Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen Neeza – crossover pro Čínu

Na mezinárodním autosalonu v Pekingu představí společnost Šanghai Volkswagen (SVW) ve světové premiéře novou studii Neeza, která byla koncipována v Číně pro Čínu. Jako crossover otevírá okno do budoucnosti.

Sebevědomý model střední třídy představuje v  

podstatě crossover, v tomto případě křížence kupé a kombi, vzhledově ovlivněného ohlasem na svět offroadů a sportovních vozů. Současně přesvědčuje velmi univerzálními vlastnostmi  

pro každodenní používání. Allroad v sobě spojuje čínské a německé automobilové know-how ve zcela novou generaci vozidel. Studie dává nahlédnout, jak by mohly vypadat modely příštích let ze společnosti SVW. Půjde o automobil, v němž jsou kultura, individuální vkus a přání čínských zákazníků součástí vývoje vozidla. Například design exteriéru. Neeza představuje novou symbiozu asijského designu SWW a německé designerské filozofie VW.

Příď využívá grafiku dvojitého křídla, typický design mřížky chladiče současných VW a nárazníků. V detailu lze však na mřížce vystopovat tradiční čínské rytí oken. Počet mřížek SVW snížil z typických tří na dvě, čímž se získalo větší zaoblení a mohutně působící atraktivní plocha. Také čínská červená, má pro zemi původu vozidla svůj význam.

Lehký nádech offroadu se má odrazit ve víceúčelovém použití modelu a takřka neomezených možností. Neeza se cítí dobře ve velkoměstě i v přírodě. Sportovní a funkční záď ukazuje snahu designerů SVW doplnit standardní designerské prvky VW o nové.

Také interiér je odpovědí na požadavky rychle rostoucího zájmu o svět zábavy.

Neeza nemá ani radio či navigaci nebo jiné podobné systémy zábavy. Důvod je jednoduchý – „elektronicky prázdný vnitřek“ nabízí budoucím zákazníkům poprvé možnost, integrovat do vozu nejnovější moderní generace informačních a zábavných systémů. K tomu slouží tzv. „Magic box“ jako spojovací bod mezi audiosoustavou, navigací a dalších přístrojů.

Každé sedalo nabízí optimální komfort, vstup na zadní sedadla ulehčují chybějící sloupek B a proti sobě se otevírající dveře. Přední sedadla lze otočit, takže při odpočinku mohou cestující sedět proti sobě. Interiér prosvětluje velká panoramatické skleněná střecha.

Název Neeza má svůj původ ve slově „Ne-zha“, pro Číňany známé postavy mystické postavy čínských dějin. Šlo o chlapce, který s magickou zbraní bojoval proti zlým duchům.

Další informace k zajímavé studii můžeme očekávat v příštích dnech.JL, 20.11.2006
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar