Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Kuks - chlouba českého baroka

Česká republika má štěstí na bohatou koncentraci historických a architektonických památek. Ne všechny se bohužel dočkají záchrany, kterou v mnoha případech nutně potřebují. Místo, kde se to v poslední době podařilo, je barokní areál Kuks, patřící mezi naše nejvýznamnější barokní památky.

Železniční depozitář v Chomutově prodlužuje sezonu

V letošním roce zpřístupnilo Národní technické muzeum Železniční depozitář v Chomutově na celou letní sezónu. Na 100 kolejových vozidel ze sbírky NTM si od června přišlo prohlédnout přes 8 000 návštěvníků, a muzeum se pro velký zájem rozhodlo prodloužit otevírací dobu depozitáře až do 29. října.

K Vltavě se musíme chovat přívětivě

Vltava mezi Vyšším Brodem a Boršovem je díky unikátní přírodě, historickým památkám, bohaté kulturní nabídce a celoročně zaručené sjízdnosti, vodácky nejnavštěvovanějším říčním úsekem v Česku.

Rozmanitá dovolená na Lipně

Lipno, největší přehradní nádrž a vůbec největší vodní plocha na území České republiky, se za téměř šedesát let své existence, a především za uplynulé čtvrtstoletí, stalo lokalitou se zřejmě nejvyšší koncentrací nabídky vodních sportů a zážitkové turistiky v tuzemsku.

Do Rathenu za úžasnými vláčky

Máme před sebou dva měsíce prázdnin, předpověď počasí také vypadá nadějně, tak co si takhle vyrazit na výlet. Dnes máme tip pro celou rodinu, pro malé i velké, do světa modelové železnice. Ovšem ne ledajaké – největší zahradní železnice na světě.

ŠKODA přináší Letní dovolenou

Nejen pro majitele vozů ŠKODA, ale také pro všechny ostatní české řidiče, kteří si chtějí letní dovolenou užít bez zbytečného stresu, připravila ŠKODA ve spolupráci s ÚAMK publikaci, která na dvaceti stranách obsahuje vše podstatné, co by měl řidič vědět či udělat dříve, než vyrazí na cesty.

Železniční depozitář v Chomutově otevřen do října

Každoroční Dny otevřených dveří v Železničním depozitáři NTM v Chomutově budou letos rozšířeny! Železniční sbírka Národního technického muzea, která dokumentuje technický vývoj železničních vozidel od druhé poloviny 19. století do současnosti, je zpřístupněna do 1. 10, vždy čtyři dny v týdnu po čtyři měsíce.

Výstava historických kočárků v lomnickém muzeu

V průběhu minulých desetiletí většina tematických výstav v městském muzeu v Lomnici nad Popelkou byla určena především pro návštěvníky z řad mužů. Výjimku tvořila úspěšná a hojně navštívená výstava „Pomocníci z domácností našich babiček“, uspořádaná před v roce 2007.

S Kodiaqem po Českém ráji

První dubnový víkem byl opravdu vydařený. Ať už se to týká počasí nebo zážitků. Slunečná obloha, možnost opět se podívat na místa, která jsem si zamilovala, a dech se z nich přímo tají a k tomu bájená příležitost svézt se Kodiaqem.

Na českobudějovickém výstavišti odstartoval Travelfest

V pavilonu „Z“ českobudějovického výstaviště ve čtvrtek odstartoval veletrh cestovního ruchu Travelfest 2017. Jeho premiérový ročník se nese v duchu „Jižních Čech pohodových“. Veletrh navíc probíhá společně s festivaly Gastrofest a Febiofest.

Stavebnice Merkur v nové herně NTM

Národního technického muzea Národní technické muzeum otevírá novou Hernu Merkur, která je určena malým i velkým návštěvníkům pro odpočinek, zábavu a poučení. Herna se nalézá v blízkosti expozice Hornictví a Hutnictví.

Výstava betlémů v lomnickém muzeu v plném proudu

V předvečer druhého adventu v rámci Mikulášských slavností byla otevřena v městském muzeu v Lomnici nad Popelkou tradiční vánoční výstava betlémů. Stalo se tak již po patnácté.

Betlémy v lomnickém muzeu po patnácté

Podobně jako v minulých letech budou moci ve vánočním čase návštěvníci muzea v Lomnici nad Popelkou zhlédnout další ročník výstavy betlémů, ať už z muzejních zdrojů, tak i vypůjčených od soukromých osob. Tradiční výstava začíná v sobotu 3. prosince, kdy budou probíhat i Mikulášské slavnosti.

Deset nejpůsobivějších silnic na světě

Některé stoupají do nepředstavitelných výšek v bezpočtu zatáček jako dechberoucí serpentiny. Jiné vedou krajinou tisíce kilometrů a procházejí přírodními parky, údolími či pohořími. A několik z nich je dokonce romantických. Máme na mysli silnice, které jsou podle našeho názoru nejpůsobivější na světě.

Kudy z nudy aneb romantika na Ostromeči

Pro ty z vás, kteří stejně jako já, milují toulky přírodou, romantiku, pověsti a rádi poznávají nová místa, mám tip na výlet. Výchozím místem je hotel Hrazany, který leží nad Slapskou přehradou, nedaleko Sedlčan (13km) a cca 50 km od Prahy.

Víte, kde je Drahoušek?

Více než jedna čtvrtina Čechů se na dovolenou nevypraví letos nikam, zjistila agentura Ipsos. Z těch, co se někam vypraví, zůstane 41 procent v Čechách. Pro ty, kteří jako já, zůstanou letos doma, mám malý tip na krásný výlet. Ta tři kouzelná místa, která se dají krásně spojit v jeden úžasný, celodenní výlet se nacházejí na Sedlčansku.

Pozor na jízdu bez platné viněty

Pokud se chystáte o prázdninách po Evropě vlastním automobilem, tak vám přijdou jistě vhod informace týkající se používání dálničních známek a placení mýtného ve vybraných zemích.

Centrum stavitelského dědictví v Plasích zahajuje sezonu

Od 13. března mohou návštěvníci zavítat do nově opraveného hospodářského areálu památkově hodnotného plaského klášte¬ra, kde Národní technické muzeum na dokončilo Centrum stavitelského dědictví Plasy a atraktivní formou představuje stavební historii a tradiční sta-vitelství od středověku do současnosti.

Výlet do kláštera v Teplé

Klášter premonstrátů Teplá leží v malebné krajině západních Čech jen necelých dvacet kilometrů na východ od Mariánských Lázní. Kolem roku 1193 ho na svém panství založil šlechtic Hroznata. Od 12. století zde prakticky nepřetržitě žije komunita řeholníků, které dnes stejně jako tehdy, potkáte v okolních farnostech.

Holiday World - pozvání na jižní Moravu

Jižní Morava chce návštěvníky veletrhu Holiday World 2016 upozornit na bohatou turistickou nabídku regionu i živý společenský ruch ve městě Brně. V expozici ve vstupní hale Veletržního paláce se například se svými chemickými a fyzikálními pokusy představí vědeckotechnické centrum VIDA!.

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar