Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Volkswagen Service Zima 2015

Volkswagen připravil ve spolupráci se svou servisní sítí servisní nabídku Volkswagen Service Zima 2015. Všichni majitelé zánovních i starších osobních a užitkových vozů Volkswagen tak mohou svěřit pečlivou přípravu svého vozidla na provoz v nejnáročnějším ročním období kvalifikovaným odborníkům za výhodných podmínek.

Autoshow navštívilo 30 000 lidí

V neděli se uzavřely brány jediného letošního autosalónu, který se koná v České republice. Během 4 dnů se na ploše bezmála 19 tisíc metrů čtverečních představilo 50 značek, které si přišlo prohlédnout téměř 30.000 osob, konkrétně 29 950 návštěvníků.

Jak se zbavit karbonu

Zhruba po ujetí deseti tisíc kilometrů se začnou na škrticí klapce, v sacím traktu, ve spalovacím prostoru motoru a ve výfukovém systému vytvářet karbonové úsady, které snižují výkon, zvyšují spotřebu paliva i emise a ovlivňují životnost motoru. Proto je důležité dbát při údržbě na tzv.dekarbonizaci.

Varování - může se stát každému

Tak jako všichni, jsem se díval na videa o tom, jak se běženci snaží dostat do kamionů, jak jsou při tom agresivní, a jak nekompromisně si při tom vynucují pozornost. Štve mě to, ale jako vše co je jen na obrázcích, jsem to bral s rezervou. A to však jen do minulé neděle.

Autoshow - jediný celostátní autosalón již 1. října

Zatímco se evropská veřejnost těší automobilovými novinkami i běžnou produkcí na autosalónu ve Frankfurtu, o pár dní později, ve dnech 1. až 4. října se otevře jediný letošní český autosalón. Výstava Autoshow Praha se uskuteční již po osmnácté, podruhé v nové podobě.

NH Car opět dominuje pražské Autoshow

Společnost NH Car, prodejce značek Volkswagen, Škoda, Kia a Fiat, se na pražské výstavě Autoshow opět prezentuje ve velkém stylu. Již vloni byl NH Car největším vystavovatelem a letos svou plochu ještě zvětšil.

Škoda Economy Run 2015 - s Citigo za 3 litry

Věra a Jan Horníčkovi jsou vítěznou posádkou 34. ročníku soutěže ŠKODA Economy Run. Ve voze ŠKODA Citigo dosáhli špičkové hodnoty spotřeby – na 100 km jízdy spotřebovali v průměru pouhé 3 l paliva. Tato hodnota odpovídá emisím 69,9 g CO2/km.

S Teslou na Grossglockner

automobily vysokohorskou silnici Grossglockner s cílem až na Kaiser-Franz-Josefs-Höhe, kde najdete mimo jiné nejvýše položenou dobíjecí stanici a také nejvýše umístěnou výstavu automobilů na světě.

Hyundai otevřel první autosalon podle nového konceptu

Společnost Hyundai Praha Domanský s.r.o. otevřela v Praze Stodůlkách nové prodejní místo, resp. první showroom v ČR navržený a kompletně realizovaný dle nového celosvětového korporátního designu Hyundai.

Toyota Víkend nabídne seznámení s novým Avensisem

Toyota připravila pro zákazníky celorepublikovou akci „Toyota Víkend“, která proběhne ve dnech 19. – 20. září 2015 a při níž si budou moci návštěvníci otestovat nový Avensis.

Jaguar F-PACE - netradiční představení

První rodinný sportovní vůz značky Jaguar pokořil gravitaci a den celosvětovým představením veřejnosti na autosalonu ve Frankfurtu překonal světový rekord v otočce o 360 stupňů. Luxusní Jaguar F-PACE řídil britský profesionální kaskadér Terry Grant.

7 dní Peugeot jen tento týden

Včera začal týden, který je pro značku Peugeot v ČR jedním z nejdůležitějších a pro zákazníky jedním z nejočekávanějších. Startuje totiž tradiční akční nabídka „7 dní Peugeot“ a opět nabízí skvěle vybavené vozy za atraktivní ceny.

Ford Mustang je nejprodávanějším sportovním automobilem

Zákazníci z celého světa pasovali nový Ford Mustang na nejprodávanější sportovní automobil planety. Vyplývá to z údajů IHS Automotive o registracích nových vozů v prvním pololetí roku 2015.Za prvních šest měsíců se jich prodalo 76 124 kusů.

Honda s Podzimní akční nabídkou

Dovolujeme si představit podzimní akční nabídku pro naše zákazníky, která platí od 1.září do 31. prosince. Podrobnosti jednotlivých výhod naleznete níže. Navíc jako bonus zvýhodněné financování při využití služeb Honda Finance!

Dny otevřených dveří u Mercedes-Benz Praha

Mercedes-Benz Praha zve všechny automobilové nadšence, zákazníky a příznivce značky s trojcípou hvězdou na dny otevřených dveří, které se budou konat od 4. do 5. září 2015 v areálu M-B na pražském Chodově.

Pět stovek Brouků v Travemünde

Během uplynulého víkendu se pojedenácté uskutečnila akce Beetle Sunshinetour, největší sraz fanoušků modelů Beetle, New Beetle a Brouk v Evropě, na pobřeží Baltského moře v Travemünde. S více než 515 vozy ze 14 zemí praskal areál Brügmanngarten ve švech.

Škoda 130 LR/Evo na Prague Car Festival

Čtvrtý ročník motoristické výstavy Prague Car Festival nabídne ve dnech 29. a 30. srpna několik novinek. Patří mezi ně například sekce Racing Cars, kde se představí závodní vozy a týmy z mnoha automobilových disciplín a ukáží vám, jak to při závodech funguje.

Audi představuje český Audi Ski Team 2015/16

Audi pokračuje v podpoře Svazu lyžařů České republiky i v nadcházející sezoně 2015/16. Nový Audi Ski Team 2015/16 je tvořen osmi elitními lyžaři v České republice, kteří budou v nadcházející lyžařské sezoně společně hájit barvy značky Audi.

Parní vlaky JHMD jezdí stále

Jindřichohradecké místní dráhy našly způsob, jak navzdory teplému a suchému počasí zajistit bezpečný provoz svých parních vlaků. Denně proto na každou z jejich úzkokolejných tratí může vyjet jedna souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou.

Hyundai ix 35 na vodík ujel 2 383 km za 24 h

Norští ekologičtí nadšenci ujeli 2 383 kilometrů pouze na vodíkové palivo za 24 hodin několikerým absolvováním třísetkilometrové trasy mezi čerpacími stanicemi v německém Vatenfall v HafenCity u Hamburku a stanicí Shell v Sachsendamm v Berlíně.

Klidné vánoce - 2014-12-24

Předprodej na Legendy - 2014-11-11

PROSBA O POMOC - 2014-06-17

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar