Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Maserati v Národním technickém muzeu

Do pátku 25. dubna jsou v Národním technickém muzeu k vidění čtyři automobily značky Maserati v rámci oslav 100.narozenin slavné italské automobilky. Dva kousky zapůjčilo soukromé Paninni muzeum v italské Modeně.

V Jičíně budou závodit historické motocykly

Motocyklové závody – Cenu Prachovských skal nebo také Velká cena ČR, měly v Jičíně padesátých až šedesátých letech velkou tradici. Významem se řadil hned za Brno a patřil i k velice vyhledávaným závodům evropských jezdců.

Volvo - 50 let dětských sedaček

Společnost Volvo Car Group oslavuje 50. výročí vývoje v oblasti ochrany dětí. Tato průkopnická práce odstartovala prvním prototypem dětské bezpečnostní sedačky orientované proti směru jízdy umístěné v roce 1964 na zadní sedadlo modelu PV544 a pokračovala až do prozatím poslední inovace - konceptu nafukovací dětské bezpečnostní sedačky.

Veteránská sezona začne naplno 26. dubna

Chtěli bychom upozornit, že se neustále snažíme doplňovat Kalendář veteránských akci, převážně pak v České republice, ale nezapomínáme ani na zahraničí. Sezona se naplno rozjede v sobotu 26. dubna, kdy se uskuteční celá řada zajímavých akcí,.

FIVA připravila všeobecný průzkum

Přátelé, příznivci českého veteránského hnutí, průběžně jsme vás informovali o všeobecném průzkumu, který organizuje FIVA za účelem získání co nejspolehlivějších údajů o klubové základně, členské základně, o vozidlech, řemeslech a živnostech či firmách a podobně.

Ameriky se sjedou na Sychrov

Letošní Sychrov, který se uskuteční 26. dubna, bude už čtrnáctým ročníkem Soutěže elegance pořádanou s železnou pravidelností 1st Veteran US Car Clubem Praha v překrásném prostředí zámeckého parku státního zámku Sychrov.

Anna Polívková fotila pro La Cerrera Panamericana

La Carrera Panamericana Czech Republic Rally Team se sešel se svojí patronkou Annou Polívkovou díky pohostinnosti Centra zánovních ojetých vozů Autosalonu Klokočka v Praze Řepích při společné photo session.

Rallye Praha Revival - legendy se bavily

Takřka sto padesát posádek se postavilo v pátek večer na start čtvrtého ročníku Rallye Praha Revival, aby absolvovaly pět stovek kilometrů dlouhou trať mezi Prahou a Teplicemi, přičemž nevynechaly ani úseky bývalých rychlostních zkoušek Rallye Teplice.

Peugeot - první diesel už v roce 1936

Vznětové motory se zkratkou HDI od společnosti PSA Peugeot Citroën patří mezi nejlepší, které se dnes v osobních automobilech objevují. O tom jsme se mohli už nejednou přesvědčit během testů.

Rallye Praha Revival: Divacké tipy

Již o tomto víkendu se uskuteční čtvrtý ročník Rallye Praha Revival, jeho slavnostní start proběhne v pátek večer na Václavském náměstí. K soutěži je přihlášeno přes sto padesát posádek z ČR, Slovenska, Polska, Belgie a Německa.

Audi Tradition na Techno Classica Essen 2014

Sedm set metrů čtverečních si Audi rezervovalo v Essenu na veletrhu Techno Classica, aby představilo úspěšné závodní automobily a motocykly od roku 1912 až 2013, respektive od Audi Typ C až po sportovní prototyp Audi R18 e-tron.

Volkswagen Golf - 40 let bestselleru

Na mezinárodním veteránském veletrhu oslavil Volkswagen Golf, nejúspěšnější evropský automobil všech dob, čtyřicáté narozeniny. A slavil je stylově, Po boku neméně úspěšného svého předchůdce Brouka. Obou těchto modelů bylo prodáno dohromady přes 51 milionů, přičemž na Golf připadá přes 30 milionů.

ŠKODA vystavuje na Techno Classica Essen

Na právě probíhajícím 26.ročníku největšího veteránského veletrhu na světě Techno Classica Essen vystavuje ŠKODA AUTO dvanáct milníků ze své historie. Jedná se o motocykly a repliku prvního vozu Laurin Klement, dále modely z 30. až 50.let, ale třeba i model Forman z roku 1993.

Rallye Praha Revival se 157 posádkami

Do startu IV. ročníku Rallye Praha Revival v pátek 4.dubna zbývá už jen pár dní a seznam přihlášených čítá 157 posádek, které se představí na slavnostním startu na Václavském náměstí v Praze. Starovní listina je vlastně seznamem velkých jmen historie motoristického sportu u nás.

50 let slévárny a kovárny ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO se svými zaměstnanci v letošním roce oslavila 50. jubileum své slévárny a kovárny. Nově zřízený výrobní provoz ve vlastnictví společnosti ŠKODA AUTO byl otevřen v dubnu 1963. Důvodem bylo zahájení výroby kompaktního modelu ŠKODA 1000 MB.

ŠKODA 1000 MB slaví padesátiny

Moderní kompaktní následník modelu ŠKODA Octavia debutoval 21. března 1964, jako první škodovka s pohonem zadních kol, motorem vzadu a samonosnou karoserií. ŠKODA 1000 MB se stala milníkem v téměř 119leté historii automobilky.

LEGENDY na Retro Classics ve Stuttgartu

Pořadatelé motoristické slavnosti LEGENDY, která se uskuteční ve dnech 14. a 15.června v Praze, se prezentovali také na veteránském veletrhu Retro Classics ve Stuttgartu. Na společném stánku s Autoklubem ČR vystavili sportovní automobil LEGR 01.

Automobilová klasika na veletrhu AMI v Lipsku

Autosalón AMI Auto Mobil International nadchne návštěvníky vrcholnou událostí historického charakteru. Od 31. května do 8. června 2014 nabídne AMI vedle četných novinek automobilových výrobců poprvé také zvláštní výstavní sekci „Oldtimery“.

Audience s veterány v Brandýse n.L.

V Brandýse nad Labem pořádají kluby vojenské historie a městský úřad každoročně velkolepou akci s názvem Audience u císaře Karla. Je to již tradiční setkání milovníků historie od středověku po moderní dobu a zaměření se obvykle vztahuje k některé konkrétní historické události.

Retro Classics vidělo přes 80 000 návštěvníků

Už čtrnáct let se ve Stuttgartu pořádá veteránský veletrh Retro Classics, ale zatím nikdy nepřišlo tolik návštěvníků jako letos. Během tří dnů napočítali pořadatelé více než osmdesát tisíc lidí, což představuje nový rekord. V průměru každý strávil na výstavišti pět a půl hodiny.

Legendy 2014 - motoristická slavnost
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar