Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Prague Car Festival 2014 - zábava pro každého

Na pražském výstavišti PVA Letňany bude v od 30. do 31. srpna k vidění více než 300 automobilů ze světa supersportů, českého a evropského tuningu, amerických klasik a českých veteránů, profesionálních závodních týmů a firem z oblasti automobilismu.

Prague Harley Days s premiérou Street 750

Obří mejdan v jedné stopě už klepe na dveře pražského holešovického výstaviště. Kromě mezinárodního moto srazu HOG a doprovodného programu s thajským boxem, koncerty rockových kapel, family zónou nebo ženskou krásou nabídne českou premiéru novinkového revolučního stroje: Harley-Davidson Street 750.

Harley-Davidson Road Glide se představuje

U společnosti Harley-Davidson® se pořád něco děje. Špionážní fotky, drby a divoké spekulace zahlcují internet, a to vše díky fanouškům Harley-Davidson, kteří na celém světě očekávají návrat motocyklu Road Glide®. Čekání je u konce a Road Glide Special je zpět.

ŠKODA Fabia se začne vyrábět po dovolené

V hlavním závodě ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi dokončují týmy pracovníků výroby během dvoutýdenní celozávodní dovolené od 4. do 15. srpna přípravy náběhu výroby nového vozu ŠKODA Fabia. Výroba nové generace oblíbeného malého vozu bude zahájena na konci srpna.

Elektromobil Tesla S ujel celkem 3 471 km

Přesně po 3 471 kilometrech a 13 dnech dospěla RWE Go & See Tour 2014 do cíle v anglickém Newcastlu. Na posledním několikakilometrovém úseku doprovázelo řidiče Tima a jeho tým ve voze Tesla S ektromobilů britské filiálky RWE, společnosti npower, a mnoho diváků.

Honda CR-V je nejprodávanějším SUV na světě

Podle posledního průzkumu se Honda CR-V stala v prvním čtvrtletí roku 2014 nejprodávanějším SUV na světě. Tento výsledek je dalším důkazem celosvětové obliby tohoto modelu. Údaje zveřejnila poradenská společnost Focus2Move, jež se specializuje na automobilový trh.

Se Škodou Octavia G-TEC ujedeme 1.172 km pod 40 euro

Se Škodou Octavia G-TEC je možné ujet 1.172 km z Berlína do Jesola v Itálii s palivem za méně než 40 euro. V rámci soutěže s rodinou Baumannových z Berlína o co nejnižší spotřebu dosáhl Rakušan Gerhard Plattner s vozem Octavia G-TEC spotřeby pouhých 2,93 kg zemního plynu na 100 kilometrů.

PRODEJ INZERCE - Kniha Bugatti Type 46

Výpravná monografie jednoho z typů, který vyšel z dílny Ettore Bugattiho. V první části jsou popsány automobily uvedeného typu, které dosud existují. Další část přiblíží čtenářům individuální karoserie vytvořené na zakázku od mnoha různých majitelů karosáren z celého světa.

Šestimilionté Audi s pohonem quattro

Z montážní linky závodu Ingolstadt sjelo šestimilionté Audi s pohonem quattro, a to jen jeden a půl roku poté, co bylo vyrobeno quattro s pětimiliontým pořadovým číslem. Jubilejní vůz Audi SQ5 3.0 TDI quattro v metalickém odstínu šedá Monsun putuje do USA.

Beetle Sunshine Tour 2014 - sraz Brouků slaví 10 let

Beetle Sunshine Tour, největší sraz modelů Beetle, New Beetle a Brouk v Evropě, je za dveřmi! Podesáté se sejdou fanoušci těchto vozů na pobřeží Baltského moře, aby na velké party oslavovali všechno, co má něco společného s Broukem.

Prague Car Festival 2014 je za dveřmi

Výstaviště PVA Letňany přivítá poslední prázdninový víkend již třetí ročník motoristické výstavy Prague Car Festival, která je zaměřena především na upravené automobily, luxusní, sportovní a závodní vozy, ameriky nebo veterány.

Prague Harley Days - motovíkend pro celou rodinu

Harley-Davidson spojuje lidi už 111 let. A nyní se rozhodl přiblížit svůj svobodný svět na dvou kolech široké veřejnosti akcí Prague Harley Days, která se uskuteční 29. - 30. srpna 2014 na pražském holešovickém výstavišti.

Školící turné: TPMS - komplexni řešení od ALCAR

ALCAR BOHEMIA pořádá sérii celorepublikových školení zaměřených na oblast TPMS (systémy pro monitorování tlaku v pneumatikách). Prezentace TPMS zahrnuje praktické ukázky čtení, programování a případně i spárování senzorů s řídící jednotkou automobilu prostřednictvím diagnostického přístroje ATEQ VT56.

Vodíkový Hyundai ix35 ujel 700 km

Světový rekord v dojezdu na jednu nádrž vytvořili dva norští eko-nadšenci s vozem Hyundai ix35, poháněným vodíkovými palivovými články. Marius Bornstein a Arnt Hartvig urazili bez doplňování paliva 700 km, tedy o 100 km více, než je dojezd udávaný výrobcem. V cíli zbývala rezerva na 10 km.

ŠKODA doporučuje, jak řešit komplikace s vozem

Řidiči by však při plánování dlouhých cest neměli zapomínat na kontrolu technického stavu vozu. Odborníci automobilky ŠKODA připravili pro motoristy přehled častých komplikací na cestách a soubor doporučení, jak si v případě nenadálé situace počínat.

Nissan se vrací na Kolbenovu v Praze 9

Od července nabízí AUTOBOND GROUP Praha kompletní servis a ucelený sortiment osobních i užitkových vozů NISSAN v nových prostorách v ulici Kolbenova 859/15 v Praze 9 - Vysočanech, kam se přesunul ze Spořilova.

Toyota v Goodwoodu s Waldegaardem i Auriolem

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu pořádaném již o tomto víkendu představí Toyota jedny z nejzajímavějších vozů a nejlepších pilotů z více než padesátileté historie působení Toyoty na poli světového motorsportu.

Škoda na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

ŠKODA v Goodwoodu ukazuje sportovní stranu. Jako atraktivní produktové novinky představí studie ŠKODA Yeti Xtreme, ŠKODA VisionC a sériový model ŠKODA Citigo Monte Carlo. Na závodní trať vyjede soutěžní speciál ŠKODA Fabia Super 2000 a rekordně rychlá ŠKODA Octavia vRS Bonneville Special.

Dacia piknik s českými rekordy

Před deseti lety započala uvedením modelu Dacia Logan nová éra značky Dacia. V současné době se jedná o nejrychleji rostoucí značku v Evropě s nejmladší modelovou řadou. Právě v reakci na rostoucí popularitu značky mělo v Čechách letos premiéru jedinečné setkání majitelů vozů Dacia pod názvem Dacia Piknik.

První elektrický Harley-Davidson

Inovace se snoubí s historií. Společnost Harley-Davidson odhaluje projekt LiveWire – první elektrický motocykl Harley-Davidson. V souladu se zákaznickým přístupem, budou mít vybraní zákazníci po celém světě možnost vyzkoušet a podělit se o své zkušenosti z jízdy na novém elektrickém stroji.

PROSBA O POMOC - 2014-06-17

Auta bez bariér - 2013-03-05

Veselé vánoce - 2012-12-21

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar