Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Juha Kankkunen besedoval v Praze

Ještě před Setkáním mistrů se v Praze sešel na tiskové konferenci s novináři čtyřnásobný mistr světa v rallye Juha Kankkunen z Finska. Přítomen byl i Martin Prokop, který ve Walesu oslavil stý závod ve světovém šampionátu, dále Ctirad Hájek, majitel týmu, který má největší zásluhu na tom, že finská hvězda zavítala do Prahy.

Setkání mistrů v Sosnové již tento víkend

Víkendové XIII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové 22. a 23. listopadu nabídne divákům mimořádně bohatý seznam přihlášených posádek a pořadatelé slibují i nějaké to překvapení pro diváky navíc.

Václav Pech jun. s MINI i Fordem RS 200

EuroOil-invelt team může letos hovořit o jednoznačně úspěšné sezóně, kde se Václavu Pechovi jun.s Petrem Uhlem podařilo obhájit titul Mezinárodních mistrů ČR v rallye s vozem MINI John Cooper Works S 2000 1,6 turbo.

Jan Černý na Setkání mistrů s Peugeotem 208 T16

Jan Černý Černý seděl pořádně naposledy za volantem soutěžního vozu na Barum Rally ve Zlíně, kterou absolvoval v rámci juniorského mistrovství Evropy s Peugeotem 208 R2. Od té doby už ale uplynula pořádně dlouhá doba.

Martin Koči třetí v MS juniorů v rally JWRC

Martin Koči se jako první Slovák postaví na stupně vítězů Mistrovství světa FIA. Díky druhému místu juniorského hodnocení ve Wales Rally – posledních závodech letošního světového šampionátu v rally – patří posádce košického týmu Styllex motorsport bronzová příčka Mistrovství světa juniorů v rally – JWRC 2014.

Setkání mistrů v Sosnové již tento víkend

Již jen pár dní zbývá do zahájení Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy, kde se setkají mistři volantu hned z několika motoristických disciplin. Již před časem avizovaná hlavní hvězda dorazí z Finska a bude jí čtyřnásobný mistr světa v rally a vítěz Rally Dakar Juha Kankkunen.

Toyota slaví světové tituly

Tým Toyota Racing vyhrál 6h závod v Bahrajnu, když v letošním ročníku Mistrovství světa vytrvalostních soutěží FIA triumfoval už popáté a Anthony Davidson se Sébastienem Buemim si před posledním závodem sezóny zajistili titul v Poháru jezdců.

Pražský rallysprint se vrací na Strahov

Do startu jubilejního 20. ročníku Pražského rallysprintu chybějí ještě tři týdny, ale již nyní se na oficiálních stránkách objevilo prvních třiadvacet jezdců, prakticky kompletní domácí špička, zatím kromě Martina Prokopa nebo Jaromíra Tarabuse. Chybí bohužel i zástupce Škoda Motorsport.

Posezonní bilancování ČM ZAV- Edda cup

Závodem na CzechRingu skončila další sezóna seriálu Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu – Edda cup. Tato nezávislá závodní série pořádaná promotérem E. Paterou prokázala i ve své 7. sezóně svou životaschopnost.

Škoda - Kopecký první v Číně, Lappi první v Evropě

Svátek pro značku ŠKODA: tovární posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler korunovala sezónu vítězstvím při China Rally Longyou a Esapekka Lappi získal titul mistra Evropy. A Škoda ovládla Asijsko-pacifický šampionát (APRC).

Na Setkání mistrů se představí i Diana

Ve dnech 22. a 23. listopadu 2014 se na autodromu v Sosnové u České Lípy uskuteční XIII. Global Assistance Setkání mistrů kde bude v tomto roce bezpochyby největší hvězdou čtyřnásobný mistr světa v rally a vítěz Rallye Paris Dakar z roku 1988 Fin Juha Kankkunen.

Citroën Racing Trophy projde zásadní proměnou

Citroën Racing Trophy CZ byl v posledních šesti letech nedílnou součástí českých dvoudenních soutěží. Jeho podoba pro příští sezonu 2015 dozná změn.

Juha Kankkunen na Setkání mistrů

Již třinácté Global Assistance Setkání mistrů se uskuteční 23. listopadu v Sosnové u České Lípy na zdejším autodromu. Sejdou se tady soutěžní jezdci rally, jezdci z rallycrossu i z autokrosu. Tento mix nabízí jedinečnou zábavu a adrenalin pro přihlížející, kteří mohou porovnávat různé jízdní styly a výkony techniky.

BMW M6 GT3 pro šampionát GT 2016

BMW Motorsport v roce 2016 přidá do svého úspěšného příběhu v závodech GT novou kapitolu, když BMW M6 GT3 nahradí BMW Z4 GT3, které jezdí od roku 2010. Vývoj nového vozu je v plném proudu.

Lappi a Škoda vítězí ve Švýcarsku

Mistrem Evropy v rally bude i v tomto roce jezdec s vozem ŠKODA Fabia Super 2000. Tovární piloti Esapekka Lappi/Janne Ferm svým vítězstvím na „Rallye International du Valais“, předposledním podniku mistrovství Evropy FIA v rally (ERC), posílili své vedení v celkové klasifikaci.

Loprais nepojede Dakar s Tatrou, ale s MANem

Pro Aleše Lopraise nastává zlomový okamžik. Nadcházející Rallye Dakar 2015 totiž odstartuje na kamionu značky MAN připravovaném holandskou stájí VEKA. Poprvé tak jméno Loprais nebude spojováno s Tatrou.

Renault se zapojuje do elektroformule E

Od začátku první sezony se Renault zapojuje do závodu v roli hlavního sponzora po boku stáje e-dams-Renault ve spoluvlastnictví Jeana-Paula Driota a Alaina Prosta, čtyřnásobného mistra světa ve Formuli 1 a vyslance značky Renault.

Pavel Kohout odchází z rallye

Osm let tvořili nerozlučnou dvojici v automobilových soutěžích rally a v posledních letech sbírali úspěchy na domácí i zahraniční rally scéně jako členové Peugeot Černý Racing Týmu. Ale jak se říká, nic netrvá věčně. Pavel Kohout se rozhodl opustit svět rallye.

MOGUL driving cup 2015 na autodromu v Sosnové

Autodrom Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy bude již tuto neděli svědkem zahájení sedmidílné série závodů pod názvem MOGUL driving cup, kde závodí amatérští závodníci i ti, kteří už mají nějakou tu závodní zkušenost za sebou.

Posádky s vozy Citroën měly důvod k radosti

Rally Příbram 2014 definitivně uzavřela další sezonu MMČR a také seriálu Citroën Racing Trophy CZ 2014, který se skládal z pěti závodů. Francouzská značka Citroën ani letos nevyšla na českých tratích naprázdno.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar