Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

22.03.2023

Vinnetou se vrací a nemá chybu

Dnešní tip na výlet nevede na žádný hrad ani zámek ani do muzea, ale na divadelní představení Vinnetou, které můžete ještě během roku vidět na několika místech v Podkrkonoší.

22.03.2023

Tři veletrhy v jednom navštívilo 28 tisíc lidí

Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD mají za sebou svůj 31. ročník, který se těšil mimořádnému zájmu odborné i široké veřejnosti. Za tipy na cestování a dovolenou přišlo ve dnech 17. až 19. března do PVA EXPO PRAHA v Letňanech 27 537 návštěvníků.

21.03.2023

Zámecké arboretum Žampach

V České republice najdeme hodně míst se stejným názvem, které se často velice snadno zaměňují. Jedním z nich by mohl být i Žampach. Asi známější je ten u Sázavy mezi Kamenným přívozech a Pikovicemi. Ale jeden najdeme i v trojúhelníku měst České Libchavy, Letohrad a Žamberk. A práv ě ten se stal tentokrát naším zájmem.

13.03.2023

Slovensko se představí na HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko. Poutavou expozici našich nejbližších sousedů představí v Letňanech národní agentura SLOVAKIA TRAVEL.

08.03.2023

Jedna vstupenka na dva veletrhy v PVA

Ve dnech 17. až 19. března můžete na jednu vstupenku navštívit výstavu obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN, výstavu lodí a vodních sportů FOR BOAT a mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, kde můžete pořídit cenově zajímavé zájezdy do mnoha destinací po celém světě.

01.03.2023

Igráček zavítá do Milevského muzea

Legendární Igráček se stane od 5. března 2023 hlavním hrdinou Milevského muzea. Jeho pracovníci pro své návštěvníky připravili ve spolupráci s firmou EFKO-karton, Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně další zastávku putovní výstavy s názvem Fenomén Igráček.

26.02.2023

Rembrandt van Rijn v pojetí českého malíře

Česká republika se řadí mezi země, které se i ve světě mohou pochlubit významnými umělci v oblasti výtvarného umění. Ať už se jedná o Alfonse Muchu, Františka Kupku, Toyen nebo Jana Baucha českého malíře minulého století, který o umění řekl, že umění výtvarné roste jenom ze solidního a velikého řemesla a z úmorné každodenní práce.

21.02.2023

UNESCO na Budějovicku slaví 25 let

Jihočeské Holašovice se v roce 1998 dostaly na seznam UNESCO, jako vůbec první památka z oblasti Budějovicka. Letos tak oslaví 25 let od zápisu mezi unikáty světového kulturního dědictví. Holašovice nejsou jedinou UNESCO památkou na Budějovicku, mezi ty nehmotné bylo v loňském roce zapsáno například také vorařství.

14.02.2023

Zažijte Příběh lásky na zámku v Loučeni jako rod Thurn-Taxisů

Na začátku roku krajině sice panuje zima a někde i sníh, avšak pro lásku, která se rodí hlavně z náhody a štěstí, je to ideální začátek. Podobně jako začal příběh lásky knížete Alexandra a kněžny Marie a celých tří generací rodu Thurn-Taxisů.

13.02.2023

Chaloupky a stavení v lomnickém muzeu

První akcí, která oficiálně zahájila letošní muzejní sezonu v Lomnici nad Popelkou, je tematicky zaměřená národopisná výstava nesoucí název „Chaloupky pod horama“. Zde představuje své rekonstrukce historických regionálních staveb lidové architektury severovýchodních Čech pan Josef Licehamer z Pilínkova u Liberce.

21.12.2022

Přijďte pobejt za lomnickými betlémy

Už více než dvacet let připravuje Muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou tradiční vánoční výstavu betlémů, a to jak ze svých sbírek, tak jiných institucí či sbírek soukromých. Na betlémy i do celého hodně zajímavého muzea se sjíždějí návštěvníci i z dalekého okolí.

16.12.2022

Srdce v srdci - vzpomínka na Václava Havla

Zlatá neděle se ponese na zámku Loučeň v duchu uctění památky Václava Havla. Letošní výročí úmrtí pana prezidenta 18. prosince vychází právě na Zlatou neděli. Loučenští se inspirovali jeho citátem „Život je radostná spoluúčast na zázraku bytí" a veřejnosti na zámku představí projekt „Srdce v srdci".

08.12.2022

Zoo Hluboká je vánočně nasvícená

Vánoční atmosféru na Budějovicku již podvanácté rozzáří oblíbená akce v Jihočeské zoologické zahradě Hluboká nad Vltavou. Na unikátní propojení tisíců světýlek a modelů zvířat ze světelných prvků se světem zvířat skutečných láká Vánočně nasvícená Zoo. Nevšední událost si návštěvníci budou moci užít až do 8. ledna.

24.11.2022

Začal Budějovický advent

Na Budějovicku začalo adventní období doslova nabité akcemi. Na trzích v Budějovicích se tradičně bruslí kolem Samsonovy kašny, tematický program připravili také v Hluboké a v Týně nad Vltavou. Na mnoha místech se konají vánočně laděné workshopy nebo koncerty. Za Mikulášem s čerty můžete vyrazit parním vlakem, na lodi či na safari.

22.11.2022

Tip na výlet. Muzeum v Lomnici nad Popelkou

Městské muzeum v Lomnici nad Popelkou si připravilo na závěr roku pro své návštěvníky ještě několik zajímavých akcí, na které by vás rádi pozvali. K hlavní akci bezesporu patří tradiční vánoční výstava “Betlémy”, která se u nás koná již po jednadvacáté.

18.11.2022

Zámek Loučeň zve na Příběh vánočního stromečku

Zámek Loučeň pořádá adventní prohlídky od začátku svého otevření v roce 2007, ale Příběh vánočního stromečku se začal psát až v roce 2017, kdy byl ve vstupní hale zavěšen jeden stromeček špičkou dolů. Díky tomu pak průvodci začali vnímat čím dál větší zájem návštěvníků o příběhy spjaté s historií Vánoc.

07.10.2022

Vánoční krásu Koulier z Oflendy můžete mít i Vy

O Hlinsku v Čechách, respektive o nedalekém skanzenu Veselý kopec, slyšel snad každý. O lidových stavbách Betlém v Hlinsku asi také. Ale slyšeli jste někdy název Oflenda. Já se přiznám, že před několika dny jsem vůbec netušil, že takové místo u nás existuje. A skutečně. Dokonce úžasná křehká krása poputuje odtud až do Bruselu.

26.09.2022

Žitavská úzkokolejka zve české fanoušky železnice

Úzkokolejná železnice v Žitavě pořádá každoročně několik dnů otevřených dveří, kdy nechává návštěvníky nahlédnout do svého provozu. Tradicí se stává i to, že jednou ročně pořádá prohlídku v češtině, letos proběhne ve sváteční den 28. září.

21.07.2022

Tip na výlet: Romantický Cornštejn

Česká republika nabízí nepřeberné množství historických památek, známých nebo i méně známých. Třeba na Jižní Moravě je to Vranov nad Dyjí nebo Bítov, ale také méně známá zřícenina hradu Cornštejn. Přitom se jedná o nejromantičtější zříceninu právě v Podyjí.

15.07.2022

Tip na výlet: Kostel bez kopule v Pilníkově

Do kopule kostela se asi nikdo z nás v životě nedostane. Ale jak uvnitř taková kopule vypadá, to už máte šanci vidět. Stačí, když se na cestě do Krkonoš zastavíte v Pilníkově. Na tamním kostele Nejsvětější Trojce byla totiž nedávno sundána, aby mohlo dojít k její opravě.Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar