Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Pět stovek Brouků v Travemünde

Během uplynulého víkendu se pojedenácté uskutečnila akce Beetle Sunshinetour, největší sraz fanoušků modelů Beetle, New Beetle a Brouk v Evropě, na pobřeží Baltského moře v Travemünde. S více než 515 vozy ze 14 zemí praskal areál Brügmanngarten ve švech.

Škoda 130 LR/Evo na Prague Car Festival

Čtvrtý ročník motoristické výstavy Prague Car Festival nabídne ve dnech 29. a 30. srpna několik novinek. Patří mezi ně například sekce Racing Cars, kde se představí závodní vozy a týmy z mnoha automobilových disciplín a ukáží vám, jak to při závodech funguje.

Audi představuje český Audi Ski Team 2015/16

Audi pokračuje v podpoře Svazu lyžařů České republiky i v nadcházející sezoně 2015/16. Nový Audi Ski Team 2015/16 je tvořen osmi elitními lyžaři v České republice, kteří budou v nadcházející lyžařské sezoně společně hájit barvy značky Audi.

Parní vlaky JHMD jezdí stále

Jindřichohradecké místní dráhy našly způsob, jak navzdory teplému a suchému počasí zajistit bezpečný provoz svých parních vlaků. Denně proto na každou z jejich úzkokolejných tratí může vyjet jedna souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou.

Hyundai ix 35 na vodík ujel 2 383 km za 24 h

Norští ekologičtí nadšenci ujeli 2 383 kilometrů pouze na vodíkové palivo za 24 hodin několikerým absolvováním třísetkilometrové trasy mezi čerpacími stanicemi v německém Vatenfall v HafenCity u Hamburku a stanicí Shell v Sachsendamm v Berlíně.

Marián Chytka - Dakar je můj svět

V České republice se můžeme pochlubit hned několika skvělými fotografy, kteří dosáhli světové úrovně. Tak třeba Jirka Křenek se proslavil fotografiemi z prostředí formule 1, zatímco Marián Chytka nevšedními záběry z Rally Dakar nebo dálkových rallye.

Program Peugeot vyzkoušené vozy slaví páté výročí

Program Peugeot vyzkoušené vozy nabízející prověřené ojeté vozy s Pečetí jakosti DEKRA funguje v ČR pátým rokem. Dosud byl limit pro zařazení vozidla do programu nastaven na 6 let a 130 000 km, nyní však došlo díky kvalitě vozidel k jeho navýšení na 8 let a 180 000 km.

Audi se vydává na Měsíc

Pětačtyřicet let po posledním letu NASA na Měsíc s lidskou posádkou si kooperační partneři vytkli opět za cíl oblast přistání Apolla 17. Německá skupina inženýrů Part-Time Scientists pracuje v rámci soutěže Google Lunar XPRIZE na vozidle bez lidské posádky, které bude schopno jízdy po měsíčním povrchu.

ŠKODA s nabídkou příslušenství pro psy

Majitelům psů, kteří s sebou své zvíře berou na dovolenou, nabízí ŠKODA praktické příslušenství pro bezpečné cestování se čtyřnohými mazlíčky. Clever nabídka sahá od bezpečnostního pásu pro psy až po mříž, oddělující zavazadlový prostor od prostoru pro cestující.

AUTOTÝM s.r.o. radí, jak kupovat ojetiny

Společnost AUTOTÝM s.r.o. vznikla v červnu roku 2014 se sídlem v Praze jako start up projekt, který vytvořila společnost Creative Dock, zabývající se inovacemi v různých oborech. V rámci projektu AUTOTÝM pracuje v této společnosti 10 odborných rádců a další 10 kmenových zaměstnanců.

S Hondou Civic Tourer 1.6 i-DTEC za 2,82 l/100 km

Honda vytvořila nový rekord v úspoře paliva, který bude zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Na trase dlouhé 13 498 kilometrů a procházející 24 sousedícími zeměmi EU se podařilo dosáhnout průměrnou spotřebu 2,82 litrů na 100 kilometrů. Cesta trvala 25 dní.

Škoda Car Configurator získává na popularitě

Výběr a pořízení nového vozu se stále častěji přesouvá z klasických showroomů do digitálního světa. Značka ŠKODA na tento trend reaguje kontinuálním vývojem svého Car Configuratoru, který umožňuje detailní sestavení vozu podle specifických přání konkrétního zákazníka včetně vyspělých vizualizací.

Marián Chytka křtil knihu o Dakaru

Světové hvězdy Rallye Dakar zavítaly 24. června do Prahy. Společně s týmem Bonver Dakar Project představily novou knihu s názvem Dakar is my lifestyle, kterou připravil český fotograf Marian Chytka.

Bonver Dakar a Marian Chytka dražili fotografie z Dakaru

V rámci křtu knihy Dakar is my lifestyle od českého motoristického fotografa Mariana Chytky z MCH Photo proběhla zároveň dobročinná akce. Jeho velkoformátové fotografie s dakarskou tématikou se vydražily za takřka čtvrt milionu korun.

Kia Carens - 7 sedadel za cenu 5místné verze

S blížícím se časem dovolených přichází společnost KIA MOTORS CZECH se silným prodejním argumentem – mimořádnou nabídkou 7místného kompaktního modelu MPV Kia Carens za cenu pětimístné verze.

Evropský Král Customů Harley-Davidson je z Prahy

Grand finále celoevropské soutěže dealerských přestaveb Harley-Davidson Battle of the Kings si podmanila Praha! Právě přestavba pražského dealerství se stala ve francouzském Biarritz evropským Králem Customů.

Alcar Roadshow 2015 se představuje

Litá kola značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO mohou návštěvníci vidět na tuningových srazech, motoristických závodech, airshow a mnoha dalších akcích. ALCAR BOHEMIA je přiváží ve speciálním výstavním přívěsu.

Spanilá jízda automobilů značky DS

V neděli se uskutečnil při příležitosti 60. výročí představení ikonického vozu Citroën DS a zároveň na oslavu prvních narozenin novodobé samostatné značky DS historicky první DS EXPERIENCE DAY v Česku. Setkání majitelů veteránů Citroën DS i současných vozů značky DS bylo nabito nejen akcí, ale také pohodovou atmosférou.

Testovací týden Toyoty ve znamení nového Aurisu

Toyota představí veřejnosti nový model vozu Toyota Auris prostřednictvím celorepublikové akce Testovací týden, která proběhne ve dnech 15. – 20. června 2015. Poprvé tak budou mít návštěvníci příležitost otestovat si nový Auris, který byl představen na autosalonu v Ženevě.

Audi se představí na akci Legendy

Audi zve fanoušky motorismu na Legendy 2015, která se uskuteční ve dnech 13. až 14. června v Praze. Značka se čtyřmi kruhy mimo jiné představí návštěvníkům v české premiéře novou generaci luxusního SUV Audi Q7 a pochlubí se úspěšným závodním vozem Audi R8 LMS, který loni zvítězil v závodě 24 h Nürburgringu.

Klidné vánoce - 2014-12-24

Předprodej na Legendy - 2014-11-11

PROSBA O POMOC - 2014-06-17

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar