Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Masaryk Racing Days v Brně o víkendu

Nejen opravdu nezvykle nabité startovní listiny republikových závodů MMČR na okruzích nabídne divákům Masaryk Racing Days. Do moravské metropole míří vozy série BOSS GP, kde mj. Marijn Van Kalmthout z Nizozemí na Benetton B197 F1 Judd V10, okruhový rekord se bude zcela jistě otřásat.

Vydařený závod Edda Cupu na Kozákově

Předposlední závod na přírodní trati Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu – Edda cupu se odehrál na Kozákově, na nejvyšším vrcholu Českého ráje v sobotu 6. září. Na zajímavou trať o délce 2 700 metrů s převýšením 260 m, vesměs s velmi kvalitním povrchem přijelo závodit 83 jezdců

J.Černý - Na barumce jsme si prohráli Evropu

Pro Jana Černého a Peugeot Černý Racing team nedopadla Barum Rally rozhodně podle představ a v boji o titul juniorského mistra tým ztratil šanci. A jak vypadá jeho další plán?

Pech s Uhlem po sedmé Mistry ČR

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem a vozem MINI John Cooper Works zvítězili na Barum Czech Rally Zlín, která je zároveň i prestižním mistrovstvím Evropy a získali sedmý titul absolutních Mistrů České republiky.

Český autokros má nejmladšího mistra - J.Kubíčka

Posledním podnikem domácího mistrovství v autokrosu byl závod v Dolním Bousově, v němž se rozhodovalo o titulech ve všech divizích, kromě „malých bugin 1600“, kde nestartoval ani jeden jezdec.

Peugeot Rally Academy po Barum Rally

Dva vozy Peugeot 208 T16 soutěžící v barvách Peugeot Rally Academy, které ovládly začátek závodu a držely se na čelních místech, musely už na začátku prvního dne soutěž opustit. Stéphane Lefebvre a Thomas Dubios, kteří se na Barum Rally vrátili do juniorského mistrovství FIA ERC Junior, získali v této kategorii se svým vozem 208 R2 vítězství.

Neil Simpson - Angličan se škodovkou

Jedním z prvních jezdců, kteří se přihlásili na 44. ročník Barum Czech Rally Zlín 2014, je britský jezdec Neil Simpson. Ten do Zlína zavítal společně se Claire Moleovou a usedl do speciálu Škoda Fabia S2000.

Kozákov přivítá Edda cup do vrchu

Na Kozákov se chodí jednak kvůli krásným výhledům, jednak na drahokamy, ale teď v sobotu 6. září sem můžete zavítat na závod automobilů do vrchu, který zahájí poslední třetinu seriálu Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu – Edda cupu.

Barum Czech Rally vyhráli Pech s Uhlem

Už dlouho se u nás nesešla tak kvalitní konkurence, jako při letošním 44.ročníku Barum Czech Rally. Pohled do startovní listiny sliboval dramatický závod. Bohužel trval jen do čtvrté zkoušky, pak se mistrovství Evropy změnilo na mistrovství ČR.

V Dolním Bousově se pojede poslední mistrovský autocross

V sobotu 30. a v neděli 31. srpna se v Dolním Bousově uskuteční závěrečný finálový závod mistrovství České republiky v autocrossu. Přihlášeno je ve v3ech divizích, včetně dětských racer bugy na osm desítek jezdců.

Jan Černý před Barum Czech Rally

Barum Czech Rally je nejvýznamnější automobilovou soutěží rallye v ČR a bezpochyby se dá hovořit o vrcholu rallyové sezony v ČR. Punc výjimečnosti dodává Barum Rally zejména zařazení do ERC - Mistrovství Evropy.

ŠKODA se těší na Barum Czech Rally

Jezdci vozů ŠKODA nastupují na start na vedoucích pozicích šampionátu, oba vozy Fabia Super 2000 pojedou v RS retro-designu a ve ŠKODA Motorsport parku se návštěvníci rozhodně nudit nebudou: ŠKODA se těší na své domácí vystoupení při Barum Czech Rally Zlín.

Hyundai poprvé vyhrál rallye WRC

Tým Hyundai Shell World Rally dosáhl skvělého výsledku v rámci své teprve deváté účasti v seriálu FIA World Rally Championship (WRC), když jeho dva jezdci Thierry Neuville a Dani Sordo dojeli v německé rally na prvním resp. druhém místě.

Barum Czech Rally - regulace diváků a vstupné na RZ

Podobně jako řada světových motoristických podniků přistupují organizátoři soutěže k výběru vstupu na rychlostních zkouškách a dalších místech. Tato finanční částka ze vstupného tvoří důležitou položku v rozpočtu zlínské rally.

Driving Day & PlechCup v Sosnové

Autodrom Sosnová v sobotu 30.srpna přivítá nadšené řidiče. Proběhne tu Driving Day – den volných okruhových jízd, spojených s koučinkem a závody levných vozů PlechCup 2014. Akce nabídne začínajícím i pokročilým řidičům možnost pobavit se a u toho vypilovat své řidičské schopnosti.

Mark Higgins se vrací do Zlína po jedenácti letech

Trojnásobný britský šampion Mark Higgins po jedenácti letech opět odstartuje na Barum Czech Rally Zlín. I tentokrát pojede s japonským Subaru Impreza WRX STi spadajícím do kategorie produkčních vozů.

Hvězdy Barum Rally - Tanak, Breen, Lappi, Magalhaes

Letošní „startovka" rally zařazené do FIA Mistrovství Evropy v rally a Mezinárodního mistrovství ČR 2014 je nabita řadou zvučných jmen a to nejen kvantitou, ale především kvalitou čela startovního pole. Na letošní barumku se přihlásil úctyhodný počet celkem 121 posádek z 25 států.

Ak Přerov - Jakub Kubíček vyhrál Evropu

V pořadí sedmým závodem pokračovalo Mistrovství Evropy v autokrosu v Přerovské rokli, a do konce seriálu tak zbývají už pouze dva podniky v Maďarsku a Francii. Po šestém letošním vítězství má titul jistý v Touring Autocross maďarský jezdec Tamasz Karai se Škodou Fabia.

Toyota testuje auto pro rallye

Speciál GT86 CS-R3 se veřejnosti poprvé představí v rámci závodu ADAC Rally Deutschland, v devátém závodu seriálu FIA Mistrovství světa v automobilových soutěžích.TMG se rozhodla vrátit ke svým kořenům rallye s autem, které má pohon zadní nápravy, aby tak potěšila jak řidiče, tak i fanoušky.

Evropský autocross v Údolí mamutů

Po Nové Pace zavítají nejlepší evropští autokrosaři již podruhé do České republiky, tentokrát do Údolí mamutů v Přerově. Ve čtyřech divizích je přihlášeno pětaosmdesát jezdců, včetně kompletní domácí špičky. Závod se jede o tomto víkendu, tedy 16. a 17.srpna.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar