Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Veteránská 7 Castles Trial startuje v pátek

V Praze se během roku uspořádá mnoho veteránských akcí, jen o nadcházejícím víkendu tři, přičemž jedna úplná nová a řekli bychom, že od dob Retro Prague Bohemia Rally tady žádná jiná podobná nebyla. Její název zní 7 Castles Trial a je součástí čtyřdílného seriálu tzv. setinových rallye.

Neobyčejné příběhy ve ŠKODA Muzeu

ŠKODA Muzeum připravilo pokračování oblíbených přednášek na zajímavá témata z historie firmy. Jarní série má pět dílů a automobilka ŠKODA si i jejich prostřednictvím připomene 120. výročí svého založení.

Škoda Superb nová i historické v muzeu ŠKODA

Od 21. dubna do 3. května se nová ŠKODA Superb představí na zvláštní výstavě ve ŠKODA Muzeu. Dvoutýdenní výstava „ŠKODA Superb: Ve znamení luxusu“ ukáže návštěvníkům novinku ve společnosti stejnojmenných předchůdců ze 30. let.

Pozvánka na Texaco Retro Czech Ring

O víkendu 16. a 17. května se na letišti v Hradci Králové koná RALLY SHOW a Helicopter Show. V neděli se na okruhu Czech Ring uskuteční ještě rallye historických automobilů TEXACO RETRO CZECH RING 2015

Land Rover Heritage - divize pro veterány

Společnost Jaguar Land Rover představila na Techno Classica v německém Essenu novou divizi Land Rover Heritage. Doplní tak nedávno vzniklé oddělení Jaguar Heritage a nabídne originální díly Land Rover pro různé historické modely, jejichž výroba skončila před více než 10 lety.

Rallye Praha Revival s rekordy

Pátý ročník Rallye Praha Revival, pořádaný jako memoriál Dalibora Janka a historicky desátý revival se pyšnil hned několika primáty. Popularita, jakou si revivaly získaly, přivedla na start rekordní počet 176 posádek, které čekala zatím nejdelší trať, kterou musely zdolat podle slepého itineráře.

Patnáct veteránů Škoda na Techno Classica v Essenu

Automobilka ŠKODA letos oslaví 120 let existence, což je dostatečný důvod pro nápaditou expozici na veletrhu Techno Classica v Essenu. Na oblíbené veteránské akci ŠKODA představí hned 15 fascinujících automobilových klenotů od prvního jízdního kola až po sportovní vůz 130 RS z roku 1975.

Legendy s automobily DTM

První červnový víkend Concours d Elegance na zámku Loučeň, a hned o týden Legendy v pražských Bohnicích. Dvě výstavy v jednom týdnu, ale každá svým pojetím jiná. Concours zaměřená výhradně na veterány, Legendy pak na automobily všeho druhu i motocykly.

Concours d Elegance 2015 na Loučeni bude

Jestliže jsme psali, že víkend 25. a 26. dubna bude nabitý veteránskými akcemi, tak totéž platí o 6. a 7. červnu. Dokonce všechny tři poměrně blízko sebe, v trojúhelníku Mladá Boleslav, Loučeň a Jičín.

Technické muzeum Liberec - můžeme jen doporučit

Od otevření nového Technického muzea v Liberci uplynulo teprve půl roku a jeho návštěvu můžeme každému doporučit. Velice mile nás prostředí překvapilo, i výběr exponátů. Pokud stihnete návštěvu do konce dubna, potom uvidíte exponáty, které jsou v současné době vystaveny, pak bude změna.

Veteránské Sosnění a Rojení v roce 2015

Veteránská zimní přestávka pomalu končí a pořadatelé nejrůznějších akcí, srazů, závodů a soutěží se už připravují na nadcházející sezonu. To platí také o Czech Classic Car Clubu a manželích Zuzce a Tomáši Pavlíkovým, kterým sezona začíná už 9. května a skončí až v říjnu.

Divácké tipy pro Rallye Praha Revival

Již o tomto víkendu 10.-12. dubna se uskuteční již pátý ročník Rallye Praha Revival. Revival je akce určená pro účastníky, skromný organizační tým nemůže zajistit divácký servis na jaký jsou fandové motoristického sportu zvyklí z opravdových závodů.

Rallye Praha Revival těsně před startem

Zítra před sedmou hodinou večerní se vydá 180 posádek z pražského Václavského náměstí na šest set kilometrů dlouhou trať Rallye Praha Revival. Ještě před tím však absolvují první SS ve Velké Chuchli.

Otevření Retroautomuzea ve Strnadicích

Veteránská sezona ještě pořádně nezačala a už nám na redakční stůl přicházejí pozvánky na nejrůznější akce. Jednou z nejbližších bude slavnostní otevření Retroautomuzea ve Strnadicích, které proběhne v soboru 18. dubna a jehož součástí bude i sraz poválečných historických automobilů.

Retro Classics - nejstarší automobily

Patnáctý ročník mezinárodního veletrhu Retro Classic ve Stuttgartu nabídl návštěvníkům nepřeberné množství automobilů nejrůznějších značek a typů, ale i motocykly autobusy, nákladní automobily, traktory, příslušenství, knížky, modely, prostě snad všechno, co lze spojit s motoristickou historií.

Automuzeum Vratislavice opět otevřeno

Malé městečko Vratislavice nad Nisou, dnes součást Liberce, se proslavilo hned několika událostmi. Tady se v roce 1875 narodil konstruktér Ferdinand Porsche (bohužel se k němu město nehlásí), tady se vyráběla Vratislavická kyselka (dnes zdevastované budovy), odtud pocházel vynikající závodník Zdeněk Vojtěch, a tak bychom mohli pokračovat.

Retro Classics překonává rekordy

Jubilejní patnáctý ročník veteránského veletrhu Retro Classics ve Stuttgartu navštívilo během tří a půl dne 87 000 návštěvníků, což je o sedm tisíc více než vloni a zároveň nový rekord. Ani my jsme nemohli chybět, a tak vám dnes předkládáme první „ochutnávku“

Retro Prague přes mosty za lokomotivami

Hned tři veteránské akce se odehrají v sobotu 25. dubna v Praze, a příznivci veteránů se budou moci rozkrájet. Už v pátek večer odstartuje 7Castles Trial, která pokračuje v sobotu. Ve stejný den je na programu Veteranparty na Chvalské tvrzi a nová akce s názvem Retro Prague Bridges Rallye.

Zajímavosti z Classic Show Brno

Před pěti lety se v hlavě Karla Kupky zrodil nápad uspořádat veteránský veletrh, a protože je to muž činu, zanedlouho byla výstava na světě. Nejdříve na brněnském výstaviště, poté se přestěhovala do Galerie Richard Adam v samém centru Brno.

V Národním technickém muzeu technika ožívá

O víkendu 28. a 29. března 2015 se v Národním technickém muzeu již podruhé představí parní lokomotiva Orenstein & Koppel na rozchodu 600 mm, která byla společností První kolínská lokomotivní, s.r.o. (www.1loco.eu) postavena podle originálních výkresů a fotografií.

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar