Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

23.01.2020

Martin Macík jr. - Mise splněna

Jedním ze dvou týmů v kamionech, který měl výborně zpracovanou mediální stránku o dění na trati a v bivaku byl Shock Racing. Fanoušci a není jich málo věděli, jak si vede trojice Martin Macík ml., František Tomášek a David Švanda.

20.01.2020

Tomeček s radostí a pokorou u Růžového jezera

Dvanáctý ročník Africa Eco Race je u konce. Měl nejtěžší tratě, zúčastnilo se ho nejvíc účastníků a nejvíce lidí také mělo čest stanout na břehu Růžového jezera, na cílové rampě jediného opravdového maratonského závodu z Evropy do Dakaru.

20.01.2020

Václav Fejfar sledoval Dakar

Necelých šest dní strávil na letošním Dakaru na pozvání Ervína Krajčoviče a týmu Orion Moto Racing Group pětinásobný mistr Evropy v autokrosu Václav Fejfar. Jako bedlivý pozorovatel se seznamoval s prostředím, technikou i s pro něj novou motoristickou disciplínou – dálkovou rally.

19.01.2020

Tomeček byl blízko vítězství v etapě

Pořadatelé Africa Eco Race mají pro svůj závod k dispozici Saharu v Mauritánii a umí toho náležitě využít. Letos zavedli účastníky do mýtické oblasti Tidjikja a vytvořili tři etapy, na které se hned tak nezapomene. V pořadí osmá etapa byla nejtěžší, devátá nejhezčí a desátá měla být nejdelší.

17.01.2020

Tomeček zaútočil v dunách a je třetí

Těšili jsme se a v osmé etapě Africa Eco Race jsme se i dočkali. Nádherné nové a staronové úseky, brutálně náročná trať a nejvíc dun v ročníku. Osm a mnohem více hodin závodění, po mnoha letech dojezd do dakarským závodům zaslíbené krajiny v oblasti Tidjikja a především český Desert Master v akci.

15.01.2020

Tomeček stahuje ztrátu

Šestá etapa má v harmonogramu Africa Eco Race neměnnou pozici. Je transferová po cestě z Maroka do Mauritánie. Právě při této etapě dvojnásob platí, že se na ní nedá moc získat, ale hodně ztratit. Tomáš Tomeček tohle dobře ví, a tak si zkušeně pohlídal, aby k žádnému maléru nedošlo.

14.01.2020

Tomeček vyhlíží mauretánské duny

V páté etapě, poslední na marockém území v rámci Africa Eco Race 2020, se přesypalo celkové pořadí kamionů. Speciál byl především hodně rychlý a to je přesně to, co Tomáš Tomeček nemá rád. Přesto se dokázal posunout dopředu a směle může vyhlížet mauritánské duny.

11.01.2020

Tomeček v Africe s dvěma defekty

Tomáš Tomeček ve čtvrté etapě Africa Eco Race poznal, jak chutná bezmoc. Někdy se můžete snažit, jak chcete a stejně to nedopadne dobře. Naštěstí to nedopadlo ani vyloženě špatně a naděje na dobrý výsledek v závodě stále žije.

10.01.2020

V dunách zajel Tomeček třetí místo

Třetí etapa Africa Eco Race 2020, letos zatím nejdelší dunové pole a Tomáš Tomeček poprvé dovezl stoprocentní Tatru na bedně, stupních vítězů. Čtvrtek 9. ledna se tedy z pohledu českých barev vydařil. Méně štěstí prožívá většina dalších účastníků závodu, které nejspíš čeká dlouhá noc, než se také dostanou do

09.01.2020

Tomáš Tomeček s problémy na Africa Race

V těchto dnech sledujeme souběžně dva Dakary. Ten s ochrannou známkou Dakar a přitahující pozornost v médiích se odehrává v Saudské Arábii, ten druhý – Africa Eco Race, míří do Dakaru, hlavního města Senegalu. V něm bojuje Tomáš Tomeček se svojí, jak říká, stoprocentní Tatrou.

08.01.2020

Honda Civic Type R TCR získala ocenění Model roku

Honda Civic Type R TCR obdržela po celosvětově skvělé závodní sezóně titul „TCR Model roku“. Titul Model roku uděluje organizátor TCR – společnost WSC Group – celosvětově nejúspěšnějšímu závodnímu vozu, přičemž do hodnocení se započítávají výsledky v každé jednotlivé sérii spadající pod TCR za dané 12měsíční období.

03.01.2020

Rally Šumava i Historic Vltava v novém

Do startu 55. Rallye Šumava Klatovy a 29. Historic Vltava Rallye zbývá přes 100 dní. Závodit na Klatovsku se bude teprve 24. – 25. dubna 2020. Bližší informace k soutěžím se brzy začnou objevovat na klubových stránkách www.pamk.cz .

03.01.2020

Dakar ještě nezačal a Kolomý už skončil

AKTUALIZOVÁNO. Martin Kolomý, který měl při Rally Dakar plnit úkol rychlé asistence pro Martina Prokopa zničil Forda už při testovací rychlostní zkoušce.

02.01.2020

Martin Prokop s Fordem Raptor vyráží pátý Dakar

Právě v době, kdy uplyne deset let od zahájení úspěšné spolupráce mezi českým Fordem a Martinem Prokopem, odjíždí jeho tým do Saúdské Arábie, aby zkusil štěstí při pátém startu v Rally Dakar. Loni vybojoval skvělé šesté místo.

31.12.2019

Jak se skáče při rallye

Skoky dlouhé desítky metrů jsou jednou z největších atrakcí světového šampionátu v rallye. Letošní mistr světa Kalle Rovanperä z týmu ŠKODA Motorsport prozrazuje, jak technicky zvládnout dokonalý skok.

28.12.2019

Tomáš Tomeček před startem Africa Eco Race

Čtyřiadvacátý dakarský start. Z toho desátý v řadě na Africa Eco Race. Tomáš Tomeček se znovu vrací do Afriky. Svůj Promet/Czechoslovak Group Team dokonce rozšířil ze čtyř Tater na pět. Výsledkové ambice si ale trojnásobný vítěz závodu tradičně nechává pro sebe.

19.12.2019

Macík s Brabcem jsou posedlí Dakarem

Blížící se 42. ročník Rallye Dakar bude pro tým Big Shock Racing plný změn. Jižní Ameriku vystřídá Saúdská Arábie, týmovou liazku nově postavené Iveco. Spolu s pilotem Martinem Macíkem, který se na start postaví už po osmé, bude v kabině speciálu sedět jeho osvědčený navigátor František Tomášek a nový mechanik David Švanda.

19.12.2019

Pierre-Louis Loubet - FABIA R5 mi dodala sebejistotu

Novopečený šampion v kategorii WRC 2 Pierre-Louis Loubet za sebou má řadu skvělých výsledků. Až s vozem ŠKODA FABIA R5 však dokázal dosáhnout na celkové vítězství v mistrovství světa. S koncem vydařené sezóny jsme se ho vyptali na jeho soutěžní začátky i plány do budoucna.

18.12.2019

Chris Ingram - nehoda by znamenala konec kariéry

Mladý britský jezdec Chris Ingram letos v evropském šampionátu předvedl neuvěřitelný souboj – nejen se svými soupeři, ale také s napjatým rozpočtem a obrovským tlakem. Chvílemi to vypadalo beznadějně, ale nakonec všechny překážky překonal a vybojoval mistrovský titul. Letos jsi dosáhl skvělého úspěchu.

17.12.2019

Chris Ingram ovládl Mistrovství Evropy v rally

Osmidílný kalendář letošního již 67. ročníku mistrovství Evropy přinesl nádhernou bitvu o titul do poslední etapy. Až závěrečný podnik mistrovství Evropy v rallye v Maďarsku rozhodl o tom, že se evropským šampionem stal Brit Chris Ingram s vozem ŠKODA FABIA R5 evo

Buggyra slavila 50 let - 2019-11-05

Míla Regner děkuje - 2019-09-28

Dohnala nikdo nedohnal - 2019-08-22

Vážení přátelé, - 2018-09-01Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar