Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Žitavské hory zaplaví dopravní prostředky

Už o víkendu 31. 7. až 2. 8. zaplaví Žitavské hory jen nedaleko českých hranic stovky nejrůznějších vozidel. Už po deváté se totiž uskuteční slavnost Historik Mobil.

Omezení na dálnici u Vyškova

Přinášíme vám aktuální informace Ředitelství silnic a dálnic a Ústředního automotoklubu o chystaných i probíhajících uzavírkách na nejdůležitějších prázdninových trasách před nastávajícím víkendem.

Čtěte Plnou parou a bezplatně

Se začátkem letních prázdnin vydaly Jindřichohradecké místní dráhy pro své cestující a návštěvníky regionu první číslo magazínu Plnou parou. Časopis vyšel v nákladu 5000 výtisků a dostanete jej bezplatně ve vlacích, stanicích a apartmánech JHMD, v kavárně Kolonial a u vybraných partnerů.

Přehled cen paliv nejen v EU

V porovnání cen paliva s ostatními státy, se Česká republika umístila na osmém místě. Za námi je třeba Slovensko, Chorvatsko nebo Rakousko. Suveréně nejlevněji řidiči natankují v Rusku, Srbsku a Bosně a Hercegovině, tam se cena pohybuje pod 30 Kč/l a v Rusku dokonce okolo 15 Kč/l.

Depozitář Železničního muzea NTM se otevře

Ve dnech 19. až 21. června 2015 a 28. až 30. srpna 2015 bude pro veřejnost opět otevřen železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Národní technické muzeum v Praze založené roku 1908 spravuje největší státní sbírku historických kolejových vozidel na území České republiky.

Úzkokolejky objektivem

Jindřichohradecké místní dráhy vyhlašují fotografickou soutěž na téma "Úzkokolejky objektivem". Fotosoutěž je součástí širší koncepce komunikace s veřejností, v jejímž rámci JHMD hledají odpovídající formy spolupráce se všemi, kdo si uvědomují jedinečnou hodnotu jindřichohradeckých úzkokolejek.

Muzeum Karla Zemana o Pražské muzejní noci

Muzeum Karla Zemana se i v letošním roce zapojuje do unikátní akce, kdy brány pražských muzeí zůstávají po soumraku otevřené. O Pražské muzejní noci v sobotu 13. 6. nabídne muzeum prohlídku stálé expozice a láká návštěvníky zejména do její nově otevřené části.

Cesta kolem světa na zámku Stránov

Poslední květnovou sobotu čeká děti na zámku Stránov výpravná pohádková akce Cesta kolem světa s Willy Foggem. Připravena je oblíbená stezka s razítky a soutěžními úkoly, kde děti přivítají postavičky z různých koutů naší planety. Novorenesanční zámek Stránov najdete u obce Jizerní Vtelno, kousek od Mladé Boleslavi.

Elektronický prodej jízdenek na JHMD

Před několika dny jsme vás pozvali na výlet na Žitavskou úzkokolejku, ale také u nás máme podobnou železnici, vedoucí překrásnou a nedotčenou krajinou České Kanady. Jedná se o Jindřichohradecké místní dráhy, jejichž hlavní část vede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice, druhá pak směrem na Obrataň.

Výlet se Žitavskou úzkokolejkou

Dnes máme pro vás připraven tip na pěkný celodenní výlet jak pro celou rodinu, tak milovníky železnic nebo kulturních památek. Všechno v jednom dni a doslova jen pár kroků od hranic.

Den dětí s párou a veterány v Jindřichově Hradci

Na poslední květnovou sobotu je mezi obě jindřichohradecká železniční nádraží připraven pestrý kulturní program. Již podruhé se v Jindřichově Hradci uskuteční Den dětí s párou. Jeho součástí je i vypravení historického parního vlaku do Nové Bystřice.

Kuks - barokní klenot a sochy M.Brauna

Česká republika má štěstí na bohatou koncentraci historických a architektonických památek. Ne všechny se bohužel dočkají záchrany, kterou v mnoha případech nutně potřebují. Místo, kde se to v poslední době podařilo, je barokní areál Kuks, patřící mezi naše nejvýznamnější barokní památky.

Dřevěné pohyblivé peklo na Housce - určitě navštivte

Zní to skoro jako pohádka. Jednoho listopadového večera, když se Tomáš Štěpán a Jan Kopecký vraceli z hradu Houska, si položili otázku. Kolik je vlastně v Čechách betlémů. Na metr čtverečný neskutečně hodně. A kolik je u nás dřevěných pekel? Žádné. V tu chvíli jim bylo jasné, jak budou trávit zimní večery.

Netradiční Velikonoce v Muzeu Karla Zemana

Jak by vypadaly Velikonoce v pravěku? Odpověď na tuto otázku a netradiční pojetí velikonočních svátků najdou návštěvníci od 1. do 6. dubna v Muzeu Karla Zemana.

Výstava v NTM - věda, technika a dobrodružství

V lednu 2015 uplynulo 125 let od založení České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění. Toto významné jubileum, kdy byl vznik akademie povolen panovníkem a byly schváleny stanovy akademie, připomíná Akademie věd ČR ve spolupráci s dalšími institucemi cyklem výstav.

Muzeum Karla Zemana představí projekt plný zážitků

Další z našich tipů na výlet Vás zavede do Muzea Karla Zemana v Praze, které vstupuje do nového roku hned s několika novinkami. První je nová programová nabídka Praha filmová, která umožní návštěvníkům i stálým obyvatelům metropole poznat a zažít její krásu ve filmovém duchu.

Veletrh Holiday World 2015 již tento týden

Veletrh cestovního ruchu Holiday World je nejvýznamnější akci svého druhu nejen v ČR, ale i v regionu střední Evropy. Letos proběhne ve dnech 19. - 22. února v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s 9. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel.

Vorarlbersko - Varianty ve sněhu

Na západě Rakouska, mezi Bodamským jezerem a Arlbergem předvádí zima celou svou nádheru. Moderní lyžařská střediska, spousta přírodního sněhu a nápadité nabídky: Ve Vorarlbersku pěstují umění lyžování již více než 100 let a - ještě mnohem déle - kulturu pohostinnosti.

Sedmkrát zima v Horním Rakousku

Zimní dovolená jako z obrázkové knížky v sedmi špičkových lyžařských oblastech v Horním Rakousku, k tomu rychlý a nekomplikovaný příjezd z České republiky, dobře upravené sjezdovky všech stupňů obtížnosti, nabídky pro rodiny a vynikající poměr ceny a služeb.

Přijďte pobejt na Košov

Pokud při svých toulkách zabrousíte do Podkrkonoší, především pak na Lomnicko, tak se nezapomeňte zastavit v Košovské hospůdce, mimochodem jedné z nejstarších hospůdek v širokém okolí. Zvenku sice vypadá jako obyčejná hospoda, ale uvnitř na vás dýchne neopakovatelná atmosféra, jakou dnes už zažijete jen málokde.

Advent v Salcburku - 2013-11-12

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar