Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Historické i moderní automobily v Dubči

Při řazení článku o srazu automobilů Rolls-Royce a Bentley jsme byli trochu na vážkách. Jestli di Historie nebo Různé. V přírodním parku v Dubči, na okraji Prahy byly vystaveny nejen historické automobily i motocykly, ale i exkluzivní současná vozidla.

Noc ve ŠKODA Muzeu s atraktivním programem

ŠKODA Muzeum se i letos zapojuje do návštěvnicky velmi oblíbeného programu muzejních nocí a na pátek 22. května připravilo od 19 do 24 hodin pro všechny věkové kategorie návštěvníků speciální program.

Legendy 2015 s monopostem Tatra 607

Jedním z hodně zajímavých automobilů na Legendách bude Tatra 607 Monopost, první a dosud jediný československý monopost Tatra 607 postavený podle tehdy platných specifikací pro vozy Grand Prix (od roku 1954 Formule 1).

Veteránského Terezína 2015 se zúčastnila stovka historiků

Už dvaatřicet let pořádá Veteran Car Club Velemín mezinárodní sraz historických vozidel pod názvem Terezín 2015. První klubového srazu v roce 1984 se zúčastnilo 34 vozidel, tak o rok později jich bylo už 68, přičemž polovina z tehdejší NDR a v roce 1987 počet účastníků poprvé přesáhl stovku.

Roztoky- zámecký park zaplnily veterán

Příznivci automobilové historie a pravidelní návštěvníci Soutěže elegance historických vozidel jsou každoročně zvědavi, co nového se v zámeckém parku před roztockým zámkem objeví. Letos byla účast více než bohatá, jen předválečných automobilů se nám zdálo o trochu méně.

Závodní škodovky na Legendách

Nejen nové, ale také historické vozy Škoda táhnou a letošní LEGENDY jdou v tomto směru dopředu. Vstříc milovníkům sériových a hlavně závodních Škodovek se vydala zbrusu nová expozice vozů továrního týmu Škoda Motorsport.

Rallye Křivonoska nikdy nezklame a vždy nadchne

Sobotní zamračená obloha plná drobných nebo vytrvalejších přeháněk nevěstila nic dobrého. Ale dobrou náladu tří stovek účastníků to zkazit nemohlo. Po obědě se už vyčasilo, vysvitlo sluníčko, a tak do cíle nikdo nepospíchal.

Veteránisté z Kytína předvedli vojenskou historickou techniku

O prodlouženém víkendu se v celé republice konaly oslavy sedmdesátého výročí od ukončení druhé světové války. My jsme navštívili jednu z těch menších, která proběhla v Kytíně, na Voznici a v Nové Vsi pod Pleší. Na ni předvedli svá vozidla mimo jiné veteránisté z Kytína a Chouzavé. A mají, co ukazovat.

Parní stroje v českých zemích v NTM

Výstava v Národním technickém muzeu mapuje vývoj parních motorů, které přinesly revoluční přelom v dopravě, průmyslu i zemědělství. Výstava instalovaná ve velkém výstavním sále potrvá do 28. února 2016.

Dvě škodovky startují na Rally Bodensee-Klassik

Rally Bodensee-Klassik vede nejpůvabnějšími regiony Evropy. Na start čtvrtého ročního této veteránské rally ŠKODA nastoupila s roadsterem ŠKODA Felicia a soutěžním vozem ŠKODA 1000 MB Rallye. Soutěž se odehrává v malebném kraji na hranicích Německa a Rakouska.

Hyundai Sonata slaví 30 let

Hyundai Motor Company slaví 30. výročí jednoho ze svých nejprodávanějších modelů. Středně velký sedan Sonata sehrál klíčovou roli v růstu a pověsti automobilů této značky. Za 30 let svého působení na trzích se ho prodalo přes 7.300.000 kusů a Sonata se stala oblíbeným rodinným sedanem po celém světě.

Rallye Křivonoska - tři stovky veteránů v Jižních Čechách

Svátek veteránistů se nezadržitelně blíží. V sobotu 9. května se totiž uskuteční jíž 45. ročník Mezinárodní Rallye Křivonoska. Přihlášeno je 120 automobilů a 146 motocyklů, vyrobených do roku 1940. S mladšími stroji mohou startovat pouze členové pořádajícího českobudějovického autoklubu.

Volvo a Singh -50 let od vítězství v Safari rallye

Letos si připomínáme padesát let od chvíle, kdy Joginder Singh a jeho bratr Jaswant přejeli ve svém Volvu PV544 jako první cílovou čáru závodu Safari rallye. Zpráva o vítězství bílého Volva v té nejdrsnější rallye se tenkrát rozšířila po celém světě jako blesk.

Historické motocykly na Andělských schodech

V loňském roce uspořádali Kytínští veteránisté závod do vrchu historických motocyklů nazvaný Andělské schody, vedoucí zčásti po dnes již nevyužívané silnici stejného názvu mezi Mníškem pod Brdy a Voznicí. Nápad se ujal a k druhému ročníku se dostavilo 88 strojů.

Jarní Sosnění veteránů s bohatou účastí

Prvním podnikem Czech Classic Car Clubu bude v sobotu 9. května Jarní Sosnění na autodromu v Sosnové u České Lípy, pořádané od roku 2008. Od té doby proběhlo už jedenáct úspěšných ročníků, protože kromě Jarního Sosnění se pořádá ještě Podzimní.

7 Castles Trial po hradech a zámcích

V posledních třech letech přicházejí také u nás „do módy“ tzv. setinové rallye historických automobilů, které jsou velice oblíbené třeba v sousedním Německu i Rakousku. První vlaštovkou byla Carlsbad Classic, poté South Bohemia Classic a nyní 7 Castles Trial.

Retro Prague Bridge - přes mosty a lesy za mašinkami

Kdo se v sobotu kolem poledne pohyboval v okolí Křivoklátu, se asi hodně divil, kolik historických automobilů potkával. Ale jen málokdo si už všiml, že vozy mají na kapotě dva rozdílné názvy – Retro Prague Bridge Rallye a Trial 7 Castles.

Čínští novináři se škodovkami na Rally 7 Castles

Účast na setinové Rally 7 Castles historických vozů, návštěva ŠKODA Muzea, ale třeba i prohlídka historické budovy pražského Rudolfina, domovské scény České filharmonie – skupina čínských novinářů měla při návštěvě společnosti ŠKODA AUTO velmi pestrý program.

Historic Rallye Vltava - švédsko-norský souboj vyhrál Myrsell

Druhým podnikem evropského šampionátu historických soutěží byla Rallye Historic Vltava, a tak všichni příznivci klasických automobilů s napětím očekávali, zda se v Klatovech objeví některá ze špičkových italských posádek. Bohužel zůstalo jen u přání.

Veterány ŠKODA ozdobou 7 Castles Trial

Pět vozů ze sbírky ŠKODA Muzea potěší o víkendu fanoušky automobilové historie na dvoudenní setinové Rally 7 Castles Trial, která se koná v Praze a Středočeském kraji. Rally startuje dnes v podvečer ze Strahova a během pátku a soboty ujedou posádky 270 kilometrů po sedmi hradech a zámcích.

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar