Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Motoristický festival v Nové Pace se vydařil

O víkendu se v areálu Štikovské rokle v Nové Pace uskutečnil první ročník Motoristického festivalu. Akce se uskutečnila za podpory společnosti Havex, autorizovaného prodejce vozů Škoda. A pochopitelně nemohl chybět ani Václav Fejfar, česká autokrosová jednička v cestovních vozech.

Alcar varuje před podezřelými ocelovými koly

Na českém trhu se v poslední době opět objevují podezřele levná ocelová kola, která se prodávají pod katalogovými čísly zavedených evropských výrobců.

Honda Premium Quality - věrnostní program

Pokud budete během celého provozování vozidla vykonávat jeho údržbu podle doporučení Hondy, použitím doporučeného servisního materiálu a originálních náhradních dílů Honda v autorizovaném servisu Honda v České republice, bude vozidlo kryto věrnostním programem Honda Premium Quality.

ALCAR nabízí komplexní řešení TPMS

Na začátku listopadu 2014 vstupuje v platnost evropská směrnice, která stanovuje povinnost vybavení všech nově přihlášených vozidel třídy M1 systémem kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS).

Toyota zve na podzimní Testovací víkend

Toyota Motor Czech zveřejnila podrobnosti k plánované celorepublikové podzimní akci „Testovací víkend“, která se koná o víkendu 20.- 21. září 2014 u všech autorizovaných prodejců značky Toyota v České republice. Zároveň probíhá Podzimní servisní kampaň, zaměřena především na přípravu vozu před zimou.

Peugeot Professional Roadshow 2014 se rozjíždí

Dnes startuje Peugeot Professional Roadshow 2014. Početná flotila osobních i lehkých užitkových vozů značky Peugeot se vydá na okružní jízdu po České republice s cílem seznámit potenciální firemní zákazníky s modelovou řadou značky. Návštěvníci akce mohou také využít exkluzivní akční nabídku či nechat si bezplatně poradit od daňového poradce.

Přehled alternativních paliv: Které je nejvýhodnější?

Cena benzínu a nafty roste, a nejen v zahraničí dochází k postupnému rozšíření alternativních paliv, jež vedle nižších provozních nákladů také méně zatěžují životní prostředí. Jaká je situace v České republice?

Motoristický festival ve Štikovské rokli s Václavem Fejfarem

Autoklub Nová Paka společně s firmou Havex Auto s.r.o zvou tuto sobotu 20.září všechny příznivci na 1. ročník motoristického festivalu do Štikovské rokle. Program bude skutečně nabitý.

Deset nejnovějších CNG plnicích stanic

Počet plnicích CNG stanic v poslední době narůstá. V minulých letech docházelo k nárůstu nových plnicích stanic CNG v řádu jednotek, nyní se staví po desítkách. Stanice CNG nyní vznikají už i na běžných čerpacích stanicích – pouze přidáním stojanu na CNG – a proto si toho nemusí každý všimnout.

VISIGO - autobus, který vás překvapí

Společnost TURANCAR CZ představila nejnovější model turistického autobusu střední velikosti VISIGO Euro VI s maximální kapacitou až 41 cestujících. Jedná se o novou koncepci konstrukce karosérie, výrobce poprvé v historii upouští od osvědčených tradičních postupů výroby autobusů s pevným rámem.

Prague Car Festival 2014 - zábava pro každého

Na pražském výstavišti PVA Letňany bude v od 30. do 31. srpna k vidění více než 300 automobilů ze světa supersportů, českého a evropského tuningu, amerických klasik a českých veteránů, profesionálních závodních týmů a firem z oblasti automobilismu.

Prague Harley Days s premiérou Street 750

Obří mejdan v jedné stopě už klepe na dveře pražského holešovického výstaviště. Kromě mezinárodního moto srazu HOG a doprovodného programu s thajským boxem, koncerty rockových kapel, family zónou nebo ženskou krásou nabídne českou premiéru novinkového revolučního stroje: Harley-Davidson Street 750.

Harley-Davidson Road Glide se představuje

U společnosti Harley-Davidson® se pořád něco děje. Špionážní fotky, drby a divoké spekulace zahlcují internet, a to vše díky fanouškům Harley-Davidson, kteří na celém světě očekávají návrat motocyklu Road Glide®. Čekání je u konce a Road Glide Special je zpět.

ŠKODA Fabia se začne vyrábět po dovolené

V hlavním závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi dokončují týmy pracovníků výroby během dvoutýdenní celozávodní dovolené od 4. do 15. srpna přípravy náběhu výroby nového vozu ŠKODA Fabia. Výroba nové generace oblíbeného malého vozu bude zahájena na konci srpna.

Elektromobil Tesla S ujel celkem 3 471 km

Přesně po 3 471 kilometrech a 13 dnech dospěla RWE Go & See Tour 2014 do cíle v anglickém Newcastlu. Na posledním několikakilometrovém úseku doprovázelo řidiče Tima a jeho tým ve voze Tesla S ektromobilů britské filiálky RWE, společnosti npower, a mnoho diváků.

Honda CR-V je nejprodávanějším SUV na světě

Podle posledního průzkumu se Honda CR-V stala v prvním čtvrtletí roku 2014 nejprodávanějším SUV na světě. Tento výsledek je dalším důkazem celosvětové obliby tohoto modelu. Údaje zveřejnila poradenská společnost Focus2Move, jež se specializuje na automobilový trh.

Se Škodou Octavia G-TEC ujedeme 1.172 km pod 40 euro

Se Škodou Octavia G-TEC je možné ujet 1.172 km z Berlína do Jesola v Itálii s palivem za méně než 40 euro. V rámci soutěže s rodinou Baumannových z Berlína o co nejnižší spotřebu dosáhl Rakušan Gerhard Plattner s vozem Octavia G-TEC spotřeby pouhých 2,93 kg zemního plynu na 100 kilometrů.

PRODEJ INZERCE - Kniha Bugatti Type 46

Výpravná monografie jednoho z typů, který vyšel z dílny Ettore Bugattiho. V první části jsou popsány automobily uvedeného typu, které dosud existují. Další část přiblíží čtenářům individuální karoserie vytvořené na zakázku od mnoha různých majitelů karosáren z celého světa.

Šestimilionté Audi s pohonem quattro

Z montážní linky závodu Ingolstadt sjelo šestimilionté Audi s pohonem quattro, a to jen jeden a půl roku poté, co bylo vyrobeno quattro s pětimiliontým pořadovým číslem. Jubilejní vůz Audi SQ5 3.0 TDI quattro v metalickém odstínu šedá Monsun putuje do USA.

Beetle Sunshine Tour 2014 - sraz Brouků slaví 10 let

Beetle Sunshine Tour, největší sraz modelů Beetle, New Beetle a Brouk v Evropě, je za dveřmi! Podesáté se sejdou fanoušci těchto vozů na pobřeží Baltského moře, aby na velké party oslavovali všechno, co má něco společného s Broukem.

PROSBA O POMOC - 2014-06-17

Auta bez bariér - 2013-03-05

Veselé vánoce - 2012-12-21

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar