Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Konfigurátor kol

ŠKODA NejMix - nejlepší kombinace z podzimní nabídky

Autorizovaná prodejní síť značky ŠKODA v České republice přichystala podzimní akci pro retailové zákazníky. Ti mohou při pořízení nového modelu CITIGO, FABIA nebo RAPID čerpat řadu výhod, ať už při nákupu za hotové nebo na úvěr.

Designér Peugeotu 508 oceněn za design

Pierre-Paul Mattei, designér vozu nový Peugeot 508, obdržel ocenění Eurostar Design za svou práci na novém radikálním fastbacku značky Peugeot. Týdeník Automotive News Europe uděluje tuto cenu osobnostem jako ocenění jejich obzvlášť inovativní práce v automobilovém odvětví.

Mitsubishi Eclipse Cross dostalo cenu za design

Kompaktní Mitsubishi Eclipse Cross získalo prestižní designové ocenění ‚Good Design Award 2018‘ v soutěži pořádané pod záštitou Japonského institutu na podporu designu.

Vančík motorsport zve děti na návštěvu Rally Příbram.

Vančík motorsport se svým partnerem MOL Česká republika chtějí dětem nabídnout možnost prohlédnout si zblízka zákulisí soutěžního týmu. Pořádají proto v sobotu 13. října pro děti ve věku cca 6-14 let komentované návštěvy v servisní zóně 39. SVK Rally Příbram na letišti Dlouhá Lhota.

Bernhard Maier získal ocenění CEO of the Year

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier byl odborným časopisem Automotive News Europe oceněn cenou Eurostar 2018 jako ‘CEO of the Year’ v kategorii Automobilový průmysl. Touto cenou oceňuje časopis vynikající práci Bernharda Maiera ve společnosti ŠKODA AUTO.

Nové pravidlo pro průjezd záchranářů

Povinnost vytvořit na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla průjezd pro záchranáře byla poprvé stanovena novelou zákona o silničním provozu od 1. července roku 2006. Od 1. října se u nás situace mění.

Recyklační víkend v NTM

Už pošesté se letos budou odborníci z Národního technického muzea v Praze těšit na přírůstky do sbírek, které dokumentují vývoj domácích elektrospo-třebičů. Můžete je přinést k posouzení během Recyklačního víkendu, který muzeum pořádá ve spolupráci se společností ELEKTROWIN.

Emil Frey Select otvírá další prodejní místo

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select vstoupil na český trh sice teprve letos na jaře, ale již po půl roce jeho aktivního působení je zřejmé, že se mu podařilo splnit hlavní úkol – změnit tuzemský trh ojetých vozů k lepšímu.

Auto Palace Butovice slaví 20 let

Společnost Auto Palace Butovice s.r.o. oslavila dvě desítky úspěšných let na českém automobilovém trhu a připravila pro zákazníky speciální limitovanou edici vybraných modelů značky Hyundai.

ALCAR radí, jak si vybrat správná kola

Vybíráte novou sadu litých kol, na kterou obujete zimní pneumatiky? Poradíme Vám, na co byste si měli dát pozor, abyste nenaletěli a nekoupili si třeba kola, která vůbec nejsou pro váš vůz homologovaná.

Jiří Rameš vzpomíná na Vaška Zapadlíka

Odchod Vaška Zapadlíka na mě dolehl víc, než bych si byl schopen připustit a myslím. Vždyť já, cokoliv jsem udělal, vždycky jsem byl zvědavý, co na to Vašek, jak mi to pochválí anebo zkritizuje.

Hyundai i30 N jako safety car v Brně

Provoz na závodní dráze Masarykova okruhu nově zabezpečují tři vozy Hyundai i30, z toho dva ve sportovní verzi N. Auta fungují jako safety car, medical car a vůz pro race control.

Toyota Víkend nabízí akční ceny na Corollu

Tradiční podzimní Toyota Víkend ve dnech 15. a 16. září na-bídne akční ceny na nejoblíbenější modely značky Toyota. Například nejprodávanější vůz světa Toyota Corolla bude k dostání s cenovým zvýhodněním až 58 000 Kč a bonusem za výkup stávajícího vozu ve výši 25 000 Kč.

Peugeot - 7 dní poprvé pro všechny

„7 dní Peugeot“, tradiční akční nabídka osobních vozů zaměřená na soukromé osoby, a „7 dní pro profesionály“, akce zvýhodňující prodej užitkových vozů firemním klientům, přicházejí poprvé společně.

Jakub Kornfeil a Filip Salač v jednom týmu MS

Zcela mimořádnou záležitostí bude pro český motocyklový sport příští sezóna Mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto3. Ještě nikdy se nestalo, že bychom měli dva zástupce v jedné kategorii ve stejném týmu.

Auta na náplavce s českými premiérami

Už podruhé připravila redakce časopisu Svět motorů na závěr prázdnin motoristickou výstavu Auta na náplavce, kterou většina firem zastoupených na nšem trhu využila k prezentaci nových modelů. V mnoha případech je mohla veřejnost vidět vůbec poprvé „na živo“. Jedním z nich byl například Peugeot 508 nebo Peugeot Rifter.

Roadshow Citroën mj. s novým Berlingem

Letošní ročník akce Citroën Experience se bude konat u obchodních center na 28 místech po celé České republice v termínu od 5. září do 14. října. Pro dospělé nabídne možnost vyzkoušet si některé z posledních novinek značky Citroën.

Escape6 Prague Car Festival představí přes 700 unikátů

Stejně jako se ve stejném termínu uskuteční v Praze dvě motoristické výstavy. Na Náplavce probíhá už od čtvrtka akce s názvem Auta na Náplavce a v sobotu a v neděli v Letňanech Escape6 Prague Car Festival, představující vrchol tuningové sezony.

Ing.Milan Jozíf odešel do motoristického nebe

Svoji novinářskou kariéru jsem začal sice v Dikobraze, v rubrice Vaše starosti na naše ostny, ale už v té době jsem publikoval články z prostředí automobilových závodů. Pak jsem to štěstí, že se uvolnilo místo v redakci časopisu Automobil a začal jsem pracovat společně s Jirkou Ramešem, pod vedením ing.Milana Jozífa,

Atraktivní foto-soutěž VESPA NA VÍKEND

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, zve všechny milovníky italských skútrů a zároveň ty, kteří se jimi chtějí stát, k akci „VESPA NA VÍKEND“. Ideální oslava 50. výročí nejoblíbenějšího skútru Vespa Primavera.

Monstra na Auto Show - 2018-04-12

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar