Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Loprais nepojede Dakar s Tatrou, ale s MANem

Pro Aleše Lopraise nastává zlomový okamžik. Nadcházející Rallye Dakar 2015 totiž odstartuje na kamionu značky MAN připravovaném holandskou stájí VEKA. Poprvé tak jméno Loprais nebude spojováno s Tatrou.

Renault se zapojuje do elektroformule E

Od začátku první sezony se Renault zapojuje do závodu v roli hlavního sponzora po boku stáje e-dams-Renault ve spoluvlastnictví Jeana-Paula Driota a Alaina Prosta, čtyřnásobného mistra světa ve Formuli 1 a vyslance značky Renault.

Pavel Kohout odchází z rallye

Osm let tvořili nerozlučnou dvojici v automobilových soutěžích rally a v posledních letech sbírali úspěchy na domácí i zahraniční rally scéně jako členové Peugeot Černý Racing Týmu. Ale jak se říká, nic netrvá věčně. Pavel Kohout se rozhodl opustit svět rallye.

MOGUL driving cup 2015 na autodromu v Sosnové

Autodrom Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy bude již tuto neděli svědkem zahájení sedmidílné série závodů pod názvem MOGUL driving cup, kde závodí amatérští závodníci i ti, kteří už mají nějakou tu závodní zkušenost za sebou.

Posádky s vozy Citroën měly důvod k radosti

Rally Příbram 2014 definitivně uzavřela další sezonu MMČR a také seriálu Citroën Racing Trophy CZ 2014, který se skládal z pěti závodů. Francouzská značka Citroën ani letos nevyšla na českých tratích naprázdno.

Šesté vítězství Václava Pecha jun. v Příbrami

Posádka Václav Pech jun. – Petr Uhel se zapsala do historických tabulek Rally Příbram, když o víkendu na své konto přidala již šesté vítězství na této tradiční automobilové soutěži, která pravidelně uzavírá seriál Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye.

Edda cup skončí na CzechRingu

V sobotu 11. října přivítá hradecký CzechRing poslední dějství letošního ročníku závodů automobilů do vrchu Edda cup. Dvojzávodem tak vyvrcholí úspěšná sezóna vyplněná mnoha závody, potvrzujícími vysokou úroveň a postavení, které si za sedm let trvání Edda cup a jeho účastníci vydobyli.

Rally Příbram - Citroën Trophy nabídne zajímavou zápletku

Mistrovská sezona MMČR a Citroën Racing Trophy CZ 2014 se uzavírá. Před týmy a fanoušky stojí poslední podnik šampionátu – 36. Purum Rally Příbram ve dnech 4. – 5. října 2014. Zatímco o šampionovi České republiky je rozhodnuto, tvrdě se bude bojovat nejen o vícemistrovský post, ale také o vítězi hodnocení dvoukolek.

Závody do vrchu Edda cup pokračují na Staré Živohošti

Předposlední závody letošního ročníku Edda cupu do vrchu se odehrají na tradiční seriálové trati ve Staré Živohošti. K závodům je v současné době přihlášeno 99 závodníků a lze se domnívat, že do uzávěrky přihlášek se jejich počet přehoupne přes stovku.

Jan Kopecký a Škoda slaví tituly v APRC

ŠKODA může slavit zisk dvou titulů v Asijsko-pacifickém šampionátu FIA (APRC), když potřetí za sebou zvítězila v hodnocení značek a jezdců v APRC. Tovární jezdec Jan Kopecký přitom rok po titulu v evropském šampionátu zvítězil v dalším kontinentálním mistrovství.

Jan Černý testoval v továrním týmu Peugeot

Tovární tým Peugeot Sport z Francie pozval českého juniorského reprezentanta v rally Jana Černého na Korsiku k testování soutěžního speciálu z francouzského týmu Peugeot Sport. Pro Černého byl test prvním seznámením s tímto vozem a i prvním seznámením s prací továrního týmu Peugeot Sport.

Edda cup v roce 2015

Po určitých personálních změnách ve vedení sportovních aktivit Autoklubu ČR vyvolal promotér Edda cupu jednání s novým generálním sekretářem FAS (odešel z funkce ing.Radovan Novák a nahradil ho ing.Adam Eliáš) o další koexistenci obou subjektů.

Martin Koči testoval Citroën DS3 WRC

Citroën Racing představil více než stovce novinářů z celého světa nadějné piloty rally sportu, aby si vyzkoušeli DS3 WRC. Sébastien Chardonnet, Stéphane Lefebvre, Martin Kočí a Laurent Laskowski po tři dny prezentovali kvality tohoto vozů.

VW Beetle GRC oslavil závodní premiéru

Společnosti Volkswagen of America a Andretti Autosport oslavily závodní premiéru s vozem Volkswagen Beetle GRC s výkonem 400 kW (544 k) a pohonem všech kol. Tanner Foust (USA) se poprvé posadil za volant v sedmém a osmém závodu mistrovství Global Rallycross USA v Los Angeles.

Masaryk Racing Days v Brně o víkendu

Nejen opravdu nezvykle nabité startovní listiny republikových závodů MMČR na okruzích nabídne divákům Masaryk Racing Days. Do moravské metropole míří vozy série BOSS GP, kde mj. Marijn Van Kalmthout z Nizozemí na Benetton B197 F1 Judd V10, okruhový rekord se bude zcela jistě otřásat.

Vydařený závod Edda Cupu na Kozákově

Předposlední závod na přírodní trati Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu – Edda cupu se odehrál na Kozákově, na nejvyšším vrcholu Českého ráje v sobotu 6. září. Na zajímavou trať o délce 2 700 metrů s převýšením 260 m, vesměs s velmi kvalitním povrchem přijelo závodit 83 jezdců

J.Černý - Na barumce jsme si prohráli Evropu

Pro Jana Černého a Peugeot Černý Racing team nedopadla Barum Rally rozhodně podle představ a v boji o titul juniorského mistra tým ztratil šanci. A jak vypadá jeho další plán?

Pech s Uhlem po sedmé Mistry ČR

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem a vozem MINI John Cooper Works zvítězili na Barum Czech Rally Zlín, která je zároveň i prestižním mistrovstvím Evropy a získali sedmý titul absolutních Mistrů České republiky.

Toyota se vrací do rallye

Toyota Motorsport GmbH (TMG) úspěšně zakončila testovací dny s prototypem GT86 CS-R3 na Deutschland Rallye, což znamená další významný posun v rámci vývoje tohoto vozu. Za volant nového prototypu TMG s pohonem zadních kol usedla Isolde Holderiedová, někdejší světová šampionka soutěží v rallye.

Český autokros má nejmladšího mistra - J.Kubíčka

Posledním podnikem domácího mistrovství v autokrosu byl závod v Dolním Bousově, v němž se rozhodovalo o titulech ve všech divizích, kromě „malých bugin 1600“, kde nestartoval ani jeden jezdec.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar