Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 
14.10.2019

Toyota Mirai druhé generace

Toyota v roce 2014 překvapila svět uvedením vodíkového sedanu Mirai. Nyní je automobilka připravena posunout svoji technologii bezemisního elektromobilu na palivové články (FCEV) na novou úroveň, což dokládá ukázka modelu Mirai druhé generace.

01.10.2019

Hyundai představil elektromobil 45

Hyundai Motor Company odhalil koncepční elektromobil „45“, který je vzpomínkou na historické kořeny značky. Míří však do budoucnosti, pro niž zvěstuje novou éru automobilového designu Hyundai se zaměřením na elektrifikaci, autonomní jízdu, inteligentní technologie a ekologickou mobilitu.

25.09.2019

Peugeot Boxer 4x4 Concept - obytňák do terénu

Peugeot Boxer si svým stylem a inovativními materiály získal od uvedení na trh již 720 000 zákazníků. Nyní se pro výstavu vozidel určených pro rekreaci a volný čas - Salon des Véhicules de Loisirs 2019 – přeměňuje v obytný automobil s pohonem všech kol.

12.09.2019

Audi Al Trail - elektricky už i do terénu

Čtyřmístná studie Audi AI:TRAIL quattro kombinuje funkci automatizované jízdy s vynikající průchodností terénem. Kabina, prosklená až do oblasti podlahy, umožňuje výhled všemi směry. Kapacita akumulátorů zajišťuje dostatečný dojezd dokonce i mimo oblasti s dobrým pokrytím sítěmi nabíjecích stanic.

06.06.2019

Škoda Mountiaq - žákovská studie pro dobrodružství

Žáci Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO představili po osmi měsících intenzivní práce vůz ŠKODA MOUNTIAQ, působivý pickup na bázi modelu KODIAQ.

29.05.2019

Opel představil studii O-Team Zafira Life

Opel na závodní okruh Oschersleben přivezl i unikátní studii „O-Team Zafira Life“. Jak už název naznačkuje, tato studie je inspirována vanem GMC Vandura, který přepravoval hrdiny kultovního amerického televizního akčního seriálu “A-Team” z 80. let minulého století.

16.04.2019

Studie ID. ROOMZZ - světová premiéra v Šanghaji

Volkswagen představil ještě před začátkem autosalonu Auto Shanghai, na akci „Brand SUV Night“, nejnovějšího člena rodiny ID., studii ID. ROOMZZ.

04.04.2019

SEAT el-Born - příchod elektrické mobility

SEAT el-Born je první 100% elektromobil postavený na platformě MEB koncernu Volkswagen. Koncept byl pojmenován po jedné z ikonických čtvrtí Barcelony, která byla pro konstruktéry a inženýry inspirací. Ti vytvořili sportovní vůz s nejmodernějšími technologiemi elektrického pohonu.

15.03.2019

Piëch Mark Zero - ve stopách pradědečka

Přesně před sedmdesáti roky se značka Porsche poprvé představila na mezinárodním autosalonu v Ženevě a od té doby patří k pravidelným vystavovatelům. Nechyběla ani na letošním ročníku a svým způsobem hned dvakrát.

12.03.2019

Alfa Romeo Tonale - hybridní plug-in

Na mezinárodním autosalonu v Ženevě představuje Alfa Romeo svou vizi elektrifikace, v podobě nového konceptu středně velkého SUV Alfa Romeo Tonale, prvního plug-in hybridního vozu italské značky.

07.03.2019

Nissan IMQ - elektrický koncept

Nissan představil v Ženevě nový koncept IMQ, výkladní skříň pokročilých technologií a designu, který předznamenává směr, jímž se bude ubírat nová generace crossoverů. Jeho výrazný vzhled posouvá hranice možné podoby evropského crossoveru.

07.03.2019

Fiat Concept Centoventi - překvapení v Ženevě

Jedním z překvapení ženevského autosalonu byla světová premiéra koncepčního vozu Fiat Concept Centoventi, který vyjadřuje vizi italské značky, jak by měla vypadat masová elektromobilita v blízké budoucnosti. Po dlouhé době tak Fiat zase jednou dal o sobě vědět.

06.03.2019

Škoda Vision iV - elektrická budoucnost

Plně elektrická studie ŠKODA VISION iV nabízí pohled na elektrickou budoucnost značky ŠKODA. První vůz na české automobilky na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen představuje její další krok směrem k eMobilitě.

01.03.2019

SEAT Minimó - jak budeme jezdit

SEAT odhaluje vizi budoucnosti městské mobility představením koncepčního vozu Minimó na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Elektricky poháněné čtyřkolové vozidlo bylo vyvinuto s ohledem na výzvy současné dopravy ve městech.

28.02.2019

Peugeot 508 Sport Engineered z divize Peugeot Sport

Na ženevském autosalonu 2019 značka Peugeot představuje ve světové premiéře koncepční hybridní vůz 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, který je předobrazem této nové produktové řady.

27.02.2019

Citroën Ami One Concept -mobilita zítřka

Citroën byl již od svého založení v roce 1919 vždy odrazem své doby, kdy přicházel s revolučními vozy, které se pak v očích motoristů staly ikonami. Na ženevském autosalonu 2019 představuje Ami One Concept, který svým unikátním charakterem uvolňuje městskou mobilitu každému.

13.02.2019

ŠKODA VISION iV - pohled na elektrickou budoucnost

Prostřednictvím studie ŠKODA VISION iV představí česká automobilka na autosalonu v Ženevě (5. až 17. března) další krok směrem k elektromobilitě. Dvěma designovými skicami poodhaluje svůj první vůz na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB).

04.10.2018

Renault EZ-ULTIMO - robotické vozidlo pro luxusní mobilitu

Uvažujeme-li o mobilitě budoucnosti, musíme téměř od základu předefinovat tradiční pojetí automobilu. Ocitáme se na prahu nového světa, v němž služby sdílené mobility budou čím dál tím rozšířenější.

21.09.2018

Peugeot e-Legend - koncept pro autosalon

Protože nuda není součástí naší DNA, protože samočinnost neznamená monotónnost a protože přechod na nové zdroje energií nevymaže 120 let automobilové historie, odhalujeme nyní koncepční vůz Peugeot e-Legend.

07.09.2018

Volvo 360c - koncept pro budoucnost

Koncept 360c je elektrickým vozem s plně autonomním řízením, který nepotřebuje řidiče. Nabízí nový pohled na přepravu lidí a na to, jak lze strávit čas na cestách zábavou s přáteli, příjemnými chvilkami s rodinou nebo prací.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar