Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Holiday World - svět jako na dlani

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Letos se 23. Ročník koná ve dnech 20. - 23. února v areálu holešovického Výstaviště.

Horní Rakousko nabízí zimní dovolenou

Perfektně upravené sjezdovky, rozvířený prašan a nádherné panorama hor: To je zimní dovolená v Horním Rakousku. Po krátkém a nekomplikovaném dojezdu z Česka najdou hosté v sedmi lyžařských oblastech Horního Rakouska pestrou nabídku dovolených.

Zimní dovolená v Horním Rakousku

V Horním Rakousku si můžete pro své zimní radovánky vybrat ze sedmi špičkových lyžařských oblastí. Po krátkém a nekomplikovaném dojezdu z Česka zde hosté objeví nádherné sjezdovky, překrásné zimní krajiny a srdečné hostitele.

Tradiční výstava betlémů v Lomnici n.P.

Podobně jako v uplynulých letech, tak i letos bude výstavní sezóna v muzeu zakončena přehlídkou betlémů. Tradiční akce se roce koná již po dvanácté a podobně jako v minulosti návštěvníci zhlédnou řadu nových exponátů zapůjčených od Spolku českých betlémářů, tak i soukromých sběratelů.

Innsbruck - město, lyžování & après ski

Vítejte v olympijském světě Olympia SkiWorld Innsbruck: devět lyžařských oblastí, včetně lyžování na ledovci, obklopuje jako magický prstenec hlavní město Alp.

Advent v Salcburku

Od 21. listopadu přichází do salcburského Starého Města pravá předvánoční nálada. V tento den totiž otevírají své brány vánoční trhy. Nejznámějším z nich je „ježíškovský trh“ Salzburger Christkindlmarkt na náměstí Dom- und Residenzplatz.

Kitzbühelské Alpy tisíc kilometrů sjezdovek

Karta Kitzbüheler Alpen AllStarCard má v sobě veškerou pestrost nabídky: Skipas Premium platí na 356 lanovek a vleků a více než 1.000 kilometrů sjezdovek v deseti z nejkrásnějších lyžařských oblastí Evropy.

Vídeňské vánoční trhy 2013

První vídeňský adventní trh otevírá již začátkem listopadu 2013, od poloviny měsíce pak už i velké vánoční trhy ve městě rozehrají svou bohatou nabídku vánočních dekorací, ozdob, svíček, uměleckých řemesel, hraček a kulinářských dobrot.

Národní technické muzeum dokončeno!

Pro technické muzeum založené roku 1908, jehož sbírky byly veřejnosti prezentovány od roku 1910, začala roku 1938 na Letné stavba nové budovy podle projektu architekta Milana Babušky. Po 75 letech od zahájení stavby je nyní budova nejen dokončená, ale i plně zařízená dvanácti stálými expozicemi.

Doba ledová ve vídeňské Stadthalle

Miláčky publika ze série kinofilmů Doba ledová můžete ve Vídni obdivovat také na bruslích. Sid, Manni, Diego a Scart krouží v nové rodinné show po ledovém jevišti ve vídeňské Stadthalle.

Nový vrchol Pitztalu: Café 3.440

Nahoře na Pitztalském ledovci provozovatelé lanovek přichystali další vrchol: Zdejší novinka, „Café 3.440“ s visutou terasou a panoramatickou skleněnou stěnou, je nejvýše položenou kavárnou v Rakousku.

Villach - tři hory a nové termální lázně

Středem pozornosti ve zpravodajství o regionu zimních sportů Villach jsou obvykle tři hory v jeho okolí, Gerlitzen Alpe, Dreiländereck a Dobratsch. Minulou zimu však byly okolní hory zcela zastíněny novými termálními lázněmi KärntenTherme ve Warmbad-Villachu.

Depozitář Železničního muzea NTM bude otevřen

V sobotu 31. srpna a v neděli 1. září 2013 bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Všichni zájemci o dopravní techniku na našem území, zejména o dějiny a vývoj kolejové drážní dopravy, mohou navštívit běžně nepřístupné prostory.

Park miniatur Dolního Slezska v Kowarech

Prázdniny začaly a my jsme vyrazili za poznáním historických památek Dolního Slezska , a to v podobě jejich ztvárněných miniatur v měřítku 1:25 (případně 1:50 u horských staveb) . Tento tip nám byl doporučen a o místě samotném jsme slyšeli jen samá slova chvály.

Otevření depozitáře Železničního muzea NTM v Chomutově

V sobotu 22. a v neděli 23. června 2013 bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. K vidění bude téměř stovka nejrůznějších lokomotiv a kolejových vozidel.

Výstava historické radiotechniky v Lomnici n.P.

Až do 28. července pořádá Městské muzeum a galerie Lomnici nad Popelkou výstavu historické radiotechniky a příbuzných oborů ze sbírek lomnického sběratele pana Jana Drahoňovského st. Akce se koná u příležitosti 90. výročí Československého rozhlasu.

Kdy, kudy a za kolik do Chorvatska

Do Chorvatska se každoročně vypraví zhruba 800 tisíc českých turistů a přes všechny finanční starosti si budou chtít vynahradit dlouhou zimu a studené jaro pobytem u Jaderského moře. Kdy se ale vydat na cestu a kudy? Před prázdninami. Nebo v červenci?

Nové pavilony slonů a hrochů pražské zoo se otevřely

Tento měsíc spatřily světlo světa dva nové pavilony pražské zoo, tzv. Údolí slonů a Pavilon hrochů. Již 82. sezona tak mohla být započata opravdu ve velkém stylu. Vždyť právě tato zoologická zahrada v dolní části pražské Tróje rozdává radost již od roku 1931, kdy byla poprvé veřejnosti zpřístupněna.

ZOO Praha zve k návštěvě

Nejlepší příležitostí, jak prožít s rodinou příjemné chvíle v přírodě a zároveň mít možnost vidět známé či méně známé druhy domácích i exotických zvířat, je navštívit zoologickou zahradu. My jsme se vydali na prohlídku pražské zoo v Tróji, která v posledních několika letech zažívá obrovský rozmach.

Vrtulníková show v Hradci Králové

Město Hradec Králové se musí druhý květnový týden připravit na zvýšený nápor dopravy. Ve dnech 9. – 11. května se tu uskuteční dvanáctý ročník Evropské helikoptérové show, spojený s třídenní výstavou, která je největší akcí svého druhu v Evropě.

Legendy 2014 - motoristická slavnost
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar