Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Změny v legislativě historických vozidel

Pro majitele historických vozidel přinášíme informaci o změnách v legislativě týkající se historických vozidel, které vstoupí v platnost od 1. ledna příštího roku.

Historic Kokořínsko se pojede v únoru

Historic Kokořínsko ve dnech 6. a 7. února zahájí další ročník čtyřdílného Seriálu Historic 2015 v jízdě pravidelnosti historických vozidel vyrobených do roku 1985. Automobily mladšího data výroby se mohou přihlásit jen po dohodě s ASK Praha, pořadatelem soutěže.

Virtuální prohlídky ŠKODA Muzea a Zákaznického centra

Jako první automobilové muzeum v ČR nabízí Škoda Muzeum společně s Google Street View virtuální prohlídku. Expozici lze navštívit 24 hodin denně, z kteréhokoli místa na světě a přitom se dokonce virtuálně posadit za volant vybraných veteránů značky Škoda.

Show Tomáše Engeho s Audi Quattro Sport

Okruhový jezdec Tomáš Enge se podruhé v letošním roce představil českým fanouškům, a to netradičně za volantem soutěžního vozu. Liberecký závodník provětral v Praze Audi Sport Quattro zaniklých monster skupiny B osmdesátých let a bavil nejen sebe, ale také fanoušky rallysportu.

Valné shromáždění a jednání komisí FIVA

Začátkem listopadu jsem se v Budapešti zúčastnil výročního jednání FIVA v Hotelu Mederian. Celá několikadenní akce byla příkladně organizovaná. Konference se odehrávala v nádherném pláci postaveném v roce 1918 a pořadatelský maďarský klub MAVAMSZ vše zajistil výborně.

Škoda 966 Supersport - znovuzrození unikátu

Na celém světě jediný dochovaný exemplář vozu Škoda 966 Supersport z roku 1950 se opět zaskvěl v plné kráse. V průběhu uplynulých let specialisté závodní vůz citlivě zrenovovali a nyní jej mohou obdivovat návštěvníci Škoda Muzea v Mladé Boleslavi.

Škoda Popular, Rapid, Superb - 80 let

Hned tři veterány ŠKODA slaví letos osmdesáté narozeniny – Popular, Rapid a Superb. Atraktivní trio položilo v roce 1934 základní kámen vzestupu značky ve třicátých letech, kdy se Škoda stala nejprodávanější značkou na domácím československém trhu a jednou z neuznávanějších automobilek v Evropě.

Vzpomínka na Čtvrt míle Žižkovem 1988

Pouhých dvacet členů nově založeného Vintage Veteran Clubu uspořádalo v Praze první říjnovou sobotu atraktivní závod historických automobilů a motocyklů, který připomínal atmosféru dávných soutěží.

Škoda Felicia je už dvacetiletá

Před 20 lety sjel z výrobní linky první model značky ŠKODA po vstupu koncernu Volkswagen. Od 17. října 1994 až do roku 2001 bylo v závodech v Mladé Boleslavi, Vrchlabí a Kvasinách vyrobeno celkem více než 1,4 milionu modelů Felicia ve verzích hatchback, kombi, pick-up, Vanplus a Fun.

Za Hájek Team pojedou Kankkunen, B.Enge a T.Enge

Hodně silnou sestavu přiváží na XIII. Global Assistance Setkání mistrů Hájek team z pražského Radotína. Na setkání mistrů volantu v barvách tohoto týmu odstartuje čtyřnásobný mistr světa v rally a vítěz Rallye-Paris Dakar Fin Juha Kankkunen.

Historic Seriál také v roce 2015

S určitostí můžeme říct, že i v příštím roce bude uspořádán Serial Historic, i když to jednotlivé pořadatele stálo hodně přemýšlení a přemáhání. Kalendář soutěží pravidelnosti bude tak stejný, jako letos.

Jaguar Heritage Driving Experience

Divize Jaguar Land Rover Special Operations spustila speciální program Jaguar Heritage Driving Experience. Zájemci tak mají možnost posadit se za volant nejrůznějších vozů, včetně legendárního účastníka závodu v Le Mans Jaguaru D-Type

Známe termíny některých veteránských akcí v roce 2015

Do konce roku zbývají sice ještě dva měsíce, ale už nyní známe termíny některých veteránských akcí v České republice i v okolních státech v příštím roce. Stejně jako v minulých letech i na příští rok připravíme kalendář veteránských srazů a soutěží.

Rallye Berounka Revival - setkání s legendami

Uplynulý víkend se mezi Prahou, Pískem a Rožmitálem pod Třemšínem nesl ve znamení dalšího ročníku Rallye Berounka Revival, kterou pořádal Edda Patera se svými kolegy ze závodů do vrchu Edda Cup. A mohli si odškrtnout další úspěšný podnik před zimní pauzou.

Seriál Historic vyhráli Kašpar s Janákovou

V pořadí čtvrtá a poslední soutěž Historic Želiv udělala tečku za letošním ročníkem seriálu. Na start se nakonec postavilo pouhých 17 posádek, ale to na kvalitu nemělo vliv. Na celkové prvenství v seriálu mohly před poslední soutěží ještě pomýšlet tři posádky.

Carrera Panamericana - Štajf ze Zelinkou vyhráli třídu

Hned napoprvé dosáhl český tým v závodě La Carrera Panamericana výrazného úspěchu. Všechny tři vozy napoprvé soutěž dokázaly dokončit. Vojtěch Štajf zvítězil v klasifikaci třídy Historica A Plus a Petr Kačírek skončil čtvrtý v hodnocení třídy Historica B.

Carrera Panamericana (6) - před poslední etapou

Šestá etapa zavedla závodníky do překrásného historického centra města Zacatecas, v němž loňská Carrera končila. Vojta Štajf vzal všechny rychlostní zkoušky posílen vědomím, že jeho největší soupeř Raul Gonzáles je v jednotlivých vložkách techničtějšího charakteru porazitelný.

Setinové rallye v příštím roce

V loňském roce přišli dva motorističtí novináři Jan Blažek a František Vahala uspořádat také v České republice tzv. setinovou rallye, právě takovou, jakou si několikrát vyzkoušeli třeba v Německu. Letos už byly dvě a příští rok možná i tři.

Carrera Panamericana (5) - českým posádkám se dařilo

Den po smůlovaté cestě do Morelie bylo Subaru Vojty Štajfa znovu v plné kondici, ale činili se všichni čeští závodníci. Štajf vyhrál třídu Historica A Plus a na svého soupeře Raula Gonzalese po penalizaci stáhl 1:15 minuty.

Jak SEAT Ibiza ke jménu přišel

Letošní autosalon v Paříži byl pro SEAT také důvodem k velkým oslavám. Před 30 lety zde byla představena světové veřejnosti první generace bestselleru SEAT Ibiza. / / / Prezident společnosti Jürgen Stackmann přijel před přítomné novináře za volantem prvního vyrobeného vozu Ibiza.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar