Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Domácí premiéra modelu Škoda Kodiaq na Designbloku

Značka ŠKODA se již popáté v řadě představí v roli hlavního partnera na pražské přehlídce designu a módy Designblok16. ŠKODA KODIAQ – první velké SUV značky – se od čtvrtka 27. října 2016 poprvé představí české veřejnosti v rámci prestižní přehlídky designu. Účastí na Designbloku16 potvrzuje ŠKODA důležitost designu v automobilovém odvětví.

Renault - aktuální nabídky

Od začátku října jsou v prodejní síti Renault první vozy Nový MÉGANE Grandtour. Ve dnech 17. – 22. října probíhají v celé prodejní síti Renault dny otevřených dveří pod názvem Dny Renault MÉGANE. V rámci těchto dnů otevřených dveří je v prodejní síti prodloužena i sobotní otevírací doba.

DACIA - financování, servisní akce

S platností od pondělí 17. října 2016 obdrží každý klient financující svůj nový vůz Dacia s Dacia Finance zimní pneumatiky zdarma a to včetně přezutí. Akce platí pro modely Dacia Duster, Dokker, Dokker VAN a Lodgy a to až do konce roku 2016. Podzimní starosti s přezouváním svého nového vozu tak můžete hodit za hlavu.

Škoda Kodiaq se vyrábí v Qasinách

Od 17. října dne sjíždí ve výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO ve východočeských Kvasinách z linky nový model KODIAQ. Při této příležitosti byla obec Kvasiny na jeden den přejmenována na ‚Qasiny‘.

AUTOTÝM s novým produktem Super na trhu

Společnost Autotým s.r.o. představila na trhu zcela nový produkt Super pro prodejce ojetého vozu. Nový produkt Super je součástí strategie společnosti Autotým v oblasti rozvoje její nabídky produktové řady v nezávislém prověřování ojetých vozů. Nový balíček služeb s označením Super je na trhu nabízen za cenu 2990,-Kč.

Slovenské dálniční známky se změnami

Slovenští poslanci schválili novelu zákona o dálničních známkách, která nabývá účinnosti 1. listopadu. Co se mění? Předně pokuty za jízdu po dálnici nebo rychlostní silnici ve vozidle do 3,5 tuny se touto novelou snižují na polovinu, a to z 300 euro na 150 euro.

Hyundai letos prodal v ČR již 13 360 vozů

Automobilka Hyundai prodala na českém trhu od začátku roku již 13 390 vozů, což je oproti stejnému období loňského roku nárůst o bezmála 6 %. V srpnu dosáhla 9,5% podílu na trhu a s 1 679 prodanými vozy v reálných prodejích drží pozici dvojky českého trhu.

Toyota hlásí rekordní prodeje v Česku

Společnost Toyota Central Europe – Czech oznámila prodejní výsledky za prvních devět měsíců roku 2016. Za toto období v ČR zaznamenala 5308 uzavřených smluv, což je meziroční nárůst o 50 %. Historický rekord přineslo září s 918 prodanými vozy.

VW Crafter je International Van of the Year 2017

Velký bratr legendárního Transporteru, nově vyvinutý značkou Volkswagen Užitkové vozy, byl zvolen nejlepším lehkým užitkovým vozem roku 2017. Mezinárodní porota, složená z motoristických novinářů se specializací na užitková vozidla z 24 evropských zemí, udělila svými hlasy toto prestižní ocenění novému modelu Crafter.

ŠKODA Economy Run vyhrála Škoda Citigo

Věra a Jan Horníčkovi vyhráli 35. ročník soutěže ŠKODA Economy Run. Posádka v soutěži o nejnižší spotřebu zvítězila s vozem ŠKODA CITIGO se spotřebou pouhých 3 l/100 km. Své vítězství obhájili z loňského roku.

SUV Academy Míly Janáčka

Dnešní silnice jsou plné SUV-ček. Ano, segment SUV je neprodávanějším vůbec a spolu s rozmachem těchto vozů jdou ruku v ruce moderní technologie. Auta jsou prošpikovaná nejrůznějšími elektronickými asistenty a dalšími pomocníky, ať se již jedná o pasivní nebo aktivní bezpečnost.

V Praze probíhá do neděle Autoshow

Do neděle 25. září probíhá na holešovickém výstavišti Incheba Praha jediný celostátní autosalon v České republice v tomto roce - Autoshow Praha 2016. Letos se uskuteční již 19. ročník pražského autosalonu a třetí v nové výraznější a modernější podobě. Největší hvězdou je bezpochyby česká premiéra Toyoty H-CR.

VW Beetle jel rychlostí 328 km/h

Speciálně upravený Volkswagen Beetle stanovil nový rychlostní rekord – přes 328 km/h - v rámci tradiční akce World of Speed Event na pláních vyschlého jezera Bonneville v Utahu (USA). Výkon dosažený při rekordních jízdách, pořádaných každý rok v létě, byl oficiálně zapsán závodní asociací USFRA (Utah Salt Flats Racing Association).

LEGENDY 2017 opět v červnu

LEGENDY 2017 se představí veřejnosti ve svém čtvrtém ročníku ve dnech 10.- 11. června 2017 opět v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích. Hlavním tématem pro další ročník této motoristické slavnosti je „Italský design – známé i neznámé automobily a motocykly“.

Neobyčejné příběhy v e Škoda Muzeu

ŠKODA Muzeum navazuje podzimní sérií tří přednášek na oblíbené tematické bloky o zajímavých momentech historie automobilky ŠKODA. Od 20. září se tak prostory muzea společnosti ŠKODA AUTO promění v místo inspirativních setkání – startuje další série cyklu „Neobyčejné příběhy z historie automobilky“.

Prapodivná auta

Pravidelní čtenáři Autokaleidoskopu mají možnost obdivovat krásná nová auta. Tak jsem si řekla, co se takhle zkusit podívat i na nějaká, dejme tomu, bizardní autíčka z let více či méně minulých.

7 dní Peugeot 2016 se blíží

Letošní závěr léta je pro značku Peugeot velice rušný. Představují se produktové novinky, Peugeot Professional Roadshow je v plném proudu a brzy začne „7 dní Peugeot“.

Světová premiéra Kodiaqu nadchla hosty

Minulý čtvrtek večer jsme se v berlínském kulturním centru Kraftwerk, bývalé tepelné elektrárny, zúčastnili prezentace nové Škody Kodiaq, která se veřejnosti poprvé ukázala světu v rámci show s prvky tance, zhruba 800 pozvanými hosty, mezi nimiž bylo mnoho prominentních a VIP osobností.

Volkswagen Driving Day 2016 ve Vysokém Mýtě a Mostě

Volkswagen zve své stávající i potenciální zákazníky na polygony ve Vysokém Mýtě a Mostě, na nichž se v průběhu září uskuteční atraktivní prezentační akce Volkswagen Driving Day. V hlavní roli vystoupí nový Volkswagen Tiguan, ale k testovacím jízdám na silnici i v terénu bude připravena kompletní produktová řada.

Honda s Podzimní akční nabídkou

Dovolujeme si představit akční nabídku, která platí do konce letošního roku a týká se modelů Civic 5D a Tourer, CR-V, HR-V a Jazz. Podrobnosti jednotlivých výhod naleznete zde:

Muži versus ženy - 2016-08-01

Vážení čtenáři, - 2016-04-19

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Klidné vánoce - 2014-12-24

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar