Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Noblesní veteráni na Pražské noblese

Veteránskou sezona začíná v hlavním městě jarním setkáním na Chvalské tvrzi a Soutěží elegance v Roztokách a končí tradičně Pražskou noblesou, pořádanou Veteran Vintage Clubem.

Podzimní Sosnění - vydařená akce pro historiky

Pěkné podzimní teplé počasí přilákalo v sobotu na Autodrom Sosnová u České lípy sedm desítek majitelů historických automobilů a formulí k tradičnímu Podzimnímu Sosnění. Diváci, kteří se přišli podívat, viděli zajímavé souboje v šesti kategoriích včetně monopostů.

Výročí 150 let od narození Václava Laurina

V neděli 27. září uběhlo 150 let od narození Václava Laurina, jednoho ze zakladatelů značky Laurin & Klement. Vyučený technik položil v roce 1895 společně s Václavem Klementem základy dnešní ŠKODA AUTO. Jejich firma Laurin & Klement vyráběla nejprve jízdní kola, následně motocykly a od roku 1905 i osobní automobily.

Historický úspěch Davida Bečváře v Histo Cupu

Prvním českým závodníkem, který ovládl populární automobilové mistrovství Histo Cup, se stal David Bečvář. Svou cestu za triumfem zakončil na okruhu Red Bull Ring výhrou a druhým místem ve finálovém víkendu roku. Brněnský jezdec zvítězil jak ve své kategorii, tak v celkovém hodnocení Histo Cupu.

Grossglockner GP (II) - Veritas, Talbot a Porsche z Aljašky

V pondělí jsme přinesli reportáž z Grossglockner Grand Prix, věnovanou především předválečným automobilům, které se v třicátých letech objevily na startu v jednom ze tří vypsaných závodů do vrchu. Dnes se podíváme na automobily mladších ročníků.

Pražská Noblesa již tuto sobotu

První říjnová sobota je už tradičně vyhrazena poslednímu veteránskému podniku v hlavním městě – Pražské Noblesa, která se opět uskuteční na parkovišti u Žlutých lázní a v Jeremenkově ulici. V tuto chvíli je přihlášena více než stovka automobilů a motocyklů.

Edelweiss Bergpreis Rossfeld 2015

Na horské silnici Rossfeldstrasse nedaleko Berchtesgadenu se pořádaly závody do vrchu od roku 1958, o tři roky později se stal kopec poprvé součástí Mistrovství Evropy. Nejlepší evropští vrchaři se tady scházeli až do roku 1973 a poté ještě v roce 1977. pak závod definitivně zanikl.

Neobyčejné příběhy znovu ožijí ve ŠKODA Muzeu

ŠKODA Muzeum navazuje podzimním pokračováním na oblíbené tematické přednáškové bloky o historii značky. Od 29. září se v úterní podvečery velký sál muzea ŠKODA AUTO promění v inspirující prostor plný poutavého vyprávění a zajímavých faktů z historie mladoboleslavské automobilky.

Veteránský Grossglockner ve sněhu a mlze

Letos uplynulo osmdesát let od otevření vysokohorské alpské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse, a také osmdesát let od prvního závody, který se mezi Fuschem a Fuscher Törl uskutečnil. Další ročníky proběhly v roce 1938 a 1939.

Brno - Soběšice do vrchu v sobotu

Tradičně poslední sobotu v měsíci září pořádá Veteran Automoto Club Brno ukázkovou jízdu historických vozidel do vrchu a výstavu v reprezentativním parku Centra Kociánka. Krátce po deváté hodině ranní se vydají účastníci na první seznámení s tříkilometrovou tratí, představující výškový rozdíl téměř 160 metrů.

Podzimní Sosnění se jede 3.října v Sosnové

K Podzimnímu Sosnění na sosnovském autodromu je přihlášeno v tuto chvíli šest desítek historických automobilů včetně formulí, a každým dnem se stále ještě hlásí další zájemci. Diváci se mohou těšit na zajímavé automobily, ale i několik osobností.

Alfa Romeo 158 - 65 let od vítězství ve F1

Monopost Alfetta 158 patří s ohledem na svůj historický význam k nejprestižnějším a nejcennějším vozům muzea Alfy Romeo. Tento vůz letos slaví 65. výročí prvního vítězství v nově vzniklém Mistrovství světa Formule 1. K výjimečné události došlo na okruhu v Silverstone, kde se objevily čtyři monoposty Alfa Romeo 158.

Pozvánka na Pražskou noblesu

V sobotu 3.října proběhne už osmý ročník Pražské noblesy, aneb jízda pravidelnosti Jeremenkovou ulicí. Každoročně se na jednu z posledních veteránských akci sjíždí více než stovka historických automobilů a motocyklů.

Historici v Roudnici v krásném babím létě

Pořádat veteránskou akci v rámci vinobraní asi není špatný nápad. Takovou myšlenku měli veteránisté z Roudnice nad Labem už před lety. My jsme sem zavítali po sedmi letech a byli jsme velice mile překvapeni, jaký skok kupředu akce udělala.

South Bohemia Classic v krásné krajině

Červený krasavec s číslem 20 na dveřích dominoval šestému ročníku South Bohemia Classic. Silný Jaguar E-Type Coupé z roku 1962 s pražskou posádkou Albert Pance - Anna Ruthová nasbíral v šestnácti testech přesnosti, které byly součástí více než 440 kilometrů dlouhé trati, pouhých 413 trestných bodů.

Božkův parovůz jezdí o víkendu v NTM

Národní technické muzeum připomíná dvousetleté výročí ukázkové jízdy parovozu Josefa Božka třídenním programem pro návštěvníky muzea, při kterém bude předvedena replika Božkova parovozu opět v pohybu.

Ani letos nechyběly na Zbraslavi formule

Už několik let jsou součástí jízdy pravidelnosti Zbraslav – Jíloviště také exhibiční jízdy historických formulí a sportovních automobilů let dávno minulých. Ani letos nechyběli pánové Zdeněk Křivohlavý, Zdeněk Buchar, Jaroslav Rezek, Zdeněk Buchar a Rudolf Böhm s monoposty Wartburg F3 ze šedesátých let.

Bugatti T 37 La Mouche ze sbírky pana Samohýla

Jak jsme se zmínili ve včerejším článku, snad nejvíce diskuzí mezi veřejností, se vedlo na téma Bugatti T 37 La Mouche, která je čtvrtým rokem ozdobou sbírky veteránů pana Ladislava Samohýla, kde se nachází i největší kolekce vozů Bugatti v Čechách a na Moravě.

Dvacítka bugatek na Zbraslavi

Takřka dvě desítky automobilů slavné značky Bugatti mohli vidět návštěvníci, kteří v sobotu zavítali na jízdu pravidelnosti do vrchu Zbraslav – Jíloviště, a hned dodejme, že tolik se jich tady ještě nikdy nesešlo. Důvodů, proč se taková akce zdařila, je hned několik.

Zbraslav -Jíloviště - změna závodu prospěla

Závod do vrchu Zbraslav – Jíloviště se pořádal s menšími přestávkami v letech 1908 až 1932 (14 ročníků), a tak je jasné, že v něm mohly startovat automobily vyrobené do roku 1932. Po dlouhé přestávce byl obnoven v roce 1968 a letos proběhl již 84. ročník.

LEGENDY v pohybu - 2015-06-17

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar