Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Kdo startuje na Jarním Setkání mistrů a Dakar show

Příjemné jarní počasí se sluníčkem a teplotami kolem 10 stupňů Celsia zatím slibují meteorologové na neděli 29. března do Sosnové, kde se uskuteční historicky I. Global Assistance Jarní Setkání mistrů volantu.

Jarní Setkání mistrů - časový rozvrh

Do Jarní Setkaného mistrů volantu v Sosnové u České Lípy v neděli 29. března zbývá už jen několik dní, a tak je čas si představit časový harmonogram.

Jarní Setkání mistrů - Opel proti Buggyra

Global Assistance Jarní Setkání mistrů volantu v Sosnové u České Lípy v neděli 29. března bude dějištěm ojedinělého souboje zcela odlišných vozů s nesrovnatelným výkonem. Na trati se utkají jeden z nejmenších a nejslabších soutěžních automobilů Opel Adam cup s okruhovým speciálem Buggyra Big Boy.

Škoda Fabia R5 - zákazníci už netrpělivě čekají

Zákaznický program ŠKODA Motorsport bude po úspěších s vozem Fabia Super 2000 pokračovat i s novým speciálem Fabia R 5. Zájem o nový soutěžní vůz je ve světě již nyní obrovský. Existuje dlouhá čekací listina na špičkový vůz Fabia R 5 s pohonem všech kol a novým turbomotorem.

Offroad Maraton 2015 startuje ve Šternberku

První závod šestnáctého ročníku OffROAD Maratonu se jede v sobotu 28. března ve Šternberku na Olomoucku. Na závodníky terénních aut, motorek a čtyřkolek čeká oblíbená trať, která je poměrně rychlá a bez velkých záludností.

Vrchaři, soutěžáci i dakaristé na Setkání mistrů

Neděle 29. března v Sosnové u České Lípy nabídne divákům pořádnou dávku motoristického adrenalinu. Diváci se už těší na avizovanou Dakar show, při níž se ukáží téměř všichni z českých dakarských týmů.

Rallye Vltava a Rallye Šumava - problémy s tratí

Jubilejní 50. Rallye Šumava Klatovy i sesterská 24. Historic Vltava Rallye se budou konat ve dnech 23.-25. dubna 2015. Veškeré informace o soutěžích se postupně budou objevovat také na klubových stránkách www.pamk.cz a na stránkách vyhrazených těmto soutěžím.

Rally Mexiko - Ogier letos potřetí první

pro dvojnásobného mistra světa: Posádka Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) slavila po vynikajícím výkonu vítězství v Rallye Mexiko. Jejich triumf v třetím podniku letošního mistrovství světa v rallye (WRC) znamenal třetí vítězství v sezoně a zároveň i třetí vítězství v řadě v Mexiku.

Prokop s Tománkem šestí v Mexiku

Ani posádce Martin Prokop a Jan Tománek se nevyhnuly všemožné potíže při Rally Mexiko, nicméně večer po dvou náročných pátečních sekcích mohla být spokojena se sedmým místem a s odstupem necelé jedné vteřiny na kilometr od Ogiera.

Otázky pro Tomáše Vrátného o Bonver Teamu

V jakém složení pojede tým Bonver Dakar Project na Rallye Dakar 2016, jakých soutěží se ještě zúčastní či z jakého důvodu se členové největšího a nejpočetnějšího českého týmu objevili na nedávno skončeném dakarském ročníku v maskách opic?

Jan Kopecký je nadšen z Fabie R 5

Nový vůz ŠKODA Fabia R 5 nadchl i zkušeného jezdce rally Jana Kopeckého (CZ), pro kterého je vývoj nového speciálu další výzvou. O tom, kdy jej poprvé spatří fanoušci rallye se zatím mlčí.

Autokrosař Jaroslav Hošek slaví jubileum

Tento týden, přesně 17. února oslavil sedmdesáté narozeniny pan Jaroslav Hošek, legenda a nestor českého i evropského autokrosu. Je obdivuhodné, s jakou chutí nastupuje v tomto věku „věčně mladý“ Jaroslav Hošek do každého závodu. Naštěstí, pro autokros, ještě končit nehodlá.

Jarní Setkání mistrů volantu - Dakar show

Divákům i pořadatelům Setkání mistrů bylo každoročně líto, že není možné představit více špičkových automobilových závodníků, kteří by si to zasloužili, a proto letos poprvé zažijeme Jarní Setkání mistrů volantu v neděli 29. března, kde dostanou prostor nejen závodníci, které známe z tradičního Setkání mistrů.

Rallye Švédsko - drama až do konce

Sébastien Ogier a Julien Ingrassia vyhráli Rallye Švédsko po souboji, který trval až do posledních metrů. Francouzská dvojice ve službách Volkswagenu se v nejtěsnějším trojboji v historii mistrovství světa v rallye prosadila proti posádkám Neuvilemu (Hyundai) a Mikkelsenovi (Volkswagen).

ŠKODA Fabia R 5 - homologace do poloviny roku

Vývoj očekávaného nového soutěžního speciálu značky ŠKODA probíhá podle plánu. Fabia R 5 prošla v uplynulých týdnech rozsáhlým testováním za nejrůznějších traťových a povětrnostních podmínek. Testů se zúčastnili Jan Kopecký a Esapekka Lappi.

Václav Fejfar „zbrojí“ na sezónu 2015

V plném proudu jsou přípravy techniky týmu Václava Fejfara na letošní sezónu. Před českým autokrosovým reprezentantem stojí nová výzva – sesadit z evropského trůnu Tamáse Káraie, který obhájil po vítězství v roce 2013 titul i vloni. V Lužanech dělají mechanici a spolupracovníci vše pro to, aby se to podařilo.

Tým Bonver Dakar Project pracuje na nové Tatře

Přestože Rallye Dakar 2015 skončila teprve před několika týdny, tým Bonver Dakar Project už zahajuje přípravu na nadcházející ročník nejnáročnější rallye světa a pracuje na čtvrtém dakarském speciálu Tatra.

Lexus RC F v roli safety caru

Výkonné kupé Lexus RC F se v roce 2015 představí divákům jako oficiální „Safety Car“ závodního seriálu V8 Supercars. Uvedený počin je výsledkem nové partnerské spolupráce mezi japonským výrobcem luxusních vozů a promotérem australského závodního seriálu V8 Supercars.

Porsche 919 Hybrid v Le Mans 2015

Po premiérovém vítězství v poslední závodě sezóny 2014 v Brazílii jsou cílem Porsche 919 Hybrid ve FIA World Endurance Championship (WEC) 2015 další umístění na stupních vítězů. Automobilka tyto plány oznámila na tiskové konferenci organizátora závodu 24h Le Mans.

Rally Liepaja - vítězství pro Craiga Breena

Craig Breen a Scott Martin s Peugeotem 208 T16 vyhráli Rally Liepaja, druhou soutěž evropského šampionátu a odčinili tak smůlu z Jänner Rally, v níž hned v úvodu havarovali. Jinak litevská rally jen potvrdila to, co jsme psali už po rakouské rally, že ME žádnou vysokou sportovní úroveň nemá.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar