Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Mundl Baumschlager se Škodou Fabia R5

Po novém voze ŠKODA Fabia R5 touží také zákazníci po celém světě. První vůz byl dodán Raimundu Baumschlagerovi. Dvanáctinásobný rakouský mistr v rally s ním poprvé pojede na Wechselland Rallye o tomto víkendu.

Autokros Humpolec - Kubíčkova jízda popírá fyzikální zákony

Autokrosový šampionát začal o víkendu tradičně v Humpolci za jarního i aprílového počasí. Na tři tisíce diváků vidělo zajímavé souboje 120 jezdců, včetně 16 zahraničních v devíti divizích. Na programu byly i karty (21) a „racer bugy“(26).

Rallye Šumava - Kopecký nejel, ale letěl

Největším tahákem jubilejního 50. ročníku Rallye Šumava byl určitě start Jana Kopeckého s novou Škoda Fabia R5, která měla v Klatovech svoji soutěžáckou premiéru. Na jeho skalp si brousili zuby Francouz Bryan Bouffier a Václav Pech.

Rallye Šumava - Pecha měl prostě pech

Se čtyřmi šumavskými vítězstvími figurují Václav Pech a Petr Uhel v čele historických tabulek a EuroOil – invelt team s MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo byl připraven o vítězství bojovat i v jubilejním ročníku Rallye Šumava naší nejstarší domácí soutěže.

Rallye Šumava - premiéra Pospíšilíkovi nevyšla

Junioři týmu Peugeot Sport Česká republika, Tomáš Pospíšilík a Lukáš Vyoral si při 50. Rallye Šumava odbyli premiéru se soutěžním vozem Peugeot 208 R2. Mladá posádka začala přesně podle pokynů a předpokladů a během celé soutěže zajížděla konzistentně časy mezi těmi nejlepšími ve skupině 6.

Rallye Šumava a Historic Vltava začíná dnes

Ročník 2015 klatovských soutěží bude pro diváky i závodníky v mnoha směrech velmi atraktivní. Jednak už je zřejmé, že se na 50. Rallye Šumava Klatovy i na 24. Historic Vltava Rallye sejde velmi pestré závodní pole, jednak budou rychlostní zkoušky více než v minulých letech soustředěny u centra dění.

Václav Pech zbrojí na Šumavu

Mezinárodní mistrovství ČR v rallye začíná již dnes jubilejním padesátým ročníkem Rallye Šumava. Na startu nebude chybět ani loňská mistrovská posádka Václav Pech jun. – Petr Uhel na voze MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo, pro které to bude dvacátá motoristická sezona.

Rallye Šumava - Pospíšilík s Peugeotem

Nejstarší automobilová soutěž v České republice, která za úctyhodné půlstoletí své historie hostila řadu známých a slavných automobilových závodníků z domova i ze světa, se stane premiérou pro Tomáše Pospíšilíka a Lukáše Vyorala.

Rallye Šumava s premiérou Škody Fabia R5

V pátek odpoledne vystartuje z klatovského náměstí první posádka Historic Rallye Vltava, o půldruhé hodiny později pak Rallye Šumava a na závěr ještě Legendy. Začíná se tradičně na okruhu, ale poprvé při Šumavě v obráceném směru.

O víkendu se bude závodit na Ještěd

O víkendu 25. a 26. dubna se uskuteční v Liberci závody automobilů do vrchu. Druhým podnikem, který se jede jako Svijany Prix Ještěd 2015, zde bude pokračovat EDDA cup druhým závodem, poprvé letos na přírodní trati.

Autokrosová sezona začíná o víkendu v Humpolci

Dlouhá zimní přestávka skončila a už o tomto víkendu se rozburácejí motory autokrosových speciálů při prvním mistrovském závodě v RENOMIA Areně v Humpolci. Závod je zároveň součástí Zóny Střední Evrop, a tak se na startu objeví i zahraniční jezdci.

Josef Peták vítězem Opel ADAM Cupu

Zkušený pilot Josef Peták s Alenou Benešovou potvrdili na Valašské rally roli favoritů a vyhráli první závod nově vypsaného poháru XTG Opel ADAM Cup 2015!

Jan Černý pojede za Krestův tým

Dlouho dobu nebylo jasné, s jakým vozem bude letos závodit Jan Černý. Dlouho se spekulovalo o Peugeot 208 R5, ale na něj především chyběly finance. Nakonec se po třech letech vrací za volant Škody Fabia S2000, s níž už odjel v minulosti několik rallye.

Škoda Fabia R5 na startu Rallye Šumava i v MS

Kapitola Škody Fabia 2000 končí a začíná nová éra Škody Fabia R5, která byla včera oficiálně prezentována zahraničních novinářům v areálu v Bělé pod Bezdězem. Poprvé ji budou moci spatřit diváci už za týden při Rallye Šumava s Janem Kopeckým za volantem.

Baja Drawsko - Martin Macík všem ujel

Kamion týmu KM Racing s Martinem Macíkem jr. za volantem si připsal při prvním letošním startu, kterým byla Baja Drawsko Pomorskie na severu Polska, první letošní vítězství a mezi osobními auty dojel třetí.

Baja Drawsko - Vrátný utopil Tatru v bažině

Tým Bonver Dakar Project zahájil přípravu na Rallye Dakar 2016 účastí na polské Baja Drawsko. Tomáš Vrátný chtěl testovat i bojovat o vítězství, což potvrdil nejrychlejším časem ve druhém měřeném úseku. Kvůli zapadnutí v bažině a složitému vytahování skončil druhý. Jeho kazašský týmový kolega Artur Ardavičus byl čtvrtý.

Tomáš Pospíšilík spojil síly s Peugeotem

Úspěšný juniorský závodník autokrosových tratí Tomáš Pospíšilík dal v loňské sezoně před autokrosem přednost rallye. V autokrosu závodil od jedenácti let a na svém kontě má i dva mistrovské tituly. Nyní se objeví za volantem Peugeotu 208 R2.

Bonvet Team jede závodit i testovat do Polska

Tým Bonver Dakar Project pokračuje v dakarské přípravě, v rámci které se představí na Baja Drawsko. Účast bude pro tým Tomáše Vrátného první ostrou zkouškou po návratu z nenáročnějšího závodu světa. Kromě závodícího šéfa se rallye zúčastní i jeho kazašský týmový kolega Artur Ardavičus.

ŠKODA Fabia R5 získala homologaci pro rallye

Světová automobilová federace FIA jako nejvyšší autorita motoristického sportu dala zelenou novému vozu ŠKODA Fabia R 5. Nový rallyeový speciál může po homologaci pokračovat v úspěšné 114leté historii motoristického sportu této značky na tratích po celém světě.

Kartingová akademie v Sosnové

V sobotu 18. 4. 2015 se na autodromu Sosnová u České Lípy uskuteční od 9 do 15 hodin kartingová akademie pro děti od 6 do 10 let. A to naprosto ZDARMA. Přihlášky a dotazy zasílejte na akademie.karting@autoklub.cz a

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar