Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

První Honda Clarity Fuel Cell přichází do Evropy

Tento týden se do Evropy dostaly první vzorky modelu Honda Clarity Fuel Cell, který je nejmodernějším vozidlem s nulovými emisemi. Prvních šest vozů bude předáno zákazníkům v Londýně a Kodani v rámci demonstračního projektu HyFIVE.

AUTOTÝM představuje produkt VIRAT pro autobazary

Společnost Autotým s.r.o. představila další nový produkt s názvem VIRAT, který je primárně určen pro autobazary a vizuálně identifikuje na prodejní ploše prohlédnuté vozy odbornými rádci Autotýmu. Cílem nového produktu je další forma oslovení koncového zákazníka.

TIP NA DÁREK - knihy o Dakaru

V roce 2015m roce vyšly dvě obrazové publikaci o Rally Dakar 2015, jedna s černobílými fotografiemi od Martina Straky (Mezi oceány), druhá s velkoplošnými barevnými fotografiemi od Mariana Chytky (Dakar im my lifestyle).

Rychlá kola poněkud zpomalila

Víkendová výstava Kola a Rychlá kola poněkud pokulhávala za minulými ročníky, zvláště pokud jde o přehlídku závodních automobilových a motocyklových speciálů. Řada exponátů se totiž každoročně opakuje, což návštěvníka příště odradí, aby do Lysé nad Labem zavítal.

Ty to zvládneš aneb jak pomáhat při nehodě

Asociace Záchranný kruh ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti a dalšími organizacemi seznámila odborná media a veřejnost s průběhem bezpečnostní kampaně Ty to zvládneš, která probíhá v ČR od letošního června.

Rychlá kola a Václav Fejfar o víkendu v Lysé n.L.

Na výstavě Autosalon KOLA 2016, která bude probíhat od 11. do 13. listopadu 2016 na výstavišti v Lysé nad Labem, vždy 9 - 17 h, budou mít návštěvníci možnost podrobně se seznámit nejen s novinkami, ale také závodními automobily i motocykly, nebo tuningové skvosty.

Honda CR-V diesel se zvýhodněním 70 000 Kč

Honda CR-V, modelový rok 2016 v dieselové motorizaci (všechny výbavy) je nyní nabízena s bonusem pro zákazníka v hodnotě 45 000 Kč! Nabídka platí do konce roku.

Domácí premiéra modelu Škoda Kodiaq na Designbloku

Značka ŠKODA se již popáté v řadě představí v roli hlavního partnera na pražské přehlídce designu a módy Designblok16. ŠKODA KODIAQ – první velké SUV značky – se od čtvrtka 27. října 2016 poprvé představí české veřejnosti v rámci prestižní přehlídky designu. Účastí na Designbloku16 potvrzuje ŠKODA důležitost designu v automobilovém odvětví.

Renault - aktuální nabídky

Od začátku října jsou v prodejní síti Renault první vozy Nový MÉGANE Grandtour. Ve dnech 17. – 22. října probíhají v celé prodejní síti Renault dny otevřených dveří pod názvem Dny Renault MÉGANE. V rámci těchto dnů otevřených dveří je v prodejní síti prodloužena i sobotní otevírací doba.

DACIA - financování, servisní akce

S platností od pondělí 17. října 2016 obdrží každý klient financující svůj nový vůz Dacia s Dacia Finance zimní pneumatiky zdarma a to včetně přezutí. Akce platí pro modely Dacia Duster, Dokker, Dokker VAN a Lodgy a to až do konce roku 2016. Podzimní starosti s přezouváním svého nového vozu tak můžete hodit za hlavu.

Škoda Kodiaq se vyrábí v Qasinách

Od 17. října dne sjíždí ve výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO ve východočeských Kvasinách z linky nový model KODIAQ. Při této příležitosti byla obec Kvasiny na jeden den přejmenována na ‚Qasiny‘.

AUTOTÝM s novým produktem Super na trhu

Společnost Autotým s.r.o. představila na trhu zcela nový produkt Super pro prodejce ojetého vozu. Nový produkt Super je součástí strategie společnosti Autotým v oblasti rozvoje její nabídky produktové řady v nezávislém prověřování ojetých vozů. Nový balíček služeb s označením Super je na trhu nabízen za cenu 2990,-Kč.

Slovenské dálniční známky se změnami

Slovenští poslanci schválili novelu zákona o dálničních známkách, která nabývá účinnosti 1. listopadu. Co se mění? Předně pokuty za jízdu po dálnici nebo rychlostní silnici ve vozidle do 3,5 tuny se touto novelou snižují na polovinu, a to z 300 euro na 150 euro.

Hyundai letos prodal v ČR již 13 360 vozů

Automobilka Hyundai prodala na českém trhu od začátku roku již 13 390 vozů, což je oproti stejnému období loňského roku nárůst o bezmála 6 %. V srpnu dosáhla 9,5% podílu na trhu a s 1 679 prodanými vozy v reálných prodejích drží pozici dvojky českého trhu.

Toyota hlásí rekordní prodeje v Česku

Společnost Toyota Central Europe – Czech oznámila prodejní výsledky za prvních devět měsíců roku 2016. Za toto období v ČR zaznamenala 5308 uzavřených smluv, což je meziroční nárůst o 50 %. Historický rekord přineslo září s 918 prodanými vozy.

VW Crafter je International Van of the Year 2017

Velký bratr legendárního Transporteru, nově vyvinutý značkou Volkswagen Užitkové vozy, byl zvolen nejlepším lehkým užitkovým vozem roku 2017. Mezinárodní porota, složená z motoristických novinářů se specializací na užitková vozidla z 24 evropských zemí, udělila svými hlasy toto prestižní ocenění novému modelu Crafter.

ŠKODA Economy Run vyhrála Škoda Citigo

Věra a Jan Horníčkovi vyhráli 35. ročník soutěže ŠKODA Economy Run. Posádka v soutěži o nejnižší spotřebu zvítězila s vozem ŠKODA CITIGO se spotřebou pouhých 3 l/100 km. Své vítězství obhájili z loňského roku.

SUV Academy Míly Janáčka

Dnešní silnice jsou plné SUV-ček. Ano, segment SUV je neprodávanějším vůbec a spolu s rozmachem těchto vozů jdou ruku v ruce moderní technologie. Auta jsou prošpikovaná nejrůznějšími elektronickými asistenty a dalšími pomocníky, ať se již jedná o pasivní nebo aktivní bezpečnost.

V Praze probíhá do neděle Autoshow

Do neděle 25. září probíhá na holešovickém výstavišti Incheba Praha jediný celostátní autosalon v České republice v tomto roce - Autoshow Praha 2016. Letos se uskuteční již 19. ročník pražského autosalonu a třetí v nové výraznější a modernější podobě. Největší hvězdou je bezpochyby česká premiéra Toyoty H-CR.

VW Beetle jel rychlostí 328 km/h

Speciálně upravený Volkswagen Beetle stanovil nový rychlostní rekord – přes 328 km/h - v rámci tradiční akce World of Speed Event na pláních vyschlého jezera Bonneville v Utahu (USA). Výkon dosažený při rekordních jízdách, pořádaných každý rok v létě, byl oficiálně zapsán závodní asociací USFRA (Utah Salt Flats Racing Association).

Prapodivná auta - 2016-09-15

Muži versus ženy - 2016-08-01

Vážení čtenáři, - 2016-04-19

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Klidné vánoce - 2014-12-24

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar