Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Kuks - barokní klenot a sochy M.Brauna

Česká republika má štěstí na bohatou koncentraci historických a architektonických památek. Ne všechny se bohužel dočkají záchrany, kterou v mnoha případech nutně potřebují. Místo, kde se to v poslední době podařilo, je barokní areál Kuks, patřící mezi naše nejvýznamnější barokní památky.

Dřevěné pohyblivé peklo na Housce - určitě navštivte

Zní to skoro jako pohádka. Jednoho listopadového večera, když se Tomáš Štěpán a Jan Kopecký vraceli z hradu Houska, si položili otázku. Kolik je vlastně v Čechách betlémů. Na metr čtverečný neskutečně hodně. A kolik je u nás dřevěných pekel? Žádné. V tu chvíli jim bylo jasné, jak budou trávit zimní večery.

Netradiční Velikonoce v Muzeu Karla Zemana

Jak by vypadaly Velikonoce v pravěku? Odpověď na tuto otázku a netradiční pojetí velikonočních svátků najdou návštěvníci od 1. do 6. dubna v Muzeu Karla Zemana.

Výstava v NTM - věda, technika a dobrodružství

V lednu 2015 uplynulo 125 let od založení České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění. Toto významné jubileum, kdy byl vznik akademie povolen panovníkem a byly schváleny stanovy akademie, připomíná Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími institucemi cyklem výstav.

Muzeum Karla Zemana představí projekt plný zážitků

Další z našich tipů na výlet Vás zavede do Muzea Karla Zemana v Praze, které vstupuje do nového roku hned s několika novinkami. První je nová programová nabídka Praha filmová, která umožní návštěvníkům i stálým obyvatelům metropole poznat a zažít její krásu ve filmovém duchu.

Veletrh Holiday World 2015 již tento týden

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v ČR, ale i v regionu střední Evropy. Letos proběhne ve dnech 19. - 22. února v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s 9. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel.

Vorarlbersko - Varianty ve sněhu

Na západě Rakouska, mezi Bodamským jezerem a Arlbergem předvádí zima celou svou nádheru. Moderní lyžařská střediska, spousta přírodního sněhu a nápadité nabídky: Ve Vorarlbersku pěstují umění lyžování již více než 100 let a - ještě mnohem déle - kulturu pohostinnosti.

Sedmkrát zima v Horním Rakousku

Zimní dovolená jako z obrázkové knížky v sedmi špičkových lyžařských oblastech v Horním Rakousku, k tomu rychlý a nekomplikovaný příjezd z České republiky, dobře upravené sjezdovky všech stupňů obtížnosti, nabídky pro rodiny a vynikající poměr ceny a služeb.

Přijďte pobejt na Košov

Pokud při svých toulkách zabrousíte do Podkrkonoší, především pak na Lomnicko, tak se nezapomeňte zastavit v Košovské hospůdce, mimochodem jedné z nejstarších hospůdek v širokém okolí. Zvenku sice vypadá jako obyčejná hospoda, ale uvnitř na vás dýchne neopakovatelná atmosféra, jakou dnes už zažijete jen málokde.

Vánoční trhy ve Vídni

Už v listopadu otevřela Vídeň první adventní a vánoční trhy na nejkrásnějších místech města. Jednadvacet velkých a stálých adventních trhů s více než 1100 stánky bylo napočítáno v roce 2013. K tomu připočtěme ještě množství dočasných a malých adventních trhů, stánků charit a stánků s punčem.

Třináctá výstava betlémů v Lomnici n.P.

Nezadržitelně se blíží čas Vánoc, jejichž atmosféru už po staletí vedle lidových zvyků a koled neodmyslitelně dotvářejí také betlémy. Kouzlu a kráse betlémům je věnována i výstava v muzeu v Lomnici nad Popelkou, na kterou bychom Vás chtěli pozvat.

Pozvání do vánočního Salcburku

V tichém období roku panuje ve městě světového kulturního dědictví UNESCO zvláštní podmanivost. Kouzelné vánoční trhy, akce plné adventní atmosféry a zajímavé výstavy betlémů lákají do Salcburku, k prvopočátkům koledy Tichá noc, svatá noc.

V Národním technickém muzeu technika ožívá

Ve dnech 24. až 28. října 2014 se v NTM představí veřejnosti první parní lokomotiva vyrobená v České republice po více než 50 letech. Poslední parní lokomotiva byla u nás postavena na počátku 60. let a zdálo se, že náš průmysl se tehdy s parní trakcí definitivně rozloučil.

Podzimní tarif na Grossglockneru

Překvapivě pěkné podzimní počasí umožňuje i v těchto dnech krásné cestování po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse v národním parku Hohe Tauren.

Po stopách Wolfganga Amadea Mozarta

Z míst, které jsem zatím navštívila, bylo muzeum Wolfganga Amadea Mozarta v Salzburgu a město samotné nejkrásnější zážitek z celého léta. Věřím, že člověk, který touží po nevšedním zážitku, by neměl propásnout příležitost, podívat se do rodného domu slavného hudebního skladatele a následně i jeho měšťanského bytu.

Den otevřených dveří v depozitáři Železničního muzea NTM

V sobotu 30. a v neděli 31. srpna 2014 bude pro veřejnost opět otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. V sobotu 30. srpna 2014 v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak (více informací: http://www.cdmuzeum.cz/).

Národní technické muzeum s bohatým programem

Národní technické muzeum vstoupilo do letošního roku jako čtvrté nejnavštěvovanější muzeum u nás a velký zájem návštěvníků pokračuje i v letních měsících. Na srpen i září zve návštěvníky na bohatý program.

Z Kaprunu k vysokohorským přehradám

Oblíbenou turistickou destinací českých turistů, kteří nechtějí trávit dovolenou v přeplněném Chorvatsku nebo Itálii, je Rakousko. Možností, kam zavítat, je tisíce, my jsme si připravili tip na výlet k soustavě vysokohorských přehrad.

Autem na letní dovolenou

Před výjezdem bychom měli provést několik kontrol, a to nejen u technického stavu vozidla, ale také dokladů, formalit i dopravních předpisů. Chybějící dokumenty či problémy s povinnou výbavou v cizím státě totiž mohou dovolenou znepříjemnit.

O víkendu se otevře depozitáři Železničního muzea NTM

V sobotu 14. a v neděli 15. června bude otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Všichni zájemci o dopravní techniku, zejména o dějiny a vývoj kolejové drážní dopravy, tak mohou navštívit běžně nepřístupné prostory.

Advent v Salcburku - 2013-11-12

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar