Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

29.11.2021

ŠKODA AUTO testuje v interní logistice elektrické tahače

ŠKODA AUTO testuje v Mladé Boleslavi dva elektrické tahače, které se používají v rámci vnitrozávodní dopravy. Další nákladní vozy s elektrickým pohonem budou následovat

25.11.2021

Škoda Afriq - osmý žákovský automobil

Při vývoji osmého žákovského vozu ŠKODA žáci Středního odborného učiliště tento rok poprvé v historii tradičního projektu spolupracují se ŠKODA Motorsport a těží přitom ze 120 let zkušeností v motoristickém sportu.

25.11.2021

Nový Opel Astra útočí na emoce

Nový Opel Astra svým čistým a odvážným designem tlumočí svoji vysokou kvalitu z každého detailu. Šestá generace Astry, která se ve světové premiéře představila na začátku září tohoto roku, je navržena tak, aby od prvního pohledu vzbuzovala emoce a bezprostředně vyvolávala touhu takový vůz mít.

24.11.2021

Peugeot na autosalonu v Kantonu 2021

Na autosalonu v Kantonu, Peugeot potvrzuje svou pozici progresivní prémiové značky a nadále se zaměřuje na svou specifickou produktovou strategii a akce zaměřené na zákazníka. Dongfeng Peugeot vítá návštěvníky velkolepou sochou lva ve velikosti XL, osmi modely, včetně dvou speciálních sérií.

23.11.2021

Kniha o Romanu Krestovi - na vlnách času

Automobilový závodník Roman Kresta patří mezi nejvýraznější osobnosti českého rallysportu. Není proto divu, že právě o něm vznikla kniha, která popisuje nejen jeho sportovní kariéru, ale také jeho dětství a první krůčky, které ho postupem času dovedly až do továrních týmů Škoda a Ford.

22.11.2021

Dacia Spring oslovuje zejména nové zákazníky

První zákazníci již od října navštěvují síť prodejen Dacia, aby si převzali svůj nový vůz Spring, který si předobjednali v období od března do června 2021.Tato předobjednávková akce spuštěná v mnoha evropských zemích (Francie, Itálie, Německo, Rumunsko, Španělsko atd.) zaznamenala velký úspěch a během tří měsíců bylo provedeno více než 16 000 rezervací.

18.11.2021

Renault Kangoo Van - INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR 2022

Na veletrhu Solutrans v Lyonu předal pan Jarlath Sweeney, předseda poroty IVOTY cenu International Van Of The Year 2022 pro vůz Nový Kangoo Van Marku Sutcliffovi, řediteli divize užitkových vozidel skupiny Renault.

11.11.2021

Volkswagen - české premiéry na veletrhu e-SALON 2021

Volkswagen představí české veřejnosti na veletrhu čisté mobility e-SALON v pražských Letňanech nejnovější členy rodiny modelů ID. Poprvé bude v České republice k vidění sportovní elektrické SUV ID.4 GTX s pohonem všech kol dvěma elektromotory, dále nový model ID.5 a studii malého crossoveru ID. LIFE

09.11.2021

ŠKODA AUTO představí na e-SALON nejen vozy, ale i služby

Třetí ročník veletrhu e-SALON se koná ve dnech 11. – 14. listopadu 2021 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. ŠKODA AUTO prezentuje své elektrické i plug-in hybridní modely, současně ukáže návštěvníkům všechny navazující služby

08.11.2021

Kia Sportage se představí na veletrhu e-SALON

Poprvé v České republice představí automobilka Kia novou generaci svého nejoblíbenějšího SUV modelu Sportage PHEV na veletrhu čisté mobility e-SALON. Uvede také vozy e-Niro, Kia Sorento PHEV a rovněž zcela nový čistě elektrický crossover EV6. Tyto tři modely budou zájemcům k dispozici i pro testovací jízdy. Návštěvníky veletrhu automobilka Kia rovněž seznámí s novými službami a plány na podporu dalšího rozvoje elektromobility v Česku.

08.11.2021

Mitsubishi na e-Salonu s nabídkou wallboxu

Mitsubishi přichází s exkluzivní nabídkou v průběhu odborné výstavy e-SALON 2021, která se bude konat od 11. do 14. listopadu na výstavišti v Letňanech.

08.11.2021

Dealerství Hyundai ve všech krajských městech ČR

Prodejní a servisní síť značky Hyundai na českém trhu pokračuje v rychlém rozvoji. Dealerství jihokorejské automobilky je nyní možné navštívit na celkem 52 místech včetně všech krajských měst, svých slavnostních otevření se totiž dočkala i zastoupení v Ústí nad Labem a Zlíně.

05.11.2021

Kia EV6 vystavena v OC Chodov

Až do konce ledna příštího roku bude nejnovější elektrický crossover Kia EV6 doslova na dosah ruky návštěvníkům pražského nákupního centra Westfield Chodov. Automobilka jej zde vystavuje v rámci své designové expozice, která veřejnosti zároveň přiblíží budoucí podobu dealerství Kia.

05.11.2021

Hyundai byl v říjnu nejoblíbenější u českých soukromníků

Značka Hyundai se na českém trhu v říjnové statistice prodaných osobních vozů v privátním segmentu posunula na první příčku, jak vyplývá z údajů zveřejněných Svazem dovozců automobilů. Dealeři Hyundai v říjnu prodali soukromým zákazníkům 614 vozů, což značku posunulo na čelo měsíčního žebříčku s tržním podílem 18,5%.

04.11.2021

Alfa Romeo Giulia GTA - limitovaná edice vyprodána

Giulia GTA se stala sběratelským vozem ve všech ohledech. Celkem 500 očíslovaných vozidel modelu, který se mezinárodnímu tisku představil loni v květnu, našlo svůj domov u zákazníků po celém světě, ve větším počtu v Číně, Japonsku a Austrálii.

04.11.2021

AutoPalace Group představuje novou strategii značky

Společnost AutoPalace, největší automobilová dealerská skupina v České a Slovenské republice představuje v jubilejním roce svého působení na trhu novou strategii značky spojenou rovněž s aktualizovanou vizuální identitou. Cílem změny je sjednocení komunikace všech služeb v jednotlivých pobočkách skupiny v obou zemích.

04.11.2021

Kia Sportage - zahájení výroby pro Evropu

V evropském závodě Kia v Žilině na Slovensku byla zahájena výroba nového modelu Kia Sportage. Poprvé ve své 28leté modelové historii bude nejprodávanější SUV značky k dispozici ve verzi určené speciálně pro Evropu.

03.11.2021

Před deseti roky dojel Karel Porsch poslední závod

Porsche na Trabantu, říkali diváci podél rychlostních zkoušek v sedmdesátých a osmdesátých letech, když kolem nich závratnou rychlostí profrčel Karel Porsche se svým Trabantem s černým netopýrem na kapotě. Ve třídě do 600 cm³ patřil vždy mezi nejrychlejší jezdce a k absolutní špičce, byť se mistrem republiky nikdy nestal.

02.11.2021

Peugeot Boxer - dalších 300 vozů pro poštu

Už v roce 2013 si státní společnost zabývající se distribucí pošty v ČR vybrala prostřednictvím leasingu Peugeot jako svého dodavatele převážně lehkých užitkových vozů. Na první zakázku čítající 400 užitkových dodávek navázaly další. Celkově za 8 let odebral nejvýznamnější klient značky Peugeot v ČR přes 4 000 vozů, a stal se tak největším odběratelem značky v regionu střední a východní Evropy.

01.11.2021

Radomír Mrkvan - Mezinárodní Rallye Wiesbaden 1968 - 1971

Mezinárodní Rallye Wiesbaden je pojem, který ještě dnes, po padesáti letech, rezonuje v jihozápadních Čechách a dodnes se na ni vzpomíná při setkání fanoušků automobilového sportu. Koncem šedesátých let šlo o heroický a hrdinský čin sportovních funkcionářů na obou stranách rozděleného světa.

Dacia na IAA Mobility - 2021-09-07

Ladovská zima v Praze - 2021-02-09CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar