Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

24.11.2022

Začal Budějovický advent

Na Budějovicku začalo adventní období doslova nabité akcemi. Na trzích v Budějovicích se tradičně bruslí kolem Samsonovy kašny, tematický program připravili také v Hluboké a v Týně nad Vltavou. Na mnoha místech se konají vánočně laděné workshopy nebo koncerty. Za Mikulášem s čerty můžete vyrazit parním vlakem, na lodi či na safari.

22.11.2022

Tip na výlet. Muzeum v Lomnici nad Popelkou

Městské muzeum v Lomnici nad Popelkou si připravilo na závěr roku pro své návštěvníky ještě několik zajímavých akcí, na které by vás rádi pozvali. K hlavní akci bezesporu patří tradiční vánoční výstava “Betlémy”, která se u nás koná již po jednadvacáté.

18.11.2022

Zámek Loučeň zve na Příběh vánočního stromečku

Zámek Loučeň pořádá adventní prohlídky od začátku svého otevření v roce 2007, ale Příběh vánočního stromečku se začal psát až v roce 2017, kdy byl ve vstupní hale zavěšen jeden stromeček špičkou dolů. Díky tomu pak průvodci začali vnímat čím dál větší zájem návštěvníků o příběhy spjaté s historií Vánoc.

07.10.2022

Vánoční krásu Koulier z Oflendy můžete mít i Vy

O Hlinsku v Čechách, respektive o nedalekém skanzenu Veselý kopec, slyšel snad každý. O lidových stavbách Betlém v Hlinsku asi také. Ale slyšeli jste někdy název Oflenda. Já se přiznám, že před několika dny jsem vůbec netušil, že takové místo u nás existuje. A skutečně. Dokonce úžasná křehká krása poputuje odtud až do Bruselu.

26.09.2022

Žitavská úzkokolejka zve české fanoušky železnice

Úzkokolejná železnice v Žitavě pořádá každoročně několik dnů otevřených dveří, kdy nechává návštěvníky nahlédnout do svého provozu. Tradicí se stává i to, že jednou ročně pořádá prohlídku v češtině, letos proběhne ve sváteční den 28. září.

21.07.2022

Tip na výlet: Romantický Cornštejn

Česká republika nabízí nepřeberné množství historických památek, známých nebo i méně známých. Třeba na Jižní Moravě je to Vranov nad Dyjí nebo Bítov, ale také méně známá zřícenina hradu Cornštejn. Přitom se jedná o nejromantičtější zříceninu právě v Podyjí.

15.07.2022

Tip na výlet: Kostel bez kopule v Pilníkově

Do kopule kostela se asi nikdo z nás v životě nedostane. Ale jak uvnitř taková kopule vypadá, to už máte šanci vidět. Stačí, když se na cestě do Krkonoš zastavíte v Pilníkově. Na tamním kostele Nejsvětější Trojce byla totiž nedávno sundána, aby mohlo dojít k její opravě.

05.07.2022

Žitavská úzkokolejka jezdí opět po celé délce

Několikaměsíční výluka kvůli opravě mostu přes řeku Mandavu skončila. Vlaky tak opět vyjíždějí a končí na žitavském hlavním nádraží. Pro silniční dopravu je most zatím ještě uzavřen.

07.06.2022

Festival labutí ve sklárnách Koulier

Sklárna Koulier na Chrudimsku přepíše 18.června tohoto roku na Oflendě historii. V tento den bude zapsán do české knihy rekordů nový fakt. Na Oflendě bude vyrobeno a veřejnosti představeno 2022 labutí ve 169 unikátních variantách.

06.06.2022

Tip na plavbu Prahou moderní lodí

Toužíte objevit Prahu z jiné perspektivy? Vychutnat si vaše zážitky v menší skupině, na vodě a v soukromí? Pak přijměte pozvání od YachtBoat, jejichž malá flotila zahrnuje dvě moderní lodě Traweller YB35 typu "houseboat", které každá nabízejí plný komfort až pro je-denáct pasažérů plus kapitána.

02.06.2022

Museum Eduarda Štorcha v Lobči - Tak trochu jiné muzeum

Snad každý z nás minimálně jednou navštívil nějaké muzeum. V pokladně jsme zaplatili vstupné a buď jsme si prohlíželi expozici sami anebo s výkladem. Pokrok jde ale dopředu ve všech směrech a nevyhnul se ani muzejnictví.

12.05.2022

Muzeum Středních Brd ve Strašicích

Od 20. do 90. let minulého století celé Střední Podbrdsko intenzivně využívala armáda. Ve Strašicích, jež mají v rámci Středních Brd výjimečné postavení díky obklopení brdskými lesy zbyl po odsunu armády rozsáhlý areál bývalých kasáren. A tak vznikla myšlenka využít dvě budovy pro zřízení Muzea Středních Brd.

28.04.2022

Den sklářů a keramiků v technickém muzeu

Pro návštěvníky Národního technického muzea je na neděli 1. května připraven velkolepý doprovodný program k výstavě „HOT HOT HOT. Sklo, keramika a porcelán od A po Z.“ K vidění budou ukázky výroby skleněných foukaných i tažených figurek u kahanu, mobilní sklářská pec, keramická dílna, výrobky z rokajlu a lampové práce. Bude možné si také leccos vyzkoušet.

27.04.2022

Výlet do Brd: Zámeček Tři trubky

Dnešní putování začneme ve Strašicích, ale než navštívíme místní muzeum, tak si uděláme malou procházku k zámečku Tři trubky, který leží v srdci středních brd, na soutoku Třítrubeckého a Padrťského potoka.

26.04.2022

Připomenutí tradice varhanářství v Lomnici nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou měla v minulosti celou řadu přívlastků. Za všechny jmenujme jako příklad „textilní zbrojnice Čech“, „industriální velmoc Podkrkonoší“, „město sucharů a sladkostí“, „město sportu“, atd.

20.04.2022

Tip na výlet: Vodní hamr v Dobřívě

V malé obci Dobřív, asi šest kilometrů od Strašic, se nachází ojedinělá technická památka – vodní hamr. Rozhodně byste si neměli tento funkční hamr nechat ujít a navštívit. Stejně jako vesnickou památkovou rezervaci s roubenkami.

19.04.2022

Památník Karla Čapka na Strži stojí za návštěvu

Karel Čapek byl český spisovatel, intelektuál, novinář, dramatik, překladatel a amatérský fotograf. Byl mladší bratr malíře a spisovatele Josefa Čapka. Nevím, do jaké míry zná mladá generace díla Karla Čapka, ale nedělám si velké iluze.

13.04.2022

Budějovicko láká na Velikonoce

Velikonoční svátky přináší v letošním roce opravdový nášup volna! Od Zeleného čtvrtka 14. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna je to celých pět dnů prázdnin a to už je pádný důvod vyrazit na pořádný výlet.

12.04.2022

Velikonoční dobrodružství v Muzeu Karla Zemana

Od pátku 15. dubna až do neděle 17. dubna 2022 bude v Muzeu Karla Zemana probíhat velikonoční program pro každého odvážného dobrodruha. Program propojí zábavu, vzdělávání a soutěživost se známým filmem Ukradená vzducholoď.

08.04.2022

Na Makové hoře se nebe dotýká země

Česká republika je bohatá na historické památky, poutní místa nevyjímaje. Snad každý slyšel o Svaté hoře v Příbrami, Svatém kopečku u Šternberka nebo Velehradu, a tak bychom mohli pokračovat.Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar