Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Carrera Panamericana (5) - českým posádkám se dařilo

Den po smůlovaté cestě do Morelie bylo Subaru Vojty Štajfa znovu v plné kondici, ale činili se všichni čeští závodníci. Štajf vyhrál třídu Historica A Plus a na svého soupeře Raula Gonzalese po penalizaci stáhl 1:15 minuty.

Jak SEAT Ibiza ke jménu přišel

Letošní autosalon v Paříži byl pro SEAT také důvodem k velkým oslavám. Před 30 lety zde byla představena světové veřejnosti první generace bestselleru SEAT Ibiza. / / / Prezident společnosti Jürgen Stackmann přijel před přítomné novináře za volantem prvního vyrobeného vozu Ibiza.

Carrera Panamericana (4) - závada zastavila Štajfa

Poslední zkouška dopolední sekce před servisní zónou bohužel čtvrtý den vystavila stopku Vojtovi Štajfovi a jeho Subaru. Porucha přední nápravy (zlomený hnací hřídel) vystavila stop na zbytek etapy a Štajfa se Zelinkou čeká penalizace a pravděpodobný propad pořadím.

Rallye Berounka Revival startuje v sobotu

O nadcházejícím víkendu se již popáté sejdou legendy našeho motorsportu, bývalí i současní závodníci, příznivci historických závodních a sportovních automobilů na společensko sportovní akci, jejíž formát vymyslel a uvedl do života promotér E. Patera společně s organizačním týmem Edda cupu.

Carrera Panamericana (2) - deštivá druhá etapa s problémy

Tolik vzestupů a pádů jsme dlouho nezažili, všechno je naštěstí se šťastným a dobrým koncem! Na začátku dne velké technické problémy na Porsche Jardy Petráska, na konci zase heroický výkon posádky Subaru Vojty Štajfa s prasklým táhlem plynu.

Carrera Panamericana (1) - zběsile do Oaxaky

První etapa důkladně odkryla karty, jaký že závod vlastně Carrera Panamericana je. Celkem osm měřených úseků sice vytvořilo zhruba pětinu délky etapy, ale fakticky se musela etapa odzávodit po celé svojí délce. Časové intervaly jsou totiž neúprosné.

La Carrera Panamericana odstartovala

Jihomexický Veracruz a jeho kongresové centrum hostí základnu 27. ročníku La Carrera Panamericana. Početná členská základna českého týmu se 15. října sešla v depu týmu, kde mechanici připravují trojici závodních speciálů, jež absolvovaly před večerním slavnostním startem na rampě ještě pětikilometrový rozřazovací prolog.

La Carrera Panamericana - historie a současnost

Soutěž Carrera Panamericana pořádala od roku 1950 mexická vláda na oslavu otevření transmexické dálnice z USA do Guatemaly. Tehdy se uskutečnilo pět ročníků na trati dlouhé přes 3000 kilometrů. V soutěži startovali přední závodní jezdci z celého světa jako byli Fangio, Chiron, Farina nebo Lang.

La Carrera Panamericana s českými posádkami

Tento týden startuje v Mexiku veteránská soutěž La Carrera Panamericana, které se po více než půl století opět zúčastní Češi. Po Jaroslavu Juhanovi, který v roce 1950 startoval ale za guatemalský autoklub se na start připravují tři posádky s vozy Subaru, Porsche a BMW.

Úspěšný Hájek Teamu na Rallylegend v San Marinu

Rallylegend v San Marinu byly druhou společnou akcí Hájek Rally Teamu a jezdců Miroslava Janoty a Petra Fulína. Evropský okruhový šampion a vítěz ETCC Petr Fulín si v San Marinu poprvé vyzkoušel technickou náročnost rychlostních zkoušek středomoří.

Milan Bumba odtajnil akce na rok 2015

Známý veteránský nadšenec a dlouholetý organizátor nejrůznějších akcí a srazů na Liberecku pan Milan Bumba nastínil už s předstihem, na jaké akce se můžeme „u něho“ v příštím roce těšit. Ale jak ho známe, tak seznam ještě není konečný.

Podzimní Sosnění nabídlo zajímavé závody

V sobotu se na autodromu v Sosnové sešli majitelé historických automobilů, aby si ještě letos naposledy zazávodili. Tentokrát byla trať lehce pozměně, což takřka všichni přivítali pozitivně. Jen asi pan Jiljí Chmelař nebude na změny vzpomínat v dobrém.

Noblesní rozloučení s veteránskou sezonou

Rozdáním cen skončil minulou sobotu nejen dvanáctý ročník Pražské Noblesy, ale v podstatě i letošní veteránská sezona. Nezbývá nám nic jiného a počkat do dubna, než veteránisté opět vytáhnou z garáží své krasavce. Pausa je dlouhá, a proto je každoročně o Noblesu velký zájem.

Podzimní Sosnění - 70 veteránů a vstup zdarma

Czech Classic Car Club zve všechny příznivce v sobotu 11.října na autodrom Sosnová, kde se uskuteční tradiční Podzimní Sosnění historických automobilů a monopostů formule 3 a MTX 1-01. Diváci mohou zajímavé závody sledovat po celý den zdarma.

Fanánek z Kochánek bude mít park

Pozvánka na otevření a křest Parku Zasloužilého mistra sportu a Čestného předsedy Svazu závodníků veteránů Františka Šťastného, které se bude konat dne v neděli 12. října v jeho rodišti v Kochánkách u Benátek na Jizerou ve 13.oo hod.

Pražská Noblesa s více než stovkou veteránů

Tradiční Pražská Noblesa zakončila v sobotu veteránskou sezonu nejen v hlavním městě, ale prakticky v celé republice. A začala nám několikaměsíční přestávka zhruba až do poloviny dubna. Ale ještě před tím dorazila na parkoviště ke Žlutým lázním více než stovka účastníků.

Malé Renaulty - historičtí činitelé změny

U příležitosti uvedení Nového Twinga na trh si připomeňme historii malých Renaultů, které tehdy dokázaly jít společně s vývojem společnosti a dnes stále zůstávají v srdci těch, kteří se s nimi setkali.

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi

Předpověď počasí slibovala na víkend opravdové babí léto, což se také do puntíku vyplnilo, a proto veteránisté neváhali vytáhnout své miláčky na Svatováclavskou jízdu do Mladé Boleslavi. Koná se pravidelně od roku 2003 a letošní ročník patřil účastí mezi rekordní.

Podzimní Sosnění již za 14 dnů

Veteránská sezona pomalu končí, ale ne pro členy Czech Classic Car Clubu a Tomáše Pavlíka, kteří ještě v sobotu 11. října pořádají tradiční Podzimní Sosnění na okruhu v Sosnové u České Lípy.

Škoda v Kvasinách slaví 80 let

Závod společnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách slaví 80. výročí založení. Od zahájení výroby v roce 1934, bylo vyrobeno přes 1,5 milionu automobilů. Od roku 1947 z linky sjíždí vozy značky ŠKODA. Dnes v Kvasinách vyrábí zhruba 4.200 zaměstnanců modely ŠKODA Superb, Yeti a Roomster.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar