Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

22.03.2023

Zahájení předprodeje vstupenek na VW Bus Festival

Volkswagen Užitkové vozy zahajuje přesně tři měsíce před prvním dnem akce VW Bus Festival 2023 prodej jednodenních vstupenek. Včasný nákup se vyplatí, protože na část vstupenek zařazených do prodeje poskytne Volkswagen Užitkové vozy slevu.

22.03.2023

Volkswagen uspořádá Setkání GTI ve Wolfsburgu

Od roku 2024 se legendární Setkání GTI u jezera Wörthersee přesouvá do Wolfsburgu. V budoucnosti budou nadšenci a fanoušci sportovních modelů Volkswagen vítáni před branami hlavního výrobního závodu značky Volkswagen na akci „GTI Coming Home“.

21.03.2023

Modely Subaru v přísnějších testech nezaváhaly

Americký institut IIHS známý svými náročnými bezpečnostními zkouškami pro letošní rok zpřísnil některé disciplíny, zejména boční náraz a ochranu chodců. Upravenými testy už prošlo několik modelů Subaru a stejně jako v minulosti dosáhly na nejvyšší hodnocení.

21.03.2023

Ford zopakuje cestu kolem světa v novém elektrickém Exploreru

Ford spolupracuje s Lexie Alfordovou na ambiciózní cestě kolem světa v novém plně elektrickém Fordu Explorer. Cestovatelka známá také jako Lexie Limitless je nejmladší osobou, která navštívila všechny země světa

20.03.2023

Začíná akce 7 dní Peugeot

Po dvouleté přestávce se opět koná akce 7 dní Peugeot, událost, která provázela Peugeot v ČR po mnoho let a prošla mnoha obměnami. Dnes přichází jakožto signál, že automobilový svět se opět vrací do normálu. 7 dní Peugeot začíná už 24. března a opět přinese zajímavé akční nabídky.

20.03.2023

Subaru je opět v čele žebříčku nejlepších značek

Každoroční žebříček Consumer Reports porovnává auta v nespočtu disciplín: jízdních vlastnostech, úspornosti, spokojenosti majitelů, bezpečnosti nebo spolehlivosti. V jeho nejnovějším vydání je Subaru na prvním místě mezi mainstreamovými značkami a na druhém místě v celkovém přehledu zahrnujícím i prémiové výrobce.

13.03.2023

Škoda Auto přebírá odpovědnost za spalovací motory řady EA 211

Škoda Auto nově přebírá v rámci koncernu Volkswagen zodpovědnost za vývoj kompletní motorové řady EA 211. Jedná se o napříč uložené řadové benzinové motory. Ty nachází využití v široké paletě modelů značek Škoda, Volkswagen, SEAT, Audi a CUPRA.

10.03.2023

Na Barrandově je první čerpací stanice na vodík

V Česku již jezdí prvních deset vozů Toyota Mirai na vodíkové palivové články. Další auta v ČR jsou k dispozici skladem ihned k dodání. Mirai se vyrábí v Japonsku a do Česka je k dodání ve standardní lhůtě do pěti měsíců. Vodíková auta už mohou nově tankovat v Praze na Barrandově.

09.03.2023

Pokračuje projekt START DRIVING pro mladé řidiče

V letošním roce proběhne dalších 70 vzdělávacích kurzů pro začínající mladé řidiče po celé ČR. V uplynulé dekádě byli ve srovnání s průměrem EU mladí řidiči v ČR nadprůměrně nebezpeční, proto je nutné pokračovat v jejich navazujícím vzdělávání i po závěrečné řidičské zkoušce

05.03.2023

ALCAR má komplexní řešení TPMS

Od července 2022 musí být všechna nově homologovaná nákladní vozidla tříd N1, N2, N3, přívěsy O3, O4 a autobusy M2 a M3 vybavena systémem sledování tlaku v pneumatikách. ALCAR uvedl na trh 100% univerzální senzor ALCAR Sensor HD (Heavy Duty) pro nákladní vozidla, autobusy a přívěsy.

02.03.2023

Motocykl Praha se těší zájmu veřejnosti

Dnes byla v Praze Letňanech zahájena výstava MOTOCYKL, která se koná jednou za dva roky. A hned první den bylo vidět, že jednostopá vozidla a příslušenství stále přitahuje zájem veřejnosti. Jakmile se v 9 hodin otevřelo, tak do výstavních hal proudily davy návštěvníků.

02.03.2023

ALCAR BOHEMIA úspěšně působí v ČR již 25 let

Společnost ALCAR BOHEMIA letos dosahuje významného jubilea v podobě 25 let úspěšného působení na českém trhu. Od roku 1998 dodala na trh téměř sedm milionů litých a ocelových kol pro osobní a lehká užitková vozidla a ocelových kol pro nákladní vozidla.

01.03.2023

Aukce knih Daniela Porazila z prostředí rallye

Dílem náhody je aktuálně k mání sada všech knih, které na téma automobilových soutěží v minulosti vydal Dan Porazil. Ba co víc, ten, kdo se bude chtít podílet na vzniku dalšího díla tohoto boleslavského autora, má jedinečnou možnost.

27.02.2023

Citroën 2CV Playmobil ožívá po uvedení na trh

Citroën 2 CV Playmobil je skládačka hračka, která 75 let po uvedení legendárního vozu na trh představuje světoznámou siluetu původního vozu. Je to výsledek partnerství společností Citroën a Playmobil, jejíž nepřehlédnutelné hračky provázejí rodiny již téměř 50 let,

26.02.2023

DS E-Tense Performance je koncept roku

Několik týdnů poté, co vůz DS E-TENSE PERFORMANCE získal cenu za inovace v soutěžní přehlídce Chantilly Arts & Elegance Richard Mille 2022, získává v anketě na GQ CAR AWARDS 2023 cenu Koncepční vůz roku.

21.02.2023

Citroën C5 X získal prestižní ocenění „Best Large Car

Citroën C5 X získal v soutěži WWCOTY (Women's World Car of the Year) ocenění „Best Large Car“. Tuto anketu založila v roce 2009 Sandy Myhre, aby umožnila ženám v automobilovém odvětví vyjádřit svou představu o modelech přicházejících na trh.

20.02.2023

Alpine s rekordním rokem a zájem stale roste

V roce 2022 dosáhla značkaAlpine nových prodejních rekordů - prodalo se 3 546 kusů, což je o 33 % více než v roce 2021. To potvrzuje dynamický růst, který probíhá od roku 2021, kdy byl oznámen strategický plán Renaulution a byla zahájena restrukturalizace značky.

16.02.2023

Auto Palace prodal vloni téměř osm tisíc nových automobilů

Automobilová dealerská skupina AutoPalace prodala za loňský rok navzdory složité situaci na trhu celkem 7 871 nových vozů s prodejním obratem 5,2 mld Kč. Tento výsledek navíc znamená posun skupiny na pozici nejúspěšnějšího dealera v rámci bilance několika importérů vozů do České a Slovenské republiky.

15.02.2023

BMW Group a Valeo společně vyvíjejí další generace automatického parkování

Po oznámení rozsáhlé kooperace v oblasti pokročilých asistenčních systémů, senzorů a softwaru pro parkování a manévrování, určených pro chystanou novou generaci vozů BMW Neue Klasse1, oznámily BMW Group a Valeo spolupráci na společném vývoji plně automatizovaných parkovacích systémů až do úrovně 42.

15.02.2023

Testy Porsche Cayenne - přes čtyři miliony kilometrů

Automobilka Porsche pečlivě připravuje nový model Cayenne na uvedení na trh. Do té doby budou prototypy a předsériová vozidla podrobovány náročným testům odolnosti. Jen ty totiž zajistí splnění vysokých kvalitativních standardů značky Porsche.Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar