Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

12.05.2022

Muzeum Středních Brd ve Strašicích

Od 20. do 90. let minulého století celé Střední Podbrdsko intenzivně využívala armáda. Ve Strašicích, jež mají v rámci Středních Brd výjimečné postavení díky obklopení brdskými lesy zbyl po odsunu armády rozsáhlý areál bývalých kasáren. A tak vznikla myšlenka využít dvě budovy pro zřízení Muzea Středních Brd.

28.04.2022

Den sklářů a keramiků v technickém muzeu

Pro návštěvníky Národního technického muzea je na neděli 1. května připraven velkolepý doprovodný program k výstavě „HOT HOT HOT. Sklo, keramika a porcelán od A po Z.“ K vidění budou ukázky výroby skleněných foukaných i tažených figurek u kahanu, mobilní sklářská pec, keramická dílna, výrobky z rokajlu a lampové práce. Bude možné si také leccos vyzkoušet.

27.04.2022

Výlet do Brd: Zámeček Tři trubky

Dnešní putování začneme ve Strašicích, ale než navštívíme místní muzeum, tak si uděláme malou procházku k zámečku Tři trubky, který leží v srdci středních brd, na soutoku Třítrubeckého a Padrťského potoka.

26.04.2022

Připomenutí tradice varhanářství v Lomnici nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou měla v minulosti celou řadu přívlastků. Za všechny jmenujme jako příklad „textilní zbrojnice Čech“, „industriální velmoc Podkrkonoší“, „město sucharů a sladkostí“, „město sportu“, atd.

20.04.2022

Tip na výlet: Vodní hamr v Dobřívě

V malé obci Dobřív, asi šest kilometrů od Strašic, se nachází ojedinělá technická památka – vodní hamr. Rozhodně byste si neměli tento funkční hamr nechat ujít a navštívit. Stejně jako vesnickou památkovou rezervaci s roubenkami.

19.04.2022

Památník Karla Čapka na Strži stojí za návštěvu

Karel Čapek byl český spisovatel, intelektuál, novinář, dramatik, překladatel a amatérský fotograf. Byl mladší bratr malíře a spisovatele Josefa Čapka. Nevím, do jaké míry zná mladá generace díla Karla Čapka, ale nedělám si velké iluze.

13.04.2022

Budějovicko láká na Velikonoce

Velikonoční svátky přináší v letošním roce opravdový nášup volna! Od Zeleného čtvrtka 14. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna je to celých pět dnů prázdnin a to už je pádný důvod vyrazit na pořádný výlet.

12.04.2022

Velikonoční dobrodružství v Muzeu Karla Zemana

Od pátku 15. dubna až do neděle 17. dubna 2022 bude v Muzeu Karla Zemana probíhat velikonoční program pro každého odvážného dobrodruha. Program propojí zábavu, vzdělávání a soutěživost se známým filmem Ukradená vzducholoď.

08.04.2022

Na Makové hoře se nebe dotýká země

Česká republika je bohatá na historické památky, poutní místa nevyjímaje. Snad každý slyšel o Svaté hoře v Příbrami, Svatém kopečku u Šternberka nebo Velehradu, a tak bychom mohli pokračovat.

07.03.2022

FOR CARAVAN a FOR BOAT 2022 na výstavišti v Praze Letňanech

Kam si zajet pro inspiraci, cestovatelské rady, nákup obytného vozu, karavanu nebo třeba lodi? V termínu 18. až 20. března nabídne nespočet možností výstava obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN, která se koná v souběhu s výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT a veletrhem cestovního ruchu Holiday World.

26.02.2022

Muzeum Lomnice nad Popelkou připravuje netradiční výstavy

Pomyslná brána muzea se pro veřejnost otevře v neděli 6. března, kdy dojde na vernisáž výstavy nazvané „Letem světem s poštovními známkami“. Zcela poprvé se tak v dějinách naší instituce uskuteční tematická akce ryze zaměřená na filatelii.

26.01.2022

Přijďte pobejt do vysockého muzea

Jedním z nejvýše položených měst v České republice je Vysoké nad Jizerou ležící ve výšce 720 metrů nad mořem na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor. Sice geomorfologicky spadá do Jizerských hor, ale spíš je přiřazováno do Krkonoš.

20.12.2021

Vánoční prázdniny na Loučeni

Pokud máte pocit, že se v celých Čechách brány uzavírají, zámek Loučeň jde již tradičně pokrokově proti tomuto proudu, a také letos nechá své komnaty návštěvníkům otevřené během celých vánočních svátků, a to včetně Štědrého dne a Nového roku.

15.12.2021

AKTUALITA Lomnická výstava betlémů a pozvánka na koncert

V letošním roce je to již po dvacáté, co pracovníci městského muzea v adventním čase s prodloužením až do 6. ledna 2022 připravili tradiční vánoční výstavu betlémů. Podobně jako v jiných letech, i letos se mohou návštěvníci těšit vedle již známých prezentovaných souborů na zbrusu nové exponáty.

10.12.2021

Adventní atmosféra na Budějovicku přežila opatření

Pomyslnou sekeru zatnula covidová opatření do adventních plánů po celé republice. Ne jinak tomu bylo i v Českých Budějovicích. Advent v jihočeské metropoli však uzavření trhů úplně nezabilo a vánoční atmosféru dotváří vydařený doprovodný program a řada dalších aktivit.

10.12.2021

Lomnická jubilejní výstava betlémů a pozvánka na koncert

V letošním roce je to již po dvacáté, co pracovníci městského muzea v adventním čase s prodloužením až do 6. ledna 2022 připravili tradiční vánoční výstavu betlémů. Podobně jako v jiných letech, i letos se mohou návštěvníci těšit vedle již známých prezentovaných souborů na zbrusu nové exponáty.

26.11.2021

Skalka včera a dnes

Severně od Mníšku pod Brdy na návrší zvaném Skalka se nachází poutní místo s kostelíkem sv. Maří Magdaleny. K vrchu vede naučná stezka s obnovenou křížovou cestou s kapličkami. Od kostelíka je krásný výhled na město Mníšek pod Brdy i jeho okolí

14.10.2021

Poslední šance užít si plavby po Vltavě

Turisté na Budějovicku teď mají jednu z posledních šancí užít si plavby na Vltavě a Malši. Nezvykle dlouhé babí léto k výletu do jižních Čech přímo vybízí. Zpestřit si ho můžou právě na řece, ale pozor, plavební sezona se uzavírá na konci října!

31.08.2021

Nedoceněná zřícenina Vrškamýk

Česká republika je bohatá na zámky, hrady, zříceniny, tvrze a na historické památky vůbec. Některé jsou turisty obléhané, jako za dob husitských válek, jiné jsou stranou pozornosti, byť patří i mezi ty významné.

19.08.2021

Z Muzea do muzea aneb z Chomutova do Lužné

V sobotu 21. srpna proběhne v depozitáři v Chomutově ve spolupráci s Muzeem ČD v Lužné u Rakovníka tradiční akce z Muzea do muzea, která umožní návštěvníkům si prohlédnout dvě nejvýznamnější železniční sbírky v ČR v jeden den.CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar