Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Peugeot se vrací na Dakar se Sainzem

Týmy Peugeot Sport, Red Bull a Total opět spojily své síly, aby se společně pokusily vyhrát již příští Rallye Dakar. Po 25 letech se Peugeot objeví na startu Rally Dakar, za volantem usedne Carlos Sainz, dvojnásobný vítěz a Cyril Despres, pětinásobný vítěz této rallye.

WTCC - Citroëny ovládly Marakeš

Citroën Racing má za sebou historický den na okruhu Moulay El Hassan v Marrákeši. V jeho vůbec prvním startu v závodech FIA WTCC si tým připsal 1., 2. a 3. místo v pořadí José - María López, Sébastien Loeb a Yvan Muller. V druhé jízdě vyhrál Loeb před Lópezem.

Rally of Whangarei (NZ) - double pro Škodu Fabia S2000

Skvělý výsledek se na úvod Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) podařil týmu ŠKODA MRF, startující s tovární podporou. Obhájci titulu Gaurav Gill/Glenn Macneall (IND/NZ) zvítězili na Novém Zélandu s náskokem 11,9 sekundy před mistry Evropy Janem Kopeckým a Pavlem Dreslerem.

Kolomý, Loprais a Valtr v jednom týmu

Konec dosavadní dakarské nadvlády stáje značky Kamaz a porážka Holanďana DeRoye (Iveco)? Proč ne! Právě tento smělý cíl si před sebe postavil nově vzniklý tým Loprais Buggyra Dakar Forces tří špičkových jezdců – Martina Kolomého, Aleše Lopraise a Jaroslava Valtra.

Petr Fulín pojede závody WTCC v Marrákeši

Petr Fulín se zúčastní úvodního podniku FIA WTCC v Marakeši. Pro úřadujícího šampiona Evropského poháru cestovních vozů tak sezona začíná o týden dřív. Bude startovat v kategorii TC2T v barvách španělského týmu Campos Racing s vozem Seat Leon.

Citroën před prvním závodem WTCC

Do Mistrovství světa cestovních automobilů vstupuje poprvé Citroën, jenž se s třemi vozy představí hned v prvním závodě v Marakeši. A během pěti týdnů absolvuje hned čtyři závody, včetně Slovakiaringu ve dnech 10. a 11.května.

Kolomý, Loprais a Valtr v jednom týmu

Konec dosavadní dakarské nadvlády stáje značky Kamaz a porážka Holanďana DeRoye (Iveco)? Proč ne! Právě tento smělý cíl si před sebe postavil nově vzniklý tým Loprais Buggyra Dakar Forces tří špičkových jezdců – Martina Kolomého, Aleše Lopraise a Jaroslava Valtra.

Rallye Portugalsko - Koči třetí v juniorech

Martin Koči se spolujezdcem Lukášem Kostkou poprvé v kariéře vstoupili na pódium Juniorských mistrovství světa v rally. Soutěžní automobil Citroën DS3 R3T dovedli do cíle závodů mistrovství světa Rally de Portugal na třetím místě hodnocení juniorského šampionátu.

Rallye Portugalsko - Černý třetí v juniorech

Jan Černý s Pavlem Kohoutem se na poslední chvíli přihlásili do letošního mistrovství světa rally juniorů (JWRC), které absolvují s Citroënem DS3 R3T. Zatímco juniorské ME mají v plánu s Peugeotem 208 R2.

Juniorské MS začíná v Portugalsku s Černým

Rally Portugalsko je startem do sezony pro šampionát FIA Junior WRC, pro který je Citroën Racing exkluzivním dodavatelem. Čtrnáct mladých pilotů pojede s vozy Citroën DS3 R3 v rámci FIA WRC3. Juniorský mistr pak vyhraje účast v programu WRC2 2015 na voze Citroën DS3 R5.

Rally Akropolis - vítězná premiéra Peugeotu 208 T16

Velmi očekávaný mezinárodní debut vozu Peugeot 208 T16 přinesl první vítězství. Pilot Rally Academy Craig Breen zvítězil v Rallye Akropolis, započítávané pouze do Mistrovství Evropy. Kdysi věhlasná a velice náročná světová rallye tak ztratila hodně ze své pověsti.

Peugeot se vrací na dakarské tratě

Už delší dobu se spekulovalo, jestli se Peugeot jednou nevrátí na Rally Dakar, kterého se naposledy zúčastnil před čtvrt století. A je to tady. Po 25leté přestávce se Peugeot v roce 2015 opět objeví na startu Rally Dakar, za volantem usedne Carlos Sainz a Cyril Despres.

Motorsport EXPO 2014 dnes a zítra v Praze

Dnes a ještě zítra, to znamená ve středu 26. března probíhá v prostorách Kongresového centra v Praze pátý ročník specializované výstavy Motorsport EXPO, která je určena především pro prezentaci dodavatelů a vývojářů technologií pro motoristický sport. Ale k vidění je i několik závodních speciálů.

ČM v závodech do vrchu začne v Mostě

Sedmá sezona Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu – Edda cup začne v sobotu 29. března na mosteckém autodromu. Již tradičně probíhá první závod na autodromu, který bezpečnostními parametry dovoluje bez většího rizika rychle osvěžit závodnické instinkty po zimní přestávce.

Jan Černý pojede juniorské MS

Těsně po uzávěrce přihlášek, kde se původně v seznamu přihlášených objevilo jedenáct posádek, se mezi přihlášenými do JWRC objevuje česká posádka Jan Černý – Pavel Kohout – průběžně vedoucí posádka juniorského mistrovství Evropy v rally.

OffROAD Maraton odstartuje ve Šternberku

První závod patnáctého ročníku OffROAD Maratonu se jede v sobotu 29. března ve Šternberku na Olomoucku. Na závodníky terénních aut, motorek a čtyřkolek čeká oblíbená trať, která je poměrně rychlá a bez velkých záludností.

Rallye Šumava a Vltava v květnu

Od prvního ročníku Rallye Šumava uplyne letos právě půlstoletí a přestože se letos rychlá kola na jihozápadě roztočí až v květnu, už teď se jsou důkladně připravovány jak „Šumava“, tak Historic Vltava Rallye.

Mitsubishi Outlander PHEV startuje v rallye

Zatímco v Japonsku probíhaly přípravy na zahájení výroby modelu Outlander PHEV ve specifikaci pro evropské trhy, tak Mitsubishi Motors Corporation (MMC) se rozhodla podrobit Outlander PHEV v asijské rallye.

První Citroën DS3 R5 bude českého původu

Český tým Gekon Racing byl jako jediný vybrán pro odborné technické školení přímo v zázemí Citroën Racing ve Versailles. Díky nadstandardním vztahům obou společností bude mít po tři týdny český tým mechaniků k dispozici odborné vedení profesionálů pro stavbu Citroënu DS3 R5.

Projekt CWT CZ pro dámské posádky pokračuje

Unikátní projekt „Czech Women Talent CZ“, který měl za cíl přivést do rallysportu větší počet zástupkyň něžného pohlaví, bude pokračovat v rámci Mediasport MMČR. Ve dvoudenních soutěžích se objeví úspěšná finalistka loňského výběrového kola Barbora Holická, která osedlá vůz Citroën DS3 R1B.

Legendy 2014 - motoristická slavnost
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar