Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Bezpečná kola pro radost

Citroën CX slaví čtyřicet let

Citroën CX, představený na pařížském autosalonu 1974, slaví již 40. narozeniny. Při vzpomínce nám vybaví velká dávka odvahy a stylu. Citroën CX, který kreativně reagoval na palčivé otázky své doby, dokázal prosadit technologické novinky, jako byl přeplňovaný dieselový motor, verze GTi nebo hydropneumatické odpružení.

ŠKODA se účastní soutěže Hamburg-Berlin-Klassik

Při letošním ročníku veteránské soutěže Hamburg-Berlin-Klassik představí ŠKODA hned šest atraktivních zástupců své 119leté historie. Automobilové rarity z Mladé Boleslavi ukazují pestrost historie značky ŠKODA a sahají od automobilového luxusu třicátých let až po závodní vůz ŠKODA 130 RS.

Barum Czech Rally s doprovodným programem

Doprovodný program začne ve čtvrtek 28. srpna v Rally Village, tedy v nové servisní zóně Star Rally Historic zřízené v bývalém svitovském areálu. Od 19 hodin proběhne v party stanu beseda s řadou zajímavých hostů. Jako červená nit se celým programem potáhne téma historických automobilů.

Sachsen Classic - veteránská krása

Více než čtyři stovky kilometrů urazili během tří dnů účastníci dvanáctého ročníku Sachsen Classic se startem ve Zwickau a cílem tentokrát v Lipsku. V druhé etapě si udělali i malou vyjížďku do Krušných hor a Karlových Varů.

Nejen bugatky zaburácí v ulicích Zlína

Velká lahůdka je opět připravena pro milovníky veteránů zásluhou pořadatelů ze společnosti Samohýl Motor Holding a.s. Těšit se mohou na exhibiční jízdu a setkání historických sportovních automobilů převážně Bugatti i v letošním roce pod názvem 4. ročník GRAND PRIX BUGATTI.

Čtyřicet let s veterány na Chodsku

Jen málo veteránských akcí v České republice se může pochlubit nepřetržitou čtyřicetiletou historií. Jednou z nich je mezinárodní Jízda spolehlivosti historických vozidel, jejíž 40. ročník uspořádá Veteran car club Domažlice v sobotu 23. srpna.

Volvo 240 - čtyřicet let švédské legendy

Volvo 240 bylo poprvé představeno médiím 21. srpna 1974. Tato modelová řada znamenala pro značku Volvo úspěch, který dosud neměl obdoby a který vedl k 19 letům výroby o celkovém objemu 2,8 milionu vozů.

Sachsen Classic opět zamíří do Čech

Za účasti sto devadesáti posádek s historickými automobily odstartuje ve čtvrtek v poledne ve Zwickau 12.ročník Sachsen Classic, která zavítá i na naše území, a to v pátek dopoledne. Sachsen Classic patří mezi nejvýznamnější veteránské podniky v Německu.

Star Rally - Cecatto se vrací do Zlína

V rámci Barum Czech Rally Zlín se opět představí i historické soutěžní automobily při tzv.Star Rally, a to hned ve dvou kategoriích. Do klasické rallye s měřením časů se přihlásilo 21 posádek, do tzv. demonstračních jízd jednou tolik – dvaačtyřicet.

Veteran Show Huť - návrat do starých časů

Dva kamarádi Martin Kurfiřt a Jan Fabián dlouho přemýšleli, co by se dalo v jejich obci Huť uspořádat, až přišli na nápad, zorganizovat sjezd, nikoliv tedy sraz, historických automobilů z doby socialismu. A hned napoprvé se jim přihlásil šest desítek majitelů veteránů.

Kutná Hora zve na veteránskou rallye

Polovina srpna je už několik let vyhrazena Veteran Rallye Kutná Hora, která se letos uskuteční o nadcházejícím víkendu již pošesté. Pořadatelé vybrali 37 historických automobilů do roku 1936.

Karel Jirátko na Carrera Panamericana

Tři vozy tří různých koncepcí, v nich tři piloti a tři navigátoři. Jen jeden z nich ale disponuje aktivní závodnickou zkušeností s vozy všech tří značek, které La Carrera Panamericana Czech Republic pro účast v mexickém závodu má. A tím je Karel Jirátko.

Star Rally Historic se změnami

Letošní Star Rally Historic, vložený závod historických automobilů, nabídne velkou porci novinek. S výjimkou trati a samotných rychlostních zkoušek, kde je zachován koncept z minulých let, totiž v organizaci zázemí rally nezůstal kámen na kameni.

Veterán Show Huť v retro stylu

V poslední době začínají přibývat veteránské akce určené pro vozidla vyrobená po druhé světové válce v socialistických státech, a to do roku 1989. Prostě recese přichází do módy a proto také organizátoři Veteran Show Huť koncipovali akci jako sjezd historických vozidel.

Bayerwald Rallye Classic projela Chodskem

V sobotu dopoledne bylo možné spatřit v okolí Domažlic a Kdyně padesátku historických automobilů, převážně ze 60. a 70. let při soutěži pravidelnosti Bayerwald Rallye Classic. Účastníci této soutěže zavítají na naše území pravidelně už několik let.

Jaguar získal největší sbírku klasických britských vozů

Společnost Jaguar Land Rover koupila největší soukromou sbírku klasických britských vozů. Kolekce Jamese Hulla čítá 543 automobilů. Vozy ze zakoupené sbírky budou aktivně využívány pro podporu značky, zkušenostní marketing a globální akce značky Jaguar.

Carlsbad Classic v lázních i na horách

Jedna velká akce v Karlových Varech skončila, máme na mysli filmový festival a další na sebe nenechala dlouho čekat. V pátek a v sobotu se tady totiž uskutečnil druhý ročník veteránské rallye Carlsbad Classic, a stejně jako vloni, jej opět provázelo horké letní počasí.

Rallyelegendy v rakouském Saafeldenu

Zatímco součástí Rally Bohemia byly i demonstrační jízdy soutěžních automobilů let minulých, tak v rakouském Saafeldenu uspořádali pro tyto automobily samostatnou akci s názvem GR.B.-Rallyelegenden.

Hájek Rally Team bavil diváky na Rally Bohemia

Kdo o uplynulém víkendu zavítal na Rally Bohemia, nemohl si nevšimnout Hájek Rally Teamu ať už díky velkolepému servisnímu zázemí, a nebo díky dvěma smykujícím Opelům Kadett s Janotou a Fulínem.

Ennstal Classic prostě nemá chybu

Rakousko se může pochlubit hned několika krásnými a velkými veteránskými soutěžemi, namátkou jmenujme Silvretta Classic, Arlberg Classic, Kitzbüheler Alpenfahrt nebo Ennstal Classic. Každá je něčím zvláštní a kouzelná. Všechny ale probíhají v krásné přírodě.

Milotec Auto-Extras
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2014 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar