Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volvo C30 design - malý sportovní Viking

Na autosalónu v Detroitu otevřela společnost Volvo Cars dveře do budoucnosti. Volvo C30 Design Concept přiblíží tvary nového kompaktu, které bude představeno na autosalónu v Paříži letos v září

Jde o sportovní dvoudveřový čtyřmístný automobil se skleněnou výklopnou zádí. Elegantní a moderní vzhled zdůrazňuje kontrastní kombinace dvou barev: bílá

Quite White a bronzová Very Bronze.
Dynamickou příď charakterizují zkosené světlomety spolu s nízkou a širokou mřížkou chladiče. Při pohledu z boku vyniknou výrazné podběhy kol a sešikmená střecha, která vytváří dynamickou siluetu vozidla.
Výrazný design boků v zadní části vozidla je umocněn zadními skupinovými svítilnami ve tvaru podkovy a skleněnou výklopnou zádí.
Exkluzivní a dynamicky působící skleněná záď byla inspirována klasickým modelem Volvo P1800 ES a konceptem SCC.
Pohled do interiéru sportovní charakter ještě více posiluje. Samostatná zadní sedadla s velkorysým prostorem pro nohy dělají z vozu plnohodnotný čtyřmístný automobil. Zadní sedadla jsou umístěna blíže ke středu, což dává cestujícím pocit prostornosti a současně umožňuje dobrý výhled vpřed.
Koncept byl navržen pro ty zákazníky, kteří nejčastěji využívají pouze přední sedadla. Zavazadlový prostor za výklopnými zadními dveřmi je určen pro přepravu každodenních zavazadel. V případě potřeby stačí sklopit jedno nebo obě zadní sedadla. S délkou 424 centimetrů je o 23 centimetrů kratší než Volvo S40, je však o něco širší (178 centimetrů).
Pod kapotou se nachází řadový pětiválcový přeplňovaný motor 2.4, který poskytuje výkon 260 k při 5500/min. a maximální točivý moment 350 Nm v rozmezí od 2100 do 5000/min. Automobil je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou. Z 0-100 km/h zrychlí během 6 sekund a nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Devatenáctipalcová kola z lehkých slitin jsou obuta pneumatikami Pirelli Corsa 225/35 R19. Automobil je vybaven čtyřpístovými brzdami značky Brembo s hliníkovými třmeny a brzdovými kotouči o průměru 330 mm s vnitřním chlazením na všech kolech.

Jindřich Lasík
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar