Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

21.07.2022

Tip na výlet: Romantický Cornštejn

Česká republika nabízí nepřeberné množství historických památek, známých nebo i méně známých. Třeba na Jižní Moravě je to Vranov nad Dyjí nebo Bítov, ale také méně známá zřícenina hradu Cornštejn. Přitom se jedná o nejromantičtější zříceninu právě v Podyjí.

15.07.2022

Tip na výlet: Kostel bez kopule v Pilníkově

Do kopule kostela se asi nikdo z nás v životě nedostane. Ale jak uvnitř taková kopule vypadá, to už máte šanci vidět. Stačí, když se na cestě do Krkonoš zastavíte v Pilníkově. Na tamním kostele Nejsvětější Trojce byla totiž nedávno sundána, aby mohlo dojít k její opravě.

05.07.2022

Žitavská úzkokolejka jezdí opět po celé délce

Několikaměsíční výluka kvůli opravě mostu přes řeku Mandavu skončila. Vlaky tak opět vyjíždějí a končí na žitavském hlavním nádraží. Pro silniční dopravu je most zatím ještě uzavřen.

07.06.2022

Festival labutí ve sklárnách Koulier

Sklárna Koulier na Chrudimsku přepíše 18.června tohoto roku na Oflendě historii. V tento den bude zapsán do české knihy rekordů nový fakt. Na Oflendě bude vyrobeno a veřejnosti představeno 2022 labutí ve 169 unikátních variantách.

06.06.2022

Tip na plavbu Prahou moderní lodí

Toužíte objevit Prahu z jiné perspektivy? Vychutnat si vaše zážitky v menší skupině, na vodě a v soukromí? Pak přijměte pozvání od YachtBoat, jejichž malá flotila zahrnuje dvě moderní lodě Traweller YB35 typu "houseboat", které každá nabízejí plný komfort až pro je-denáct pasažérů plus kapitána.

02.06.2022

Museum Eduarda Štorcha v Lobči - Tak trochu jiné muzeum

Snad každý z nás minimálně jednou navštívil nějaké muzeum. V pokladně jsme zaplatili vstupné a buď jsme si prohlíželi expozici sami anebo s výkladem. Pokrok jde ale dopředu ve všech směrech a nevyhnul se ani muzejnictví.

12.05.2022

Muzeum Středních Brd ve Strašicích

Od 20. do 90. let minulého století celé Střední Podbrdsko intenzivně využívala armáda. Ve Strašicích, jež mají v rámci Středních Brd výjimečné postavení díky obklopení brdskými lesy zbyl po odsunu armády rozsáhlý areál bývalých kasáren. A tak vznikla myšlenka využít dvě budovy pro zřízení Muzea Středních Brd.

28.04.2022

Den sklářů a keramiků v technickém muzeu

Pro návštěvníky Národního technického muzea je na neděli 1. května připraven velkolepý doprovodný program k výstavě „HOT HOT HOT. Sklo, keramika a porcelán od A po Z.“ K vidění budou ukázky výroby skleněných foukaných i tažených figurek u kahanu, mobilní sklářská pec, keramická dílna, výrobky z rokajlu a lampové práce. Bude možné si také leccos vyzkoušet.

27.04.2022

Výlet do Brd: Zámeček Tři trubky

Dnešní putování začneme ve Strašicích, ale než navštívíme místní muzeum, tak si uděláme malou procházku k zámečku Tři trubky, který leží v srdci středních brd, na soutoku Třítrubeckého a Padrťského potoka.

26.04.2022

Připomenutí tradice varhanářství v Lomnici nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou měla v minulosti celou řadu přívlastků. Za všechny jmenujme jako příklad „textilní zbrojnice Čech“, „industriální velmoc Podkrkonoší“, „město sucharů a sladkostí“, „město sportu“, atd.

20.04.2022

Tip na výlet: Vodní hamr v Dobřívě

V malé obci Dobřív, asi šest kilometrů od Strašic, se nachází ojedinělá technická památka – vodní hamr. Rozhodně byste si neměli tento funkční hamr nechat ujít a navštívit. Stejně jako vesnickou památkovou rezervaci s roubenkami.

19.04.2022

Památník Karla Čapka na Strži stojí za návštěvu

Karel Čapek byl český spisovatel, intelektuál, novinář, dramatik, překladatel a amatérský fotograf. Byl mladší bratr malíře a spisovatele Josefa Čapka. Nevím, do jaké míry zná mladá generace díla Karla Čapka, ale nedělám si velké iluze.

13.04.2022

Budějovicko láká na Velikonoce

Velikonoční svátky přináší v letošním roce opravdový nášup volna! Od Zeleného čtvrtka 14. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna je to celých pět dnů prázdnin a to už je pádný důvod vyrazit na pořádný výlet.

12.04.2022

Velikonoční dobrodružství v Muzeu Karla Zemana

Od pátku 15. dubna až do neděle 17. dubna 2022 bude v Muzeu Karla Zemana probíhat velikonoční program pro každého odvážného dobrodruha. Program propojí zábavu, vzdělávání a soutěživost se známým filmem Ukradená vzducholoď.

08.04.2022

Na Makové hoře se nebe dotýká země

Česká republika je bohatá na historické památky, poutní místa nevyjímaje. Snad každý slyšel o Svaté hoře v Příbrami, Svatém kopečku u Šternberka nebo Velehradu, a tak bychom mohli pokračovat.

07.03.2022

FOR CARAVAN a FOR BOAT 2022 na výstavišti v Praze Letňanech

Kam si zajet pro inspiraci, cestovatelské rady, nákup obytného vozu, karavanu nebo třeba lodi? V termínu 18. až 20. března nabídne nespočet možností výstava obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN, která se koná v souběhu s výstavou lodí a vodních sportů FOR BOAT a veletrhem cestovního ruchu Holiday World.

26.02.2022

Muzeum Lomnice nad Popelkou připravuje netradiční výstavy

Pomyslná brána muzea se pro veřejnost otevře v neděli 6. března, kdy dojde na vernisáž výstavy nazvané „Letem světem s poštovními známkami“. Zcela poprvé se tak v dějinách naší instituce uskuteční tematická akce ryze zaměřená na filatelii.

26.01.2022

Přijďte pobejt do vysockého muzea

Jedním z nejvýše položených měst v České republice je Vysoké nad Jizerou ležící ve výšce 720 metrů nad mořem na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor. Sice geomorfologicky spadá do Jizerských hor, ale spíš je přiřazováno do Krkonoš.

20.12.2021

Vánoční prázdniny na Loučeni

Pokud máte pocit, že se v celých Čechách brány uzavírají, zámek Loučeň jde již tradičně pokrokově proti tomuto proudu, a také letos nechá své komnaty návštěvníkům otevřené během celých vánočních svátků, a to včetně Štědrého dne a Nového roku.

15.12.2021

AKTUALITA Lomnická výstava betlémů a pozvánka na koncert

V letošním roce je to již po dvacáté, co pracovníci městského muzea v adventním čase s prodloužením až do 6. ledna 2022 připravili tradiční vánoční výstavu betlémů. Podobně jako v jiných letech, i letos se mohou návštěvníci těšit vedle již známých prezentovaných souborů na zbrusu nové exponáty.

Skalka včera a dnes - 2021-11-26CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar