Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Toyota GT86 CS-R3 - soutěžní premiéra už letos

Toyota Motorsport GmbH potěšila všechna příznivce automobilových rallye, když v minulých dnech oznámila konečné technické podrobnosti modelu GT86 CS-R3 s pohonem zadních kol. Objevit se má ještě letos.

Rally Monte Carlo ovládl Volkswagen - 1.Ogier

Volkswagen vstoupil do mistrovství světa v rallye historickým úspěchem v Rallye Monte Carlo. Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN) a Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N) oslavili trojnásobné

Petr Fulín přestupuje z BMW na SEAT

Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, bude letos obhajovat svá prvenství v ETCC z obou předchozích let s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport.

Bonver Dakar Project - všechny posádky v cíli

Čtvrtý start na Rallye Dakar, čtvrtý úspěšný dojezd do cíle. Šéf týmu Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný svým výkonem opět potvrdil úctyhodnou bilanci a navíc vylepšil své nejlepší umístění na nejnáročnější rallye světa, když obsadil slibné čtrnácté místo.

Rally Automobile Monte Carlo - Loeb nebo Ogier?

Rally - Monte Carlo zahajuje novou sezonu mistrovství světa WRC. Legendární podnik, který přerůstá daleko za hranice obvyklé pro motoristický sport – usídlený v Monaku je přinejmenším speciální událostí WRC.

Martin Macík zve fanoušky do týmu

Tým KM Racing už má jasnou představu o budoucnosti. Čeká ho rok nabitý zážitky, adrenalinem a poctivou přípravou na Dakar 2016. „Už nyní se staví nový kamion a nikoho asi nepřekvapí, že to bude opět Liaz,“ prozrazuje Martin Macík mladší.

Vokswagen Polo R WRC druhé generace se představuje

Volkswagen představil v Autostadtu ve Wolfsburgu Polo R WRC druhé generace, které se prezentuje po technické i estetické stránce v nejlepší formě. Tovární tým z Wolfsburgu hodlá s novým vozem a novým designem znovu obhájit titul mistra světa v rallye (FIA WRC).

Martin Macík ml. - jak to chodí na Dakaru

Zadřené ložisko v zadním diferenciálu zastavilo posádku Martina Macíka mladšího a jeho spolujezdců Miloslava Janáčka a Michala Mrkvy v páté etapě. Martin přesto zůstává s ostatními závodníky a projede celou trasu, aby získal cenné zkušenosti, které využije v dalších ročnících dakarské rallye.

Africa Race - srdečné pozdravy od Růžového jezera

Dvanáctá etapa sice již nerozhodovala o výsledcích Africa Eco Race 2015, o to více si ji ale všichni závodníci užili. Slavnostní cíl totiž organizátoři nemohli naplánovat jinam, než k Růžovému jezeru poblíž senegalského Dakaru.

Africa Race XI - Tomeček třetí v kamionech

Cílem desáté etapy Africa Eco Race 2015 z Akjoujtu do Toueily projel PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako čtvrtý kamion. V průběžném hodnocení patří tatře se startovním číslem 400 i nadále třetí místo, celkově pak šesté.

Jänner Rallye z pohledu Vojtěcha Štajfa

Od neděle do úterý probíhala v okolí rakouského Freistadtu tradiční Jänner Rallye, úvodní podnik evropského šampionátu. V konkurenci pouhých čtyř posádek zapsaných v kategorii ERC2, tedy produkčních vozů, zvítězil Vojtěch Štajf se Subaru Impreza.

Africa Race X - Tomeček drží bronz v kamionech

Cílem desáté etapy Africa Eco Race 2015 z Akjoujtu do Toueily projel PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako čtvrtý kamion. V průběžném hodnocení patří tatře se startovním číslem 400 i nadále třetí místo, celkově pak šesté.

Africa Race IX - etapové vítězství pro Tomečka

Devátou etapu Africa Eco Race 2015 z Azougui do Akjoutu proletěl PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka jako nejrychlejší kamion. V průběžném hodnocení kamionů figuruje Tatra na třetím místě za dvěma Kamazy.

Africa Race V - Tomečkova smolná etapa

Osmou etapu Africa Eco Race 2015 z Azougui do Azougui dokončil PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka mezi kamiony jako pátý. V průběžném hodnocení Tatra se startovním číslem 400 propadla na třetí místo.

Afrika Race VII - Tomeček 2 v kamionech, Zapletal vypadl

Sedmou etapu Africa Eco Race 2015 z Chami do Azougui proletěl Tomáš Tomeček jako druhý nejrychlejší kamion. V průběžném hodnocení se Tatra se startovním číslem 400 drží i nadále na druhém místě, celkově je sedmý. Z výsledkové listiny bohužel zmizel Mirek Zapletal, ale důvod zatím neznáme.

Jänner rally - Kajto Kajetanowicz neměl soupeře

Už dlouho nebylo na rakouské Jänner rallye tolik sněhu, jako letos, ale bohužel jezdecké obsazení dost pokulhávalo za posledními dvěma ročníky. Opravdu špičkových jezdců bylo na stratu jako šafránu, vlastně jen dva – Polák Kajetanowicz a Ir Breen, černým koněm byl Francouz Lefebvre.

Peugeot 2008 DKR vyráží vstříc dakarskému maratonu

Dnes začíná v Buenos Aires pověstná Rallye Dakar, do které nastupují po čtvrt století také tři speciály Peugeot 2008 DKR, na jejichž výsledky je zvědav celý motoristický svět. Verdikt jedenáctinásobného vítěze Dakaru Stéphnana Peterhansela je jasný: nikdy neřídil tak rychlé auto!

Afrika Race V. - ve znamení rychlosti

Pátou etapu Africa Eco Race z As Sakn do Dakhly dokončil PROMET/EXCALIBUR tým Tomáše Tomečka těsně čtvrtý. V průběžném hodnocení závodu figuruje Tatra se startovním číslem 400 na druhém místě.

Africa Race - další náročná rozbíječka

Ve čtvrté etapě Africa Eco Race z Assy do As Sakn vybojoval Tomáš Tomeček další pódiové umístění, poté co projel cílem jako druhý nejrychlejší kamion. V průběžném hodnocení se tak posunul v kamionech na druhé místo. V celkovém pořadí vede Mirek Zapletal s H3.

Jänner Rallye - trochu podivné ME

V neděli začíná ve Freistadtu mezinárodní Jänner rallye, zařazená jak do Mistrovství Evropy, tak i rakouského šampionátu. Po několika letech se tedy nedaleko našich hranic nepojede o body do českého šampionátu.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar