Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Závod do vrchu EDDA Cup v Radotíně s Trojanem

V sobotu 24. srpna se na trati mezi Radotínem a Zadní Kopaninou uskuteční závod automobilů do vrchu. Na závodníky EDDA cupu zde čeká kvalitní a těžká 3200 metrů dlouhá trať s převýšením 103 metrů. Na startu by se měl objevit také Karel Trojan se Škodou Fabia R5.

Autokrosová Evropa míří do Přerova

Mistrovství Evropy v autokrosu pokračuje o tomto víkendu v Přerově již sedmým závodem za účasti osmdesáti jezdců včetně všech favoritů. Nejblíže k titulům mají Bernd Stubbe v Super Buggy a Matvei Furaškin v Touring Autocross.

Barum Rally - Kopecký první, Mareš s titulem ME

Šestý podnik evropského šampionátu Barum Rally přilákala na start jezdce, bojující o tituly, jak v absolutní klasifikaci, tak v juniorských kategoriích. Naposledy se také rozdávaly body do mistrovství republiky.

Peugeot Cup ba Barum s 10 posádkami

Závěrečným podnikem letošního Mistrovství ČR v rally je BARUM CZECH RALLY ZLÍN. Ve Zlíně se rozhodne také o konečných výsledcích seriálu PEUGEOT RALLY CUP CZ. Průběžně vedoucí René Dohnal nemá po odstoupení na Rally Bohemia vítězství vůbec jisté. Vzhledem k bodovému koeficientu má šanci na první místo také Jirka Pohlídal.

Barum rally - největší favorité Kopecký a Lukjaňuk

Kvalitní startovní pole nabídne 49. ročník Barum Czech Rally Zlín. Do sekretariátu soutěže dorazily přihlášky celkem 137 soutěžících z 25 států, v rámci FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) pojede 84 posádek. To řadí zlínskou rally opět do pozice nejkvalitněji obsazené soutěže starého kontinentu.

AK Poříčí - nejrychlejší byl Zdeněk Antony

Autokrosové Kontejnery Louda Mistrovství ČR vstoupilo pátým závodem v Poříčí nad Sázavou do své poslední třetiny. Ještě zbývají závody v Dolním Bousově a finále v Sedlčanské kotlině. Vzhledem k tmu, že se jeden výsledek škrtá, tak není zatím nic jisté.

Invelt Rally Pačejov pro Dohnala s Ernstem

Když se rozkřiklo, že jubilejní čtyřicátý ročník Invelt Rally Pačejov ozdobí norský jezdec Henning Solberg s manželkou Maud na horkém sedadle Fordu Fiesta R5, hned byl pasován do favorita jednodenního rallysprintu.

Mistrák v Pačejově, Evropa v Poříčí?

Jak praví přísloví Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Ale někdy ani přísloví neplatí jako v případě pořadatelů Rally Invelt Pačejov a autokrosu v Poříčí nad Sázavou. Oba dělají totéž a výsledek je stejný.

Mistrák v Pačejově, Evropa v Poříčí?

Jak praví přísloví Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž. Ale někdy ani přísloví neplatí jako v případě pořadatelů Rally Invelt Pačejov a autokrosu v Poříčí nad Sázavou. Oba dělají totéž a výsledek je stejný.

Vojtěch Štajf jedenáctý v Římě

Posádka Racing 21 Klokočka Volkswagen týmu Vojtěch Štajf a Veronika Havelková, skončila na jedenáctém místě v Rally di Roma Capitale, pátého podniku kontinentálního šampionátu. V klasifikaci FIA ERC získala při svém premiérovém startu další bod do průběžného pořadí za desáté místo.

Baja Aragon: Macík poprvé s Ivecem

Mechanici týmu Big Shock Racing už se nemohou dočkat až Martin Macík poprvé v ostrém závodním tempu na Baja Aragon prověří Karla, nový dakarský speciál Iveco, který sestrojili v sedlčanských dílnách.

Invelt Rally Pačejov s hvězdami světových rally

Jubilejní XXXX. INVELT Rally Pačejov se hlásí o slovo. A letos s bohatým doprovodným programem. Pačejovská rally se totiž pojede již po čtyřicáté! To dělá z této automobilové soutěže jednu z nejstarších v ČR.

Pozvánka na mistrovský autocross do Poříčí

Pátým závodem pokračuje Kontejnery Louda Mistrovství ČR v autokrosu o nadcházejícím víkendu na známé trati Homolka v Poříčí nad Sázavou. Závod je také započítáván do Zóny Střední Evropy, mistrovství Rakouska i Slovenska a Mascom Cupu.

Václav Pech - pneumatiková ruleta na Bohemii

Organizátoři Bohemia Rallye připravili těžkou a technicky náročnou trať rozdělenou do tří dnů. Nejvíce si však s posádkami pohrálo počasí, které se doslova měnilo před očima. Rozhodující se tak stala volba pneumatik.

Semerád s Hlávkou - vítězství pro Bohouše

Nejmladší jezdec startovního pole, teprve osmnáctiletý Petr Semerád a jeho spolujezdec Jiří Hlávka mají za sebou, po Rallye Hustopeče, svoji druhou soutěž velkého mistráku – Rally Bohemia. K vítězství ve dvoukolkách jim chybělo 14 sekund.

Rally Bohemia - Rovanperä přijel, viděl a vyhrál

Už dlouho nepamatujeme, tak dramatický průběh Rally Bohemia, jako letos. Svoji roli rozhodně sehrálo proměnlivé počasí, hlavně pak náhlé dešťové přeháňky. Vítězství si odvážejí teprve osmnáctiletý Kalle Rovanperä a jeho spolujezdec Jonne Haltunen s tovární Škodou Fabia R5.

Rally Bohemia se vrací na staré tratě

V pátek v půl sedmé večer začne v Sosnové dvěma úvodními zkouškami 46.ročník Rally Bohemia, pátá soutěž domácího šampionátu. Zatímco většina ostatních rally se jezdí prakticky na stále stejných tratích, tak řediteli soutěže Petru Pavlátovi se podařilo nemožné.

Audi R8 LMS GT2 na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Divize Audi Sport customer racing představila na Festivalu rychlosti v Goodwoodu fascinující nový závodní vůz, Audi R8 LMS GT2. Nejvýkonnější závodní vůz pro zákaznický sport nabízí výkon 470 kW (640 k). Vůz prezentoval mj. devítinásobný vítěz 24h závodu v Le Mans Tom Kristensen.

Střípky ze Štikovské rokle

Mistrovství Evropy v autokrosu má za sebou pět podniků, nyní čekají na nejlepší jezdce závody ve Francii, Přerově a závěrečný dvouzávod ve Francii a Itálii. Pak budeme znát šampiony pro rok 2019. Hodně blízko mají k titulu Bernd Stubbe a ještě více Matvej Furaškin.

ME Nová Paka - Kobras přijel, viděl a vyhrál

Evropským závodem v pověstné Štikovské rokli u Nové Praky vstoupil letošní autokrosový šampionát do druhé poloviny. Domácí závod přinesl českým barvám jedno vítězství (Novotný), dvě druhá místa (Nikodém, Výborný) a jedno třetí (Bartoš). V nejsilnější Super Buggy vyhrál letos počtvrté Bernd Stubbe.

Vážení přátelé, - 2018-09-01

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar