Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

ŠKODA VISION iV - pohled na elektrickou budoucnost

Prostřednictvím studie ŠKODA VISION iV představí česká automobilka na autosalonu v Ženevě (5. až 17. března) další krok směrem k elektromobilitě. Dvěma designovými skicami poodhaluje svůj první vůz na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB).

Renault EZ-ULTIMO - robotické vozidlo pro luxusní mobilitu

Uvažujeme-li o mobilitě budoucnosti, musíme téměř od základu předefinovat tradiční pojetí automobilu. Ocitáme se na prahu nového světa, v němž služby sdílené mobility budou čím dál tím rozšířenější.

Škoda Vision RS - sportovní a ekologická budoucnost

Studie ŠKODA VISION RS spojuje sportovní tradici české značky s ekologickou budoucností. Plug-in-Hybrid o systémovém výkonu 180 kW (245 PS), elektrický dojezd 70 kilometrů.

Peugeot e-Legend - koncept pro autosalon

Protože nuda není součástí naší DNA, protože samočinnost neznamená monotónnost a protože přechod na nové zdroje energií nevymaže 120 let automobilové historie, odhalujeme nyní koncepční vůz Peugeot e-Legend.

Volvo 360c - koncept pro budoucnost

Koncept 360c je elektrickým vozem s plně autonomním řízením, který nepotřebuje řidiče. Nabízí nový pohled na přepravu lidí a na to, jak lze strávit čas na cestách zábavou s přáteli, příjemnými chvilkami s rodinou nebo prací.

Studie Audi PB18 e-tron - premiéra v Pebble Beach

Audi poprvé představuje stylistickou studii na akci Pebble Beach Automotive Week v kalifornském Monterey. Čistě elektricky poháněné Audi PB18 e-tron se prezentuje jako radikální vize supersportovního automobilu budoucnosti. Koncept a vzrušující design navrhlo nové designérské studio Audi v kalifornském Malibu

VW Golf GTI TCR Concept odhalen u jezera Wörthersee

Premiéra studie VW Golf GTi TCR Concept se uskutečnila v rámci legendárního Setkání GTI v rakouském městě Reifnitz na břehu jezera Wörthersee. Design, výkony a provozní vlastnosti studie Golf GTI TCR Concept odpovídají čistokrevnému sportovnímu vozu.

Hyundai Kite - koncept elektrické buggy

Hyundai Motor znovu spolupracoval s turínskou školou designu IED (Istituto Europeo di Design) a výsledkem je design inovativního koncepčního vozidla Hyundai Kite, které slaví premiéru na ženevském autosalonu 2018.

Peugeot Rifter 4x4 - koncept pro ženevský autosalon

Koncepční vůz PEUGEOT RIFTER 4×4 CONCEPT, který nabízí specifický, ještě výraznější a nápadnější styl, je určen k cestám do přírody a objevování nových světů. Je vhodný do jakéhokoliv terénu, má pohon všech 4 kol, specifické pneumatiky a o 80 mm vyšší světlou výšku.

Nissan Xmotion - koncept moderních technologií a japonského umění

Koncept Xmotion, který byl představen na letošním autosalonu North American International Auto Show, nese výrazné rysy tradičního SUV – vysoký postoj, proporce vysoce praktického vozu a zesílené blatníky obklopující kola a pneumatiky do každého terénu.

Toyota FT-AC - koncept pro dobrodružství

Toyota v Los Angeles představuje nový koncepční vůz „Future Toyota Adventure Concept“ (FT-AC) pro aktivní životní styl. Model je určen pro nejrůznější výpravy, ať již po zpevněných cestách nebo v terénu.

Jaguar E-Type Zero - koncept jako elektromobil

Společnost Jaguar Land Rover představila Jaguar E-Type s elektrickým pohonem s názvem Zero. Byl restaurován a přestavěn oddělením Jaguar Land Rover Classic v Coventry. Nedaleko místa, kde se zrodil právě původní Jaguar E-Type.

Audi e-tron Sportback concept - elektrická mobilita

Audi představilo mnohostranný koncepční vůz – jako designérskou studii, technický prototyp a vysokovýkonný elektromobil ve stylu kupé. Čtyřdveřové gran turismo Audi e-tron Sportback concept disponuje elektrickým pohonem o výkonu 320 kW.

VW I.D. CROZZ1 - kupé a SUV v jednom

Volkswagen vyvíjí novou řadu avantgardních elektromobilů. Důležitým výhledem na nové protagonisty elektrické mobility je studie I.D. CROZZ, která slavila světovou premiéru na autosalonu Auto Shanghai. Čtyřdveřový automobil je prvním elektricky poháněným modelem značky v kategorii CUV (Crossover Utility Vehicle), která kombinuje přednosti kupé a SUV (Sport Utility Vehicle).

Honda NeuV - evropská premiéra elektromobilu

V Ženevě měla premiéru Honda NueV, prototyp čistokrevného elektromobilu, který je vybaven špičkovou umělou inteligencí, tzv. „emotion engine“. Při vývoji NeuV, což je zkratka označení New Electric Urban Vehicle (Nové elektrické městské vozidlo), se vycházelo ze skutečnosti, že automobily v soukromém vlastnictví nejsou až 96 % času nijak využívány.

Audi Q8 concept ve stylu kupé

Audi Q8 concept je s vnější délkou 5,02 metru nepřehlédnutelným vozem vyšší třídy. Díky třímetrovému rozvoru nabízí velkorysý prostor pro cestující i zavazadla. Navzdory linii střechy, která se jako u kupé svažuje směrem k zádi, mají i cestující na sedadlech vzadu dostatek prostoru pro hlavu a ramena.

Peugeot Instinct Concept přináší svobodu cestování

Autoři koncepčního vozu Peugeot Instinct Concept se řídili heslem, a tím je svoboda. Svoboda zvolit si režim řízení, svoboda pohybu, svoboda díky konektivitě. Tento koncepční vůz plní touhy i potřeby svého uživatele.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar