Alcar - Konfigurátor kol

Petr Semerád tréninkovém kempu ERC Junior

O uplynulém víkendu se v Lotyšsku odjela soutěž mistrovství Evropy v rally, šotolinová Liepaja Rally. Před samotnou soutěží se uskutečnil tréninkový kemp pro nadějné jezdce rally, který organizuje promotér mistrovství Evropy ERC pod názvem ERC Junior Experience Liepaja 2018.

Setkání mistrů Humpolec -krásné ukončení sezony

Autokrosovou sezonu zakončilo tradiční Setkání mistrů v Humpolci a pan Josef Špaček, předseda AMK Zálesí si mohl po náročné sezoně spokojeně odechnout, ale hlavně může být spokojen. Jen málokde vidíme, jak se areál ode dne vylepšuje a zdokonaluje.

Autokrosové Setkání mistrů již v sobotu v Humpolci

Pětaosmdesát jezdců v devíti divizích je přihlášeno k Bernard Cup Setkání mistrů, které se jede tuto sobotu v Humpolci. Závodit se bude na dvě rozjížďky a finále od 11 hodin, tréninky jsou na programu od 8.45 hodin.

Lacko se stal potřetí vicemistrem Evropy!

Adam Lacko v neděli neponechal v Jaramě nic náhodě a hned v první jízdě si zajistil titul vicemistra Evropy, když dojel třetí. Jeho týmový kolega Oly Janes obsadil stejnou pozici v Grammers Cupu. Tým Buggyra Racing pak senzačně uspěl v Poháru konstruktérů, když obsadil třetí místo.

AK Sedlčany - tituly rozdány, Jordák obhájil

Sedlčanská kotlina byla o víkendu svědkem posledního autokrosového podniku Kontejnery Louda Mistrovství České republiky. V některých divizích byli už známi mistři republiky, v jiných se teprve rozhodovalo, jako například v Super Buggy, kam byla také upřena největší pozornost.

Petra Nikodéma čekají dva poslední závod

Poslední dva autokrosové závody čekají Petra Nikodéma, první již o tomto víkendu v Sedlčanech a o týden později v Humpolci. Zatímco v Sedlčanské kotlině se pojede ještě o mistrovské body, tak v Humpolci je na programu tradiční Setkání mistrů.

Autokrosové finále o víkendu v Sedlčanech

Poslední letošní závod Mistrovství ČR Kontejnery Louda se uskuteční o víkendu v Sedlčanské kotlině. Zatímco Zdeněk antony i Petr Nikodém a Jakub Novotný mají již tituly zajištěné, tak v ostatních divizích se očekávají zajímavé souboje.

Lacko prohrál boj o titul

Boj o titul je u konce. Adam Lacko na francouzském okruhu nedokázal porazit svého největšího rivala Jochena Hahna a prohrál tak souboj o titul evropského šampiona. Čtyřiatřicetiltý pilot se po celý víkend pral především s nastavením svého vozu na nový povrch zdejšího okruhu.

Pozvánka na automobilový slalom

Novinka v kalendáři valašského autosportu. Automobilové závody pro každého nedaleko RZ Lešná. Stačí motoristická přilba a zapnuté bezpečnostní pásy. Ve hře jsou také vstupenky na pražský megakoncert Olgy Lounové.

Finále Edda Cupu do vrchu v Bečově

O víkendu se uskuteční poslední závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Po letech, kdy se závodníci se sezonou loučili na Staré Živohošti, tentokrát z organizačních důvodů připadla pozice posledního závodu z Bečova n. T. do Krásna.

Petter Solberg pojede s Polem GTI R5 ve Španělsku

Mistr světa Petter Solberg (N) se vrací do mistrovství světa v rallye FIA WRC za volantem vozu Volkswagen Polo GTI R5. Solberg a jeho spolujezdkyně Veronica Engan (N) se zúčastní Rallye Španělsko v Katalánsku od 25. do 28. října v kategorii WRC 2.

Setkání mistrů v Sosnové bude 11.listopadu

Na závěr motoristické sezony se každoročně sejdou ti nejlepší závodníci z rally, autokrosu a rallycrossu na Autodromu v Sosnové u České Lípy, aby zde změřili síly na divácky atraktivní trati, ale také hlavně pobavili sebe a množství diváků, které se zde pravidelně sejde.

Petr Semerád a Jirka Hlávka vyhráli Rallysprint série

Hájek Rally Team s posádkou Petr Semerád – Jiří Hlávka se po Rally Jeseníky může těšit ze zisku vítězství v celkovém hodnocení A-Sport Rallysprint série. V jednodenních soutěžích se za celkové vítězství bohužel neuděluje titul mistra ČR v rally.

Kopecký s Dreslerem prakticky již mistry světa

Týden z říše snů zažili čeští fandové automobilového sportu. Minulý víkend vybojoval Patrik Hájek titul mistra světa v motokárách a Lukáš Vojáček vybojoval se Subaru Impreza evropské zlato v kopcích. Evropské tituly získali o víkendu ještě Petr Nikodém a Václav Fejfar v autokrosu a tovární dvojice Jan Kopecký a Pavel Dresler jsou jen prakticky již mistry světa v rallye ERC2.

Václav Fejfar je popáté Mistrem Evropy v autokrosu

Po skvěle takticky zvládnutém závodě Mistrovství Evropy ve francouzském městečku Saint Igny de Vers se lužanský Václav Fejfar stal popáté Mistrem Evropy v autokrosu. Potřetí v divizi Touring Autocross a „nadělil“ i své třetí fábii mistrovský titul.

Petr Nikodém obhájil evropský titul

Předposlední závod Mistrovství Evropy v autokrosu přinesl úspěch českým barvám. Petr Nikodém dojel druhý v divizi Buggy 1600 a stal se podruhé Mistrem Evropy, Václav Fejfar vyhrál divizi Touring Autocross a získal pátý titul, v Junior Buggy vyhrál Jakub Novotný.

Volkswagen Motorsport představil Polo GTI R5

Po soutěžním vozu Polo R WRC přichází Polo GTI R5. Tovární tým Volkswagen získal se soutěžním speciálem Polo WRC čtyři tituly mistra světa v rallye (FIA WRC) v letech 2013 až 2016. Nástupce, vycházející ze sériově vyráběného modelu, byl vyvinut v souladu s pravidly kategorie R5.

Vážení přátelé,

další Barum Czech Rally Zlín je minulostí a myslím, že ročník s číslovkou 48 můžeme hodnotit kladně. Soutěžní posádky opět předváděly skvělé výkony. Po mnoha prosluněných letech jim sice do závodění výrazně promluvilo nepříznivé počasí, ale právě to soubojům dodalo dramatičnost a náboj až do samotného závěru.

Jan Talaš vítězem Peugeot Cupu

Barum Rally byla posledním podnikem pětidílného Peugeot Rally Cupu CZ 2018. Účastníci tohoto seriálu se tentokrát utkali nejen mezi sebou, ale také s evropskými juniory na vozech Peugeot 208 R2.

Most přeje odvážným a připraveným

Po měsíc a půl trvající pauze bude o víkendu závodem v Mostě zahájena druhá polovina evropského šampionátu tahačů. Poprvé od sezóny 2010 a zlatých časů Davida Vršeckého, dorazí na domácí okruh v roli obhájce titulu český pilot Adam Lacko.