Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

27.02.2024

Za Josephem Hardmuthem do Lednice

V konírnách zámku Lednice byla otevřena výstava Joseph Hardtmuth – knížecí architekt, která představuje celou šíři činnosti architekta, vynálezce a podnikatele Josepha Hardtmutha. Výstava vznikla ve spolupráci Národního technického muzea, Národního památkového ústavu a Národního zemědělského muzea.

21.02.2024

Moravskoslezský kraj se představí na HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

Veletrh cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD patří mezi nejvýznamnější události svého oboru a jeho 32. ročník proběhne ve dnech 15. až 17. března. Výstaviště PVA EXPO PRAHA zaplní expozice atraktivních světových lokalit, ale i prezentace většiny regionů Česka.

12.02.2024

Tematické prohlídky k výročí Bedřicha Smetany na zámku Loučeň

Zámek Loučeň se připojí k oslavám 200. výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších hudebních skladatelů Bedřicha Smetany. Během měsíce března se zde budou konat speciální prohlídky při příležitosti tohoto výročí.

31.01.2024

Holiday World opět S For Caravan a For Boat

Exotické perly, atraktivní destinace napříč kontinenty i nejpoutavější turistická lákadla v Česku. To představí tuzemští a zahraniční vystavovatelé na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, který proběhne v termínu od 15. do 17. března na výstavišti PVA EXPO PRAHA.

11.01.2024

Vinnetou se vrací do Podkrkonoší

Dnešní tip na výlet nevede na žádný hrad ani zámek ani do muzea, ale na divadelní představení Vinnetou, které můžete ještě během roku vidět na několika místech v Podkrkonoší.

08.12.2023

Vánočně nasvícená Zoo Hluboká

Oblíbená akce v Jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou se za dobu své třináctileté historie stala neodmyslitelnou součástí adventního období na Budějovicku. Nevšední vizuální zážitek vytvořený tisíci světýlek a světelných modelů zvířat si návštěvníci vychutnají přímo v prostředí zoologické zahrady.

02.12.2023

AKTUALITA: Betlémy v lomnickém muzeu již po dvaadvacáté

Rok s rokem se sešel a muzeum v Lomnici nad Popelkou připravuje pro své věrné návštěvníky připraví poslední výstavní akci sezony, kterou však prezentují obzvláště rádi a s chutí – tradiční vánoční výstavu betlémů, a to jak ze svých sbírek, tak též jiných institucí či sbírek soukromých.

28.11.2023

Betlémy v muzeu Lomnice nad Popelkou již po dvaadvacáté

Rok s rokem se sešel a muzeum v Lomnici nad Popelkou připravuje pro své věrné návštěvníky připraví poslední výstavní akci sezony, kterou však prezentují obzvláště rádi a s chutí – tradiční vánoční výstavu betlémů, a to jak ze svých sbírek, tak též jiných institucí či sbírek soukromých.

22.11.2023

Zámek Loučeň - Abeceda Vánoc a světelný park

Loučeňský zámek přivítal o víkendu první návštěvníky, kteří měli možnost shlédnout vyšňořené stromečky v rámci prohlídek Příběh vánočního stromečku. Vše o Vánocích od A do Z vypráví kostýmovaní průvodci v rolích členů knížecí domácnosti.

18.11.2023

Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň

Každý rok ozdobí loučenští všechny komnaty zámku vánočními stromečky, a to různě laděnými ozdobami. Každým rokem mají prohlídky Příběh vánočního stromečku jiný nádech.

03.08.2023

Drahé kameny v lomnickém muzeu

Druhá polovina prázdnin bude v muzeu v Lomnici nad Popelkou zaměřena na tradiční přehlídku úspěchů místních kamenářů a jejich hostů. Tentokrát se specializací na acháty z různých nalezišť z Čech i ze zahraničí.

03.08.2023

Zámek ve Zruči nad Sázavou - historie a zábava pro celou rodinu

Česká republika se může pochlubit stovkami historických památek, ať zámky, hrady, zříceninami, kostely a podobně. Řada z nich je známá a proslavená, ale jsou i jiné, bohužel často opomíjené a přitom nabízejí „zábavu“ pro celou rodinu. Jedním z nich je zámek ve Zruči nad Sázavou.

13.07.2023

Šest tipů, kam o víkendu za osvěžením na Českobudějovicku

Léto je v plném proudu a teploty lákají k vodě (o víkendu bude zase hodně přes 30 stupňů). Máme pro vás šest tipů, kam vyrazit k vodě a za osvěžením na Českobudějovicku..

23.06.2023

Korunovační klenoty na Kašperku jen do konce června

České korunovační klenoty jsou národní kulturní památkou a pravděpodobně i nejcennějším a nejznámějším českým pokladem. Svou povahou patří mezi nejzajímavější a nejtajemnější korunovační klenoty světa. Do konce června máte jedinečnou možnost spatřit jejich kopii na hradě Kašperk.

01.06.2023

Městské muzeum v Hořicích zahájilo sezonu

Již počátky Městského muzea v Hořicích, datující se do roku 1887, jsou spojeny s obrovským nadšením místních lidí a jejich snahou uchovávat minulost a přinášet lidem kulturní zážitek. Tehdy bylo muzeum známé jako Archeologický a musejní spolek.

31.05.2023

Historická radiotechnika v lomnickém muzeu

V neděli 4. června se od 10 hodin uskuteční zahájení výstavy nazvané „Historická rádia“ ze sbírek Jana Drahoňovského st., pořádané k významnému jubileu - 100. výročí pravidelného rozhlasového vysílání v Čechách.

15.05.2023

Hamernický den na Vodním hamru v Dobřívě

Hamernický den, který se každoročně koná v areálu národní kulturní památky Vodní hamr Dobřív, je oslavou řemeslné práce. Je také setkáním všech, jenž mají co do činění se zpracováním kovů, jeho dobýváním či tavbou. Letos se uskuteční v sobotu 20. května

03.05.2023

Žitavskou úzkokolejkou do hor

Dnes máme pro vás připraven tip na pěkný celodenní výlet jak pro celou rodinu, tak milovníky železnic nebo kulturních památek. Všechno v jednom dni a doslova jen pár kroků od hranic.

19.04.2023

Loučeňský zámek promluví řečí květin

Středočeský zámek Loučeň ozdobí všechny své komnaty květinami. Ty budou až do začátku června promlouvat jak svojí vůní, tak vlastní květomluvou k vám ke všem, kdo si chtějí jarní měsíce zpestřit a obohatit něčím zajímavým. Netradiční prohlídkou Vás zámkem kromě jednoho z členů knížecí rodiny provedou také květiny a budou Vám vyprávět svůj příběh.Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar