Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Paříž zavádí povinné ekoplakety

Podle plánů vedení města a francouzského ministerstva životního prostředí do roku 2020 nevjedou do Paříže a dalších měst vozy vyrobené před rokem 2011. Pokud jde o samotná jejich centra, tak radnice plánují v budoucnu vjezd výhradně hybridům a nejraději jen elektromobilům. To jsou ale zatím jen plány. A dnešek?

7 dní Peugeot příští týden

Ve všech prodejních místech Peugeot vrcholí přípravy na akci „7 dní Peugeot“, která odstartuje 23. a potrvá do 29. ledna. Opět nabídne bohatě vybavené vozy Peugeot za mimořádně příznivé ceny.

Mitsubishi - nejúspěšnější prodejní rok

Společnost M Motors CZ, výhradní dovozce vozů značky Mitsubishi do České republiky, pokračovala v roce 2016 v rostoucím trendu prodeje. Loňský rok byl pro Mitsubishi jednoznačně nejúspěšnějším v celé historii působení značky na českém trhu, bylo registrováno 2817 vozů.

Toyota Víkend nabídne Toyotu C-HR s akčními pakety

Celorepubliková akce Toyota Víkend se uskuteční ve dnech 21. – 22. ledna 2017 u všech autorizovaných prodejců značky Toyota v Česku. Společnost Toyota Central Europe – Czech připravila pro zájemce o nový crossover C-HR pakety příslušenství za akční ceny, dále zimní pneumatiky, a na vybrané verze i navigaci a příplatkový lak zdarma.

Peugeot v ČR uzavřel rekordní počet objednávek

Z hlediska registrací nových vozů dosáhl Peugeot v roce 2016 druhého nejlepšího výsledku ve své dvacetileté historii na českém trhu, nicméně počtem objednávek překonal všechny předcházející roky.

Volkswagen udržel dvouciferný růst i v roce 2016

Značka Volkswagen osobní vozy upevnila postavení jedničky mezi dovozci na českém trhu a loňský rok uzavřela již poněkolikáté v řadě s rekordnem. S celkem 26 598 registrovanými novými osobními vozy Volkswagen se jí navíc podařilo udržet dvouciferné tempo meziročního růstu (+12 %) z uplynulých let.

Škoda dodala svým zákazníkům 1 127 700 vozů

ŠKODA v roce 2016 dosáhla nového prodejního rekordu. Celosvětové prodeje značky v minulém roce vzrostly o 6,8 % na 1 127 700 vozů (2015: 1 055 500). V prosinci dosáhla Škoda s 91 500 dodávkami zákazníkům nárůstu o 5,7 % (prosinec 2015: 86 600).

Porsche Česká republika přepisuje historické rekordy

Porsche ČR, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, pokračuje v dynamickém růstu a svými výsledky přepisuje dosavadní historické rekordy. V roce 2016 bylo v ČR registrováno 42 303 nových vozů Audi, SEAT, Volkswagen a Volkswagen Užitkové vozy.

Rok 2016 byl pro Hyundai v ČR nejlepší v historii

V roce 2016 prodal Hyundai na českém trhu 20 496 aut, což je nejlepší výsledek v historii. Ve srovnání s rokem 2015 se jedná o 5,9% nárůst a značka Hyundai je s 9,3% podílem v České republice druhou nejprodávanější. Nejžádanějšími byly modely i30, ix20 a Tucson.

Toyota Central Europe-Czech s rekordními prodeji

Toyota Central Europe – Czech oznámila prodejní výsledky za rok 2016. Za toto období v České republice Toyota zaznamenala 7 082 uzavřených smluv, což je meziroční nárůst o 49 %. Dařilo se i prémiové značce Lexus. Na její vozy bylo uzavřeno 251 smluv.

ŠkodaAuto otevírá nový parkovací dům v Mladé Boleslavi

V hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO byl po šestiměsíční stavbě otevřen nový parkovací dům v bezprostřední blízkosti brány č. 6. Na pěti podlažích nabízí 1 150 parkovacích míst. Investice do stavby činila více než šest milionů eur.

Zimní akční nabídkou Hondaušetří až 100 000 Kč

Honda Česká republika představuje zimní akční nabídku, která platí od 1.ledna 2017 až do konce března. Pro eventuální zájemce o koupě osobních vozů Honda přinášíme podrobnosti jednotlivých výhod.

Kia Niro v Guinessově knize rekordů

K radnici města New York na Manhattanu dorazila Kia Niro, která se oficiálně zapsala do Guinessovy knihy rekordů® nejnižší spotřebou paliva (v rámci hybridních vozů) při přejezdu napříč celými USA. Novým rekordním údajem je neuvěřitelná spotřeba 3,7 l/100 km.

Hyundai nabízí aktualizace navigace zdarma

Hyundai uvedl na český trh program aktualizace navigací na deset let zdarma. Program Lifetime MapCare poskytuje bezplatné roční mapové a softwarové aktualizace v rámci servisní prohlídky u autorizovaného partnera Hyundai pro všechny modely s vestavěným navigačním systémem od roku 2010.

Škoda vyrobila devatenáctimiliontý automobil

ŠKODA AUTO vyrobila devatenáctimiliontý automobil. Jubilejní vůz – ŠKODA FABIA v odstínu bílá Moon – sjel z linky v hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Vůz je určen pro zákazníka v České republice.

Prezidium Autoklubu ČR poprvé v novém složení

Včera proběhlo první zasedání nově složeného Prezidia Autoklubu ČR v čele s novým Prezidentem JUDr. Janem Šťovíčkem, PhD. Třinácti členný kolektiv přijal první rozhodnutí stanovit směr Autoklubu ČR.

Dálniční známky 2017

Evropské státy tvoří dvě skupiny: buď v nich platíme za průjezd po dálnici mýto, nebo si kupujeme dálniční známku. Konkrétně: 9 zemí stanovuje platbu za jízdu po dálnici podle ujeté vzdálenosti a platby se provádějí na mýtnicích.

Petr Neuman: „Jednou to muselo přijít …“

Za jednoho z nestorů autařské scény v Čechách lze jistě považovat i Petra Neumana (61), působícího na pozici jednatele společností Emil Frey ČR a Subaru ČR od roku 1992, kdy založit import, distribuci i prodej japonské značky pod křídly švýcarské firmy Emil Frey AG.

Audi lunar quattro připraveno k cestě na Měsíc

Měsíční vozidlo „Audi lunar quattro“, jehož hmotnost byla v poslední fázi vývoje snížena o osm kilogramů při současném zvýšení výkonu poháněcího ústrojí Audi e-tron, je po úspěšných testech připraveno prozkoumat jeden z nejnáročnějších terénů vůbec: povrch Měsíce.

Mika Häkkinen dorazí na Zlatý volant

Už po čtyřicáté se fanoušci motoristického sportu dozvědí výsledky ankety Zlatý volant, vybírající nejlepší tuzemské automobilové jezdce uplynulé sezony. Exkluzivním hostem jubilejního Zlatého večera motoristického sportu, který se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince od 19:30 hodin v Paláci Žofín na pražském Slovanském ostrově, bude dvojnásobný mistr světa F1 Mika Häkkinen.

Prapodivná auta - 2016-09-15

Muži versus ženy - 2016-08-01

Vážení čtenáři, - 2016-04-19

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar