Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Peugeot Expert Tepee 2.0 HDI 4x4 Dangel - minibus do nepohody

Francouzská společnost Dangel se už od roku 1980 specializuje na přestavby užitkových automobilů, především pak značky Peugeot, pro pohon všech kol. Za tu dobu dodala na trh přes 36 tisíc vozidel.

Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC vás dostane

Po mnoha letech se Honda vrátila na trh s kombi nižší střední třídy, které však už nenese označení Civic Aero Deck jako u generace z roku 1998, ale Civic Tourer.Byl vyvinut speciálně pro Evropu, a proto se také vyrábí, stejně jako hatchback, v britském Swindonu.

Škoda Octavia Combi 2.0 TDi DSG nezklamala a nadchla

Vloni na podzim dny vyrobila Škoda Octavia už čtyři miliony Octavií, přičemž přes 1 370 000 připadá na kombi, jehož třetí generace měla premiéru v Ženevě 2013. Asi neprozradíme nic nového, když řekneme, že předchozí model byl velký, ale ten stávající je ještě větší.

Toyota Proace Kombi Van L2H1 - obohacení nabídky

Až dosud patřily mezi nejrozšířenější lehké užitkové automobily na našem trhu Peugeot Expert a Citroën Jumpy, které doplňoval Fiat Scudo. Všechny jsou naprosto stejná rozměrově, liší se v podstatě jen přední maskou. A vyrábějí se také v jednom závodě Sevel Nord nedaleko Valenciennes.

Nissan Note 1.2 - příjemné překvapení

Zatímco první generace, představená v roce 2004 spadala do segmentu malých MPV, potom druhou, jejíž premiéra proběhla vloni na podzim, můžeme zařadit na samý vrchol této kategorie. S asistenčními a bezpečnostními prvky dokáže konkurovat luxusnějším automobilům.

Škoda Yeti Outdoor 2.0 TDI se opravdu povedla

Během čtyř let si Škodu Yeti zakoupilo už 280 tisíc zákazníků a její obliba stále roste. Vyrábí se nejen u nás, ale také v Rusku nebo Číně (tady s rozvorem prodlouženým o 60 mm). Je vidět, že se značka Škoda trefila do černého, nebo snad do bílého? Tím máme na mysli sněžného muže.

Subaru Outback 2.0D Lineartronic - bezchybná kombinace

Takřka dvacet let (od roku 1995) zaujímá pevné místo ve výrobním programu Subaru model Outback, jeden z prvních crossoverů. Poslední čtvrtá generace spatřila světlo světa před pěti lety, a to je už doba, která by si žádala přeci jen větší modernizaci, hlavně designovou.

Dacia Duster 1.5 dCi 4x4 - vhodná kombinace

Od roku 2005 přivedla Dacia na svět už hodně modelů, přičemž bezpochyby nejoblíbenější model Duster se může pochlubit hned několika nej: první SUV rumunského výrobce, první Dacia s pohonem 4x4 a první Dacia vybavená ESP. Po čtyřech letech se vloni na podzim objevila modernizovaná verze.

Peugeot 308 1.6 e-HDI - lepší než jsme čekali

Vloni na autosalonu ve Frankfurtu představil Peugeot nový model 308, s nímž by se Francouzi rádi vrátili na vrchol nižší střední třídy, která patří v Evropě mezi nejsledovanější a nejdůležitější. Především by měl zlepšit reputaci nepříliš zdařilého předchůdce, alespoň co se týká prodejních čísel.

Škoda Rapid Spaceback 1.2 TSI - dobrá volba

Vloni na podzim měla na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem premiéru Škoda Rapid Spaceback, která společně s již dříve uvedeným liftbackem Rapid má za úkol zaplnit mezeru mezi Fabií a Octavií.

Citroën Jumper kombi 3.0 TDi - pohodlně na dlouhé cesty

][

Z největší evropské továrny (Sevel v Itálii) na užitkové automobily každým rokem opouštějí desetitisíce automobilů Fiat Ducato, Peugeot Boxer a také Citroën Jumper. Z toho je zřejmé, že všechny vycházejí ze stejného konstrukčního i technického základu.

Dacia Logan MCV 1.6 1.5 dCi - zase o krok výš

Po znovuzrození značky Dacie, respektive po převzetí rumunské automobilky značkou Renault, se jako první objevil model Logan, na který následně v roce 2007 navázala prodloužená verze kombi MCV. Na sklonku loňského roku se na našem trhu objevila nová generace, která opět posouvá laťku výše.

Honda CR-V 1.6 i-DTEC - prvotřídní diesel

Více než pět milionů prodaných vozidel ve sto šedesáti státech světa od roku 1995 předchází čtvrté generaci Hondy CR-V. Zatímco se první generace od té současné poměrně dost lišila, tak od druhé si uchovává své charakteristické rysy.

Toyota Auris Hybrid Touring Sports - úsporná a komfortní

Před sedmi lety, na jaře 2007, představila Toyota model Auris, který navázal na legendární Corollu, ale pouze jako třídveřový nebo pětidveřový hatchback. Přestože jsou v nižší střední třídě kombi mezi zákazníky žádané, tak se na něj jaksi pozapomnělo.

Citroën C4 Grand Picasso 1.6 e-HDI - Picasso by měl radost

Už první generace modelu Picasso v roce 1999, tehdy ale ještě jako Xsara Picasso zapůsobila na hodně zákazníků především díky elegantnímu a šarmantnímu designu, přesně tak, jak ho Francouzi dovedou ztvárnit, a zůstali mu věrni.

Nissan Juke 1.6 DIG-T s výkonem 190 k

Když se podíváme do současné nabídky Nissanu, tak zjistíme, že vlastně nenabízí žádný sedan, ani hatchback (kromě malé Micry) o kombi nemluvě. Ve své nabídce upřednostnil tzv. crossovery (Qashqai) a v této nastoupené cestě pokračoval modelem Juke. modelem Juke.

Peugeot 208 GTi - malá raketa

Sportovně laděné automobily odvozené od modelů nižších tříd se staly u Peugeotu už tradicí. Všichni si asi ještě dobře pamatujeme na 205 Gti, která v příštím roce oslaví už 30. narozeniny. Francouzi nezůstali této tradici nic dlužni ani zatím u nejnovějšího modelu 208.

Citroën Jumpy 2.0 HDI - praktický a úsporný

Pokud potřebujete více než pětimístný automobil, potom na současném trhu najdete hned několik modelů, takže je z čeho vybírat. Ovšem takřka všechny jsou zpravidla sedmimístné a mají jedno společné – dvě sedadla třetí řady jsou více méně pouze nouzová a vhodná tak pro děti a na krátké cesty.

Subaru BRZ 2.0R Sport - nespoutaná radost

Když řekneme Subaru, tak si vybavíme symetrický pohon všech kol a motor s protiběžnými písty, tzv. boxer. Kromě malého modelu Trezia ještě jeden vůz ale boří tyto mýty aspoň částečně, a to sportovní kupé BRZ, vyvinuté společně s Toyotou GT.

Toyota Avensis Kombi 2.2 D-4D - kvalitní po všech stránkách

Model Avensis, jako nástupce úspěšného modelu Carina E, byl v Evropě představen v závěru roku 1997. Skutečný prodej začal v ČR počátkem roku 1998, druhá generace přišla o pět let později a třetí měla světovou premiéru v Paříži 2008.

Legendy 2014 - motoristická slavnost
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar