Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Twingo Concept - předzvěst nového „mini“

Pod označením Twingo Concept nazývá Renault nejnovější studii, která má dát pohled na příští generaci malého automobilu, který je očekáván na jaře příštího roku. Má oslovit především mladou moderní klientelu, hledající atraktivní a sportovní automobil do města a preferující nové technologie.

 

Svojí délkou 3,60 m a šířkou 1,70 metru (výška 1,40 m) překonává nejen svého předchůdce, ale i další aktuální sériové modely. Třídveřový model se objeví ve verzi kupé s bezrámovými bočními okny a předním oknem zasahujícím daleko do střechy. Sportovní charakter zvýrazňují mohutné podběhy vyplněné 17" koly s dimenzovanými pneumatikami, vpředu pak dolů protažený nárazník s centrálním otvorem nasávání vzduchu. Maska chladiče včetně mřížky připomínají automobilový sport a dávají tušit sílu pohonné jednotky. Světlomety jsou umístěny v optických blocích.  Dvojitý chromovaný výfuk a difuzor vzduchu vzadu je inspirovaný modelem Clio  Sport. Celkovou dynamiku vozu dotváří malý střešní spoiler a zadní svítilny v pruhovaném designu.

Pod elegantní kapotou se ukrývá nový benzinový přeplňovaný čtyřválec TCE 100 o objemu 1,2 litru s výkonem 73 kW (100 k) a točivým momentem 145 Nm. Díky perfektnímu výkonu snoubí dynamiku, efektivnost a respekt k životnímu prostředí. Technologicky sofistikovaný interiér se čtyřmi závodními skořepinovými sedadly  a mohutným středovým tunelem kontrastuje se sportovním exteriérem. Každé sedadlo má vlastní přípojku na poslech hudby.

Do centrální konzole je zabudována mj. přípojka USB, přípojky na čtečky I-Pod Apple a smartfone Nokia. Přístrojová deska zahrnuje dokonce mixážní pultík.

Uprostřed přístrojové desky je opět rychloměr, tentokrát však analogový. Další informace dodává sdružený přístroj umístěný na sloupku řízení. Pod rychloměrem najdeme 15" obrazovku, která se z bezpečnostních důvodů otvírá jen při zastavení. Pro vizuální kontakt s vnějškem je do obrazovky zabudována webová kamera.

Na dotvrzení své originality využívá světelných kontrastů. Pokud není nastartován, nabírá interiér modravý odstín, Jakmile se spustí motor tlačítkem start/stop, osvětlení se automaticky mění do žluta a vnitřek vozu dostává sportovnější, energičtější nádech.

 

AH, 10.10.2006

 

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar