Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Beetle Sunshine Tour 2014 - sraz Brouků slaví 10 let

Beetle Sunshine Tour, největší sraz modelů Beetle, New Beetle a Brouk v Evropě, je za dveřmi! Podesáté se sejdou fanoušci těchto vozů na pobřeží Baltského moře, aby na velké party oslavovali všechno, co má něco společného s Broukem.

Prague Car Festival 2014 je za dveřmi

Výstaviště PVA Letňany přivítá poslední prázdninový víkend již třetí ročník motoristické výstavy Prague Car Festival, která je zaměřena především na upravené automobily, luxusní, sportovní a závodní vozy, ameriky nebo veterány.

Prague Harley Days - motovíkend pro celou rodinu

Harley-Davidson spojuje lidi už 111 let. A nyní se rozhodl přiblížit svůj svobodný svět na dvou kolech široké veřejnosti akcí Prague Harley Days, která se uskuteční 29. - 30. srpna 2014 na pražském holešovickém výstavišti.

Školící turné: TPMS - komplexni řešení od ALCAR

ALCAR BOHEMIA pořádá sérii celorepublikových školení zaměřených na oblast TPMS (systémy pro monitorování tlaku v pneumatikách). Prezentace TPMS zahrnuje praktické ukázky čtení, programování a případně i spárování senzorů s řídící jednotkou automobilu prostřednictvím diagnostického přístroje ATEQ VT56.

Vodíkový Hyundai ix35 ujel 700 km

Světový rekord v dojezdu na jednu nádrž vytvořili dva norští eko-nadšenci s vozem Hyundai ix35, poháněným vodíkovými palivovými články. Marius Bornstein a Arnt Hartvig urazili bez doplňování paliva 700 km, tedy o 100 km více, než je dojezd udávaný výrobcem. V cíli zbývala rezerva na 10 km.

ŠKODA doporučuje, jak řešit komplikace s vozem

Řidiči by však při plánování dlouhých cest neměli zapomínat na kontrolu technického stavu vozu. Odborníci automobilky ŠKODA připravili pro motoristy přehled častých komplikací na cestách a soubor doporučení, jak si v případě nenadálé situace počínat.

Nissan se vrací na Kolbenovu v Praze 9

Od července nabízí AUTOBOND GROUP Praha kompletní servis a ucelený sortiment osobních i užitkových vozů NISSAN v nových prostorách v ulici Kolbenova 859/15 v Praze 9 - Vysočanech, kam se přesunul ze Spořilova.

PRODEJ INZERCE - Kniha Bugatti Type 46

Výpravná monografie jednoho z typů, který vyšel z dílny Ettore Bugattiho. V první části jsou popsány automobily uvedeného typu, které dosud existují. Další část přiblíží čtenářům individuální karoserie vytvořené na zakázku od mnoha různých majitelů karosáren z celého světa.

Toyota v Goodwoodu s Waldegaardem i Auriolem

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu pořádaném již o tomto víkendu představí Toyota jedny z nejzajímavějších vozů a nejlepších pilotů z více než padesátileté historie působení Toyoty na poli světového motorsportu.

Škoda na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

ŠKODA v Goodwoodu ukazuje sportovní stranu. Jako atraktivní produktové novinky představí studie ŠKODA Yeti Xtreme, ŠKODA VisionC a sériový model ŠKODA Citigo Monte Carlo. Na závodní trať vyjede soutěžní speciál ŠKODA Fabia Super 2000 a rekordně rychlá ŠKODA Octavia vRS Bonneville Special.

Dacia piknik s českými rekordy

Před deseti lety započala uvedením modelu Dacia Logan nová éra značky Dacia. V současné době se jedná o nejrychleji rostoucí značku v Evropě s nejmladší modelovou řadou. Právě v reakci na rostoucí popularitu značky mělo v Čechách letos premiéru jedinečné setkání majitelů vozů Dacia pod názvem Dacia Piknik.

První elektrický Harley-Davidson

Inovace se snoubí s historií. Společnost Harley-Davidson odhaluje projekt LiveWire – první elektrický motocykl Harley-Davidson. V souladu se zákaznickým přístupem, budou mít vybraní zákazníci po celém světě možnost vyzkoušet a podělit se o své zkušenosti z jízdy na novém elektrickém stroji.

Transportersraz přilákal rekordních 162 vozů

Do areálu Šiklova mlýna se sjelo několik stovek fanoušků současných i historických vozů Volkswagen Transporter, Caravelle, Multivan a California všech generací, aby oslavili jubilejní desátý ročník celorepublikového setkání Transportersraz 2014, který se opět konal za podpory značky Volkswagen Užitkové vozy.

Příprava Fordu Transit na deset let těžké dřiny

V dnešní době neexistuje mnoho produktů, od nichž by se očekávalo, že vydrží deset let náročného používání – obzvlášť tehdy, když mají každodenně sloužit k pracovním účelům. Ford se ale postaral, aby byl nový model Transitu na takovou zátěž připraven.

Festival motorismu v Bohnicích

Nejméně jednou nohou tam má čas od času nakročeno každý z nás. Těm, kteří o uplynulém víkendu předběhli svůj osud a vstoupili do nádherného areálu Psychiatrické léčebny Bohnice dobrovolně, byla v rámci prevence intenzivně aplikována terapie oktanů, vůně spáleného benzínu a rychlosti.

PROSBA O POMOC

Vážení čtenáři, dovolujeme si Vás požádat o pomoc při hledání odcizeného notebooku značky Lenovo G 460/G560. PC je ´v podstatě bezcenný, čtyři roky starý, ale je v něm řada dokumentů, pro pachatele bezcenných. Pro mě i moji postiženou dceru ale nevyčíslitelné hodnoty.

Rallye Hustopeče hlásí téměř devadesátku posádek

S mírnými obavami čekali pořadatelé jubilejního desátého ročníku AGROTEC PETRONAS Syntium rally, známé spíš jako Rallye Hustopeče, na termín uzávěrky přihlášek. Ale po zpracování došlých přihlášek je možné konstatovat, že popularita hustopečské soutěže, podle počtu startujících, pozvolna roste…

Dacia piknik se uskuteční v Šiklově mlýně

Před deseti lety započala uvedením modelu Dacia Logan nová éra značky Dacia. V současné době se jedná o nejrychleji rostoucí značku v Evropě s nejmladší modelovou řadou. Během uplynulých deseti let Dacia v mnoha ohledech předčila očekávání.

Nissan X-Trail a Juke - známe české ceny

Nissan oznámil ceny nových modelů Juke a X-Trail. Za nový Juke zaplatí zákazník od 339 900 Kč, zatímco ceny Nissanu X-Trail začínají od 643 900 Kč. Nissan bezezbytku zužitkoval své dosavadní znalosti a na trh přicházejí dokonalé crossovery.

VW e-Golf vyhrál elektrickou rally

Volkswagen nasbíral v soutěži WAVE TROPHY 2014 plný počet bodů. Elektricky poháněný e-Golf zvítězil v největší rallye pro elektromobily na světě v hlavní kategorii sériově vyráběných modelů POPULAR WAV.

Auta bez bariér - 2013-03-05

Veselé vánoce - 2012-12-21

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar