Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

25.09.2023

Nikodém a Florián obhájili evropské tituly v autokrosu

Pausu mezi dvouzávodem ve Francii a Itálii a posledním evropským podnikem ve Španělsku vyplní závěrečný závod mistrovství republiky v Sedlčanech o nadcházejícím víkendu.

21.09.2023

Petr Nikodém o francouzském stříbře

Tak je to tu. Celý letošní maraton se blíží ke svému konci a první dílek závěrečné etapy máme za sebou. Pro osmý závod z deseti, Evropského šampionátu, jsme se vrátili zpět do Francie - Saint Igny de Vers.

19.09.2023

Invelt Rally Pačejov - dramatický závěr pro Pecha

Letošní mistrovství ČR v automobilových soutěžích vyvrcholilo 44. ročníkem Invelt Rally Pačejov. Poslední soutěž PSG mistrovství ČR se odehrávala ve stejném scénáři, jako všechny předchozí rally, to znamená ve znamení souboje Jana Kopeckého se Škodou Fabia R5 a Václava Pecha s Fordem Focus WRC.

05.09.2023

Petr Nikodém - zlato z přerovského bláta

Počasí se nám chytlo s technikou za ruce a dohodly se, že si užijeme další víkend jako na horské dráze, přičemž prst na mapě nám udeřil na poslední letošní závod u nás doma a po ne příliš vydařené Pace, jsme si chtěli v Přerově spravit chuť.

04.09.2023

AK Dolní Bousov - autokros na ruby

Před několika roky se rozhodli v Dolním Bousově pořádat jednodenní mistrovský autokros, zatímco všechny ostatní závody jsou dvoudenní. Letos se jim to však vymstilo a jen díky malému počtu startujících se podařilo závod odjet, a to i vzhledem k tomu, že se neodjely všechny jízdy.

29.08.2023

Peugeot Cup ovládl na barumce Jaromír Tarabus

Za velkého vedra proběhl dvaapadesátý ročník Barum Czech Rally Zlín. Seriál Peugeot Rally Cup byl ve Zlíně zastoupen sedmi posádkami, které poměřily své síly s početnou evropskou konkurencí. V hodnocení cupu excelovala od začátku dvojice Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát, která zvítězila ve všech rychlostních zkouškách.

28.08.2023

AK Přerov - vyhráli pořadatelé, Nikodém a Florián

Sedmé dějství evropského šampionátu se odehrálo o víkendu v Přerově, ale moc nescházelo a závod se nejel. Sobota proběhla ještě v pořádku, ale noční bouře zanechala po sobě doslova a do písmene spoušť.

25.08.2023

Eliška Plná míří do FIA GIRLS ON TRACK - RISING STARS

Motoristický sport není už dávno pouze výsadou mužů, ale v mnoha automobilových disciplínách se stále častěji prosazují ženy. A právě pro příslušnice něžného pohlaví vypsala FIA ve spolupráci s Komisí pro ženy v motoristickém sportu už čtvrtý ročník FIA Girls on Track – Rising Stars.

25.08.2023

Jan Kopecký hodnotí Barum Rally

Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek veze z náročné Barum Czech Rally Zlín titul v Mistrovství ČR v rally. O silné a vyrovnané konkurenci svědčil už začátek soutěže, kdy se během úvodních pěti rychlostních zkoušek ve vedení vystřídalo pět různých posádek. Až pak, na náročné a dlouhé rychlostní zkoušce Troják, se pole začalo trhat.

23.08.2023

Adam Králík završil sezonu ve skupině 5 titulem

Adam Králík, jezdec týmu Rabbit Czech Racing, zvítězil během uplynulého víkendu v obou závodech na Albrechtickém kopci v Lanškrouně a tímto výsledkem si zajistil v posledním podniku sezóny letošní mistrovský titul ve skupině 5 českého šampionátu automobilových závodů do vrchu.

23.08.2023

Přerov přivítá evropský autokros

Poslední srpnový víkend se v Přerově uskuteční vrcholný podnik českého motoristického sportu. Legendární závodiště v Přerovské rokli přivítá sedmý závod FIA Mistrovství Evropy v autokrosu. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program včetně letecké show Martina Šonky. Již nyní si můžete zajistit vstupenky v předprodeji za výhodnějších podmínek.

22.08.2023

Věroslav Cvrček hodnotí barumku a Paddona

Barum Rally jsme původně neměli v plánu, ale protože sezona zatím probíhala skvěle, rozhodli jsme se startovat i zde. Velkou zásluhu na tom má i pan Victor Barreto, který je velký srdcař a již podruhé podpořil náš start na Barumce.

22.08.2023

Opel Corsa Rally4 vyhrála 2WD na Barum Rally

Během víkendu se v okolí Zlína jela tradiční Barum Rally, započítávaná do FIA Mistrovství Evropy. Na startu se sešlo hned osm speciálů Opel Corsa Rally4, jejichž přední kola pohání spalovací motor o výkonu 156 kW/212 k, které nakonec zářily i ve finálových výsledcích

21.08.2023

Konec spekulacím - program Středoevropské rally odtajněn

Po několika změnách je program Středoevropské rally (CER), předposledního závodu seriálu mistrovství světa v automobilových soutěžích, definitivní. Novinkou je super speciální rychlostní zkouška, která se pojede hned po ceremoniálním startu ve čtvrtek 26. října na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli.

21.08.2023

Barum Rally vyhrál Pech i Kopecký

Jak to už bývá historie se opakuje. Barum rally započítávaná do ME i M ČR má stejně jako v roce 2004 dva vítěze. Tehdy byl se Škodou Octavia WRC nejrychlejší Jan Kopecký, ale protože vozy WRC nesměly bodovat, tak se vítězem se stal Jean Joseph Simon s Renaultem Clio. Letos byl v cíli regulérně první Václav Pech, ale ani on nesměl bodovat do ME, tak zvítězil jak v ME tak MČR Jan Kopecký a stal se mistrem republiky.

17.08.2023

Nikodém - souboj se Stubbem ukončila poloosa

Po dlouhé době si kalendář vzpomněl, že taky existuje mistrovství České republiky, a když už jsme se skrze sezonu, tak rozjeli, zřejmě neměl v úmyslu nás zpomalovat a naservíroval mám závody v Poříčí nad Sázavou.

17.08.2023

Do Peugeot Cupu se vrací Jaromír Tarabus

V seznamu přihlášených figuruje celkem 14 posádek s vozy Peugeot 208 Rally4 z deseti evropských států, čtyři dvojice budou startovat s původní variantou 208 R2. Značka Peugeot tak má ve startovní listině početné zastoupení, do seriálu Peugeot Rally Cup je přihlášeno 9 posádek.

17.08.2023

Dominik Stříteský má s barumkou nevyřízené účty

Nadcházející Barum Czech Rally je nejen podnikem Mistrovství Evropy a nejnáročnější rally v seriálu PSG Mistrovství ČR, ale také domácí rally pro Vančík Motorsport, který připravuje a nasazuje Škodu Fabii Rally2 Auto Podbabská Škoda MOL týmu.

15.08.2023

AK Poříčí - Stubbe potvrdil své kvality

Mezinárodní mistrovství České republiky a Zonu střední Evropy hostila o víkendu skvěle připravená trať na Poříčské Homolce. K úpravě trati velkou měrou přispěla opět firma Radka Jordáka a stejně jako už v minulosti se opět potvrdilo, že dobrý skutek musí být po zásluze potrestán

10.08.2023

Poříčská Homolka ožije autokrosem už o víkendu

Přehlídkou hvězd nejen českého, ale i evropského autokrosu, bude letos závod v Poříčí nad Sázavou. Podnik Mezinárodního mistrovství republiky a Mistrovství zóny střední Evropy se na Homolce uskuteční 12. – 13. srpna.Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar