Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Co dělat, když hoří automobil

„V roce 2015 vyšetřovala Policie ČR 140 dopravních nehod spojených s požárem vozidla. Zemřelo při nich 26 lidí, dalších 17 bylo zraněno těžce a 100 lehce,“ uvádí Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti. Ovšem nejen po nehodách hořelo. Hasit požáry, ke kterým došlo v souvislosti s dopravou, loni hasiči vyjížděli celkem 2 048x. Rozhodně se tak vyplatí ovládat základní zásady, jak se v případě hořícího vozidla zachovat.

Prague Harley Days 2016

Třetí ročník Prague Harley Days se blíží. První zářijový víkend, 2. – 4. září zažije holešovické Výstaviště třídenní akci pro celou rodinu pod taktovkou Harley-Davidson. Burácení motorů, výstava motocyklů značky, zkušební jízdy, koncerty a večerní program, rodinná zóna, kaskadérská show – to vše je možné prožít.

Volkswagen club zve na srpnový mezinárodní sraz

Volkswagen club, podporovaný českým dovozcem vozů Volkswagen, zve všechny fanoušky značky z Wolfsburgu na srpnový mezinárodní sraz, který se uskuteční od 26. do 28. srpna 2016 v areálu letiště Hosín u Českých Budějovic. Jedná se o první velký sraz pro všechny modely značky Volkswagen, historické i současné.

Toto potřebujeme!

Je skoro k neuvěření, co všechno ženy dokáží probrat při pauze na oběd. Minulý týden jsme například všechny svorně řešily téma depilace. Včera se probíralo pěstování a využití dýní a dnes….Co vše potřebuje mít žena v autě, aby se cítila pohodlně.

Léto na českých silnicích budiž pochváleno

A je to tu zase. Co? No přece čas prázdnin a dovolených. Už dlouho předem se plánují cíle letních cest. To aby se bylo na co těšit. Pojedeme do hor, pojedeme k moři, pojedeme do Paříže, nebo do Říma. Tam ostatně vedou všechny cesty.

Zájem o Tomáše Tucsona je velký

Už čtrnáctkrát vyjel Tomáš Tucson na vyjížďku po České republice. Pokaždé s jinou posádkou vybranou ze zájemců, kteří se o víkend s prémiovým modelem Hyundai přihlásili. Od dubna, kdy automobilka Hyundai svou neobvyklou roadshow spustila, se o víkendovou projížďku přihlásilo více než 250 zájemců.

Úvaha nad šálkem kávy

Ženy jsou podle statistik lepší řidiči, než muži. A už je jich dokonce na silnici také nezanedbatelný počet. Pokaždé když jedu městem, nebo mimo něj, nebo prostě po silnici, si pro sebe (a pro zbytek lidí v autě) říkám. „Jak je tohle jen možné?“

Ferdinand Porsche Festival a Autosporting v Liberci

Druhý ročník motoristické akce AUTOSPORTING, pořádané v sobotu 3.září 2016 v areálu pivovaru Konrad v Liberci – Vratislavicích nad Nisou, je setkání majitelů a příznivců sportovních a závodních automobilů všech značek i ročníků výroby.

Muži versus ženy

Dnes nebudeme znovu řešit věčný spor o to, kdo je lepší řidič. Zůstaňme u prohlášení, že to máme zkrátka jinak. Co ale řešit budeme, je, jak to vypadá, když jsme v tom autě spolu. Níže uvedené postřehy nejsou pouze mé, ale pocházejí z části od mých kamarádek a částečně jde o postřehy odposlouchané z běžného života.

Toyota Land Cruiser na cestě k Everestu III

Na rozdíl od Land Cruiserů, vozů připravených absolvovat náročné testování bez dalších příprav, tedy se sériovou výbavou, vlastní členové expedice musejí před výstupem na vrchol ve výšce 8848 metrů nejprve projít náročným výcvikem.

Toyota Land Cruiser na cestě k Everestu II

Expedici čekala 7000 kilometrů dlouhá pouť do základního tábora Everestu, a tak bylo mimořádně důležité tuto vzdálenost urazit s jistotou, že vozy dojedou do cíle.

Toyota Land Cruiser na cestě k Everestu (I)

Severní pól, poušť i legendární Dakar, to jsou podmínky, v níž už vozy Toyota prokázaly svoji odolnost. Nyní však stanuly před další extrémní výzvou – nejvyšší horou světa Mount Everestem. Na cestu k němu se horolezci vydali s vozy Land Cruiser.

Semafor aneb zvolněte, prosím

Dnes jsem se vrátila z práce unavenější a naštvanější než obvykle. Každé ráno musím absolvovat cestu autem a počítat s časovou rezervou. Na trase mě čeká pět semaforů a hádejte co? Na každém je spolehlivě červená. „Proč, za co?“- říkám si.

Jaguar F-Pace předvedl jízdu po dvou kolech.

Loni při svém uvedení projel největší spirálu světa a překonal světový rekord zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Stejný model F-Pace a kaskadér Terry Grant opět předvedli na Festivalu rychlosti v Goodwoodu neobyčejnou jízdu.

Honda Civic Type-R s rekordy na evropských okruzích

Tým Honda se inspiroval modelem Civic Type R, který v květnu 2014 překonal rekordní čas pro vozy s pohonem přední nápravy na okruhu Nürburgring Nordschleife. Tato evropská výzva měla dokázat, že model Type R je špičkovým hatchbackem s pohonem přední nápravy.

Louda Auto zahajuje firemní testovací dny v Praze

Jeden z největších českých dealerů koncernových i nekoncernových značek, společnost Louda Auto, pořádá ve dnech 21. – 23. června testovací dny pro firemní zákazníky. V pražských Letňanech si budou moci návštěvníci vyzkoušet 27 aut od 7 značek na miniokruhu a off-roadové dráze

Autoklub ČR na Legendách

Anglický park areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice hostil na svých 64 hektarech bezmála 1200 automobilů a motocyklů. Letošní Legendy byly zaměřeny na britské vozy, kabriolety, největší sbírku legendárních vozů Škoda 130 RS a 30 letou účast značky Tatra na Rally Dakar.

Otevírá se fotbalový Hyundai Czech Fan Park

Ve stejný den, kdy z nošovické továrny vyjel dvoumiliontý vůz značky Hyundai, otevírá tuzemské zastoupení automobilky speciální Fan Park pro všechny fotbalové fanoušky. Ve spolupráci s Fotbalovou asociací ČR (FAČR) vyrostl v pražských Žlutých lázních prostor s možností sledování velké většiny utkání EURO 2016.

Legendy se Scottem Speedem

Už zítra v 9 hodin ráno se otevřou brány pražské Psychiatrické léčebny v Bohnicích pro všechny příznivce automobilové a motocyklové minulosti i současnosti. Největšími taháky budou mj. monoposty formule 1, vozy WRC a také Američan Scott Speed, kterého jsme představili již v minulých dnech.

Autodrom Most nabízí kurz na Octavii RS

Společnost AUTODROM MOST připravila další sportovní kurz, je zaměřený na majitele vozů Škoda Octavia RS. Jeho cílem je naučit se vůz efektivně a bezpečně používat a zjistit, jak funguje při ostřejším zacházení ve vyšších rychlostech.

Vážení čtenáři, - 2016-04-19

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Klidné vánoce - 2014-12-24

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar