Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Peugeot Instinct Concept přináší svobodu cestování

Autoři koncepčního vozu Peugeot Instinct Concept se řídili heslem, a tím je svoboda. Svoboda zvolit si režim řízení, svoboda pohybu, svoboda díky konektivitě. Tento koncepční vůz plní touhy i potřeby svého uživatele.

SpaceTourer 4×4 Ë Concept pro dobrodružství

Citroën SpaceTourer je moderní dodávka, která v sobě spojuje design, multifunkčnost a komfort. Citroën několik dnů před zahájením ženevského autosalonu odhaluje SpaceTourer 4×4 Ë Concept, zcela novou interpretaci vozu SpaceTourer, která se představuje v moderní verzi inspirované kolekcí „Ë“.

Audi Q8 concept ve stylu kupé

Audi Q8 concept je s vnější délkou 5,02 metru nepřehlédnutelným vozem vyšší třídy. Díky třímetrovému rozvoru nabízí velkorysý prostor pro cestující i zavazadla. Navzdory linii střechy, která se jako u kupé svažuje směrem k zádi, mají i cestující na sedadlech vzadu dostatek prostoru pro hlavu a ramena.

Renault Trezor - nejkrásnější koncept 2016

Renault TREZOR získal cenu pro nejkrásnější koncept roku 2016 u příležitosti 32. ročníku přehlídky Festival International de l’Automobile, která se konala v Paříži v Invalides.

Volkswagen představuje studii I.D. BUZZ

Nová éra elektrické mobility začíná a Volkswagen bude utvářet její podobu. Volkswagen představil na mezinárodním autosalonu NAIAS studii I.D. BUZZ, která je moderním Microbusem. Koncept elektricky poháněného MPV je dalším výhledem směrem do budoucnosti.

Toyota Concept-i - budoucnost mobility s lidskou tváří

Představte si, jaké by to bylo, kdyby vozidla budoucnosti byla přátelská a schopná reagovat na vaše potřeby. Právě taková je vize stojící za koncepčním modelem Concept-i od Toyoty. Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 v Las Vegas byla odhalena průkopnická studie.

Audi Q8 concept oslaví premiéru v Detroitu

Audi vstoupí do nového roku ve velkém stylu. Prémiový výrobce představí v lednu 2017 studii Audi Q8 concept na mezinárodním autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu.

Hyundai RN30 - koncept z motorsportu

Společnost Hyundai Motor odhalila svůj nejnovější vysokovýkonný koncept RN30, inspirovaný motoristickým sportem, jehož cílem je nabídnout emoce a potěšení z jízdy na závodním okruhu pro nejširší okruh motoristů.

BMW Concept X2 - zatím jen studie

BMW Group zvolilo autosalon v Paříži 2016 pro prezentaci studie BMW Concept X2. Pro nový přírůstek do kompaktního segmentu je charakteristický výrazný design, kterým se odlišuje od ostatních X modelů a navazuje na bohatou tradici BMW Group ve stavbě automobilů s karoserií Coupé.

SEAT Ateca X-Perience pro dobrodružství

Na autosalonu v Paříži představí SEAT model Ateca X-Perience, který ztělesňuje možnosti modelové řady SEAT Ateca a svým dobrodružným charakterem a výjimečnými terénními vlastnostmi boří konvenční hranice.

Mitsubishi GT-PHEV ve světové premiéře

Mitsubishi vystaví na autosalonu v Paříži světovou premiéru SUV příští generace, koncepční model GT-PHEV Concept, který pohání propracovaný systém plug-in hybrid EV (PHEV) s trojicí elektromotorů. Hlavní exponát na stánku MMC je založen na myšlence vozu schopného překonávat velmi dlouhé vzdálenosti v různém terénu.

Peugeot L500 R Hybrid - závodní auto budoucnosti

Třicátého května 1916 vyhrál Peugeot L45, který řídil Dario Resta, legendární závod 500 mil Indianapolis. Jeho průměrná rychlost dosahovala 135 km/h. O 100 let později vzdává Peugeot hold obdivuhodnému týmu „Charlatans“, který značce Peugeot přinesl v letech 1913–1919 na americkém okruhu Indy 500 tři krásná vítězství.

Škoda Atero postavili žáci Středního odborného

Šestadvacet žáků Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO dokončilo své kupé snů: ŠKODA ATERO je atraktivní automobil na bázi kompaktního modelu ŠKODA Rapid Spaceback. Tento pojízdný unikát je již třetím učňovským vozem, který vznikl v rámci aktivit ŠKODA Akademie.

Toyota GT86 Shooting Brake zatím jen koncept

Společnost Toyota Australia odhalila nový atraktivní koncept „Shooting Brake“, odvozený od sportovního modelu GT86. Za návrhem a vývojem prototypu stál tým konstrukčních designérů ze společnosti Toyota Australia.

Nissan představuje vizi Inteligentní mobility

Nissan si vizí Inteligentní mobility klade za cíl dosáhnout nulových emisí a nulového počtu nehod se smrtelnými následky. Na ženevském autosalonu představil svoji vizi „Inteligentní mobility“, která určuje, jak mají být automobily poháněny, ovládány a jak se budou začleňovat do života společnosti.

Opel GT Concept - sporťák budoucnosti

Atraktivní studie Opel GT Concept se představila na 86. ženevském autosalonu. Tato studie sportovního automobilu dokumentuje neustálý vývoj inovací značky Opel. Jde vlastně o přímého následníka legendárního modelu Opel GT i studie

Toyota Setsuna - dřevěný koncept

Toyota představí nový stylový koncept Setsuna, který je vyroben převážně ze dřeva. Premiéru bude mít tato studie na milánském týdnu designu ve dnech 11. až 17. dubna 2016. Nepřipomínají vám jeho tvary něco?

Toyota Kika oslavuje krásu strojů

Toyota KIKAI, prezentovaná v evropské premiéře na ženevském autosalonu 2016, byla navržena s cílem zkoumat, utužovat a především oslavovat nefalšovanou krásu strojů a to jejich spletitost, mechanickou složitost a samozřejmě i krásu v pohybu.

Volkswagen BUDD-e - bude takhle vypadat auto?

Při světové premiéře BUDD-e na začátku ledna v USA Volkswagen předvedl, co přinese nejbližší budoucnost v oblasti elektrického pohonu a interaktivního ovládání. Pozitivní globální reakce znamenala, že moderní univerzální vozidlo musí být co nejdříve představeno evropské veřejnosti.

ŠKODA VisionS je středem zájmu autosalonu v Ženevě

V příštích letech bude mladoboleslavská automobilka postupně rozšiřovat svou nabídku v segmentu SUV. Studie ŠKODA VisionS napovídá, jak bude vypadat vůz kategorie SUV značky ŠKODA, který bude větší než Yeti a který bude představen na autosalonu v Paříži.

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar