Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Carlsbad Classic v lázních i na horách

Jedna velká akce v Karlových Varech skončila, máme na mysli filmový festival a další na sebe nenechala dlouho čekat. V pátek a v sobotu se tady totiž uskutečnil druhý ročník veteránské rallye Carlsbad Classic, a stejně jako vloni, jej opět provázelo horké letní počasí.

Rallyelegendy v rakouském Saafeldenu

Zatímco součástí Rally Bohemia byly i demonstrační jízdy soutěžních automobilů let minulých, tak v rakouském Saafeldenu uspořádali pro tyto automobily samostatnou akci s názvem GR.B.-Rallyelegenden.

Hájek Rally Team bavil diváky na Rally Bohemia

Kdo o uplynulém víkendu zavítal na Rally Bohemia, nemohl si nevšimnout Hájek Rally Teamu ať už díky velkolepému servisnímu zázemí, a nebo díky dvěma smykujícím Opelům Kadett s Janotou a Fulínem.

Ennstal Classic prostě nemá chybu

Rakousko se může pochlubit hned několika krásnými a velkými veteránskými soutěžemi, namátkou jmenujme Silvretta Classic, Arlberg Classic, Kitzbüheler Alpenfahrt nebo Ennstal Classic. Každá je něčím zvláštní a kouzelná. Všechny ale probíhají v krásné přírodě.

Hájek Rally Team na Rally Bohemia s Fulínem a Janotou

Hájek Rally Team se u nás představil naposledy v roce 2012, kdy na Rally Bohemia Legend přivezl skotskou posádku Jimmy McRae - Joey Stuchlak, která usedla do Opelu Kadett C-GT/E 16 V, s nímž v předchozím roce Miroslav Janota získal titul mistra Evropy v rally historických automobilů. Po přestávce se tým vrac, aby se postavil na start hned se dvěma posádkami.

Loukotě a řemeny již o tomto víkendu v Jičíně

O měsíc dříve, tedy na víkend 4. až 6.července posunuli jičínští veteránisté oblíbenou akci s názvem Loukotě a řemeny. Kdo chce tedy vidět automobily vyrobené do roku 1918 a řemenové motocykly musí do Jičína vyrazit již tento víkend

Brno Grand Prix Revival - Škoda 1100 OHC, Lím, Staša

Závodní víkend Brno Grand Prix Revival na Masarykově okruhu připomene i bohatou českou závodní tradici. Ta je samozřejmě z velké části spjata právě s tratí, která ještě před pětaosmdesáti lety začala vznikat v ulicích okrajových částí Brna.

Rozhovor s H.Sigemarkem, představitelem MG Car Clubu

Veteránské rojení převážně britských vozů, organizované Czech Classic Cars Clubem na zámku Lobeč u Mšena navštívil mj.evropský ředitel nejznámějšího britského klubu MG Car Club (MGCC), pan Hakan Sigemark. Zároveň se přijel podívat ze Švédska na členskou účast českého MG klubu, který byl vloni založen jako odnož původního britského MGCC.

NTM Praha - 50 let automobilu Škoda 1000 MB

Dne 24. června 2014 byla v expozici dějin dopravy Národního technického muzea návštěvníkům zpřístupněna malá výstava, připomínající padesát let od zahájení výroby automobilu Škoda 1000 MB.

Hvězdicová plaketová jízda na Brno Grand Prix Revival

Pořadatelé Brno Grand Prix Revival ve dnech 4. až 6. července připravili pro majitele historických vozidel plaketovou cílovou jízdu. Účastníkům přinese několik významných výhod, které by nejspíše jinak nezískali.

Veteránské Rojení - třináctka byla úspěšná

Třináctý ročník Veteránského Rojení na zámku v Lobči je za námi, a opět se ukázalo, že se těší mezi veteránisty velké obliby. Nejlepším dokladem je sto dvacet automobilů a dvě desítky motocyklů.

Kokořínsko bude zítra patřit veteránům

Pořadatelé Zuzka a Tomáš Pavlíkovi společně s Czech Classic Car Clubem zvou všechny příznivce automobilové historie na třináctý ročník Veteránského Rojení, které se uskuteční již tuto sobotu 14. června na zámku Lobeč, nedaleko Mšena.

Veterány Škoda na Dobovém leteckém dni

Na 10. Dobovém leteckém dni v Mladé Boleslavi, který se koná v sobotu 14.června, představí česká automobilka šest vozů ze své historie. Výlet na letiště můžete spojit ještě s návštěvou Veteránského Rojení v Lobči, kam dojedete pohodlně za půl hodiny.

Tatra v Českém ráji, tentokrát v Krkonoších

V sobotu 14. června pořádá Tatra Veteran Car Club Semily už 24.ročník jízdy historických motocyklů a automobilů s názvem „Tatra v Českém ráji“, tentokrát se startem v Jilemnici a cílem na Benecku.

Jim Redman přijede na Brno Grand Prix Revival

Legenda světového motocyklového sportu, šestinásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Jim Redman bude ve dnech 4. až 6. července čestným hostem Brno Grand Prix Revival.

Oldtimer Bohemia Rally zná vítěze

Na webových stránkách www.obr-mb.cz se již objevily kompletní výsledky Oldtimer Bohemia Rallye, a tak vám můžeme doplnit původní informaci z pondělí. Vzhledem k horkému počasí a dlouhé trati nevidělo cíl šestnáct posádek.

Škoda Popular putoval po Velké Británii

Před 80 lety to byl prvním vozem značky ŠKODA pro široké vrstvy zákazníků Popular. Legendární veterán se teď s podporou společnosti ŠKODA vydal na literární putování časem, vedoucí napříč Velkou Británii.

Pražská muzejní noc v Národním technické muzeum

Národní technické muzeum se také letos připojilo k Pražské muzejní noci spolu s dalšími kulturními institucemi a připravilo na sobotní noc 14. června 2014 bohatý program, který začíná v 19 h a končí jednu hodinu po půlnoci.

Vzpomínka na 1000 mil čs. mezi Prahou a Brnem

Veteran Car Club Praha pořádá v sobotu 14. června vzpomínkovou jízdu 1000 mil československých a Velkou motocyklovou soutěž na trase Praha – Brno – Praha. Přihlášeno je 34 automobilů a sedm motocyklů.

Bohemia Oldtimer Rally vedro a trať prověřily veterány

Jedním z vrcholů veteránské sezony, alespoň pokud jde o soutěže, byl pátý ročník Oldtimer Bohemia Rally v Mladé Boleslavi, do které se přihlásilo sedm desítek posádek včetně osmi německých.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar