Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Podzimní Sosnění - startovní listina se plní

Veteránská sezona pomalu končí, ale ne pro členy Czech Classic Car Clubu a Tomáše Pavlíka, který ještě v sobotu 11.října pořádá tradiční Podzimní Sosnění na okruhu v Sosnové u České Lípy.

Veterány Škoda a LK okouzlují Čínu

Velkolepá premiéra historických vozů značky ŠKODA v Říši středu: Hned při prvním startu na rally veteránů v Číně se oba historické vozy, které se soutěže účastní, staly vítězi ve svých kategoriích.

Trabi Beskyd Sraz Lučina o víkendu

Klub přátel modrého dýmu Slezsko srdečně zve na tradiční podzimní sraz příznivců automobilů zn. IFA s dvoutaktními i čtyřtaktními motory (Trabant, Barkas, Wartburg, Multicar, Robur, aj.), který se koná v tradičním místě trabanťáckých srazů v autokempu na Lučině u Žermanické přehrady.

Škodovky startují v Top City Classic Rally China

Škoda se poprvé účastní veteránské soutěže v Číně. Na start prvního ročníku Top City Classic Rally China nastoupí vozy Laurin & Klement 300 a ŠKODA Felicia. Soutěř zahrnuje dvě jízdy pravidelnosti a spolehlivosti v okolí čínských metropolí Peking (12. až 14. září) a Šanghaj (19. až 21. září 2014).

Pražská noblesa uzavře veteránskou sezonu

V sobotu 4.října se na závěr sezony uskuteční další ročník Pražské jízdy aneb jízda pravidelnosti Jeremenkovou ulicí. Tato pohodová akce každoročně přivítá tradičním chlebem se sádlem desítky majitelů historických automobilů.

Grossglockner Grand Prix - hrdinové pod bájnou horou

Před třemi roky přišel Němec Marcus Herfort s myšlenkou oživit tradici tří předválečných ročníků závodu do vrchu po části Grossglockner Hochalpenstrasse. Nápad se ujal a letos se již potřetí sešli příznivci automobilové historie pod bájnou horou.

Mirek Krejsa slavil na Grossglockneru úspěch

O víkendu se uskutečnil třetí ročník veteránského závodu do vrchu Grossglockner Grand Prix, kterého se poprvé zúčastnil i český jezdec. Na startu se objevil Miroslav Krejsa s vozem Škoda 1101 Sport, z roku 1949.

Star rallye - historici na Barum Czech Rally

Barum Czech Rally nejsou jen moderní automobily, ale také historické soutěžní, rozdělené stejně jako vloni do dvou kategorií. První jede opravdovou rallye se vším všudy a bojuje o vítězství, druhou je tzv. demonstrační jízda bez měření času.

Na Grossglockneru pojede i Krejsa se Škodou 1101 Sport

Sedmdesát jezdců z devíti zemí, 34 automobilových značek včetně Škody a vozidla v hodnotě 21 milionů euro (jestli jde vůbec jejich cena vyčíslit) uvidí diváci ve dnech 5. a 6. září při závodě do vrchu Grossglockner Grand Prix.

Citroën CX slaví čtyřicet let

Citroën CX, představený na pařížském autosalonu 1974, slaví již 40. narozeniny. Při vzpomínce nám vybaví velká dávka odvahy a stylu. Citroën CX, který kreativně reagoval na palčivé otázky své doby, dokázal prosadit technologické novinky, jako byl přeplňovaný dieselový motor, verze GTi nebo hydropneumatické odpružení.

ŠKODA se účastní soutěže Hamburg-Berlin-Klassik

Při letošním ročníku veteránské soutěže Hamburg-Berlin-Klassik představí ŠKODA hned šest atraktivních zástupců své 119leté historie. Automobilové rarity z Mladé Boleslavi ukazují pestrost historie značky ŠKODA a sahají od automobilového luxusu třicátých let až po závodní vůz ŠKODA 130 RS.

Barum Czech Rally s doprovodným programem

Doprovodný program začne ve čtvrtek 28. srpna v Rally Village, tedy v nové servisní zóně Star Rally Historic zřízené v bývalém svitovském areálu. Od 19 hodin proběhne v party stanu beseda s řadou zajímavých hostů. Jako červená nit se celým programem potáhne téma historických automobilů.

Sachsen Classic - veteránská krása

Více než čtyři stovky kilometrů urazili během tří dnů účastníci dvanáctého ročníku Sachsen Classic se startem ve Zwickau a cílem tentokrát v Lipsku. V druhé etapě si udělali i malou vyjížďku do Krušných hor a Karlových Varů.

Nejen bugatky zaburácí v ulicích Zlína

Velká lahůdka je opět připravena pro milovníky veteránů zásluhou pořadatelů ze společnosti Samohýl Motor Holding a.s. Těšit se mohou na exhibiční jízdu a setkání historických sportovních automobilů převážně Bugatti i v letošním roce pod názvem 4. ročník GRAND PRIX BUGATTI.

Čtyřicet let s veterány na Chodsku

Jen málo veteránských akcí v České republice se může pochlubit nepřetržitou čtyřicetiletou historií. Jednou z nich je mezinárodní Jízda spolehlivosti historických vozidel, jejíž 40. ročník uspořádá Veteran car club Domažlice v sobotu 23. srpna.

Volvo 240 - čtyřicet let švédské legendy

Volvo 240 bylo poprvé představeno médiím 21. srpna 1974. Tato modelová řada znamenala pro značku Volvo úspěch, který dosud neměl obdoby a který vedl k 19 letům výroby o celkovém objemu 2,8 milionu vozů.

Sachsen Classic opět zamíří do Čech

Za účasti sto devadesáti posádek s historickými automobily odstartuje ve čtvrtek v poledne ve Zwickau 12.ročník Sachsen Classic, která zavítá i na naše území, a to v pátek dopoledne. Sachsen Classic patří mezi nejvýznamnější veteránské podniky v Německu.

Star Rally - Cecatto se vrací do Zlína

V rámci Barum Czech Rally Zlín se opět představí i historické soutěžní automobily při tzv.Star Rally, a to hned ve dvou kategoriích. Do klasické rallye s měřením časů se přihlásilo 21 posádek, do tzv. demonstračních jízd jednou tolik – dvaačtyřicet.

Veteran Show Huť - návrat do starých časů

Dva kamarádi Martin Kurfiřt a Jan Fabián dlouho přemýšleli, co by se dalo v jejich obci Huť uspořádat, až přišli na nápad, zorganizovat sjezd, nikoliv tedy sraz, historických automobilů z doby socialismu. A hned napoprvé se jim přihlásil šest desítek majitelů veteránů.

Kutná Hora zve na veteránskou rallye

Polovina srpna je už několik let vyhrazena Veteran Rallye Kutná Hora, která se letos uskuteční o nadcházejícím víkendu již pošesté. Pořadatelé vybrali 37 historických automobilů do roku 1936.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar