Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Semafor aneb zvolněte, prosím

Dnes jsem se vrátila z práce unavenější a naštvanější než obvykle. Každé ráno musím absolvovat cestu autem a počítat s časovou rezervou. Na trase mě čeká pět semaforů a hádejte co? Na každém je spolehlivě červená. „Proč, za co?“- říkám si.

Jaguar F-Pace předvedl jízdu po dvou kolech.

Loni při svém uvedení projel největší spirálu světa a překonal světový rekord zapsaný v Guinnessově knize rekordů. Stejný model F-Pace a kaskadér Terry Grant opět předvedli na Festivalu rychlosti v Goodwoodu neobyčejnou jízdu.

Honda Civic Type-R s rekordy na evropských okruzích

Tým Honda se inspiroval modelem Civic Type R, který v květnu 2014 překonal rekordní čas pro vozy s pohonem přední nápravy na okruhu Nürburgring Nordschleife. Tato evropská výzva měla dokázat, že model Type R je špičkovým hatchbackem s pohonem přední nápravy.

Louda Auto zahajuje firemní testovací dny v Praze

Jeden z největších českých dealerů koncernových i nekoncernových značek, společnost Louda Auto, pořádá ve dnech 21. – 23. června testovací dny pro firemní zákazníky. V pražských Letňanech si budou moci návštěvníci vyzkoušet 27 aut od 7 značek na miniokruhu a off-roadové dráze

Autoklub ČR na Legendách

Anglický park areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice hostil na svých 64 hektarech bezmála 1200 automobilů a motocyklů. Letošní Legendy byly zaměřeny na britské vozy, kabriolety, největší sbírku legendárních vozů Škoda 130 RS a 30 letou účast značky Tatra na Rally Dakar.

Otevírá se fotbalový Hyundai Czech Fan Park

Ve stejný den, kdy z nošovické továrny vyjel dvoumiliontý vůz značky Hyundai, otevírá tuzemské zastoupení automobilky speciální Fan Park pro všechny fotbalové fanoušky. Ve spolupráci s Fotbalovou asociací ČR (FAČR) vyrostl v pražských Žlutých lázních prostor s možností sledování velké většiny utkání EURO 2016.

Legendy se Scottem Speedem

Už zítra v 9 hodin ráno se otevřou brány pražské Psychiatrické léčebny v Bohnicích pro všechny příznivce automobilové a motocyklové minulosti i současnosti. Největšími taháky budou mj. monoposty formule 1, vozy WRC a také Američan Scott Speed, kterého jsme představili již v minulých dnech.

Autodrom Most nabízí kurz na Octavii RS

Společnost AUTODROM MOST připravila další sportovní kurz, je zaměřený na majitele vozů Škoda Octavia RS. Jeho cílem je naučit se vůz efektivně a bezpečně používat a zjistit, jak funguje při ostřejším zacházení ve vyšších rychlostech.

LEGENDY 2016 s motoristickými lahůdkami

Motoristická slavnost LEGENDY 2016 se koná ve dnech 11. až 12. června 2016 v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze – Bohnicích. V současnosti je přihlášeno přes tisíc výstavních exponátů, včetně skutečných skvostů světového motorsportu.

Setkání Porsche na Zámku Slavkov u Brna

Společnost Porsche Inter Auto CZ zve v sobotu 21. května všechny zákazníky programu Youngtimer a majitele vozů Porsche starších pěti let k setkání na Zámku Slavkov u Brna.

Harley-Davidson Praha přestavěl Jawu a vyhrál

Mechanici pražského dealerství Harley-Davidson si i letos podmanili soutěž přestaveb Battle of the Kings a v regionu střední a východní Evropy zopakovali svůj fenomenální úspěch. Jedním z tvůrců unikátu je Bohouš Menzl.

Jaguar Project 7 na výstavě v brněnské Olympii

Na výstavě Svět Jaguaru v OC Olympia Brno je do 22. května k vidění také Jaguar F-TYPE Project 7. Tento luxusní sportovní vůz, který byl vyráběn v limitované edici 250 kusů, je jedním ze dvou vozů jezdících v České republice.

Roadshow DS Tour začíná

Podpořit povědomí o značce DS a vyvolat zájem o vozy DS, to si klade za cíl již čtvrtý ročník DS TOUR. Tato exkluzivní příležitost otestovat kompletní modelovou řadu DS odstartuje ve středu 18. května v Praze 9, 0C Letňany. A pokračovat bude až do začátku června v dalších 8 místech České republiky.

Hyundai pojištění s asistenční službou SafeLine

Společnost Hyundai myslí na své české zákazníky nejen Programem permanentní mobility nebo pětiletou zárukou, ale i Hyundai pojištěním, které aktivně využívají tři čtvrtiny zákazníků této značky.

Peugeot Emotion Day 2016 začal v Praze

Tradiční maraton testovacích jízd s názvem Peugeot Emotion Day odstartoval 4. května v Praze. Letošní už osmý ročník představí návštěvníkům novinky, včetně nového SUV 2008. Testovací flotila zavítá na 41 míst po celé České republice.

Vážení čtenáři,

chtěli bychom se Vám omluvit za omezený provoz našeho motoristického webu Auto Veteran Kaleidoskop z důvodu stěhování, které proběhne v příštích dnech.

ŠKODA a Volkswagen slaví 25. výročí spojení

Před 25 lety byly položeny základy mimořádně úspěšné spolupráce. Dne 16. dubna 1991 bylo oficiálně odstartováno partnerství mezi koncernem Volkswagen a automobilkou ŠKODA. V následujícím čtvrt století se tradiční česká automobilka rozvinula z lídra domácího trhu v mezinárodně úspěšného výrobce.

New Energies Rallye - Světový pohár v Č.Krumlově

Druhý podnik FIA Alternative Energies Cupu 2016 už klepe na dveře. Světový pohár pro vozidla s alternativními pohony bude po zahajovací soutěži ve Španělsku pokračovat ve dnech 26. až 28. května na území České republiky pátým ročníkem New Energies Rallye Český Krumlov.

DREAM-CARS zahájil sezonu

Půjčovna automobilů snů, společnost DREAM-CARS zahájila 9. sezónu v budově River Diamond v pražském Karlíně, vystavením přes 30 vozů včetně horkých novinek. Pro letošní sezónu obohatil DREAM-CARS svůj vozový park o několik výjimečných supersportovních a sportovních vozů.

EMIL FREY - obchodní partner pro PSA v ČR

Skupina PSA dokončila díky zapojení celé společnosti a jejích akcionářů v rekordně krátkém čase svůj plán „Back in the Race“. Tento plán položil základy, jejichž cílem je zajistit hospodářskou obnovu Skupiny po velmi složitém období.

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Klidné vánoce - 2014-12-24

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar