Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

22.06.2020

Muzeum Lomnice n.P. - výstava šperků z drahých kamenů

Prázdniny jsou ve výstavním programu lomnického muzea vyhrazeny již po více jak dvě desetiletí přehlídce sběratelských úspěchů místních kamenářů a jejich hostů a to každoročně s jiným tematickým zaměřením. Letošní ročník bude odlišný - specializovaný především na využití drahých kamenů ve šperkařství pocházejících z lokalit celého světa.

22.06.2020

Na Ferratě Hluboká visí lezci nad vodou

Ferrata Hluboká se v sobotu otevřela pro veřejnost nedaleko Hluboké nad Vltavou. Na zajištěné cestě nad hladinou Vltavy zdolají lezci 150 metrů dlouhý skalní úsek. Přístupná je z cyklostezky i přímo z hladiny řeky díky přístavnímu molu. Do vybudování nové atraktivity investovalo město Hluboká nad Vltavou i lidé.

20.06.2020

Kuks - chlouba českého baroka

Česká republika má štěstí na bohatou koncentraci historických a architektonických památek. Ne všechny se bohužel dočkají záchrany, kterou v mnoha případech nutně potřebují. Místo, kde se to v poslední době podařilo, je barokní areál Kuks, patřící mezi naše nejvýznamnější barokní památky.

19.06.2020

HoppyGo představuje vlastní cestovatelský bedekr

Česká platforma pro sdílení aut HoppyGo spouští na začátku letní sezony novou microsite pro podporu lokálního cestovního ruchu. Na https://dovolenadoma.hoppygo.com uživatelé najdou doporučení na nejzajímavější destinace a zážitky spojené s cestováním v České republice.

19.06.2020

Dřevěné pohyblivé peklo na Housce - určitě navštivte

Zní to skoro jako pohádka. Jednoho listopadového večera, když se Tomáš Štěpán a Jan Kopecký vraceli z hradu Houska, si položili otázku. Kolik je vlastně v Čechách betlémů. Na metr čtverečný neskutečně hodně. A kolik je u nás dřevěných pekel? Žádné. V tu chvíli jim bylo jasné, jak budou trávit zimní večery.

15.06.2020

Přijďte pobejt na Lomnicko

Na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší, v krásné přírodě pod horou Tábor, leží pětitisícové město Lomnice nad Popelkou Nejstarší zmínku najdeme v Dalimilově kronice k roku 1242. V počátku 19. století zde začala tradiční výroba proslulých lomnických sucharů, oplatek a kulatek.

15.06.2020

Lomnické muzeum zve na Derniéru výstavy spojenou se křtem nové knihy

Derniéra výstavy nazvané „Josef Jan Fučík (1859 – 1930) – historik, kartograf, pedagog“, se uskuteční v neděli 21. června od 14 hodin. V rámci ní proběhne i slavnostní křest nového knižního titulu „Josef Jan Fučík – Historik Lomnicka autora Mgr. Jana Drahoňovského věnovaného této významné osobnosti zdejší oblasti.

14.06.2020

Jihočeši spouští slevový návštěvnický portál

Levná dovolená v jednom z turisticky nejatraktivnějších tuzemských regionů je na dosah. V pondělí 15. června v 11.55, tedy za pět minut dvanáct, totiž Jihočeský kraj spustí do ostrého provozu originální portál, který návštěvníkům umožní získat na jihu Čech ubytování s 30% slevou a až 70% slevy vstupného na různé atraktivity v oblasti.

10.06.2020

Jižní Čechy lákají k letní rodinné dovolené

Strávit letní dovolenou na jihu Čech bude letos výhodnější, než kdy jindy. Jihočeský kraj totiž bude rodinám návštěvníků, které se do regionu v létě vydají za odpočinkem, dotovat ubytování a poskytne jim padesátiprocentní slevy vstupného ve svých organizacích.

05.06.2020

Železniční depozitář NTM Chomutov se otevírá

Národní technické muzeum zahajuje v pátek 5. června novou návštěvnickou sezónu v Železničním depozitáři NTM Chomutov. Ten je pro návštěvníky otevřen až do 1. listopadu 2020 vždy od pátku do neděle od 9 do 17 hodin.

29.05.2020

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy je otevřené

Centrum stavitelského dědictví NTM Plasy je nyní otevřené do 1. listopadu každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin, včetně státních svátků. Jeho provoz, stejně jako provoz hlavní budovy NTM v Praze na Letné, je přizpůsoben současným podmínkám

27.05.2020

Tip na výlet: Valeč - zámek a památková zóna

Obec Valeč najdeme v Karlovarském kraji, na úpatí Doupovských hor. Leží jen pár kilometrů od silnice Praha – Karlovy Vary, když odbočíte u obce Bošov na silnici 194. Za prohlídku stojí jak historické jádro s městskou památkovou zónou, tak zámek s nádhernou barokní zahradou.

14.05.2020

Za vínem jeďte na Vrbici

Když se podíváme do mapy, tak zjistíme, že vesnic s názvem Vrbice je u nás hned několik, ale asi jen jedna je výjimečná. A nejen tím, že v roce 2014 zvítězila v krajském kole Vesnice roku. Ale hlavně vínem a unikátními vinnými sklípky.

06.05.2020

Tip na výlet: Muzeum v Lomnici nad Popelkou

Malé podkrkonošské městečko Lomnici nad Popelkou proslavily v minulosti příklad Jínovy suchary, campingové stany z Technolenu nebo mistr světa v letech na lyžích Karel Kodejška, hokejista Vladimír Martinec či vynikající automobilový závodník Petr Doležal. Turisté zase znají dobře nedalekou horu Tábor se stoletou Tichánkovou rozhlednou.

01.05.2020

Jižními Čechami na kole i pěšky

Jaro je tady. Slunečné a teplé počasí neodolatelně láká k výletům do přírody. Kam se vyrazit? Tuto otázku si v současné době klade asi každý. Odpověď je všude okolo nás. Stačí se jen rozhlédnout. Například jižní Čechy nabízejí hned celou škálu bezpečných výletů pěšky nebo na kole.

30.04.2020

Tip na výlet: Besedické skály - ráj na zemi

Prachovské skály nebo Hruboskalsko v Českém ráji zná každý, ale dnes vás zavedeme do Besedických skal, které tvoří vlastně tři menší uskupení – Besedické skály, Kalich a Chléviště. Najdete je nad Malou Skálou.

26.04.2020

Tip na výlet. Když do Českého Krumlova, tak na Fortnu

Ještě před několika měsíci se českokrumlovské uličky hemžily turisty z celého světa, především pak asiaty. Pak, kde se vzal, tu se vzal vir a rázem se svět obrátil naruby. Doufejme, že snad pomalu nastal čas a svět se zase začíná zpátky obracet.

07.04.2020

Tip na výlet - Hrazany, Ostromeč a opat Zavoral

V dnešní době, kdy nemůžeme cestovat, ale v přírodě a zatím naštěstí chodit můžeme a dýchat, máme pro vás tip na výlet, během kterého se můžete i občerstvit. Zvládne jej v pohodě za den, anebo si jej můžete rozvrhnout na dvakrát.

26.03.2020

Skalní reliéfy u Kopicova statku

Asi jen málokde najdete pohromadě tolik skalních útvarů, hradů, zřícenin, rybníků, roubených chalup a dalších zajímavostí na tak malém území jako je Český ráj. Svojí rozlohou něco málo přes 180 kilometrů čtverečních se řadí až na dvacáté místo v tabulce Chráněných krajinných oblastí na našem území.

25.03.2020

Tip na výlet - zřícenina Borotína

Jednou z nejstarších obcí Táborska je Borotín, který byl již v roce 1333 povýšen na městečko. Najdeme jej jedenáct kilometrů severně od Tábora a jeho dominantou je stejnojmenná zřícenina hradu, nazývaného také jako Starý zámek.Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar