Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Finále EDDA Cupu do vrchu na Živohošti

O víkendu na Staré Živohošti vyvrcholí posledním závodem letošní sezóna nezávislé série závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Poslední závod na tradiční trati, je také vždy bohatě navštěvovaný příznivci motoristického sportu.

Emotivní oslava Václava Fejfara - počtvrté mistrem Evropy

Už od dopoledních pátečních hodin ožívala polovina náměstí v Nové Pace přípravou oslavy "Přivítání Mistra Evropy v autokrosu Václava Fejfara". Ta měla hodně emotivní nádech. Nejprve došlo k posunu začátku, když některé hosty zdržela přeprava nadměrného nákladu – trochu symbolicky letadla hokejových hrdinů z Nagana.

Mostecká premiéra poháru DMV se vydařila

Premiéra závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup na mosteckém autodromu 23. a 24. září se vydařila. Zejména nádherné sobotní počasí s letními teplotami přilákalo do ochozů slušnou návštěvu.

Ex-pilot F1 Karl Wendlinger pojede v Mostě

Už v pátek a v sobotu zažije mostecký autodrom premiéru závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, což je evropský okruhový seriál pro cestovní vozy i GT speciály. A v Mercedesu Benz SLS AMG GT3 se představí divákům i bývalý pilot F1 Rakušan Karl Wendlinger.

Atraktivní GT Serie na autodromu v Mostě

Poprvé v historii přivítá mostecký autodrom 23. a 24. září závody poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, tedy evropský okruhový seriál pro cestovní vozy i GT speciály. Diváci se mohou těšit na souboje silných a superrychlých strojů. Závody navíc mohou sledovat zdarma, vstupné se tentokrát neplatí.

Václav Fejfar získal titul z posledního místa

V dramatické finálové jízdě na téměř nesjízdné trati v Saint Igny de Vers po nevydařených rozjížďkách podal český reprezentant fantastický výkon a z poslední řady si vybojoval po neuvěřitelné stíhací jízdě nejen třicáté deváté vítězství v závodě ME, ale o jeden bod i počtvrté titul Mistra Evropy.

Fejfar si zkomplikoval cestu za titulem

S vidinou dobrého výsledku, zajišťujícího dostatečný náskok na čele divize Touring Autocross odjížděl do italské Maggiory, předposledního dějství letošního ME v autokrosu, tým Václava Fejfara. V Lužanech se připravovaly hned tři fábie – Fejfarova, Fučíkova a ex-Fejfarova pro Itala Davida Negriho.

Al-Attiyah pojede Dakar s Toyotou Hilux

Přípravy na legendární Dakar jsou v plném proudu. Velkou posilu hlásí Toyota. Za volant Hiluxu na rally Dakar 2017 usedne několikanásobný vítěz tohoto závodu Nasser Al-Attiyah, který letos dojel druhý. V týmu pokračuje i Giniel de Villiers, který letos dojel třetí.

Už jde do "tuhého" - jede se o tituly

Evropský šampionát v autokrosu se blíží ke svému závěru. Na pořadu jsou poslední dva závody. Ten v italské Maggioře už tento víkend a na start se v pěti kategoriích postaví více jak sto padesát jezdců ze třinácti zemí.

EDDA Cup do vrchu pokračuje v Bečově

O nadcházejícím víkendu se na trati z Bečova nad Teplou do Krásna uskuteční předposlední závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Tradiční trať přivítá závodníky, kteří musí využít jednu z posledních možností k zisku bodů do celkového hodnocení jednotlivých tříd i celkové klasifikace.

Barum rally - Václav Pech měl pech

Barum Czech Rallye přivítala ve Zlíně domácí i evropskou rallyovou špičku a jelikož Porsche 997 GT3 posádky Václav Pech jun. – Petr Uhel nemá evropskou homologaci, mělo přiděleno netradiční startovní číslo 91 za polem „evropských" vozů.

Barum Rally - Koči vyhrál „dvoukolky“

Značka Citroën nevyšla na Barum Czech Rally Zlín, osmém podniku ERC a pátém klání českého šampionátu, naprázdno. Díky posádce Styllex motorsport Martin Koči – Lukáš Kostka (Citroën DS3 R3T MAX) získala vítězství v hodnocení vozů s přední poháněnou nápravou.

Václav Dunovský na Barum Rally s nejrychlejším Peugeotem

Pro Dunovský Peugeot Rally Team byla Barum Czech Rally jednou z nejdůležitějších soutěží sezóny, protože právě na téhle rally se bodový výsledek násobí koeficientem 1,5 a každoročně se zde sjede velká konkurence domácích i zahraničních jezdců.

Baja Poland - Kolomý vyhrál potřetí v řadě

V Polsku pokračoval světový šampionát v cross-country soutěží Baja Poland, ve které vybojoval Martin Kolomý vítězný hattrick. Na zkušenou jel s Tatrou Phoenix Karel Trněný, který po zapadnutí soutěž nedokončil.

Barum Rally - drama až do konce vyhrál Kopecký

Ani nepamatujeme, kdy se na prvních pěti místech umístily vozy Škoda, snad v dobách největší slávy stotřicítek. Ale to je už hodně dávno. Před startem by takový výsledek netipoval ani největší optimista. Zvláště, když zahraniční účast byla poměrně slušná.

Tatra Buggyra Racing s Kolomým a Trněným

Sedmým podnikem pokračuje v Polsku světový šampionát v cross-country soutěžích. Na jezdce Tatra Buggyra Racing týmu čeká v řadě třetí soutěž, ve které bude útočit posádka Martina Kolomého na vítězný hattrick. Do Tatry Phoenix tentokrát usedne zkušený soutěžák Karel Trněný.

Barum rallye - Pech až s číslem 91

Zlín je od dneška dějištěm nejvýznamnější automobilové soutěže sezony v České republice. Na populární barumku přijede kompletní domácí rallyová špička, kterou zde rozšíří množství závodníků ze zahraničí, bojující v Mistrovství Evropy v rallye.

Filip Mareš odstartuje na barumce

První vůz na 46. Barum Czech Rally Zlín 2016 odstartuje do rally v pátek 26. srpna v 16 hodin z náměstí Míru před zlínskou radnicí. Se startovním číslem 53. odstartuje také posádka Autoklub Peugeot Rally Talent ve složení Filip Mareš a Honza Hloušek ve svém závodním Peugeotu 208 R2.

Vzpomínka na Sedláře, ale bohužel bez jeho auta

Po více než čtvrtstoletí se trať Barum Czech Rally Zlín vrací na kopce okolo Podkopné Lhoty a do úzkého údolí, ve kterém je sevřena obec Kašava. Už mnoho let se nad touto vesnicí rychlostní zkouška vine úzkou silničkou z Vlčkové do Držkové, které nikdo neřekne jinak než Podhoran.

Dunovský Peugeot Rally Team čeká vrchol sezony

Václav Dunovský s Petrem Glösslem mají za sebou letos tři vítězství ve třídě 6, kam jsou zařazeny vozy s pohonem předních kol a s motorem o objemu do 1600 ccm. Tato třída je v tomto roce velmi kvalitně obsazená. Na Barum Czech Rally, kde s automobily třídy R2 závodí uchazeči o juniorský titul mistra Evropy, bude tato konkurence ještě výrazně posílena evropskými závodníky.

Víte co je balai? - 2016-01-21

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar