Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Jan Kopecký je nadšen z Fabie R 5

Nový vůz ŠKODA Fabia R 5 nadchl i zkušeného jezdce rally Jana Kopeckého (CZ), pro kterého je vývoj nového speciálu další výzvou. O tom, kdy jej poprvé spatří fanoušci rallye se zatím mlčí.

Autokrosař Jaroslav Hošek slaví jubileum

Tento týden, přesně 17. února oslavil sedmdesáté narozeniny pan Jaroslav Hošek, legenda a nestor českého i evropského autokrosu. Je obdivuhodné, s jakou chutí nastupuje v tomto věku „věčně mladý“ Jaroslav Hošek do každého závodu. Naštěstí, pro autokros, ještě končit nehodlá.

Jarní Setkání mistrů volantu - Dakar show

Divákům i pořadatelům Setkání mistrů bylo každoročně líto, že není možné představit více špičkových automobilových závodníků, kteří by si to zasloužili, a proto letos poprvé zažijeme Jarní Setkání mistrů volantu v neděli 29. března, kde dostanou prostor nejen závodníci, které známe z tradičního Setkání mistrů.

Rallye Švédsko - drama až do konce

Sébastien Ogier a Julien Ingrassia vyhráli Rallye Švédsko po souboji, který trval až do posledních metrů. Francouzská dvojice ve službách Volkswagenu se v nejtěsnějším trojboji v historii mistrovství světa v rallye prosadila proti posádkám Neuvilemu (Hyundai) a Mikkelsenovi (Volkswagen).

ŠKODA Fabia R 5 - homologace do poloviny roku

Vývoj očekávaného nového soutěžního speciálu značky ŠKODA probíhá podle plánu. Fabia R 5 prošla v uplynulých týdnech rozsáhlým testováním za nejrůznějších traťových a povětrnostních podmínek. Testů se zúčastnili Jan Kopecký a Esapekka Lappi.

Václav Fejfar „zbrojí“ na sezónu 2015

V plném proudu jsou přípravy techniky týmu Václava Fejfara na letošní sezónu. Před českým autokrosovým reprezentantem stojí nová výzva – sesadit z evropského trůnu Tamáse Káraie, který obhájil po vítězství v roce 2013 titul i vloni. V Lužanech dělají mechanici a spolupracovníci vše pro to, aby se to podařilo.

Tým Bonver Dakar Project pracuje na nové Tatře

Přestože Rallye Dakar 2015 skončila teprve před několika týdny, tým Bonver Dakar Project už zahajuje přípravu na nadcházející ročník nejnáročnější rallye světa a pracuje na čtvrtém dakarském speciálu Tatra.

Lexus RC F v roli safety caru

Výkonné kupé Lexus RC F se v roce 2015 představí divákům jako oficiální „Safety Car“ závodního seriálu V8 Supercars. Uvedený počin je výsledkem nové partnerské spolupráce mezi japonským výrobcem luxusních vozů a promotérem australského závodního seriálu V8 Supercars.

Porsche 919 Hybrid v Le Mans 2015

Po premiérovém vítězství v poslední závodě sezóny 2014 v Brazílii jsou cílem Porsche 919 Hybrid ve FIA World Endurance Championship (WEC) 2015 další umístění na stupních vítězů. Automobilka tyto plány oznámila na tiskové konferenci organizátora závodu 24h Le Mans.

Rally Liepaja - vítězství pro Craiga Breena

Craig Breen a Scott Martin s Peugeotem 208 T16 vyhráli Rally Liepaja, druhou soutěž evropského šampionátu a odčinili tak smůlu z Jänner Rally, v níž hned v úvodu havarovali. Jinak litevská rally jen potvrdila to, co jsme psali už po rakouské rally, že ME žádnou vysokou sportovní úroveň nemá.

Rozhovor s Ben Bowlbym o Nissani GT-R LM Nismo

Nissan GT-R LM NISMO pro závod v Le Mans, vrcholný model řady GT-R, se řadí do nejvyšší světové třídy sportovních vozů LM P1. Stvořil jej tým pečlivě vybraných odborníků z Japonska, USA i Evropy.

Českomoravský pohár v rallye - termíny soutěží

Na poradě ředitelů Českomoravského poháru v rallye byly upřesněny data jednotlivých soutěží. V kalendáři tak došlo k několika změnám. V kalendáři je zapsáno osm soutěží.

Toyota GT86 CS-R3 - soutěžní premiéra už letos

Toyota Motorsport GmbH potěšila všechna příznivce automobilových rallye, když v minulých dnech oznámila konečné technické podrobnosti modelu GT86 CS-R3 s pohonem zadních kol. Objevit se má ještě letos.

Rally Monte Carlo ovládl Volkswagen - 1.Ogier

Volkswagen vstoupil do mistrovství světa v rallye historickým úspěchem v Rallye Monte Carlo. Sébastien Ogier/Julien Ingrassia (F/F), Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila (FIN/FIN) a Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N) oslavili trojnásobné

Petr Fulín přestupuje z BMW na SEAT

Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, bude letos obhajovat svá prvenství v ETCC z obou předchozích let s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport.

Bonver Dakar Project - všechny posádky v cíli

Čtvrtý start na Rallye Dakar, čtvrtý úspěšný dojezd do cíle. Šéf týmu Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný svým výkonem opět potvrdil úctyhodnou bilanci a navíc vylepšil své nejlepší umístění na nejnáročnější rallye světa, když obsadil slibné čtrnácté místo.

Rally Automobile Monte Carlo - Loeb nebo Ogier?

Rally - Monte Carlo zahajuje novou sezonu mistrovství světa WRC. Legendární podnik, který přerůstá daleko za hranice obvyklé pro motoristický sport – usídlený v Monaku je přinejmenším speciální událostí WRC.

Martin Macík zve fanoušky do týmu

Tým KM Racing už má jasnou představu o budoucnosti. Čeká ho rok nabitý zážitky, adrenalinem a poctivou přípravou na Dakar 2016. „Už nyní se staví nový kamion a nikoho asi nepřekvapí, že to bude opět Liaz,“ prozrazuje Martin Macík mladší.

Vokswagen Polo R WRC druhé generace se představuje

Volkswagen představil v Autostadtu ve Wolfsburgu Polo R WRC druhé generace, které se prezentuje po technické i estetické stránce v nejlepší formě. Tovární tým z Wolfsburgu hodlá s novým vozem a novým designem znovu obhájit titul mistra světa v rallye (FIA WRC).

Martin Macík ml. - jak to chodí na Dakaru

Zadřené ložisko v zadním diferenciálu zastavilo posádku Martina Macíka mladšího a jeho spolujezdců Miloslava Janáčka a Michala Mrkvy v páté etapě. Martin přesto zůstává s ostatními závodníky a projede celou trasu, aby získal cenné zkušenosti, které využije v dalších ročnících dakarské rallye.

Edda cup v roce 2015 - 2014-09-26

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar