Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen GX3 - tři kola a dvě sedadla

Po Peugeotu 20Cup, který se světu představil vloni, se také Volkswagen rozhodl oprášit myšlenku tříkolového vozítka. Že by se doba Velorexů vracela?

Jestli se objeví kříženec silničního superbiku a monopostu F1 na silnicích, je sice zatím ve hvězdách? Ale jak se říká – nikdy neříkej ne. Originální tříkolový dvoumístný stroj má však rozhodně blíž k motocyklu než k automobilu
Atraktivní tříkolku pohání zážehový čtyřválec

VW 1.6 s výkonu 125 k (92 kW) a točivém momentu 152 N.m. S ohledem na hmotnost stroje pouhých 570 kg činí však výkonová hmotnost jen 4,56 kg/k. Nedostatkem dynamiky GX3 tedy rozhodně trpět nebude!
Z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 5,7 s, pro znalce je ještě působivější hodnota dosažitelného příčného zrychlení 1,25 g, což je hodnota srovnatelná s ryze sportovními vozy. Takovou dynamiku by očekával jen málokdo, zvláště když po městě jezdí za 5,2 litru na 100 km.
Výkon motoru přenáší šestistupňová převodovka řetězem na jediné zadní kolo, letmo uložené na kyvném rameni. Na 18“ ráfku je obuta pneumatika 315/30 R18. Dvojice předních 17“ kol s pneumatikami 215/45 R17 je uložena na příčných ramenech, přičemž celková koncepce přední nápravy je hodně podobná nezávislému zavěšení automobilu. Základem je tuhý prostorový ocelový rám, k němuž jsou připevněny exteriérové a interiérové panely ze skelného laminátu. Za sedadly je uložena nádrž o objemu 80 litrů. Velice působivé jsou mohutné ochranné oblouky za sedadly, chrání dvoučlennou posádku.
Unikátní tříkolka GX3 je dílem kalifornské skupiny Moonraker, nadnárodního seskupení mladých konstruktérů, dále designerů, marketingových specialistů, a kalifornského designerského centra automobilky VW.
O sériové výrobě „gé-x-trojky“ zatím žádné rozhodnutí nepadlo, a tak se nechme překvapit. Třeba za pár let. Zájem by určitě byl.

Jindřich LasíkLíbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar