Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Toyota FT-AC - koncept pro dobrodružství

Toyota v Los Angeles představuje nový koncepční vůz „Future Toyota Adventure Concept“ (FT-AC) pro aktivní životní styl. Model je určen pro nejrůznější výpravy, ať již po zpevněných cestách nebo v terénu.

Toyota FT-AC vznikla pro outdoorové nadšence, kteří chtějí během víkendu vyrážet na výpravy do neznáma, ať již po zpevněných cestách nebo v terénu

Smělý a odvážný design odráží sebejistý charakter stávajících vozů SUV a pick-upů Toyota. Velká široká maska chladiče v černém odstínu je lemována účinnými LED světlomety. Za nevlídného počasí nebo nepříznivých podmínek osvětlují cestu mlhová světla, která je dokonce možné z držáku vyjmout a používat jako přenosnou svítilnu. Mlhovky lze navíc upevnit na horské kolo a vypravit se na noční jízdu. Ve spodní části karoserie je vybaven dvojicí háků pro případné vyproštění vozidla. Spodek vozu pod krátkým předním i zadním převisem chrání kryty.

Konstrukce vychází z dlouhého rozvoru a širokého rozchodu kol ke zdůraznění sebejistého postoje tohoto vozu. Extra široké lemy blatníků chrání boky karoserie a zdánlivě se vznášejí nad 20" koly s mohutnými terénními pneumatikami, které impozantní vzhled vozu ještě akcentují. Pozoruhodné obutí v kombinaci s velkorysou světlou výškou FT-AC nabízí řidiči mnohem více možností, kam se s tímto vozem vydat.

Robustní střešní nosiče v loveckém stylu umožňují převážet nejrůznější outdoorové náčiní. LED poziční světla v předních rozích zajišťují dostatečné osvětlení kolem vozidla, a podle potřeby mohou osvětlovat terén vpředu nebo fungovat jako přisvětlení pro kamery zabudované do bočních zpětných zrcátek.

Infračervené kamery v bočních zpětných zrcátkách dokáží zaznamenávat průjezd terénem a podobně jako mlhová světla je můžeme z vozidla vyjmout, aby žádná zábava nezůstala nezdokumentována. Zabudovaný Wi-Fi hotspot automaticky odesílá záznam do cloudového úložiště, kde lze v reálném čase upravovat a zveřejňovat příspěvky pomocí mobilního zařízení. Wi-Fi konektivita dokonce cestovatelům umožňuje vysílat živé přenosy z výpravy všem fanouškům a odběratelům.

K lepšímu rozhledu v noci napomáhají dozadu otočená LED světla na střešním nosiči, opět s možností ovládání prostřednictvím mobilního zařízení. Vzadu najdeme i pokrokově řešený integrovaný nosič na kolo s funkcí výsuvu, abyste tento užitečný prvek výbavy mohli kdykoli během několika sekund bezpečně schovat. A konečně, celá posádka může využívat lokační funkce FT-AC k nasměrování zpět na základnu.

Ačkoli je FT-AC v této fázi pouze designovým cvičením, vůz je pojat jako veskrze schopný prostředek se zážehovým pohonným ústrojím, které zahrnuje i pokrokové vektorování točivého momentu a systém pohonu všech kol. Dále jsou zde různá nastavení odezvy pro jízdu v terénu společně s uzávěrkami diferenciálu, které řídí trakci a odezvu škrticí klapky ve prospěch co nejlepšího záběru každého z kol.Toyota 9.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar