Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Honda vyrobila 300 miliónů motocyklů

Honda Motor Co., Ltd. oznámila, že celkový počet motocyklů Honda vyrobených ve světě dosáhl 300 miliónů kusů. Tato pozoruhodná událost byla důvodem oslavy, jež se uskutečnila v továrně Kumamoto, která byla prvním závodem na výrobu motocyklů značky Honda v Japonsku.

Kia Sorento inspirovaná seriálem X-Men

Kia zahajuje nově spolupráci s distribuční společností Twentieth Century Fox Home Entertainment v rámci propagace seriálu X-Men s názvem Days of Future Past (Dny budoucí minulosti) na discích Blu-ray, DVD a ve formátu Digital HD a dále u příležitosti turnaje Australian Open 2015.

Rozhovor s E.Diemertem o speciálu RS 0.1.

Před časem představil Renault nový závodní vůz o označením Sport RS 01 s motorem Nissan GT-R . Už v příštím roce bychom se s ním mohli vidět na závodních okruzích. Karbonový monokok je vyrobený ve spolupráci s firmou Dallara a splňuje normy LMP1.

Toyota RAV4 s cenovým zvýhodněním

Toyota RAV4 v modelovém provedení 2015 přiváží nové atraktivní ceny a další významné benefity s finančním zvýhodněním. Toyota Motor Czech zveřejnila detaily nabídky, která platí do 31. prosince 2014.

Peugeot 2008 - Mylhúzy hlásí 200 000 vozů

Továrna v Mulhouse oslavila výrobu 200 000. vyrobeného kusu s označením „Origine France Garantie“. Dynamika prodejů vozu Peugeot 2008, který byl na trh uveden v roce 2013, se potvrzuje i na mezinárodní úrovni, především v Číně.

Limitovaný kalendář Subaru

Honza Chochola nafotil a připravil parádní kalendář Subaru pro rok 2015, kde nechybí ani závodní Subaru Leone Czech Subaru Offroad Teamu.

Předprodej na Legendy

Největší motoristická slavnost v České republice zahajuje předprodej vstupenek. V síti TicketPro můžete zakoupit limitované množství vstupenek s vánoční cenou jako dárkem pro fanoušky krásných vozů a motocyklů.

Závodní automobily v Lysé nad Labem

Tři haly a tři různé výstavy plus volná plocha, to je každoroční podzimní výstava Kola, Rychlá kola a Tuning Show v Lysé nad Labem, která se uskutečnila o tomto víkendu za přispění vydavatelství SportPress.

Setkání s robotem ASIMO v Plzni

V rámci šestého výročí otevření Techmania Sceince Center v Plzni a prvního výročí otevření digitálního 3D Planetaria můžete do 9. listopadu potkat nejdokonalejšího humanoidního robota jménem ASIMO od společnosti Honda

Veletrh autobusů Czechbus bude větší a lepší

Na Výstavišti v pražských Holešovicích proběhne od 19. do 21. 11. čtvrtý ročník veletrhu CZECHBUS - veletrhu veletrhu autobusů, hromadné dopravy a garážové a servisní techniky.

Nissan Qashqai - 2 000 000 za 8 let

Nissan Qashqai se znovu zapsal do historie automobilového průmyslu. Jeho produkce v závodě společnosti Nissan v britském Sunderlandu v rekordním čase překročila dva miliony vozů.

Nový Hyundai i20 se už vyrábí

Turecká továrna Hyundai Motor Manufacturing, Hyundai Assan Otomotiv Sanayi (Haos), zahájila výrobu nové generace modelu i20. Nová „í-dvacítka“ posílí pozici Hyundai na evropském trhu v B-segmentu.

Autosalon KOLA 2014 se Škodou Fabia

Na autosalónu Kola 2014 se představí Škoda Fabia třetí generace v expozici Škoda Auto. Prodej nové Fabie bude v Česku zahájen 11. listopadu, světová premiéra byla už začátkem října na autosalónu v Paříži.

ŠKODA World Dealer Conference - Fabia představena ve velkém stylu

Jen pár dní po světové premiéře v Paříži je nová ŠKODA Fabia znovu předvedena ve velkém stylu, a to na akci ŠKODA World Dealer Conference, která se koná od 14. do 25. října 2014 ve španělské Valencii. ŠKODA AUTO zde poprvé představuje svým obchodníkům zcela nově vyvinutý malý vůz.

Trojan s Chlupem okusili Nordschleife

V uplynulém týdnu absolvoval Karel Trojan a Petr Chlup výlet na legendární německý okruh Nürburgring, respektive jeho severní smyčku - Nordschleife. Zde měli možnost zúčastnit se klubových jízd s vozem BMW M3 GTS.

Toyota vyrobila v Evropě 9 milionů vozů

V době pařížského autosalonu Toyota oznámila dosažení nového milníku v Evropě, kde právě vyrobila vůz s číslem 9 milionů. Ačkoli to řada evropských majitelů vozu Toyota možná ani neví, je dost dobře možné, že i jejich vůz byl vyroben přímo v Evropě.

Autodrom Most zve na Autoshow 2014

Společnost Autodrom Most otevře své brány 25. a 26. října od 9 do 17 hodin široké veřejnosti v rámci Dne otevřených dveří s názvem Autoshow Most 2014. Zájmem společnosti je přiblížit autodrom a polygonu všem zájemcům o motorsport, auta, motorky, vzdělávání a rozvoj v oblasti motorismu.

Honda připravila podzimní servisní kampaň

Majitelé vozů Honda mají opět jedinečnou příležitost nechat si zkontrolovat svůj vůz před zimní sezonou u všech autorizovaných partnerů Honda. Podzimní servisní kampaň bude probíhat ve dnech 13.10. - 14.11. 2014.

Hyundai v ČR - 13 procent trhu a prodeje rostou

Hyundai potvrdil zářijovými prodeji pozici silné dvojky českého trhu, když s 1815 prodanými osobními vozy meziročně vzrostl o 41 %. Hyundai kraloval ve třídě SUV-C a mezi rodinnými vozy díky modelům ix35 a ix20. Tradičně výborně si vedl i30 v kategorii C. Oblibě se těší také i40 ve třídě manažerských vozů.

Jozef Kabaň - Fabia je jako lego

Může nás těšit, že jednou z největších světových premiér Pařížského autosalonu, který probíhá do 19. října, je také Škoda Fabia ve verzi hatchback a kombi. Proto jsme položili několik otázek Jozefu Kabaňovi, šéfdesignerovi značky Škoda-Auto.

PROSBA O POMOC - 2014-06-17

Auta bez bariér - 2013-03-05

Veselé vánoce - 2012-12-21

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar