Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

04.12.2022

Světová rally v Čechách

Na podzim začaly probleskovat zprávy, že by se v České republice, Německu a Rakousku měla uskutečnit soutěž světového šampionátu v rally. Před několika dny byl zveřejněn kalendář FIA a v něm se skutečně objevila Central Europe Rally v termínu 25. až 29.října 2023.

02.12.2022

Tomáš Tomeček z Dakaru na Dakar

Tomáš Tomeček potřetí v řadě vyráží do Saúdské Arábie na Dakar Rally, aby tam se svou Tatrou 815 pracoval jako rychlá asistence pro Can-Amy špičkového mezinárodního týmu South Racing. Přitom zcela nedávno, v říjnu, sólo jízdou v kabině Tatry dokázal zvítězit v kategorii kamionů na Africa Eco Race a na přípravu vozu na další misi měl jen několik týdnů.

02.12.2022

Bernardýnská erzeta nabídne speciální valašskou cenu

V zítřejší Mikuláš Rally 2022 najdeme rychlostní zkoušku s neobvyklým názvem Bernardýnská podle názvu plemene psa. Dlouholetý chovatel Josef Gerych z Trnavy je známý svým vyhlášeným chovem těchto psů a právě tato erzeta v délce 4,34 km se jede přímo u chovatelské stanice Svatobernardských psů.

02.12.2022

Karel Berger - premiérová sezona s Osellou

Karel Berger je jedním z jezdců, který na začátku sezony představil nové závodní náčiní, a to vrchařský speciál Osella PA21. Po dvouleté pauzičce absolvoval celý šampionát MČR a FIA CUP. Celou sezonu se postupně učil s novým monopostem a sbíral pečlivě bodíky.

01.12.2022

Martin Macík - Dakar bude extrémnější než předchozí ročníky

Rallye Dakar 2023 se rozjíždí. Nový kamion pilota Martina Macíka, pojmenovaný Čenda, v Marseille úspěšně prošel technickými přejímkami a spolu s dalšími závodními i doprovodnými vozy vyplouvá ke břehům Saúdské Arábie.

01.12.2022

Lopraisův recept na dlouhý Dakar 2023: Hlavně klid!

Soutěžní a doprovodná technika Instaforex Loprais Teamu zamířila do jihofrancouzského Marseille, kde ji čeká první část přejímek před Rally Dakar 2023. Odtud bude po nalodění odeslána do Saúdské Arábie, kde na Silvestra odstartuje pětačtyřicátý ročník slavného pouštního maratonu.

30.11.2022

Štolfa - Hawel končí s Roverem

Od roku 2016 do roku 2022 startovala posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel (Miroslav Krčmář) v soutěžích Mistrovství ČR v rally historických vozů převážně s vozy značky Rover. Nejdříve s Roverem Metro GTi, pak i se silnějším a robustnějším Roverem 220 GTi.

29.11.2022

Mikulášská rallyshow ve Slušovicích tuto sobotu

L.Vlček

Rozmanité a pestré startovní pole hlásí závěrečný motoristický podnik zapsaný v kalendáři Autoklubu České republiky – Síť21 Mikuláš Rally 2022. V seznamu přihlášených najdeme celkem 63 posádek.

28.11.2022

Pražský rallysprint vyhrál Jan Dohnal

J.Dohnal

Hlavním smyslem Pražského rallysprintu měla být především show pro diváky a poděkování za jejich přízeň během roku. Jenže během let se z rallysprintu „Okolo Strahova“ stalo urputné závodění o vteřinky a zábava se vytrácela, až na výjimky.

25.11.2022

Barum Rally opět součástí evropského šampionátu

Kalendář Mistrovství Evropy v rally (ERC) čítá na příští rok osm podniků, které se uskuteční v osmi různých státech. Podobně jako v předchozích letech v něm figurují organizátoři Barum Czech Rally Zlín. Prestižní šampionát zavítá opět do České republiky v termínu 18. – 20. srpna 2023.

24.11.2022

Autodrom Most - termíny v roce 2023

Vrcholem mostecké sezóny 2023 bude opět mistrovství světa superbiků, které přináší důležité novinky ve vstupném a ubytování fanoušků. V kalendáři nechybí ani tradiční mistrovství Evropy tahačů Czech Truck Prix a třetí nejvýznamnější akcí mostecké sezóny 2023 bude The Most CLASSIC – automobilový festival zahrnující rakouskou sérii Histo cup.

24.11.2022

Filip Hartman - autokros je srdcová záležitost

Text a foto J.Lasík Říká se za vším hledej ženu. A toto přísloví u Hartmanů platí doslova. Protože, když jsme se Filipa Hartmana, úspěšného autokrosového jezdce divize Buggy 1600 zeptali, co jej přivedlo k autokrosu – tak bez rozmýšlení odpověděl – maminka.

18.11.2022

Pražský rallysprint na Strahově a na Mořině

Celkem jedenašedesát vozů, z toho osmnáct špičkových speciálů kategorie R5/Rally2 a k tomu i pět třešniček na dortu s označením WRC, tolik čítá startovní listina XXVII. TipCars Pražského Rallysprintu, který proběhne už v sobotu 26. listopadu 2022.

11.11.2022

Martin Macík představil svůj plán pro Dakar 2023

Martin Macík míří na svůj 11. Dakar, který bude v mnoha ohledech jiný než ty předchozí. Na trať vyjede v novém kamionu pojmenovaném Čenda. Poprvé společně startovali na nedávné Rallye du Maroc a vyhráli. Na Dakaru 2023 Macíkův speciál po 11 letech, na počest nového generálního sponzora, změní barvy – bude oranžovo černý.

11.11.2022

Filip Mareš hodnotí Lausitz Rally

Neúčast na závěrečném klání českého mistrovství, kterým byla říjnová 3-Städte Rallye, otevřela Filipu Marešovi a Radovanu Buchovi dveře k zajímavě výzvě. Díky ušetřeným financím a podpoře partnerů se mohli vydat na ADMV Lausitz Rallye, a změřit síly s ostřílenými šotolinovými specialisty.

09.11.2022

Tereza Bartáková - autokros je můj koníček

Krásné třetí místo v Lady Cupu, který je vypsaný pro dívky startující v Junior Buggy, obsadila Terezka Bartáková z Lomničky u Tišnova. Pokud byste ji chtěli potkat v depu autokrosových závodů, tak hledejte Barta ze Simpsonových. Bart je totiž její talisman, a protože jsou Bartákovi, tak Bart Racing Team.

07.11.2022

ŠKODA FABIA RS Rally2 při premiéře vyhrála

Úspěšná závodní premiéra vozu ŠKODA FABIA RS Rally2: Nová generace rallyového speciálu z Mladé Boleslavi s Norem Andreasem Mikkelsenem za volantem a Torsteinem Eriksenem na sedadle spolujezdce dokončila německou Lausitz-Rallye vítězstvím.

06.11.2022

Setkání mistrů - autokrosaři a Enge nezklamali

D.Stříteský

Sezonu už 21 let uzavírá Setkání mistrů na autodromu v Sosnové a nejinak tomu letos. Akce začíná volnými jízdami, letos většinou za deště, a tak si přišli na své jezdci i několik zmoklých diváků. Odměnou jim byly jízdy plné smyků, zatímco v sobotu, se už bohužel vytratila show a většina jezdců upřednostňuje čistou okruhovou stopu.

03.11.2022

Setkání mistrů s padesátkou startujících

V.Štětina

Seznam startujících na Setkání mistrů se v minulých dnech rozšířil ještě o několik jmen, tak dnes čítá 48 startujících v rally, autokrosu, rallycrossu, závodech do vrchu a historických automobilech.

01.11.2022

Setkání mistrů s Nikodémem a Pechem, Rohlena nabízí svezení

Sezona automobilových závodů už definitivně skončila v uplynulých týdnech anebo dnech, jako například v sobotu při Rally Vsetín. Poslední boje o vteřiny jsou dobojovány a o mistrovských titulech je už jasno. To je ideální čas k přepnutí z módu závod do módu zábava a show.Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar