Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Z archivu: Motoristická slavnost v Zavlekově

Když na podzim získal pan Pavel Šipla do pronájmu od Obecního úřadu v Zavlekově, usmyslel si, že v bývalé historické sýpce vybuduje muzeum a bude tady pořádat různé výstavy. První počinem byla výstava fotografií ing.Jindřicha Lasíka s motoristickou tematikou.

Během pouhých čtrnácti dnů dokázal Pavel Šipla se svým bratrem a několika přáteli vyklidit objekt a instalovat expozici fotografií z rallye ze sedmdesátých až devadesátých let. A musím přiznat, že se jim to podařilo, o čemž svědčily i zápisy do knihy hostů.


I přes chladné mrazivé počasí dorazilo v sobotu do Zavlekova na sto padesát hostů. Až ze Zlína přijel například Pavel Valoušek st., nechyběl ani bývalý tovární jezdec Milan Zapadlo, stále aktivní jezdec formule tři Zdeněk Křivohlavý.


Vernisáž si nenechal ujít ani Karel Trojan a Pavel Šlemín, bývalá legendární posádka, s níž se zná pan Lasík nejdéle, už od roku 1972. První seznámení se uskutečnilo v roce 1972 na pražském autocrossu za Motolskou vozovnou, tedy v místech, kde je dnes golfové hřiště. Karal Trojan startoval se dvěma buginami. Tuto událost také připomněl Pavel Šlemín při úvodní slově.


Z Mariánských Lázní neváhal cestu Ota Zenkl, z Chodska zase Marcel Tuček atd. A zapomenout nesmíme ani na Pavla Pospíšila, dlouholetého činovníka Pošumavského autoklubu a ředitele Rallye Šumava nebo Historic Rallye Vltava. Českokrumlovský autoklub zase zastupoval pan Luboš Šalát.


Úvodní slovo pronesl pan Vladislav Vaňourek, starosta Zavlekova, který poděkoval panu Lasíkovi za „celoživotní dílo“ a místnímu motoristickému nadšenci Pavlovi Šiplovi za realizaci výstavy. Mimochodem autor černobílých fotografií ani v nejmenším neměl tušení, kam v sobotu vyráží a jaké překvapení jej čeká.


Výstava potrvá do 26.ledna.


Jiří Franci 28.12.2014


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar