Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Zlínská CZECH DRIVE již zítra

Premiérový ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE se rychle přiblížil. Novinka pod taktovkou zkušených pořadatelů z Barum Czech Rally Zlín se sloganem Jaro s vůní benzínu se uskuteční v sobotu 29. dubna 2017 ve Zlíně.

Peugeot Emotion Day představí SUV novinky

Každoroční prezentační a testovací maraton nazvaný Peugeot Emotion Day odstartuje již za několik dnů. Letošní, už devátý ročník, proběhne od 4. května do 28. června a nabídne návštěvníkům to nejlepší z modelové řady značky Peugeot.

Honda Civic Type-R - rekord na Nürburgringu

Po představení sériového modelu na ženevském autosalonu 2017 vytvořila Honda Civic Type R na okruhu Nürburgring Nordschleife nový traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy. Světoznámý okruh projel vývojový vůz v čase 7 minut a 43,8 sekundy.

Hyundai na Antarktidě ve stopách Sira Shackletona

Hyundai Santa Fe je prvním osobním vozem, který dokázal projet přes celý kontinent Antarktidy. Cestu z místa nazvaného Union Camp na McMurdo a zpět zvládl za 30 dní. Za volantem navíc seděl Patrick Bergel, pravnuk legendárního polárního cestovatele, Sira Ernesta Shackletona.

Dacia Piknip opět v Šiklově mlýně

Před dvanácti lety započala uvedením modelu Dacia Logan nová éra značky Dacia. V současné době má značka Dacia přes čtyři miliony spokojených zákazníků, v České republice je to přes 65 tisíc Zákazníků.

Mitsubishi slaví 100 let limitovanou edicí

Rok 2017 je pro automobilku Mitsubishi Motors výjimečný tím, že v něm oslavuje 100 let výročí od zahájení výroby svého prvního vozu – Modelu A. Tento model byl představen v roce 1917 a jednalo se o první sériově vyráběný japonský automobil.

Audi Q8 se bude vyrábět v Bratislavě

Audi rozšíří své produktové portfolio o dva nové modely Q, pro které již byly vybrány výrobní závody. V roce 2018 bude zahájena výroba modelu Audi Q8 v závodě Bratislava na Slovensku. V roce 2019 sjede první Audi Q4 z montážní linky závodu Györ v Maďarsku.

Co dělat po kolizi se zvěří

Se změnou času ze zimního na letní pravidelně přibývá nehod způsobených kolizí se zvěří. Ke střetům dochází převážně v ranních hodinách, často kolem svítání, v místech, kde silnice prochází lesními úseky. Srážka se zvířetem je velice nepříjemnou a také nebezpečnou nehodou. Jak postupovat, pokud k podobné kolizi dojde?

Peugeot v ČR hlásí rekordní březen

Březen 2017 byl pro značku Peugeot v ČR třetím nejlepším v historii. Bylo registrováno 1 188 osobních a lehkých užitkových vozů značky Peugeot, což je nejvíce za posledních 13 let. První čtvrtletí letošního roku je s 3 031 registrovanými vozy jedno nejúspěšnějším za více než 20 let působení značky na českém trhu.

Honda s Jarní akční nabídkou

Honda Česká republika připravila pro své zákazníky tradiční Jarní nabídku výhod na nejrůznější modely svého portfolia. Nabídka platí do 30. června.

Nejúspěšnější 1. čtvrtletí v historii prodejů Hyundai v ČR

Automobilka Hyundai za první čtvrtletí 2017 prodala v České republice celkem 4 901 vozů. V meziročním srovnání jde o více než 18% nárůst. Jen v březnu Hyundai u nás prodal 2 019 aut, což je o více než 30 % více než ve stejném měsíci 2016.

Výstava v Berlíně ukazuje zajímavý svět značky ŠKODA

Od 1. dubna do 8. června představuje ŠKODA v centru DRIVE. Volkswagen Group Forum v Berlíně v rámci výstavy ,What drives you?‘ pestrý svět značky. V moderním prostředí centra DRIVE mohou návštěvníci na 1 200 čtverečních metrech objevovat aktuální a fascinující tematické oblasti designu, konektivity a sponzoringu.

Audi Service zve všechny majitele Audi

Značka Audi zve majitele zánovních i starších vozů do autorizovaných servisů Audi. Od začátku března až do konce léta mohou využívat profesionální servisní služby za výhodné ceny, aby byl jejich vůz s logem čtyř kruhů v nejlepší formě pro nadcházející cestovatelskou sezonu.

Carsharingová služba na půjčování nebo pronájem automobilů

Platformu pro vzájemné sdílení aut, tzv. peer-to-peer carsharing, spouští na českém trhu společnost SmileCar. Jednoduchá aplikace umožňuje lidem poptávat auta pro krátkodobý pronájem nebo svoje auto naopak pronajmout lidem v jejich okolí. Služba zefektivní využívání vozového parku v České republice.

Moto sezona začne tradičně 1.dubna v Poděbradech

V sobotu 1. dubna ožijí Poděbrady v duchu silných strojů, burácení motorů a vůně benzínu. Lázeňské město se totiž opět po roce stane dějištěm oficiálního „otevření“ motocyklové sezóny a očekává se, že dorazí tisíce jezdců, ze všech koutů ČR, a dokonce i ze zahraničí.

Honda Africa Twin dosáhla výšky 5695 m n.m

Rok po svém dlouho očekávaném a velmi úspěšném návratu do modelové řady motocyklů Honda dosáhl model Africa Twin mimořádného úspěchu, když překonal rekord v nadmořské výšce dosažené na dvouválcovém motocyklu.

INZERCE - PRODEJ LITERATURY

Prodám motoristické publikace a časopisy, české i zahraniční. Například 80 Jahre Nürburging, Leo Pavlík – Od škodovky po quattro, ADAC Eifelrennen, Helden der Renstrecke, Rally Cars, Rally, časopisy L´ AUTOMOBILE (Sport mecanique), Svět motorů 1955, The Motor Cycle 1950 atd.

Futuristická Honda ve filmu GHOST IN THE SHELL

Značka Honda podpořila výrobu celovečerního filmu GHOST IN THE SHELL společností Dreamworks Pictures a Paramount Pictures a jako základ hlavního motocyklu pro film poskytla svůj model „NM4 Vultus“, jehož futuristický styl je velmi oblíbený.

Suzuki vyvíjí měsíční vozidlo

Suzuki uzavřelo partnerství s vesmírným výzkumným týmem Hakuto a bude se podílet na vývoji lunárního vozidla. Tím rozšiřuje své aktivity mimo domovskou planetu Zemi. Hakuto je první soukromě financovaný tým z Japonska, který se zapojil do soutěže Google Lunar XPRIZE o dobytí Měsíce.

Opel/Vauxhall se spojuje se skupinou PSA

General Motors Co. a PSA Group oznámily uzavření dohody, podle které se dceřiná společnost GM Opel / Vauxhall a evropské operace GM Financial stanou součástí skupiny PSA v rámci transakce, v níž byly tyto aktivity oceněny na 1,3 miliard € (Opel / Vauxhall) a 0,9 miliard € (GM Financial).

Happy Days u Citroënu - 2017-02-22

Rady pro zimní provoz - 2017-02-03

Prapodivná auta - 2016-09-15

Muži versus ženy - 2016-08-01

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar