Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Tomáš Vrátný šestý v Rallye du Maroc

Pro Vrátného byla účast na rallye OiLibya du Maroc 2015 finální fází přípravy na Rallye Dakar 2015. Zkušený pilot, který se připravuje již na své páté vystoupení na nejnáročnější rallye světa, testoval společně s navigátorem Jaroslavem Miškolcim a palubním mechanikem Jaromírem Martincem řadu inovací na závodním speciálu Tatra Jamal.

Autokrosové Setkání mistrů v Humpolci

Už tradičním zakončením autokrosové sezóny je Setkání mistrů v Humpolci. Nejinak tomu je letos a diváci budou mít možnost naposledy vidět své favority v akci před dlouhou zimní pauzou právě v RENOMIA Areně. Vedle závodů samotných připravují pořadatelé bohatý doprovodný program a po skončení závodu též Společenský večer.

Autokrosové tituly pro Vaculíka,Nikodéma, Svobodu...

Poslední závod Mezinárodního mistrovství České republiky se jel o víkendu v Sedlčanské kotlině za pěkného slunného, ale chladného počasí. Bohužel opět se projevil vleklý problém domácích závodů, kterým je malý počet startujících prakticky ve všech divizích.

Autokrosové finále v Sedlčanské kotlině

Závěrečný závod Mistrovství České republiky se uskuteční v sobotu a v neděli v Sedlčanské kotlině, a protože ve většině divizí není ještě o titulech rozhodnuté, tak lze očekávat pěkné souboje, byť divize nejsou příliš početně obsazeny.

Mostecké klání uzavře pátý ročník Carboniacupu

V neděli se na Mosteckém autodromu uskuteční letos již potřetí a naposledy Carboniacup pod názvem Bestcars4You Racing Day. Tím uzavře sezónu sériových, či závodních automobilů. Do Mostu se zatím přihlásilo 95 aut ve čtyřech kategoriích, jen formulových vozů skupiny D se přihlásilo dvacet.

Tomáš Vrátný testuje při Rallye Maroko

Právě v těchto dnech podniká Bonver Dakar Project finální test před Rallye Dakar 2016. Připravenost šéfa týmu Tomáše Vrátného a jeho posádky prověřuje rallye OiLibya du Maroc, která končí 9. října 2015 v Maroku. Po první etapě byl sedmý.

Rallye Korsika - Lappi druhý v WRC2

Tovární posádka Esapekka Lappi a Janne Ferm (FIN/FIN) svým druhým místem na Rally Korsika pokračovala v úspěšné sérii značky ŠKODA v Mistrovství světa v automobilových soutěžích FIA (WRC 2). Nová ŠKODA Fabia R5 tedy při každém ze svých šesti letošních startů v mistrovství světa dojela až na stupně vítězů.

Rallye Klatovy - první Trněný, skvělý Cvrček

Po zajímavém průběhu zvítězila v jednodenní Rally Klatovy 2015 posádka Karel Trněný – Václav Pritzl s vozem Škoda Fabia WRC. Do cíle dojely víc jak dvě třetiny startujících posádek, soutěž se obešla bez zranění a dokonce i bez havárií.

Finále EDDA Cupu na Živohošti

Nastávající víkend je opět bohatý na motoristické události včetně veteránských. V Klatovech se jede poslední mistrovská rallye, na okruhu v Sosnové oblíbené Podzimní Sosnění, v hlavním městě zakončí sezonu Pražská Noblesa a na Staré Živohošti se sejdou vrchaři.

ME v autokrosu - Stubbe, Feuiilade, Výborný, Vaněk

V italské Maggioře skončilo o víkendu Mistrovství Evropy v autokrose, které se letos jelo podle nových pravidel. Jezdci sbírali body jak po rozjížďkách, tak i ve finále. Podívejme se tedy, jak šampionát dopadl.

Ford GT vyjede poprvé v dubnu v Silverstone

Nový závodní Ford GT – odhalený v červnu v Le Mans – se v evropské premiéře představí během dubna 2016 na britské trati Silverstone. Na start zahajovacího podniku MS ve vytrvalostních závodech se postaví dva vozy GT, které budou bojovat o cenu Royal Automobile Club Tourist Trophy ve třídě GT-Endurance Pro.

Bonver Dakar Project Team na slovenské Sahaře

Mezi týmy, které se pilně připravují na Rally Dakar je pochopitelně i Bonver Dakar Project, který o uplynulém víkendu představil svoji závodní techniku, včetně servisního zázemí ne slovenské Sahaře.

Peugeot 2008 DKR vítězí v China Silk Rally

Na Stéphana Peterhansela a Cyrila Deprese čekaly na čínské Hedvábné stezce všechny možné nástrahy, které tento atypický závod dokáže připravit. Po absolvování 5442 kilometrů se posádkám týmu Peugeot Total s vozy Peugeot 2008 DKR podařilo obsadit první dvě místa.

Karel Patočka zlatý na Ecce Homo

Možnost svést se závodním vozem na trati Ecce Homo dvakrát v jednom roce není zcela běžnou záležitostí. Naposledy se tak stalo v sezoně 2005 při stém výročí Ecce Homo. V letošním roce se tato možnost nabídla opět díky oslavě 110. jubilea šternberského Ecce Homo.

Edda Cup do vrchu na Kozákově

V sobotu 19. září se na Kozákově uskuteční další závod ze seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. V srdci Českého ráje se sejdou závodníci na předposledním letošním závodě, a tak vrcholící boj o tituly ve všech třídách, slibuje napínavé sportovní zápolení.

MOGUL driving cup je připraven na ročník 2016

MOGUL driving cup je série závodů pro milovníky rychlé jízdy, který se odehrává v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové u České Lípy. Zdejší trať nabízí nepřeberné množství variant tratě, kterou zdejší pořadatelé dokáží využít k vytvoření okruhových rychlostních zkoušek.

Bonver tým zvažuje účast na Dakaru

Jihoamerický stát Peru se vzdal spolupořádání Rallye Dakar 2016. Nejnáročnější rallye světa, na kterou se připravuje i největší český tým Bonver Dakar Project, se tak zřejmě uskuteční pouze na území Bolívie a Argentiny.

EDDA Cup do vrchu pokračuje v Bečově

První zářijový víkend proběhne na trati Bečov nad Teplou- Krásno další závod seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Jeho účastníci už šestým rokem zavítají do malebného městečka v údolí řeky Teplé, známé hradem a zámkem s významnou památkou relikviářem svatého Maura.

Martin Macík vyhrál Baja Poland

Tým KM Racing splnil slib. Ze závodu Baja Poland si posádka Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva veze zlato. Lukáš Kvapil na motocyklu v závěru závodu dohnal pád z první etapy a skončil celkově šestý

Vítězná Buggyra rozzářila autodrom Most

Závody FIA Truck Racing Championship přivítal, jako každoročně autodrom Most po letní pauze po Nürnburgringu, v čele s novým vedením autodromu, kterého práce byla vidět téměř na každém kroku.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar