Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

Toyota FT-AC - koncept pro dobrodružství

Toyota v Los Angeles představuje nový koncepční vůz „Future Toyota Adventure Concept“ (FT-AC) pro aktivní životní styl. Model je určen pro nejrůznější výpravy, ať již po zpevněných cestách nebo v terénu.

PSA představila lehký elektromobil

Evropské konsorcium EU-LIVE představilo nové řešení elektromobility – kategorii lehkých vozidel L5e, která se pohybuje mezi segmenty dvoukolových a čtyřkolových vozidel. Vůz je vybaven hybridním hnacím ústrojím PHEV, dvěma elektricky poháněnými motory a benzínovým spalovacím motorem.

Nissan představuje elektrický koncept IMx

Nissan představil na autosalonu v Tokiu elektrický koncept crossoveru IMx nabízející plně autonomní jízdu s dojezdem více než 600 kilometrů. Inovativní koncept nabízí pohled do budoucnosti Inteligentní mobility Nissan, tedy přístupu k tomu, jak jsou současná vozidla poháněna, řízena a integrována do společnosti.

Mitsubishi e-Evolution Concept - tři v jednom

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oslaví na 45. autosalonu v Tokiu světovou premiéru modelu Mitsubishi e-Evolution Concept. Vývojová studie elektromobilu naznačí pravděpodobné směřování vozů Mitsubishi v nejbližších letech.

Honda Urban EV Concept - realita do dvou let

Honda představila na frankfurtském autosalonu 2017 nový vůz Urban EV Concept. Koncept vozu je vyroben na nové platformě a určuje směr technologie a designu, které se projeví u budoucího sériového elektromobilu Honda.

Jaguar E-Type Zero - koncept jako elektromobil

Společnost Jaguar Land Rover představila Jaguar E-Type s elektrickým pohonem s názvem Zero. Byl restaurován a přestavěn oddělením Jaguar Land Rover Classic v Coventry. Nedaleko místa, kde se zrodil právě původní Jaguar E-Type.

Volkswagen představuje nový I.D. CROZZ II

Předvečer zahájení mezinárodního autosalonu IAA ve Frankfurtu je tradičně ve znamení večera koncernu Volkswagen, na němž jsou prezentovány progresivní novinky. Značka Volkswagen představila u této příležitosti ve světové premiéře I.D. CROZZ II, zdokonalenou studii elektromobilu, který rozšíří produktovou řadu značky Volkswagen od roku 2020.

Kia Proceed koncept v karoserii Hot-hatch na IAA

Automobilka Kia odhalila koncept modelu Proceed. Nová vývojová studie se 12. září představí ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu IAA 2017 ve Frankfurtu. Koncept, který navrhlo evropské návrhářské centrum Kia ležící pouhých 500 metrů od místa plánované premiéry.

Audi e-tron Sportback concept - elektrická mobilita

Audi představilo mnohostranný koncepční vůz – jako designérskou studii, technický prototyp a vysokovýkonný elektromobil ve stylu kupé. Čtyřdveřové gran turismo Audi e-tron Sportback concept disponuje elektrickým pohonem o výkonu 320 kW.

VW I.D. CROZZ1 - kupé a SUV v jednom

Volkswagen vyvíjí novou řadu avantgardních elektromobilů. Důležitým výhledem na nové protagonisty elektrické mobility je studie I.D. CROZZ, která slavila světovou premiéru na autosalonu Auto Shanghai. Čtyřdveřový automobil je prvním elektricky poháněným modelem značky v kategorii CUV (Crossover Utility Vehicle), která kombinuje přednosti kupé a SUV (Sport Utility Vehicle).

Škoda Vision E ve světové premiéře v Šangaji

Na autosalonu Auto Shanghai (19.–28. dubna 2017) slaví světovou premiéru první studie značky ŠKODA s čistě elektrickým pohonem. Studie ŠKODA VISION E ukazuje budoucí strategii automobilky v oblasti elektromobility.

Honda NeuV - evropská premiéra elektromobilu

V Ženevě měla premiéru Honda NueV, prototyp čistokrevného elektromobilu, který je vybaven špičkovou umělou inteligencí, tzv. „emotion engine“. Při vývoji NeuV, což je zkratka označení New Electric Urban Vehicle (Nové elektrické městské vozidlo), se vycházelo ze skutečnosti, že automobily v soukromém vlastnictví nejsou až 96 % času nijak využívány.

Audi Q8 concept ve stylu kupé

Audi Q8 concept je s vnější délkou 5,02 metru nepřehlédnutelným vozem vyšší třídy. Díky třímetrovému rozvoru nabízí velkorysý prostor pro cestující i zavazadla. Navzdory linii střechy, která se jako u kupé svažuje směrem k zádi, mají i cestující na sedadlech vzadu dostatek prostoru pro hlavu a ramena.

Peugeot Instinct Concept přináší svobodu cestování

Autoři koncepčního vozu Peugeot Instinct Concept se řídili heslem, a tím je svoboda. Svoboda zvolit si režim řízení, svoboda pohybu, svoboda díky konektivitě. Tento koncepční vůz plní touhy i potřeby svého uživatele.

SpaceTourer 4×4 Ë Concept pro dobrodružství

Citroën SpaceTourer je moderní dodávka, která v sobě spojuje design, multifunkčnost a komfort. Citroën několik dnů před zahájením ženevského autosalonu odhaluje SpaceTourer 4×4 Ë Concept, zcela novou interpretaci vozu SpaceTourer, která se představuje v moderní verzi inspirované kolekcí „Ë“.

Audi Q8 concept ve stylu kupé

Audi Q8 concept je s vnější délkou 5,02 metru nepřehlédnutelným vozem vyšší třídy. Díky třímetrovému rozvoru nabízí velkorysý prostor pro cestující i zavazadla. Navzdory linii střechy, která se jako u kupé svažuje směrem k zádi, mají i cestující na sedadlech vzadu dostatek prostoru pro hlavu a ramena.

Renault Trezor - nejkrásnější koncept 2016

Renault TREZOR získal cenu pro nejkrásnější koncept roku 2016 u příležitosti 32. ročníku přehlídky Festival International de l’Automobile, která se konala v Paříži v Invalides.

Volkswagen představuje studii I.D. BUZZ

Nová éra elektrické mobility začíná a Volkswagen bude utvářet její podobu. Volkswagen představil na mezinárodním autosalonu NAIAS studii I.D. BUZZ, která je moderním Microbusem. Koncept elektricky poháněného MPV je dalším výhledem směrem do budoucnosti.

Toyota Concept-i - budoucnost mobility s lidskou tváří

Představte si, jaké by to bylo, kdyby vozidla budoucnosti byla přátelská a schopná reagovat na vaše potřeby. Právě taková je vize stojící za koncepčním modelem Concept-i od Toyoty. Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 v Las Vegas byla odhalena průkopnická studie.

Hyundai RN30 - koncept z motorsportu

Společnost Hyundai Motor odhalila svůj nejnovější vysokovýkonný koncept RN30, inspirovaný motoristickým sportem, jehož cílem je nabídnout emoce a potěšení z jízdy na závodním okruhu pro nejširší okruh motoristů.

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar