Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Sébastien Loeb pojede soutěže Cross-Country

Všestranný francouzský jezdec Sébastien Loeb, jenž v motoristickém sportu dosáhl úspěchy, jaké nemají obdoby, se v sezóně 2016 stane členem továrního týmu Peugeot Sport pro soutěže Cross-Country.

Martin Prokop s podporou Bonver Teamu

Tým Bonver Dakar Project se zúčastní Rallye Dakar 2016 nejen v kategorii kamionů, ale bude mít zastoupení i ve třídě osobních automobilů. V té se s podporou největšího českého týmu představí český automobilový závodník Martin Prokop.

Mrazivý, ale hodně vydařený víkend

Sosnovské Setkání mistrů, které proběhlo o víkendu, nebylo jen o paralelním závodění, ale také o bohatém doprovodném programu, o který se rovněž zčásti postaral Hájek Team. Pro exhibiční jízdy připravil opět dva Opely Kadett.

Rally Dakar - detaily trasy odtajněny

Pořadatelé obdrželi klíčky od 265 závodních speciálů, 272 asistenčních vozů, 54 aut pro novináře a přidali také 40 aut, která budou během rallye přepravovat organizátory. Do všech závodních strojů bylo ještě před vyplutím instalováno bezpečnostní vybavení (GPS, Iritrack, Balisa, atd.)

Setkání mistrů - Markku Alen diváky nezklamal

Pod tímto názvem si řada příznivců automobilového sportu i široké veřejnosti většinou představí setkání mistrů republiky, Evropy, světa a podobně. Ale bohužel tomu tak není a po dva tři roky se Setkání mistrů v Sosnové zúčastňuje prakticky stejná parta lidí.

Setkání mistrů s Alenem, ale bez Hänninena

Zatímco Markku Alen, jeden z nejlepších světových rallye jezdců světa, přicestoval ve čtvrtek večer do Prahy, tak jeho krajan Juha Hänninen se pořadatelům omluvil ze zdravotních důvodů. Tím Setkání mistrů v Sosnové přišlo o jednu z hvězd.

Randýsek a Plný se zastavili v Praze

Dneska je poslední den, kdy musí všechny přihlášené automobily k Rally Dakar, které je třeba do Argentiny dopravit lodí, projít technickou přejímkou. Při cestě do francouzského přístavu Le Havre se na krátkou besedu s novináři zastavili Dušan Randýsek a Rostislav Plný.

Pražský rallysprint bude opět výborně obsazen

Jak jsme už informovali, tak o tomto víkendu se koná Setkání mistrů, ale už příští sobotu budou příznivci automobilového sportu mířit do Prahy na Strahov, kde se uskuteční populární Pražský rallysprint. Právě zveřejněná startovní listina slibuje pěknou podívanou „na pětníku“.

Bonver Dakar Project Tým s mezinárodní sestavou

Tým Bonver Dakar Project míří na Rallye Dakar 2016 se třemi závodními speciály, ovšem v jiném jezdeckém složení. Tomáše Vrátného a jeho zkušeného kazašského parťáka Artura Ardavičuse doplní nový týmový kolega Albert Llovera.

Mostecký rallysprint s vodní lázní

Letošní konec automobilové sezony je nabitý nejrůznějšími akcemi, během čtyř týdnů se uskuteční čtyři akce, přičemž první máme už za sebou, a navíc dokonce premiérovou. V Mostě proběhl The Most Rallysprint Exhibition.

Břéťa Enge se vrací do Mostu

Premiérový ročník rallye exhibice na mosteckém autodromu v sobotu 14. listopadu se blíží a finální podobu už dostává kompletní program. Kromě samotného závodu na diváky čeká řada dalších zážitků více či méně spojených s motosportem.

Setkání mistrů - Enge s buggy, Hänninen s Adamem

Autodrom v Sosnové u České Lípy ve dnech 21. a 22. listopadu přichystal pro diváky již čtrnáctý ročník Setkání mistrů, jehož hlavní hvězdou, jak jsme už informovali, bude finský rally šampion Markku Alén, který usedne do Škody Octavia WRC a Opelu Kadett C-GT/E 16V.

Randýsek a Zapletal testovali před Rally Dakar

Zatímco na celé řadě míst svítilo v sobotu sluníčko a padaly teplotní rekordy, tak v Kopřivnici pršelo, byla mlha a teplota jen kolem deseti stupňů. Ale počasí nepočasí, testovat se musí za každých podmínek, protože start Rallye Dakar se nezadržitelně blíží.

V Brně se představí asi třicítka závodních vozů

Pořadatelé z Hustopečí v rámci vyhlášení mistrů České republiky v rally a v rámci festivalu sportu, tance a zábavy SPORT Life (6. - 8. listopadu 2015) přišli s nápadem zorganizovat volný podnik v areálu brněnského výstaviště. Už tuto sobotu 7. listopadu 2015 se stane realitou. Návštěvníkům festivalu i fanouškům se představí kolem třiceti soutěžních speciálů.

MOGUL driving cup 2015/2016 závodění pro každého

Další ročník série automobilových závodů pro amatéry i pokročilejší závodníky pod názvem MOGUL driving cup odstartoval v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové u České Lípy.

Markku Alen na Setkání mistrů v Sosnové

Závěr listopadu je již čtrnáct let každoročně ve znamení Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy, které i v letošním roce nabídne divákům hodně zajímavý mix skvělých závodníků současnosti i minulosti.

Rychlá kola míří do Lysé nad Labem

Ve dnech 13. až 15. listopadu 2015 se v areálu Výstaviště v Lysé nad Labem uskuteční již šestnáctý ročník výstavy závodních automobilů a motocyklů Rychlá kola. Jak se stalo již tradicí, budou návštěvníci moci nejen obdivovat špičkovou techniku na dvou, třech i čtyřech kolech, ale také se setkat se zajímavými hosty.

Tidemand vyhrál dvě rallye za týden

Během jednoho týdne dosáhla švédská dvojice Tidemand – Axelsson dvou vítězství. Nejdříve triumfovali ve třídě WRC-2 na předposledním podniku mistrovství světa Rally Španělsko a následně vyhráli absolutně Rallye v Číně a tím i celý Asijsko-Pacifický šampionát.

Opel ADAM Cup vyhrál Josef Peták

Až závěrečná soutěž sedmidílného kalendáře XTG Opel ADAM Cupu 2015 rozřešila tajenku vítěze celého prvního ročníku. Tím se v dramatickém finále stala příbramská dvojice Josef Peták – Alena Benešová.

Rally Talent 2016 očima Jana Hodouše

O víkendu se na autodromu v Sosnové uskutečnilo finále akce nazvané Rally Talent, která vznikla mj. z iniciativy pana Adama Eliáše, generálního sekretáře Federace automobilového sport Autoklubu ČR. Z několika desítek zájemců bylo vybráno patnáct, kteří postoupili do finále.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec logo


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar