Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

České Tourist Trophy a IRRC v Hořicích

Nejen v květnu, ale i v srpnu se Hořice v Podkrkonoší mění v motocyklový závodní okruh, kdy se tu odjel již 27. ročník závodů české Tourist Trophy. Již několik let se tu zároveň jezdí závody mezinárodního road racingového šampionátu (IRRC) ve třídách Supersport a Superbike, takže se tu prolínají historické stroje s nejnovějšími.

Vyšla kniha o Jiřím Sedlářovi

V předvečer Barum Rally proběhl na terase Baťova mrakodrapu ve Zlíně křest knihy s názvem Volant a čtyři kola Jiřího Sedláře, soutěžního a motokárového jezdce z nedaleké Kašavy. Autor Jiří Jermakov dával informace o jednom z největších talentů dohromady několik let.

Mitsubishi vyexportovalo z Thajska přes 4 miliony vozů

Společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že její export vozidel z Thajska dosáhl objemu 4 milionů kusů; dosažení milníku bylo slavnostně oznámeno v Laem Chabang (provincie Chonburi).

Závodní speciál v domě F.Porsche ve Vratislavicích

Expozici Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích obohacuje nový unikátní exponát, a sice vítězný vůz závodu 24 hodin Le Mans z roku 2016. Porsche 919 Hybrid je model ověnčený třemi tituly v hodnocení značek i jezdců ve vytrvalostním mistrovství světa FIA.

Aprilia nabízí skladové modely a zve na autogramiádu

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, zve všechny fanoušky rychlé jízdy v jedné stopě v rámci Grand Prix České republiky 2019 na autogramiádu s jezdci Aprilia Racing Team Gresini ve čtvrtek 1. srpna 2019 v 17:30 v dealerství D MOTO.

Citroën C5 Aircross - rostoucí prodeje

Šest měsíců po uvedení na trh registruje Citroën C5 Aircross již více než 50 000 prodaných kusů. Tímto výkonem se řadí na třetí místo mezi nejprodávanějšími osobními vozy značky. Výsledek: SUV představují v prvním pololetí téměř čtvrtinu prodejů Citroënu ve světě (C3 Aircross + C5 Aircross).

Skútr na den u prodejců značek Vespa a Piaggio

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, připravila pro každého, kdo si chce usnadnit každodenní dojíždění, akci „Skútr na den“.

Skvosty s vůní benzínu od pátku do neděle v Plzni

Dnes ve 14 hodin se v plzeňském DEPO 2015 otevírá třetí ročník motoristické výstavy Skvosty s vůni benzínu. Měli jsme možnost si expozice prohlédnout těsně před dokončením, a protože jsme viděli i předchozí dva ročníky, tak musíme jen konstatovat, že výstava má vzestupnou tendenci.

Pozvánka na Skvosty s vůní benzínu aneb Velké cesty

Letos se pod tématem „Velké cesty“ kromě legendárních značek a sběratelských kousků objeví i zajímavé automobilové osobnosti. Doprovodný program na cestovatelské scéně zahájí v pátek jeden z nejznámějších českých dobrodruhů současnosti Dan Přibáň, a to hned dvojím povídáním z cest a autogramiádou.

Cena vodíkových aut se sníží na úroveň hybridů

Cena osobních aut na vodíkové palivové články se do deseti let vyrovná ceně hybridních modelů. Očekává to japonská automobilka Toyota, která po světě prodala už 15 milionů hybridů za značky Toyota a Lexus a zároveň je výrobcem prvního sériového vozu na vodík pojmenovaného Mirai.

PragoVespa 2019 v pražském Campu Džbán

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, zve fanoušky italského životního stylu v jedné stopě na akci PragoVespa 2019, kterou pořádá Vespa Club Praha.

Peugeot v ČR má nový rekord: 1468 vozů

Série měsíců, ve kterých Peugeot v ČR realizoval nárůst prodeje, pokračovala i v květnu. Peugeot tak odolává poklesu českého automobilového trhu už osm měsíců v řadě. Překonal dokonce svůj rok starý prodejní rekord a registroval 1468 vozů.

Ceny pro Subaru na slavnosti Legendy

Přes 50 000 lidí v květnu navštívilo automobilovou slavnost Legendy. Jednu z největších a zároveň řekli bychom i nejzajímavějších expozic představila značka Subaru – díky programu a krásným autům byla dokonce vybrána jako nejlepší stánek výstavy.

Vespa 125/300 GTS Super Tech přichází na český trh

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, uvádí na český trh nejmodernější skútr Vespa GTS Super Tech ve dvou motorových verzích: jak 125 cm3, tak s novým motorem 300 hpe, který je nejvýkonnějším v historii strojů Vespa.

Mitsubishi Eclipse Sport snižuje cenu

Mitsubishi od 1. června přichází na trh s novou základní cenu oblíbeného crossoveru Eclipse Cross. V rámci kampaně zaměřené na Výprodej skladových zásob si tak zákazníci mohou tento model pořídit již od 499 650 Kč.

Emil Frey Select s dvouletou zárukou

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select si získal důvěru zákazníků zejména plnohodnotnou roční zárukou, kterou na své vozy poskytuje zdarma. Nyní ji přechodně rozšiřuje na 24 měsíců a přináší tak benefit, který nemá na českém trhu ojetých vozů obdobu.

LEGENDY navštívilo přes padesát tisíc lidí

Šestý ročník unikátní automobilové slavnosti LEGENDY s hlavním tématem Americké vozy je po uplynulém víkendu již minulostí. Přes 1200 nádherných exponátů shlédlo v celém areálu Výstaviště Praha od pátku do neděle 51.000 návštěvníků a ke skvělé atmosféře přispělo velkou měrou i slunečné počasí, které akci provázelo.

Tomáš Ouředníček osobností Legend

Významného ocenění se o uplynulém víkendu dočkal dakarský závodník Tomáš Ouředníček. Z rukou ředitele motoristické výstavy LEGENDY 2019 Lubora Kose převzal prestižní ocenění OSOBNOST ROKU 2019.

Toyota Víkend: nová Corolla a edice Classic

Toyota Corolla je nejprodávanějším autem světa. Na český trh nyní dorazila její nejnovější, už dvanáctá generace, a to hned ve třech ty-pech karoserie – jako sportovní hatchback, elegantní sedan a praktic-ký Touring Sports (kombi).

Legendy za miliardu korun

Máme za sebou šestý ročník motoristické slavnosti Legendy, která se tentokrát nesla ve znamení Made in USA, tedy automobilů historických i současných amerických značek. Ale Legendy lákaly i na automobily vystavené v Pavilonu rychlosti a pavilonu Elegance.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar