Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Škoda Mountiaq - žákovská studie pro dobrodružství

Žáci Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO představili po osmi měsících intenzivní práce vůz ŠKODA MOUNTIAQ, působivý pickup na bázi modelu KODIAQ.

Opel představil studii O-Team Zafira Life

Opel na závodní okruh Oschersleben přivezl i unikátní studii „O-Team Zafira Life“. Jak už název naznačkuje, tato studie je inspirována vanem GMC Vandura, který přepravoval hrdiny kultovního amerického televizního akčního seriálu “A-Team” z 80. let minulého století.

Studie ID. ROOMZZ - světová premiéra v Šanghaji

Volkswagen představil ještě před začátkem autosalonu Auto Shanghai, na akci „Brand SUV Night“, nejnovějšího člena rodiny ID., studii ID. ROOMZZ.

SEAT el-Born - příchod elektrické mobility

SEAT el-Born je první 100% elektromobil postavený na platformě MEB koncernu Volkswagen. Koncept byl pojmenován po jedné z ikonických čtvrtí Barcelony, která byla pro konstruktéry a inženýry inspirací. Ti vytvořili sportovní vůz s nejmodernějšími technologiemi elektrického pohonu.

Piëch Mark Zero - ve stopách pradědečka

Přesně před sedmdesáti roky se značka Porsche poprvé představila na mezinárodním autosalonu v Ženevě a od té doby patří k pravidelným vystavovatelům. Nechyběla ani na letošním ročníku a svým způsobem hned dvakrát.

Alfa Romeo Tonale - hybridní plug-in

Na mezinárodním autosalonu v Ženevě představuje Alfa Romeo svou vizi elektrifikace, v podobě nového konceptu středně velkého SUV Alfa Romeo Tonale, prvního plug-in hybridního vozu italské značky.

Nissan IMQ - elektrický koncept

Nissan představil v Ženevě nový koncept IMQ, výkladní skříň pokročilých technologií a designu, který předznamenává směr, jímž se bude ubírat nová generace crossoverů. Jeho výrazný vzhled posouvá hranice možné podoby evropského crossoveru.

Fiat Concept Centoventi - překvapení v Ženevě

Jedním z překvapení ženevského autosalonu byla světová premiéra koncepčního vozu Fiat Concept Centoventi, který vyjadřuje vizi italské značky, jak by měla vypadat masová elektromobilita v blízké budoucnosti. Po dlouhé době tak Fiat zase jednou dal o sobě vědět.

Škoda Vision iV - elektrická budoucnost

Plně elektrická studie ŠKODA VISION iV nabízí pohled na elektrickou budoucnost značky ŠKODA. První vůz na české automobilky na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen představuje její další krok směrem k eMobilitě.

SEAT Minimó - jak budeme jezdit

SEAT odhaluje vizi budoucnosti městské mobility představením koncepčního vozu Minimó na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Elektricky poháněné čtyřkolové vozidlo bylo vyvinuto s ohledem na výzvy současné dopravy ve městech.

Peugeot 508 Sport Engineered z divize Peugeot Sport

Na ženevském autosalonu 2019 značka Peugeot představuje ve světové premiéře koncepční hybridní vůz 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, který je předobrazem této nové produktové řady.

Citroën Ami One Concept -mobilita zítřka

Citroën byl již od svého založení v roce 1919 vždy odrazem své doby, kdy přicházel s revolučními vozy, které se pak v očích motoristů staly ikonami. Na ženevském autosalonu 2019 představuje Ami One Concept, který svým unikátním charakterem uvolňuje městskou mobilitu každému.

ŠKODA VISION iV - pohled na elektrickou budoucnost

Prostřednictvím studie ŠKODA VISION iV představí česká automobilka na autosalonu v Ženevě (5. až 17. března) další krok směrem k elektromobilitě. Dvěma designovými skicami poodhaluje svůj první vůz na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB).

Renault EZ-ULTIMO - robotické vozidlo pro luxusní mobilitu

Uvažujeme-li o mobilitě budoucnosti, musíme téměř od základu předefinovat tradiční pojetí automobilu. Ocitáme se na prahu nového světa, v němž služby sdílené mobility budou čím dál tím rozšířenější.

Škoda Vision RS - sportovní a ekologická budoucnost

Studie ŠKODA VISION RS spojuje sportovní tradici české značky s ekologickou budoucností. Plug-in-Hybrid o systémovém výkonu 180 kW (245 PS), elektrický dojezd 70 kilometrů.

Peugeot e-Legend - koncept pro autosalon

Protože nuda není součástí naší DNA, protože samočinnost neznamená monotónnost a protože přechod na nové zdroje energií nevymaže 120 let automobilové historie, odhalujeme nyní koncepční vůz Peugeot e-Legend.

Volvo 360c - koncept pro budoucnost

Koncept 360c je elektrickým vozem s plně autonomním řízením, který nepotřebuje řidiče. Nabízí nový pohled na přepravu lidí a na to, jak lze strávit čas na cestách zábavou s přáteli, příjemnými chvilkami s rodinou nebo prací.

Studie Audi PB18 e-tron - premiéra v Pebble Beach

Audi poprvé představuje stylistickou studii na akci Pebble Beach Automotive Week v kalifornském Monterey. Čistě elektricky poháněné Audi PB18 e-tron se prezentuje jako radikální vize supersportovního automobilu budoucnosti. Koncept a vzrušující design navrhlo nové designérské studio Audi v kalifornském Malibu

VW Golf GTI TCR Concept odhalen u jezera Wörthersee

Premiéra studie VW Golf GTi TCR Concept se uskutečnila v rámci legendárního Setkání GTI v rakouském městě Reifnitz na břehu jezera Wörthersee. Design, výkony a provozní vlastnosti studie Golf GTI TCR Concept odpovídají čistokrevnému sportovnímu vozu.

Peugeot Rifter 4x4 - koncept pro ženevský autosalon

Koncepční vůz PEUGEOT RIFTER 4×4 CONCEPT, který nabízí specifický, ještě výraznější a nápadnější styl, je určen k cestám do přírody a objevování nových světů. Je vhodný do jakéhokoliv terénu, má pohon všech 4 kol, specifické pneumatiky a o 80 mm vyšší světlou výšku.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar