Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Dacia piknik opět rekordní

V Šiklově mlýně se uskutečnil třetí ročník neformálního setkání majitelů vozů značky Dacia zvaný Dacia Piknik, kterého se zúčastnilo rekordních 7121 majitelů vozů Dacia a přijeli s 1627 automobily.

České rallye na NOVA Sport

Po sedmnácti letech opustil redaktor a komentátor Petr Krutský Českou televizi, kde připravoval pořady z automobilového sportu, ale závody neopustil a nedávno přešel ke konkurenční televizi NOVA, respektive NOVA Sport 1.

ŠKODA dosáhla v květnu dalšího rekordního výsledku

ŠKODA v květnu zvýšila své dodávky zákazníkům o 2,4 % na 99 000 vozů (květen 2016: 96 700 vozů). Je to nejlepší květnový výsledek v historii značky. Česká automobilka si výrazně polepšila zejména v Evropě a v Indii.

LEGENDY aneb autosalon pod širým nebem

O hlavních exponátech letošní slavnosti Legendy jsme již informovali v předstihu a při procházce po bohnickém parku jsme si připadali jako na autosalonu pod širým nebem. Řada automobilek využila výstavy k prezentaci svých novinek a modelů.

Kardinál Duka požehnal Tatře

Hradčanské náměstí bylo svědkem slavnostního aktu požehnání vozu TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT. Tento nejnovější model tatrovky vznikl při příležitosti 120. výročí zahájení výroby automobilů v kopřivnické automobilce a symbolizuje tradici i budoucnost společnosti TATRA TRUCKS.

LEGENDY s rekordní návštěvností

Letošní motoristická slavnost LEGENDY přilákala více jak tisícem unikátních exponátů a skvělou rodinnou atmosférou 40 501 návštěvníků zajímajících se o historii i současnost automobilového a motocyklového světa.

Tatra Phoenix Euro6 Präsident pro odvoz dřeva

Na veletrhu Elmia Wood, který je nejvýznamnějším lesnickým evropským veletrhem představuje Tatra model Phoenix Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT s nástavbou pro odvoz krátkého dřeva. Edice vznikla u příležitosti výročí 120 let od zahájení výroby automobilů v Kopřivnici.

LEGENDY - V italském stylu také motocykly

Letošní motoristická slavnost LEGENDY, která se koná ve dnech 10.-11. června 2017 již tradičně v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích představí, stejně jako minulý rok, také velmi zajímavé exponáty z oblasti motocyklů.

Kdo nejvíc škodí? Auto, letadlo, sopka?

Boj s emisemi CO2 není pouhý výmysl bruselských úředníků snažících se vnucovat průmyslu další normy. Lidská činnost, která mj. spočívá ve spalování uhlí, plynu nebo ropy, způsobila, že v atmosféře je teď největší množství oxidu uhličitého vůbec. Kdo je největší „travič“ na světě a kolik CO2 vyprodukuje auto nebo člověk při chůzi?

Motoristická slavnost LEGENDY již o víkendu

Ve dnech 10. – 11. června proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Nová informační povinnost servisů

Od 1. června 2017 platí novela zákona č. 56/2011 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Ta nově ukládá autoservisům povinnost předem písemně oznámit majiteli vozidla změny na vozidle, které budou mít za následek technickou nezpůsobilost vozidla k provozu.

Toyota předvádí užitkové vozy na roadshow

Toyota od konce května představuje své užitkové vozy na 12 místech České republiky, vždy před prodejnou Makro. V celorepublikové roadshow, která potrvá až do poloviny července, zákazníkům předvede vozy PROACE v užitkové i osobní verzi a osmou generaci legendárního modelu Hilux.

Dacia Piknik v sobotu v Šiklově mlýně

Před dvanácti lety započala uvedením modelu Dacia Logan nová éra značky Dacia. Celosvětově má značka Dacia přes čtyři miliony spokojených zákazníků, v České republice je to téměř 70 tisíc zákazníků.

Škoda Kodiaq získala pět hvězd od Euro NCAP

Škoda Kodiaq dosáhla maximálního počtu 5 hvězd v hodnocení bezpečnosti organizace European New Car Assessment Programme (Euro NCAP). Nezávislé testy potvrdily, že ŠKODA KODIAQ nabízí optimální ochranu pro všechny členy posádky.

AUTOTÝM představuje online Katalog kontrolovaných vozů

Společnost AUTOTÝM s.r.o. představuje nový produkt Katalog kontrolovaných vozů, a to v online verzi. Jedná se o novou inzertní platformu, kterou může zákazník využít pro nákup ojetého vozu.

CAT TATRA ROADSHOW 2017 v Ledčici

V pískovně u Ledčic ve Středočeském kraji se ve čtvrtek 25. května a v pátek 26. května koná třetí část CAT TATRA ROADSHOW 2017. Na akci určené pro obchodní partnery a zástupce médií budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet nákladní vozy Tatra a stroje Cat přímo v prostředí pískovny.

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche

Druhý ročník setkání vozů Porsche se uskutečnil za krásného počasí na zámku Liblice a přilákal velký počet majitelů i příznivců legendárních modelů. Po oficiálním programu následovala odpoledne spanilá jízda účastníků a před ní byl na základě hlasování účastníků vyhlášen nejatraktivnější vůz setkání.

Pagani Huayra za 1,5 mil euro bez daně na legendách

Letošní unikátní motoristická slavnost LEGENDY, která se koná ve dnech 10.-11. června 2017 již tradičně v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích představí jeden z klenotů automobilového světa, italský supersportovní vůz Pagani Huayra v barevném provedení Rosso Monza.

Porsche Inter Auto CZ největším vystavovatel na Legendách

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY. Roli vystavovatele s největším počtem prezentovaných vozů zaujala společnost Porsche Inter Auto CZ (PIA CZ).

AUTOTÝM s akční cenovou nabídkou svých služeb

Společnost AUTOTÝM s.r.o. oslaví své třetí výročí působení na trhu v oblasti poradenství při koupi ojetého vozu. Při této příležitosti připravila dárek pro své zákazníky v podobě cenově výhodné akční nabídky.

Happy Days u Citroënu - 2017-02-22

Rady pro zimní provoz - 2017-02-03

Prapodivná auta - 2016-09-15

Muži versus ženy - 2016-08-01

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar