Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Audi prologue Avant - spojení komfortu a hightech

Studie Audi prologue Avant ukazuje dynamickou elegancí svého designu s protaženou linií střechy a nejnovější technikou, jak bude vypadat budoucnost. Koncept navazuje na tradici výjimečných stylistických a prostorových konceptů, reprezentovaných např. modelem Avant z roku 1982.

Infiniti QX30 Concept - vize prémiového crossoveru

Automobilka Infiniti odhalila svůj stylový a mimořádně schopný koncepční model QX30 Concept zhmotňující designovou představu, jež má inspirovat nový prémiový crossover kompaktní třídy.

Lexus LF-SA Concept ideální do města

Vloni uběhlo 25 let od představení prvního Lexusu, sedanu LS 400. Na oslavu tohoto milníku Lexus pověřil své evropské designové studio ED2 úkolem ztvárnit koncept mimořádně kompaktního vozu do města v uspořádání 2+2 a rozměrově menšího než obvyklé vozy automobilového segmentu B.

Kia Sportspace - sportovní koncept

Kia Motors Europe v rámci ženevského autosalonu odhalí nový koncept Kia Sportspace, určený pro dálkové jízdy. Inženýři usilovali o možnost rychlého a hospodárného cestování v maximálním pohodlí a s minimem stresu.

Citroën Mountain Vibe Concept

Na ženevském autosalonu bude představen nový Citroën Berlingo. Několik dnů před prezentací jeho sériové verze můžeme vidět již první fotografie Citroënu Berlingo Mountain Vibe Concept. Koncept s výztužemi částmi karoserie a prvky příslušenství vhodnými pro cesty do přírody je ideálním partnerem pro všechny milovníky sportu pod širým nebem a svobody.

Kia Trail´ster s e-AWD - studie pro volný čas

Americké zastoupení automobilky Kia na autosalonu v Chicagu odhalila robustní koncepční vůz Trail’ster s pohonem e-AWD. Příkladným spojením formy vznikl jedinečně vůz, který si zamilují všichni obyvatelé.

Audi A7 Sportback h-tron quattro

Audi A7 Sportback h-tron quattro ujede více než 500 kilometrů na jednu náplň palivové nádrže a jeho výfukové plyny neobsahují nic víc než několik kapek vody. Audi představuje nový prototyp na autosalonu v Los Angeles.

Audi prologue - nová éra designu

Audi zahajuje novou éru designu studií Audi prologue, kterou představil na autosalonu v Los Angeles šéfdesignér Marc Lichte. Velké kupé s Lichtovým rukopisem určuje nový směr vývoje designu vozů s logem čtyř kruhů.

Mercedes-Benz Vision G-Code - studie z Asie pro Asii

Mercedes-Benz představil při otevření nového vývojového střediska v Pekingu studii G-Code. Inovativní a mnohostranné Sports Utility Coupé (SUC) do města i na venkov ukazuje, jak emocionální může být budoucí kompaktní SUC a jaké možnosti vývoje nabízí designérská filozofie značky.

Jeep Wrangler jako atraktivní koncept

Na autosalonu v Paříži se představil také koncept Jeep Wrangler Unlimited Rubicon Stealth, který byl firmou Moparem upraven řadou příslušenství, a to doslova od jednoho nárazníku k druhému. Model představuje příklad extrémních technických úprav pro nejnáročnější offroadové použití.

Renault EOLAB - koncept se spotřebou 1 l/100 km

Na pařížském autosalonu představil Renault studii EOLAB Concept, koncept vozidla odkloněný od výzkumného prototypu EOLAB, který prozkoumává oblasti ultranízké spotřeby 1 l/100 km. Tím řeší prototyp dvojí výzvu.

Citroën Cactus Airflow 2L pojede za dva litry

Koncept C4 Cactus Airflow 2L je výsledkem realizace řady kreativních nápadů, soustřeďuje v sobě technologie a know-how ilustrující schopnost značky inovovat a reagovat na současné i budoucí automobilové výzvy. Vůz vykazuje spotřebu pouhé 2 l/100 km

Peugeot Exalt - nová verze pro Paříž

Peugeot představil na pařížském autosalonu koncepční vůz EXALT v novém provedení materiálů. Karoserie je zbarvená do odstínů šedé, od barvy surové oceli v ploše po odstín Shark Skin na hranách.

Audi TT Sportback concept - kupé v nové podobě

Audi představuje na pařížském autosalonu studii rychlého sportovního vozu se čtyřmi sedadly a pěti dveřmi – TT Sportback concept. Exteriér koncepční studie cituje designérský styl klasického TT a obohacuje jej o nové tvary s protaženými proporcemi. Zdrojem síly je vysokovýkonný 2.0 TFSI, vyladěný na 294 kW (400 k).

Volkswagen TRISTAR - světová premiéra na IAA

Volkswagen Užitkové vozy představuje na veletrhu IAA u příležitosti 30. výročí první studie Syncro koncept TRISTAR, který je dosud nevídanou kombinací všech dobrých vlastností aktuální řady T. Je multifunkční, variabilní, spolehlivý a extrémně terénní.

Toyota C-HR - hybridní crossover

Na autosalonu v Paříži se ve světové premiéře představí vývojová studie TOYOTA C-HR Concept zhmotňující nový design značky s akcentem na dynamiku. Crossover s hybridním pohonem naznačuje typ vozu, jenž by Toyota ráda představila v segmentu C (nižší střední třída).

Peugeot Quartz - crossover pro výjimečné zážitky

Už od roku 2009 Peugeot kraluje kategorii crossoverů. S koncepčním vozem QUARTZ přináší do tohoto segmentu novou vizi. QUARTZ originálním způsobem spojuje novou generaci SUV a svět nejvýkonnějších vozů značky.

VW Golf GTI z učňovské školy VW

Přibližně 950 kilometrů a téměř devět hodin jízdy ukazoval navigační systém, když do něj dvanáct učňů z Wolfsburgu zadalo svůj společný cíl: Reifnitz u jezera Wörthersee v Rakousku. Čtyři mladé ženy a osm mužů tam na 33. Setkání GTI představilo výjimečný učňovský projekt – unikátní Golf GTI.

Škoda Yeti Xtreme - světová premiéra u Wörthersee

Na letošním srazu GTI u jezera Wörthersee představí Škoda světovou premiéru atraktivní rallyové studie Yeti Xtreme, která vychází z oblíbeného kompaktního SUV. Veřejnost také poprvé uvidí studii Škoda CitiJet, o níž jsme již psali.

Škoda CitiJet od žáků SOU u Wörthersee

Přijíždí vysněný vůz žáků ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského: na letošním srazu GTI u rakouského jezera Wörthersee se poprvé představí sportovně střižený městský kabriolet ŠKODA CitiJet. Studie je výsledkem učňovského projektu ‚Azubi Car’.

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar