Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Hyundai nabízí testování kombíku i30

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai možnost otestovat si na sedm dní model i30 kombi nové generace.

Nezničitelná Toyota Hilux z Top Gearu

Před 14 lety se Jeremy Clarkson snažil v pořadu Top Gear zničit Toyotu Hilux, která je proslulá svojí odolností v terénu. To se mu však nepodařilo. Tento vůz můžete nyní vidět na živo, protože se z něj stala součást jedné z největších turistických atrakcí ve Velké Británii.

Domácí štěstí

Při veteránských akcích objevíte leccos zajímavého, stačí se jen pozorně vnímat a být ve správnou chvíli na správném místě. Nám se to podařilo na náměstí v Kadani při Karlovarské veteran rally.

Jaguar E-PACE v Guinnessově knize rekordů

Značka Jaguar vydala krátké video ze zákulisí příprav na nebezpečný výkrut tzv. barel roll. Automobilka tímto speciálním skokem v londýnském výstavním centru ExCeL uvedla svoje nejnovější SUV Jaguar E-PACE.

Oliver Stefani novým šéfdesignerem ve ŠKODA AUTO

Oliver Stefani přebírá od 1. září odpovědnost za oblast designu ve společnosti ŠKODA AUTO. Třiapadesátiletý Stefani, který je absolventem studia designu v Braunschweigu a v kalifornské Pasadeně, naposledy působil jako vedoucí designu exteriéru značky Volkswagen.

Škoda Karoq se vyrábí v Kvasinách

Škoda Karoq sjela poprvé z výrobní linky v závodě v Kvasinách. Nové kompaktní SUV kombinuje dynamický design s mimořádnou nabídkou prostoru, novými asistenčními systémy i silnými a zároveň úspornými motory. První exempláře budou zákazníkům dodány v říjnu letošního roku.

Soutěž pro fanoušky Volva - Žijte přítomností

Vydejte se za dobrodružstvím i zážitky všedních dní. Dělejte to, co milujete, a zapojte se do soutěže o nové Volvo V90 Cross Country na celý měsíc. Tak zní nejnovější výzva společnosti Volvo Car Czech Republic.

Lexus LC vs. Aston Martin - kdo vyhrál?

Vlajkové coupé Lexus LC 500, nebo nejnovější Aston Martin DB11? Podle srovnání AMCI Testing obě auta na dráze dosahují skoro identických výsledků. Pro výběr jednoho z těchto dvou vozů budou tedy rozhodujícím kritériem subjektivní preference nebo cena. A tady to začíná být zajímavé.

PragoVespa 2017 v kempu Džbán

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, Vespa, Gilera a Derbi, zve širokou veřejnost na akci PragoVespa 2017, která se uskuteční od pátku 28. do neděle 30. července 2017 v pražském Campu Džbán.

Skvosty s vůní benzinu v plzeňském DEPU 2015

Pokud nemáte plán na víkend, potom navštivte industriální prostředí bývalého depa dopravního podniku v Plzni, známého jako DEPO2015, kde se koná výstava Skvosty s vůní benzinu. Průmyslové haly z 30. – 50. let vytvářejí dokonalé prostředí pro historické vozy i moderní automobily.

Hyundai - nejúspěšnější pololetí v Evropě

Prodej automobilů Hyundai v Evropě v prvním pololetí roku 2017 kontinuálně rostl. Podle aktuálních dat Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA) prodala automobilka za prvních šest měsíců roku 270 921 vozů, což představuje meziroční nárůst o 3,6 %.

ŠKODA má za sebou nejlepší první pololetí v historii

ŠKODA v prvním pololetí pokračovala v růstovém kursu. Za prvních šest měsíců zaznamenala česká automobilka celosvětově 585 000 dodaných vozů a překonala tak rekordní loňský výsledek o 2,8 % (leden až červen 2016: 569 400 vozů). 105 200 dodávek zákazníkům v červnu ovšem představuje historický rekord (červen 2016: 98 800 vozů).

DEPO2015 Plzeň hostí Skvosty s vůní benzínu

O víkendu 21.–23. července uvítá plzeňské DEPO2015 návštěvníky unikátní a jedinečné sbírky automobilových skvostů. Od pátku do neděle zaparkuje v areálu bývalého depa dopravních podniků více než 150 historických i moderních automobilů.

Škoda Octavia - 6 000 000 vyrobeno

Škoda vyrobila šestimiliontý vůz řady Octavia. Jubilejní vůz sjel z linky v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Od svého uvedení v roce 1996 se model Octavia vyvinul v celosvětový prodejní hit a bestsellerem české automobilky je až do dnešních dní. Počátky oblíbené modelové řady sahají až do roku 1959.

Jaguar E-PACE v extrémních testech

Inženýři značky Jaguar vystavili nový model Jaguar E-PACE nejrůznějším testům. Od mrazivého severního polárního kruhu po prach a horko v Dubaji. Aby technici ověřili, že model E-PACE funguje na všech površích a za každého počasí, nechali vůz kroužit v tzv. Zeleném pekle – na smyčce Nordschleife na Nürburgringu.

Honda s Letní akční nabídkou

Honda Česká republika připravila akční nabídku, která platí do 31. srpna 2017. Podrobnosti jednotlivých výhod naleznete zde:

Chyby u nosičů jízdních kol u nás i v zahraničí

Letní doba přeje sportům, jako je jízda na kole, windsurfing a dalším, které se neobejdou bez sportovního náčiní. A nikoliv právě skladného. Nezbývá tedy nic jiného, než je umístit na auto a vyrazit za letními radovánkami.

Dacia piknik opět rekordní

V Šiklově mlýně se uskutečnil třetí ročník neformálního setkání majitelů vozů značky Dacia zvaný Dacia Piknik, kterého se zúčastnilo rekordních 7121 majitelů vozů Dacia a přijeli s 1627 automobily.

České rallye na NOVA Sport

Po sedmnácti letech opustil redaktor a komentátor Petr Krutský Českou televizi, kde připravoval pořady z automobilového sportu, ale závody neopustil a nedávno přešel ke konkurenční televizi NOVA, respektive NOVA Sport 1.

ŠKODA dosáhla v květnu dalšího rekordního výsledku

ŠKODA v květnu zvýšila své dodávky zákazníkům o 2,4 % na 99 000 vozů (květen 2016: 96 700 vozů). Je to nejlepší květnový výsledek v historii značky. Česká automobilka si výrazně polepšila zejména v Evropě a v Indii.

Happy Days u Citroënu - 2017-02-22

Rady pro zimní provoz - 2017-02-03

Prapodivná auta - 2016-09-15

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar