Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

07.04.2020

Tip na výlet - Hrazany, Ostromeč a opat Zavoral

V dnešní době, kdy nemůžeme cestovat, ale v přírodě a zatím naštěstí chodit můžeme a dýchat, máme pro vás tip na výlet, během kterého se můžete i občerstvit. Zvládne jej v pohodě za den, anebo si jej můžete rozvrhnout na dvakrát.

26.03.2020

Skalní reliéfy u Kopicova statku

Asi jen málokde najdete pohromadě tolik skalních útvarů, hradů, zřícenin, rybníků, roubených chalup a dalších zajímavostí na tak malém území jako je Český ráj. Svojí rozlohou něco málo přes 180 kilometrů čtverečních se řadí až na dvacáté místo v tabulce Chráněných krajinných oblastí na našem území.

25.03.2020

Tip na výlet - zřícenina Borotína

Jednou z nejstarších obcí Táborska je Borotín, který byl již v roce 1333 povýšen na městečko. Najdeme jej jedenáct kilometrů severně od Tábora a jeho dominantou je stejnojmenná zřícenina hradu, nazývaného také jako Starý zámek.

10.03.2020

Lomnické muzeum - Výstava a křest knihy o Josefu Janu Fučíkovi

Od 15. března se v městském muzeu uskuteční tematická výstava „Josef Jan Fučík (1859 – 1930 – historik, kartograf, pedagog“, navazující na dvě předcházející z roku 1980 a 2009. Připomeneme si tak tohoto vlastivědného pracovníka a všestranně zaměřeného člověka, který celý svůj život zasvětil zkoumání historie rodného Lomnicka.

13.02.2020

Začal veletrh Holiday World

Na výstavišti PVA v Praze Letňanech byl dnes zahájen veletrh cestovního ruchu Holiday World s pojený s akcí Region World. Prakticky jedna hala reprezentuje všechny kraje a turistické oblasti České republiky, druhá je věnována zahraničí.

11.02.2020

HOLIDAY WORLD - svět jako na dlani

Větší a modernější veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD se uskuteční premiérově 13. až 16. února 2020 v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Návštěvníky potěší i souběžný veletrh REGION WORLD, který nabídne v celé své kráse klenoty krajů České republiky.

10.02.2020

Tradiční lobečský masopust propukne v sobotu 15. února

Tradiční lobečský masopust propukne v sobotu 15. února 2020! Vymýšlejte masky na průvod maškar, který opět projde vsí se zastávkami u sousedů, v pivovaru i na zámku a večer se bude pokračovat v místní sokolovně vyhlášením nejlepších masek.

01.02.2020

Holiday World od 13. února v Letňanech

Větší a modernější HOLIDAY WORLD se sice bude konat už podevětadvacáté, přesto ho čeká jedno významné poprvé. Premiérově se totiž 13. až 16. února 2020 představí v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA.

09.12.2019

Zpívání mezi betlémy v lomnickém muzeu

V rámci tradiční vánoční výstavy betlémů se ve středu 11. prosince od 17 hodin opět uskuteční koncert písničkářky z Českého ráje paní Marušky Špačkové nazvaný „Zpívání mezi betlémy“.

03.12.2019

Betlémy v muzeu v Lomnici nad Popelkou

AKTUALIZOVÁNO: Rok s rokem se sešel a zaměstnanci muzea v Lomnici nad Popelkou opět připraví tradiční vánoční výstavu betlémů, a to jak ze svých sbírek, tak též jiných institucí či sbírek soukromých.

02.12.2019

Vychází knížka věnovaná vyhlídkám Českého ráje

Ve středu 4. prosince se od 17 hodin koná v muzeu v Lomnici nad Popelkou setkání autorů publikací z cyklu o rozhlednách pana Jana Pikouse a pana Marka Řeháčka, které bude spojené se křtem jejich zbrusu nové knihy nazvané „Příběhy skalních vyhlídek Českého ráje“.

25.11.2019

Betlémy v muzeu v Lomnici nad Popelkou

Rok s rokem se sešel a zaměstnanci muzea v Lomnici nad Popelkou opět připraví tradiční vánoční výstavu betlémů, a to jak ze svých sbírek, tak též jiných institucí či sbírek soukromých.

06.11.2019

Výstava v NTM - Sláva amatérské fotografie

Výstava Národního technického muzea „Sláva amatérské fotografie“ vzdává hold fotografům organizovaným v českých fotoamatérských klubech v letech 1889-1955.

21.10.2019

Pozvánka do depa Žitavské dráhy

Žitavská úzkokolejka, vzdálená jen několik kroků od českých hranic, letos poprvé dá Čechům k jejich státnímu svátku malý dárek. Návštěvníci se zájmem o nahlédnutí do depa i lokomotivních dílen se sejdou 28. 10. v 11:00 před budovou úzkokolejného nádraží v Žitavě

17.10.2019

Do Solvayových lomů naposledy o víkendu

Pěkné podzimní počasí stále láká k podnikání výletů do přírody, a to nejrůznějšími dopravními prostředky. Dnes vám chceme dát jeden tip na výlet do Českého krasu, respektive do skanzenu Solvayovy lomy.

17.10.2019

Začíná Festival vína Český Krumlov®

Vína Francouzských nezávislých vinařů, vína z nejlepších oblastí Itálie - Toskánska, Bolgheri a Piemonte, vína od řek Rýn a Loira, ryzlinky německé i rakouské, ikonická vína z Nového světa, ale také možnost prakticky si vyzkoušet, jak vychutnávat víno všemi smysly - to vše a mnoho dalšího nabídne od 18. října do 23. listopadu Festival vína Český Krumlov.

11.09.2019

Zázraky přírody Českého ráje v lomnickém muzeu

Od září mohou návštěvníci muzea v Lomnici nad Popelkou zhlédnout unikátní výstavu k přírodě Českého ráje. Autorem je bývalý lomnický občan a stálý příznivec našeho města Dr. Zdeněk Mrkáček - zoolog, fotograf, autor řady knih a výstav o přírodě a krajině, mnoha přednášek a neúnavný popularizátor přírody Českého ráje i Lomnicka.

12.07.2019

Montafon a Silvretta - ráj na zemi

Schafbergsee

Montafon, tradiční turistická oblast na rakousko-švýcarském pomezí,ve spolkové zemi Vorarlberg, proslavil svým pobytem a milostným románkem i Ernest Hemingway. Alpské údolí je dlouhé čtyřicet kilometrů, začíná ve městě Bludenz a končí ve vesničce Partenen, odkud vede už jen vysokohorská silnice Silvretta ke stejnojmennému jezeru a do dalšího údolí.

02.07.2019

Drahé kameny v muzeu v Lomnici nad Popelkou

Prázdninové měsíce jsou ve výstavním programu muzea v Lomnici nad Popelkou pravidelně vyhrazeny přehlídce sběratelských úspěchů místních kamenářů a jejich hostů. Je neuvěřitelné, že tato tradice vznikla již před více jak dvěma desítkami let.

01.07.2019

Arlberg - ráj na zemi

Formarinsee

Městečko Lech v rakouské spolkové zemi Vorarlberg, ležící na stejnojmenné říčce, je přístupné ze dvou směrů. Buď z dálnice Innsbruck – Bludenz a dále přes Flexenpass nebo po normálních silničkách z Garmisch Partenkirchenu a dále směr Lermoos a Warth.Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar