Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Atraktivní foto-soutěž VESPA NA VÍKEND

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, zve všechny milovníky italských skútrů a zároveň ty, kteří se jimi chtějí stát, k akci „VESPA NA VÍKEND“. Ideální oslava 50. výročí nejoblíbenějšího skútru Vespa Primavera.

• Opel se vrací do černých čísel

Automobilka Opel se vrací do černých čísel a za první pololetí tohoto roku vykázala výrazný provozní zisk ve výši 502 milionů € a pozitivní provozní marži ve výši 5,0 %. Na tyto údaje pozitivně reagují jak přední ekonomická media, tak i akciové trhy – akcie skupiny PSA, do které se Opel před rokem začlenil, dramaticky posilují!

Mitsubishi představuje nový design dealerství

Společnost Mitsubishi Motors Corporation se chystá představit nový design interiérů a exteriérů přibližně 5 000 dealerství po celém světě.

Aprilia Racing zve na Moto GP do Brna

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio, a Vespa do České republiky, připravila pro všechny fanoušky sportovních motocyklů a motocyklových závodů řadu atraktivních akcí a soutěží u příležitosti nadcházející Grand Prix České republiky 2018 na Masarykově okruhu.

Startuje letní anketa Ženy v autě.cz 2018

Internetový magazín Žena v autě.cz potřetí vyhlašuje anketu zaměřenou na chování řidiček a řidičů v ČR. I letos je hlavním důvodem této ankety zmapovat aktuální řidičské návyky zejména žen za volantem. Otázky se týkají především bezpečné jízdy, pozornosti při řízení, bezpečí dětí v autě, ale i nešvarů za volantem.

PragoVespa 2018 již o víkendu

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, zve fandy značky i širokou veřejnost na akci PragoVespa 2018, která se uskuteční od pátku 27. do neděle 29. července 2018 v pražském Campu Džbán.

Deset tisíc návštěvníků na Skvostech s vůní benzinu

Kolem 10.000 návštěvníků včetně hostů, vystavovatelů, dětí a držitelů průkazu ZTP, kteří měli na akci vstup zdarma, přilákal během čtyř dní druhý ročník přehlídky "Skvosty s vůní benzínu". V DEPO2015 mohli obdivovat zhruba dvěma stovkám vystavených vozů a motocyklů, mezi kterými byly opravdové unikáty.

Pozvánka na Skvosty s vůní benzínu - nebudete litovat

V poslední době přichází do módy využívání industriálních objektů zrušených podniků a továren k nejrůznějším výstavám a přehlídkám. Například v Plzni proběhl vloni v bývalém Depu první ročník výstavy Skvosty s vůní benzinu a letos jsme se dočkali reprízy.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak v Goodwoodu

Vzpomínky na triumf v závodě do vrchu „Pikes Peak International Hill Climb“ jsou ještě živé. Volkswagen Motorsport se 24. června zapsal do historie jízdou Romaina Dumase (F), který se závodním vozem I.D. R Pikes Peak stanovil časem 7:57,148 minuty nový rekord nejslavnějšího závodu do vrchu na světě.

Dva Mustangy na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná od 12. do 15. července, se poprvé mimo americkou půdu představí Mustang GT, s nímž jezdil Steve McQueen v kultovním snímku „Bullittův případ“ z produkce studia Warner Bros.

Skvosty s vůní benzínu v Plzni

Druhý ročník unikátní přehlídky historických i současných automobilů s názvem Skvosty s vůní benzínu přiveze od 19. do 22. 7. do Kreativní zóny DEPO2015 skvostné vozy z celého světa.

Česko opanovaly motocykly Harley-Davidson

Oslavy 115 let Harley-Davidson přilákaly do Česka více návštěvníků, než organizátoři plánovali. „Předpokládaných 100 tisíc návštěvníků jsme překročili o desetinu,“ říká hlavní organizátor Jaroslav Vavřina.

Honda Civic s bonusem až 110 000 Kč

Nejsportovnější model Civic všech dob s elegantním designem, prvotřídním a prostorným interiérem, je nyní dostupný za mimořádně výhodných podmínek: model COMFORT 1.0T v výkonem 129HP k dispozici již za 399 900 Kč!

Praha v zajetí dálničních uzavírek.

Odborníci ÚAMK upozorňují na nekoordinované uzávěrky na všech hlavních příjezdových tazích do Prahy. Kompetence pro řešení problému je u ŘSD při tvorbě návrhu harmonogramu oprav a jejich provádění.

Hyundai se službou Zavolejte si svého prodejce

Pro značku Hyundai je zákaznická spokojenost prvořadá a zákazníci mají nyní možnost zdarma využít rozšířených služeb prodejního servisu. Ještě vyšší míru pohodlí a dostupnost služeb společnosti Hyundai nyní značka poskytne díky prodloužené otevírací době a unikátní službě „Zavolejte si svého prodejce“.

Porsche slaví 70 let také v Praze

V rámci celosvětových oslav 70letého jubilea sportovních vozů Porsche zavítal nyní do Prahy unikátní automobil, jímž začala nevšední historie dnes již kultovní značky, která slaví úspěchy nejen svými sériově vyráběnými vozy, ale také ve světě motoristického sportu.

Barumka je minulostí, vznikají další knihy

Limitovaná edice Žlutomodré rally je téměř vyprodaná. Na své čtenáře čekají poslední stovky standardních edic. Kniha se neprodává ještě ani rok, a tak autor prodej historie nejpopulárnější soutěže považuje za velmi úspěšný. A pracuje na dalších knihách.

VOLANT - Láska na celý život, Zdeněk Halada

U příležitosti slavnosti Legendy byla pro fanoušky motoristických závodů vydána autobiografie od Zdeňka Halady s názvem VOLANT - Láska na celý život. Pan David Minařík v knize zachytil v podstatě celý život téhle motoristické legendy 60. a 70. let dvacátého století.

LEGENDY 2018 v dobrém světle

Po pěti letech se motoristická slavnost Legendy přestěhovala z areálu Psychiatrické léčebny v Bohnicích na výstaviště v Holešovicích, což mezi stálými návštěvníky i vystavovateli vyvolalo diskuze.

Peugeot s prodejními rekordy

Druhé čtvrtletí letošního roku pro značku Peugeot v ČR probíhá nad všechna očekávání. V dubnu padl 15 let starý rekord, květen vzápětí vystřídal duben na první pozici s 1424 registrovanými vozy a úctyhodným náskokem 132 vozů.

Monstra na Auto Show - 2018-04-12

S Nissanem do Afriky - 2017-08-23

Prapodivná auta - 2016-09-15

Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar