Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

ŠKODA Economy Run vyhrála Škoda Citigo

Věra a Jan Horníčkovi vyhráli 35. ročník soutěže ŠKODA Economy Run. Posádka v soutěži o nejnižší spotřebu zvítězila s vozem ŠKODA CITIGO se spotřebou pouhých 3 l/100 km. Své vítězství obhájili z loňského roku.

SUV Academy Míly Janáčka

Dnešní silnice jsou plné SUV-ček. Ano, segment SUV je neprodávanějším vůbec a spolu s rozmachem těchto vozů jdou ruku v ruce moderní technologie. Auta jsou prošpikovaná nejrůznějšími elektronickými asistenty a dalšími pomocníky, ať se již jedná o pasivní nebo aktivní bezpečnost.

V Praze probíhá do neděle Autoshow

Do neděle 25. září probíhá na holešovickém výstavišti Incheba Praha jediný celostátní autosalon v České republice v tomto roce - Autoshow Praha 2016. Letos se uskuteční již 19. ročník pražského autosalonu a třetí v nové výraznější a modernější podobě. Největší hvězdou je bezpochyby česká premiéra Toyoty H-CR.

VW Beetle jel rychlostí 328 km/h

Speciálně upravený Volkswagen Beetle stanovil nový rychlostní rekord – přes 328 km/h - v rámci tradiční akce World of Speed Event na pláních vyschlého jezera Bonneville v Utahu (USA). Výkon dosažený při rekordních jízdách, pořádaných každý rok v létě, byl oficiálně zapsán závodní asociací USFRA (Utah Salt Flats Racing Association).

LEGENDY 2017 opět v červnu

LEGENDY 2017 se představí veřejnosti ve svém čtvrtém ročníku ve dnech 10.- 11. června 2017 opět v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích. Hlavním tématem pro další ročník této motoristické slavnosti je „Italský design – známé i neznámé automobily a motocykly“.

Neobyčejné příběhy v e Škoda Muzeu

ŠKODA Muzeum navazuje podzimní sérií tří přednášek na oblíbené tematické bloky o zajímavých momentech historie automobilky ŠKODA. Od 20. září se tak prostory muzea společnosti ŠKODA AUTO promění v místo inspirativních setkání – startuje další série cyklu „Neobyčejné příběhy z historie automobilky“.

Prapodivná auta

Pravidelní čtenáři Autokaleidoskopu mají možnost obdivovat krásná nová auta. Tak jsem si řekla, co se takhle zkusit podívat i na nějaká, dejme tomu, bizardní autíčka z let více či méně minulých.

7 dní Peugeot 2016 se blíží

Letošní závěr léta je pro značku Peugeot velice rušný. Představují se produktové novinky, Peugeot Professional Roadshow je v plném proudu a brzy začne „7 dní Peugeot“.

Světová premiéra Kodiaqu nadchla hosty

Minulý čtvrtek večer jsme se v berlínském kulturním centru Kraftwerk, bývalé tepelné elektrárny, zúčastnili prezentace nové Škody Kodiaq, která se veřejnosti poprvé ukázala světu v rámci show s prvky tance, zhruba 800 pozvanými hosty, mezi nimiž bylo mnoho prominentních a VIP osobností.

Volkswagen Driving Day 2016 ve Vysokém Mýtě a Mostě

Volkswagen zve své stávající i potenciální zákazníky na polygony ve Vysokém Mýtě a Mostě, na nichž se v průběhu září uskuteční atraktivní prezentační akce Volkswagen Driving Day. V hlavní roli vystoupí nový Volkswagen Tiguan, ale k testovacím jízdám na silnici i v terénu bude připravena kompletní produktová řada.

Honda s Podzimní akční nabídkou

Dovolujeme si představit akční nabídku, která platí do konce letošního roku a týká se modelů Civic 5D a Tourer, CR-V, HR-V a Jazz. Podrobnosti jednotlivých výhod naleznete zde:

Co dělat, když hoří automobil

„V roce 2015 vyšetřovala Policie ČR 140 dopravních nehod spojených s požárem vozidla. Zemřelo při nich 26 lidí, dalších 17 bylo zraněno těžce a 100 lehce,“ uvádí Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti. Ovšem nejen po nehodách hořelo. Hasit požáry, ke kterým došlo v souvislosti s dopravou, loni hasiči vyjížděli celkem 2 048x. Rozhodně se tak vyplatí ovládat základní zásady, jak se v případě hořícího vozidla zachovat.

Prague Harley Days 2016

Třetí ročník Prague Harley Days se blíží. První zářijový víkend, 2. – 4. září zažije holešovické Výstaviště třídenní akci pro celou rodinu pod taktovkou Harley-Davidson. Burácení motorů, výstava motocyklů značky, zkušební jízdy, koncerty a večerní program, rodinná zóna, kaskadérská show – to vše je možné prožít.

Volkswagen club zve na srpnový mezinárodní sraz

Volkswagen club, podporovaný českým dovozcem vozů Volkswagen, zve všechny fanoušky značky z Wolfsburgu na srpnový mezinárodní sraz, který se uskuteční od 26. do 28. srpna 2016 v areálu letiště Hosín u Českých Budějovic. Jedná se o první velký sraz pro všechny modely značky Volkswagen, historické i současné.

Léto na českých silnicích budiž pochváleno

A je to tu zase. Co? No přece čas prázdnin a dovolených. Už dlouho předem se plánují cíle letních cest. To aby se bylo na co těšit. Pojedeme do hor, pojedeme k moři, pojedeme do Paříže, nebo do Říma. Tam ostatně vedou všechny cesty.

Zájem o Tomáše Tucsona je velký

Už čtrnáctkrát vyjel Tomáš Tucson na vyjížďku po České republice. Pokaždé s jinou posádkou vybranou ze zájemců, kteří se o víkend s prémiovým modelem Hyundai přihlásili. Od dubna, kdy automobilka Hyundai svou neobvyklou roadshow spustila, se o víkendovou projížďku přihlásilo více než 250 zájemců.

Úvaha nad šálkem kávy

Ženy jsou podle statistik lepší řidiči, než muži. A už je jich dokonce na silnici také nezanedbatelný počet. Pokaždé když jedu městem, nebo mimo něj, nebo prostě po silnici, si pro sebe (a pro zbytek lidí v autě) říkám. „Jak je tohle jen možné?“

Ferdinand Porsche Festival a Autosporting v Liberci

Druhý ročník motoristické akce AUTOSPORTING, pořádané v sobotu 3.září 2016 v areálu pivovaru Konrad v Liberci – Vratislavicích nad Nisou, je setkání majitelů a příznivců sportovních a závodních automobilů všech značek i ročníků výroby.

Muži versus ženy

Dnes nebudeme znovu řešit věčný spor o to, kdo je lepší řidič. Zůstaňme u prohlášení, že to máme zkrátka jinak. Co ale řešit budeme, je, jak to vypadá, když jsme v tom autě spolu. Níže uvedené postřehy nejsou pouze mé, ale pocházejí z části od mých kamarádek a částečně jde o postřehy odposlouchané z běžného života.

Toyota Land Cruiser na cestě k Everestu III

Na rozdíl od Land Cruiserů, vozů připravených absolvovat náročné testování bez dalších příprav, tedy se sériovou výbavou, vlastní členové expedice musejí před výstupem na vrchol ve výšce 8848 metrů nejprve projít náročným výcvikem.

Vážení čtenáři, - 2016-04-19

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Klidné vánoce - 2014-12-24

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar