Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

20.07.2021

Parní vůz Komarek bude jezdit v Zubrnicích

Národní technické muzeum se 24. a 25. července podílí na víkendovém programu v Zubrnicích spojeným s poutí ke sv. Máří Magdaleně a zve zájemce na projížďku parním vozem Komarek. Parní motorový vůz M124.001 zvaný Komarek vyrobila v roce 1903 smíchovská továrna Ringhoffer

02.07.2021

Výstava Drahé kameny a minerály v Lomnici n.P.

Prázdninové měsíce jsou ve výstavním programu muzea v Lomnici nad Popelkou pravidelně vyhrazeny přehlídce sběratelských úspěchů místních kamenářů a jejich hostů. Je neuvěřitelné, že tato tradice vznikla již před dvaceti pěti lety. Letošní ročník se bude specializovat především na acháty z celého světa, samozřejmě s přihlédnutím na zdejší bohaté lokality.

01.07.2021

ÚAMK radí: Vyrážíte na Jadran?

Chorvatska, Itálie a Slovenska. To je trojice nejčastějších cílů českých turistů. Jedničkou je Jadran, kam v před coronavirových časech zamířilo až 800 000 českých turistů, přičemž více než 80 % vlastním vozem. Tento cíl nepochybně bude jedničkou i o letošních dovolených.

29.06.2021

Sváteční víkend v Železničním depozitáři NTM v Chomutově

Národní technické muzeum zve na začátek prázdnin do Železničního depozitáře NTM v Chomutově rodiny s dětmi. Na 3. až 6. července 2021 připravilo hravý program, během kterého si mohou děti s rodiči zasoutěžit a poznat, jak brzdí či zatáčí vlak, jak funguje parní motor nebo jak těžká byla práce topiče.

21.06.2021

Helfenburk - pohádkový hrad, který musíte vidět

Podhůří Šumavy skrývá v sobě nejednu zajímavost a historickou památku. Dnes vás chceme pozvat na jednu úžasnou zříceninu, kterou najdete kousek od Hoštic, proslavených trilogií Slunce, seno…Jedná se o hrad Helfenburk, jednu z největších zřícenin u nás. Pozor, ale nezaměňovat s Helfenburkem u Úštěku.

18.06.2021

Na kole s Míšou kolem Vyskře

Cyklovýlet zahájíme na Vyskři u autobusové zastávky. Vydáme se po silnici, cyklotrase č. 14, směrem na Kacanovy. Pokud se bude zdát, že je cesta moc z kopce, je to teprve začátek. Ano, z Vyskře je to téměř do všech stran z kopce.

17.06.2021

Nejkratší tunel je na Vyskři

Nad chráněné území Český ráj vyčnívají z krajiny tři body, navíc dobře viditelné z mnoha míst – Kozákov, Trosky a Vyskeř. A právě malá obec Vyskeř, šest kilometrů jižně od Turnova je bodem našeho zájmu. Před dvěma roky oslavila Vyskeř 700 let od svého založení.

25.05.2021

Tip na jídlo - Domácí bistro 55 v Kaplici Nádraží

Minulý týden jsme zavítali na Rallye Český Krumlov Revival, a protože jsme před pátečním startem měli čas, tak jsme chtěli zajít na oběd. Většina dobrých hospod, jako například Na Louži, je zatím zavřená a v ostatních draze. Proto jsme vyrazili za město, směrem ke Kaplici nádraží, od které vedla nedaleko i trat revivalu. A udělali jsme dobře.

24.05.2021

Hořice v Podkrkonoší otevírají všechna svá muzea

Město Hořice se může pochlubit několika budovami muzeí a galerií. Ty všechny již očekávají své návštěvníky. Mimo výstav v interiéru lze prozkoumat Hořice a okolí i během procházek ve venkovních galeriích a na naučných stezkách.

18.05.2021

Budějovicko poskytne turistům výhody v ubytování

Na otevření služeb a restart turistické sezony nachystali na Budějovicku slevy pro ubytované. Kampaň s názvem Dovolená v jižních Čechách má podpořit cestovní ruch v destinaci v období mimo letní sezonu. Do akce se slevovými vouchery na ubytování je zapojeno již dvacet pět ubytovatelů.

17.05.2021

Dobýváme zříceninu hradu Kumburk

V pomyslném trojúhelníku měst Jičín, Lomnice nad Popelkou a Nová Paka vyčnívají z jičínské kotliny dva dominantní kopce. Na jednom z nich byl vystavěn zachovalejší hrad Kumburk, na druhém Bradlec.

05.05.2021

Léto na tanvaldské zubačce

Železniční společnost Tanvald pro Vás připravuje i v roce 2021 mnoho akcí na jediné české ozubnicové trati. Těšit se můžete na zvláštní vlaky i bohatý doprovodný program na nádraží v Kořenově.

30.04.2021

Muzeum Karla Zemana se otevře v pondělí 3. května

Dne 29. 4. 2021 bylo vládou schváleno otevření muzeí a galerií v 6 krajích ČR včetně hlavního města Prahy. Za striktních hygienických pravidel tak bude Muzeum Karla Zemana otevřené od pondělí 3. 5. 2021 pro veřejnost. Návštěvníci mohou konečně vyzkoušet nové prvky v expozici, které vznikly během doby, kdy bylo muzeum veřejnosti uzavřené.

11.04.2021

Výlet na Budějovicko může začít okamžitě

Na start turistické sezony a okamžité otevření provozů jsou již připraveni poskytovatelé služeb na Budějovicku. Netrpělivě tak očekávají nové stanovisko vlády, které by to umožnilo. Pokud se tak stane, jihočeská metropole a její okolí nabídne turistům aktivity klidně na týdenní dovolenou.

07.04.2021

Na Kosti se výborně občerstvíte U Draka

Při toulkách Českým rájem, máme tři místa, kam vždy rádi zajdeme a posedíme. Jednak je to hospůdka u hradu Valdštejn, dále Občerstvení u parkoviště v Besedicích a v neposlední řadě U draka pod gotickým hradem Kost.

03.04.2021

Tip na výlet - Bučický rybník a mlýn

Asi dva kilometry od Rožďalovic, ležící ve Středních Čechách si zajeďte k Bučickému mlýnu u stejnojmenného rybníka. Bučický rybník se nachází na říčce Mrlině, má tvar půlměsíce a vodní plocha dosahuje 40 hektarů. A určitě se vám tady bude líbit.

02.04.2021

Přívozy na Berounce

Když se řekne Berounka, tak asi většina z nás vybaví film Zlatí úhoří a kraj Oty Pavla, nebo údolí kolem Srbska a Karlštejna, příznivci country hudby zase písničky Honzy Vyčítala. Berounka ale skrývá i další zajímavosti, a mezi ně patří rozhodně dva přívozy na jejím horním toku, vzdálené od sebe jen sedm kilometrů. K oběma se dostanete z města Břasy.

27.03.2021

Stádlecký most - Z Vltavy na Lužnici

Visutý most, který stával kdysi na Vltavě v Podolsku a od roku 1975 se klene nad Lužnicí u obce Stádlec, je jedním z posledních řetězových mostů ve střední Evropě a také posledním ze třinácti řetězových mostů, které byly postaveny v Čechách a na Moravě.

21.03.2021

Les Království - Pohádková krása na Labi

V době, kdy jsou stále zavřené památky a nikdo netuší, kdy se vůbec otevřou, vám přijde třeba vhod na výlet k jedné pozoruhodné stavbě. Přehrada Les Království nepatří sice mezi deset největších v České republice, ale díky jejímu ztvárněni v novogotickém stylu a jejím zasazením do krásného kaňonu na Labi, patří bezpochyby mezi nejkrásnější. Letos oslavila sto let od otevření.

27.11.2020

Cestovatelský tip HoppyGo - výlety s dětmi

Kvůli bezpečnosti, kombinaci vládních opatření a nastupujících zimních teplot není snadné vymyslet zábavný program pro malé ratolesti. Pro inspiraci vám představíme několik aktivit, které si vaše děti opravdu užijí a jsou přístupné i teď.Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar