Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

Rally Dakar - potřetí v řadě Peugeot a naposled

Po 8793 kilometrech dun, horských průsmyků, kamenitých tratí a nebezpečí všeho druhu na území Peru, Bolívie a Argentiny získala posádka Carlos Sainz/Lucas Cruz pro PEUGEOT 3008DKR Maxi ve 40. Rallye Dakar velkolepé vítězství.

Rally Dakar -vyhráli v autech Sainz a Nikolajev

Po dni volna se prakticky už nic zásadního nestalo. Vedení si udržoval Carlos Sainz a když se dostal jeho týmový kolega Peterhansel do problémů (o nich píšeme v jiném článku) a ztratil více než hodinu, tak se pozornost týmu soustředila právě na něho.

Rally Dakar - Macík na vynikajícím 5.místě

Závodníci sedlčanského týmu Big Shock Racing v extrémně náročném ročníku Rallye Dakar získali nejlepší česká umístění hned ve dvou kategoriích. Martin Macík, František Tomášek, Jan Mrkva a jejich liazka vybojovali výbornou 5. pozici v poli kamionů, a nováček Jan Brabec na Husqvarně obsadil 39. pozici mezi motocykly.

Rally Dakar - Kolomý smutným rytířem, Šoltys překvapil

Oba piloti týmu Tatra Buggyra Racing dorazili zdárně do cíle Rally Dakar. Martin Kolomý se musel kromě soupeřů prát i s nepřízní osudu, ale přes to Tatru dovezl až do argentinské Córdoby. Martin Šoltys dokázal při své premiérové účasti dojet do cíle na dvanácté pozici.

Lexus pro 24h Nürburgring

Soutěžní tým TOYOTA GAZOO Racing oznámil, že Lexus LC bude nasazen do 46. ročníku vytrvalostního závodu 24 hodin Nürburgringu pořádaného v Německu v termínu 12. - 13. května. Každoroční závod je dle mnohých nejnáročnějším sportovním okruhem světa.

Tomeček - S jiným kamionem bych si na sólo jízdu netroufl

Tomáš Tomeček se zapsal do historie dakarských závodů, když bez navigátora, jen sám v Tatře, úspěšně dokončil Africa Eco Race 2018. A na druhém místě! Poslední, dvanácté etapě, se na původní Rally Dakar vždy říkalo mávací, a tuto tradici při všech deseti ročnících zachovali i pořadatelé Africa Eco Race.

Africa Race - Tomeček stříbrný za de Rooyem

Tomeček

Poslední závodní etapa Africa Eco Race 2018 nebyla ani krátká, ani snadná. Vedla pískem, offroadovými úseky i dunami. Ale přece jen to byl závěr maratonského závodu, a to už se obvykle příliš nedivočí. Vždyť cíl už je tak blízko…

Rally Dakar - skvělý Macík s Liazem

Dramatický průběh má letos i kategorie kamionů, nadvláda ruských Kamazů je najednou ta tam, ale bohužel naše dvě největší naděje – Aleš Loprais a Martin Kolomý jsou už mimo hru. Naopak vynikající čtvrté místo drží Martin Macík a překvapuje nováček Martin Šoltys

Rally Dakar - v polovině vede Peterhansel

AKTUALIZACE 14.1.Po šesti zkouškách, převážně v peruánských dunách, dospěla Rally Dakar do své poloviny a na jezdce a spolujezdce čekal zasloužený den odpočinku. Jestliže si vloni většina účastníků stěžovala na nepříliš náročnou trať, tak letos je to přesně naopak. Mnozí si už sáhli na dno svých silách.

Africa Race - Tomeček opravoval, ale stále je druhý

Myslíte si, že to nejtěžší už máte za sebou, a pak přijde další etapa. Písek, duny a kamení. Krásná etapa, která přesype pořadí ve většině kategorií. Tomáš Tomeček podruhé v závodě opravoval a dočasně se propadl na poslední místo na trati. Ale jely se přece duny… takže v cíli byl druhý, dokonce i před de Rooyem.

Race -nejdelší nemusí být nejtěžší

Nejvíc písku, nejvíc dun, nejkrásnější scenérie, mauritánský přírodní úkaz zvaný Oko Afriky. Devátá etapa patřila k tomu nejlepšímu, co lze v současném dakarském závodění zažít. Je jasné, že tohle přesně sedělo Tomáši Tomečkovi a jeho stoprocentní Tatře.

Africa Race - Tomeček přes problémy udržel druhé místo

Druhá půlka maratonské části závodu o celkem skoro tisíci kilometrech měla v úvodu lehčí duny a rychlou a zrádnou offroadovou pasáž namixovaného s písčitými cestami. Tomeček poprvé a ztratil. Pak ale konečně přišly ty pravé mauritánské duny. A Desert Master dostál své pověsti, a zase to dohnal.

Africa Race - Tomeček třetí v maratonske etapě

První ze dvou okruhových etap, nadto ještě maratonská bez možnosti večerního servisu techniky. Sedmá etapa měřila 486 km, startovala i končila poblíž bivaku, a Tomáš Tomeček na ní zaznamenal třetí čas.

Dakar po Česku v Sosnové

V Jižní Americe se právě rozhořel ostře sledovaný Dakar 2018. Diváci po celém světě napjatě sledují výsledky jednotlivých etap a ti čeští se soustředí především na výkony velmi početné české ekipy na této proslulé dálkové rally.

Africa Race - Tomeček s přehledem druhý

Vstávání ještě za tmy, dlouhý přejezd na hranice s Mauritánií a tam start do zbrusu nové, 211 km dlouhé etapy kompletně vedené po písku a pravých offroadových sekcích. A na konci dunové pole. Taková byla šestá etapa, zároveň pátá pódiová v řadě pro samotářskou pouštní lišku Tomáše Tomečka s Tatrou.

Africa Race - Tomeček drží druhé místo

Pátá etapa z Fort Chacal do Laayoune o délce 436 km byla kompletně nová, nikdy se v rámci nejela. Pořadatelé ji stavěli s ohledem na to, aby přejezd z jejího cíle do bivaku v Dakhle byl co nejkratší.

Africa Race - Tomeček opět druhý

Čtvrtá etapa z Assy do Fort Chacal se svou délkou 497 km stala úplně nejdelší etapou, které se za deset let Africa Eco Race jely. Opět se zde ukázala krása organizace Reného Metge a Jeana Luise Schlessera, když závodníci ráno startovali z bivaku, a odpoledne je z cíle do bivaku dělila vzdálenost necelých dvou kilometrů.

Tatra Buggyra otestovala před Dakarem

Všechny tři posádky týmu TATRA Buggyra Racing v čele s Martinem Kolomým absolvovali závěrečné testování před úvodním zahájením jubilejního 40. ročníku rally Dakar. Pro Martina Šoltyse a tým Adria se jednalo o premiérovou zkoušku s kamionem v písečných dunách.

Africa Race - Tomeček přišel těsně o druhé místo

Třetí etapa z Agdalu do Assy byla zcela typickou marockou rozbíječkou. Rychlá, kamenitá a zejména ve své úvodní části ne moc náročná na navigaci. Cílovým městem Assa projížděl závod při všech devíti předchozích ročnících.

Africa Race - Tomeček druhý v kamionech

Africa Eco Race měla na programu druhou etapu, v níž Tomáš Tomeček, který absolvuje závod sám bez spolujezdce a mechanika, zajel druhý čas a poskočil na celkové druhé místo v kamionech a celkové šestnácté.

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar