Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Elegance v zimě
XXI.TipCars Pražský RallySprint

Závěr sezony v JK Classics v Lužné

Až do letošního roku znali Lužnou spíš milovníci kolejových vozidel zásluhou Železničního muzea. Od května ale míří do městečka nedaleko Rakovníka také milovníci automobilové historie, především pak amerických křižníků.

Veteránská sobota v JK Classic v Lužné

Jedna z posledních veteránských akcí proběhne v sobotu 31. října v Muzeu amerických historických automobilů JK Classic v Lužné u Rakovníka, a to v době od 10 do 17 hodin. Akce se koná v sobotu 31.října v otevíracích hodinách muzea, t.j. 10:00 - 17:00 hod.

Rallye Berounka Revival tentokrát s brodem

Mlha, mokro, sluníčko, brod, šotolina, asfalt, letiště, Sedlčanská kotlina a další záludnosti čekaly na 125 posádek, které v sobotu ráno vystartovaly v Radotíně do Rallye Berounka Revival. Letošní trať z větší části vedla podobně jako vloni směrem na Písek a zpátky do Radotína.

Carrera Panamericana končí, Štajf i Kačírek v cíli

Sedm etap a více než 3000 kilometrů mají za sebou posádky při La Carrera Panamericana, která vyvrcholila v mexickém Durangu. Obě české posádky dokázaly závod i letos pokořit, byť to bylo po náročnějším sledu událostí, než se očekávalo.

Národní technické muzeum - program na 28.10.

Na den státního svátku 28. října připravilo Národní technické muzeum pro své návštěvníky zajímavou nabídku. Budovu Národního technického muzea na Letné bude možné, tak jako i o dalších šesti významných dnech v roce, navštívit za vstupné 50 Kč za osobu.

Češi na Carrera Panamericana (VI)

Předposlední etapa s cílem v unikátním historickém centru města Zacatecas byla zpočátku znovu ve znamení mimořádně těsného souboje Vojty Štajfa s Američanem Lauberem, v jehož závěru si Lauber přece jen dokázal vybudovat určitý náskok.

Češi na Carrera Panamericana (V)

Pátá etapa byla ve znamení souboje Vojty Štajfa s Alfou Romeo Američana Martina Laubera. Vojta etapu sice nevyhrál s rozdílem pouhých 3,3 sekundy, i tak u něj panuje spokojenost. Petr Kačírek zaznamenal dvě rozdílné poloviny dne - v té první se vrátil na pozice, které stabilně obsazoval v minulém ročníku - v druhé znovu čelil obnoveným problémům s palivovým systémem.

Rallye Berounka Revival startuje v sobotu

Již o tomto víkendu se uskuteční 6. ročník Rallye Berounka revival. Setkání legend našeho motoristického sportu, bývalých i současných závodníků a příznivců historických závodních a sportovních automobilů proběhne podle už zažitého formátu.

Češi závodí na Carrera Panamericana (IV)

Po etapách plných smůly a technických potíží konečně "zacinkalo". Obě naše posádky v pořádku dokončily etapu a Vojta Štajf vyhrál svoji třídu Historica A Plus. Petr Kačírek se sice dál potýkal s nástrahami palivového systému, ale všechny vložky dokončil.

Češi závodí na Carrera Panamericana (III)

Třetí etapa letošní zůstala v okolí Mexico City, konkrétně u historického města Toluca, v jehož centru si Vojta Štajf s Vladimírem Zelinkou převzali medaili za dokončenou etapu a za třetí místo v etapě.

Češi závodí na Carrera Panamericana (II)

Druhé dějství zavedlo soutěžící, tak jako vloni, do Mexico City, ale nejdříve je čekala šestice horských erzet v okolí Oaxaky, na něž následoval dlouhý přesun do mexické metropole. Ani tentokrát se technické problémy oběma českým posádkám nevyhýbaly.

Češi závodí na Carrera Panamericana (I)

V prvním dějství Carrery Panamericany se od českého týmu štěstí odvrátilo. Ani jedna z našich posádek po technických problémech etapu nedokončila. Předpisy umožňují účastníkům se v další etapě do závodu vrátit a s penalizací, při níž ještě lze bojovat o slušná umístění.

Ameriky v Technickém muzeu Liberec

Už v tuto sobotu budou moci návštěvníci Technického muzea Liberec sledovat reorganizaci expozice. „Centrální expozici licenčních Fiatů, včetně indického Premiera rozptýlíme po muzeu a na jejich místo postavíme dva unikáty z USA,“ říká tiskový mluvčí Petr Kumpfe. „Američané jsou ale hodně velcí, takže je otázka, jestli se na uvolněné místo vůbec vejdou.“.

Noblesní veteráni na Pražské noblese

Veteránskou sezona začíná v hlavním městě jarním setkáním na Chvalské tvrzi a Soutěží elegance v Roztokách a končí tradičně Pražskou noblesou, pořádanou Veteran Vintage Clubem.

Podzimní Sosnění - vydařená akce pro historiky

Pěkné podzimní teplé počasí přilákalo v sobotu na Autodrom Sosnová u České lípy sedm desítek majitelů historických automobilů a formulí k tradičnímu Podzimnímu Sosnění. Diváci, kteří se přišli podívat, viděli zajímavé souboje v šesti kategoriích včetně monopostů.

Výročí 150 let od narození Václava Laurina

V neděli 27. září uběhlo 150 let od narození Václava Laurina, jednoho ze zakladatelů značky Laurin & Klement. Vyučený technik položil v roce 1895 společně s Václavem Klementem základy dnešní ŠKODA AUTO. Jejich firma Laurin & Klement vyráběla nejprve jízdní kola, následně motocykly a od roku 1905 i osobní automobily.

Historický úspěch Davida Bečváře v Histo Cupu

Prvním českým závodníkem, který ovládl populární automobilové mistrovství Histo Cup, se stal David Bečvář. Svou cestu za triumfem zakončil na okruhu Red Bull Ring výhrou a druhým místem ve finálovém víkendu roku. Brněnský jezdec zvítězil jak ve své kategorii, tak v celkovém hodnocení Histo Cupu.

Grossglockner GP (II) - Veritas, Talbot a Porsche z Aljašky

V pondělí jsme přinesli reportáž z Grossglockner Grand Prix, věnovanou především předválečným automobilům, které se v třicátých letech objevily na startu v jednom ze tří vypsaných závodů do vrchu. Dnes se podíváme na automobily mladších ročníků.

Pražská Noblesa již tuto sobotu

První říjnová sobota je už tradičně vyhrazena poslednímu veteránskému podniku v hlavním městě – Pražské Noblesa, která se opět uskuteční na parkovišti u Žlutých lázní a v Jeremenkově ulici. V tuto chvíli je přihlášena více než stovka automobilů a motocyklů.

Edelweiss Bergpreis Rossfeld 2015

Na horské silnici Rossfeldstrasse nedaleko Berchtesgadenu se pořádaly závody do vrchu od roku 1958, o tři roky později se stal kopec poprvé součástí Mistrovství Evropy. Nejlepší evropští vrchaři se tady scházeli až do roku 1973 a poté ještě v roce 1977. pak závod definitivně zanikl.

LEGENDY v pohybu - 2015-06-17

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar