Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

PragoVespa 2019 v pražském Campu Džbán

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, zve fanoušky italského životního stylu v jedné stopě na akci PragoVespa 2019, kterou pořádá Vespa Club Praha.

Peugeot v ČR má nový rekord: 1468 vozů

Série měsíců, ve kterých Peugeot v ČR realizoval nárůst prodeje, pokračovala i v květnu. Peugeot tak odolává poklesu českého automobilového trhu už osm měsíců v řadě. Překonal dokonce svůj rok starý prodejní rekord a registroval 1468 vozů.

Ceny pro Subaru na slavnosti Legendy

Přes 50 000 lidí v květnu navštívilo automobilovou slavnost Legendy. Jednu z největších a zároveň řekli bychom i nejzajímavějších expozic představila značka Subaru – díky programu a krásným autům byla dokonce vybrána jako nejlepší stánek výstavy.

Vespa 125/300 GTS Super Tech přichází na český trh

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, uvádí na český trh nejmodernější skútr Vespa GTS Super Tech ve dvou motorových verzích: jak 125 cm3, tak s novým motorem 300 hpe, který je nejvýkonnějším v historii strojů Vespa.

Mitsubishi Eclipse Sport snižuje cenu

Mitsubishi od 1. června přichází na trh s novou základní cenu oblíbeného crossoveru Eclipse Cross. V rámci kampaně zaměřené na Výprodej skladových zásob si tak zákazníci mohou tento model pořídit již od 499 650 Kč.

Emil Frey Select s dvouletou zárukou

Program certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select si získal důvěru zákazníků zejména plnohodnotnou roční zárukou, kterou na své vozy poskytuje zdarma. Nyní ji přechodně rozšiřuje na 24 měsíců a přináší tak benefit, který nemá na českém trhu ojetých vozů obdobu.

LEGENDY navštívilo přes padesát tisíc lidí

Šestý ročník unikátní automobilové slavnosti LEGENDY s hlavním tématem Americké vozy je po uplynulém víkendu již minulostí. Přes 1200 nádherných exponátů shlédlo v celém areálu Výstaviště Praha od pátku do neděle 51.000 návštěvníků a ke skvělé atmosféře přispělo velkou měrou i slunečné počasí, které akci provázelo.

Tomáš Ouředníček osobností Legend

Významného ocenění se o uplynulém víkendu dočkal dakarský závodník Tomáš Ouředníček. Z rukou ředitele motoristické výstavy LEGENDY 2019 Lubora Kose převzal prestižní ocenění OSOBNOST ROKU 2019.

Toyota Víkend: nová Corolla a edice Classic

Toyota Corolla je nejprodávanějším autem světa. Na český trh nyní dorazila její nejnovější, už dvanáctá generace, a to hned ve třech ty-pech karoserie – jako sportovní hatchback, elegantní sedan a praktic-ký Touring Sports (kombi).

Legendy za miliardu korun

Máme za sebou šestý ročník motoristické slavnosti Legendy, která se tentokrát nesla ve znamení Made in USA, tedy automobilů historických i současných amerických značek. Ale Legendy lákaly i na automobily vystavené v Pavilonu rychlosti a pavilonu Elegance.

Peugeot Emotion day a rostoucí prodeje

Ani duben nezastavil padající křivku prodeje automobilů v ČR, značka Peugeot ovšem navzdory tomuto vývoji opět zaznamenala nárůst, a to o 3,2 %. Klesajícímu trendu Peugeot v ČR vzdoruje už sedm měsíců v řadě. Celkový nárůst prodejů značky za první čtyři měsíce roku 2019 činí 12,8 %.

Pozvánka: 300 zatáček Gustava Havla 2019

Druhý závodní víkend letošní sezóny MMČR na přírodních okruzích se odjede tento víkend v Hořicích, kde se uskuteční další ročník slavných závodů 300 zatáček Gustava Havla.

Citroën slaví 100 let na Legendách

100 let od svého založení si Citroën připomene speciální expozicí na letošní slavnosti Legendy v Praze Holešovicích, která se uskuteční 17. - 19. května. Na stánku bude k vidění nejen 10 ikonických modelů Citroën, které ve své době určovaly směr vývoje automobilismu, ale i současné modely značky.

LEGENDY 2019 s českými výstavními premiérami

Automobilová slavnost LEGENDY se již tradičně stává místem českých výstavních premiér. Nejinak tomu je i v případě let již šestého ročníku. Hlavní tématem jsou americké vozy, a tak rozhodně zaujme návštěvníky slavnosti zcela nový Cadillac XT4 a naopak příznivce značky TOYOTA potěší výstavní premiéra modelu Supra.

LEGENDY 2019 v barvách značky Mercedes-Benz

Automobilová slavnost LEGENDY, která se koná opět v celém areálu Výstaviště Praha ve dnech 17. – 19. května 2019, vstoupí letos do svého šestého ročníku. Ani v tomto roce nebude chybět množství zajímavých vozů značky Mercedes-Benz, nejvýznamnějšího a dlouholetého partnera této automobilové slavnosti.

Majitelé Seatů se sjedou na Pecku

Již tento víkend bude v okolí hradu Pecka ve stejnojmenné obci v Královéhradeckém kraji zvýšený výskyt vozidel značky SEAT. Svůj, již 20. sraz tu totiž mají jejich příznivci. Setkání pořádá SEAT KLUB ČR a zváni jsou všichni majitelé a příznivci vozů této španělské značky.

Vážení a milí čtenáři

Vzhledem k technickým problémům s pc, které se podařilo vyřešit až pořízením nového pc,se omlouváme za nefukční web.

Tři akce v Premium Outlet Prague Airport

Premium Outlet Prague Airport nabídne 27. dubna návštěvníkům nevídanou podívanou. V jeden den se sem sjede více než 150 sportovních vozů Porsche a VW Karmann-Ghia, zároveň bude na parkovišti cíl závodu historických vozidel 7 Castles Trial a jako vrchol bude zpřístupněna Classic Cars Gallery.

TATRA podpoří expedici Tatra kolem světa 2

Koncem 80. let cestovatelští nadšenci i široká veřejnost sledovali pouť výpravy Tatra kolem světa, na kterou v roce 1987 vyrazil tým se speciálem TATRA T 815 GTC. Na její odkaz chce v příštích třech letech navázat expedice Tatra kolem světa 2, kterou podpoří i kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS.

Skoda Auto - 22 000 000 vozů

Jubilejní 22miliontý vůz značky ŠKODA vůz, model KODIAQ GT v odstínu Velvet Red, sjel z linky v závodě společnosti SAIC VOLKSWAGEN v Čchang-ša a byl představen v rámci „ŠKODA Day“, který se koná v předvečer autosalonu v Šanghaji.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar