Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

V Národním technickém muzeu technika ožívá

Ve dnech 24. až 28. října 2014 se v NTM představí veřejnosti první parní lokomotiva vyrobená v České republice po více než 50 letech. Poslední parní lokomotiva byla u nás postavena na počátku 60. let a zdálo se, že náš průmysl se tehdy s parní trakcí definitivně rozloučil.

Podzimní tarif na Grossglockneru

Překvapivě pěkné podzimní počasí umožňuje i v těchto dnech krásné cestování po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse v národním parku Hohe Tauren.

Po stopách Wolfganga Amadea Mozarta

Z míst, které jsem zatím navštívila, bylo muzeum Wolfganga Amadea Mozarta v Salzburgu a město samotné nejkrásnější zážitek z celého léta. Věřím, že člověk, který touží po nevšedním zážitku, by neměl propásnout příležitost, podívat se do rodného domu slavného hudebního skladatele a následně i jeho měšťanského bytu.

Den otevřených dveří v depozitáři Železničního muzea NTM

V sobotu 30. a v neděli 31. srpna 2014 bude pro veřejnost opět otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. V sobotu 30. srpna 2014 v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak (více informací: http://www.cdmuzeum.cz/).

Národní technické muzeum s bohatým programem

Národní technické muzeum vstoupilo do letošního roku jako čtvrté nejnavštěvovanější muzeum u nás a velký zájem návštěvníků pokračuje i v letních měsících. Na srpen i září zve návštěvníky na bohatý program.

Z Kaprunu k vysokohorským přehradám

Oblíbenou turistickou destinací českých turistů, kteří nechtějí trávit dovolenou v přeplněném Chorvatsku nebo Itálii, je Rakousko. Možností, kam zavítat, je tisíce, my jsme si připravili tip na výlet k soustavě vysokohorských přehrad.

Autem na letní dovolenou

Před výjezdem bychom měli provést několik kontrol, a to nejen u technického stavu vozidla, ale také dokladů, formalit i dopravních předpisů. Chybějící dokumenty či problémy s povinnou výbavou v cizím státě totiž mohou dovolenou znepříjemnit.

O víkendu se otevře depozitáři Železničního muzea NTM

V sobotu 14. a v neděli 15. června bude otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Všichni zájemci o dopravní techniku, zejména o dějiny a vývoj kolejové drážní dopravy, tak mohou navštívit běžně nepřístupné prostory.

NTM - Rakousko-uherské válečné námořnictvo

Nová výstava v Národním technickém muzeu s názvem „Naše moře…“ je věnována historii rakouského válečného námořnictva od roku 1850 až do zániku podunajské monarchie. Výstava je přístupná do 30. listopadu 2014.

Salonní vůz arcivévody F.F.d´Este na Audienci u císaře Karla I.

Národní technické muzeum představí veřejnosti salonní vůz AZA 1-0086 arcivévody Františka Ferdinanda d´Este 3. května 2014 při příležitosti akce Audience u císaře Karla I.

Výstava NTM - Život kostelů Broumovska

V Malé galerii expozice Architektury, stavitelství a designu Národního technického muzea probíhá výstava Život kostelů Broumovska. Výstava o nadčasové kráse i současné podobě deseti barokních kostelů na Broumovsku přináší více než strohý záznam skutečnosti.

Holiday World - svět jako na dlani

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Letos se 23. Ročník koná ve dnech 20. - 23. února v areálu holešovického Výstaviště.

Horní Rakousko nabízí zimní dovolenou

Perfektně upravené sjezdovky, rozvířený prašan a nádherné panorama hor: To je zimní dovolená v Horním Rakousku. Po krátkém a nekomplikovaném dojezdu z Česka najdou hosté v sedmi lyžařských oblastech Horního Rakouska pestrou nabídku dovolených.

Zimní dovolená v Horním Rakousku

V Horním Rakousku si můžete pro své zimní radovánky vybrat ze sedmi špičkových lyžařských oblastí. Po krátkém a nekomplikovaném dojezdu z Česka zde hosté objeví nádherné sjezdovky, překrásné zimní krajiny a srdečné hostitele.

Tradiční výstava betlémů v Lomnici n.P.

Podobně jako v uplynulých letech, tak i letos bude výstavní sezóna v muzeu zakončena přehlídkou betlémů. Tradiční akce se roce koná již po dvanácté a podobně jako v minulosti návštěvníci zhlédnou řadu nových exponátů zapůjčených od Spolku českých betlémářů, tak i soukromých sběratelů.

Innsbruck - město, lyžování & après ski

Vítejte v olympijském světě Olympia SkiWorld Innsbruck: devět lyžařských oblastí, včetně lyžování na ledovci, obklopuje jako magický prstenec hlavní město Alp.

Advent v Salcburku

Od 21. listopadu přichází do salcburského Starého Města pravá předvánoční nálada. V tento den totiž otevírají své brány vánoční trhy. Nejznámějším z nich je „ježíškovský trh“ Salzburger Christkindlmarkt na náměstí Dom- und Residenzplatz.

Kitzbühelské Alpy tisíc kilometrů sjezdovek

Karta Kitzbüheler Alpen AllStarCard má v sobě veškerou pestrost nabídky: Skipas Premium platí na 356 lanovek a vleků a více než 1.000 kilometrů sjezdovek v deseti z nejkrásnějších lyžařských oblastí Evropy.

Vídeňské vánoční trhy 2013

První vídeňský adventní trh otevírá již začátkem listopadu 2013, od poloviny měsíce pak už i velké vánoční trhy ve městě rozehrají svou bohatou nabídku vánočních dekorací, ozdob, svíček, uměleckých řemesel, hraček a kulinářských dobrot.

Národní technické muzeum dokončeno!

Pro technické muzeum založené roku 1908, jehož sbírky byly veřejnosti prezentovány od roku 1910, začala roku 1938 na Letné stavba nové budovy podle projektu architekta Milana Babušky. Po 75 letech od zahájení stavby je nyní budova nejen dokončená, ale i plně zařízená dvanácti stálými expozicemi.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar