Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Opel Astra pro okruhový šampionát TCR

Na zářijovém autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem bude mít světovou premiéru okruhový speciál Astra TCR. Automobil, vyvinutý sportovní divizí značky Opel, konstrukčně vychází z Astry nové generace a odpovídá předpisům TCR.

Martin Macík na Baja Aragon třetí

Po cestě do dějiště Baja Aragon potkala posádku týmu KM Racing nepříjemnost v podobě vykradeného multivanu. Posádku to však nerozhodilo a v soutěži, která byla dalším krokem k Rallye Dakar 2016, vybojovala třetí místo. Skvělý výsledek navíc získali v solidní konkurenci a v situaci, kdy jim zrovna nepřálo štěstí.

Bonver Dakar Project na Baja Aragon - Vrátný 4.

Skvělými výkony se na Baja Aragon prezentovaly obě posádky týmu Bonver Dakar Project. Snažení Tomáše Vrátného i kazašského kolegy Artura Ardavičuse o zisk vytouženého pódiového umístění ovšem překazily defekty. Vrátný skončil čtvrtý, Ardavičus šestý.

Rallye Tatry - Grzyb před Valouškem

Letošní Rallye Tatry prakticky ničím nepřipomínala předchozí ročník. Harmonogram zahrnoval bezmála 224 kilometrů, z nich 87,4 km bylo měřených. Na trať se vydalo celkem 68 posádek ze šesti zemí Evropy.

Autokrosová dramata v Poříčí

Pátý závod mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu se uskutečnil o víkendu v Poříčí nad Sázavou, a o adrenalinové situace nebyla nouze. Asi o nejdramatičtější podívanou se postarala Adélka Zoubková v divizi Junior Buggy, jak ostatně můžete vidět na fotografiích.

Autokrosový šampionát pokračuje v Poříčí

Mezinárodní mistrovství České republiky v autokrosu pokračuje o tomto víkendu už pátým podnikem, který se uskuteční v Poříčí nad Sázavou. Trať na Poříčské Homolce patří společně s Novou Pakou a Přerovem mezi nejstarší u nás.

Rally Bohemia pohledem Jana Černého

Pro posádku Jan Černý – Petr Černohorský byla 42. Rally Bohemia další možností společné spolupráce a další možností zapojit se s vozem Škoda Fabia S2000 do bojů o body do hodnocení Mistrovství ČR v rally.

Citroën Trophy na Rally Bohemia

Citroën Total Michelin Trophy CZ 2015 a Rally Bohemia – spojení, které o víkendu přitáhlo do Mladé Boleslavi nejen posádky na vozech Citroën, ale také množství fanoušků rallysportu. A model DS 3 nezůstal ani při čtvrtém podniku českého šampionátu bez vavřínů, když posádka Smékal-Hýbnerová získala 1. místo v poháru CTM Trophy i zlato mezi vozy 2WD.

Velkolepý návrat Štěpána Vojtěcha

Posádka Štěpán Vojtěch – Michal Ernst odstartovala s Peugeotem 206 WRC do Rally Bohemia s cílem se pěkně svézt, pobavit se, zavzpomínat na staré časy a oslavit 25 let od založení firmy Federal Cars. Zároveň se postarali o senzaci, kterou je třetí místo.

Pospíšilík v cíli bohemky

Peugeot 208 R2 posádky Tomáš Pospíšilík – Lukáš Vyoral nezačal soutěž špatně. V první sekci zajeli třikrát třetí čas ve třídě. Pak ale přišla chyba při druhém průjezdu rychlostní zkouškou Sychrov, která posádku stála jednak poškozený ráfek kola, ale také časovou ztrátu a propad ve výsledkové listině.

Rally Bohemia - Kopecký opět před Pechem

Až dvě stovky startujících se v Mladé Boleslavi objevovaly v sedmdesátých letech, a to pouze v jedné kategorii. Letos se k Rally Bohemia přihlásilo 220 posádek, nakonec jich fyzicky odstartovalo 190, ovšem ve čtyřech skupinách – ME historiků (14), M ČR historiků (23), M ČR + ERC (113) a Legendy (40).

Rally Bohemia - čtyři rallye najednou

V minulých letech jsme byli zvyklí, že Rally Bohemia začínala v pátek a končila v sobotu. Letos došlo ke změně celého konceptu, když první automobily odstartují až zítra odpoledne. Dnes je na programu pouze slavnostní představení vybraných posádek.

Rally Bohemia zahájí dnes slavnostní start

Společným oficiálním zahájením 42. Rally Bohemia, Rally Bohemia Historic i Rally Bohemia Legend bude slavnostní start na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi dnes od půl osmé večer.

Tomáš Pospíšilík s Peugeotem na bohemce

Mladá posádka týmu Peugeot Sport Česká republika Tomáš Pospíšilík – Lukáš Vyoral letos získává znalosti českých tratí a sbírá poznatky o českých soutěžích, kdy většina z nich je pro tyto mladíky něčím novým. Tomáš Pospíšilík po přestupu z autokrosu do rallye si tady postupně získává ostruhy.

Rallye Polsko - Lappi s Fabií R5 vyhrál kategorii WRC2

Finští piloti Esapekka Lappi/Janne Ferm vyjeli historicky první vítězství pro Fabii R5 na MS v rally v kategorii WRC 2. Po dominantním představení triumfovali mistři Evropy suverénně na Rally Polsko, a celkově obsadili 12.příčku. Druhá tovární posádka Pontus Tidemand/Emil Axelsson dovršila double a skončila jedno místo za nimi.

Rallye Polsko - Ogier letos popáté

Volkswagen si také v sedmém podniku mistrovství světa v rallye FIA zajistil vynikající výsledek v podobě dvojitého vítězství a prvního a třetího místa v závěrečné Powerstage. Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F) slavili páté vítězství v sezoně a celkem 29. své kariéry.

AK Nová Paka - Stubbe, Feuillade, Fejfar a Šmíd

K třetímu závodu Mistrovství Evropy v autokrosu se nakonec dostavilo 128 jezdců z původně avizovaných 140, přičemž nejvíce jich bylo v divizi Buggy 1600 a Super Buggy po 48, což je počet nevídaný. Diváci, kteří v úmorném vedru přišli do Štikovské rokle viděli dramatické souboje po celý den.

Evropský autokros v Nové Pace začíná

Dnes začínají ve Štikovské rokli technické přejímky k třetímu závodu evropského šampionátu. Opozdilci se k ní mohou za poplatek dostavit ještě zítra ráno. V 9 hodin, kdy začínají tréninky, už budeme vědět, kolik nakonec dorazilo jezdců ze 140 přihlášených.

EDDA cup pokračuje na trati Zbraslav- Točná

Po několikaleté přestávce se na trať mezi Zbraslaví a Točnou opět vrátí závodní automobily. V sobotu 4. července se zde uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA cup.

Adrenalinový autokros v Matschenbergu

Ačkoliv je už konec června, tak Mistrovství Evropy v autokrosu mělo na programu teprve druhé dějství, které se uskutečnil o víkendu v německém Matschenbergu. A byly to závody „jako řemen“. Zároveň berte zatím jen krátký komentář jako pozvánku do Nové Paky.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar