Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Škoda Vision IN pro indický trh

Na autosalonu Auto Expo 2020 v Dillí slaví společnost ŠKODA AUTO hned dvě premiéry. Studie VISION IN je první vůz, který vznikl v rámci projektu INDIA 2.0. Jedná se zároveň o první model postavený na nové modulární platformě MQB-A0-IN.

Studie ŠKODA VISION IN nabízí konkrétní pohled na první sériový vůz na bázi nové modulární platformy MQB-A0-IN. Vůz bude vyvíjen a vyráběn v Indii. Při vývoji nové lokalizované modulární platformy byla respektována přání indických zákazníků. Jedná se o variantu modulární platformy (MQB) koncernu Volkswagen, kterou vyvinula společnost ŠKODA AUTO v Indii. Studie VISION IN ukazuje typické přednosti vozů ŠKODA. Kombinuje optimální prostor s vysokou variabilitou a nejmodernějšími technologiemi.


Délka studie Ščiní 4 256 mm, rozvor 2 671 mm a výška 1 589 mm. VISION IN pohání moderní, úsporný benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) v kombinaci se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Studie je vybavena pohonem předních kol. Maximální točivý moment činí 250 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá VISION IN za 8,7 s. Maximální rychlost činí 195 km/h. ŠKODA VISION IN dostala kola z lehké slitiny o rozměru 7,5J×19 s rozměry pneumatik 235/45 R19.

Široká přístrojová deska, která má v sobě integrovány výdechy ventilace typické pro SUV, kopíruje uprostřed symetrické kontury masky chladiče. Při vývoji dekorační lišty, která zdobí přístrojovou desku, se designéři společnosti ŠKODA AUTO rozhodli jít novou cestou a inspirovali se indickou kulturou. Dekorační lišta odkazuje na tradiční indickou metodu potisku látek kalamkari, při které řemeslník nanáší

na látku klasické motivy pomocí vlastnoručně vyrobených razítek z růžového dřeva pocházejícího z východní Indie. Krystalický prvek na přístrojové desce a výplni dveří a dekorační lišty z pravého křišťálu v loketních opěrkách dveří odkazují na tradiční české sklářství. Nový krystalický prvek na přístrojové desce otevírá cestu do světa digitálních technologií. Pomocí něj nebo přes volně stojící centrální obrazovku s úhlopříčkou 12,3" (tj. přibližně 31,2 cm) může řidič komunikovat s digitálním asistentem infotainmentu.


Virtuální Kokpit a systém shift-by-wire

K moderním komfortním prvkům patří také individuálně konfigurovatelný Virtuální Kokpit a systém shift-by-wire. Volba jízdního režimu sedmistupňové automatické převodovky DSG tak neprobíhá mechanicky, ale elektronicky. Místo známé volicí páky automatické převodovky DSG se ve středové konzole nachází malý přepínač. Klasickou ruční brzdu nahradila pohodlná elektromechanická parkovací brzda. Vznikl tak nový prostor. Středová konzole má tak čistý, minimalistický design. Získaný prostor je využit pro nové odkládací prostory, ve stylu Simply Clever značky ŠKODA. Důležitou součástí nového konceptu interiéru je také nový tříramenný volant.


Velkorysý prostor a variabilní zadní sedadla

Díky dlouhému rozvoru a platformě MQB-A0-IN nabízí studie VISION IN velkorysý prostor. Variabilní zadní sedadla lze také jednoduchým pohybem proměnit z třísedadlové konfigurace na dvě pohodlná, samostatná sedadla se středovou konzolí. Pro pocit prémiovosti, kterou
si indičtí zákazníci žádají, je v interiéru kromě lišt z pravého dřeva použita u potahů sedadel pravá useň, která je zpracovávána bez použití chromu.


Veganské materiály

Kromě dřeva a přírodní kůže jsou ve studii VISION IN použity také veganské a recyklované materiály. Koberce jsou vyrobené z textilie Piñatex. Takzvaná ananasová kůže je textilie podobná kůži. Získává se z listů ananasu, které by jinak po sklizni ovoce byly vyhozeny. Strop studie VISION IN je vyroben z recyklovaného umělého vlákna. Prolínání černé a oranžové barvy po celé ploše stropu dodává interiéru dalšíŠkoda 3.2.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar