Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Jižní Čechy na veletrhu Holiday World

Jižní Čechy pohodové jsou hlavním tématem turistické nabídky pro návštěvníky regionu v roce 2019. A pohodu Jihočeská centrála cestovního ruchu přiveze i na veletrh Holiday World, který se koná na Výstavišti v Praze Holešovicích od 21. do 24. února.

Hrady a zámky v muzeu v Lomnici nad Popelkou

AKTUALIZOVÁNO: První výstava, kterou návštěvníci mohou letos navštívit v Městském muzeum a galerii Lomnice nad Popelkou, nese název „Modely hradů, zámků a kostelů Českého ráje“. Jedná se o kolekci zmenšenin vybraných památek romantického koutu Čech, ve většině případů v poměru 1 : 125, tzn., že jeden metr ve skutečnosti je 8 mm.

Svatební dny v pražském hotelu Clarion

Doba, kdy svatby nebyly u mladých párů moc moderní, je už minulost. Každý rok přibývá počet novomanželů, což je důvodem, proč se Svatební dny v hotelu Clarion v pražských Vysočanech zvětšují. Největší svatební veletrh u nás proběhne 11. - 12. ledna 2019.

Zapomeňte na běžné zásady jízdy v zimě

Pokud přijmeme jako motoristé základní fakt, a to, že provoz v zimě přináší až 10 x vyšší pravděpodobností dopravní nehody, je zjevné, že tomu se musí přizpůsobit doslova vše. Jak samotné vozidlo, jeho výbavu, péči o něj, tak i chování řidiče.

Betlémy v muzeu Lomnice nad Popelkou

Z nenápadné výstavy betlému v Muzeu v Lomnici nad Popelkou, která se poprvé uskutečnila před sedmnácti roky, se mezitím stala tradice. A ani letos tomu není jinak.

Zámecká slavnost vína v Českém Krumlově

Celkem 300 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Itálie, Maďarska, Španělska, Francie, Slovinska, Černé hory a Mexika nabídne v sobotu 24. listopadu oblíbená Zámecká slavnost vína v rámci sedmého ročníku Festivalu vína Český Krumlov®.

Slavnosti plodů na Zlaté stezce

Den plný zábavy, tradic, folkloru, her, zajímavostí, spojený s ochutnávkami podzimního ovoce a ovocných výrobků, čeká návštěvníky letošních Slavností plodů, které se uskuteční v sobotu 20. října.

V Löbau se setkají příznivci modelových železnic

O víkendu 13. a 14. října si na své přijdou příznivci železnice, jak skutečné, tak především modelové. V klubové výtopně Spolku Východosaských přátel železnice, která stojí přímo naproti nádraží, se uskuteční od 10:00 do 17:00 přehlídka modelových železnic.

Zlatý podzim na Grossglockneru s novou příručkou

Co si asi vyprávějí svišti na dobrou noc, než se odeberou k dlouhému spánku. To sice nevíme, ale kdo půjde po fantastických turistických trasách podél Grossglocknerstraße ve zlatém podzimu, může i tuto hádanku vyřešit.

Fichtelbergbahn jezdí po celý rok

Na německé straně Krušných i Lužických hor, prakticky od Klingenthalu až po Žitavu, najdeme hned několik úzkorozchodných železnic s parním provozem. Nejde ale pouze o turistické atrakce, ale železnice s celoročním provozem, v létě i v zimě.

Prezidentský vlak v Praze do 19. září

Národní technické muzeum prodlužuje pro velký úspěch prezentaci „Prezidentského vlaku 2018“ v Praze až do 19. září 2018. Vlak je vystaven v areálu NTM na Masarykově nádraží a na poslední cestu vyjede do Českých Budějovic, kde se 20. září 2018 představí na Dni železnice.

Grossarltal - léto v údolí almů

Pokud jste ještě nebyli na dovolené, a chystáte se v příštích dnech, někam vyrazit, tak máme pro vás jeden zajímavý tip. Možná jste ještě neslyšeli o „Údolí almů“ Grossarltal, zhruba osmdesát kilometrů jižně od Salzburgu.

Prezidentský vlak v Železničním depozitáři NTM

Ve dnech 21. až 26. 8. 2018 si mohou zájemci prohlédnout „Prezidentský vlak 2018“, který připravilo Národní technické muzeum ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami k 100. výročí vzniku Československa, v areálu Železničního depozitáře NTM v Chomutově.

Výlet se Žitavskou úzkokolejkou

Dnes máme pro vás připraven tip na pěkný celodenní výlet jak pro celou rodinu, tak milovníky železnic nebo kulturních památek. Všechno v jednom dni a doslova jen pár kroků od hranic.

Železniční depozitář NTM zahájil sezonu

V Železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově proběhlo slavnostní zahájení letní sezóny 2018. Hosté se seznámili se současnými novinkami v depozitáři a měli možnost si prohlédnout všech 94 vystavených kolejových vozidel, které do depozitáře lákají množství návštěvníků.

Mýtné a dálniční známky v Evropě

V drtivé většině, konkrétně 23 zemích musíte počítat s tím, že musíte zaplatit za používání tamních dálnic. Mají dvě podoby – mýtného placeného obvykle po určitých úsecích na mýtnicích, nebo je nutné zakoupit vinětu na určitý časový úsek. Má dvojí podobu. Ať už tu, která se nalepuje na čelní okno, nebo zakoupí prostřednictvím elektronické sítě.

K Vltavě se musíme chovat přívětivě

Vltava mezi Vyšším Brodem a Boršovem je díky unikátní přírodě, historickým památkám, bohaté kulturní nabídce a celoročně zaručené sjízdnosti, vodácky nejnavštěvovanějším říčním úsekem v Česku.

Do Rathenu za úžasnými vláčky

Máme před sebou dva měsíce prázdnin, předpověď počasí také vypadá nadějně, tak co si takhle vyrazit na výlet. Dnes máme tip pro celou rodinu, pro malé i velké, do světa modelové železnice. Ovšem ne ledajaké – největší zahradní železnice na světě.

S Kodiaqem po Českém ráji

První dubnový víkem byl opravdu vydařený. Ať už se to týká počasí nebo zážitků. Slunečná obloha, možnost opět se podívat na místa, která jsem si zamilovala, a dech se z nich přímo tají a k tomu bájená příležitost svézt se Kodiaqem.

Park miniatur Dolního Slezska v Kowarech

Prázdniny začaly a my jsme vyrazili za poznáním historických památek Dolního Slezska , a to v podobě jejich ztvárněných miniatur v měřítku 1:25 (případně 1:50 u horských staveb) . Tento tip nám byl doporučen a o místě samotném jsme slyšeli jen samá slova chvály.

Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar