Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Pozvání do vánočního Salcburku

V tichém období roku panuje ve městě světového kulturního dědictví UNESCO zvláštní podmanivost. Kouzelné vánoční trhy, akce plné adventní atmosféry a zajímavé výstavy betlémů lákají do Salcburku, k prvopočátkům koledy Tichá noc, svatá noc.

V Národním technickém muzeu technika ožívá

Ve dnech 24. až 28. října 2014 se v NTM představí veřejnosti první parní lokomotiva vyrobená v České republice po více než 50 letech. Poslední parní lokomotiva byla u nás postavena na počátku 60. let a zdálo se, že náš průmysl se tehdy s parní trakcí definitivně rozloučil.

Podzimní tarif na Grossglockneru

Překvapivě pěkné podzimní počasí umožňuje i v těchto dnech krásné cestování po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse v národním parku Hohe Tauren.

Po stopách Wolfganga Amadea Mozarta

Z míst, které jsem zatím navštívila, bylo muzeum Wolfganga Amadea Mozarta v Salzburgu a město samotné nejkrásnější zážitek z celého léta. Věřím, že člověk, který touží po nevšedním zážitku, by neměl propásnout příležitost, podívat se do rodného domu slavného hudebního skladatele a následně i jeho měšťanského bytu.

Den otevřených dveří v depozitáři Železničního muzea NTM

V sobotu 30. a v neděli 31. srpna 2014 bude pro veřejnost opět otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. V sobotu 30. srpna 2014 v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak (více informací: http://www.cdmuzeum.cz/).

Národní technické muzeum s bohatým programem

Národní technické muzeum vstoupilo do letošního roku jako čtvrté nejnavštěvovanější muzeum u nás a velký zájem návštěvníků pokračuje i v letních měsících. Na srpen i září zve návštěvníky na bohatý program.

Z Kaprunu k vysokohorským přehradám

Oblíbenou turistickou destinací českých turistů, kteří nechtějí trávit dovolenou v přeplněném Chorvatsku nebo Itálii, je Rakousko. Možností, kam zavítat, je tisíce, my jsme si připravili tip na výlet k soustavě vysokohorských přehrad.

Autem na letní dovolenou

Před výjezdem bychom měli provést několik kontrol, a to nejen u technického stavu vozidla, ale také dokladů, formalit i dopravních předpisů. Chybějící dokumenty či problémy s povinnou výbavou v cizím státě totiž mohou dovolenou znepříjemnit.

O víkendu se otevře depozitáři Železničního muzea NTM

V sobotu 14. a v neděli 15. června bude otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Všichni zájemci o dopravní techniku, zejména o dějiny a vývoj kolejové drážní dopravy, tak mohou navštívit běžně nepřístupné prostory.

NTM - Rakousko-uherské válečné námořnictvo

Nová výstava v Národním technickém muzeu s názvem „Naše moře…“ je věnována historii rakouského válečného námořnictva od roku 1850 až do zániku podunajské monarchie. Výstava je přístupná do 30. listopadu 2014.

Salonní vůz arcivévody F.F.d´Este na Audienci u císaře Karla I.

Národní technické muzeum představí veřejnosti salonní vůz AZA 1-0086 arcivévody Františka Ferdinanda d´Este 3. května 2014 při příležitosti akce Audience u císaře Karla I.

Výstava NTM - Život kostelů Broumovska

V Malé galerii expozice Architektury, stavitelství a designu Národního technického muzea probíhá výstava Život kostelů Broumovska. Výstava o nadčasové kráse i současné podobě deseti barokních kostelů na Broumovsku přináší více než strohý záznam skutečnosti.

Holiday World - svět jako na dlani

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Letos se 23. Ročník koná ve dnech 20. - 23. února v areálu holešovického Výstaviště.

Horní Rakousko nabízí zimní dovolenou

Perfektně upravené sjezdovky, rozvířený prašan a nádherné panorama hor: To je zimní dovolená v Horním Rakousku. Po krátkém a nekomplikovaném dojezdu z Česka najdou hosté v sedmi lyžařských oblastech Horního Rakouska pestrou nabídku dovolených.

Zimní dovolená v Horním Rakousku

V Horním Rakousku si můžete pro své zimní radovánky vybrat ze sedmi špičkových lyžařských oblastí. Po krátkém a nekomplikovaném dojezdu z Česka zde hosté objeví nádherné sjezdovky, překrásné zimní krajiny a srdečné hostitele.

Tradiční výstava betlémů v Lomnici n.P.

Podobně jako v uplynulých letech, tak i letos bude výstavní sezóna v muzeu zakončena přehlídkou betlémů. Tradiční akce se roce koná již po dvanácté a podobně jako v minulosti návštěvníci zhlédnou řadu nových exponátů zapůjčených od Spolku českých betlémářů, tak i soukromých sběratelů.

Innsbruck - město, lyžování & après ski

Vítejte v olympijském světě Olympia SkiWorld Innsbruck: devět lyžařských oblastí, včetně lyžování na ledovci, obklopuje jako magický prstenec hlavní město Alp.

Advent v Salcburku

Od 21. listopadu přichází do salcburského Starého Města pravá předvánoční nálada. V tento den totiž otevírají své brány vánoční trhy. Nejznámějším z nich je „ježíškovský trh“ Salzburger Christkindlmarkt na náměstí Dom- und Residenzplatz.

Kitzbühelské Alpy tisíc kilometrů sjezdovek

Karta Kitzbüheler Alpen AllStarCard má v sobě veškerou pestrost nabídky: Skipas Premium platí na 356 lanovek a vleků a více než 1.000 kilometrů sjezdovek v deseti z nejkrásnějších lyžařských oblastí Evropy.

Vídeňské vánoční trhy 2013

První vídeňský adventní trh otevírá již začátkem listopadu 2013, od poloviny měsíce pak už i velké vánoční trhy ve městě rozehrají svou bohatou nabídku vánočních dekorací, ozdob, svíček, uměleckých řemesel, hraček a kulinářských dobrot.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar