Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Tata Elegante - elegance z Indie

Tata Motors, největší výrobce automobilů v Indii, stejně jako jediný podnik automobilové branže, který v posledních deseti letech pravidelně vystavuje na autosalonu v Ženevě, představil studii nového sedanu Tata Elegante.

Koncept sedanu, velmi blízkého sériové podobě, vychází z nové platformy, je větší než aktuální model Indigo a vyznačuje se deginerskými prvky, které se objeví na příštích modelech.
Nezaměnitelný exteriér je výsledkem spolupráce s italskou firmou Trilix. Tři různé prostory – motor, kabina a zavazadelník propůjčují konceptu profil klasického praktického sedanu, který nabízí cestování pěti osobám a zároveň pojme i jejich zavazadla. Čelní partie se vyznačuje širokou mřížkou chladiče, která představuje další vývojový stupeň původních modelů Indica/Indigo a zároveň zaručuje dobré chlazení motoru za extrémních podmínek. Úzké světlomety, s nejmodernější xenonovou a LED technologií, probíhají vertikálně a sledují linie kapoty motoru.
Přední nárazník se zapuštěnými mlhovkami, konstruovaný s ohledem na bezpečnost chodců, je i přes svoji robustnost decentní a ve sportovním duchu.
Zadní hrana víka zavazadlového prostoru, působící jako spoiler, koncovky výfuku, vyčnívající z nárazníku a široké otvory vzduchu ve spodním nárazníku navazují na zdrženlivý sportovní image. Zásluhou širokého rozchodu kol, vysokých kol a odpovídajícímu rozšíření podběhů vypadá sedan zvláště dynamicky, i když stojí.
Tata Elegante může být vybaven napříč uloženými benzinovými čtyřválci o objemu 1,4 až 2,0 litru nebo kompaktním vidlicovým šestiválcem. V nabídce se objeví rovněž vznětové motory s přímým vstřikem common-rail a variabilním řízením ventilů. Výkonové rozpětí se pohybuje od 90 do 200 k, točivý moment může dosáhnout až 280 N.m. K dispozici je šestistupňová mechanická převodovka nebo automatická.
Výbava ať základní nebo na přání zahrnuje šest airbagů, systémy ABS, EBS, EBA, DSC, ESP, elektronický posilovač, automatická klimatizace, tempomat, satelitní navigace, přední a zadní parkovací senzory.
Sedan je koncipován tak, aby překonal všechny evropské požadavky na bezpečnost a obstál v nárazových testech včetně předpisů pro ochranu chodců, a tak se očekává, že v nezávislých testech EuroNcap získá pět hvězdiček.

Jindřich Lasík, 16.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar