Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě
NOVÉ SUBARU LEVORG

Lexus LF-FC - koncept pro autosalon v Tokiu

LF-FC přináší nový a svěží stylistický motiv, jenž je zhmotněním designové filozofie „L-finesse“ automobilky Lexus. Sedan je ze všech úhlů dravý a současně elegantní, přesně v duchu pravého cestovního vozu.

Porsche Mission E - 600 k, 500 km dojezd, 15 min nabíjení

Konceptem Mission E představilo Porsche na autosalonu IAA ve Frankfurtu první čistě elektricky poháněný čtyřmístný sportovní vůz v historii značky. Hlavní data: čtvery dveře a čtyři samostatná sedadla, více než 600 k (440 kW) systémového výkonu a dojezd více než 500 kilometrů.

Citroën Aircross - koncept pro dobrodružství

Citroën odhalil v Evropě poprvé kreativní a odvážný koncepční vůz. Citroën Aircross ilustruje ambice značky na mezinárodním poli a nabízí nový přístup, který zahájil C4 Cactus.

Toyota představuje tři nové koncepty

Na letošní tokijské Motor Show představí Toyota tři nové koncepty, které jsou od sebe velmi odlišné. Zatímco koncept FCV Plus ztělesňuje nejmodernější technologie, Toyota S-FR zábavu a poslední novinka Toyota KIKAI připomíná to, na co mnozí již zapomínají, tedy vrozenou krásu techniky a strojů.

Nissan Gripz - koncept sportovního crossoveru

Nissan jako průkopník crossoverů odhalil nový koncept vozu, který poukazuje na novou inovativní budoucnost značky. Koncept Nissan Gripz, vytvořený designéry z Evropy a Japonska, kombinuje schopnosti a praktičnost kompaktního crossoveru s výkonem vozu sportovního.

Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo

Hyundai Motor představuje na Frankfurtském autosalonu koncepční vůz, s nímž světovému publiku ukazuje pohled značky na budoucí podobu sportovních vlastností. Koncept bude k dispozici exkluzivně pro řadu videoher PlayStation® Gran Turismo.

Peugeot Fractal - laboratoř nápadů

PEUGEOT FRACTAL je elektrické městské kupé, které představuje cestu, jakou by se Peugeot i-Cockpit® mohl dále ubírat. Vývoj se soustředil na další smyslový vjem, a to vedle zraku a hmatu řidiče přidal do centra pozornosti i sluch.

Citroën Cactus M - vzpomínka na Méhari

Rok po uvedení modelu Cactus představil Citroën na frankfurtském autosalonu s verzí, která má výraznější design a je otevřená okolnímu prostředí. Koncept byl stejně jako ve své době Méhari koncipován jako vůz určený do přírody. Vše je vymyšleno tak, aby se cestující přiblížili okolnímu prostředí a usnadnil se jim život.

Honda Project 2&4 - auto nebo motorka?

Na 66. ročníku frankfurtského autosalonu má světovou premiéru koncept Honda Project 2&4 s motorem RC213V, který zvítězil v mezinárodní designové soutěži pořádané společností Honda. Spojuje v sobě volnost jízdy na motocyklu a ovladatelnost automobilu.

Opel Vivaro Surf Concept - lifestylový van

Rok po premiéře nové generace lehkého užitkového modelu střední velikosti, kterých se až dosud prodalo asi 90 000 exemplářů, Opel představuje studii Vivaro Surf Concept.

Audi prologue allroad - elegance i dynamika

Po Audi prologue a Audi prologue Avant přichází nyní Audi prologue allroad, který je další ukázkou rozmanitosti, mimořádného emocionálního náboje a progresivnosti nového designérského stylu značky Audi.

Škoda FUNstar - učňovský koncept pro tuning sraz

Toto je nové auto snů 23 žáků Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO: nekonvenční pickup ŠKODA FUNstar. Emocionální studie vozu na bázi nové generace modelu ŠKODA Fabia je výsledkem učňovského projektu, který ve ŠKODA AUTO vzniká již podruhé.

Hyundai Enduro - lifestylový koncept

Hyundai Motor slaví na autosalonu v Soulu světovou premiéru nové stylistické studie Enduro, která ukazuje, jak by mohlo vypadat v blízké budoucnosti lifestylové městské vozidlo kategorie CUV (Crossover Utility Vehicle).

Citroën Aircross - koncept bez hranic

Citroën Aircross nabízí především unikátní, čistou a optimistickou osobnost, k čemuž přispívá celková vyváženost horizontálně koncipovaného vozu, plynulé organické tvary zvýrazněné výraznými grafickým prvky, jako jsou „Alloy Bump“ nebo „Air Signs“.

Hyundai RM15 s motorem uprostřed

Hyundai Motor Company odhalil studii vysokovýkonného kupé s motorem uprostřed a agresivním designem, která dostala název „RM15“ (Racing Midship 2015). Lehká dvoumístná studie, představená na autosalonu v Soulu, je vyjádřením značky Hyundai pro vysoké výkony.

Kia Novo - koncept pro 21. století

Na autosalonu v Soulu představila Kia svůj nejnovější koncept Novo s odvážným designem inspirovaným kupé a minimalistickým interiérem zaměřeným na řidiče. Naznačuje směřování designu pro novou generaci kompaktních vozidel Kia.

Audi prologue Avant - spojení komfortu a hightech

Studie Audi prologue Avant ukazuje dynamickou elegancí svého designu s protaženou linií střechy a nejnovější technikou, jak bude vypadat budoucnost. Koncept navazuje na tradici výjimečných stylistických a prostorových konceptů, reprezentovaných např. modelem Avant z roku 1982.

Infiniti QX30 Concept - vize prémiového crossoveru

Automobilka Infiniti odhalila svůj stylový a mimořádně schopný koncepční model QX30 Concept zhmotňující designovou představu, jež má inspirovat nový prémiový crossover kompaktní třídy.

Lexus LF-SA Concept ideální do města

Vloni uběhlo 25 let od představení prvního Lexusu, sedanu LS 400. Na oslavu tohoto milníku Lexus pověřil své evropské designové studio ED2 úkolem ztvárnit koncept mimořádně kompaktního vozu do města v uspořádání 2+2 a rozměrově menšího než obvyklé vozy automobilového segmentu B.

Kia Sportspace - sportovní koncept

Kia Motors Europe v rámci ženevského autosalonu odhalí nový koncept Kia Sportspace, určený pro dálkové jízdy. Inženýři usilovali o možnost rychlého a hospodárného cestování v maximálním pohodlí a s minimem stresu.

Milotec logo


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar