Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Martin Macík vyhrál Baja Poland

Tým KM Racing splnil slib. Ze závodu Baja Poland si posádka Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva veze zlato. Lukáš Kvapil na motocyklu v závěru závodu dohnal pád z první etapy a skončil celkově šestý

Vítězná Buggyra rozzářila autodrom Most

Závody FIA Truck Racing Championship přivítal, jako každoročně autodrom Most po letní pauze po Nürnburgringu, v čele s novým vedením autodromu, kterého práce byla vidět téměř na každém kroku.

Pech na barumce držel krok s továrním týmem

Jako obhájci loňského vítězství přijížděli do Zlína Václav Pech s Petrem Uhlem, aby vyrazili do bojů se smečkou dravců s osvědčeným, ale již 5 let starým MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo a vstup do soutěže se jim povedl na výbornou.

V Barum rallye kralovali Kopecký s Dreslerem

Letošní 45. ročník Barum rallye měl od startu až do cíle jednoznačný průběh a ve výsledkové listině se pořadí příliš neměnilo. Úvodní večerní zkoušku vyhrál sice Václav Pech s MINI Cooper, ale od sobotního rána už udával tón Jan Kopecký se Škodou Fabia R5.

Rozpačitý autokros v Dolním Bousově

Předposlední závod domácího šampionátu v autokrosu trval v neděli od půl deváté ráno až skoro do šesti hodin večer, přičemž v hlavních divizích bylo závodníků jako šafránu. Jestli to takhle půjde dál a někdo se nezamyslí nad budoucností našeho autokrosu, potom tato disciplína dopadne stejně jako před časem rallykros.

Martin Macík na HunGarian Baja a před Baja Poland

Po bronzu z Baja Aragon zabodoval Martin Macík ml. také v Maďarsku, odkud si po napínavém souboji přiváží stříbrný pohár. Jde o cennou trofej, závod HunGarian Baja spadá pod závody Světového poháru FIA a FIM.

Evropské trucky startují v Mostě

FIA Truck Racing Championship se o víkendu opět podívá za brány autodromu v Mostě, a tak jako v minulých letech očekáváme značnou diváckou podporu domácím závodníkům, včele s Lackem, Vršeckým a Vojtíškem.

Václav Pech obhajuje vítězství na Barum Rally

Barum Czech Rally Zlín je považovaná za vrchol v sezoně automobilových soutěží v ČR a současně se jedná o soutěž Mistrovství Evropy. V domácím šampionátu je bodový zisk z Barum Rally násoben koeficientem 1,5 a uspět zde je tedy nesmírně důležité.

Tomáš Pospíšilík před Barum Rally

Posádka týmu Peugeot Sport Česká republika, kterou tvoří junioři Tomáš Pospíšilík a Lukáš Vyoral, se zapojí do bojů na Barum Czech Rally Zlín. Populární „barumka“ je jednak soutěží Mistrovství České republiky a současně i evropského mistrovství v rallye pod názvem ERC.

Evropský autokros v Přerově - buggy létaly vzduchem

Do konce evropského šampionátu v autokrosu zbývají už jen dva závody a boje v jednotlivých divizích vrcholí. Zatím nikdo nemá nic jistého. Poslední závod v Přerově o uplynulém víkendu nabídl opět neskutečnou podívanou.

Barum Czech Rally Zlín přihlášeno 143 posádek z 26 států

Seznam přihlášených posádek na 45. ročník Barum Czech Rally Zlín čítá 143 posádek z 26 států, a to nejen z Evropy, ale i z Japonska nebo Tajvanu. K hlavním favoritům se řadí trojnásobný vítěz barumky Jan Kopecký, který po loňském zisku Asijsko-pacifického titulu míří se Škodou Fabia R5 za třetím českým titulem.

Autokrosová evropská elita míří do Přerově

O víkendu se v Přerově uskuteční v pořadí už šestý závod evropského šampionátu v autokrosu. Vzhledem k tomu, že ani v jedné divizi nemá nikdo nic jistého, tak můžeme očekávat velice zajímavé závody, který by si neměl nechat ujít žádný příznivec této disciplíny

Martin Macík z HunGarian Baja veze stříbro

Posádka týmu KM Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek, Michal Mrkva v kamionu Liaz vybojoval stříbro na HunGarian Baja. Motocyklista Lukáš Kvapil přivezl domů zlato! V kamionech zvítězil Martin Kolomý, v osobních autech All-Attiyah.

Evropský autokros v Nyiradu

Týden před závodem v Přerově se o tomto víkendu uskutečnilo další dějství evropského autokrosu v maďarském Nyiradu. Ačkoliv se závod vyvíjel pro řadu našich jezdců nadějně, tak nakonec se na stupně vítězů dostali jen Kubíček, Samohýl, Neumann a Vaněk.

Tomáš Kostka před Barum rallye

Vedle soutěžáckých hvězd Jana Kopeckého a Václava Pecha patří k nejúspěšnějším českým jezdcům v posledních letech na Barum Czech Rally Zlín Tomáš Kostka.

Historie se opakuje, aneb prototypy opět v Mostě

Již dvacet let brázdí Sports Car Challenge evropské autodromy pod křídly Waltera a Emanuella Pedrazzových, tedy promotéra této dnes již ryze prototypové podívané a jeho syna, který občas usedne do dílny a občas ho spatříme za volantem těchto úžasně rychlých strojů.

Závody do vrchu Edda Cup na Benecku

Pořadatelé a jezdci Edda cupu zvou všechny příznivce závodních automobilů do Vrchlabí, kde se o víkendu uskuteční další, letos již sedmý závod populární nezávislé série závodů automobilů do vrchu Edda cup. Známá trať z Vrchlabí na Křížovky je dlouhá 3 800 metrů s převýšením 204 metrů.

Rallye Finsko - Lappi a Škoda vítězí v kategorii WRC2

Nový historický milník pro nový vůz ŠKODA Fabia R5: Esapekka Lappi se díky domácímu vítězství na Finské rally poprvé dostal do vedení v mistrovství světa FIA v rally (WRC 2). Po suverénním vystoupení triumfoval před druhým továrním jezdcem Pontusem Tidemandem.

Opel Astra pro okruhový šampionát TCR

Na zářijovém autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem bude mít světovou premiéru okruhový speciál Astra TCR. Automobil, vyvinutý sportovní divizí značky Opel, konstrukčně vychází z Astry nové generace a odpovídá předpisům TCR.

Martin Macík na Baja Aragon třetí

Po cestě do dějiště Baja Aragon potkala posádku týmu KM Racing nepříjemnost v podobě vykradeného multivanu. Posádku to však nerozhodilo a v soutěži, která byla dalším krokem k Rallye Dakar 2016, vybojovala třetí místo. Skvělý výsledek navíc získali v solidní konkurenci a v situaci, kdy jim zrovna nepřálo štěstí.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar