Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

V Tokiu byl odhalen koncept nového Subaru Levorg

Na 46. autosalonu v Tokiu byl představen koncept druhé generace Subaru Levorg, který je již velmi blízko k produkčnímu vozu – na domácím japonském trhu se totiž nový Levorg začne prodávat už ve druhé polovině příštího roku.

Design vozu jasně navazuje na svého předchůdce, zároveň však nezapře ani inspiraci dravým konceptem VIZIV Adrenaline. Má ostřeji řezané rysy v duchu designové filozofie Bolder (v překladu „odvážnější“), která má v lidech podle Subaru vyvolávat vášeň a touhu pouštět se do věcí, které předtím nikdy nezkusili.

Na kapotu se, alespoň v rámci konceptu, vrátila kaplička pro přívod vzduchu k plochému motoru. Ten je mimochodem úplně nový a jde o turbodmychadlem přeplňovaný boxer o objemu 1,8 litru s přímým vstřikováním, který by měl nabídnout vysoký točivý moment a přitom nízkou spotřebu paliva.

Nová generace systému EyeSight se opírá o vylepšenou dvojici kamer se širším záběrem a čtyři radary, které dokáží pokrýt celé okolí vozu. Díky tomu dokáže předcházet více krizovým situacím bez ohledu na to, ze kterého směru nebezpečí hrozí. Adaptivní tempomat je navíc propojen s navigací, takže mimo jiné dokáže přizpůsobit rychlost jízdy profilu cesty a ještě více usnadnit například cestování po dálnici. V případě nehody jsou automaticky upozorněny záchranné složky a pomoc si lze přivolat také ručně pomocí SOS tlačítka, třeba v případě zdravotních problémů.

Stejně jako modely Impreza a XV a také nová generace Foresteru a Outbacku bude i druhá generace Levorgu stát na platformě SGP (Subaru Global Platform). Ta díky své mimořádné pevnosti zajišťuje modelům Subaru nejen špičkové výsledky v nárazových testech, ale umožňuje také skvělou ovladatelnost při současném komfortním naladění podvozku.Subaru 31.10.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar