Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Adventní trhy pod strakonickým Rumpálem

Jak se rychle dostat do té pravé předvánoční nálady? Vyrazte od 4. do 6. prosince na adventní trhy do krásného prostředí národní kulturní památky strakonického hradu. Uskuteční se zde totiž tradiční Adventní trhy pod Rumpálem, které pro návštěvníky připravilo Muzeum středního Pootaví Strakonice.

Betlémy v lomnickém muzeu již po čtrnácté

I v letošním roce se budou moci ve vánočním čase návštěvníci muzea v Lomnici nad Popelkou potěšit výstavou betlémů, ať už z tradičních muzejních sbírek, tak i vypůjčených z různých institucí a od soukromých osob.

Mikulášská jízda parním vlakem

Kdo má čisté svědomí a pro strach uděláno, ať se v sobotu 28. listopadu vydá na Mikulášskou jízdu parním vlakem do Kamenice nad Lipou. Roztopený kotel, žhavé jiskry a hustý dým vyletující z komína, sten a skřípot v soukolí stařičké parní lokomotivy dotvoří pravou pekelnou atmosféru.

Zvonečkem to začíná, zvonečkem to končí

Dne 12. listopadu v 16 hodin zahájilo Muzeum středního Pootaví Strakonice v prostorách Zámecké galerie vánoční výstavu nazvanou Zvonečkem to začíná, zvonečkem to končí.

Vánoční výstava Nejkrásnější dárek ve Strakonicích

V pátek 20.listopadu bude slavnostně otevřena vánoční výstava v kapitulní síni strakonického muzea na téma historické předměty Muzea hraček z Rychnova nad Kněžnou.

Výstava Pocta české grafice

Až do 29.listopadu probíhá v muzeum v Lomnici nad Popelkou výstava nazvaná „Pocta české grafice“ ze soukromé sbírky lomnického tiskaře a sběratele výtvarného umění Petra Kábrta pořádaná k jeho životnímu jubileu.

Poznávání lesa na Jindřichohradecké lokálce

Poznávání lesa, jeho obyvatel a zákonitostí je hlavním cílem nové tematické parní jízdy, kterou na sobotu 17. října 2015 pro všechny milovníky přírody připravily Jindřichohradecké místní dráhy, a. s. ve spolupráci s Lesy České republiky, s. p.

Den železnice v Jindřichově Hradci

Příznivci světa na kolejích se mohou těšit na sobotu 19. září do Jindřichova Hradce. Jindřichohradecké místní dráhy a Správa železniční dopravní cesty ve spolupráci s Českými drahami, ČD Cargo a Městem Jindřichův Hradec připravily oslavy Dne železnice.

Den řemesel ve Vodním mlýně Hoslovice

V sobotu 19. září se ve Vodním mlýně v Hoslovicích uskuteční další plánová akce Muzea středního Pootaví Strakonice - Den řemesel. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na ukázky nejrůznějších druhů řemesel.

Virtuální prohlídky Jindřichohradecké úzkokolejky

JHMD zpřístupňují 3D virtuální prohlídky, které v panoramatických záběrech zachycují kouzlo a atmosféru parního vlaku či muzea v Nové Bystřici.Zájemci o jízdu historickou soupravou se nyní z pohodlí domova mohou přes internet ocitnout přímo vedle parního vlaku a udělat si konkrétnější představu, co uvidí a zažijí.

Chomutovský depozitář Železničního muzea NTM bude otevřen

Ve dnech 28. až 30. srpna 2015 bude pro veřejnost opět otevřen Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. V sobotu v rámci tradiční akce nazvané „Z muzea do muzea“ vypraví České dráhy z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Chomutova zvláštní vlak.

Strakonický hrad je 20 let národní kulturní památkou

Dne 16. srpna uplyne přesně 20 let od prohlášení strakonického hradu národní kulturní památkou. Za toto období prošel rozsáhlou rekonstrukcí a velkými změnami. Strakonický hrad vznikal postupně od 13. století a je neodmyslitelně spjat nejen s významným českým šlechtickým rodem Bavorů a řádem johanitů (maltézských rytířů), ale i samotným městem Strakonice.

Dožínky v Hoslovickém mlýně

V sobotu 15. srpna připravilo Muzeum středního Pootaví Strakonice ve Vodním mlýně v Hoslovicích tradiční akci Dožínky. Přesný časový harmonogram bude uveden v den akce na kase a v areálu mlýna.

Žitavské hory zaplaví dopravní prostředky

Už o víkendu 31. 7. až 2. 8. zaplaví Žitavské hory jen nedaleko českých hranic stovky nejrůznějších vozidel. Už po deváté se totiž uskuteční slavnost Historik Mobil.

Omezení na dálnici u Vyškova

Přinášíme vám aktuální informace Ředitelství silnic a dálnic a Ústředního automotoklubu o chystaných i probíhajících uzavírkách na nejdůležitějších prázdninových trasách před nastávajícím víkendem.

Čtěte Plnou parou a bezplatně

Se začátkem letních prázdnin vydaly Jindřichohradecké místní dráhy pro své cestující a návštěvníky regionu první číslo magazínu Plnou parou. Časopis vyšel v nákladu 5000 výtisků a dostanete jej bezplatně ve vlacích, stanicích a apartmánech JHMD, v kavárně Kolonial a u vybraných partnerů.

Přehled cen paliv nejen v EU

V porovnání cen paliva s ostatními státy, se Česká republika umístila na osmém místě. Za námi je třeba Slovensko, Chorvatsko nebo Rakousko. Suveréně nejlevněji řidiči natankují v Rusku, Srbsku a Bosně a Hercegovině, tam se cena pohybuje pod 30 Kč/l a v Rusku dokonce okolo 15 Kč/l.

Depozitář Železničního muzea NTM se otevře

Ve dnech 19. až 21. června 2015 a 28. až 30. srpna 2015 bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Národní technické muzeum v Praze založené roku 1908 spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky.

Úzkokolejky objektivem

Jindřichohradecké místní dráhy vyhlašují fotografickou soutěž na téma "Úzkokolejky objektivem". Fotosoutěž je součástí širší koncepce komunikace s veřejností, v jejímž rámci JHMD hledají odpovídající formy spolupráce se všemi, kdo si uvědomují jedinečnou hodnotu jindřichohradeckých úzkokolejek.

Muzeum Karla Zemana o Pražské muzejní noci

Muzeum Karla Zemana se i v letošním roce zapojuje do unikátní akce, kdy brány pražských muzeí zůstávají po soumraku otevřené. O Pražské muzejní noci v sobotu 13. 6. nabídne muzeum prohlídku stálé expozice a láká návštěvníky zejména do její nově otevřené části.

Milotec logo


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar