Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost
Milotec - Autodoplňky pro Škoda Octavia III

Pozvání pro majitelé vozů Škoda a LK

Ing. Jaromír Šimonek zve všechny majitelé vozů Laurin Klement a Škoda v neděli 6.září na PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ NA ZÁMKU V LOBČI, spojené právě se srazem těchto automobilů na počest 90. výročí fúze obou firem podepsané na zámku v Lobči.

Lagondy z celé Evropy v Čechách

Až do soboty můžete na silnicích potkávat více než dvě desítky britských automobilů značky Lagonda nejrůznějších typů a modelů. Převážně zahraniční účastníci přijeli totiž na 13.Continental Lagonda Tour, kterou připravil pan František Kudela, rovněž majitel Lagondy.

Karel Šimek by slavil sedmdesátiny

Jméno Karel Šimek se začalo objevovat ve startovních listinách automobilových soutěží v roce 1968. Kromě rallye startoval na začátku své kariéry často i v závodech automobilů do vrchu. Jeho schopnosti šetřit techniku i při plném nasazení a citu pro čistou stopu si brzy všimli “pod komínem“ a dostal místo v továrním týmu.

Veteránská krása na Chodsku

Sto padesát jedna historických automobilů a motocyklů přijelo v sobotu dopoledne na domažlické náměstí, aby se zúčastnily už 41. ročníku Jízdy Chodskem Ovšem přijata byla vozidla pouze do roku 1955.

Star rally a Bugatti Grand Prix v rámci barumky

Součástí 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín bude opět Star Rally historických automobilů, ale i tradiční Grand Prix Bugatti a Exhibiční jízda veteránů. Každá z uvedených akcí má ale svůj program.

Letecký motor W12 ve ŠKODA Muzeu

Nepříliš známou část historie společnosti ŠKODA AUTO nyní připomíná návštěvníkům ŠKODA Muzea nový exponát - letecký motor L&K-Lorraine-Diétrich 450 z roku 1926, který byl v druhé polovině dvacátých let minulého století licenčně vyráběn v Mladé Boleslavi.

Sachsen Classic - oslava automobilových dějin

Jednou z největších veteránských soutěží a zcela bezpochyby největší v bývalém východním Německu je bezpochyby Sachsen Classic, která se jela již po třinácté, během níž opět několikrát posádky překročily hranici s naší republikou, a to v Krušných horách a Českosaském Švýcarsku.

Domažlickem projede více než 130 veteránů

Do páté desítky ročníků své Jízdy spolehlivosti historických vozidel vstoupí Veteran car club Domažlice, neboť v sobotu 22. srpna uspořádá již 41. ročník této mezinárodní akce, která je určena pouze strojům do roku výroby 1955. Je o ni tradičně velký zájem, což potvrzuje více než 130 přihlášek.

Sachsen Classic startuje zítra i se škodovkami

Kvůli tisícům nadšených diváků je Sachsen Classic označována také jako Mille Miglia Východu. Škoda se této jízdy účastní od prvního ročníku a letos na saské silnice posílá šest klasických vozů, a to od modelu ŠKODA 430 z roku 1926 až k vozu ŠKODA 110 R z roku 1978.

Veteránský víkend v Kutné Hoře

V Kutné Hoře proběhne ve dnech 22. a 23. srpna sedmý ročník Kutnohorské veteran rallye za účasti čtyř desítek posádek. Na startu se objeví kromě českých účastníků, také po jedné z Francie, Německa a Rakouska. Dříve bývala zahraniční účast početnější.

Historici na roudnickém vinobraní

V polovině září, přesně v sobotu dvanáctého se v Roudnici nad Labem uskuteční již čtrnáctý ročník veteránské akce Historici v Roudnici. Zároveň bude ve městě probíhat Roudnického vinobraní (pro účastníky a spolujezdce vstup na vinobraní zdarma).

Pozvánka do Muzea techniky v Telči

Prázdniny ještě zdaleka nekončí, a jestli při svých toulkách po vlastech českých zavítáte do Telče, jednoho z našich nejkrásnějších měst, tak se na chvilku zastavte i v soukromém Muzeu Techniky, jen pár kroků od hlavního parkoviště.

Veteráni na pláži v Mlékojedech

V sobotu 22. srpna se bude v rozsáhlém komplexu Beach Park Mlékojedy nedaleko Neratovic uskuteční první ročník inovativního srazu veteránů a youngtimerů – Veteráni na Pláži. Během jednoho dne nabídne orientační závod o atraktivní věcné ceny, doprovodné programy po celý den a večerní diskotéku ve stylu 70.-90.let.

Zbraslav - Jíloviště s mnoha novinkami

Stalo se už tradicí, že první zářijová sobota je už léta vyhrazená závodu do vrchu Zbraslav – Jíloviště o pohár Elišky Junkové. A nejinak tomu i letos. Proto si zaškrtněte sobotu 5.září. A bude to stát za to.

Výzva - sytič startéru ke karburátoru Zenit

Obrátil se na nás s prosbou jeden čtenář našeho magazinu s prosbou, jestli bychom nemohli uveřejnit následující prosbu. Vlastní Škodu Popular Monte Carlo a k originálnímu karburátoru Zenith potřebuje sytič startéru.

Blíží se víkend plný veteránů

Nastávající víkend bude opět bohatý na veteránské akce na mnoha místech naší republiky. Asi nejvýznamnější bude mezinárodní Karlovarská Sanssouci Veteran Rally, na kterou je přihlášeno mj. čtyřicet účastníků z Německa.

Eifel Rallye Festival - setkání generací

Všichni příznivci automobilových rallye, zvláště pak historických po několik let skloňují ve všech pádech Rallye Legend v San Marinu. Ale v Evropě, respektive v Německu existuje podobná akce – ADAC Eifel Rallye Festival, která je s italskou naprosto rovnocenná, možná ji i v některých případech předčí.

Citroën 2CV - světový sraz kachen v Polsku

Milovníci „Kachny“ se od 28. července do 2. srpna sejdou v polské Toruni u příležitosti 21. světového srazu vozů 2 CV. Jde o největší setkání majitelů vozů 2 CV na světě, jehož 1. ročník se konal v roce 1975. Letos se očekává více než 7000 aut a 20 000 účastníků.

Škoda 935 Dynamic a jeho minulost

Devět výjimečných vozů ze své 120leté historie představila společnost ŠKODA AUTO na 7. ročníku prestižního setkání veteránů Schloss Bensberg Classics. Návštěvníky nadchnula tématická výstava šesti předválečných modelů značky ŠKODA, včetně obnovené výstavní premiéry Škody 935 z roku 1935.

Carlsbad Classic - filmové hvězdy vystřídaly automobilové

Třetí ročník setinové rallye Carlsbad Classic mají za sebou motorističtí novináři Jan Blažek a František Vahala. Nikoliv však jako účastníci, ale hlavní pořadatelé. Až do doby, než odkoukali v Německu a Rakousku tzv. setinové rallye, tak tento způsob soutěžení u nás prakticky nikdo neznal.

LEGENDY v pohybu - 2015-06-17

Porsche na Legendách - 2015-05-29

Milotec logo
Automuzeum CZ


CNW:Counter
© 2015 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar