Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Tire Logistics - nové pneu centrum

Unikátní projekt Tire Logistics, který je určen pro pneuservisy, servisy a cardealery, přichází se žhavou novinkou. Speciální projekt všem umožňuje na zimní i letní období bezstarostně uskladnit pneumatiky nebo celá kola, tedy včetně disků.

Tomáš Vaněk - nový PR manažer Auto Palace

Od října zastává nově pozici PR manažera dealerské skupiny Auto Palace Tomáš Vaněk, který tak nahrazuje na této pozici Danu Bratánkovou. V této funkci bude zodpovídat za činnosti v oblasti Public Relations související s obchodními aktivitami dealerské skupiny Auto Palace spadající do nizozemské skupiny AutoBinck.

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo

Dne 30. května 1916 vyhrál Peugeot L45 řízený Dariem Restou, legendární závod 500 mil Indianapolis. Jeho průměrná rychlost dosahovala 135 km/h. O 100 let později vzdal Peugeot při 100. výročí tohoto úspěchu hold vozem Peugeot L500 R HYbrid Vision Gran Turismo.

Zimní servisní akce Škoda se zvýhodněnou cenou

Prohlídka za zvýhodněnou cenu prověří stav vozu před nastávající náročnou zimní sezónou, součástí akce je také nabídka ŠKODA Originálního příslušenství za akční ceny, při koupi sady předních stěračů získají zákazníci 1 l zimního koncentrátu do ostřikovačů za 1 Kč. Zimní servisní akce trvá do 30. 11. 2017.

Pražská Autoshow láká na Škodu Karoq

Do neděle probíhá na pražském holešovickém Výstavišti již dvacátý ročník Autoshow Praha, který více méně nahradil v posledních letech tradiční autosalony. Po Autech na náplavce uvidí návštěvníci další velkou motoristickou výstavu včetně novinek. Mezi největší patří určitě Škoda Karoq.

Škoda Karoq s cenou Autonis za design

Čtenáři německého odborného magazínu ,auto motor und sport‘ zvolili nový model ŠKODA KAROQ za nejlepší designovou novinkou mezi kompaktními SUV. Nový model se v soutěži o prestižní cenu ,Autonis‘ prosadil proti 17 konkurentům.

Škoda Karoq se představí na Autoshow

Výstava Autoshow Praha 2017, jediný český plnohodnotný autosalón, se uskuteční již po dvacáté, po čtvrté pak v novém konceptu. Tím je přítomnost více než čtyř desítek automobilových značek a stánků v jednotném konceptu.

ECONOMY RUN s Citigo 1.0 MPU za 3,2 l/100 km

Při soutěži o nejnižší spotřebu ECONOMY RUN, kterou ŠKODA AUTO už řadu let podporuje jako partner, dosáhla vítězná posádka kategorie benzinových vozů s modelem ŠKODA CITIGO 1,0 MPI průměrné spotřeby 3,2 l /100 km. Vítězná posádka v kategorii Diesel trať absolvovala ve voze ŠKODA OCTAVIA 1,6 TDI s průměrnou spotřebou 3,1 l/100 km.

Za mlhy:Vidět, být viděn a nespěchat

Asi málokdo bude polemizovat s názorem, že jízda za mlhy je nebezpečná. Výrazně klesá viditelnost. Mlha zkresluje vnímání rychlosti, jakou se vozidlo pohybuje. Řidiči totiž mohou jen stěží porovnávat rychlost jedoucího vozidla s okolními předměty, které vidí nezřetelně a navíc jen v nejasných obrysech.

Ty to zvládneš - Chodci nejsou nesmrtelní

Asociace Záchranný kruh ve spolupráci s dalšími partnery spustila celostátní kampaň „Ty to zvládneš“. Tentokrát cílí na bezpečnost chodců v silničním provozu. Kampaň volně navazuje na loňský, velmi úspěšný ročník, zaměřený na problematiku správného chování při dopravní nehodě a záchrany života u dopravních nehod.

Toyota vyjíždí na hybridní roadshow

Automobilový lídr a inovátor v oblasti hybridních technologií, značka Toyota, startuje hybridní roadshow, se kterou zavítá na 17 míst po celé České republice. Od 27. září až do 4. listopadu si mohou zájemci otestovat oblíbené hybridní modely Toyota Yaris, Auris, C-HR a RAV4 a jejich jízdní vlastnosti.

Land Rover Discovery odtáhl 110t nákladní soupravu

Land Rover Discovery si v australské pustině poradil s nákladní soupravou vážící 110 tun… a vyhrál. Představa kamionu se sedmi návěsy taženého SUV zní neuvěřitelně, ale přesně to přichystala značka Land Rover pro model Discovery v rámci nejtěžšího tažného testu.

ALCAR nenabízí jen kola

V listopadu loňského roku ALCAR BOHEMIA rozšířil portfolio svých služeb a začal dodávat kompletní kola složená z litých kol značek AEZ, DOTZ, DEZENT, ENZO nebo ocelových kol ALCAR STAHLRAD a ALCAR Hybridrad s pneumatikami dle přání zákazníka.

Kola od ALCARu jsou dělaná pro zimu

ALCAR jako specialista na zimní sezónu opět kvalitně potrénoval ve výrobě a těší se, až se jeho litá kola objeví na automobilech mnoha motoristů v ostrém provozu na zimních silnicích. Ze své pestré nabídky aktuálně 68 designů vybral ALCAR osm designů, které doporučuje v rámci akce Elegance i v zimě.

Lexus s programem Zažít Lexus

Značka Lexus v těchto dnech odstartovala svůj nový, v Česku i na Slovensku ojedinělý, projekt s názvem Zažít Lexus. Ten má potenciálním zákazníkům umožnit prožít autentický zážitek ve vozech Lexus, a to se vším komfortem, který si jeho majitel může přát.

Rallye Večerní Prahou v rámci Autoshow

Šestého října roku 1963 se na start prvního ročníku Rallye večerní Prahou, Memoriál Petra Dvořáka, díky Autoklubu Bílá Labuť postavili první soutěžící. Počáteční obavy z nehod způsobenými řidiči, kteří zlákáni honbou za vítězstvím přestanou dodržovat dopravní předpisy, se nenaplnily.

Akce 7 dní Peugeot odstartuje 18. září

Jen několik dní dělí zákazníky od zahájení tradiční a velice očekávané akce „7 dní Peugeot“. Letošní akční dny proběhnou od 18. do 24. září a nabídnou celou řadu bohatě vybavených modelů za výhodné ceny.

Peugeot v ČR s rekordním srpnem

Letošní srpen byl z hlediska prodejů značky Peugeot v ČR nejúspěšnějším srpnem v historii. S počtem 1 106 registrovaných vozů dosáhla značka tržního podílu 4,79 %, což je nejvíce v letošním roce.

Historické i nové Maserati v Arkádách

Italská automobilová značka Maserati ovládla pražský obchodní dům Arkády Pankrác, velkolepá výstava jejích vozů potrvá až do 27. září. Expozice nese název „V zajetí Maserati“ a návštěvníci se mohou těšit na zajímavou cestu historií automobilky. K vidění budou jak historické modely značky Maserati, tak vozy současné produkce.

Escape6 Prague Car Festival nadchla návštěvníky

Téměř 700 převážně individuálně upravených automobilů z celé Evropy na Escape6 Prague Car Festival. Již tradiční výstava zaměřená na tuning, sportovní i sériové vozy a bohatý program přilákala téměř 25 000 návštěvníků a její šestý ročník udělal obrovský krok vpřed.

S Nissanem do Afriky - 2017-08-23

Domácí štěstí - 2017-08-06

Happy Days u Citroënu - 2017-02-22

Rady pro zimní provoz - 2017-02-03

Prapodivná auta - 2016-09-15

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar