Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Škoda Fabia - první kilometry za volantem

V minulých dnech jsme přinesli popis pohonných jednotek, z nichž bude moci zákazník vybírat při objednávce nové Škody Fabia. V Portugalsku jsme měli možnost si některé vyzkoušet přímo v praxi.

Carrera Panamericana (3) - Kačírek s potížemi

Carrera Panamericana se zastavila nedaleko Mexico City. Toluca hostila cíl třetí etapy a její jižní a západní okolí nabídlo 13 rychlostních zkoušek, z nichž poslední byla zrušena pro déšť. Vojta Štajf a jeho Subaru si znovu vedli znamenitě, zatímco Petr Kačírek ztratil po technických problémech.

Audi RS 7 piloted driving nepotřebuje řidiče

Audi přichází s nejsportovnějším vozem na světě schopným automatizované jízdy. V neděli 19. října, v rámci finálového závodu DTM (Deutsche Tourenwagen Masters), objede Audi RS 7 Sportback bez řidiče závodní okruh v Hockenheimu.

Škoda Fabia se prezentuje v Portugalsku

Čtrnáct dní po světové premiéře Škody Fabia na autosalonu v Paříži se v těchto dnech sjíždějí novináři z celého světa do Lisabonu na tzv. dynamickou prezentaci. Ve středu se jí zúčastnilo i na šedesát novinářů z Čech a Slovenska.

Toyota i-ROAD - dva v jednom

Před necelými dvěma roky Toyota poprvé odhalila své koncepční vozidlo i-ROAD; nyní na Pařížském autosalonu 2014 v evropské premiéře představuje svůj osobní tříkolový přepravník pro dva pasažéry, homologovaný pro běžný provoz. Agilitou motocykl, pohodlím osobní automobil.

Hyundai H350 jako dodávka i minibus

Největší korejský výrobce automobilů Hyundai dnes představil světu svou dodávku a minibus H350. Jde o první počin automobilky tohoto druhu v daném segmentu. Lehký užitkový vůz je určen pro evropský trh, kde nabídne především praktičnost a variabilitu.

Nový podvozek pro vyšší jízdní komfort

Lepší jízdní vlastnosti zajišťuje vedle zvýšené tuhosti karoserie především nový podvozek. Díky širšímu rozchodu předních a zadních kol o zhruba 30 mm oproti předchozí generaci a snížení výšky karoserie má nová ŠKODA Fabia agilnější a sportovnější jízdní projev. Rozvor se mezigeneračně zvětšil o 5 mm.

Nová Mazda2 přichází do Evropy

Nová Mazda2 s bohatou výbavou a nekonvenčními vlastnostmi míří do Evropy, kde chce zamíchat v segmentu B. Jak naznačil koncept Mazda Hazumi, představený v březnu na autosalonu v Ženevě, nová Mazda2 spojuje úplnou škálu technologií SKYACTIV se strhujícím designem KODO – Duše pohybu.

Škoda Fabia a Fabia Combi s novými motory

Třetí ŠKODA Fabia bude pro evropské trhy vybavena novými, hospodárnými motory. Včetně varianty GreenLine jsou v nabídce čtyři benzinové motory (tři pro kombi) a tři vznětové agregáty (zatím jsou v nabídce dva). Všechny splňují novou emisní normu EU 6 a jsou standardně vybaveny systémem Start-Stop a rekuperací brzdné energie.

Honda HR-V - nové SUV v prodeji v roce 2015

Společnost Honda představuje nové městské SUV pro Evropu na letošním pařížském autosalónu. HR-V je novým příspěvkem společnosti Honda do rychle rostoucího segmentu malých SUV v Evropě. Japonci jsou ale zatím na detailnější informace dost tajní.

Ford - premiéry na autosalonu v Paříži

Zcela nový Ford S-MAX, stylový a inovativní nástupce sedmimístného víceúčelového vozu, se na pařížském autosalonu představuje ve světové premiéře. Je nejmodernějším zástupcem omlazené modelové palety Ford Motor Company.

Hyundai i20 nové generace s 1.0 T-GDI

Hyundai odhalil na Pařížském autosalonu novou generaci i20, která nabízí prémiovější kvalitu díky sofistikovanému designu, největšímu vnitřnímu prostoru ve své třídě a velkorysé výbavě s mnoha komfortními prvky. Nová generace i20, navržená, vyvinutá a vyráběná v Evropě, je skutečně evropským vozem.

Toyota C-HR Concept - design nového crossoveru?

Na autosalonu v Paříži ve světové premiéře představuje Toyota studii C-HR Concept zhmotňující nový design značky s akcentem na dynamiku. Crossover s hybridním pohonem naznačuje typ vozu, jenž by Toyota ráda představila v segmentu C (nižší střední třída).

LR Discovery Sport se představil na Seině

Land Rover představil den před začátkem pařížského autosalonu nový model Discovery Sport uprostřed města na řece Seině na 80 metrů dlouhém člunu. Dva vozy předvedly skvělou show a jejich cesta byla lemována sedmi páry holínek, které symbolizovaly univerzální uspořádání sedadel 5+2.

Hájek team s Fulínem a Janotou do San Marina

Nikde jinde na světě nenajdete tolik legendárních jezdců a automobilů pohromadě, jako na Rallylegend v San Marino. Ve startovní listině najdeme hned několik mistrů světa a Evropy v rally a kromě jiného i posádky dvou identických vozů Opel Kadett C-GT/E 16V z radotínského Hájek Rally teamu.

MINI Superleggera Vision™ - sportovní, elegantní a dynamický.

BMW Group oslavuje jedinečné setkání Concorso dʼEleganza Villa dʼEste 2014 velmi speciálním konceptem: MINI Superleggera™ Vision. Tato exkluzivní interpretace otevřeného dvoumístného vozu byla stvořena společnostmi MINI a Touring Superleggera – tradičním designérským studiem a výrobcem karoserií z Milána.

Autosalon v Paříži - svět se asi zbláznil

Když přijede sportovní Lamborghini během koncernového večera zcela bezhlučně na jeviště, tak si řeknete, že je asi něco špatně. A když pak ředitel firmy mluví jen o hodnotě CO, a ne o výkonu a zrychlení, tak se svět už dočista zbláznil. Sportovní automobily, a Lamborghini nevyjímaje, musí přeci pořádně vrčet.

Nissan Pulsar NISMO zatím jen koncept

Touha společnosti Nissan přinést filozofii divize NISMO co nejširší cílové skupině činí další krok vpřed na pařížském autosalonu 2014 představením nového konceptu Pulsar NISMO. První představení tak na veřejnosti zkoumá možnosti stylingu a konstrukčních úprav pro vznik sportovního modelu.

Nová Škoda Fabia za cenu 239 900 Kč

Třetí generace vozu Škoda Fabia míří na domácí trh. Vůz představuje evoluci designového jazyka mladoboleslavské automobilky směrem k expresivnějšímu a emocionálnějšímu designu. Cena novinky ve výbavovém stupni Active s paketem PLUS a benzinovým motorem 1,0 MPI/44 kW začíná na částce 239.900 Kč.

Volkswagen XL Sport s dvouválcem Ducati 1199

Volkswagen vystavuje na Pařížském autosalonu ve světové premiéře studii XL Sport, sportovní vůz, jaký nemá obdoby. Tento stroj, schopný jízdy rychlostí až 270 km/h, vznikl na základě modelu XL1, nejúspornějšího automobilu na světě.

Nismo Juke v Evropě - 2013-02-04

Peugeot na Route 301 - 2012-11-02

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar