Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

B.Femin - spolehlivost bude hrát hlavní roli

Před odjezdem do Buenos Aires, místa startu Rally Dakar, položili několik otázek Bruno Feminovi, sportovnímu řediteli Peugeot Sport, abychom se dozvěděli, jak je francouzský lev připraven na souboj.

Petr Fulín s vozem SEAT Leon Cup Racer

České zastoupení značky SEAT poskytne v příští sezoně dvojnásobnému mistrovi Evropy v závodech cestovních vozů Petru Fulínovi nový závodní vůz SEAT Leon Cup Racer. S tímto vozem se představí začátkem září na Masarykově okruhu v Brně.

Martin Macík jr. vyráží na Rally Dakar

Nejmladší závodník historie míří na závod Rallye Dakar, který bude odstartován 4. ledna 2015 v Buenos Aires. Martin Macík Jr., profesionální pilot závodního kamionu Liaz, se Dakaru jako navigátor zúčastnil už loni a získal 13. místo. Letos do Jižní Ameriky vyráží poprvé v roli pilota.

Zlaté volanty za rok 2014 rozdány

V kongresovém sále Top Hotelu v Praze uskutečnil Zlatý večer motoristického sportu. V jeho rámci byly vyhlášeny výsledky 38. ročníku ankety Zlatý volant, 9. ročníku ankety Zlatá řídítka a 10. ročníku fotografické soutěže Zlaté oko.

České rally 2015 - změny a kalendář

V uplynulém týdnu proběhlo poslední zasedání Výkonného výboru Federace automobilového sportu v letošním roce. Nejdůležitějším bodem jednání bylo jako každoročně schválení kalendářů sportovních podniků a znění předpisů pro následující sezonu.

Václav Fejfar hodnotí letošní sezonu

Kořením autokrosové divize Touring Autocross jsou už několik let souboje našeho reprezentanta Václava Fejfara a Maďara Tamase Karaie, a tedy i dvou vozů Škoda Fabia, ale s rozdílným finančním zázemím.

Formule 4 Abarth pro mladé jezdce

Abarth se rozhodl podpořit mladé talentované jezdce a první ročník italského šampionátu ACI-Sport F4, a to jednak sponzorováním celého seriálu a jednak tím, že je výhradním dodavatelem motorů pro všechny vozy.

S Cyrilem Despresem o Rally Dakar

Značka Peugeot se do Rally Dakar vrací po pětadvaceti letech, respektive od doby, kdy v roce 1990 dovršila dakarskou misi čtvrtým vítězstvím v řadě. Návrat není pro nás ani tak překvapivý, neboť jsme to tak trochu čekali.

Mikuláš Zaremba rally vyhrál Tomáš Kostka

Tradiční loučení se sezonou rallysportu na českých tratích, kterým byla Mikuláš Zaremba rally ve Slušovicích, vyhrála posádka Tomáš Kostka, Richard Kresta na voze Ford Fiesta RS WRC ze slovenského týmu Rufa šport.

Strahovská show Jana Černého Peugeotem 208 T16

Po Setkání mistrů v Sosnové se Peugeot 208 T16 kategorie R5, zapůjčený od maďarského jezdce Tafaie, se při Pražském rallysprintu představil divákům s netradiční posádkou Jan Černý – Marco Venturini (ředitel Peugeot Česká republika). A stali se největšími baviči na okruhové zkoušce.

Toyota Racing - dvojnásobný mistr světa FIA WEC

Tým TOYOTA Racing vybojoval oba tituly světového šampióna, ovládl Pohár jezdců i Pohár konstruktérů a závodem 6h Sao Paula na okruhu Interlagos završil úspěšnou sezónu Mistrovství světa vytrvalostních soutěží FIA (WEC).

Mikuláš Zaremba rally startuje v sobotu

Závěrečným podnikem sezony rallysportu na území České republiky bude Mikuláš Zaremba rally ve Slušovicích. Tento volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu Autoklubu ČR se pojede v sobotu 6. prosince již popáté s tradičním centrem ve Slušovicích.

Pražský rallysprint očima Václava Pecha

Okolí pražského Strahovského stadionu zažilo o uplynulém víkendu již XX. Pražský rallysprint, který je jako automobilová soutěžní show již tradičně pořádán na závěr sezony. Pořadatelé se letos rozhodli pro návrat blíže centru hlavního města, na Strahov. To ocenily nejen soutěžní posádky, ale i tisíce diváků, kteří vytvořili skvělou diváckou kulisu.

Pražský rallysprint - důstojná oslava rallye

Sobotní Pražský rallysprint ukázal, že lze automobilové závody pořádat na území hlavního města. Po několikaleté pause, vyplněné závoděním na chuchelském dostihovém závodišti, se panu Petru Mihulemu podařilo přesvědčit patřičné úředníky a vyběhat všechna povolení, aby se mohlo závodit na Strahově.

Jan Černý nadšený z Peugeota 208 T16

Jan Černý si při XIII. Setkání mistrů poprvé vyzkoušel Peugeot 208 T16 R5 v boji proti vteřinové ručičce. Výsledkem je třetí místo. Nyní se představí na Pražském rallysprintu.

Pražský rallysprint s výborným obsazením

Pěknou podívanou slibuje už dvacátý ročník Pražského rallysprintu, který se odehraje tuto sobotu 29. listopadu výhradně kolem Strahovského stadionu. Přihlášeno je padesát posádek se současnými i historickými automobily.

Loeb se vrací na Rallye Monte Carlo s DS3 WRC

Devítinásobní mistři světa a sedminásobní vítězové Rallye Monte Carlo Sébastien Loeb a Daniel Elena se objeví za volantem vozu DS 3 WRC na startu Rallye Monte Carlo, úvodního závodu mistrovství světa 2015. Jednorázový start v rámci nejprestižnější rallye doprovází vytvoření značky DS.

Setkání mistrů - zklamání z Kankkunena

Diváci, kteří přijeli na hlavní nedělní závod Setkání mistrů do Sosnové kvůli čtyřnásobnému mistru světa Juhu Kankkunenovi, byli zklamáni. Pro údajnou teplotu objel dvě kola se Škodou Fabia WRc, která rozhodně nebyla hodná jeho jménu, a to bylo prakticky všechno.

Juha Kankkunen besedoval v Praze

Ještě před Setkáním mistrů se v Praze sešel na tiskové konferenci s novináři čtyřnásobný mistr světa v rallye Juha Kankkunen z Finska. Přítomen byl i Martin Prokop, který ve Walesu oslavil stý závod ve světovém šampionátu, dále Ctirad Hájek, majitel týmu, který má největší zásluhu na tom, že finská hvězda zavítala do Prahy.

Setkání mistrů v Sosnové již tento víkend

Víkendové XIII. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové 22. a 23. listopadu nabídne divákům mimořádně bohatý seznam přihlášených posádek a pořadatelé slibují i nějaké to překvapení pro diváky navíc.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar