Subaru LEVORG 2017

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Bonver Team - Africa Race a Rallye Dakar (12)

Bonver Dakar Project byl jedním ze dvou týmů na světě a mimo Ruský tovární Kamaz jediným soukromým týmem, jenž současně postavil své vozy na starty Rallye Dakar i Africa Eco Race.

Bonver Team - Africa Race a Rally Dakar (11)

Poslední „závodní“ etapy v pátek absolvovali účastníci obou pouštních maratónů. Mezi nimi všichni, kdo nastoupili s podporou, či ve spolupráci s Bonver Dakar Project týmem na jejich starty.

Bonver Team - Africa Race (9)

Jaroslav Valtr, Rostislav Plný a Filip Škrobánek vítězí mezi kamiony v deváté etapě Africa Eco Race. Miroslav Zapletal je ve stejné etapě stříbrný mezi automobily absolutně a Tomáš Tomeček bere stříbro mezi kamiony.

Bonver Team - Africa Race a Rallye Dakar (8)

V úterý opustil konvoj Africa Eco Race po dvou dnech mauretánský Tiwilit a přesunul se směrem na jih do Azougui. Posádky čekalo 453 kilometrů, z čehož 425 bylo závodních. Povrch byl podobný včerejšímu - písečný podklad, místy s dunami, občas proložený vegetací.

ARC Bratislava slaví double v Asian Le Mans Series

Stáj ARC Bratislava ovládla třetí závod Asian Le Mans Series v thajském Buriramu způsobem stylem šampionů. V početné kategorii prototypů LMP3 zvítězila a byla druhá. Do cíle dojela obě auta stylově těsně za sebou.

Bonver Team - Africa Race a Rallye Dakar (7)

Sedmá etapa Africa Eco Race byla první z takzvaných loopů, tedy etap, kdy je místo startu rovněž místem cílovým. Tím místem byl Tiwilit. Délka etapy byla sice „jen“, ale vzhledem k minimálním přejezdům, se 414 měřených kilometrů řadí ke standardu afrických etap.

Bonver Team - Africa Race a Rally Dakar (6)

Šestou v pořadí Africa Eco Race byla nedělní 744 kilometrů dlouhá etapa z Dakhly do Tiwilitu, která zahrnovala také 172 kilometrů rychlostního testu, a konvoj se v jejím průběhu přesunul z Maroka do Mauretánie. Po volném dni tak čekal na posádky nejdelší úsek celé rallye.

Bonver Team - Africa Race a Rally Dakar (5)

Remz El Quebir – Dakhla, přejezd z Maroka do Mauretánie, 695 km, start z bivaku a 456 km měřených. Takto nějak měl vypadat program čtvrteční etapy Africa Eco Race. Start měřeného úseku byl však vinou povodní a následnému protržení přehrady u Iayounee posunut o 185,5 kilometrů.

Bonver Team - Africa Race a Rallye Dakar (4)

Čtvrtou etapou, která vedla z Assa do Rems El Quebiru se dostala Africa Eco Race do třetiny své délky. 409 kilometrů, dlouhé klání, kdy se závodilo od začátku až do konce, nedopadlo výsledkově pro České zástupce vůbec špatně.

Martin Prokop po hodinové penalizaci osmnáctý

364 ostrých kilometrů a extrémní nadmořská výška až 5.000 metrů byly hlavní jmenovatele nástrah třetí etapy. Jediný český zástupce v kategorii automobilů Martin Prokop s navigátorkou Ilkou Minor do ní vstupovali z šestnáctého místa a během jejího průběhu se prokousávali výsledkovou listinou až na skvělé deváté místo.

Bonver Team - Africa Race a Rally Dakar (3)

Upravit nastavení auta a udržet za sebou Rusa Kuprianova, to byl pro třetí etapu Africa Eco Race hlavní cíl Jaroslava Valtra, který společně s Rostislavem plným a Filipem Škrobánkem hájí barvy týmu Bonver Dakar Project v africkém pouštním maratonu.

Bonver Team na Africa Eco Race a Rally Dakar

Druhá etapa Africa Eco Race byla svými 393 kilometry, z čehož celých 320 tvořilo rychlostní test, na rozdíl od pondělního „seznamovacího“ úseku už skutečnou závodní etapou. Závodit se začalo hned od startu v Domaine Moulay a vydechnout si posádky mohly až před dojezdem do Tagounite.

Soutěžní 100. Škoda Fabia R5 pro Weverse

Stý automobil Škoda Fabia R5 byl dodán zákazníkovi z Nizozemska. Tým Erika Weverse převzal jubilejní auto v Mladé Boleslavi. Toto předání je dalším milníkem pro úspěšný model ŠKODA FABIA R5.

Tomeček- Druhá marocká etapa přinesla snad vše

I druhá marocká etapa naplnila to, co organizátoři na večerním briefingu slibovali, a to sice náročnou podívanou, do které se podařilo vtěsnat písek, duny, náročné kamenité úseky i rychlé pisty. Tatra Promet/Czechoslovak Group týmu Tomáše Tomečka nakonec dorazila do cíle mezi kamiony na čtvrtém místě.

Tomeček - závod je rozjetý podle plánu

První marocká etapa Africa Eco Race 2017 přinesla přesně to, co organizátoři slibovali – byla rychlá, plná kamení, místy velmi úzká a náročná na navigaci. Po necelých šestaosmdesáti kilometrech byly rozestupy mezi nejlepšími kamiony minimální.

Škoda Motorsport - Mikkelsen pojede Monte Carlo

Po mimořádně úspěšném roce 2016 odstartuje tým ŠKODA Motorsport do nové rallyové sezóny s překvapením. Na Rally Monte Carlo od 19. do 22. ledna 2017 bude v továrním týmu hostovat Andreas Mikkelsen s navigátorem Andersem Jægerem a pojede s vítězným vozem ŠKODA FABIA R5.

Gekon Racing vstupuje do WRC2

Milovická stáj Gekon Racing má za sebou úspěšnou sezonu. Ale také nové výzvy pro rok 2017. Nadále zůstane aktivní ve světovém šampionátu, jen se seriálu JWRC se přesune o stupínek výše, do WRC2. Jejich klientem bude s vozem Citroën DS3 R5 Ital startující s rumunskou licencí a úřadující juniorský šampion Simone Tempestini.

Toyota do rally - Latvala, Hänninen, Lappi

Tým TOYOTA GAZOO Racing představil svůj speciál Toyota Yaris WRC a současně odhalil složení jezdecké sestavy pro závodní sezónu 2017. Novou posilou je Jari-Matti Latvala vedle Juhy Hänninena, během roku dostane šanci ještě Lappi, dva ex-škodováci.

Zlaté volanty se udělovaly po čtyřicáté - Fejfar popáté

Slavnostně vyzdobený Žofín přivítal nejúspěšnější české automobilové a motocyklové závodníky. Již po čtyřicáté zde byly uděleny prestižní ceny Zlatý volant v jednotlivých disciplínách. Odborní motorističtí novináři přidělili body za úspěchy v závodech a soutěžích Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a v dalších mezinárodních i domácích šampionátech.