Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Hvězdní designéři navštívili Auto Design Prague

Již počtvrté se sjeli přední světoví designéři do Prahy na konferenci AUTO DESIGN PRAGUE 2014, kterou pořádá časopis AUTO DESIGN & STYLING. Akce si klade za cíl představovat automobilový design a nejnovější trendy prostřednictvím předních osobností oboru.

Dny otevřených dveří u Nissanu

Nissan organizuje ve dnech 29. září - 5. října Dny otevřených dveří u všech autorizovaných dealerů v České republice. Dny otevřených dveří Nissan navazují na reklamní kampaně k uvedení nových modelů Juke a X-Trail a budou podpořeny komunikací v TV a na internetu.

Vyjádření ČEZ k rychlonabíjecím stanicím

Včera jsme na našich stránkách uveřejnili informaci o problémech s rychlonabíjecí stanicí elektromobilů v Duhové ulici na Praze 4. Na článek reagoval ČEZ a jeho stanovisko vám předkládáme.

AUTOSHOW Praha - velice zdařilý veletrh

Od čtvrtka do neděle probíhala na pražském holešovickém výstavišti po čtyřech letech opět automobilová výstava Autoshow. Vzhledem k tomu, že poslední ročníky brněnských autosalonů i různých pražských výstav, když to řekneme laicky, za nic nestály, tak Autoshow překonalo očekávání.

Jak jsme chtěli dobít elektromobil

V minulých dnech jsme měli možnost otestovat elektromobil Peugeot Partner Full Electric, jehož test přineseme v nejbližších dnech. Proto zatím nechceme rozebírat jeho klady a zápory, ale chceme se s Vámi podělit o jednu ne právě dvakrát příjemnou zkušenost.

Autoshow Praha začíná již zítra

Na čtyři desítky značek, přes dvacet premiér! Stovky vozů budou od čtvrtka 25. do neděle 28. září, k dispozici mnoha tisícům návštěvníků celostátní výstavy Autoshow Praha 2014.

Designer C.Wittinger o novém Twingu

Před několika dny byl na český trh uveden nový Renault Twingo, jehož popis najdete v rubrice Novinky. Jeho designér Csaba Wittinger vypráví o inspiracích, které vedly jeho pero, a o způsobu, jakým městské vozidlo Renault čerpá z bohatého emociálního a sportovního dědictví této značky.

Peugeot ČR - 7 dní Peugeot letos podruhé

Letos podruhé pořádá Peugeot ČR společně se sítí svých koncesionářů akční nabídku „7 dní Peugeot“. Akce probíhá od 22. do 28. září v celé prodejní síti Peugeot. V rámci akce lze zakoupit např. Peugeot 301 za 235 000 Kč a s financováním od Peugeot Finance získat navíc zimní pneumatiky zdarma.

Motoristický festival v Nové Pace se vydařil

O víkendu se v areálu Štikovské rokle v Nové Pace uskutečnil první ročník Motoristického festivalu. Akce se uskutečnila za podpory společnosti Havex, autorizovaného prodejce vozů Škoda. A pochopitelně nemohl chybět ani Václav Fejfar, česká autokrosová jednička v cestovních vozech.

Alcar varuje před podezřelými ocelovými koly

Na českém trhu se v poslední době opět objevují podezřele levná ocelová kola, která se prodávají pod katalogovými čísly zavedených evropských výrobců.

Honda Premium Quality - věrnostní program

Pokud budete během celého provozování vozidla vykonávat jeho údržbu podle doporučení Hondy, použitím doporučeného servisního materiálu a originálních náhradních dílů Honda v autorizovaném servisu Honda v České republice, bude vozidlo kryto věrnostním programem Honda Premium Quality.

ALCAR nabízí komplexní řešení TPMS

Na začátku listopadu 2014 vstupuje v platnost evropská směrnice, která stanovuje povinnost vybavení všech nově přihlášených vozidel třídy M1 systémem kontroly tlaku v pneumatikách (TPMS).

Toyota zve na podzimní Testovací víkend

Toyota Motor Czech zveřejnila podrobnosti k plánované celorepublikové podzimní akci „Testovací víkend“, která se koná o víkendu 20.- 21. září 2014 u všech autorizovaných prodejců značky Toyota v České republice. Zároveň probíhá Podzimní servisní kampaň, zaměřena především na přípravu vozu před zimou.

Peugeot Professional Roadshow 2014 se rozjíždí

Dnes startuje Peugeot Professional Roadshow 2014. Početná flotila osobních i lehkých užitkových vozů značky Peugeot se vydá na okružní jízdu po České republice s cílem seznámit potenciální firemní zákazníky s modelovou řadou značky. Návštěvníci akce mohou také využít exkluzivní akční nabídku či nechat si bezplatně poradit od daňového poradce.

Přehled alternativních paliv: Které je nejvýhodnější?

Cena benzínu a nafty roste, a nejen v zahraničí dochází k postupnému rozšíření alternativních paliv, jež vedle nižších provozních nákladů také méně zatěžují životní prostředí. Jaká je situace v České republice?

Motoristický festival ve Štikovské rokli s Václavem Fejfarem

Autoklub Nová Paka společně s firmou Havex Auto s.r.o zvou tuto sobotu 20.září všechny příznivci na 1. ročník motoristického festivalu do Štikovské rokle. Program bude skutečně nabitý.

Deset nejnovějších CNG plnicích stanic

Počet plnicích CNG stanic v poslední době narůstá. V minulých letech docházelo k nárůstu nových plnicích stanic CNG v řádu jednotek, nyní se staví po desítkách. Stanice CNG nyní vznikají už i na běžných čerpacích stanicích – pouze přidáním stojanu na CNG – a proto si toho nemusí každý všimnout.

VISIGO - autobus, který vás překvapí

Společnost TURANCAR CZ představila nejnovější model turistického autobusu střední velikosti VISIGO Euro VI s maximální kapacitou až 41 cestujících. Jedná se o novou koncepci konstrukce karosérie, výrobce poprvé v historii upouští od osvědčených tradičních postupů výroby autobusů s pevným rámem.

Prague Car Festival 2014 - zábava pro každého

Na pražském výstavišti PVA Letňany bude v od 30. do 31. srpna k vidění více než 300 automobilů ze světa supersportů, českého a evropského tuningu, amerických klasik a českých veteránů, profesionálních závodních týmů a firem z oblasti automobilismu.

Prague Harley Days s premiérou Street 750

Obří mejdan v jedné stopě už klepe na dveře pražského holešovického výstaviště. Kromě mezinárodního moto srazu HOG a doprovodného programu s thajským boxem, koncerty rockových kapel, family zónou nebo ženskou krásou nabídne českou premiéru novinkového revolučního stroje: Harley-Davidson Street 750.

PROSBA O POMOC - 2014-06-17

Auta bez bariér - 2013-03-05

Veselé vánoce - 2012-12-21

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar