Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

05.05.2021

Léto na tanvaldské zubačce

Železniční společnost Tanvald pro Vás připravuje i v roce 2021 mnoho akcí na jediné české ozubnicové trati. Těšit se můžete na zvláštní vlaky i bohatý doprovodný program na nádraží v Kořenově.

30.04.2021

Muzeum Karla Zemana se otevře v pondělí 3. května

Dne 29. 4. 2021 bylo vládou schváleno otevření muzeí a galerií v 6 krajích ČR včetně hlavního města Prahy. Za striktních hygienických pravidel tak bude Muzeum Karla Zemana otevřené od pondělí 3. 5. 2021 pro veřejnost. Návštěvníci mohou konečně vyzkoušet nové prvky v expozici, které vznikly během doby, kdy bylo muzeum veřejnosti uzavřené.

11.04.2021

Výlet na Budějovicko může začít okamžitě

Na start turistické sezony a okamžité otevření provozů jsou již připraveni poskytovatelé služeb na Budějovicku. Netrpělivě tak očekávají nové stanovisko vlády, které by to umožnilo. Pokud se tak stane, jihočeská metropole a její okolí nabídne turistům aktivity klidně na týdenní dovolenou.

07.04.2021

Na Kosti se výborně občerstvíte U Draka

Při toulkách Českým rájem, máme tři místa, kam vždy rádi zajdeme a posedíme. Jednak je to hospůdka u hradu Valdštejn, dále Občerstvení u parkoviště v Besedicích a v neposlední řadě U draka pod gotickým hradem Kost.

03.04.2021

Tip na výlet - Bučický rybník a mlýn

Asi dva kilometry od Rožďalovic, ležící ve Středních Čechách si zajeďte k Bučickému mlýnu u stejnojmenného rybníka. Bučický rybník se nachází na říčce Mrlině, má tvar půlměsíce a vodní plocha dosahuje 40 hektarů. A určitě se vám tady bude líbit.

02.04.2021

Přívozy na Berounce

Když se řekne Berounka, tak asi většina z nás vybaví film Zlatí úhoří a kraj Oty Pavla, nebo údolí kolem Srbska a Karlštejna, příznivci country hudby zase písničky Honzy Vyčítala. Berounka ale skrývá i další zajímavosti, a mezi ně patří rozhodně dva přívozy na jejím horním toku, vzdálené od sebe jen sedm kilometrů. K oběma se dostanete z města Břasy.

27.03.2021

Stádlecký most - Z Vltavy na Lužnici

Visutý most, který stával kdysi na Vltavě v Podolsku a od roku 1975 se klene nad Lužnicí u obce Stádlec, je jedním z posledních řetězových mostů ve střední Evropě a také posledním ze třinácti řetězových mostů, které byly postaveny v Čechách a na Moravě.

21.03.2021

Les Království - Pohádková krása na Labi

V době, kdy jsou stále zavřené památky a nikdo netuší, kdy se vůbec otevřou, vám přijde třeba vhod na výlet k jedné pozoruhodné stavbě. Přehrada Les Království nepatří sice mezi deset největších v České republice, ale díky jejímu ztvárněni v novogotickém stylu a jejím zasazením do krásného kaňonu na Labi, patří bezpochyby mezi nejkrásnější. Letos oslavila sto let od otevření.

27.11.2020

Cestovatelský tip HoppyGo - výlety s dětmi

Kvůli bezpečnosti, kombinaci vládních opatření a nastupujících zimních teplot není snadné vymyslet zábavný program pro malé ratolesti. Pro inspiraci vám představíme několik aktivit, které si vaše děti opravdu užijí a jsou přístupné i teď.

13.11.2020

Do Babiččina údolí na Trdelník a za Babičkou

Přestože jsme v poslední době zahrnuty nejrůznějšími příkazy a zákazy, o mnohých lze pochybovat, tak chodit do přírody nám na štěstí nikdo nezakázal. Naopak odborníci, a těm my věříme, nás vybízejí, abychom vyrazili na čerstvý vzduch a nezapínali televizi.

29.10.2020

Vyrazte s HoppyGo na výlet do přírody

Pobyt v přírodě má prokazatelně pozitivní vliv naše zdraví a lepší náladu, byť vyrazíme ven pouze na jeden den, nebo alespoň jeho část. I když je babí léto už za námi, můžeme se i nadále těšit z krásně zbarvené podzimní krajiny.

10.09.2020

Kdysi zakázaný pravý břeh Lipna odkrývá přírodu a historii

Kdysi z velké části zakázaný a téměř neprodyšně uzavřený pravý břeh lipenského jezera nedaleko hranice s Rakouskem dnes odkrývá návštěvníkům svou unikátní přírodu a historické skvosty v celé kráse.

08.09.2020

Pozvánky do lomnického muzea

Muzeum v Lomnici nad Popelkou připravilo na měsíc září několik zajímavých akcí. První podzimní měsíc bude především ve znamení cyklu přednášek, ale také výstavy obrazů Daniela Geremuse.

26.08.2020

Písecko-Blatensko nabízí i noir turistiku

Pro návštěvníky, kteří milují tajemno, nebo se rádi občas i trochu bojí, připravila turistická oblast Písecko-Blatensko několik novinek inspirovaných moderními trendy takzvané noir turistiky. Zdejší výletní cíle ovšem až tak černé, temné či hrůzu nahánějící nejsou a bez obav na ně lze vyrazit i s dětmi.

19.08.2020

Hradozámecká noc a Příběh automobilu na zámcích Loučeň a Stránov

V době, kdy se automobily začaly vyrábět a masově rozšiřovat, souvisí se životem na šlechtických sídlech. A právě s jejich životem se mohou návštěvníci dozvědět během speciálních prohlídek s názvem PŘÍBĚH AUTOMOBILU v sobotu 29. srpna během Hradozámecké noci.

19.08.2020

Pod Kletí čekají atraktivní cyklotrasy

Pod Kletí, nejvyšším vrcholem Blanského lesa, respektive v chelčickém sídle stejnojmenné jihočeské turistické oblasti, se zrodila jedna z novinek letošního jihočeského léta. Je jím balíček cyklotras vybraných zdejšími destinačními manažery speciálně pro rodiny s dětmi.

19.08.2020

Hradozámecká noc a Příběh automobilu na zámcích Loučeň a Stránov

V době, kdy se automobily začaly vyrábět a masově rozšiřovat, souvisí se životem na šlechtických sídlech. A právě s jejich životem se mohou návštěvníci dozvědět během speciálních prohlídek s názvem PŘÍBĚH AUTOMOBILU v sobotu 29. srpna během Hradozámecké noci.

19.08.2020

Pod Kletí čekají atraktivní cyklotrasy

Pod Kletí, nejvyšším vrcholem Blanského lesa, respektive v chelčickém sídle stejnojmenné jihočeské turistické oblasti, se zrodila jedna z novinek letošního jihočeského léta. Je jím balíček cyklotras vybraných zdejšími destinačními manažery speciálně pro rodiny s dětmi.

18.08.2020

Festival Lodě na vltavské vodě nabídne plavby zdarma

Vyhlídkové plavby, půjčovny plavidel i kol, ale také lezení na ferratě a navíc vše zdarma. To je lákavá nabídka letošního ročníku festivalu vodní turistiky Lodě na vltavské vodě.

11.08.2020

Koncert Marušky Špačkové v muzeu v Lomnici nad Popelkou

Jméno paní Marušky Špačkové nemusíme lomnické veřejnosti dlouho představovat. Soblíbenou „písničkářkou Českého ráje“, jak je často také nazývána, jsme se v prostorách muzea sešli hned několikrát. Jednak v rámci jejich čtyř, dnes již tradičních vánočních „Zpívání mezi betlémy“, a také během několika slavnostních vernisáží.Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar