Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

24.11.2022

Honda Civiv obstála v testu Wuro NCAP

Zcela nový model Honda Civic e:HEV získal v testech bezpečnosti Euro NCAP maximální pětihvězdičkové hodnocení. Model Civic 11. generace dokládá závazek společnosti Honda dosáhnout u všech jejích produktů do roku 2050 nulového počtu smrtelných nehod na silnicích. Dosahuje tak jedné z nejvyšších úrovní bezpečnosti cestujících a chodců ve své třídě.

23.11.2022

IONIQ 6 obdržel 5 hvězd Euro NCAP

Elektrifikovaný aerodynamický sedan Hyundai IONIQ 6 obdržel nejvyšší hodnocení od nezávislé organizace Euro NCAP, která se zabývá testováním bezpečnosti nových automobilů. Nejnovější model značky IONIQ nabízí stejně jako již dříve testovaný IONIQ 5 nejvyšší bezpečnostní standardy potvrzené maximálním hodnocením bezpečnosti v podobě pěti hvězdiček Euro NCAP.

21.11.2022

Subaru Solterra oceněno pěti hvězdami Euro NCAP

Subaru Europe, dceřiná společnost Subaru Corporation, oznámila, že nová Solterra (evropské specifikace) získala v roce 2022 maximální pětihvězdičkové celkové hodnocení v rámci Evropského programu hodnocení bezpečnosti nových vozů (Euro NCAP). Solterra dostala ve všech čtyřech oblastech (dospělí, děti, chodci, asistenční systémy) hodnocení stojící daleko nad požadovanými minimálními hranicemi.

21.11.2022

Svět škodovek otevře o adventu a podpoří Petra Grosse

Prožijte klidný adventní čas prohlídkou muzea a pomozte společně s námi dobré věci - Rychlejší návrat do života pro rally legendu Petra Grosse! O Petrově příběhu a celé sbírce se dozvíte zde, kde můžete také přispět: https://www.donio.cz/rychlejsi-navrat-do-zivota-pro...

18.11.2022

Autokrosové kalendáře od špičkového fotografa Tomáše Němce

Blíží se vánoce, a jestli ještě nevíte, čím obdarovat své blízké, tak bychom měli pro Vás tip. Zvláště pro ty, kteří mají rádi autokrosové závody české nebo evropské a chtěli by si připomenout uplynulou sezonu.

14.11.2022

Porsche 911 Dakar testují Dumas i Röhrl

Na autosalonu v Los Angeles představí Porsche speciální verzi ikonické 911ky: nový model 911 Dakar. Bude to první dvoudveřový sportovní vůz, který nabídne vynikající terénní schopnosti. Název modelu je poctou prv-nímu celkovému vítězství Porsche v Rallye Paříž-Dakar v roce 1984.

09.11.2022

Opel slaví výrobu 75 milionů automobilů

Rok 2022 je pro Opel rokem mnoha oslav: Německá automobilka se sídlem v Rüsselsheimu už slavila 160 let od svého založení, 30 let výroby v závodě v Eisenachu a bestseller Corsa oslavil 40. narozeniny. Nyní Opel do tohoto výčtu významných milníků přidává další výrazný moment:

08.11.2022

Podpořte sbírku pro Petra Grosse

Čtvrtého ledna 2023, oslaví Petr Gross své 60. narozeniny. K tomuto výročí byla založena sbírka Rychlejší návrat do života. Sbírka je založena na podporu této české legendy a jeho statečného boje s následky těžké nehody, kdy utrpěl velmi vážná poranění hlavy a mozku. Letos od nehody uplynulo již osm let.

07.11.2022

Porsche 911 s Romainem Dumasem vyjelo do výšky 6000 m

Už téměř 60 let je Porsche 911 tlačeno do extrémů jak na závodních tra-tích, tak na veřejných silnicích. Nyní nastal čas napsat novou kapitolu. Unikátní dvojice experimentálních sportovních modelů 911 se testuje tam, kde nejsou běžné silnice, je zde extrémně řídký vzduch, teplota hluboko pod bodem mrazu a kde nepřežijí ani rostliny.

02.11.2022

Prague Expo Festival - největší motoristická výstava

Na Prague car Festivalu si každý milovník automobilů i motocyklů si vždy najde to své, ale zároveň se podívá i na exponáty, které třeba nejsou zrovna bodem jeho zájmu. Martin Apeltauer a Petr Dufek totiž před třemi roky spojili tři výstavu v jednu – tuning, závodní auta a motocykly a veterány.

01.11.2022

Legendy a osobnosti na Prague Car Festivalu

M.Adámek, A.Klus

Kdo o víkendu dorazil na Prague car Festival, tak mohl potkat nejednu osobnost automobilového i motocyklového sportu minulosti i současnosti. Hlavně v sobotu v podvečer, kdy došlo na slavností vyhlášení, se to zajímavými lidmi na letňanském výstavišti jen hemžilo.

31.10.2022

Prague Car Festival - přátelé, kamarádi, děkuji

Tak máme za sebou další ročník Prague Car Festivalu, zahrnující tři samostatné sekce – BSR Tuning Expo, OK Group Racing Expo a Glasurit Classic Expo. Dohromady šest hal letňanského výstaviště se stovkami automobilů a motocyklů. Byli jsme tam tři dny, a proto malá odluka ve vydávání zpráv, za což se omlouváme.

24.10.2022

Prague Car Festival - zajímavosti na Glasurit Classic Expo

Po loňské úspěšné premiéře historických soutěžních automobilů Škoda se letos představí na Glasurit Classic Expo výstava okruhových a vrchařských vozů Škoda. Doufejme, že bude neméně tak zajímavý, jako ta v minulém roce.

24.10.2022

Prague Car Festival již tento víkend v Letňanech

Loňské spojení výstav BSR Tuning Expo, OK Group Racing Expo a Glasurit Classic Expo do jednoho celku bylo jednoznačně pozitivním krokem. Prague Car Festival se tím stal největší automobilovou výstavou v České republice. Nabízí auta ve všech podobách a tím rozhodně uspokojí každého fanouška rychlých kol a nablýskaných speciálů.

19.10.2022

VW Sharan končí, v prodeji poslední kousky

Volkswagen vyrobil ve svém portugalském závodě Palmela poslední vůz modelové řady Sharan. Především rodinami oblíbené MPV se dvěma posuvnými bočními dveřmi a mimořádně prostorným a variabilním interiérem má na svém kontě více než 1,1 milionu prodaných vozů.

18.10.2022

Unikátní historické tatrovky v muzeu automobilky DAF

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks se stará o své historické dědictví a dělí se o ně i s širokou veřejností. Mimo jiné je tak mnoho unikátních historických tatrovek z její sbírky, ale i od soukromých sběratelů, k vidění ve dvou kopřivnických muzeí.

18.10.2022

Škoda Vision 7S hvězdou salonu e-Salonu

Čtvrtý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON, který proběhne ve dnech 10. až 13. listopadu v PVA EXPO PRAHA, bude přehlídkou s nejbohatší účastí elektromobilů, hybridů a dalších ekologických vozidel a dopravních prostředků ve své historii. Letňanské výstaviště se zaplní horkými novinkami od nejvýznamnějších značek a nabídne i největší vozový park pro testování.

10.10.2022

Citroën Roadshow přilákala na nové modely

Další ročník akce Citroën Roadshow, která se nesla s podtitulem Electric Experience, proběhla u obchodních center na celkem patnácti místech napříč celou Českou republikou.

03.10.2022

Honda Civic e:HEV se dostává k prvním zákazníkům

Honda oznamuje, že nejnovější model, Honda Civic e:HEV, je již k dostání na showroomech autorizovaných prodejců a na cestě k prvním zákazníkům! Společně s vozem uvádí Honda také zahajovací akční nabídku, ve které zákazník obdrží k nově zakoupenému vozu slevu na sadu originálního příslušenství až 15 000 Kč.

03.10.2022

Toyota Corolla sedan k dostání ihned

Hlavní hvězdou podzimního Toyota Víkendu bude nejprodávanější vůz světa - Toyota Corolla, a sice ve verzi sedan s benzínovým motorem 1,5 Dynamic force, výkonem 123 k, šestistupňovou manuální převodovkou a štědrou výbavou Active či Comfort. Akční cena přitom začíná už na 489 900 Kč.

Opel v ČR mezi TOP 10 - 2021-12-14

Milánku, kamaráde - 2021-12-04Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar