Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

03.08.2023

Drahé kameny v lomnickém muzeu

Druhá polovina prázdnin bude v muzeu v Lomnici nad Popelkou zaměřena na tradiční přehlídku úspěchů místních kamenářů a jejich hostů. Tentokrát se specializací na acháty z různých nalezišť z Čech i ze zahraničí.

03.08.2023

Zámek ve Zruči nad Sázavou - historie a zábava pro celou rodinu

Česká republika se může pochlubit stovkami historických památek, ať zámky, hrady, zříceninami, kostely a podobně. Řada z nich je známá a proslavená, ale jsou i jiné, bohužel často opomíjené a přitom nabízejí „zábavu“ pro celou rodinu. Jedním z nich je zámek ve Zruči nad Sázavou.

13.07.2023

Šest tipů, kam o víkendu za osvěžením na Českobudějovicku

Léto je v plném proudu a teploty lákají k vodě (o víkendu bude zase hodně přes 30 stupňů). Máme pro vás šest tipů, kam vyrazit k vodě a za osvěžením na Českobudějovicku..

23.06.2023

Korunovační klenoty na Kašperku jen do konce června

České korunovační klenoty jsou národní kulturní památkou a pravděpodobně i nejcennějším a nejznámějším českým pokladem. Svou povahou patří mezi nejzajímavější a nejtajemnější korunovační klenoty světa. Do konce června máte jedinečnou možnost spatřit jejich kopii na hradě Kašperk.

01.06.2023

Městské muzeum v Hořicích zahájilo sezonu

Již počátky Městského muzea v Hořicích, datující se do roku 1887, jsou spojeny s obrovským nadšením místních lidí a jejich snahou uchovávat minulost a přinášet lidem kulturní zážitek. Tehdy bylo muzeum známé jako Archeologický a musejní spolek.

31.05.2023

Historická radiotechnika v lomnickém muzeu

V neděli 4. června se od 10 hodin uskuteční zahájení výstavy nazvané „Historická rádia“ ze sbírek Jana Drahoňovského st., pořádané k významnému jubileu - 100. výročí pravidelného rozhlasového vysílání v Čechách.

15.05.2023

Hamernický den na Vodním hamru v Dobřívě

Hamernický den, který se každoročně koná v areálu národní kulturní památky Vodní hamr Dobřív, je oslavou řemeslné práce. Je také setkáním všech, jenž mají co do činění se zpracováním kovů, jeho dobýváním či tavbou. Letos se uskuteční v sobotu 20. května

03.05.2023

Žitavskou úzkokolejkou do hor

Dnes máme pro vás připraven tip na pěkný celodenní výlet jak pro celou rodinu, tak milovníky železnic nebo kulturních památek. Všechno v jednom dni a doslova jen pár kroků od hranic.

19.04.2023

Loučeňský zámek promluví řečí květin

Středočeský zámek Loučeň ozdobí všechny své komnaty květinami. Ty budou až do začátku června promlouvat jak svojí vůní, tak vlastní květomluvou k vám ke všem, kdo si chtějí jarní měsíce zpestřit a obohatit něčím zajímavým. Netradiční prohlídkou Vás zámkem kromě jednoho z členů knížecí rodiny provedou také květiny a budou Vám vyprávět svůj příběh.

09.04.2023

Zámek Loučeň s příběhem šlechty

Mnoho památek by skončilo na „smetišti“ dějin, kdyby se nenašli lidé, jako například manželé Šrámkovi, a nezachránili je od zkázy, o kterou se postaral především komunistický režim. A po staletí zde sídlící šlechtu „vyhnal“. Ale jen málo takových zámků nebo hradů mělo štěstí jako Loučeň na Nymbursku.

03.04.2023

Velikonoční svátky na Budějovicku

Velikonoční svátky letos nabídnou nejen čtyři dny volna, ale také řadu zajímavých akcí. Obzvlášť na Budějovicku v jižních Čechách, kde se tradice mísí se zábavou, a to je důvod vyrazit na první jarní výlet. Během prodlouženého výletu zvládnete oslavit Velikonoce, a ještě navštívit oblíbené turistické cíle.

22.03.2023

Vinnetou se vrací a nemá chybu

Dnešní tip na výlet nevede na žádný hrad ani zámek ani do muzea, ale na divadelní představení Vinnetou, které můžete ještě během roku vidět na několika místech v Podkrkonoší.

22.03.2023

Tři veletrhy v jednom navštívilo 28 tisíc lidí

Mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD mají za sebou svůj 31. ročník, který se těšil mimořádnému zájmu odborné i široké veřejnosti. Za tipy na cestování a dovolenou přišlo ve dnech 17. až 19. března do PVA EXPO PRAHA v Letňanech 27 537 návštěvníků.

21.03.2023

Zámecké arboretum Žampach

V České republice najdeme hodně míst se stejným názvem, které se často velice snadno zaměňují. Jedním z nich by mohl být i Žampach. Asi známější je ten u Sázavy mezi Kamenným přívozech a Pikovicemi. Ale jeden najdeme i v trojúhelníku měst České Libchavy, Letohrad a Žamberk. A práv ě ten se stal tentokrát naším zájmem.

13.03.2023

Slovensko se představí na HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

K nejvýznamnější tuzemské akci odvětví cestovního ruchu patří veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, které proběhnou od 17. do 19. března 2023 v areálu PVA EXPO PRAHA. Partnerskou zemí pro letošní ročník této události je Slovensko. Poutavou expozici našich nejbližších sousedů představí v Letňanech národní agentura SLOVAKIA TRAVEL.

08.03.2023

Jedna vstupenka na dva veletrhy v PVA

Ve dnech 17. až 19. března můžete na jednu vstupenku navštívit výstavu obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN, výstavu lodí a vodních sportů FOR BOAT a mezinárodní veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, kde můžete pořídit cenově zajímavé zájezdy do mnoha destinací po celém světě.

01.03.2023

Igráček zavítá do Milevského muzea

Legendární Igráček se stane od 5. března 2023 hlavním hrdinou Milevského muzea. Jeho pracovníci pro své návštěvníky připravili ve spolupráci s firmou EFKO-karton, Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně další zastávku putovní výstavy s názvem Fenomén Igráček.

26.02.2023

Rembrandt van Rijn v pojetí českého malíře

Česká republika se řadí mezi země, které se i ve světě mohou pochlubit významnými umělci v oblasti výtvarného umění. Ať už se jedná o Alfonse Muchu, Františka Kupku, Toyen nebo Jana Baucha českého malíře minulého století, který o umění řekl, že umění výtvarné roste jenom ze solidního a velikého řemesla a z úmorné každodenní práce.

21.02.2023

UNESCO na Budějovicku slaví 25 let

Jihočeské Holašovice se v roce 1998 dostaly na seznam UNESCO, jako vůbec první památka z oblasti Budějovicka. Letos tak oslaví 25 let od zápisu mezi unikáty světového kulturního dědictví. Holašovice nejsou jedinou UNESCO památkou na Budějovicku, mezi ty nehmotné bylo v loňském roce zapsáno například také vorařství.Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar