Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

31.07.2020

Palubní kamery: kde je raději schovat

Při letních cestách do zahraničí byste kromě jiných věcí měli být obezřetní i při používání palubních kamer. Podívejte se, jaká pravidla pro ně v různých zemích platí.Velmi rozličná – a často nejednoznačná – pravidla ohledně tohoto prvku výbavy v jednotlivých státech Evropy dokážou pěkně zamotat hlavu.

31.07.2020

Výstavy Racing a Classic v novém termínu

Výstavy Eibach Racing Expo a Glasurit Classic Expo, zaměřené na oblast motorsportu a automobilové historie, se proti původním předpokladům uskuteční o týden později.

29.07.2020

ŠKODA Originální příslušenství pro modely SCALA a KAMIQ

Koberce, lapače nečistot či ochranné lišty nákladové hrany – mezi nejoblíbenější ŠKODA Originální příslušenství pro kompaktní modely SCALA a KAMIQ patří prvky přispívající k ochraně vozu a zachování jeho hodnoty.

28.07.2020

TATRA TRUCKS dodá hasičské speciály do Německa

Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS je tradičním dodavatelem podvozků pro hasičská vozidla, která slouží po celém světě. Nejnověji získala ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem THT Polička zakázku na 41 hasičských speciálů TATRA FORCE 4x4.

24.07.2020

Luboš Vlček končí na pozici šéfa Škoda ČR

Šéf Škoda ČR Luboš Vlček končí k 1. září ve funkci. Na pozici působil od roku 2014 po několikaletém působení ve společnosti Volkswagen Group China. Kam se přesune a kdo ho nahradí na pozici šéfa českého importu?

23.07.2020

Kia Sorento s novým systémem Terrain Mode

Kia Sorento čtvrté generace vybavené systémem stálého pohonu všech kol s rozdělováním hnací síly mezi přední a zadní kola bude již od zahájení evropských prodejů v druhém pololetí 2020 vybavena novým systémem Terrain Mode.

22.07.2020

Rozšiřovací podložky s homologací od ALUTECHNIK, s. r. o.

Veškeré příslušenství pro kola zajišťuje v rámci nabídky prodeje a služeb MAKO CARu společnost ALUTECHNIK. Nabízí širokou škálu kolových a pojistných šroubů, matic, krytek kol, vymezovacích kroužků, senzorů tlaku v pneumatikách a v neposlední řadě také rozšiřovacích podložek na kola.

22.07.2020

MAKO CAR dováží litá kola Tomason, GMP, Vossen a Concaver

Společnost MAKO CAR, s. r. o. byla založena před 25 lety a postupem času se vypracovala na výhradního dovozce litých kol renomovaných značek – německého Tomasonu a italského GMP. Na českém trhu zastupuje dále americkou značku Vossen a nejnověji rovněž taiwanského výrobce Concaver.

21.07.2020

DS Finance - nabídka financování

Značka DS ve spolupráci se svým partnerem, společností ESSOX s.r.o., připravila pro své zákazníky speciální nabídku financování s cílem usnadnit jim pořízení nového automobilu, tak aby finanční zatížení pro zákazníka bylo co nejpřijatelnější.

15.07.2020

Mitsubishi Outlander PHEV s akční slevou

Oficiální dovozce značky Mitsubishi, M Motors CZ, vyhlašuje letní akční ceny na vlajkovou loď Mitsubishi Outlander PHEV. Podpora prodeje zahrnuje akční zvýhodněnou nabídku, která je odstupňována dle výbavy a týká se všech tří výbavových stupňů Intense, Instyle i Instyle+.

15.07.2020

Nové modely Hyundai v nabídce MALL.cz

Hyundai Motor Czech navazuje na první fázi spolupráce s MALL.cz a do jeho nabídky nově zařazuje limitované edice exkluzivně vytvořené pro tento internetový obchod. V nabídce jsou nyní modely z edice Mall Exclusive – SUV Tucson a Kona, elektrický Hyundai Ioniq, nebo faceliftovaná verze modelu i30.

15.07.2020

Kniha Fenomen Ecce Homo vyjde na podzim

Kniha Fenomén Ecce Homo - historie, rozhovory, vzpomínky, zajímavosti, osobnosti a hlavně jedinečné fotografie. Publikace se zcela jistě zařadí i mezi nejhodnotnější knihy o automobilovém sportu u nás i v Evropě.

13.07.2020

Změna ve vedení ŠKODA AUTO a.s. - Bernhard Maier končí

Bernhard Maier k 31. červenci 2020, po téměř pěti letech v čele společnosti ŠKODA AUTO a.s., opouští pozici předsedy představenstva. Jeho nástupce bude v souladu s českou legislativou zvolen při prvním zasedání představenstva společnosti ŠKODA AUTO a.s. v srpnu 2020.

13.07.2020

Carsharing HoppyGo nabízí elektromobily Tesla

Česká platforma pro sdílení aut HoppyGo má v nabídce celkem 18 elektrifikovaných vozů, včetně 14 modelů s čistě elektrickým pohonem. Kromě ostatních značek sdílí majitelé kompletní produktovou řadu automobilky Tesla, která je na evropském trhu k dispozici.

13.07.2020

Peugeot e-208 vyhrál Eco energy Rally Bohemia

Elektrický Peugeot e-208 absolvoval na ECO energy Rally Bohemia svou českou premiéru. Tým Peugeot CZ složený z Jana Novotného a Petra Jakuševa podal strhující výkon a získal hned tři zlaté poháry: v pořadí konstruktérů, v kategorii elektromobilů i jako absolutní vítěz.

11.07.2020

Buggyra míří z okruhů a písku také do oblak.

Kdo jel v úterý po dálnici D10 směrem na Turnov, tak mohl „u letadla“ potkat například Tomáše Enge, Jarka Janiše, Davida Vršeckého, Adama Lacka nebo i dvojčata Aliyyah a Yasmeen Koloc a pochopitelně i Martina Koloce. A také si prohlédnout rekordní tahač Buggyra Speed nebo Mercedes skupiny GT.

01.07.2020

Budoucnost TPMS - ALCAR

Od konce roku 2014 musí být všechny nové osobní automobily povinně vybavené systémem kontroly tlaku v pneumatikách, na tom není nic nového. Novinkou však je, že od 1. července 2020 nabízí ALCAR na trhu náhradních dílů pro osobní automobily novou výrazně vylepšenou generaci produktů TPMS.

01.07.2020

Oslavy 70. výročí Transporteru budou v září

Letošní rok se nese ve znamení 70. výročí výroby prvního vozu modelové řady Transporter. České zastoupení značky Volkswagen Užitkové vozy oslaví významné jubileum s širokou veřejností ve dnech 25. – 27. září 2020 na Transportersrazu na výstavišti v pražských Holešovicích.

30.06.2020

Hyundai otevřel 45. dealerství v Příbrami

Nové dealerství Louwman Motor Příbram je jediným prodejním místem Hyundai v regionu, mimo prodeje nabízí také komplexní servisní služby. V blízké době se navíc dočká plnohodnotné standardizace pro prodej a servis elektromobilů.

29.06.2020

Vodík nahradí naftu jako záložní zdroj energie

Koncem roku by měl být uvedený do provozu první ukázkový projekt stacionárního zdroje energie firem Daimler a Rolls-Royce s využitím modulů palivových článků pocházejících z automobilové výroby ve Friedrichshafenu.

Legendy se ruší - 2020-04-30

Budoucnost ve vodíku? - 2020-03-16Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar