Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Kozákov přivítá Edda cup do vrchu

Na Kozákov se chodí jednak kvůli krásným výhledům, jednak na drahokamy, ale teď v sobotu 6. září sem můžete zavítat na závod automobilů do vrchu, který zahájí poslední třetinu seriálu Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu – Edda cupu.

Barum Czech Rally vyhráli Pech s Uhlem

Už dlouho se u nás nesešla tak kvalitní konkurence, jako při letošním 44.ročníku Barum Czech Rally. Pohled do startovní listiny sliboval dramatický závod. Bohužel trval jen do čtvrté zkoušky, pak se mistrovství Evropy změnilo na mistrovství ČR.

V Dolním Bousově se pojede poslední mistrovský autocross

V sobotu 30. a v neděli 31. srpna se v Dolním Bousově uskuteční závěrečný finálový závod mistrovství České republiky v autocrossu. Přihlášeno je ve v3ech divizích, včetně dětských racer bugy na osm desítek jezdců.

Jan Černý před Barum Czech Rally

Barum Czech Rally je nejvýznamnější automobilovou soutěží rallye v ČR a bezpochyby se dá hovořit o vrcholu rallyové sezony v ČR. Punc výjimečnosti dodává Barum Rally zejména zařazení do ERC - Mistrovství Evropy.

ŠKODA se těší na Barum Czech Rally

Jezdci vozů ŠKODA nastupují na start na vedoucích pozicích šampionátu, oba vozy Fabia Super 2000 pojedou v RS retro-designu a ve ŠKODA Motorsport parku se návštěvníci rozhodně nudit nebudou: ŠKODA se těší na své domácí vystoupení při Barum Czech Rally Zlín.

Hyundai poprvé vyhrál rallye WRC

Tým Hyundai Shell World Rally dosáhl skvělého výsledku v rámci své teprve deváté účasti v seriálu FIA World Rally Championship (WRC), když jeho dva jezdci Thierry Neuville a Dani Sordo dojeli v německé rally na prvním resp. druhém místě.

Barum Czech Rally - regulace diváků a vstupné na RZ

Podobně jako řada světových motoristických podniků přistupují organizátoři soutěže k výběru vstupu na rychlostních zkouškách a dalších místech. Tato finanční částka ze vstupného tvoří důležitou položku v rozpočtu zlínské rally.

Driving Day & PlechCup v Sosnové

Autodrom Sosnová v sobotu 30.srpna přivítá nadšené řidiče. Proběhne tu Driving Day – den volných okruhových jízd, spojených s koučinkem a závody levných vozů PlechCup 2014. Akce nabídne začínajícím i pokročilým řidičům možnost pobavit se a u toho vypilovat své řidičské schopnosti.

Mark Higgins se vrací do Zlína po jedenácti letech

Trojnásobný britský šampion Mark Higgins po jedenácti letech opět odstartuje na Barum Czech Rally Zlín. I tentokrát pojede s japonským Subaru Impreza WRX STi spadajícím do kategorie produkčních vozů.

Hvězdy Barum Rally - Tanak, Breen, Lappi, Magalhaes

Letošní „startovka" rally zařazené do FIA Mistrovství Evropy v rally a Mezinárodního mistrovství ČR 2014 je nabita řadou zvučných jmen a to nejen kvantitou, ale především kvalitou čela startovního pole. Na letošní barumku se přihlásil úctyhodný počet celkem 121 posádek z 25 států.

Ak Přerov - Jakub Kubíček vyhrál Evropu

V pořadí sedmým závodem pokračovalo Mistrovství Evropy v autokrosu v Přerovské rokli, a do konce seriálu tak zbývají už pouze dva podniky v Maďarsku a Francii. Po šestém letošním vítězství má titul jistý v Touring Autocross maďarský jezdec Tamasz Karai se Škodou Fabia.

Toyota testuje auto pro rallye

Speciál GT86 CS-R3 se veřejnosti poprvé představí v rámci závodu ADAC Rally Deutschland, v devátém závodu seriálu FIA Mistrovství světa v automobilových soutěžích.TMG se rozhodla vrátit ke svým kořenům rallye s autem, které má pohon zadní nápravy, aby tak potěšila jak řidiče, tak i fanoušky.

Evropský autocross v Údolí mamutů

Po Nové Pace zavítají nejlepší evropští autokrosaři již podruhé do České republiky, tentokrát do Údolí mamutů v Přerově. Ve čtyřech divizích je přihlášeno pětaosmdesát jezdců, včetně kompletní domácí špičky. Závod se jede o tomto víkendu, tedy 16. a 17.srpna.

Ohlédnutí za Edda cupem ve Vrchlabí

Lukáš Kubíček

Edda cup zavítal do Vrchlabí k dalšímu úspěšnému závodnímu víkendu. Jezdce čekala známá trať, která je od začátku Edda cupu jeho neodmyslitelnou součástí. I přesto, že se jedná o trať, která nemilosrdně trestá každou chybu, zájem o start v závodě byl veliký.

AK Sedlčany - Kubíčkova vítězná jízda

Předposlední podnik domácího šampionátu v autocrossu se uskutečnil o víkendu v Sedlčanské kotlině. Tradičně bohužel chyběla většina reprezentantů, třeba v divizi cestovních automobilů nepřijel ani jeden a ani v dalších divizích to nebylo dvakrát slavné.

Jan Černý bere Pačejov jako přípravu před barumkou

Posádka Peugeot Černý Racing týmu chce nadcházející Rally Pačejov využít jako test před Barum Rally. Pro Jana Černého je jasnou prioritou Mistrovství Evropy v rally ERC, kde boduje v juniorském šampionátu JERC, a i přes dvě zaváhání v posledních soutěžích má stále velmi dobrou pozici v tomto seriálu.

Vrchařský Edda cup zve do Vrchlabí

Ve dnech 9. a 10. srpna se na tradiční trati z Vrchlabí na Benecko uskuteční další dvojzávod automobilů do vrchu ze seriálu Edda cup.K závodu se zatím přihlásilo přes devadesát závodníků, do uzávěrky startovní listiny zbývá ještě pár dnů, tak je docela možné, že se na start postaví stovka jezdců.

Martin Kočí vyhrál juniory ve Finsku

Stylem start - cíl si vítězství na Rally Finsko zajistil Slovák Martin Kočí a připsal si první titul ve FIA Junior WRC. Francouz Quentin Giordano a Australanka Molly Taylorová doplnili stupně na pódiu nejrychlejší rally sezony.

V Estonské Rally se jezdilo až 230 km/h

Piloti vozů ŠKODA Fabia Super 2000 nasbírali ve „vysokorychlostní“ rally v Estonsku důležité body do šampionátu, když Esapekka Lappi/Janne Ferm navýšili pátým místem vedení v celkovém hodnocení ERC.

Pech s Uhlem o nedokončené Rally Bohemia

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem ukazovali na Rally Bohemia, že jsou vedoucí posádkou Mezinárodního mistrovství ČR oprávněně. Jejich MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo se po druhé rychlostní zkoušce dostalo do čela a v následujících náskok na nejbližší pronásledovatele ještě postupně navyšovalo.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar