Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Rally Rzeszow - první Bouffier, výborně Mareš

Po dlouhé letní přestávce pokračovalo mistrovství Evropy v automobilových soutěžích u našich severních sousedů na Rally Rzeszow. Na náročný asfaltový závod se vydala i kompletní sestava ACCR CZECH TEAMu, která zde dokázala vybojovat výborný výsledek, když zvítězila v hodnocení týmů.

Kopec v Prachaticích ovládli Nevěřil a Komárek

Víkendové závody automobilů do vrchu byly velkým svátkem motoristického sportu, při kterém jejich účastníci prokázali svou odvahu, ale i kvalitní jezdecké umění. Závody se obešly bez zranění, po oba dny kralovali jezdci s prototypy Norma M20FC, Dušan Nevěřil a David Komárek.

Chcete závodit s Peugeotem a je vám do 23 let?

Autoklub České republiky se opět vydal na lov mladých, neokoukaných a talentovaných pilotů z řad licencovaných jezdců i široké veřejnosti. Právě dnes startuje projekt Autoklub Peugeot Rally Talent 2018.

Škodováci opanovali finskou rallye -vyhrál Lappi

Ještě vloni usedal Esapekka Lappi za volant továrního vozu Škoda Fabia R5, s nímž se stal vloni šampionem kategorie WRC2. Letos dostal šanci řídit Toyotu Yaris nejvyšší specifikace WRC a na domácí půdě vybojoval první vítězství ve světové rallye. Ale neztratili se ani další jezdci, jejichž jméno je spojeno se značkou Škoda.

V Prachaticích o body do Edda Cupu i M ČR

O prvním srpnovém víkendu se v jihočeských Prachaticích uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Po loňské podařené premiéře se opět představí závodníci hned tří vrchařských seriálů.

V Pačejově nejrychlejší Jan Dohnal

O tom, že Rallye Pačejov je mezi soutěžáky velice oblíbená, svědčí letošní účast -105 posádek přihlášených do Rallysprint série a Poháru 2+ a 45 s historickými automobily a 10 v jízdě pravidelnosti.Takovou účast může kdejaká soutěž jen závidět.

Filip Mareš chce v Pačejově potrénovat na Rzeszów

Otestovat sebe, vůz i celý tým a co nejlépe se tak připravit na třetí kolo FIA ERC Junior U27, to bude hlavním důvodem účasti posádky Autoklub Peugeot Rally Talent na letošní Rally Pačejov.

Hvězdné obsazení na Rally Pačejov

Rally Pačejov, které příznivci rallye neřeknou jinak než „pačív“, můžeme s klidem označit za kultovní českou rallye, byť nikdy nebyla součástí nejvyššího mistrovství. Také letos je zařazena do rallysprintového šampionátu a tuto sobotu se jede už 38. ročník.

Despres s Peugeotem vítězí v Silk Way Rally

Cyril Despres a David Castera proměnili dva starty ve dvě vítězství. Jako vítězové Silk Way Rally 2016 triumfují i letos poté, co vedli po celý druhý týden soutěže. Jejich Peugeot DKR nakonec zvítězil s náskokem jedné hodiny a pěti minut po 9599 kilometrech, z nichž 4094 km byly měřené úseky.

EDDA Cup do vrchu pokračuje v Radotíně

V sobotu 8.července se na trati mezi Radotínem a Zadní Kopaninou uskuteční Svijany Prix Radotín, závod automobilů do vrchu nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup, jehož letošní kalendář tento závod půlí.

AK Nová Paka - zlato pro Kubíčka, Nikodéma a Fučíka

Ve třetím podniku autokrosového mistrovství Evropy, který se jel v německém Matschenbergu, týden před Novou Pakou, létali Jakub Kubíček a Petr Bartoš vzduchem a místo bodů odjížděli domů s vraky. O týden později bylo všechno jinak.

Rally Bohemia - opět Kopecký s Dreslerem

Letošní pátá soutěž TrueCam mistrovství České republiky měla jediné favority, tovární dvojici Jan Kopecký a Pavel Dresler, která letos nenašla na domácí půdě přemožitele a svoji suverenitu potvrdila také na Rally Bohemia.

Peugeoty 208 R2 ovládly Rally Bohemia

Přední posádky Peugeot Total Rally Cupu opanovaly Rally Bohemia. Filip Mareš s Janem Hlouškem dominovali mezi vozy s jednou poháněnou nápravou (2WD), druhé místo obsadili Rakušané Simon Wagner a Gerald Winter. Stejné bylo i umístění ve třídě 6.

Štěpán Vojtěch sedmý v cíli Rally Bohemia

Hlavně se dobře svézt, pobavit sebe i diváky a dokončit soutěž bez vážnějších technických problémů, to bylo před startem Rally Bohemia přání Štěpána Vojtěcha, který se na českých soutěžích v dnešní době již objevuje jen sporadicky.

Rally Bohemia startuje zítra odpoledne

Ve startovní listině Rally Bohemia nalezneme celkem 18 automobilů nejvyšších specifikací R5, WRC a S2000. Po třech letech se vrací na tratě rychlostních zkoušek Roman Kresta. Více než třetina automobilů přihlášených do hlavní soutěže je značky ŠKODA, včetně historických automobilů je pak „škodovek“ dokonce 42 procent. Na 44. Rally Bohemia je přihlášeno celkem 134 posádek, z toho 79 se soudobými

Filip Mareš chce na domácí Bohemii uspět

Navázat na úspěšné vystoupení z předešlých dvou soutěží TrueCam mistrovství ČR v rally, to bude o nadcházejícím víkendu hlavním cílem posádky ve složení Filip Mareš – Jan Hloušek. Do 44. ročníku Rally Bohemia odstartují s číslem 30 na dveřích svého Peugeotu 208 R2.

Štěpán Vojtěch opět na Rally Bohemia

Peugeot 206 WRC, který má ve svém rodokmenu mimo jiné i několik startů mistra světa Marcuse Grönholma, znovu divákům na Rally Bohemia představí liberecký závodník Štěpán Vojtěch. V době zlatých časů vozů WRC patřil Štěpán Vojtěch k absolutní české rallyové špičce a měl za sebou několik skvělých výsledků při domácích, ale i při zahraničních startech.

Roman Kresta se vrací za volant

Roman Kresta se po více než třech letech vrací zpátky mezi závodníky. Bude hájit barvy MOGUL Racing Teamu, ve kterém v minulosti strávil sedm let a nasbíral s ním řadu úspěchů včetně vítězství na Rally Bohemia nebo Barum Czech Rally Zlín. Právě těchto dvou podniků se letos zúčastní.

Kolomý se těší na Silk Way Rally

Včera se konala v Praze tisková konference týmu Tatra Buggyra Racing. Důvodem je premiérová účast na nadcházející dálkové soutěži Silk Way Rally . Roudnickou stáj bude v Rusku, Kazachstánu a Číně od 7. do 22. července reprezentovat netradiční posádka Martin Kolomý, Jiří Stross a Michal Ernst.

AK Matschenberg - Stubbe vyhrával, Kubíček a Bartoš létali

Třetí podnik mistrovství Evropy v autokrosu přinesl sice úspěch českých barev v divizi Buggy 1600 a Touring Autocross ale v té nejprestižnější a nejsledovanější Super Buggy hodně smutku.

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar