Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Elektronický prodej jízdenek na JHMD

Před několika dny jsme vás pozvali na výlet na Žitavskou úzkokolejku, ale také u nás máme podobnou železnici, vedoucí překrásnou a nedotčenou krajinou České Kanady. Jedná se o Jindřichohradecké místní dráhy, jejichž hlavní část vede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, druhá pak směrem na Obrataň.

Výlet se Žitavskou úzkokolejkou

Dnes máme pro vás připraven tip na pěkný celodenní výlet jak pro celou rodinu, tak milovníky železnic nebo kulturních památek. Všechno v jednom dni a doslova jen pár kroků od hranic.

Den dětí s párou a veterány v Jindřichově Hradci

Na poslední květnovou sobotu je mezi obě jindřichohradecká železniční nádraží připraven pestrý kulturní program. Již podruhé se v Jindřichově Hradci uskuteční Den dětí s párou. Jeho součástí je i vypravení historického parního vlaku do Nové Bystřice.

Kuks - barokní klenot a sochy M.Brauna

Česká republika má štěstí na bohatou koncentraci historických a architektonických památek. Ne všechny se bohužel dočkají záchrany, kterou v mnoha případech nutně potřebují. Místo, kde se to v poslední době podařilo, je barokní areál Kuks, patřící mezi naše nejvýznamnější barokní památky.

Dřevěné pohyblivé peklo na Housce - určitě navštivte

Zní to skoro jako pohádka. Jednoho listopadového večera, když se Tomáš Štěpán a Jan Kopecký vraceli z hradu Houska, si položili otázku. Kolik je vlastně v Čechách betlémů. Na metr čtverečný neskutečně hodně. A kolik je u nás dřevěných pekel? Žádné. V tu chvíli jim bylo jasné, jak budou trávit zimní večery.

Netradiční Velikonoce v Muzeu Karla Zemana

Jak by vypadaly Velikonoce v pravěku? Odpověď na tuto otázku a netradiční pojetí velikonočních svátků najdou návštěvníci od 1. do 6. dubna v Muzeu Karla Zemana.

Výstava v NTM - věda, technika a dobrodružství

V lednu 2015 uplynulo 125 let od založení České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění. Toto významné jubileum, kdy byl vznik akademie povolen panovníkem a byly schváleny stanovy akademie, připomíná Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími institucemi cyklem výstav.

Muzeum Karla Zemana představí projekt plný zážitků

Další z našich tipů na výlet Vás zavede do Muzea Karla Zemana v Praze, které vstupuje do nového roku hned s několika novinkami. První je nová programová nabídka Praha filmová, která umožní návštěvníkům i stálým obyvatelům metropole poznat a zažít její krásu ve filmovém duchu.

Veletrh Holiday World 2015 již tento týden

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v ČR, ale i v regionu střední Evropy. Letos proběhne ve dnech 19. - 22. února v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s 9. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel.

Vorarlbersko - Varianty ve sněhu

Na západě Rakouska, mezi Bodamským jezerem a Arlbergem předvádí zima celou svou nádheru. Moderní lyžařská střediska, spousta přírodního sněhu a nápadité nabídky: Ve Vorarlbersku pěstují umění lyžování již více než 100 let a - ještě mnohem déle - kulturu pohostinnosti.

Sedmkrát zima v Horním Rakousku

Zimní dovolená jako z obrázkové knížky v sedmi špičkových lyžařských oblastech v Horním Rakousku, k tomu rychlý a nekomplikovaný příjezd z České republiky, dobře upravené sjezdovky všech stupňů obtížnosti, nabídky pro rodiny a vynikající poměr ceny a služeb.

Přijďte pobejt na Košov

Pokud při svých toulkách zabrousíte do Podkrkonoší, především pak na Lomnicko, tak se nezapomeňte zastavit v Košovské hospůdce, mimochodem jedné z nejstarších hospůdek v širokém okolí. Zvenku sice vypadá jako obyčejná hospoda, ale uvnitř na vás dýchne neopakovatelná atmosféra, jakou dnes už zažijete jen málokde.

Vánoční trhy ve Vídni

Už v listopadu otevřela Vídeň první adventní a vánoční trhy na nejkrásnějších místech města. Jednadvacet velkých a stálých adventních trhů s více než 1100 stánky bylo napočítáno v roce 2013. K tomu připočtěme ještě množství dočasných a malých adventních trhů, stánků charit a stánků s punčem.

Třináctá výstava betlémů v Lomnici n.P.

Nezadržitelně se blíží čas Vánoc, jejichž atmosféru už po staletí vedle lidových zvyků a koled neodmyslitelně dotvářejí také betlémy. Kouzlu a kráse betlémům je věnována i výstava v muzeu v Lomnici nad Popelkou, na kterou bychom Vás chtěli pozvat.

Pozvání do vánočního Salcburku

V tichém období roku panuje ve městě světového kulturního dědictví UNESCO zvláštní podmanivost. Kouzelné vánoční trhy, akce plné adventní atmosféry a zajímavé výstavy betlémů lákají do Salcburku, k prvopočátkům koledy Tichá noc, svatá noc.

V Národním technickém muzeu technika ožívá

Ve dnech 24. až 28. října 2014 se v NTM představí veřejnosti první parní lokomotiva vyrobená v České republice po více než 50 letech. Poslední parní lokomotiva byla u nás postavena na počátku 60. let a zdálo se, že náš průmysl se tehdy s parní trakcí definitivně rozloučil.

Podzimní tarif na Grossglockneru

Překvapivě pěkné podzimní počasí umožňuje i v těchto dnech krásné cestování po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse v národním parku Hohe Tauren.

Po stopách Wolfganga Amadea Mozarta

Z míst, které jsem zatím navštívila, bylo muzeum Wolfganga Amadea Mozarta v Salzburgu a město samotné nejkrásnější zážitek z celého léta. Věřím, že člověk, který touží po nevšedním zážitku, by neměl propásnout příležitost, podívat se do rodného domu slavného hudebního skladatele a následně i jeho měšťanského bytu.

Den otevřených dveří v depozitáři Železničního muzea NTM

V sobotu 30. a v neděli 31. srpna 2014 bude pro veřejnost opět otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. V sobotu 30. srpna 2014 v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak (více informací: http://www.cdmuzeum.cz/).

Národní technické muzeum s bohatým programem

Národní technické muzeum vstoupilo do letošního roku jako čtvrté nejnavštěvovanější muzeum u nás a velký zájem návštěvníků pokračuje i v letních měsících. Na srpen i září zve návštěvníky na bohatý program.

Advent v Salcburku - 2013-11-12

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar