci nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na trať mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy. Jezdci tohoto se zde sejdou, aby bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých vypsaných třídách v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních aut.

10.05.2024

Petr Nikodém - náročný, ale nakonec zlatý závod v Seelowě

Po loňském návratu k tradičnímu startu Evropského šampionátu v německém Seelow, jsme ani letos nemohli startovat jinde. Letos jsme na místo činu přistáli historicky poprvé s největším možným objemem motoru a v kombinaci s nově předepsanými pneumatikami, to byl trošičku křest ohněm.

06.05.2024

Rallysprint Kopnou vyhrál podruhé Adam Březík

Absolutním vítězem 29. Síť21 Rallysprint Kopná 2024 se stala posádka Samohýl Škoda Team ve složení Adam Březík, Ondřej Krajča na voze Škoda Fabia RS Rally2. Lukovský jezdec potvrdil roli favorita a obhájil loňské prvenství.

06.05.2024

Evropský Rechberg s překvapivým vítězem Merli poražen

Letošní desetidílný seriál mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu odstartoval na populární trati v Rechbergu. Rakouský podnik, který se do evropského šampionátu vrátil před rokem, je u českých jezdců velmi oblíbený nejen kvůli pěkné trati, ale také díky skvělé atmosféře a obrovskému množství diváků, které neodradilo ani chladnější počasí.

02.05.2024

Petr Nikodém hodnotí vítězný Humpolec

Loňská sezóna, jako kdyby skončila před 14dny a jedeme na novo, ročník 2024 je oficiálně zde. Jako tradičně začínáme Humpolcem a již od prvních tréninků bylo vidět, že si pořadatelé dali s přípravou tratě řádně do těla. Člověk se až bál, aby mezi nás nezačali rovnat letadla.

02.05.2024

Autokros v Humpolci nabídl skvělou podívanou

Úvod mistrovské autokrosové sezony obstaral opět závod Humpolci za účasti rekordních sto sedmdesáti jezdců, a to nejen od nás, ale také z Rakouska, Německa, Maďarska, Holandska, Belgie, Slovenska. A to na skvěle připravené trati, na které pořadatelé pod vedením neúnavného Josefa Špačka odpracovali tisíce hodin.

02.05.2024

AKTUALIZACE: Rallysprint Kopná hlásí 144 přihlášek

Pořadatelům z Rallyklubu východní Morava v AČR se přihlásil na druhý podnik rallysprintového šampionátu a úvodní závod Mezinárodního mistrovství Slovenské republiky v rally - 29. ročník Síť21 Rallysprint Kopná 2024 vysoký počet 144 posádek z 5 států.

02.05.2024

Zámecký vrch v Náměšti přivitá vrchařskou elitu

Ve svém tradičním květnovém termínu Náměšť nad Oslavou přivítá elitu v závodech automobilů do vrchu. O víkendu 4. a 5. května 2024 se na 2030 metru dlouhé závodní trati okolo náměšťského zámku, uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, 43. ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2024 jehož pořadatelem je ASK Náměšť nad Oslavou.

24.04.2024

Autokrosová republika a zóna o víkendu v Humpolci

Mezinárodní mistrovství ČR v autokrosu zahájí o tomto víkendu závod v Humpolci, který je zároveň součástí seriálu Zóny střední Evropy, mistrovství Rakouska i Slovenska. Do závodu je v jedenácti divizích přihlášeno na 170 jezdců z ČR, Slovenska, Maďarska, Itálie, Belgie, Německa a Holandska.

18.04.2024

Náročnost klatovských soutěží znásobí aprílové počasí

Přes 140 kilometrů rychlostních zkoušek budou mít 32. Historic Vltava Rallye i 58. Rallye Šumava Klatovy, které se pojedou o nadcházejícím víkendu 19. – 21. dubna. Už dopředu je navíc zřejmé, že letošní aprílové počasí závodníkům jejich absolvování důkladně ztíží.

18.04.2024

Adam Králík zahájil sezonu na francouzském kopci

Tým Rabbit Czech Racing otevřel o uplynulém víkendu svoji sezónu prvním podnikem mezinárodního seriálu FIA International Hill Climb Cup ve francouzském St Jean du Gard. Adam Králík obsadil na této trati deváté místo v absolutním pořadí a současně si odvezl poloviční počet bodů za umístění ve skupině 5.

18.04.2024

Dohnal se vrací do Peugeot Rally Cupu

Peugeot Rally Cup CZ odstartuje na 58. ročníku Rallye Šumava Klatovy už osmou závodní sezónu. Početní převahu stále nabírají nové vozy Peugeot 208 Rally4, i když do cupu se mohou přihlásit i posádky s původní „erdvojkou.“ Peugeot Rally Cup je vypsán na všech šesti podnicích Autoklub MČR v rally, české účastníky doplní opět několik zahraničních posádek.

10.04.2024

Adam Březík po Valašce spokojený i s rozpaky

Na jedné straně tři druhé časy posádky Adam Březík – Ondřej Krajča při debutu s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2 na Valašské rally ValMez, na straně druhé sporná 30vteřinová penalizace z průběhu první rychlostky, která se promítla do psychiky soutěžní dvojice v závěru dopolední sekce.

10.04.2024

Adam Králík pojede tzv. malou Evropu

Adam Králík představil svůj sportovní program pro nadcházející sezónu. Za volantem svého závodního vozu SEAT Leon FR v barvách týmu Rabbit Czech Racing se říčanský jezdec zaměří především na účast v kompletním seriálu FIA International Hill Climb Cup a zúčastní se rovněž domácího tradičního závodu.Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar