Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Sharon Setkání hvězd motorsportu už v sobotu na Zličíně

Již nadcházející sobotu, 23. února, se ve zličínské CMK Areně uskuteční třetí ročník Sharon Setkání hvězd motorsportu. Dostaveníčko si při něm dají v motokárovém závodě jednotlivců jezdci mnoha motoristických disciplín, aby pobavili sebe i fanoušky a zkrátili si dlouhou zimní pauzu.

Kultovní Volkswagen T2 z Lega

Dva stavitelé modelů LEGO® sestavili ze 400 000 kostek LEGO® pravděpodobně největší kempovací automobil na světě ze stavebnice LEGO®. Jako vzor posloužila obytná verze modelu T2a, která se vyráběla v letech 1967 až 1971 a dodnes je považována za ikonický kempinkový automobil.

Ekström s Audi e-tron na sjezdovce Streif

Značka Audi vyslala technický prototyp svého prvního výhradně elektricky poháněného SUV na legendární sjezdovku Streif. V tradičním závodě ve sjezdovém lyžování „Hahnenkamm-Rennen“ na ní bojují o vítězství nejlepší lyžaři světa.

Motoristická výstava CZECH DRIVE v dubnu ve Zlíně

Již 3. ročník výstavy automobilů a motocyklů pod názvem CZECH DRIVE se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 ve Zlíně. Motoristický svátek pod taktovkou zkušených organizátorů z Barum Czech Rally Zlín proběhne opět v centru krajského města.

Jízda v protisměru po dálnici

Během dvou dnů hned dva řidiči vjeli na dálnici do protisměru. V prvním případě bylo viníkovi 83 let, v druhém pak přes 70 let. Zatímco první případ skončil tragicky, druhý dopadl „jen“ lehkými haváriemi.

Auto Palace prodal v ČR přes 12 500 vozů

Dealerská skupina Auto Palace zveřejnila svůj celkový hospodářský výsledek za rok 2018. Přestože bylo loňské hospodaření skupiny částečně negativně ovlivněno celkovou situací v prodejích nových vozů v České republice, v několika parametrech dosahla tato delerská skupina z ekonomického pohledu rekordních výsledků.

Auto Palace Spořilov investoval do modernizace

V loňském roce posiloval Auto Palace Spořilov nejen v oblasti lidských zdrojů, ale s cílem zajistit stabilitu a konkurenceschopnost na náročném automobilovém trhu investoval také do výrazné modernizace vybraných provozů.

Sedmdesátkrát Zlatá přilba

Nejvýznamnější světový plochodrážní závod, pardubická Zlatá přilba, oslavil v minulém roce významné jubileum. První ročník byl totiž uspořádán před devadesáti roky. A vloni se uskutečnil už jeho sedmdesátý ročník.

Moto Guzzi, Aprilia, Vespa a Piaggio - novinky na Motosalonu

Společnost Faber Moto s.r.o., výhradní dovozce jednostopých vozidel značek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa do České republiky, vystaví na veletrhu Motosalon 2019 v Praze-Letňanech nové modely motocyklů pro blížící se novou sezonu.

CUPRA otevírá první dealerství v České republice

Značka CUPRA slavnostně otevřela své první dealerství v České republice. Prvním českým autorizovaným prodejcem a servisem výjimečných sportovních modelů CUPRA se stala společnost Pyramida Centrum v Praze-Průhonicích.

Pět výjimečných aut s příchutí Yamahy

Když se řekne Yamaha, většině lidí se vybaví proslulé motocykly a hudební nástroje. Fanoušci sportovních aut však vědí, že rozhodnutí této japonské značky postavit se na čtyři kola přineslo zajímavé vý-sledky: Třeba Lexus LFA nebo Toyota 2000GT. Jaké další?

Tatrabus vozí turisty v jihoamerické Atacamě

Turisté v jihoamerické poušti Atacama mohou zažít jedinečnou šestihodinovou jízdu, která je dostane až do výšky 5700 metrů nad mořem. Vozí je při tom unikátní terénní autobus, který je postaven na podvozku Tatra Phoenix.

Marián Chytka - Dakar se už v Jižní Americe vyčerpává

Návrat do Afriky je reálný Přes 5000 fotografií připravili pro své klienty uznávaný český fotograf Marian Chytka a jeho tým v rámci letošní dakarské rallye. Během nejtěžší pouštní soutěže se zaměřoval na Toyotu, MINI, Hondu, Kamaz, Monster Energy, ale také na Martina Prokopa či Buggyru.

Emil Frey Select prodal 3411 vozů

V rámci programů certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select, Peugeot Vyzkoušené vozy a Citroën Select bylo v roce 2018 prodáno 3411 ojetých vozů. Převážnou část z nich tvořily automobily se stářím do jednoho roku.

Prodejní výsledky Mitsubishi v Evropě

Společnost Mitsubishi Motors Europe (dále jen MME) zaznamenala 19% nárůst prodaných vozů na 165 259 (oproti 139 365 vozům za kalendářní rok 2017).

Motocykly Honda slaví nejlepší prodejní výsledek v ČR

Společnost Honda Motor Europe Ltd., Czech Republic Branch dosáhla v roce 2018 nejúspěšnějšího prodejního výsledku a poprvé v historii překročila milník 3000 prodaných motocyklů a skútrů.

7 dní Peugeot poprvé s modelem 3008

Blíží se jeden z nejočekávanějších týdnů pro zákazníky a příznivce značky Peugeot a současně jeden z nejrušnějších pro autorizovanou prodejní síť v ČR. Akce „7 dní Peugeot“ proběhne od 21. do 27. ledna a přinese zvýhodněné ceny pro řadu modelů Peugeot, tentokrát poprvé i pro Peugeot 3008.

Citroën - prodejní úspěchy v roce 2018

Citroën má za sebou mimořádně úspěšný rok, když jeho prodeje osobních a užitkových vozů na českém trhu meziročně vzrostly o 20,9 %. Značka si výrazně polepšila jak v tržním podílu, tak v celkovém umístění. Jedná se o nejlepší prodejní výkon Citroënu v ČR od roku 2010.

Peugeot v ČR překonal prodejní rekord

Peugeot v ČR v roce 2018 realizoval druhým rokem po sobě rekordní prodejní výsledek. O 1906 vozů překonal předcházející rok a s celkovým nárůstem registrací o 16,3 % se prosadil na klesajícím automobilovém trhu (-3,2 %).

ŠKODA v ČR opět rekordní

V prosinci bylo na domácím českém trhu zaregistrováno 4 424 nových osobních automobilů značky ŠKODA, automobilka díky tomu úspěšně završila svůj prodejní výkon v roce 2018. Během loňského roku se pro některý z modelů rozhodlo 84 172 zákazníků.

Monstra na Auto Show - 2018-04-12

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar