Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

30.07.2021

Dominik Stříteský debutoval v evropském šampionátu v rallye

Bezprecedentních téměř padesát vozů nejvyšší kategorie Mistrovství Evropy, záplava mimořádně silných domácích jezdců a první krok Dominika Střítestkého do Mistrovství Evropy, to byla pro náš tým letošní Rally di Roma Capitale.

28.07.2021

Erik Cais předvedl v Itálii drtivý finiš a dojel desátý

Jeden z nejlepších výkonů své kariéry předvedl Erik Cais na Italské rallye. V soutěži evropského šampionátu se na začátku propadl až na 21. místo, v cíli ale bral body za skvělou desátou příčku. V poslední rychlostní zkoušce byl dokonce druhý nejrychlejší.

28.07.2021

AK Přerov - Kuba Kubíček o havárii Davida Horáka

Mezinárodní mistrovství České republiky pokračovalo druhým závodem v Přerově na trati v Údolí mamutů. Největším překvapením byl start Oty Výborného v nejsilnější divizi Super Buggy a moc nechybělo a hned vyhrál.

25.07.2021

Tomáš Vrátný s novým truckem na Baja Aragon třetí

Poněkud netradičně startovala ve španělském Teruelu v pátek 23. července v 8.30 populární rallye Baja Spain neboli Baja Aragon. Závodní team společnosti Fesh Fesh Group Tomáše Vrátného přijel na start s novým speciálem. Je to jedno z „ostrých“ testování na Rallye Dakar.

25.07.2021

Martin Macík vyhrál Baja Aragon

Tým Big Shock! Racing slaví další úspěch, s přehledem zvítězil v kategorii kamionů závodu Baja Aragon. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda, ve speciálu sestrojeném v týmových dílnách, vedli celkové pořadí od startu první etapy až do závěrečné cílové rovinky.

22.07.2021

Macík odstartuje sezónu na Baja Aragon

Tým Big Shock! Racing zahajuje novou závodní sezónu ve Španělsku. Už tento víkend se osvědčená posádka ve složení Macík, Tomášek, Švanda zúčastní dálkové rally Baja Aragon. A další závody na sebe nenechají dlouho čekat.

21.07.2021

Peugeot Rally Cup uzavřel první polovinu sezony

Celkem devět posádek seriálu Peugeot Rally Cup odstartovalo do 48. ročníku Rally Bohemia. Ve startovní listině přibyl další speciál Peugeot 208 Rally4 a několik nových tváří. Celý podnik se nesl ve znamení čísla tři. Třetí podnik sezóny, tři turba na startu, třetí vítězství v řadě pro posádku Dohnal-Švec a ve třídě R2 rovněž třetí vyhraný závod pro Dominika Brože.

21.07.2021

Martin Šoltys končí u Buggyry, jedničkou je Casale

Nic netrvá věčně, ani působení Martina Šoltyse v barvách Buggyry není v tomto ohledu výjimkou potvrzující pravidlo. Čtyřnásobný účastník Rally Dakar má za sebou účast na nejnáročnějším dálkovém podniku světa jak v Jižní Americe, tak v Saúdské Arábii.

20.07.2021

Petr Nikodém prolomil smůlu a vyhrál autokros ve Francii

Mistrovství Evropy v autokrose pokračovalo po závodech v Litvě a Lotyšsku třetím závodem ve Francii. V obou úvodních podnicích se nedařilo Petru Nikodémovi, ale na trati v Saint Georges prolomil konečně smůlu a poprvé v životě vyhrál prestižní kategorii Super Buggy.

20.07.2021

Erik Cais porazil v Rakousku legendu a zrychlil na šotolině

Kluzké asfaltové cesty po dešti, členité tratě, kopce… To jsou podmínky, které Eriku Caisovi vyhovují. A český pilot toho dokázal využít, v rakouské Rallye Weiz skončil na druhém místě. V náročné soutěži vyhrál čtyři rychlostní zkoušky a porazil místní legendu – Raimunda Baumschlagera.

15.07.2021

Vítězný comeback Věrky Pečenkové na bohemce

Spolujezdkyně Věrka Pečenková má na svém kontě okolo šedesáti soutěží, ale v posledních letech seděla v „ostrém“ autě jen výjimečně. Naposledy s Karlem Dawsonem při německé Thüringen rallye 2016. Pak už to byly jen sporadické starty v kategorii Rallye Legend.

15.07.2021

Havárie Jana Brožka ve Štikovské rokli

V divizi Touring Autocross nastoupilo k prvnímu závodu ve Štikovské rokli jedenáct jezdců, aby bojovali o body do domácího šampionátu. Mezi nimi i Jan Brožek se Škodou Fabia, jejíž motor byl důkladně repasován a dostal i novou elektroniku.

14.07.2021

AK Nová Paka - Kubíček, Hartmann, Šimurda...

Se zpožděním začala evropská i domácí autokrosová sezona, ale ze slova mnoha pořadatelů je cítit určitá nejistota, co se nakonec podaří odjet. Vloni bylo mistrovství Evropy zrušené, u nás se nakonec odjelo několik podniků.

14.07.2021

Petr Nikodém - smůla se snad jednou unaví

Přijeli jsme na závody s jedinečnou možností vyzkoušet evropské gumy, které jsme hodlali využít. I za cenu horších časů a ovladatelnosti jsme nutně potřebovali důležité poznatky pro nastavení startů, které pro nás byly asi zatím největší slabinou.

12.07.2021

Rally Bohemia - Kopecký po deváté, Stříteský potvrdil talent

Kopecký

Rally Bohemia, dříve Rallye Škoda má za sebou 48 ročníků, které se mohou pochlubit krásnými rychlostními zkouškami. I když Kokořínsko nebo Skuhrov jsou už dávno minulostí, tak je soutěžáci stále řadí mezi ty nej u nás. Také letos dokázal Petr Pavlát postavit zajímavou trať okořeněnou i novými nebo staronovými úseky.

08.07.2021

Rally Bohemia před startem

Ve středu 7. července si přihlášené posádky převzaly itineráře 48. ročníku Rally Bohemia a hodinu po poledni vyrazily na seznamovací jízdy. Před jejich zahájením nám přední jezdci domácího šampionátu prozradili, co od letošního ročníku očekávají.

08.07.2021

Peugeot Rally Cup pokračuje na Bohemii

Populární bohemka je také třetím podnikem seriálu Peugeot Rally Cup CZ 2021, který letos vstoupil do svého pátého pokračování a poprvé je rozdělen do dvou samostatných tříd.

07.07.2021

Domácí autokrosový šampionát začíná v Nové Pace

Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu zahájí o víkendu 9. - 11. července závody ve Štikovské rokli u Nové Paky. Sejdou se zde závodníci v deseti kategoriích a do depa začnou najíždět někteří už od čtvrtka.

07.07.2021

ME Vilkyciai - Šimurda prolomil smůlu

Prakticky stejný počet jezdců jako v Bausce se sešel na startu druhého závodu Mistrovství Evropy v autokrosu v litevském městečku Vilkyciai. Zajímavé souboje se odehrály ve všech kategoriích, ale zatím jsou neoficiální výsledky tří kategorií.

30.06.2021

Petr Nikodém hodnotí první Evropu v Bausce

Už to i chvíli vypadalo, že jsme té smůle ujeli, ale ta mrcha nás nakonec stejně dohnala. Byl to asi jeden z nejtěžších víkendů co jsme jeli, již od pátku nás provázela spousta starostí a problémů. Naštěstí nebyl ani čas se o ně dělit.

Rally Klatovy zrušena - 2020-10-27Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar