Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

V Estonské Rally se jezdilo až 230 km/h

Piloti vozů ŠKODA Fabia Super 2000 nasbírali ve „vysokorychlostní“ rally v Estonsku důležité body do šampionátu, když Esapekka Lappi/Janne Ferm navýšili pátým místem vedení v celkovém hodnocení ERC.

Pech s Uhlem o nedokončené Rally Bohemia

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem ukazovali na Rally Bohemia, že jsou vedoucí posádkou Mezinárodního mistrovství ČR oprávněně. Jejich MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo se po druhé rychlostní zkoušce dostalo do čela a v následujících náskok na nejbližší pronásledovatele ještě postupně navyšovalo.

Motoristický víkend - Bohemia, Ennstal, Legendy

Uplynulý víkend byl opět bohatý na motoristické akce u nás doma nebo třeba i v sousedním Rakousku. Příznivci rally se sešli v Mladé Boleslavi na Rally Bohemia, milovníci veteránů zamířili třeba do Rakouska na Ennstal-Classic nebo rally historických automobilů do Saafeldenu.

Škoda otestuje R5 a Fabie v retro designu

Diváci Rally Bohemia budou mít unikátní příležitost vidět poprvé na veřejnosti techniku připravovaného soutěžního modelu Škody Fabia R5, který v budoucnu nahradí Škodu Fabia Super 2000. V rámci testování s ním před startovním pole vyrazí finská posádka Esapeka Lappi – Janne Ferm.

Rally Bohemia - tým Škoda Auto i Munari

Už v pátek 11. července startuje v Mladé Boleslavi automobilová Rally Bohemia, zařazená do Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rally, Mistrovství ČR v rally historických automobilů a v neposlední řadě Rally Bohemia Legend.

Třikrát zlato z Nové Paky

Když se řekne autokros, tak si každý hned vybaví Novou Paku, a to nejen u nás, ale i zahraničí. Nikde jinde se nesejde tolik jezdců, jako právě ve Štikovské rokli. Letos jich bylo nakonec 108 ze sedmnácti států Evropy. Říká se, že kdo nejel Paku, nejel autokros.

Vrchol sezony Edda Cupu v Radotíně

Radotínským závodem se uzavřela první polovina letošní sezóny Edda cupu. Závod přilákal na start téměř 130 jezdců, zvláště kvalitním a početným zastoupením se mohla pochlubit kategorie historických závodních vozidel.

Autokrosová Evropa v Matchenbergu Fejfar, Hanák a Šmíd stříbrní

Týden před autokrosem v Nové Pace se v německém Matchenbergu uskutečnil třetí závod evropského šampionátu, který přinesl českým jezdcům tři stříbrné a dva zelené věnce. Na vítězství tentokrát bohužel nikdo nedosáhl.

Nenechte si ujít autokrosový svátek v Nové Pace

Mezi autokrosovou veřejností se říká, že kdo nejel v Nové Pace, ten nejel autokros. Důvod je jednoduchý. Trať s takovým adrenalinem a takovým převýšením nenajdeme nikde v Evropě. Někteří jezdci dokonce přiznávají, že sjezd od depa dolů do rokle vyžaduje silné nervy.

Ypres Rally vyhrál Loix se Škodou Fabia S2000

Rekordní vítězství pro značku ŠKODA na jubilejní „Ypres Rally“: poprvé v padesátileté historii této asfaltové soutěže v okolí západovlámského města Ypres vyhrála jedna značka už popáté za sebou. Freddy Loix, podporovaný belgickým importérem značky ŠKODA vyhrál tuto klasickou rally podeváté ve své kariéře, což rovněž představuje rekord.

Rallye Hustopoče - CRT pro Smékala

Citroën Racing Trophy CZ 2014 pokračoval v Hustopečích druhým pohárovým závodem letošního kalendáře. Na startu Agrotec rally Hustopeče se postavily tři posádky, dvě z nich zdárně absolvovaly celou trať a na cílové rampě si „sáhly“ na celkem 3000 euro.

Edda Cup o víkendu v Radotíně

O posledním červnovém víkendu se na trati mezi Radotínem a Zadní Kopaninou skuteční dva závody automobilů do vrchu. Pátým závodem se tak uzavře první polovina Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu - Edda cupu. Tento závod má všechny předpoklady stát se vrcholem letošní sezóny.

Jan Černý v Belgii havaroval

Zatímco Škoda Auto slavila na Ypres Rally úspěch, tak Černý s Pavlem Kohoutem si místo bodů do juniorského šampionátu přivezli poničený Peugeot 208 R2. Bohužel po rallye na Azorských ostrovech podruhé za sebou.

Autokrosová dramata Na Homolce

Ačkoliv byl autocross v Poříčí nad Sázavou prezentován jako mezinárodní Mistrovství zóny střední Evropy, tak Na Homolku zavítal pouze jeden Ital, dva Rakušáci a dva Rusové. Prostě tento „šampionát“ řadu let nikoho netáhne. A není divu.

Autokros v Poříčí hlásí nabité startovní pole

O nadcházejícím víkendu 21. a 22. června se po roce opět roztočí kola autokrosových speciálů v Poříčí nad Sázavou. Letošní mistrovský závod se pojede o body do Mistrovství zóny střední Evropy, Mistrovství České republiky, Slovenska i Rakouska.

Černý s Kohoutem před startem Ypres Rally

Jan Černý s Pavlem Kohoutem se od začátku týdne připravují v Belgii na další soutěž FIA mistrovství Evropy v rally, zařazená také do JERC – juniorského mistrovství Evropy, na slavnou belgickou Rally Ypres.

Le Mans - Audi porazilo Porsche i Toyotu

Z německo-japonského trojboje aneb Audi proti Porsche a proti Toyotě vyšlo po dramatickém závodě nakonec vítězně Audi, které tak pokračuje ve své jedinečné sérii vítězství v závodě 24 h Le Mans.

Toyota v Le Mans z první řady

TOYOTA Racing, vedoucí tým Světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA WEC vybojoval se svým vozem č. 7 TS040 HYBRID pole position (první místo) na startu 82. ročníku závodu 24 hodin Le Mans na okruhu de la Sarthe.

FIA WTCC - první čínské vítězství v MS

Světový šampionát cestovních automobilů FIA WTCC pokračoval dvěma závody – na rakouském Salzburgringu a v ruské Moskvě. Opět všechny čtyři jízdy vyhrál Citroën a poprvé se radoval také čínský jezdec.

Edda cup pokračoval na Korábu

Trať na vrch Koráb nad malebným městečkem Kdyně přivítala účastníky Edda cupu. Nutno dodat, že nejen trať přivítala, jak jsme se dozvěděli, je závod příznivě hodnocen i místními, na víkend se naplní penziony, kemp, zvedne se tržba v restauracích, závody zde pravidelně navštěvuje hodně diváků.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar