Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 
21.10.2019

Pozvánka do depa Žitavské dráhy

Žitavská úzkokolejka, vzdálená jen několik kroků od českých hranic, letos poprvé dá Čechům k jejich státnímu svátku malý dárek. Návštěvníci se zájmem o nahlédnutí do depa i lokomotivních dílen se sejdou 28. 10. v 11:00 před budovou úzkokolejného nádraží v Žitavě

17.10.2019

Do Solvayových lomů naposledy o víkendu

Pěkné podzimní počasí stále láká k podnikání výletů do přírody, a to nejrůznějšími dopravními prostředky. Dnes vám chceme dát jeden tip na výlet do Českého krasu, respektive do skanzenu Solvayovy lomy.

17.10.2019

Začíná Festival vína Český Krumlov®

Vína Francouzských nezávislých vinařů, vína z nejlepších oblastí Itálie - Toskánska, Bolgheri a Piemonte, vína od řek Rýn a Loira, ryzlinky německé i rakouské, ikonická vína z Nového světa, ale také možnost prakticky si vyzkoušet, jak vychutnávat víno všemi smysly - to vše a mnoho dalšího nabídne od 18. října do 23. listopadu Festival vína Český Krumlov.

11.09.2019

Zázraky přírody Českého ráje v lomnickém muzeu

Od září mohou návštěvníci muzea v Lomnici nad Popelkou zhlédnout unikátní výstavu k přírodě Českého ráje. Autorem je bývalý lomnický občan a stálý příznivec našeho města Dr. Zdeněk Mrkáček - zoolog, fotograf, autor řady knih a výstav o přírodě a krajině, mnoha přednášek a neúnavný popularizátor přírody Českého ráje i Lomnicka.

12.07.2019

Montafon a Silvretta - ráj na zemi

Schafbergsee

Montafon, tradiční turistická oblast na rakousko-švýcarském pomezí,ve spolkové zemi Vorarlberg, proslavil svým pobytem a milostným románkem i Ernest Hemingway. Alpské údolí je dlouhé čtyřicet kilometrů, začíná ve městě Bludenz a končí ve vesničce Partenen, odkud vede už jen vysokohorská silnice Silvretta ke stejnojmennému jezeru a do dalšího údolí.

02.07.2019

Drahé kameny v muzeu v Lomnici nad Popelkou

Prázdninové měsíce jsou ve výstavním programu muzea v Lomnici nad Popelkou pravidelně vyhrazeny přehlídce sběratelských úspěchů místních kamenářů a jejich hostů. Je neuvěřitelné, že tato tradice vznikla již před více jak dvěma desítkami let.

01.07.2019

Arlberg - ráj na zemi

Formarinsee

Městečko Lech v rakouské spolkové zemi Vorarlberg, ležící na stejnojmenné říčce, je přístupné ze dvou směrů. Buď z dálnice Innsbruck – Bludenz a dále přes Flexenpass nebo po normálních silničkách z Garmisch Partenkirchenu a dále směr Lermoos a Warth.

18.06.2019

The Beatles Veteran Club v lomnickém muzeu

Na pondělí 24. června od 19 hodin připravili pracovníci muzea v Lomnici and Popelkou pro své návštěvníky po loňském úspěchu další muzikantskou lahůdku v podobě koncertu ve zcela jiném, pro muzeum nezvyklém žánru. Ve vstupní hale již podruhé vystoupí skupina “The Beatles Veteran Club”.

11.06.2019

Kde natankovat po cestě k moři

Chystáte se letos na dovolenou k moři a budete cestovat vlastním automobilem? Podle aktuálních dat Evropské komise si v oblíbených přímořských destinacích za pohonné hmoty výrazně připlatíte.

10.06.2019

Muzeum v Lomnici - Přednáška o modelaření a hradní architektuře

Přednáška „O hradní architektuře aneb Jak se staví maketa středověkého hradu“ se v muzeu v Lomnici nad Popelkou uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin. V městském muzeu probíhá do 23. června výstava modelů hradů, zámků a kostelů Českého ráje dvou autorů pana Ladislava Kouckého a Ing. Petra Vodičky, PhD.

20.05.2019

Hluboká nad Vltavou přivítá Festival Lodě na vodě

Dva dny plné zábavy a nových plánů nabídne první ročník festivalu vodní turistiky Lodě na vltavské vodě, který pořádá destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocku 24. a 25. května.

15.05.2019

Na Linec se valí jihočeská zážitková vlna

Na Linec se valí jihočeská zážitková vlna dosud nevídaných rozměrů. A bude hodně vidět, slyšet, cítit i chutnat. V záplavě jihočeské gastronomie, potravinářství, řemesel, tradic, umění, architektury, kultury a turistických možností, se od čtvrtka 16. do soboty 18. května ocitne celé centrum hornorakouského hlavního města.

07.05.2019

Mezi České Budějovice a Zvíkovské Podhradí se vrací lodní doprava

Na Vltavu mezi České Budějovice a Zvíkovské Podhradí na soutoku s Otavou u hrany vzdutí Orlické přehrady, třetí říční úsek společného jihočesko-středočeského projektu „Vltava – řeka plná zážitků“, se po dlouhých více než šesti desetiletích znovu vrací lodní doprava.

25.04.2019

Travelfest 2019 s Gastrofestem v Českých Budějovicích

Historické památky, dobré jídlo i pití, pohodu, zábavu, zážitky, možnosti oddechu a relaxace nabídne svým návštěvníkům letošní jihočeský Travelfest, který potrvá od pátku 26. do neděle 28. dubna v prostorách a okolí pavilonů T1, T2 a Z výstaviště v Českých Budějovicích.

17.04.2019

Po Vltavě od zámku k hradu

Když bylo v roce 1961 dokončeno vodní dílo Orlík, tak došlo na jedné straně k zatopení nádherného údolí s vesnicemi, ale na druhé straně vzniklo ohromné jezero. Rozprostírá se od Solenic až ke Zvíkovu. Vytváří tak vodní hladinu dlouhou přes 60 kilometrů a kromě Vltavy stoupla také Otava.

17.04.2019

Hyundai IONIQ Electric a Plug-in Hybrid v akci Future ECO

Hyundai Motor Czech uvádí limitovanou nabídku Future ECO se zvýhodněním 147 000 Kč – 220 000 Kč včetně DPH. Zájemci mohou při pořizování ekologicky šetrných vozů IONIQ Electric a IONIQ Plug-in Hybrid využít také dotace od Ministerstva životního prostředí či Ministerstva průmyslu a obchodu.

16.04.2019

Vltava je atraktivním turistickým cílem už od pramene

Řeka Vltava je cenným tuzemským přírodním dědictvím a už od svého pramene také významným turistickým cílem s velkým potenciálem zejména pro Jihočeský a Středočeský kraj. Už vlastní návštěva Šumavy podél horního toku Vltavy od Kvildy po Novou Pec na hraně vzdutí Lipenské přehrady je pro každého obrovským zážitkem.

10.04.2019

Vltava - řeka plná zážitků

Představit Vltavu jako ucelený turistický cíl od Šumavy až po Mělník, přilákat k řece nové domácí i zahraniční návštěvníky a podpořit rozvoj turistické infrastruktury po celém toku, je cílem nadregionálního projektu „Vltava, řeka plná zážitků“, na jehož realizaci se společně podílejí Jihočeský a Středočeský kraj.

06.04.2019

Přeshraniční projekt Památky žijí

Představit i méně známé památky, jako stále žijící svědky minulosti prolínající historii s přítomností, je cílem pokračujícího přeshraničního projektu „Památky žijí“, jehož partnerem je i Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

04.04.2019

Železniční výstava v Libštátě

U příležitosti 160. výročí Jiho - severoněmecké spojovací dráhy - Pardubice – Liberec se v Libštátě uskuteční od 5. do 12. května velká výstava se železniční tematikou. Bude se konat v KD Libštát.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar