Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

A zase ty rozhledny - Besedná a Veselý vrch

Ani si nevzpomenu, kdy se to stalo. Ta moje posedlost, navštívit kde jakou rozhlednu v okolí. Miluji ten rozhled, volnost, vítr, který mi cuchá vlasy….Jó mít tak křídla jako pták. Nedávno jsem se byla podívat na Drtinově rozhledně a musím říct, je to velká krása.

Nouzový pruh v EU - kde a jak?

Možná si to ani neuvědomujeme, ale nouzový nebo odstavný pruh na dálnicích má hned několik funkcí. Nejen umožnit odstavit nepojízdný nebo havarovaný automobil, ale také se stát dalším dálničním pruhem (jako například v Německu). A to v okamžiku mimořádných kolon nebo dopravního kolapsu. Ovšem to nejpodstatnější je, že se může stát „cestou života“.

Kudy z nudy aneb romantika na Ostromeči

Pro ty z vás, kteří stejně jako já, milují toulky přírodou, romantiku, pověsti a rádi poznávají nová místa, mám tip na výlet. Výchozím místem je hotel Hrazany, který leží nad Slapskou přehradou, nedaleko Sedlčan (13km) a cca 50 km od Prahy.

TOPINKY

Dlouho jsem přemýšlela, jestli se s dnešním zážitkem svěřit či nesvěřit. Budiž tato příhoda varováním i pouhým sdělením toho, co je možné zažít v některých restauracích.

Víte, kde je Drahoušek?

Více než jedna čtvrtina Čechů se na dovolenou nevypraví letos nikam, zjistila agentura Ipsos. Z těch, co se někam vypraví, zůstane 41 procent v Čechách. Pro ty, kteří jako já, zůstanou letos doma, mám malý tip na krásný výlet. Ta tři kouzelná místa, která se dají krásně spojit v jeden úžasný, celodenní výlet se nacházejí na Sedlčansku.

Paříž - Stop pro stará auta a motorky

Kolik proklamací, návrhů jsme už ze strany vedoucích představitelů Paříže slyšeli a četli: jezdit se bude podle toho, zda máte na poznávací značce sudé nebo liché číslo. Pak, že se bude jezdit v centru města nad Sienou jen rychlostí chůze člověka. Teď je tu zatím poslední rozhodnutí: zavedeny budou ekologické plakety. A to od července 2016.

O víkendu hrozí dopravní kolaps

První víkend v červenci hrozí dopravní kolaps na většině hlavních tahů směrem na jih Evropy. Za tento stav může začátek letních prázdnin v části Evropy, opravy nebo stavby nových hlavních tahů, pořádané akce, technické problémy, mimořádná uzavírka a kontroly hranic kvůli migraci. Nejhorší situaci očekáváme v pátek 1. 7. odpoledne a v sobotu 2. 7. během celého dne.

Nejčastější omyly v zahraničních předpisech

Snad každý řidič někdy diskutoval s kamarádem nebo v hospodě o nějakém tom pravidle a každý měl jiný názor na danou věc. My jsme vybrali top šest pravidel, u kterých často řidiči chybují, anebo si nejsou jisti.

Pozor na jízdu bez platné viněty

Pokud se chystáte o prázdninách po Evropě vlastním automobilem, tak vám přijdou jistě vhod informace týkající se používání dálničních známek a placení mýtného ve vybraných zemích.

Pozvánka do chomutovského depozitáře Železničního muzea NTM

Ve dnech 24. až 26. června 2016 a 26. až 28. srpna 2016 bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Pouze v sobotu 27. srpna 2015 v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak.

Den dětí s párou opět v Jindřichově Hradci

Na poslední květnovou sobotu je mezi obě jindřichohradecká železniční nádraží připraven pestrý kulturní program. Již potřetí se v Jindřichově Hradci uskuteční Den dětí s párou. Jeho součástí je i vypravení historických parních vlaků do Nové Bystřice a Lovětína.

Centrum stavitelského dědictví v Plasích zahajuje sezonu

Od 13. března mohou návštěvníci zavítat do nově opraveného hospodářského areálu památkově hodnotného plaského klášte¬ra, kde Národní technické muzeum na dokončilo Centrum stavitelského dědictví Plasy a atraktivní formou představuje stavební historii a tradiční sta-vitelství od středověku do současnosti.

JHMD - parní vlaky vyjedou už na Velikonoce

Velikonoce jsou za dveřmi! Jak se prodlužují dny, probouzí se ze zimního spánku nejen příroda. Na jaro a s ním i na novou sezonu se chystají také parní lokomotivy. První parní vlaky vyjedou z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou v sobotu 26. března a v neděli 27. března, také do Nové Bystřice.

Výlet do kláštera v Teplé

Klášter premonstrátů Teplá leží v malebné krajině západních Čech jen necelých dvacet kilometrů na východ od Mariánských Lázní. Kolem roku 1193 ho na svém panství založil šlechtic Hroznata. Od 12. století zde prakticky nepřetržitě žije komunita řeholníků, které dnes stejně jako tehdy, potkáte v okolních farnostech.

Dejte hlas tisícileté lípě v Tatobitech

Památná Tisíciletá lípa v Tatobitech obsadila v roce 2015 v anketě Strom roku v České republice první místo a nyní postupuje do ankety Evropský strom roku. Tatobitské lípě se přezdívá tisíciletá, přestože je pravděpodobně o několik století mladší.

Holiday World - pozvání na jižní Moravu

Jižní Morava chce návštěvníky veletrhu Holiday World 2016 upozornit na bohatou turistickou nabídku regionu i živý společenský ruch ve městě Brně. V expozici ve vstupní hale Veletržního paláce se například se svými chemickými a fyzikálními pokusy představí vědeckotechnické centrum VIDA!.

Holiday World - novinky a zajímavosti o cestování

Ve dnech 18. - 21. února se na výstavišti v pražských Holešovicích uskuteční 25. veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD. Letošní ročník přinese nejen mnoho novinek z ČECH, MORAVY a SLEZKA, ale díky jednání mezi čínským tourist boardem (CNTO), CzechTourismem a Inchebou Expo Praha, se ČÍNA stává čestným hostem veletrhu.

Silvestrovská jízda párou po úzkokolejce

Poslední příležitost svézt se parním vlakem po kolejích úzkého rozchodu se vám letos naskytne 30. prosince. Malou silvestrovskou jízdu zimní krajinou uvítají nejen nostalgičtí milovníci staré techniky, pro které jsou parní lokomotivy živými svědky minulých časů, ale i rodiny s dětmi.

Úzkokolejky pohledem solarografie

V srpnu 2014 bylo v prostorách jindřichohradeckých úzkokolejek nainstalováno 14 solarografických kamer. Snímky, které touto fotografickou technikou zaznamenávají sluneční dráhy nad krajinou, budou od 19. prosince k vidění v kavárně Kolonial v ulici na Hradbách v Jindřichově Hradci.

Adventní trhy pod strakonickým Rumpálem

Jak se rychle dostat do té pravé předvánoční nálady? Vyrazte od 4. do 6. prosince na adventní trhy do krásného prostředí národní kulturní památky strakonického hradu. Uskuteční se zde totiž tradiční Adventní trhy pod Rumpálem, které pro návštěvníky připravilo Muzeum středního Pootaví Strakonice.

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar