Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Vánočně nasvícená Zoo Hluboká

Oblíbená akce v Jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou se za dobu své třináctileté historie stala neodmyslitelnou součástí adventního období na Budějovicku. Nevšední vizuální zážitek vytvořený tisíci světýlek a světelných modelů zvířat si návštěvníci vychutnají přímo v prostředí zoologické zahrady.

Akce Vánočně nasvícená Zoo Hluboká probíhá od 8. prosince až do 7. ledna. Zoo má v tomto období prodlouženou otevírací dobu do 19 hodin. Současně je tak možné pozorovat živá zvířata a jejich chování po setmění.

Nasvícená plocha s prohlídkovou trasou činí téměř 3 hektary. Osvětluje jí celkem 72 135 světýlek na 5157 metrech světelných řetězů. Pořadatelé využívají technologii LED žárovek, které nejsou energeticky tak náročné. Dohromady je v areálu 22 druhů zvířat vytvořených z LED světel a další dekorace. “Každoročně se snažíme expozici rozšiřovat a také obměňovat. Letos se nám podařilo nainstalovat tři nové modely zvířat a rozšířit takzvané hvězdné nebe,” uvedl ředitel Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou Vladimír Pokorný. Novinkou jsou veverka, lama a žirafa, největším prvkem je pak přes tři metry vysoký model losa evropského. Prohlídková trasa vede až k losímu výběhu a na vyhlídkovou lávku, ze které se otevírá pohled na zámek i město Hluboká na druhém břehu Munického rybníka.


Sněhová nadílka

Během příprav akce se pořadatelé museli vypořádat také s nenadálou sněhovou kalamitou. Ta zasypala Zoo a poničila voliéry s ptactvem. “Se sněhem a škodami jsme bojovali v průběhu uplynulého týdne, kdy byla Zoo uzavřena pro veřejnost. Od pátku jsme ale opět v provozu a navíc máme hezkou sněhovou výzdobu,” dodává Vladimír Pokorný. Uzavřené pro návštěvníky zůstávají dvě průchozí ptačí voliéry.

Vánočně nasvícená Zoo je vyhledávanou atrakcí pro obyvatele Jihočeského kraje, ale představuje také zajímavou součást nabídky cestovního ruchu v adventním období. “Dlouhodobé statistiky návštěvnosti ukazují, že na nasvícenou Zoo přijíždějí lidé například i ze středních a západních Čech. Spolu s vánočním programem v dalších městech na Budějovicku, je to skvělá příležitost k návštěvě jižních Čech třeba na prodloužený víkend a naladění se na poklidnou sváteční atmosféru,” říká Tomáš Polanský, ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko.


PR 8.12.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar