Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Volvo představuje koncept luxusního sedanu

Na autosalonu v Šanghaji představuje Volvo Car Corporation mistrovský kousek skandinávského designu určený pro zákazníky s vytříbeným vkusem. Prototyp Concept Universe je velký luxusní sedan s novým designem, který ctí krásu linií klasických modelů Volvo.

Skandinávský design spočívá v péči o lidi a v pochopení jejich potřeb. Společnost Volvo Car Corporation buduje značku, která dokáže nejlépe chápat požadavky zájemců o moderní luxusní vozy. Concept Universe byl navržen tak, aby dokázal zažehnout podvědomou touhu a pocit vnitřní krásy. Do budoucnosti jej posouvá linie střechy ve tvaru kupé a moderní robustní záď, naopak použití linií z klasických modelů přenáší do současnosti odkaz značky Volvo.
Podobně jako u vybraného luxusního zboží, design působí dojmem ruční práce a je dostatečně robustní. Interiér je charakteristický svým komfortem a kultivovaností a jednoduchostí. Vpředu se vyznačuje orientací na řidiče, zatímco v zadní části převládá komfort a uvolněnost. Prostředí řidiče dominují intuitivní ovládací prvky a dotyková obrazovka, která se přiblíží k řidičově ruce pokaždé, když ji k ní natáhne – všechny funkce lze ovládat ze sedadel, inspirovaných těmi nejpohodlnějšími křesly.
Dynamický pocit a tmavé barvy předních sedaček se směrem dozadu plynule mění ve světlou oázu klidu kolem zadních sedadel. Concept Universe je plný klasických tvarů, materiálů a textur, které společně působí dojmem jedinečného moderního luxusu.
Concept Universe je mimořádně vytříbený automobil, který nabízí všechny vyspělé prvky, jež značku Volvo dělají jedničkou v jednoduchosti.


JL, 26.4.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar