Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Classic Show Brno nabídne Salon první republiky

Co nejlépe podtrhne krásu vašeho vozu neb motocyklu? Jedině elegantní dáma či pán v odpovídajícím úboru! Na Classic Show Brno se můžete těšit na komentované dobové módní přehlídky a přehlídky klobouků.

Classic Show Brno opět v Richard Adam Gallery

V pátek 20. března bude ve stylové Richard Adam Gallery (dříve Wannieck Gallery) zahájen veletrh a výstava, zaslíbená všem příznivcům historických vozidel. Již při vstupu na vás dýchne kouzlo staré doby, kterým je galerie nasycená.

Historic Kokořínsko - zimní soutěž takřka na suchu

Pouze jeden den chyběl k tomu, aby se z první letošní veteránské akce, kterou bylo Historic Kokořínsko, stala opravdová zimní soutěž. Zatímco v sobotu se jezdilo, až na pár úseků, spíš po suchém asfaltu, tak v neděli zasypával sníh silnice už od noci.

Soutěžní LIAZ č.627 je zpět z Dakaru

Obrovská pocta a obdiv patří celému týmu expedice, jež se rozhodl zrepasovat a uvést fenomenální LIAZ do chodu, a zrealizovat vzpomínkovou 14 000 kilometrů dlouhou cestu. Ta vedla z Prahy do Paříže a následně Versailles, odkud pak 29. prosince 2014 proběhl oficiální start k Růžovému jezeru v Senegalu.

Peugeot na veletrhu Rétromobile

V rámci výstavy Rétromobile na výstavišti Porte de Versailles v Paříži, vystavuje muzeum Aventure Peugeot tradičně řadu exponátů. Jedním z nich je Peugeot Type 163 z roku 1922, který 69 let spal v depozitáři, a Aventure Peugeot ho vystavuje vůbec poprvé.

ŠKODA na veteránské výstavě Rétromobile

Už tradičně zahajuje ŠKODA sezonu akcí historických vozidel na prestižní pařížské výstavě Rétromobile, která se letos uskuteční již po čtyřicáté. Škoda do francouzské metropole přiváží čtyři skvosty ze své sbírky včetně věrné repliky Laurin & Klement Voiturette A.

Automobily Jawa v technickém muzeu

V Národním technickém muzeu byla zahájena výstava Automobily Jawa. Snad každý má název Jawa spojený s motocykly, ale v letech 1934 až 1947 se pod touto značkou vyráběly i automobily. Návštěvníci muzea mohou shlédnout šest automobilů Jawa, vystavené ve spolupráci s Auto Jawa klubem.

DS slaví 60 let na Retromobile

Značka DS se objeví na 40. výstavě Rétromobile v Paříži, kde oslaví 60 let modelu DS z roku 1955. Automobiloví fanoušci se budou moci od 4. do 8. února ponořit na stánku DS uprostřed výstaviště Porte de Versailles do historie tohoto legendárního vozu.

Setinové rallye v roce 2015

Po loňské Carlsbad Classic a South Bohemia Classic budou letos na programu hned tři soutěže. Novinkou je totiž 7 Castles Trial se startem v Praze a která zavede účastníky mj. na Karlštejn, Křivoklát, Lány atd.

Veteránské akce v zahraničí 2015

Veteránská sezona v zahraničí prakticky nikdy nekončí, protože již v lednu se po celé Evropě koná řada soutěží nebo jízd pravidelnosti historických automobilů. Tak vám snad přijdou vhod dosud známé termíny, které budeme postupně aktualizovat a doplňovat, jak jen to bude možné.

Historic Kokořínsko - ještě se můžete přihlásit

Ještě několik volných míst zbývá pořadatelům ASK Praha před startem jízdy pravidelnosti historických automobilů – Historic Kokořínsko ve dnech 6. a 7. února. Pokud máte zájem, potom se podívejte na www.askpraha.cz , kde zjistíte všechny potřebné informace.

Sedlčanská kotlina přivítá motokrosové mistry světa

Po čtyřiceti letech se v Sedlčanské kotlině opět rozburácí motokrosové motory. Tentokrát jako vzpomínkový akt na triumf československé motokrosové reprezentace v roce 1975.

Vážená veteránská obci,

(Novoroční dopis majitelům a přátelům historických vozidel, veteránistům, všem, kterým není jedno, co se v našem společenství děje.) Mezinárodní federace historických vozidel FIVA má jako své motto heslo „Umožnit provoz vozidel minulosti na cestách budoucnosti“. Stejným posláním se řídíme i u nás, v České republice.

Historic Kokořínsko - měsíc do startu

Do startu šestého ročníku jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko zbývá ještě měsíc, a už dnes evidují pořadatelé ASK Praha přes dvě desítky přihlášek a každým dnem přicházejí další. Přihlásit se může prakticky každý historického automobily do roku 1985.

Jirka Moskal jede s Liazem do Dakaru

V těchto dnech míří do senegalského Dakaru jednak účastnící Africa Eco Race, o kterém vás pravidelně informujeme, ale nezávisle na tomto závodě také Jiří Moskal s kamionem LIAZ, s nímž se před třiceti lety vydal poprvé na Rally Dakar.

Motocykly Raleigh v zapomenuté továrně

Lomnice nad Popelkou, městečko na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší se zapsalo po povědomí třeba Lomnickými suchary nebo výrobou stanů v dnes již zaniklém Technolenu. Ale také mnoha skvělými sportovci, kteří proslavili naši zemi za hranicemi.

Změny v legislativě historických vozidel

Pro majitele historických vozidel přinášíme informaci o změnách v legislativě týkající se historických vozidel, které vstoupí v platnost od 1. ledna příštího roku.

Historic Kokořínsko se pojede v únoru

Historic Kokořínsko ve dnech 6. a 7. února zahájí další ročník čtyřdílného Seriálu Historic 2015 v jízdě pravidelnosti historických vozidel vyrobených do roku 1985. Automobily mladšího data výroby se mohou přihlásit jen po dohodě s ASK Praha, pořadatelem soutěže.

Virtuální prohlídky ŠKODA Muzea a Zákaznického centra

Jako první automobilové muzeum v ČR nabízí Škoda Muzeum společně s Google Street View virtuální prohlídku. Expozici lze navštívit 24 hodin denně, z kteréhokoli místa na světě a přitom se dokonce virtuálně posadit za volant vybraných veteránů značky Škoda.

Show Tomáše Engeho s Audi Quattro Sport

Okruhový jezdec Tomáš Enge se podruhé v letošním roce představil českým fanouškům, a to netradičně za volantem soutěžního vozu. Liberecký závodník provětral v Praze Audi Sport Quattro zaniklých monster skupiny B osmdesátých let a bavil nejen sebe, ale také fanoušky rallysportu.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar