Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Škoda Atero postavili žáci Středního odborného

Šestadvacet žáků Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO dokončilo své kupé snů: ŠKODA ATERO je atraktivní automobil na bázi kompaktního modelu ŠKODA Rapid Spaceback. Tento pojízdný unikát je již třetím učňovským vozem, který vznikl v rámci aktivit ŠKODA Akademie.

Toyota GT86 Shooting Brake zatím jen koncept

Společnost Toyota Australia odhalila nový atraktivní koncept „Shooting Brake“, odvozený od sportovního modelu GT86. Za návrhem a vývojem prototypu stál tým konstrukčních designérů ze společnosti Toyota Australia.

Nissan představuje vizi Inteligentní mobility

Nissan si vizí Inteligentní mobility klade za cíl dosáhnout nulových emisí a nulového počtu nehod se smrtelnými následky. Na ženevském autosalonu představil svoji vizi „Inteligentní mobility“, která určuje, jak mají být automobily poháněny, ovládány a jak se budou začleňovat do života společnosti.

Opel GT Concept - sporťák budoucnosti

Atraktivní studie Opel GT Concept se představila na 86. ženevském autosalonu. Tato studie sportovního automobilu dokumentuje neustálý vývoj inovací značky Opel. Jde vlastně o přímého následníka legendárního modelu Opel GT i studie

Toyota Setsuna - dřevěný koncept

Toyota představí nový stylový koncept Setsuna, který je vyroben převážně ze dřeva. Premiéru bude mít tato studie na milánském týdnu designu ve dnech 11. až 17. dubna 2016. Nepřipomínají vám jeho tvary něco?

Toyota Kika oslavuje krásu strojů

Toyota KIKAI, prezentovaná v evropské premiéře na ženevském autosalonu 2016, byla navržena s cílem zkoumat, utužovat a především oslavovat nefalšovanou krásu strojů a to jejich spletitost, mechanickou složitost a samozřejmě i krásu v pohybu.

Volkswagen BUDD-e - bude takhle vypadat auto?

Při světové premiéře BUDD-e na začátku ledna v USA Volkswagen předvedl, co přinese nejbližší budoucnost v oblasti elektrického pohonu a interaktivního ovládání. Pozitivní globální reakce znamenala, že moderní univerzální vozidlo musí být co nejdříve představeno evropské veřejnosti.

ŠKODA VisionS je středem zájmu autosalonu v Ženevě

V příštích letech bude mladoboleslavská automobilka postupně rozšiřovat svou nabídku v segmentu SUV. Studie ŠKODA VisionS napovídá, jak bude vypadat vůz kategorie SUV značky ŠKODA, který bude větší než Yeti a který bude představen na autosalonu v Paříži.

Lexus LF-FC - vodíková budoucnost

Vizionářský koncept Lexus LF-FC (zkr. Lexus Future-Flagship Car/Fuel Cell) umožňuje nahlédnout do návrhářských a technologických plánů budoucího vlajkového sedanu značky Lexus. Koncept dokládá zasazení automobilky Lexus rozšířit do roku 2020 modelovou řadu o vůz na palivové články.

Škoda VisionS s hybridním pohonem jako Passat GTE

Se studií ŠKODA VisionS česká automobilka na autosalonu v Ženevě napoví, jak by mohl vypadat nový design, který je viditelně ovlivněn českým kubismem a tradičním českým uměním výroby křišťálového skla. Linie jsou jasné, precizní a ostré.

Opel GT Concept - budoucí sportovní vůz

Atraktivní studie Opel GT Concept se představí na 86. ženevském autosalonu (3. – 13. března 2016). Tato studie sportovního automobilu dokumentuje neustálý vývoj inovací značky Opel – svými tvary vyráží dech, styling je zredukovaný jen na nejzákladnější atributy.

Kia Telluride - pohled do budoucnosti luxusních SUV

Kia Motors na detroitském autosalonu NAIAS 2016 odhalila nejnovější vizi svého velkého SUV. Pozoruhodný sedmimístný koncept luxusního SUV, označovaný Telluride, charakterizuje moderní technologie se zaměřením na posádku vozu.

Volkswagen BUDD-e ujede na elektriku přes 500 km

Volkswagen představuje na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas inovativní studii BUDD-e, která je postavena na modulární platformě pro elektrifikované vozy (MEB) a je dalším velkým krokem pro elektromobily.

Lexus LF-FC - koncept pro autosalon v Tokiu

LF-FC přináší nový a svěží stylistický motiv, jenž je zhmotněním designové filozofie „L-finesse“ automobilky Lexus. Sedan je ze všech úhlů dravý a současně elegantní, přesně v duchu pravého cestovního vozu.

Porsche Mission E - 600 k, 500 km dojezd, 15 min nabíjení

Konceptem Mission E představilo Porsche na autosalonu IAA ve Frankfurtu první čistě elektricky poháněný čtyřmístný sportovní vůz v historii značky. Hlavní data: čtvery dveře a čtyři samostatná sedadla, více než 600 k (440 kW) systémového výkonu a dojezd více než 500 kilometrů.

Citroën Aircross - koncept pro dobrodružství

Citroën odhalil v Evropě poprvé kreativní a odvážný koncepční vůz. Citroën Aircross ilustruje ambice značky na mezinárodním poli a nabízí nový přístup, který zahájil C4 Cactus.

Toyota představuje tři nové koncepty

Na letošní tokijské Motor Show představí Toyota tři nové koncepty, které jsou od sebe velmi odlišné. Zatímco koncept FCV Plus ztělesňuje nejmodernější technologie, Toyota S-FR zábavu a poslední novinka Toyota KIKAI připomíná to, na co mnozí již zapomínají, tedy vrozenou krásu techniky a strojů.

Nissan Gripz - koncept sportovního crossoveru

Nissan jako průkopník crossoverů odhalil nový koncept vozu, který poukazuje na novou inovativní budoucnost značky. Koncept Nissan Gripz, vytvořený designéry z Evropy a Japonska, kombinuje schopnosti a praktičnost kompaktního crossoveru s výkonem vozu sportovního.

Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo

Hyundai Motor představuje na Frankfurtském autosalonu koncepční vůz, s nímž světovému publiku ukazuje pohled značky na budoucí podobu sportovních vlastností. Koncept bude k dispozici exkluzivně pro řadu videoher PlayStation® Gran Turismo.

Peugeot Fractal - laboratoř nápadů

PEUGEOT FRACTAL je elektrické městské kupé, které představuje cestu, jakou by se Peugeot i-Cockpit® mohl dále ubírat. Vývoj se soustředil na další smyslový vjem, a to vedle zraku a hmatu řidiče přidal do centra pozornosti i sluch.

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar