Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečný kola pro radost

Den dětí s párou opět v Jindřichově Hradci

Na poslední květnovou sobotu je mezi obě jindřichohradecká železniční nádraží připraven pestrý kulturní program. Již potřetí se v Jindřichově Hradci uskuteční Den dětí s párou. Jeho součástí je i vypravení historických parních vlaků do Nové Bystřice a Lovětína.

Centrum stavitelského dědictví v Plasích zahajuje sezonu

Od 13. března mohou návštěvníci zavítat do nově opraveného hospodářského areálu památkově hodnotného plaského klášte¬ra, kde Národní technické muzeum na dokončilo Centrum stavitelského dědictví Plasy a atraktivní formou představuje stavební historii a tradiční sta-vitelství od středověku do současnosti.

JHMD - parní vlaky vyjedou už na Velikonoce

Velikonoce jsou za dveřmi! Jak se prodlužují dny, probouzí se ze zimního spánku nejen příroda. Na jaro a s ním i na novou sezonu se chystají také parní lokomotivy. První parní vlaky vyjedou z Jindřichova Hradce do Kamenice nad Lipou v sobotu 26. března a v neděli 27. března, také do Nové Bystřice.

Výlet do kláštera v Teplé

Klášter premonstrátů Teplá leží v malebné krajině západních Čech jen necelých dvacet kilometrů na východ od Mariánských Lázní. Kolem roku 1193 ho na svém panství založil šlechtic Hroznata. Od 12. století zde prakticky nepřetržitě žije komunita řeholníků, které dnes stejně jako tehdy, potkáte v okolních farnostech.

Dejte hlas tisícileté lípě v Tatobitech

Památná Tisíciletá lípa v Tatobitech obsadila v roce 2015 v anketě Strom roku v České republice první místo a nyní postupuje do ankety Evropský strom roku. Tatobitské lípě se přezdívá tisíciletá, přestože je pravděpodobně o několik století mladší.

Holiday World - pozvání na jižní Moravu

Jižní Morava chce návštěvníky veletrhu Holiday World 2016 upozornit na bohatou turistickou nabídku regionu i živý společenský ruch ve městě Brně. V expozici ve vstupní hale Veletržního paláce se například se svými chemickými a fyzikálními pokusy představí vědeckotechnické centrum VIDA!.

Holiday World - novinky a zajímavosti o cestování

Ve dnech 18. - 21. února se na výstavišti v pražských Holešovicích uskuteční 25. veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD. Letošní ročník přinese nejen mnoho novinek z ČECH, MORAVY a SLEZKA, ale díky jednání mezi čínským tourist boardem (CNTO), CzechTourismem a Inchebou Expo Praha, se ČÍNA stává čestným hostem veletrhu.

Silvestrovská jízda párou po úzkokolejce

Poslední příležitost svézt se parním vlakem po kolejích úzkého rozchodu se vám letos naskytne 30. prosince. Malou silvestrovskou jízdu zimní krajinou uvítají nejen nostalgičtí milovníci staré techniky, pro které jsou parní lokomotivy živými svědky minulých časů, ale i rodiny s dětmi.

Úzkokolejky pohledem solarografie

V srpnu 2014 bylo v prostorách jindřichohradeckých úzkokolejek nainstalováno 14 solarografických kamer. Snímky, které touto fotografickou technikou zaznamenávají sluneční dráhy nad krajinou, budou od 19. prosince k vidění v kavárně Kolonial v ulici na Hradbách v Jindřichově Hradci.

Adventní trhy pod strakonickým Rumpálem

Jak se rychle dostat do té pravé předvánoční nálady? Vyrazte od 4. do 6. prosince na adventní trhy do krásného prostředí národní kulturní památky strakonického hradu. Uskuteční se zde totiž tradiční Adventní trhy pod Rumpálem, které pro návštěvníky připravilo Muzeum středního Pootaví Strakonice.

Betlémy v lomnickém muzeu již po čtrnácté

I v letošním roce se budou moci ve vánočním čase návštěvníci muzea v Lomnici nad Popelkou potěšit výstavou betlémů, ať už z tradičních muzejních sbírek, tak i vypůjčených z různých institucí a od soukromých osob.

Mikulášská jízda parním vlakem

Kdo má čisté svědomí a pro strach uděláno, ať se v sobotu 28. listopadu vydá na Mikulášskou jízdu parním vlakem do Kamenice nad Lipou. Roztopený kotel, žhavé jiskry a hustý dým vyletující z komína, sten a skřípot v soukolí stařičké parní lokomotivy dotvoří pravou pekelnou atmosféru.

Zvonečkem to začíná, zvonečkem to končí

Dne 12. listopadu v 16 hodin zahájilo Muzeum středního Pootaví Strakonice v prostorách Zámecké galerie vánoční výstavu nazvanou Zvonečkem to začíná, zvonečkem to končí.

Vánoční výstava Nejkrásnější dárek ve Strakonicích

V pátek 20.listopadu bude slavnostně otevřena vánoční výstava v kapitulní síni strakonického muzea na téma historické předměty Muzea hraček z Rychnova nad Kněžnou.

Výstava Pocta české grafice

Až do 29.listopadu probíhá v muzeum v Lomnici nad Popelkou výstava nazvaná „Pocta české grafice“ ze soukromé sbírky lomnického tiskaře a sběratele výtvarného umění Petra Kábrta pořádaná k jeho životnímu jubileu.

Poznávání lesa na Jindřichohradecké lokálce

Poznávání lesa, jeho obyvatel a zákonitostí je hlavním cílem nové tematické parní jízdy, kterou na sobotu 17. října 2015 pro všechny milovníky přírody připravily Jindřichohradecké místní dráhy, a. s. ve spolupráci s Lesy České republiky, s. p.

Den železnice v Jindřichově Hradci

Příznivci světa na kolejích se mohou těšit na sobotu 19. září do Jindřichova Hradce. Jindřichohradecké místní dráhy a Správa železniční dopravní cesty ve spolupráci s Českými drahami, ČD Cargo a Městem Jindřichův Hradec připravily oslavy Dne železnice.

Den řemesel ve Vodním mlýně Hoslovice

V sobotu 19. září se ve Vodním mlýně v Hoslovicích uskuteční další plánová akce Muzea středního Pootaví Strakonice - Den řemesel. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na ukázky nejrůznějších druhů řemesel.

Virtuální prohlídky Jindřichohradecké úzkokolejky

JHMD zpřístupňují 3D virtuální prohlídky, které v panoramatických záběrech zachycují kouzlo a atmosféru parního vlaku či muzea v Nové Bystřici.Zájemci o jízdu historickou soupravou se nyní z pohodlí domova mohou přes internet ocitnout přímo vedle parního vlaku a udělat si konkrétnější představu, co uvidí a zažijí.

Chomutovský depozitář Železničního muzea NTM bude otevřen

Ve dnech 28. až 30. srpna 2015 bude pro veřejnost opět otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. V sobotu v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak.

Milotec logo
Automuzeum CZ


© 2016 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar