Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

29.11.2023

Tomáš Ouředníček na Dakar s Toyotou Hilux

Dakarský matador Tomáš Ouředníček spolu s navigátorem Davidem Křípalem bude závodit na 46. ročníku Rallye Dakar v barvách nového týmu Toyota Gazoo Racing Czech s vozem Toyota Hilux GR T1

29.11.2023

Buggyra nasadí na Dakar novou Tatru Buggyra Evo3

V plné výzbroji se ukázal nejnovější speciál z dílen týmu Tatra Buggyra ZM Racing. Kamion pojmenovaný Tatra Buggyra Evo3 startuje novou éru v Rally Dakar. Ve zbrusu novém autě pojede trio Martin Šoltys (letos v lednu na Dakaru šestý), Tomáš Šikola, Petr Schweiner.

29.11.2023

Tomeček pojede opět Africa Eco Race s cílem v Dakaru

Tomáš Tomeček, dakarský závodník Promet/Czechoslovak Group týmu a propagátor značky Tatra, se po roce a dvou měsících vrací do Afriky. Pouštní dálkovou rally Africa Eco Race s ním absolvují čtyři kamiony Tatra a také osmnáctiletý syn Metoděj. Ale nikoliv v kabině závodního vozu. V ní bude Tomáš Tomeček už popáté sedět zcela sám.

28.11.2023

Pražský rallysprint bez Pecha, ale s Caisem

Již v sobotu 2. prosince poosmadvacáté zaburácí motory soutěžních vozů při TipCars Pražském Rallysprintu. Letos bude vyšperkoán ranním návratem na tradiční rychlostní zkoušku Cementárna. A podle předpovědi počasí se zdá, že se letos vrátí i její nevyzpytatelnost počasí.

27.11.2023

Ondřej Bisaha slaví hattrick na Síť21 Mikuláš Rally

Kroměřížský jezdec Ondřej Bisaha vyhrál potřetí v řadě volný exhibiční podnik Síť21 Mikuláš Rally 2023 ve Slušovicích, jednu z rozluček se soutěžní automobilovou sezonou. Se slovenským spolujezdcem Imrichem Ferenczem ve voze Hyundai i20 R5 obhájili loňské prvenství.

24.11.2023

Třikrát na startu, třikrát v cíli.

Tak by znělo stručné shrnutí posledních tří soutěží, kterých se Filip Mareš s Radovanem Buchou zúčastnili. Přesto se jejich hodnocení neobejde bez hořkosladkých pocitů. Reprezentanti stáje ACCR Entry Engineering dokázali ve všech třech případech bojovat o nejrychlejší časy a ukazovat svůj progres, ke kýženému výsledku jim však vždy chyběl kus štěstí.

23.11.2023

Pojede se Mikulášská show na sněhu?

Už tuto sobotu 25. listopadu se uskuteční ve Slušovicích volný exhibiční podnik pod názvem Síť21 Mikuláš Rally. Předpověď počasí slibuje v České republice před posledním listopadovým víkendem prudké ochlazení a během sobotního dopoledne má na Moravě napadnout i sníh.

20.11.2023

Mikulášskou show pojede Jakeš s Fiestou WRC

Zaplněný seznam přihlášených posádek, dva vozy specifikace WRC, šest soutěžních speciálů kategorie Rally2/R5 a především nabitá kategorie vozů s jednou poháněnou nápravou. Na startu se objeví vítěz předchozích dvou ročníků slušovické show Ondřej Bisaha, vítěz z roku 2017 Martin Vlček a dále Miroslav Jakeš v premiéře za volantem „wéercéčka“.

13.11.2023

Peugeot Rally Cup vyhráli Štefan a Vichtora

V pořadí sedmý ročník seriálu Peugeot Rally Cup opanovala posádka David Štefan – Ondřej Vichtora s vozem Peugeot 208 Rally4. Posledním letošním závodem byl 44. ročník Invelt Rally Pačejov, ale definitivní tečku za sezónou udělala až ve Vsetíně posádka Brož – Mazal.

08.11.2023

Setkání mistrů v Sosnové tuto sobotu

Dvacet dva let trvá tradice Setkávání mistrů volantu na Autodromu v Sosnové u České Lípy. Zde se pravidelně automobiloví závodníci z Autokrosu, Rallycrossu, a Rally loučí s uplynulou sezonou. V letošním roce do Sosnové dorazí i početná smečka závodníků ze závodů do vrchu.

05.11.2023

AUTODROM MOST: Kalendář akcí pro sezónu 2024

Mostecký autodrom si pro fanoušky motorsportu přichystal na sezónu 2024 opět pestrou směsici podniků, které nabídnou světovou show, rodinnou zábavu i aktivní propojení fanoušků autodromu a klasických automobilů.

02.11.2023

Toyota otestuje na Dakaru vodíkovou buggy

Toyota se spolu s dalšími japonskými výrobci zúčastní nadcházející Rallye Dakar s malým vodíkovým vozem. Auto s označením HySE-X1 s litrovým vodíkovým spalovacím motorem pojede v soutěži Mission 1000, která je nově součástí Dakaru.

26.10.2023

Buggyra staví nový kamion pro Dakar

Tým Tatra Buggyra ZM Racing připravuje pro lednovou Rally Dakar zbrusu nový závodní speciál Tatra. Při komplikovaném vývoji kamionu, který navíc výrazně zdrželo otálení organizátorů s novými pravidly, pomáhá týmu konstruktérů umělá inteligence (AI).

23.10.2023

Březík a Krajča před startem světové rally

Posádku Samohýl ŠKODA Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča čeká už tento víkend světová premiéra na Central European Rally (26. – 29. 10. 2023). Druzí vicemistři České republiky v rally 2023 pojedou s vozem Škoda Fabia Rally2 evo, jejich hlavními konkurenty budou posádky bodující do šampionátu WRC2.

22.10.2023

Tomáš Vrátný vicemistrem světa ve Světovém šampionátu FIA v rallye!

Po prologu a pěti soutěžních etapách Rallye du Maroc skončil ostravský tým FESH FESH na celkovém 3. místě. Tomáš Vrátný, šéf týmu a pilot závodního speciálu Ford Cargo EVO I vylepšil proti loňsku výsledek ve Světovém poháru FIA v rallye a pro letošní rok je vicemistrem světa.

02.10.2023

Krásný autokros v Sedlčanské kotlině uzavřel šampionát

Šestým závodem skončilo v Sedlčanské kotlině mistrovství ČR v autokrosu a byla to tečka, jak se patří. Závodilo na skvěle upravené trati, která během dne nepotřebovala prakticky žádnou údržbu, a tak se jen kropilo. Oproti předchozímu podniku v Dolním Bousově rozdíl obrovský.

25.09.2023

Nikodém a Florián obhájili evropské tituly v autokrosu

Pausu mezi dvouzávodem ve Francii a Itálii a posledním evropským podnikem ve Španělsku vyplní závěrečný závod mistrovství republiky v Sedlčanech o nadcházejícím víkendu.

21.09.2023

Petr Nikodém o francouzském stříbře

Tak je to tu. Celý letošní maraton se blíží ke svému konci a první dílek závěrečné etapy máme za sebou. Pro osmý závod z deseti, Evropského šampionátu, jsme se vrátili zpět do Francie - Saint Igny de Vers.

19.09.2023

Invelt Rally Pačejov - dramatický závěr pro Pecha

Letošní mistrovství ČR v automobilových soutěžích vyvrcholilo 44. ročníkem Invelt Rally Pačejov. Poslední soutěž PSG mistrovství ČR se odehrávala ve stejném scénáři, jako všechny předchozí rally, to znamená ve znamení souboje Jana Kopeckého se Škodou Fabia R5 a Václava Pecha s Fordem Focus WRC.

05.09.2023

Petr Nikodém - zlato z přerovského bláta

Počasí se nám chytlo s technikou za ruce a dohodly se, že si užijeme další víkend jako na horské dráze, přičemž prst na mapě nám udeřil na poslední letošní závod u nás doma a po ne příliš vydařené Pace, jsme si chtěli v Přerově spravit chuť.Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar