Double pro Škodu na Kanárských ostrovech

Soutěž dramatická do posledního kilometru okořeněná soubojem kolegů z továrního týmu Škoda Motorsport – takový byl druhý podnik šampionátu IRC na Kanárských ostrovech. V cíli se z prvního asfaltového vítězství radovali Juho Hänninen a Mikko Markkula. Druhý Kopecký zaostal o 1,5 sekundy.

První etapa obsahovala sedm rychlostních zkoušek (RZ) a 94 km, v pořadí osmá poslední byla zrušena z důvodu přílišného počtu diváků a jejich vozů na trati. Soutěž na ostrově Gran Canaria charakterizoval kopcovitý terén a spousta technických pasáží, které jezdce zavedly do nadmořské výšky 1400 m, a kombinací náročných stoupání a prudkých sjezdů. S první etapou se nejlépe popasoval Jan Kopecký s Petrem Starým, kteří i díky třem dílčím vítězstvím v rychlostních zkouškách figurovali na první pozici s náskokem 6 s před Thierry Neuvillem na Peugeotu a Juho Hänninenem, jenž zaostával o další 3 s.
V sobotní závěrečné etapě čekalo na jezdce zbývajících 74 km ve čtyřech RZ. Třikrát v nich byl nejrychlejší Hänninen, ani závěrečný drtivý nápor Kopeckého a jeho nejrychlejší čas v poslední zkoušce nestačil na jízdu Hänninena za prvním vítězstvím na asfaltové soutěži seriálu IRC. Ani další piloti startujících s podporou importérů na vozech Škoda Fabia Super 2000 se neztratili – nestárnoucí Freddy Loix bojoval do posledního kilometru o třetí pozici, v cíli zaostal za třetím Neuvillem o 8.5 s. Šesté místo obsadil Andreas Mikkelsen z týmu Škoda UK Motorsport.
Juho Hänninen soutěž komentoval slovy: „Je to skvělý pocit být ještě lepší než loni a porazit loňského vítěze, navíc týmového kolegu. Auto fungovalo výtečně, dnešek jsme ještě zrychlili a bojovali skutečně až do konce.“
Loňský vítěz Jan Kopecký přidává: „Samozřejmě nás mrzí prohrát o tak malý rozdíl, ale v jedné zkoušce jsme měli chybu v rozpisu, která nás stála vítězství i přes nejrychlejší čas v poslední erzetě.“

1.Hänninen – MarkkulaŠkoda Fabia S200001:40:38.1
2.Kopecký – StarýŠkoda Fabia S2000+00:00:01.5
3.Neuville – GilsoulPeugeot 207 S2000+00:00:08.2
4.Loix – MiclotteŠkoda Fabia S2000+00:00:16.7
5.Wilks – PughPeugeot 207 S2000+00:00:48.3
6.Mikkelsen – FloeneŠkoda Fabia S2000+00:00:55.6
7.Bouffier – PanseriPeugeot 207 S2000+00:01:00.6
8.Magalhaes – Grave PauloPeugeot 207 S2000+00:01:49.8