Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Vodíkový elektromobil Hyundai NEXO poprvé v ČR

Vodíkový elektromobil Hyundai NEXO s dojezdem až 800 km byl v České republice poprvé k vidění. Vůz, který místo produkce škodlivých emisí vzduch přímo čistí, byl představen u příležitosti konference Čistá mobilita, kterou pořádalo Ministerstvo životního prostředí na zámku Loučeň.

Ve zlínském parku Svobody najdete velká lákadla

Plocha kolem zámku v parku Svobody čítá v rámci 2. ročníku výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE (sobota 14. dubna 2018 v době od 10 do 18 hodin) více než 120 vozů a motocyklů.

Servisy Volkswagen otvírají dveře nové sezoně (III)

Na vrcholu nabídky náhradních dílů pro osobní vozy Volkswagen stojí Originální díly Volkswagen®. Tyto díly se vyznačují nejvyšší úrovní kvality, dlouhou životností a maximální spolehlivostí i bezpečností.

Monstra na Auto Show

Na venkovní ploše budí pozornost expozice společnosti Manyjak pana Jana Šrajera. Jednak je to Lada Niva Bronco Extrem Cross a asi ještě zajímavější extrémní speciál Petrovič 6x6.

Servisy Volkswagen před sezonou (I)

Volkswagen Service pamatuje také na rozmanité požadavky zákazníků ohledně individualizace jejich stávajících osobních vozů Volkswagen mimořádně širokým sortimentem Originálního příslušenství Volkswagen®.

Autoshow Praha představí novou Škodu Fabia

Již 12. dubna na čtyři dny otevře své brány tradiční výstava osobních vozů Autoshow Praha 2018. Místem konání se jako obvykle stane Výstaviště v Holešovicích. Padesát značek včetně miniautomobilů se představí na již 21. ročníku výstavy Autoshow Praha 2018

Výstava Czech drive a Rally jízda ve Zlíně

Část programu 2. ročníku výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE proběhne premiérově v Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko ve Zlíně. V rámci motoristického svátku jara se můžete těšit na výstavu rally speciálů, záchranné vozidlo BMW i3 se zdravotníkem a další program.

Nové i historické Jaguary v Autosalonu Dajbych

V těchto dnech se v Plzni zákazníkům otevírá nejnovější a nemodernější showroom Jaguar Land Rover v Čechách. Nový showroom společnosti Dajbych se vyznačuje nových designovým konceptem, který odpovídá aktuálním trendům prodejních míst luxusních vozů.

ŠKODA AUTO s výbornými prodeji v únoru

ŠKODA AUTO v únoru dodala svým zákazníkům na celém světě 92 800 vozů, což představuje nárůst o 14,3 % oproti stejnému období minulého roku (únor 2017: 81 200 vozů). Automobilka tak dosáhla nejlepšího únorového výsledku v celé své 123leté historii.

Stánku Peugeot dominuj monumentální lev

Peugeot představuje na ženevském autosalonu lva mimořádných proporcí, sochu symbolizující hrdost, sílu a excelentnost a více než dvě století dlouhou historii značky.

Volvo XC40 - Evropské auto roku 2018

Těsně před začátkem Ženevského autosalonu ve Švýcarsku získalo nové Volvo XC40, titul Evropské auto roku 2018. Uvedené prestižní ocenění vyhrála prémiová automobilka Volvo Cars vůbec poprvé.

Celosvětový prodej Nissanu táhnou crossovery a SUV

Globální prodej crossoverů a SUV Nissan v roce 2017 vzrostl o více než 12 % na více než 2 miliony vozidel. K tomuto úspěchu přispěly nový malý crossover Nissan Kicks, kompaktní vozy Rogue, X-Trail a Qashqai, vylepšené velké SUV Armada a kompaktní luxusní crossover INFINITI QX30.

Citroën Happy Days se zajímavými nabídkami

Ve čtvrtek, 1. března, začala tradiční promoční nabídka na vozy Citroën. Letos se výhodná nabídka týká i užitkových vozů. Obchodní akce na osobní a užitkové vozy spojují výjimečné ceny na skladové vozy díky slevě/příspěvku na palivo v hodnotě až 20 000 Kč a dodání vozů bez čekání.

Barum Czech Rally Zlín zvítězila v anketě Zlatý volant

Ve čtvrtek 22. února 2018 v Praze proběhlo rozdílení cen v prestižní motoristické anketě Zlatý volant 2017. Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín si z galavečera odvezli první cenu v nově vypsané kategorii Motoristická událost roku.

Autoshow Praha 2018 tentokrát již v dubnu

Opět na celé čtyři dny, a to od 12. do 15. 4. 2018, se stane Výstaviště Holešovice dějištěm 21. ročníku autosalónu Autoshow Praha 2018. Prezentace modelů více než 40 značek bude doplněna zajímavým doprovodným programem.

Rolf Laurent - osobnost automobilového světa

Dne 20. ledna 2018 oslavil životní jubileum, své 80. narozeniny, pan Rolf Lauret, významná osobnost automobilového světa, dlouholetý generální ředitel nizozemské společnosti N.V. Auto Palace a také prezident společnosti AutoBinck Holding N.V.

Čtyři rady ÚAMK pro tuhou zimu

Zřejmě nejsilnější letošní mrazy nám ukázaly, jak jsou naše vozy „choulostivé“. Na co je tedy třeba pamatovat, a na co především myslet, když rtuť teploměru spadne hluboko dolů? Čtyři základní rady nabízejí odborníci ÚAMK.

ALCAR BOHEMIA - 20 úspěšných let v ČR

Společnost ALCAR BOHEMIA letos dosahuje významného jubilea v podobě 20 let úspěšného působení na českém trhu. Od roku 1998 dodala na trh více než 5,7 milionu litých a ocelových kol pro osobní a lehká užitková vozidla a ocelových kol pro nákladní vozidla.

TATRA bude rekonstruovat Slovenskou strelu

V polovině ledna obdržela TATRA TRUCKS zprávu o schválení dotace na projekt rekonstrukce motorového vlaku Slovenská strela. Dotaci ve výši téměř 80 milionů korun automobilka využije na kompletní revitalizaci vlaku do pojízdného stavu a výstavbu speciálního depozitáře.

Luxus a supersport v Černé růži

V pražské pasáži Černá růže probíhá až do konce března výstava luxusních a sportovních vozů, a to nejen současných, ale i historických. Nejstaršími exponáty jsou dva vozy Rolls Royce, naopak nejmladším Lamborghini Aventador LP 780 nebo Mercedes Benz S400.

S Nissanem do Afriky - 2017-08-23

Domácí štěstí - 2017-08-06

Prapodivná auta - 2016-09-15

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar