Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

S Kodiaqem po Českém ráji

První dubnový víkem byl opravdu vydařený. Ať už se to týká počasí nebo zážitků. Slunečná obloha, možnost opět se podívat na místa, která jsem si zamilovala, a dech se z nich přímo tají a k tomu bájená příležitost svézt se Kodiaqem.

Na českobudějovickém výstavišti odstartoval Travelfest

V pavilonu „Z“ českobudějovického výstaviště ve čtvrtek odstartoval veletrh cestovního ruchu Travelfest 2017. Jeho premiérový ročník se nese v duchu „Jižních Čech pohodových“. Veletrh navíc probíhá společně s festivaly Gastrofest a Febiofest.

Stavebnice Merkur v nové herně NTM

Národního technického muzea Národní technické muzeum otevírá novou Hernu Merkur, která je určena malým i velkým návštěvníkům pro odpočinek, zábavu a poučení. Herna se nalézá v blízkosti expozice Hornictví a Hutnictví.

Výstava betlémů v lomnickém muzeu v plném proudu

V předvečer druhého adventu v rámci Mikulášských slavností byla otevřena v městském muzeu v Lomnici nad Popelkou tradiční vánoční výstava betlémů. Stalo se tak již po patnácté.

Betlémy v lomnickém muzeu po patnácté

Podobně jako v minulých letech budou moci ve vánočním čase návštěvníci muzea v Lomnici nad Popelkou zhlédnout další ročník výstavy betlémů, ať už z muzejních zdrojů, tak i vypůjčených od soukromých osob. Tradiční výstava začíná v sobotu 3. prosince, kdy budou probíhat i Mikulášské slavnosti.

Deset nejpůsobivějších silnic na světě

Některé stoupají do nepředstavitelných výšek v bezpočtu zatáček jako dechberoucí serpentiny. Jiné vedou krajinou tisíce kilometrů a procházejí přírodními parky, údolími či pohořími. A několik z nich je dokonce romantických. Máme na mysli silnice, které jsou podle našeho názoru nejpůsobivější na světě.

Samotoč - nevšední žážitek

Letošní podzim je, co se počasí týká, opravdu nadstandardní. A tak jsem s radostí přijala pozvání a o víkendu jsem společně s dětmi zavítala do Českého ráje. Tento nádherný kout naší vlasti, mě dokonale okouzlil a uchvátil. Tak tomu se říká láska na první pohled!

Recyklační víkend v Národním technickém muzeu

Zajímavé přírůstky do sbírky domácích spotřebičů a elektrotechniky získalo v uplynulých letech Národní technické muzeum v Praze během Recyklačních víkendů, které už tradičně pořádá ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN. Ten letošní se uskuteční 16. – 18. září.

Den otevřených dveří v depozitáři Železničního muzea NTM

Ve dnech 26. až 28. srpna bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Ale jen v sobotu v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak (více informací: http://www.cdmuzeum.cz/).

Pro šťastný úsměv našich dětí

Do konce prázdnin nám ještě nějaký ten den zbývá, a tak se s vámi dnes chci podělit o tip, jak dětem a nejenom jim, zbývající čas zpříjemnit. Co byste řekli na výlet za hranice fantazie do zábavního parku. Je to místo, kde se dětské sny promění v realitu a dospělí si odpočinou od všedních starostí.

Den stavebních řemesel v Plasích

Centrum stavitelského dědictví Národního technického muzea se v letošním roce plně zapojí do programu tradiční plaské pouti „Na Královnu“ a přivítá návštěvníky v nově otevřeném areálu na prvním DNI STAVEBNÍCH ŘEMESEL.

Legiovlak v areálu budoucího Železničního muzea NTM

Legionářské muzeum na kolejích – Legiovlak – bude po celý srpen přístupný v areálu budoucího Železničního muzea Národního technického muzea – bývalého lokomotivního depa na Masarykově nádraží. Do Prahy se tak vrací po roce stráveném na cestách s dvanácti zrekonstruovanými vozy.

A zase ty rozhledny - Besedná a Veselý vrch

Ani si nevzpomenu, kdy se to stalo. Ta moje posedlost, navštívit kde jakou rozhlednu v okolí. Miluji ten rozhled, volnost, vítr, který mi cuchá vlasy….Jó mít tak křídla jako pták. Nedávno jsem se byla podívat na Drtinově rozhledně a musím říct, je to velká krása.

Nouzový pruh v EU - kde a jak?

Možná si to ani neuvědomujeme, ale nouzový nebo odstavný pruh na dálnicích má hned několik funkcí. Nejen umožnit odstavit nepojízdný nebo havarovaný automobil, ale také se stát dalším dálničním pruhem (jako například v Německu). A to v okamžiku mimořádných kolon nebo dopravního kolapsu. Ovšem to nejpodstatnější je, že se může stát „cestou života“.

Kudy z nudy aneb romantika na Ostromeči

Pro ty z vás, kteří stejně jako já, milují toulky přírodou, romantiku, pověsti a rádi poznávají nová místa, mám tip na výlet. Výchozím místem je hotel Hrazany, který leží nad Slapskou přehradou, nedaleko Sedlčan (13km) a cca 50 km od Prahy.

Víte, kde je Drahoušek?

Více než jedna čtvrtina Čechů se na dovolenou nevypraví letos nikam, zjistila agentura Ipsos. Z těch, co se někam vypraví, zůstane 41 procent v Čechách. Pro ty, kteří jako já, zůstanou letos doma, mám malý tip na krásný výlet. Ta tři kouzelná místa, která se dají krásně spojit v jeden úžasný, celodenní výlet se nacházejí na Sedlčansku.

Paříž - Stop pro stará auta a motorky

Kolik proklamací, návrhů jsme už ze strany vedoucích představitelů Paříže slyšeli a četli: jezdit se bude podle toho, zda máte na poznávací značce sudé nebo liché číslo. Pak, že se bude jezdit v centru města nad Sienou jen rychlostí chůze člověka. Teď je tu zatím poslední rozhodnutí: zavedeny budou ekologické plakety. A to od července 2016.

O víkendu hrozí dopravní kolaps

První víkend v červenci hrozí dopravní kolaps na většině hlavních tahů směrem na jih Evropy. Za tento stav může začátek letních prázdnin v části Evropy, opravy nebo stavby nových hlavních tahů, pořádané akce, technické problémy, mimořádná uzavírka a kontroly hranic kvůli migraci. Nejhorší situaci očekáváme v pátek 1. 7. odpoledne a v sobotu 2. 7. během celého dne.

Nejčastější omyly v zahraničních předpisech

Snad každý řidič někdy diskutoval s kamarádem nebo v hospodě o nějakém tom pravidle a každý měl jiný názor na danou věc. My jsme vybrali top šest pravidel, u kterých často řidiči chybují, anebo si nejsou jisti.

Pozor na jízdu bez platné viněty

Pokud se chystáte o prázdninách po Evropě vlastním automobilem, tak vám přijdou jistě vhod informace týkající se používání dálničních známek a placení mýtného ve vybraných zemích.

Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar