Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Setkání Porsche na Zámku Slavkov u Brna

Společnost Porsche Inter Auto CZ zve v sobotu 21. května všechny zákazníky programu Youngtimer a majitele vozů Porsche starších pěti let k setkání na Zámku Slavkov u Brna.

Harley-Davidson Praha přestavěl Jawu a vyhrál

Mechanici pražského dealerství Harley-Davidson si i letos podmanili soutěž přestaveb Battle of the Kings a v regionu střední a východní Evropy zopakovali svůj fenomenální úspěch. Jedním z tvůrců unikátu je Bohouš Menzl.

Jaguar Project 7 na výstavě v brněnské Olympii

Na výstavě Svět Jaguaru v OC Olympia Brno je do 22. května k vidění také Jaguar F-TYPE Project 7. Tento luxusní sportovní vůz, který byl vyráběn v limitované edici 250 kusů, je jedním ze dvou vozů jezdících v České republice.

Roadshow DS Tour začíná

Podpořit povědomí o značce DS a vyvolat zájem o vozy DS, to si klade za cíl již čtvrtý ročník DS TOUR. Tato exkluzivní příležitost otestovat kompletní modelovou řadu DS odstartuje ve středu 18. května v Praze 9, 0C Letňany. A pokračovat bude až do začátku června v dalších 8 místech České republiky.

Hyundai pojištění s asistenční službou SafeLine

Společnost Hyundai myslí na své české zákazníky nejen Programem permanentní mobility nebo pětiletou zárukou, ale i Hyundai pojištěním, které aktivně využívají tři čtvrtiny zákazníků této značky.

Peugeot Emotion Day 2016 začal v Praze

Tradiční maraton testovacích jízd s názvem Peugeot Emotion Day odstartoval 4. května v Praze. Letošní už osmý ročník představí návštěvníkům novinky, včetně nového SUV 2008. Testovací flotila zavítá na 41 míst po celé České republice.

Vážení čtenáři,

chtěli bychom se Vám omluvit za omezený provoz našeho motoristického webu Auto Veteran Kaleidoskop z důvodu stěhování, které proběhne v příštích dnech.

ŠKODA a Volkswagen slaví 25. výročí spojení

Před 25 lety byly položeny základy mimořádně úspěšné spolupráce. Dne 16. dubna 1991 bylo oficiálně odstartováno partnerství mezi koncernem Volkswagen a automobilkou ŠKODA. V následujícím čtvrt století se tradiční česká automobilka rozvinula z lídra domácího trhu v mezinárodně úspěšného výrobce.

New Energies Rallye - Světový pohár v Č.Krumlově

Druhý podnik FIA Alternative Energies Cupu 2016 už klepe na dveře. Světový pohár pro vozidla s alternativními pohony bude po zahajovací soutěži ve Španělsku pokračovat ve dnech 26. až 28. května na území České republiky pátým ročníkem New Energies Rallye Český Krumlov.

DREAM-CARS zahájil sezonu

Půjčovna automobilů snů, společnost DREAM-CARS zahájila 9. sezónu v budově River Diamond v pražském Karlíně, vystavením přes 30 vozů včetně horkých novinek. Pro letošní sezónu obohatil DREAM-CARS svůj vozový park o několik výjimečných supersportovních a sportovních vozů.

EMIL FREY - obchodní partner pro PSA v ČR

Skupina PSA dokončila díky zapojení celé společnosti a jejích akcionářů v rekordně krátkém čase svůj plán „Back in the Race“. Tento plán položil základy, jejichž cílem je zajistit hospodářskou obnovu Skupiny po velmi složitém období.

NH Car partnerem akce Zkus to NE!bezpečně

Stejně jako vloni, je i letos společnost NH Car partnerem zábavně-dopravní akce, jejímž hlavním cílem je zvýšení bezpečnosti dospělých i dětí. V Praze na Strahově poskytne NH Car ve dnech 15. - 16. 4. 2016 kompletní zázemí všem, kteří si přijdou vyzkoušet bohatý program. Akci moderuje Josef Melen.

Toyota Extra pro vybrané modely

Toyota Central Europe – Czech (TCE CZ) připravila do konce května pro své zákazníky akční modelovou řadu Toyota Extra. V rámci ní jsou nabízeny modely Aygo, Yaris, Auris, Corolla a Verso se zvýhodněním až 73 000 Kč včetně paketu Extra příslušenství zdarma.

Milotec na Autoshow v Mostě

Příjemné počasí s hřejivými paprsky raně jarního slunce přilákalo minulou neděli do areálu mosteckého autodromu více než 2500 lidí. The Most AUTOSHOW #3 nabídla kromě dne otevřených dveří především volné jízdy s vlastním vozem po závodní dráze či taxijízdy ve speciálech řízených zkušenými piloty.

Splňte si sen řídit formuli 1

Chcete si vyzkoušet řízení formule 1 nebo Boeingu či ponorky? V reálu se vám to těžko povede, ale „skoro jako v reálu“ vám to umožní společnost Simulation of reality. Od roku 2008 totiž vyvíjí, vyrábí a tak provozuje simulátory VE VZDUCHU, NA SILNICI A POD VODOU pro veřejnost a profesionály.

Zahájení motorkářské sezony v Poděbradech

První dubnový víkend, lázeňské město Poděbrady a tisíce motorkářů – to už neodmyslitelně patří k sobě! I letos bude moto sezóna oficiálně zahájena na tradičním místě v Poděbradech, kam se chystá tisíce jezdců.

Miliontá ŠKODA Octavia třetí generace

ŠKODA AUTO vyrobila miliontý vůz ŠKODA Octavia třetí generace. Jubilejní automobil sjel z linky v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Od uvedení modelu v roce 1996 vyrobila česká automobilka celkem pět milionů vozů řady Octavia.

Volkswagen spouští další fázi ofenzivy R-Line

Volkswagen zintenzivňuje svou ofenzivu R-Line a kromě ještě výhodnější nabídky modelů Golf R-Line a Golf Variant R-Line uvádí na český trh také model Golf Sportsvan s paketem R-Line.

ŠKODA AUTO s rekordními výsledky v roce 2015

V roce 2015 dosáhla Škoda Auto nových rekordních hodnot celosvětových prodejů i finančních výsledků. Dodávky vozů zákazníkům vzrostly o 1,8 procenta na 1 055 500 vozů (2014: 1 037 200). Tržby o 6,2 procenta na rekordní hodnotu 12,5 miliard eur (2014: 11,8 miliard eur), provozní výsledek o 12,0 procent na 915 milionů eur (2014: 817 milionů eur).

Jak se zbavit karbonu - 2015-10-05

Klidné vánoce - 2014-12-24

PROSBA O POMOC - 2014-06-17

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar