Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

Motorsport pod střechou

Jak se říká, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Pokusit se o něco v dnešní době není vůbec jednoduché, to víme všichni a uspořádat výstavu s motoristickou tematikou to platí dvojnásob. Kdejaká výstava tady už byla, ale prezentace závodních strojů zatím pouze v Lysé nad Labem.

Kalendáře Best of od Tomáše Němce

Blíží se vánoce a jestli ještě nevíte, čím obdarovat své blízké, tak bychom měli pro Vás tip. Zvláště pro ty, kteří mají rádi autokrosové a rallyekrosové závody a chtěli by si připomenout uplynulou sezonu.

Santovy nové sáně - pokrok s DOTZ

Konec roku je vždy zvláštní čas. Venku klesá teplota, lidé si dělají čas pro své blízké a ve vzduchu se vznáší zvláštní vánoční atmosféra. Ale Dotz již měl dost každoroční vánoční romance s dřevěnými sáněmi. Nastal čas pro nový dopravní prostředek.

Žlutomodrá rally - další porce častých dotazů a odpovědí

Počet těch, kteří od srpna tohoto roku stihli rozsáhlou knihu o historii Barum rally přečíst, se stále rozšiřuje. Díky nim se pomalu ale jistě také zvětšuje okruh těch, kteří se na knihu ptají. Nejen pro ně právě přinášíme odpovědi autora Dana Porazila na otázky, které je nejvíce zajímají.

Subaru XV a Impreza zazářily v testech Euro NCAP

Subaru Corporation ohlašuje, že evropské specifikace modelů Impreza a XV získaly nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech 2017 European New Car Assessment Programme (Euro NCAP).

Akio Toyoda - už neskrývám své jméno

Své příjmení jsem se většinu svého života snažil spíše tajit. To se ale změnilo, využívám ho teď jako vyjádření mé osobnosti, říká prezident automobilky Toyota a vnuk jejího zakladatele Akio Toyoda (61) v rozhovoru pro magazín Automotive News.

Peugeot 3008 s cenou Women’s World Car of the Year

Porota „Women’s World Car of the Year“ složená z 25 motoristických novinářek z 20 různých zemí volí každoročně světové auto roku pro ženy. Letos byl oceněn Peugeot 3008, který zvítězil v kategorii SUV.

Hledáte inspiraci pro hodnotný vánoční dárek?

Objednejte si knihu Žlutomodrá rally / Yellow Blue Rally, která na svých 600 stranách mapuje historii 46 ročníků populární Barum Rally. Kromě poutavého čtení, vyprávění pamětníků i přehledných výsledkových statistik v publikaci naleznete nevídanou kolekci 630 fotografií.

TUkas s největším showroomem značek Renault a Dacia

Největší showroom značek Renault a Dacia otevřela skupina TUkas v Praze Malešicích pod názvem TUkas ČSAO. Na plochu více než 1000 m2 se vejde 13 vozů Renault, 7 vozů Dacia a 4 užitkové vozy z programu PRO+.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - nejrychlejší SUV

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio získala titul nejrychlejšího sériového SUV na světě. Stalo se tak na slavném německém okruhu Nürburgring, kde stanovila nový čas na kolo. Jedná se o nejnovější úspěch v dlouhé závodní tradici slavného emblému Quadrifoglio a více než stoleté historii značky Alfa Romeo.

Motorsport na výstavišti v Letňanech

Dnes začíná v areálu PVA Expo Praha v Letňanech premiérový ročník veletrhu motoristického sportu Racing Expo, který potrvá do soboty listopadu 2017 a návštěvníkům nabídne více než stovku závodních automobilů a motocyklů. Otevřeno je od 10 hodin do 18 h, v sobotu o hodinu méně.

Nová verze Chytrého auta umí vytvořit WiFi síť

T-Mobile spustí 13. listopadu 2017 novou verzi svého produktu Chytré auto, umožňující vytvořit prostřednictvím nového OBD zařízení, WiFi síť ve voze.

Tatra do knihy rekordů

Kopřivnická TATRA TRUCKS se zapojila do programů výcviku i vzdělávání řidičů a zvyšování bezpečnosti na silnicích. Pro příští rok plánuje s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů i rozsáhlý projekt zaměřený na tuto oblast.

V roce 2017 vyroben již 1 milion vozů ŠKODA

ŠKODA AUTO společně se svými výrobními partnery vyrobila v tomto roce již 1 milion vozů. Výrobní linky opustil již po čtvrté za sebou v jednom kalendářním roce sedmiciferný počet vozů. Poprvé v historii bylo tohoto milníku dosaženo již v říjnu.

U Stříbra vznikne Accolade Polygon pro auta bez řidiče

Český polygon pro testování a certifikaci vozidel s autonomním řízením by měl do roku 2022 stát u Stříbra. Připravuje ho česká investiční skupina Accolade. Předpokládané náklady na vybudování polygonu dosáhnou několika miliard korun.

Vodíkový kamion Toyoty testuje v Los Angeles

Ulicemi Los Angeles a Long Beach se projíždí překvapivě tichý kamion. Začíná tam totiž dlouhodobé testování prototypu nákladního vozu Toyoty poháněného vodíkovými palivovými články. Úkolem programu je prověřit funkčnost technologie palivových článků v nákladních vozech.

Nebezpečí pro chodce bez reflexních doplňků

Noční silnice jsou nebezpečné. Zahraniční výzkumy prokazují, že po setmění je riziko vzniku dopravní nehody až 4x vyšší než za dne. Noční silnice jsou nebezpečné i pro chodce.

Yamaha zve na All Ride do Továrny

Fanoušky motocyklů, stylových přestaveb a dobré hudby potěší 27. – 31. 10. akce All Ride Show, která se uskuteční v holešovické Továrně (Dělnická 63) Druhý ročník výstavy přestaveb nabídne precizně upravené motocykly z našich i zahraničních dílen, nad kterými zaplesá srdce každého milovníka rychlých strojů.

Racing Expo a Transport Expo pod jednou střechou

Závodní sezona se pomalu chýlí ke konci. Nejeden fanoušek si proto povzdechne: Kéž by se můj milovaný sport mohl přesunout někam, kde by mu nevadily rozmary počasí. Dokonce ve stejném termínu můžete navštívit hned dvě výstavy – Racing Expo v Praze a Kola a Rychlá kola v Lysé nad Labem.

Podpisy matadorů i rychlých mladíků

V knihkupectví Moniky Pospíšilové v Mladé Boleslavi proběhla autogramiáda knihy Žlutomodrá rally autora Daniela Porazila a jeho hostů. Zájemcům podepisovali knihu Jaroslav Jelínek, Svatopluk Kvaizar, Jiří Kotek, Filip Mareš a Jan Hloušek.

S Nissanem do Afriky - 2017-08-23

Domácí štěstí - 2017-08-06

Happy Days u Citroënu - 2017-02-22

Rady pro zimní provoz - 2017-02-03

Prapodivná auta - 2016-09-15

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar