Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

AK Nová Paka - Formánek, Nikodém, Fejfar

Mezinárodní autokrosový šampionát má za sebou už tři závody, a protože je celkem sedm podniků, tak můžeme říct, že je těsně před svojí polovinou. Třetí závod se odehrál ve Štikovské rokli v Nové Pace na upravené trati jako generálka na červencové Mistrovství Evropy.

Rallye Č.Krumlov a Pospíšilíkův kotrmelec

Při Rallye Český Krumlov se téměř do puntíku vyplnila předpověď počasí, která slibovala nestálé podmínky na trati. Už při seznamovacích jízdách bylo jasné, že na trati bude velké množství bláta, a to se jen potvrdilo.

Rallye Český Krumlov - Pechova chybička rozhodla

Na jedné straně Jan Kopecký s tovární Škodou Fabia R5, ještě vonící novotou, a na druhé Václav Pech s Mini Cooperem S2000, který je oproti škodovce už babičkou, neboť závodí třetí sezonu. A tahle dvojice „udělala“ Rallye Český Krumlov a postarala se divákům o pěkný zážitek až do konce.

Rallye Český Krumlov - Kopecký nebo Pech?

Mistrovství České republiky pokračuje druhým dějstvím již tento týden v pátek a v sobotu 42. ročníkem Rallye Český Krumlov. O body budou bojovat posádky se současnými i historickými automobily, a na trati se objeví i tzv. legendy.

Tomáš Pospíšilík s Peugeotem na Rallye Český Krumlov

Rallye Český Krumlov bude druhým společným startem mladé posádky týmu Peugeot Sport ČR Tomáš Pospíšilík – Lukáš Vyoral. Se svým Peugeotem 208 R2 odstartují se startovním číslem 11 na krásné a technické tratě soutěže zařazené do MČR v rallye i FIA Evropského poháru.

Citroën Trophy CZ 2015 startuje s osmi vozy

Značkový pohár Citroën Total Michelin Trophy CZ 2015 se letos konečně představí veřejnosti. Po vynechání úvodní soutěže bude prvním ostrým startem Rallye Český Krumlov. Na startu se objeví osm vozů francouzské značky, které budou bojovat o cílové odměny partnerů projektu.

Autokrosová republika startuje v Nové Pace

Po pěkném závodě v Humpolci a nepříliš vydařeném podniku ve Velkých Uhercích se autokrosoví jezdci sjedou o víkendu do Štikovské rokle u Nové Paky, aby bojovali o další body do mistrovství republiky. Jde již o 45. závod od roku 1971.

Škoda se vrací do světových rallye

Nová ŠKODA Fabia R5 vjíždí do dějiště světového rally sportu, když se na startu Portugalské rally (21. až 24. května) objeví dva vozy. Po dvouleté odmlce vrací do mistrovství světa FIA a během sezóny se značka zúčastní s vozy Fabia R5 dalších vybraných soutěží WRC-2.

Hradec Králové zve na Rally Show, Autosalon a Helicoptershow

V sobotu 16. května se na letišti v Hradci Králové uskuteční hned tři akce, z toho dvě motoristické a jedna letecká. Na okruhu Czech Ring se odehraje Rallye Šou se soudobými i historickými závodními automobily a na přilehlých prostorách pak autosalon.

Mundl Baumschlager se Škodou Fabia R5

Po novém voze ŠKODA Fabia R5 touží také zákazníci po celém světě. První vůz byl dodán Raimundu Baumschlagerovi. Dvanáctinásobný rakouský mistr v rally s ním poprvé pojede na Wechselland Rallye o tomto víkendu.

Autokros Humpolec - Kubíčkova jízda popírá fyzikální zákony

Autokrosový šampionát začal o víkendu tradičně v Humpolci za jarního i aprílového počasí. Na tři tisíce diváků vidělo zajímavé souboje 120 jezdců, včetně 16 zahraničních v devíti divizích. Na programu byly i karty (21) a „racer bugy“(26).

Rallye Šumava - Kopecký nejel, ale letěl

Největším tahákem jubilejního 50. ročníku Rallye Šumava byl určitě start Jana Kopeckého s novou Škoda Fabia R5, která měla v Klatovech svoji soutěžáckou premiéru. Na jeho skalp si brousili zuby Francouz Bryan Bouffier a Václav Pech.

Rallye Šumava - Pecha měl prostě pech

Se čtyřmi šumavskými vítězstvími figurují Václav Pech a Petr Uhel v čele historických tabulek a EuroOil – invelt team s MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo byl připraven o vítězství bojovat i v jubilejním ročníku Rallye Šumava naší nejstarší domácí soutěže.

Rallye Šumava - premiéra Pospíšilíkovi nevyšla

Junioři týmu Peugeot Sport Česká republika, Tomáš Pospíšilík a Lukáš Vyoral si při 50. Rallye Šumava odbyli premiéru se soutěžním vozem Peugeot 208 R2. Mladá posádka začala přesně podle pokynů a předpokladů a během celé soutěže zajížděla konzistentně časy mezi těmi nejlepšími ve skupině 6.

Rallye Šumava a Historic Vltava začíná dnes

Ročník 2015 klatovských soutěží bude pro diváky i závodníky v mnoha směrech velmi atraktivní. Jednak už je zřejmé, že se na 50. Rallye Šumava Klatovy i na 24. Historic Vltava Rallye sejde velmi pestré závodní pole, jednak budou rychlostní zkoušky více než v minulých letech soustředěny u centra dění.

Václav Pech zbrojí na Šumavu

Mezinárodní mistrovství ČR v rallye začíná již dnes jubilejním padesátým ročníkem Rallye Šumava. Na startu nebude chybět ani loňská mistrovská posádka Václav Pech jun. – Petr Uhel na voze MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo, pro které to bude dvacátá motoristická sezona.

Rallye Šumava - Pospíšilík s Peugeotem

Nejstarší automobilová soutěž v České republice, která za úctyhodné půlstoletí své historie hostila řadu známých a slavných automobilových závodníků z domova i ze světa, se stane premiérou pro Tomáše Pospíšilíka a Lukáše Vyorala.

Rallye Šumava s premiérou Škody Fabia R5

V pátek odpoledne vystartuje z klatovského náměstí první posádka Historic Rallye Vltava, o půldruhé hodiny později pak Rallye Šumava a na závěr ještě Legendy. Začíná se tradičně na okruhu, ale poprvé při Šumavě v obráceném směru.

O víkendu se bude závodit na Ještěd

O víkendu 25. a 26. dubna se uskuteční v Liberci závody automobilů do vrchu. Druhým podnikem, který se jede jako Svijany Prix Ještěd 2015, zde bude pokračovat EDDA cup druhým závodem, poprvé letos na přírodní trati.

Autokrosová sezona začíná o víkendu v Humpolci

Dlouhá zimní přestávka skončila a už o tomto víkendu se rozburácejí motory autokrosových speciálů při prvním mistrovském závodě v RENOMIA Areně v Humpolci. Závod je zároveň součástí Zóny Střední Evrop, a tak se na startu objeví i zahraniční jezdci.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar