Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

26.11.2021

Skalka včera a dnes

Severně od Mníšku pod Brdy na návrší zvaném Skalka se nachází poutní místo s kostelíkem sv. Maří Magdaleny. K vrchu vede naučná stezka s obnovenou křížovou cestou s kapličkami. Od kostelíka je krásný výhled na město Mníšek pod Brdy i jeho okolí

14.10.2021

Poslední šance užít si plavby po Vltavě

Turisté na Budějovicku teď mají jednu z posledních šancí užít si plavby na Vltavě a Malši. Nezvykle dlouhé babí léto k výletu do jižních Čech přímo vybízí. Zpestřit si ho můžou právě na řece, ale pozor, plavební sezona se uzavírá na konci října!

31.08.2021

Nedoceněná zřícenina Vrškamýk

Česká republika je bohatá na zámky, hrady, zříceniny, tvrze a na historické památky vůbec. Některé jsou turisty obléhané, jako za dob husitských válek, jiné jsou stranou pozornosti, byť patří i mezi ty významné.

19.08.2021

Z Muzea do muzea aneb z Chomutova do Lužné

V sobotu 21. srpna proběhne v depozitáři v Chomutově ve spolupráci s Muzeem ČD v Lužné u Rakovníka tradiční akce z Muzea do muzea, která umožní návštěvníkům si prohlédnout dvě nejvýznamnější železniční sbírky v ČR v jeden den.

20.07.2021

Parní vůz Komarek bude jezdit v Zubrnicích

Národní technické muzeum se 24. a 25. července podílí na víkendovém programu v Zubrnicích spojeným s poutí ke sv. Máří Magdaleně a zve zájemce na projížďku parním vozem Komarek. Parní motorový vůz M124.001 zvaný Komarek vyrobila v roce 1903 smíchovská továrna Ringhoffer

02.07.2021

Výstava Drahé kameny a minerály v Lomnici n.P.

Prázdninové měsíce jsou ve výstavním programu muzea v Lomnici nad Popelkou pravidelně vyhrazeny přehlídce sběratelských úspěchů místních kamenářů a jejich hostů. Je neuvěřitelné, že tato tradice vznikla již před dvaceti pěti lety. Letošní ročník se bude specializovat především na acháty z celého světa, samozřejmě s přihlédnutím na zdejší bohaté lokality.

01.07.2021

ÚAMK radí: Vyrážíte na Jadran?

Chorvatska, Itálie a Slovenska. To je trojice nejčastějších cílů českých turistů. Jedničkou je Jadran, kam v před coronavirových časech zamířilo až 800 000 českých turistů, přičemž více než 80 % vlastním vozem. Tento cíl nepochybně bude jedničkou i o letošních dovolených.

29.06.2021

Sváteční víkend v Železničním depozitáři NTM v Chomutově

Národní technické muzeum zve na začátek prázdnin do Železničního depozitáře NTM v Chomutově rodiny s dětmi. Na 3. až 6. července 2021 připravilo hravý program, během kterého si mohou děti s rodiči zasoutěžit a poznat, jak brzdí či zatáčí vlak, jak funguje parní motor nebo jak těžká byla práce topiče.

21.06.2021

Helfenburk - pohádkový hrad, který musíte vidět

Podhůří Šumavy skrývá v sobě nejednu zajímavost a historickou památku. Dnes vás chceme pozvat na jednu úžasnou zříceninu, kterou najdete kousek od Hoštic, proslavených trilogií Slunce, seno…Jedná se o hrad Helfenburk, jednu z největších zřícenin u nás. Pozor, ale nezaměňovat s Helfenburkem u Úštěku.

18.06.2021

Na kole s Míšou kolem Vyskře

Cyklovýlet zahájíme na Vyskři u autobusové zastávky. Vydáme se po silnici, cyklotrase č. 14, směrem na Kacanovy. Pokud se bude zdát, že je cesta moc z kopce, je to teprve začátek. Ano, z Vyskře je to téměř do všech stran z kopce.

17.06.2021

Nejkratší tunel je na Vyskři

Nad chráněné území Český ráj vyčnívají z krajiny tři body, navíc dobře viditelné z mnoha míst – Kozákov, Trosky a Vyskeř. A právě malá obec Vyskeř, šest kilometrů jižně od Turnova je bodem našeho zájmu. Před dvěma roky oslavila Vyskeř 700 let od svého založení.

25.05.2021

Tip na jídlo - Domácí bistro 55 v Kaplici Nádraží

Minulý týden jsme zavítali na Rallye Český Krumlov Revival, a protože jsme před pátečním startem měli čas, tak jsme chtěli zajít na oběd. Většina dobrých hospod, jako například Na Louži, je zatím zavřená a v ostatních draze. Proto jsme vyrazili za město, směrem ke Kaplici nádraží, od které vedla nedaleko i trat revivalu. A udělali jsme dobře.

24.05.2021

Hořice v Podkrkonoší otevírají všechna svá muzea

Město Hořice se může pochlubit několika budovami muzeí a galerií. Ty všechny již očekávají své návštěvníky. Mimo výstav v interiéru lze prozkoumat Hořice a okolí i během procházek ve venkovních galeriích a na naučných stezkách.

18.05.2021

Budějovicko poskytne turistům výhody v ubytování

Na otevření služeb a restart turistické sezony nachystali na Budějovicku slevy pro ubytované. Kampaň s názvem Dovolená v jižních Čechách má podpořit cestovní ruch v destinaci v období mimo letní sezonu. Do akce se slevovými vouchery na ubytování je zapojeno již dvacet pět ubytovatelů.

17.05.2021

Dobýváme zříceninu hradu Kumburk

V pomyslném trojúhelníku měst Jičín, Lomnice nad Popelkou a Nová Paka vyčnívají z jičínské kotliny dva dominantní kopce. Na jednom z nich byl vystavěn zachovalejší hrad Kumburk, na druhém Bradlec.

05.05.2021

Léto na tanvaldské zubačce

Železniční společnost Tanvald pro Vás připravuje i v roce 2021 mnoho akcí na jediné české ozubnicové trati. Těšit se můžete na zvláštní vlaky i bohatý doprovodný program na nádraží v Kořenově.

30.04.2021

Muzeum Karla Zemana se otevře v pondělí 3. května

Dne 29. 4. 2021 bylo vládou schváleno otevření muzeí a galerií v 6 krajích ČR včetně hlavního města Prahy. Za striktních hygienických pravidel tak bude Muzeum Karla Zemana otevřené od pondělí 3. 5. 2021 pro veřejnost. Návštěvníci mohou konečně vyzkoušet nové prvky v expozici, které vznikly během doby, kdy bylo muzeum veřejnosti uzavřené.

11.04.2021

Výlet na Budějovicko může začít okamžitě

Na start turistické sezony a okamžité otevření provozů jsou již připraveni poskytovatelé služeb na Budějovicku. Netrpělivě tak očekávají nové stanovisko vlády, které by to umožnilo. Pokud se tak stane, jihočeská metropole a její okolí nabídne turistům aktivity klidně na týdenní dovolenou.

07.04.2021

Na Kosti se výborně občerstvíte U Draka

Při toulkách Českým rájem, máme tři místa, kam vždy rádi zajdeme a posedíme. Jednak je to hospůdka u hradu Valdštejn, dále Občerstvení u parkoviště v Besedicích a v neposlední řadě U draka pod gotickým hradem Kost.

03.04.2021

Tip na výlet - Bučický rybník a mlýn

Asi dva kilometry od Rožďalovic, ležící ve Středních Čechách si zajeďte k Bučickému mlýnu u stejnojmenného rybníka. Bučický rybník se nachází na říčce Mrlině, má tvar půlměsíce a vodní plocha dosahuje 40 hektarů. A určitě se vám tady bude líbit.

Přívozy na Berounce - 2021-04-02



CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar