Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Hyundai představil v Pekingu koncept ix25

Společnost Hyundai Motor Company představila koncept modelu ix25 na mezinárodním autosalonu v Pekingu. Prémiové malé SUV bude uvedeno exkluzivně na čínský trh v průběhu letošního roku.

Hyundai představil studentský koncept Passo Corto

Hyundai Motor představil na festivalu Milan Design Week koncept sporťáku PassoCorto, který navrhli místní studenti. Letošní ročník je již čtvrtým v pořadí s účastí Hyundai. Automobilka tak podporuje budoucí talenty v oboru designu a kreativity.

Land Rover Discovery Vision - know-how do terénu

Discovery udával směr v segmentu vozů pro volný čas s pohonem všech kol a během jediné generace se stal jeho synonymem. Vždy byl průkopníkem nových trendů. Nyní se vydává na cestu transformace a utváří podobu následující generace.

Škoda CitiJet postavili žáci SOU ŠKODA AUTO

Šestnáct mladých talentů firemního odborného učiliště ŠKODA AUTO staví svůj vůz snů – sportovní kabriolet ŠKODA CitiJet. Veřejnosti se tento dynamický dvoumístný vůz představí koncem května na 33. srazu GTI u jezera Wörthersee (28. až 31. května).

Peugeot Exalt - koncept s novátorským designem

Peugeot v koncepčním voze EXALT představuje svou sofistikovanou vizi sedanu a navazuje tak na směr, který se v roce 2012 zahájil koncept Onyx. Již na pohled upoutá svými výraznými stylistickými prvky i zvolenými materiály.

Hyundai Intrado - pohled do budoucnosti

Hyundai poprvé představil nový koncept Intrado, který ukazuje nový směr pro značku a je vizí, jak budou automobily v budoucnosti uspokojovat potřeby mobility. Intrado je mnohem víc, než jen stylistické cvičení.

Toyota FCV - koncept na palivové články

Na ženevském autosalonu 2014 se v evropské premiéře představil koncept Toyota FCV v roli „předjezdce“ modelu Toyota s vodíkovými palivovými články, jenž by se měl v roce 2015 objevit na trhu. Toyota zde opět vystupuje jako průkopník v oblasti vývoje automobilů na vodíkový pohon.

Audi TT quattro sport concept

Audi představilo na ženevském autosalonu studii Audi TT quattro sport koncept, která ukazuje v naprosto ryzí podobě dynamický potenciál nového Audi TT. Jeho dvoulitrový motor TFSI dosahuje výkonu 309 kW (420 k), který je přenášen na vozovku prostřednictvím pohonu všech kol quattro.

Mitsubishi Concept AR - prolnutí kategorií

Koncept Concept AR navazuje na pokrokovou architekturu a koncepce, které ve jménu Mitsubishi Motors po více než čtyřicet let budují na evropských trzích image značky. Chytře řešený koncept nabízí jedinečné prolnutí kategorií a technologií – architektury SUV/MPV, lehkého hybridního systému pohonu.

Volkswagen T-ROC - výbava a techniky (II)

Dokonalá funkčnost všech prvků dokonale odráží terénní charakter studie. To znamená, že jednotlivé prvky výbavy jsou robustní, padnou skvěle do ruky a v některých případech jsou i přenosné .

Mitsubishi Concept GC-PHEV - plug-in 4x4

Na autosalonu v Ženevě představuje Mitsubishi v evropské premiéře koncepční model Concept GC-PHEV, který spojuje bezmála sedmdesátileté praktické zkušenosti s továrními technologiemi pohonu všech kol (4WD) a technické řešení nového Outlanderu PHEV.

Volkswagen T-ROC - SUV na bázi Golfa (I)

Volkswagen má s modely Tiguan a Touareg v nabídce jedny z nejúspěšnějších vozů kategorie SUV (Sport Utility Vehicle) evropského původu. Největší německý výrobce automobilů v budoucnosti tento výrobní program výrazně rozšíří o nové modely nejrůznějších tříd.

Peugeot 108 Tattoo Concept - lev v kůži

Peugeot se spojil s uměleckým tatérem Xoilem, aby společně představili jedinečný exemplář nového vozu Peugeot 108. Xoil neobvyklým způsobem aplikoval umění, ve kterém vyniká, na městský vůz Peugeot a propojil tak dva různé světy. Výsledek nemá ve světě automobilů ani tetování obdoby.

Mitsubishi XR-PHEV - plug-in koncept

Na autosalonu v Ženevě 2014 jsme svědky evropské premiéry koncepčního modelu Mitsubishi Concept XR-PHEV, který přináší technologii hybridního elektrického pohonu a chytře kombinuje prvotřídní techniku, nízký dopad na životní prostředí, výtečnou agilitu a nápadný design připomínající vozy kupé.

Volkswagen Multivan Alltrack do terénu

Označení Multivan Alltrack vypovídá jasně pro jaké cesty je určen. A díky pohonu všech kol 4Motion a výbavě terénního vozu si Multivan Alltrack skvěle poradí rovněž se serpentinami i nezpevněnými cestami.

LEXUS RC F GT3 pro světový šampionát GT3

Světová premiéra nového konceptu RC F GT3 na letošním autosalonu v Ženevě naznačuje záměr automobilky Lexus podpořit v roce 2015 automobilové závody ve třídě GT3.

Volkswagen T-ROC - další SUV z Wolfsburgu?

Volkswagen má s modely Tiguan a Touareg v nabídce jedny z nejúspěšnějších vozů kategorie SUV (Sport Utility Vehicle) evropského původu. Největší německý výrobce automobilů v budoucnosti tento výrobní program výrazně rozšíří o nové modely nejrůznějších tříd.

ŠKODA VisionC - další fáze modelové ofenzivy

Značka ŠKODA v rámci největší modelové ofenzivy ve své historii obnovuje a rozšiřuje svou modelovou paletu. Přitažlivé pětidveřové kupé VisionC je předzvěstí dalšího evolučního kroku v designu značky ŠKODA. Studie kupé ukazuje šíři možností inovativních koncepcí karoserie.

Volvo odhalí nový Concept Estate

Volvo se chystá na ženevském autosalonu odhalit třetí z řady koncepčních vozidel, Concept Estate, který navazuje na úspěšný design předchozích dvou studií. Zároveň naznačuje směr budoucího vývoje interiérů modelů Volvo.

Nové Audi TT se představí v Ženevě

Nové Audi TT oslaví světovou premiéru na ženevském autosalonu. Designéři u třetí generace kompaktního sportovního vozu nově interpretovali mnoho nápadů z první generace TT představené v roce 1998 – dynamickým a rozmanitým způsobem.

Legendy 2014 - motoristická slavnost
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar