Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Za německé dálnice se bude platit

Řidiči osobních aut budou od roku 2016 platit za užívání německých dálnic (s 12 044 km se jedná o třetí nejdelší dálniční síť na světě). Roční známka je dle ekologičnosti vozidla vyjde až na 130 eur (3600 Kč).

Škoda Fabia Combi se již vyrábí a v prodeji v lednu

V hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi byla zahájena sériová výroba nové generace modelu ŠKODA Fabia Combi, nejoblíbenějšího modelu svého segmentu.

Po stopách Hannibala s BMW a Bridgestone

„Tato jízda byla nezapomenutelným zážitkem“ – takový byl závěr účastníků akce Hannibal Tour 2014. Tři šťastní výherci soutěže, zorganizované značkou Bridgestone a časopisem Auto Bild, byli pozváni, aby se zúčastnili jízdy z Mnichova do Říma v novém elektromobilu BMW i3 a hybridním sportovním automobilu BMW i8.

Škoda Octavia - 500 000 vozů třetí generace

ŠKODA vyrobila půlmiliontovou Octavii třetí generace, která byla uvedená na trh na počátku roku 2013. Její kvality dokazuje i úspěch na trzích. V západní Evropě v prvních 11 měsících letošního roku vzrostl meziročně prodej tohoto modelu přibližně o čtvrtinu.

Audi ski opening ve Špindlerově Mlýně o víkendu

Špindlerův Mlýn představuje pro Audi v českém prostředí totéž, co Seefeld nebo Saalbach v Alpách. V rámci partnerství s místním skiareálem představuje Audi každou zimu ve Špindlerově Mlýně nové modely a ukazuje zájemcům, co pohon všech kol quattro umí na sněhu.

ŠKODA AUTO vyrobila milion vozů během roku

ŠKODA AUTO poprvé ve své historii vyrobila v jednom kalendářním roce více než jeden milion vozů. Včera v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi sjela z linky jubilejní ŠKODA Fabia 1,2 TSI/81 kW v bílé barvě Moon. Tím česká automobilka potvrdila úspěšnost své mezinárodní růstové strategie.

Audi pro české lyžaře

Audi je od začátku prosince 2014 oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky (SLČR) a podporuje úspěšné české reprezentanty v různých lyžařských disciplínách. SLČR bude mít po dobu jednoho roku pro své potřeby flotilu 13 vozů Audi s pohonem všech kol quattro

Nissan zpátky v Praze 9 na Kolbenova

Od července nabízí AUTOBOND GROUP kompletní servis a ucelený sortiment osobních i užitkových vozů NISSAN v tradičních prostorách v ulici Kolbenova 859/15 v Praze 9 - Vysočanech, kam se přesunul ze Spořilova.

Vánoční kolekce Barum Czech Rally Zlín 2015

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín opět připravili sérii vánočních předmětů, kterými můžete potěšit nejednoho fandu motoristického sportu. K dispozici je nástěnný kalendář nebo speciální slevový poukaz na visačky Barum Czech Rally Zlín 2015 či na zážitkový program.

Dream Car Art Contest 2015 - namalujte svoji Toyotu

Toyota opět vyzývá všechny děti, aby popustily uzdu své fantazii a zapojily se do devátého ročníku výtvarné soutěže Dream Car Art Contest. Celosvětová soutěž je každoročně zdrojem bohaté směsice pestré kreativity a průlomových nápadů.

Honda NM4 Vultus přichází na český trh

Futuristický model, NM4 Vultus, který nemá v dnešním motocyklovém světě obdoby, se právě dostává na náš trh. S prvním motocyklem je možné se blíže seznámit u autorizovaného prodejce motocyklů Honda, v dealerství Auto Jarov. Cena modelu byla stanovena na 299 900 Kč.

Honda vyrobila 300 miliónů motocyklů

Honda Motor Co., Ltd. oznámila, že celkový počet motocyklů Honda vyrobených ve světě dosáhl 300 miliónů kusů. Tato pozoruhodná událost byla důvodem oslavy, jež se uskutečnila v továrně Kumamoto, která byla prvním závodem na výrobu motocyklů značky Honda v Japonsku.

Kia Sorento inspirovaná seriálem X-Men

Kia zahajuje nově spolupráci s distribuční společností Twentieth Century Fox Home Entertainment v rámci propagace seriálu X-Men s názvem Days of Future Past (Dny budoucí minulosti) na discích Blu-ray, DVD a ve formátu Digital HD a dále u příležitosti turnaje Australian Open 2015.

Rozhovor s E.Diemertem o speciálu RS 0.1.

Před časem představil Renault nový závodní vůz o označením Sport RS 01 s motorem Nissan GT-R . Už v příštím roce bychom se s ním mohli vidět na závodních okruzích. Karbonový monokok je vyrobený ve spolupráci s firmou Dallara a splňuje normy LMP1.

Toyota RAV4 s cenovým zvýhodněním

Toyota RAV4 v modelovém provedení 2015 přiváží nové atraktivní ceny a další významné benefity s finančním zvýhodněním. Toyota Motor Czech zveřejnila detaily nabídky, která platí do 31. prosince 2014.

Peugeot 2008 - Mylhúzy hlásí 200 000 vozů

Továrna v Mulhouse oslavila výrobu 200 000. vyrobeného kusu s označením „Origine France Garantie“. Dynamika prodejů vozu Peugeot 2008, který byl na trh uveden v roce 2013, se potvrzuje i na mezinárodní úrovni, především v Číně.

Limitovaný kalendář Subaru

Honza Chochola nafotil a připravil parádní kalendář Subaru pro rok 2015, kde nechybí ani závodní Subaru Leone Czech Subaru Offroad Teamu.

Předprodej na Legendy

Největší motoristická slavnost v České republice zahajuje předprodej vstupenek. V síti TicketPro můžete zakoupit limitované množství vstupenek s vánoční cenou jako dárkem pro fanoušky krásných vozů a motocyklů.

Závodní automobily v Lysé nad Labem

Tři haly a tři různé výstavy plus volná plocha, to je každoroční podzimní výstava Kola, Rychlá kola a Tuning Show v Lysé nad Labem, která se uskutečnila o tomto víkendu za přispění vydavatelství SportPress.

Setkání s robotem ASIMO v Plzni

V rámci šestého výročí otevření Techmania Sceince Center v Plzni a prvního výročí otevření digitálního 3D Planetaria můžete do 9. listopadu potkat nejdokonalejšího humanoidního robota jménem ASIMO od společnosti Honda

PROSBA O POMOC - 2014-06-17

Auta bez bariér - 2013-03-05

Veselé vánoce - 2012-12-21

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar