Subaru LEVORG 2017

Alcar - Bezpečná kola pro radost

MOGUL Dakar Setkání bude 26. března

Autodrom Sosnová se už potřetí stane hostitelem největšího českého setkání závodníků z Dakaru současnosti i minulosti. Na trati se představí technika českých týmů v akci, protože Autodrom Sosnová je pro MOGUL Dakar Setkání přestavěn do podoby, která nabízí předvedení techniky na náročné trati s offroadovými i silničními prvky.

Pravidla a přihlášky do Peugeot Total Rally Cup

Peugeot, Total a Gekon Racing uzavřely v lednu letošního roku partnerství, jehož výsledkem je značkový pohár, nově označovaný jako PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017. První ročník poháru je výhradně určen posádkám s vozy Peugeot 208 R2 a uskuteční se při pěti českých závodech.

Rallye Šumava a Historic Vltvava koncem dubna

Úspěch minulých ročníků klatovských soutěží je až zavazující., a tak nehodlají organizátoři z Pošumavského auto moto klubu nic ponechat náhodě a už teď pilně pracují na ročníku 2017 ve dnech 21. - 22. dubna.

Švédská rally - Tidemand s Fabií vyhrál WRC2

Tovární jezdec ŠKODA Pontus Tidemand si na Švédské rally dojel pro vítězství ve WRC 2 a nadchl tak tisíce svých krajanů. Poté, co mu loni vítězství uniklo, letos 26letý jezdec s Jonasem Anderssonem suverénně dominoval ve Švédské rallye.

S Martinem Vondrákem o kopcích

Mezi úspěšné sezóny můžou zařadit tu loňskou novopačtí bratři Martin a Petr Vondrákovi. Se svými závodními speciály se již pěknou řádku let vydávají vstříc časomíře, která jejich čas stopne někde na "vršku". A to jak na domácích kopcích, tak na těžkých tratích v rámci Mistrovství Evropy. S Martinem jsme probrali sezónu 2016 a zároveň i výhled na závody v roce letošním.

Valašská rally se vrací do „velkého mistráku“

Loňská snaha pořadatelského týmu Valašské rally vrátit soutěž na výsluní českého rallysportu se naplňuje. V sedmidílném kalendáři MČR v rally je 36. ročník Rocksteel Valašské rally úvodním podnikem. Soutěž se uskuteční ve dnech 24. – 26. března s centrem ve Valašském Meziřící, mnohem více času ovšem posádky stráví v areálu Tatry v Kopřivnici.

Martin Macík na Dakaru

Trocha čísel o Dakaru 2017. Na startu bylo 316 strojů – 83 automobilů, 50 kamionů, 146 motocyklů, 37 čtyřkolek, 500 závodníků z 59 národností, 1460 akreditovaných novinářů (ČR 7), 4,4 milionu diváků. Soutěž měřila 9000 km, z toho speciálky 2300 km, když byly dvě etapy zrušeny a jedna zkrácena.

Peugeot Total Trophy v České republice

V Mistrovství ČR v rally se letos poprvé představí nový pohár pro vozy Peugeot 208 kategorie R2, a to pod názvem PEUGEOT TOTAL TROPHY 2017. Jeho promotérem bude Gekon Racing, hlavními partnery budou značka Peugeot v ČR a společnost Total ČR.

Rallye Monte Carlo - Mikkelsen se Škodou vyhrál WRC2

Andreas Mikkelsen vytvořil další milník v úspěšné historii týmu ŠKODA Motorsport. Norská hvězda rally triumfovala hned při svém prvním startu s vozem ŠKODA FABIA R5 spolu s navigátorem Andersem Jægerem v klasifikaci WRC 2 na 85. Rally Monte Carlo.

Škoda si na Rally Monte Carlo připomene triumf Š 130 RS

ŠKODA Motorsport si na Rally Monte Carlo připomene legendární triumf značky před 40 lety na stejném místě. Vozy ŠKODA FABIA R5 továrního týmu se na startu sezóny FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) představí s modrými a červenými pruhy.

Rallye Dakar - první tři místa pro Peugeot

Nové vozy PEUGEOT 3008DKR s posádkami Peterhansel/Cottret, Loeb/Elena a Despres/Castera po 9000 km dlouhé jízdě přes Paraguay, Bolívii a Argentinu zakončily Rallye Dakar 2017 v cíli v argentinském Buenos Aires obsazením kompletních stupňů vítězů.

Bonver Team - Africa Race a Rallye Dakar (12)

Bonver Dakar Project byl jedním ze dvou týmů na světě a mimo Ruský tovární Kamaz jediným soukromým týmem, jenž současně postavil své vozy na starty Rallye Dakar i Africa Eco Race.

Bonver Team - Africa Race a Rally Dakar (11)

Poslední „závodní“ etapy v pátek absolvovali účastníci obou pouštních maratónů. Mezi nimi všichni, kdo nastoupili s podporou, či ve spolupráci s Bonver Dakar Project týmem na jejich starty.

Bonver Team - Africa Race (9)

Jaroslav Valtr, Rostislav Plný a Filip Škrobánek vítězí mezi kamiony v deváté etapě Africa Eco Race. Miroslav Zapletal je ve stejné etapě stříbrný mezi automobily absolutně a Tomáš Tomeček bere stříbro mezi kamiony.

Bonver Team - Africa Race a Rallye Dakar (8)

V úterý opustil konvoj Africa Eco Race po dvou dnech mauretánský Tiwilit a přesunul se směrem na jih do Azougui. Posádky čekalo 453 kilometrů, z čehož 425 bylo závodních. Povrch byl podobný včerejšímu - písečný podklad, místy s dunami, občas proložený vegetací.

ARC Bratislava slaví double v Asian Le Mans Series

Stáj ARC Bratislava ovládla třetí závod Asian Le Mans Series v thajském Buriramu způsobem stylem šampionů. V početné kategorii prototypů LMP3 zvítězila a byla druhá. Do cíle dojela obě auta stylově těsně za sebou.

Bonver Team - Africa Race a Rallye Dakar (7)

Sedmá etapa Africa Eco Race byla první z takzvaných loopů, tedy etap, kdy je místo startu rovněž místem cílovým. Tím místem byl Tiwilit. Délka etapy byla sice „jen“, ale vzhledem k minimálním přejezdům, se 414 měřených kilometrů řadí ke standardu afrických etap.

Bonver Team - Africa Race a Rally Dakar (6)

Šestou v pořadí Africa Eco Race byla nedělní 744 kilometrů dlouhá etapa z Dakhly do Tiwilitu, která zahrnovala také 172 kilometrů rychlostního testu, a konvoj se v jejím průběhu přesunul z Maroka do Mauretánie. Po volném dni tak čekal na posádky nejdelší úsek celé rallye.

Bonver Team - Africa Race a Rally Dakar (5)

Remz El Quebir – Dakhla, přejezd z Maroka do Mauretánie, 695 km, start z bivaku a 456 km měřených. Takto nějak měl vypadat program čtvrteční etapy Africa Eco Race. Start měřeného úseku byl však vinou povodní a následnému protržení přehrady u Iayounee posunut o 185,5 kilometrů.

Bonver Team - Africa Race a Rallye Dakar (4)

Čtvrtou etapou, která vedla z Assa do Rems El Quebiru se dostala Africa Eco Race do třetiny své délky. 409 kilometrů, dlouhé klání, kdy se závodilo od začátku až do konce, nedopadlo výsledkově pro České zástupce vůbec špatně.