Citroën C6 Aircross Plug-in 225 - větší a praktičtější
Druhá generace Citroënu C5 Aircross je podle tradiční francouzské automobilky nejprostornějším, nejpohodlnějším a nejmodernějším SUV, jaké kdy vyrobila. Zní to hezky, ale jak novinka funguje v praxi?
Citroën C5 Aircross, který se poprvé objevil v roce 2017, nás hned od prvního okamžiku nadchl a jak tvarově tak i technicky se nám líbil. A jak ukazují prodejní čísla, nebyli jsme sami. První generace se prodalo více než půl milionu vozů.
Po sedmi letech Citroën své největší SUV zmodernizoval, jak po designové, tak i technické stránce. Karoserie dostala poměrně ostře řezaná hrany a ve všech směrem zvětšila. Na délku dokonce o 152 milimetrů na 4500 mm, na šířku o 206 mm na 1902 m a rozvor o 54 mm na 2784 mm. Z nárůstu těží především cestující, kteří mají nyní více místa pro kolena (plus 51 mm) i nad hlavou (plus 68 mm). Pochopitelně se zvětšil i zavazadlový prostor na 565 l (dle VDA), po sklopení zadních opěradel máme k dispozici 1668 litrů. Praktický je pravidelný tvar i odkládací prostor pod podlahou. Konstruktérům se podařilo zachovat stejně velký kufr u všech tří motorizací.
U druhé generace může zákazník vybírat mezi čtyřmi verzemi. Nejslabší je zážehový tříválec 1,2 litru doplněný mil hybridní technologií o výkonu 245 k. Dále je v nabídce plug-in, který jsme si vyzkoušeli a do třetice dvě elektrické verze. První s výkonem 310 k, kapacitou baterie 73,7 kWh a dojezdem 520 kilometrů. Druhý s výkonem 230 k, kapacitou 97 kWh a dojezdem 680 kilometrů.
V tomto případě plug-in hybridní technologie kombinuje přeplňovaný zážehový čtyřválec objemu 1,6 litru s výkonem 150 k (110 kW) s elektromotorem uloženým v sedmistupňové dvouspojkové převodovce s výkonem 92 kW (125 k). Ten je napájený z baterie o kapacitě 21 kWh umístěné pod podlahou uprostřed vozu. Výsledkem je systémový výkon195 k (143 kW).Průměrná spotřeba se pohybovala kolem 6,5 litrů benzinu na sto kilometrů.
Výrobce udává dojezd na elektrický pohon 86 kilometrů, ve městě přes sto kilometrů. Reálně jsme na silnici ujeli zhruba šedesát kilometrů, jako u všech elektrifikovaných pohonů záleží na způsobu vaší jízdy a předvídavosti.
Interiér je velice útulný, skoro jako obývací pokoj. Volant s tenkým věncem padne dobře do ruky, „zdravotní“ přední sedadla jsou pohodlná a měkká i při delší cestě. Opěradla zadní lavice s nastavitelným sklonem jsou dělená v poměru 40-20-40.
Palubní desce vévodí dva displeje, menší slouží jako digitální přístrojová deska, větší je uložená svisle s uhlopříčkou třináct palců slouží multimediálnímu systému
Tři zajímavosti
Poprvé dostal Citroën velká dvacetipalcová kola
Jde údajně o první vůz na světě, který používá materiály vyrobené částečně z výhonků vinné révy.
Poprvé je u Citroënu orientován centrální displej na výšku.
Ceny začínají na akčních 705 000 Kč za verzi Hybrid 145 v základní výbavě You. U testovaného plug-in hybridu se pohybují ceny od 980 000 Kč ‚Plus) do 1 050 000 Kč za výbavu Max, v níž byl i testovaný automobil.
Nový Citroën C5 Aircross Citrooën C5 Aircross si za klade za cíl oslovit ta zákazníky, kteří vyznávají komfort před sportovní jízdou. prostornější a praktičtější, ale také modernější (což zahrnuje i luxusní výbavu) a pohodlnější
Přehled výbav
https://www.citroen.cz/nastroje/pozadat-o-brozuru.html?lcdv16=1CCESYVNPKB0A050
Základní technické údaje
Motor: zážehový čtyřválec
Objem: 1598 cm3
Výkon: 110 kW (150 k) při 5500/min
Točivý moment: 300 Nm při 2000/min
Elektromotor
Výkon: 92 kW (125 k) při 9000/min
Točivý moment: 117 Nm při 300-7300/min
Systémový výkon: 166 kW (225 k)
Točivý moment: 350 Nm
Baterie: Lithium-ion NMC
Dojezd: 81 km (WLTP)
Kapacita 21 kWh (užitečná 17,8 kWh)
Převodovka: dvouspojková sedmistupňová automatická
Pohon: přední kola
Maximální dojezd (WLTP) (km) 81 PLUS
Spotřeba WLTP: 2,5 l/100 km
Zrychlení 0.100 km/h: 7,7 s
Rychlost: 180 km/h
Orientační doba nabíjení (0–100 %) – WallBox (7,4 kW – 32 A) (s palubní nabíječkou 7,4 kW) 2h55
Orientační doba nabíjení (0–100 %) z jednofázové zesílené (GREEN UP) zásuvky (3,3 kW – 14 A) 230V - 5.55 h
Orientační doba nabíjení (0–100 %) z domácí jednofázové zásuvky (1,8 kW – 8 A) 230 V - 8h25
Rozměry: 4652 x 1902 x 1688 mm
Rozvor kol: 2784 mm
Zavazadlový prostor: 565/1668 l
Cena: 1 050 000 Kč (Max)
JL 13.5.2026
Po sedmi letech Citroën své největší SUV zmodernizoval, jak po designové, tak i technické stránce. Karoserie dostala poměrně ostře řezaná hrany a ve všech směrem zvětšila. Na délku dokonce o 152 milimetrů na 4500 mm, na šířku o 206 mm na 1902 m a rozvor o 54 mm na 2784 mm. Z nárůstu těží především cestující, kteří mají nyní více místa pro kolena (plus 51 mm) i nad hlavou (plus 68 mm). Pochopitelně se zvětšil i zavazadlový prostor na 565 l (dle VDA), po sklopení zadních opěradel máme k dispozici 1668 litrů. Praktický je pravidelný tvar i odkládací prostor pod podlahou. Konstruktérům se podařilo zachovat stejně velký kufr u všech tří motorizací.
U druhé generace může zákazník vybírat mezi čtyřmi verzemi. Nejslabší je zážehový tříválec 1,2 litru doplněný mil hybridní technologií o výkonu 245 k. Dále je v nabídce plug-in, který jsme si vyzkoušeli a do třetice dvě elektrické verze. První s výkonem 310 k, kapacitou baterie 73,7 kWh a dojezdem 520 kilometrů. Druhý s výkonem 230 k, kapacitou 97 kWh a dojezdem 680 kilometrů.
V tomto případě plug-in hybridní technologie kombinuje přeplňovaný zážehový čtyřválec objemu 1,6 litru s výkonem 150 k (110 kW) s elektromotorem uloženým v sedmistupňové dvouspojkové převodovce s výkonem 92 kW (125 k). Ten je napájený z baterie o kapacitě 21 kWh umístěné pod podlahou uprostřed vozu. Výsledkem je systémový výkon195 k (143 kW).Průměrná spotřeba se pohybovala kolem 6,5 litrů benzinu na sto kilometrů.
Výrobce udává dojezd na elektrický pohon 86 kilometrů, ve městě přes sto kilometrů. Reálně jsme na silnici ujeli zhruba šedesát kilometrů, jako u všech elektrifikovaných pohonů záleží na způsobu vaší jízdy a předvídavosti.
Interiér je velice útulný, skoro jako obývací pokoj. Volant s tenkým věncem padne dobře do ruky, „zdravotní“ přední sedadla jsou pohodlná a měkká i při delší cestě. Opěradla zadní lavice s nastavitelným sklonem jsou dělená v poměru 40-20-40.
Palubní desce vévodí dva displeje, menší slouží jako digitální přístrojová deska, větší je uložená svisle s uhlopříčkou třináct palců slouží multimediálnímu systému
Tři zajímavosti
Poprvé dostal Citroën velká dvacetipalcová kola
Jde údajně o první vůz na světě, který používá materiály vyrobené částečně z výhonků vinné révy.
Poprvé je u Citroënu orientován centrální displej na výšku.
Ceny začínají na akčních 705 000 Kč za verzi Hybrid 145 v základní výbavě You. U testovaného plug-in hybridu se pohybují ceny od 980 000 Kč ‚Plus) do 1 050 000 Kč za výbavu Max, v níž byl i testovaný automobil.
Nový Citroën C5 Aircross Citrooën C5 Aircross si za klade za cíl oslovit ta zákazníky, kteří vyznávají komfort před sportovní jízdou. prostornější a praktičtější, ale také modernější (což zahrnuje i luxusní výbavu) a pohodlnější
Přehled výbav
https://www.citroen.cz/nastroje/pozadat-o-brozuru.html?lcdv16=1CCESYVNPKB0A050
Základní technické údaje
Motor: zážehový čtyřválec
Objem: 1598 cm3
Výkon: 110 kW (150 k) při 5500/min
Točivý moment: 300 Nm při 2000/min
Elektromotor
Výkon: 92 kW (125 k) při 9000/min
Točivý moment: 117 Nm při 300-7300/min
Systémový výkon: 166 kW (225 k)
Točivý moment: 350 Nm
Baterie: Lithium-ion NMC
Dojezd: 81 km (WLTP)
Kapacita 21 kWh (užitečná 17,8 kWh)
Převodovka: dvouspojková sedmistupňová automatická
Pohon: přední kola
Maximální dojezd (WLTP) (km) 81 PLUS
Spotřeba WLTP: 2,5 l/100 km
Zrychlení 0.100 km/h: 7,7 s
Rychlost: 180 km/h
Orientační doba nabíjení (0–100 %) – WallBox (7,4 kW – 32 A) (s palubní nabíječkou 7,4 kW) 2h55
Orientační doba nabíjení (0–100 %) z jednofázové zesílené (GREEN UP) zásuvky (3,3 kW – 14 A) 230V - 5.55 h
Orientační doba nabíjení (0–100 %) z domácí jednofázové zásuvky (1,8 kW – 8 A) 230 V - 8h25
Rozměry: 4652 x 1902 x 1688 mm
Rozvor kol: 2784 mm
Zavazadlový prostor: 565/1668 l
Cena: 1 050 000 Kč (Max)
JL 13.5.2026
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout





















