Subaru LEVORG 2017

Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Slavné italské motocyklové značky v České republice

Společnost Faber Moto s.r.o. je novým výhradním dovozcem motocyklů vozidel značek Piaggio, Vespa, Aprilia a Moto Guzzi do České republiky. Faber Moto poprvé představí své motocyklové portfolio české veřejnosti na Motosalonu v Praze-Letňanech ve dnech 2. až 5. března 2017.

Zimní roadshow Nissan 2017

Nissan zve všechny své zákazníky, fanoušky a milovníky zimních sportů na Zimní roadshow Nissan 2017. Ve vybraných zimních střediscích představí Nissan novinku v modelové řadě – model X-Trail s dieselovým motorem 2.0 dCi.

Happy Days u Citroënu

V pondělí 20. února začala tradiční promoční nabídka na osobní vozy Citroën. Letos se nese v duchu výjimečných cen na skladové vozy, z nich nejatraktivnější je nabídka na Berlingo Feel Edition 1.6 VTi 120 za 329 900 Kč a C3 Picasso Feel Edition 1.4 VTi 95 MAN za 299 900 Kč.

Ford upozorní řidiče na díry v silnici?

Letošní zima bude patrně nejhorší za hodně dlouhou dobu. Teploty hluboko pod nulou, led a sníh se podepisují mimo jiné na stavu silnic. V celoevropském měřítku se špatný povrch vozovky nějakým způsobem podílí na více než třetině všech dopravních nehod.

Škoda - 13 milionů motorů a nový 1.0 TSI

Společnost ŠKODA AUTO vyrobila třináctimiliontý motor. Zároveň se v motorárně v Mladé Boleslavi rozbíhá výroba nového agregátu, kterým je 1,0 TSI. Tento přeplňovaný benzínový tříválec patří do řady EA 211.

Ekoplaketa pro Francii lze objednat

Od února 2017 je možné objednávat emisní plakety pro Francii. Ministerstvo životního prostředí, energetiky a moře připravilo nový online formulář pro vydávání emisních plaket pro zahraniční motoristy. My jsme pro vás zjistili všechny dostupné informace.

Toyota Corolla - nejprodávanější vůz světa

Společnost Focus2move každoročně sestavuje žebříček nejprodávanějších automobilů na světě. Za celý rok 2016 zákazníci nejvíce kupovali vůz Toyota Corolla.

S ALCARem vždy BEZPEČNĚ a s jistotou

ALCAR se během svého dlouholetého působení na evropském i světovém trhu stal synonymem pro kvalitu, vytříbený design a zejména bezpečnost svých produktů. ALCAR vyrábí výhradně produkty, které 100% splňují legislativou předepsané požadavky, absolvují náročné testy a mají náležité schválení k provozu na veřejných komunikacích.

Výstava Czech Drive ve Zlíně

Zatímco konec letních prázdnin je ve Zlíně neodmyslitelně spjat s burácením motorů během proslulé soutěže evropského šampionátu Barum Czech Rally Zlín, pořadatelé této akce připravili na letošní jaro pro příznivce motorismu ve Zlínském kraji a v samotném krajském městě žhavou novinku.

Nemáte informace k záchranářským automobilům?

O pomoc nás požádal pan Jiří Čadek z Policejní historické společnosti, který pro svoji připravovanou publikaci o záchranářských automobilech v České republice shání nejrůznější informace a dokumenty. Jaké to jsou, se dočtete níže.

Toyota s akční nabídkou Sprint

Toyota připravila pro své zákazníky novou akční nabídku Sprint na vybrané vozy skladem. Jde o modely Yaris, Auris i Aygo a zájemci je mohou získat do konce března se slevou až 73 000 Kč. Navíc je pro zákazníky připraven také bonus až 25 000 Kč při výkupu jejich stávajícího vozu.

Mattias Ekström s Audi vyzývá lyžaře

Vrcholem letošního doprovodného programu Mistrovství světa FIS v alpském lyžování jsou setkání s medailisty v Audi Lounge a vystoupení hvězdy Audi v DTM a mistra světa v rallyecrossu Mattiase Ekströma, který vyzve lyžaře k neobvyklému duelu na sněhu a ledu.

Peugeot se v lednu dobře prodával

V lednu 2017 registroval Peugeot v ČR 971 osobních a lehkých užitkových vozů, což je o 247 více než loni. Nárůst + 34,1 % je nejvyšší od května loňského roku. S tržním podílem 4,36 % patří značce Peugeot 6. příčka v žebříčku automobilek.

Rady pro zimní provoz

Přestože zima trvá už měsíc, myslíme tím tu pravou zimu se sněhem a teplotami pod bodem mrazu, ale přesto jistě přijde vhod zodpovězení některých otázek, na které hledal ÚAMK odpovědi. Jistě budou pomocí pro motoristy v tomto mrazivém a zasněženém období.

Autodrom otevře okruh nejen školákům

Mostecký autodrom otevře v pátek 3. února velký závodní okruh veřejnosti. Nejen školáci si tak od 09:00 do 16:00 hodin mohou zajezdit na běžkách, nebo se jen po okruhu projít. Příležitost k prohlídce dráhy „na vlastní nohy“ ale mají všichni.

Nejmodernější dealerství Lexus je v Praze

Luxusní automobilka Lexus otevřela v pražské ulici Bavorská nové dealerství. Do nových prostor, které splňují přísné standardy a jsou v duchu nového retailového konceptu značky tzv. „Omotenashi“, čili japonské pohostinnosti, se přesunulo zastoupení ze Smíchova.

Vzpomínka na jirku Fryje

„Jirko, fascinuje mě, jak se můžeš táhnout přes půl Evropy jen pro to, abys koukal a fotil nějáký starý vraky...se promenádujou vejletním tempem...dyť ani nezávoděj, nelítá to bokem, netrhá asfalt, nepráší, hrůza..."

Porsche Česká republika loni dodala 53 tisíc vozů

Společnost Porsche Česká republika, importér automobilů značek Volkswagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, oslavila loňské jubileum – čtvrt století na českém trhu – mimořádně úspěšnou bilancí a díky dynamickému růstu opět vykáže historicky nejvyšší výsledky.

Opustil nás Jirka Fryje

V těchto dnech projíždí Českou republikou veteránský Winter Trial a právě při jeho sledování, v zatáčkách u Kaniny mě zastihla zpráva, které jsem nemohl uvěřit. Zemřel Jirka Fryje, kamarád, fotograf, výborný společník…

Paříž zavádí povinné ekoplakety

Podle plánů vedení města a francouzského ministerstva životního prostředí do roku 2020 nevjedou do Paříže a dalších měst vozy vyrobené před rokem 2011. Pokud jde o samotná jejich centra, tak radnice plánují v budoucnu vjezd výhradně hybridům a nejraději jen elektromobilům. To jsou ale zatím jen plány. A dnešek?

Prapodivná auta - 2016-09-15

Muži versus ženy - 2016-08-01

Vážení čtenáři, - 2016-04-19

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar