Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi

Předpověď počasí slibovala na víkend opravdové babí léto, což se také do puntíku vyplnilo, a proto veteránisté neváhali vytáhnout své miláčky na Svatováclavskou jízdu do Mladé Boleslavi. Koná se pravidelně od roku 2003 a letošní ročník patřil účastí mezi rekordní.

Podzimní Sosnění již za 14 dnů

Veteránská sezona pomalu končí, ale ne pro členy Czech Classic Car Clubu a Tomáše Pavlíka, kteří ještě v sobotu 11. října pořádají tradiční Podzimní Sosnění na okruhu v Sosnové u České Lípy.

Škoda v Kvasinách slaví 80 let

Závod společnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách slaví 80. výročí založení. Od zahájení výroby v roce 1934, bylo vyrobeno přes 1,5 milionu automobilů. Od roku 1947 z linky sjíždí vozy značky ŠKODA. Dnes v Kvasinách vyrábí zhruba 4.200 zaměstnanců modely ŠKODA Superb, Yeti a Roomster.

Volvo PV444 - malé Volvo slaví sedmdesátku

První zářijový den roku 1944 byla zahájena výstava, která se stala zásadním mezníkem v historii vývoje automobilky Volvo. Tato výstava se konala v nově otevřeném areálu Royal Tennis Hall ve Stockholmu.

Historic Rallye Kramolín s Bergerem, Janotou i Valouškem

Rally Klub Historických Automobilů (RKHA) zve na IV.Historic Rallye Kramolín, která se pojede v neděli 28. září. Start prvního vozu je v 8:30. Tato klubová akce se po několika letech vrací na místa, kde RKHA pořádal své první soutěže.

Grossglockner Hochalpenstrasse - 80 let od první jízdy

Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse byla slavnostně otevřeně po rekordní pětileté stavbě sice až v roce 1935 za velkého mediálního zájmu, ale první jízda se uskutečnila již o rok dříve.

V sobotu vzhůru do Soběšic

Závody automobilů do vrchu Zbraslav – Jíloviště a Ecce Homo ve Šternberku jsou široké motoristické veřejnosti dostatečně známy, oba patří mezi nejstarší v Evropě. Ale už méně se ví o třetím závodě Brno – Soběšice, který se konal pravidelně v letech 1924 až 1929, než musel ustoupit závodům na Masarykově okruhu.

Veterány Škoda a LK okouzlují Čínu

Velkolepá premiéra historických vozů značky ŠKODA v Říši středu: Hned při prvním startu na rally veteránů v Číně se oba historické vozy, které se soutěže účastní, staly vítězi ve svých kategoriích.

Trabi Beskyd Sraz Lučina o víkendu

Klub přátel modrého dýmu Slezsko srdečně zve na tradiční podzimní sraz příznivců automobilů zn. IFA s dvoutaktními i čtyřtaktními motory (Trabant, Barkas, Wartburg, Multicar, Robur, aj.), který se koná v tradičním místě trabanťáckých srazů v autokempu na Lučině u Žermanické přehrady.

Škodovky startují v Top City Classic Rally China

Škoda se poprvé účastní veteránské soutěže v Číně. Na start prvního ročníku Top City Classic Rally China nastoupí vozy Laurin & Klement 300 a ŠKODA Felicia. Soutěř zahrnuje dvě jízdy pravidelnosti a spolehlivosti v okolí čínských metropolí Peking (12. až 14. září) a Šanghaj (19. až 21. září 2014).

Pražská noblesa uzavře veteránskou sezonu

V sobotu 4.října se na závěr sezony uskuteční další ročník Pražské jízdy aneb jízda pravidelnosti Jeremenkovou ulicí. Tato pohodová akce každoročně přivítá tradičním chlebem se sádlem desítky majitelů historických automobilů.

Grossglockner Grand Prix - hrdinové pod bájnou horou

Před třemi roky přišel Němec Marcus Herfort s myšlenkou oživit tradici tří předválečných ročníků závodu do vrchu po části Grossglockner Hochalpenstrasse. Nápad se ujal a letos se již potřetí sešli příznivci automobilové historie pod bájnou horou.

Mirek Krejsa slavil na Grossglockneru úspěch

O víkendu se uskutečnil třetí ročník veteránského závodu do vrchu Grossglockner Grand Prix, kterého se poprvé zúčastnil i český jezdec. Na startu se objevil Miroslav Krejsa s vozem Škoda 1101 Sport, z roku 1949.

Star rallye - historici na Barum Czech Rally

Barum Czech Rally nejsou jen moderní automobily, ale také historické soutěžní, rozdělené stejně jako vloni do dvou kategorií. První jede opravdovou rallye se vším všudy a bojuje o vítězství, druhou je tzv. demonstrační jízda bez měření času.

Na Grossglockneru pojede i Krejsa se Škodou 1101 Sport

Sedmdesát jezdců z devíti zemí, 34 automobilových značek včetně Škody a vozidla v hodnotě 21 milionů euro (jestli jde vůbec jejich cena vyčíslit) uvidí diváci ve dnech 5. a 6. září při závodě do vrchu Grossglockner Grand Prix.

Pražská Noblesa s noblesními veterány

Pražští veteránisté se rozloučí se sezonou již tuto sobotu 4.října Pražskou Noblesou, kterou pořádá Veteran a Vintage Club. Už posedmé budou bojovat o ceny v jízdě pravidelnosti Jeremenkovou ulicí na Praze 4. Vůbec první ročník se uskutečnil koncem 80.let u Rajské zahrady.

Citroën CX slaví čtyřicet let

Citroën CX, představený na pařížském autosalonu 1974, slaví již 40. narozeniny. Při vzpomínce nám vybaví velká dávka odvahy a stylu. Citroën CX, který kreativně reagoval na palčivé otázky své doby, dokázal prosadit technologické novinky, jako byl přeplňovaný dieselový motor, verze GTi nebo hydropneumatické odpružení.

ŠKODA se účastní soutěže Hamburg-Berlin-Klassik

Při letošním ročníku veteránské soutěže Hamburg-Berlin-Klassik představí ŠKODA hned šest atraktivních zástupců své 119leté historie. Automobilové rarity z Mladé Boleslavi ukazují pestrost historie značky ŠKODA a sahají od automobilového luxusu třicátých let až po závodní vůz ŠKODA 130 RS.

Barum Czech Rally s doprovodným programem

Doprovodný program začne ve čtvrtek 28. srpna v Rally Village, tedy v nové servisní zóně Star Rally Historic zřízené v bývalém svitovském areálu. Od 19 hodin proběhne v party stanu beseda s řadou zajímavých hostů. Jako červená nit se celým programem potáhne téma historických automobilů.

Sachsen Classic - veteránská krása

Více než čtyři stovky kilometrů urazili během tří dnů účastníci dvanáctého ročníku Sachsen Classic se startem ve Zwickau a cílem tentokrát v Lipsku. V druhé etapě si udělali i malou vyjížďku do Krušných hor a Karlových Varů.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar