Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

TATRA bude rekonstruovat Slovenskou strelu

V polovině ledna obdržela TATRA TRUCKS zprávu o schválení dotace na projekt rekonstrukce motorového vlaku Slovenská strela. Dotaci ve výši téměř 80 milionů korun automobilka využije na kompletní revitalizaci vlaku do pojízdného stavu a výstavbu speciálního depozitáře.

Luxus a supersport v Černé růži

V pražské pasáži Černá růže probíhá až do konce března výstava luxusních a sportovních vozů, a to nejen současných, ale i historických. Nejstaršími exponáty jsou dva vozy Rolls Royce, naopak nejmladším Lamborghini Aventador LP 780 nebo Mercedes Benz S400.

Range Rover Sport PHEV vyjel k Nebeské bráně

Ani závratných 99 zatáček, ani 999 schodů nezabránilo novému Range Roveru Sport PHEV ve zdolání jednoho z nejslavnějších čínských míst. Sportovní SUV kombinující zážehový motor a elektromotor se stalo prvním automobilem na světě, které vyšplhalo po schodech až k přírodnímu skalnímu oblouku Nebeské brány.

Peugeot s rekordním lednem

Rok 2017 značka Peugeot zakončila rekordem a stejným způsobem začala i rok 2018. S počtem 1 104 registrovaných vozů realizovala nejúspěšnější leden ve své historii na českém trhu.

Hvězdy na čtyřech kolech v Paláci knih

Ve středu 14. února 2018 od 17 hodin se uskuteční v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí autogramiáda autora a protagonistů knihy Hvězdy na čtyřech kolech.

Program Hyundai Startovné poskytne výkupní bonus

Hyundai Motor Czech nabízí v rámci akce Startovné výkup ojetého vozu i výkupní bonus. Každý zákazník má možnost prodat svůj ojetý vůz přímo u dealera Hyundai.

Můžete se svézt s Benzovou tříkolkou

Technický zázrak, kočár bez koní, první automobil nebo jednoduše Patentwagen, sestavený v roce 1886 Karlem Benzem, byl prvním vozidlem poháněným motorem. V OC Arkády Pankrác se na něj, resp.na velice zdařilou repliku, můžete nejen podívat, ale i se v něm svézt!

Svezte se s Hyundaiem Kona

Hyundai Motor Czech připravuje v rámci akce Kona festival stylu testovací jízdy nového modelu Hyundai Kona v období od 15. 2. 2018 až do 27. 4. 2018. Všichni zájemci si mohou vůz zapůjčit až po dobu 48 hodin prostřednictvím jednoduché objednávky na www.festivalstylu.cz.

Porsche ČR uzavírá další rekordní rok

Společnost Porsche ČR, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, pokračuje v nepřetržitém růstu. I v loňském roce se jí podařilo dosáhnout historicky nejvyšších obchodních výsledků. Zákazníci převzali 54 144 nových vozů Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy.

Winter Show s Vaškem Fejfarem

Kdo se zajímá o motoristický sport, tomu nejsou jména Václav Fejfar nebo Petr Pilát neznámá. První je čtyřnásobný mistr Evropy v autokrosu, druhý pak Freestyle motokrosař. O třetím do party Jasonu Cescovi jsme moc neslyšeli, ale skvěle doplnil naši dvojici při Winter Show Havex, která proběhla na Benecku.

Fotograf Marian Chytka pracoval na Dakaru pro Peugeot

Byl jediným Čechem, který mohl při dakarské rallye pozorovat zblízka práci továrního týmu Peugeot. Marian Chytka pro francouzskou stáj fotil, stejně jako pro několik dalších.

Legendy budou letos na holešovickém výstavišti

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v příštím roce do svého 5. ročníku. Ten bude velmi výjimečný nejen svým tematickým zaměřením, ale především přesunem do celého areálu Výstaviště Praha v Holešovicích, a to v termínu 8.-10. června 2018.

Peugeot v ČR pomůže organizaci Cesta za snem

Peugeot v ČR spojuje síly s organizací Cesta za snem. Zakladatel organizace Heřman Volf, který je od roku 2006 upoutaný na invalidní vozík, organizuje akce pro veřejnost, s cílem propojit světy handicapovaných a zdravých, odstraňovat předsudky, které ve společnost panují ve vztahu k handicapovaným, a plnit lidem sny.

Soutěž o knihu Barum rally aneb co chci číst dál

Zásoby naší čtvrté knihy se pomalu tenčí, a tak přichází na pořad dne otázka: „Jaké rally-téma zpracovat dál, o čem psát teď?“ Pokud máte nápad či přání, sdělte nám ho.

ŠKODA AUTO nabízí prohlídky závodu v Kvasinách

Výrobní závod ŠKODA AUTO v Kvasinách je po rozsáhlé modernizaci a rozšíření otevřen veřejnosti. V průběhu tříměsíční pilotní fáze navštívilo závod již téměř 900 zájemců. Během dvouhodinové komentované prohlídky mají účastníci možnost seznámit se s historií i současností závodu.

Hodnotný dárek - Eliška Junková od Jirky Rameše

Jestli jste příznivci automobilové historie, tak máme pro vás tip na krásný a hodnotný dárek. Určitě každý z vás slyšel o Elišce Junkové, velké postavě automobilového sportu 20. let minulého století.

Peugeot v ČR v roce 2017 překonal rekordy

To, že rok 2017 bude pro Peugeot v ČR rekordní, bylo zřejmé už na konci listopadu. Úspěšný prosinec s 829 registrovanými vozy vynikající celoroční výsledek potvrdil a značka Peugeot zakončila uplynulé dvanáctiměsíční období s počtem 11 663 registrací.

ŠKODA AUTO dodala vloni na trhy přes 1,2 mil vozidel

ŠKODA AUTO dosáhla v roce 2017 nového rekordu. Celosvětové dodávky české tradiční značky se v loňském roce zvýšily o 6,6 % na 1 200 500 vozů (2016: 1 126 500). Již po čtvrté za sebou tak ŠKODA AUTO dodala zákazníkům za jeden rok více než jeden milion vozidel.

Uzávěrka fotosoutěže Zlaté oko se blíží

Třináctý ročník fotografické soutěže ZLATÉ OKO pro nejlepší motoristickou fotografii roku 2017 je v plném proudu. Uchazeči mají poslední dva týdny na to přihlásit své fotky. Učinit tak mohou na webu Zlatého Volantu.

Volkswagen uzavřel rok 2017 historickým úspěchem

Značka Volkswagen osobní vozy potvrdila i v loňském roce své postavení jedničky mezi dovozci na českém trhu historicky nejvyšším počtem registrovaných nových vozů. V ČR bylo v roce 2017 registrováno celkem 26 942 nových osobních vozů Volkswagen, což představuje meziroční nárůst o 1,3 %.

S Nissanem do Afriky - 2017-08-23

Domácí štěstí - 2017-08-06

Prapodivná auta - 2016-09-15

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar