Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě

Setinové rallye v roce 2015

Po loňské Carlsbad Classic a South Bohemia Classic budou letos na programu hned tři soutěže. Novinkou je totiž 7 Castles Trial se startem v Praze a která zavede účastníky mj. na Karlštejn, Křivoklát, Lány atd.

Veteránské akce v zahraničí 2015

Veteránská sezona v zahraničí prakticky nikdy nekončí, protože již v lednu se po celé Evropě koná řada soutěží nebo jízd pravidelnosti historických automobilů. Tak vám snad přijdou vhod dosud známé termíny, které budeme postupně aktualizovat a doplňovat, jak jen to bude možné.

Historic Kokořínsko - ještě se můžete přihlásit

Ještě několik volných míst zbývá pořadatelům ASK Praha před startem jízdy pravidelnosti historických automobilů – Historic Kokořínsko ve dnech 6. a 7. února. Pokud máte zájem, potom se podívejte na www.askpraha.cz , kde zjistíte všechny potřebné informace.

Sedlčanská kotlina přivítá motokrosové mistry světa

Po čtyřiceti letech se v Sedlčanské kotlině opět rozburácí motokrosové motory. Tentokrát jako vzpomínkový akt na triumf československé motokrosové reprezentace v roce 1975.

Vážená veteránská obci,

(Novoroční dopis majitelům a přátelům historických vozidel, veteránistům, všem, kterým není jedno, co se v našem společenství děje.) Mezinárodní federace historických vozidel FIVA má jako své motto heslo „Umožnit provoz vozidel minulosti na cestách budoucnosti“. Stejným posláním se řídíme i u nás, v České republice.

Historic Kokořínsko - měsíc do startu

Do startu šestého ročníku jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko zbývá ještě měsíc, a už dnes evidují pořadatelé ASK Praha přes dvě desítky přihlášek a každým dnem přicházejí další. Přihlásit se může prakticky každý historického automobily do roku 1985.

Jirka Moskal jede s Liazem do Dakaru

V těchto dnech míří do senegalského Dakaru jednak účastnící Africa Eco Race, o kterém vás pravidelně informujeme, ale nezávisle na tomto závodě také Jiří Moskal s kamionem LIAZ, s nímž se před třiceti lety vydal poprvé na Rally Dakar.

Motocykly Raleigh v zapomenuté továrně

Lomnice nad Popelkou, městečko na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší se zapsalo po povědomí třeba Lomnickými suchary nebo výrobou stanů v dnes již zaniklém Technolenu. Ale také mnoha skvělými sportovci, kteří proslavili naši zemi za hranicemi.

Změny v legislativě historických vozidel

Pro majitele historických vozidel přinášíme informaci o změnách v legislativě týkající se historických vozidel, které vstoupí v platnost od 1. ledna příštího roku.

Historic Kokořínsko se pojede v únoru

Historic Kokořínsko ve dnech 6. a 7. února zahájí další ročník čtyřdílného Seriálu Historic 2015 v jízdě pravidelnosti historických vozidel vyrobených do roku 1985. Automobily mladšího data výroby se mohou přihlásit jen po dohodě s ASK Praha, pořadatelem soutěže.

Virtuální prohlídky ŠKODA Muzea a Zákaznického centra

Jako první automobilové muzeum v ČR nabízí Škoda Muzeum společně s Google Street View virtuální prohlídku. Expozici lze navštívit 24 hodin denně, z kteréhokoli místa na světě a přitom se dokonce virtuálně posadit za volant vybraných veteránů značky Škoda.

Show Tomáše Engeho s Audi Quattro Sport

Okruhový jezdec Tomáš Enge se podruhé v letošním roce představil českým fanouškům, a to netradičně za volantem soutěžního vozu. Liberecký závodník provětral v Praze Audi Sport Quattro zaniklých monster skupiny B osmdesátých let a bavil nejen sebe, ale také fanoušky rallysportu.

Valné shromáždění a jednání komisí FIVA

Začátkem listopadu jsem se v Budapešti zúčastnil výročního jednání FIVA v Hotelu Mederian. Celá několikadenní akce byla příkladně organizovaná. Konference se odehrávala v nádherném pláci postaveném v roce 1918 a pořadatelský maďarský klub MAVAMSZ vše zajistil výborně.

Škoda 966 Supersport - znovuzrození unikátu

Na celém světě jediný dochovaný exemplář vozu Škoda 966 Supersport z roku 1950 se opět zaskvěl v plné kráse. V průběhu uplynulých let specialisté závodní vůz citlivě zrenovovali a nyní jej mohou obdivovat návštěvníci Škoda Muzea v Mladé Boleslavi.

Škoda Popular, Rapid, Superb - 80 let

Hned tři veterány ŠKODA slaví letos osmdesáté narozeniny – Popular, Rapid a Superb. Atraktivní trio položilo v roce 1934 základní kámen vzestupu značky ve třicátých letech, kdy se Škoda stala nejprodávanější značkou na domácím československém trhu a jednou z neuznávanějších automobilek v Evropě.

Vzpomínka na Čtvrt míle Žižkovem 1988

Pouhých dvacet členů nově založeného Vintage Veteran Clubu uspořádalo v Praze první říjnovou sobotu atraktivní závod historických automobilů a motocyklů, který připomínal atmosféru dávných soutěží.

Škoda Felicia je už dvacetiletá

Před 20 lety sjel z výrobní linky první model značky ŠKODA po vstupu koncernu Volkswagen. Od 17. října 1994 až do roku 2001 bylo v závodech v Mladé Boleslavi, Vrchlabí a Kvasinách vyrobeno celkem více než 1,4 milionu modelů Felicia ve verzích hatchback, kombi, pick-up, Vanplus a Fun.

Za Hájek Team pojedou Kankkunen, B.Enge a T.Enge

Hodně silnou sestavu přiváží na XIII. Global Assistance Setkání mistrů Hájek team z pražského Radotína. Na setkání mistrů volantu v barvách tohoto týmu odstartuje čtyřnásobný mistr světa v rally a vítěz Rallye-Paris Dakar Fin Juha Kankkunen.

Historic Seriál také v roce 2015

S určitostí můžeme říct, že i v příštím roce bude uspořádán Serial Historic, i když to jednotlivé pořadatele stálo hodně přemýšlení a přemáhání. Kalendář soutěží pravidelnosti bude tak stejný, jako letos.

Jaguar Heritage Driving Experience

Divize Jaguar Land Rover Special Operations spustila speciální program Jaguar Heritage Driving Experience. Zájemci tak mají možnost posadit se za volant nejrůznějších vozů, včetně legendárního účastníka závodu v Le Mans Jaguaru D-Type

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar