Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Subaru Impreza Design Concept - realita nebo sen?

Automobilka Subaru odhalila nový koncept modelu Impreza, který je první studií svého druhu představenou v rámci nové strategie značky Subaru. Studie svým designovým pojetím naznačuje možné budoucí tvary modelu Impreza. Harmonicky přitom spojuje progresivní design Subaru s jistotou za volantem vozu této značky.

Stylové ztvárnění konceptu vyniká předsunutou základnou A-sloupku a plynule ubíhajícím C-sloupkem, což se podepsalo na velkém vnitřním prostoru i dobrých aerodynamických parametrech. Čtyřdveřový a čtyřmístný sedan ovšem hodně připomíná kupé. Příď charakterizuje šestiúhelníková maska chladiče a leteckým motivem, dále nízké projektorové světlomety, nový tvar kapoty i rozšíření blatníků. Součástí předního nárazníku jsou i mlhová světla ve tvaru lamel. Z boku vyniká klínovitý tvar střechy a také záď sází na trojrozměrné tvary. Kola z hliníkové slitiny v lesklé povrchové úpravě zaujmou konstrukcí s 10 paprsky, která zahrnuje 5 robustních a 5 tenčích paprsků. Po jejich obvodu paprsků jsou karbonové lamely odkazující na účinné chlazení brzdových kotoučů.
Dynamické tvary jsou typické rovněž pro přístrojový panel, obložení dveří i opěrky rukou. Prostorný interiér ve čtyřmístném uspořádání s koženým čalouněním platinového zbarvení nabízí pohodlí všem cestujícím.
Nad mohutným středovým tunelem najdeme velkoplošné displeje s dotykovým ovládáním radia, navigace a klimatizace. Sportovní volant zaujme kombinací středových panelů v barvě černého klavírního laku a koženého obšití platinového zbarvení. Studie Subaru Impreza má pod kapotou nový atmosférický zážehový plochý boxer s protiběžnými písty příští generace. Spojení motoru boxer 2.0 s bezestupňovou převodovkou Lineartronic (CVT) představuje hnací systém Subaru příští generace. Permanentní symetrický pohon AWD je samozřejmostí.


JL, 15.12.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar