Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Šest nových elektrických modelů Škoda do roku 2026

Škoda Auto dále urychluje svou ofenzívu a transformaci v oblasti elektromobility. Uvedením čtyř nových elektrických vozů a dvou modernizovaných členů rodiny Enyaq plánuje česká automobilka do roku 2026 rozšířit svou nabídku čistě elektrických vozů na šest modelů. Do roku 2027 investuje Škoda Auto do elektromobility 5,6 miliardy eur.

S příchodem čistě elektrického malého SUV s pracovním názvem „Small“, kompaktního SUV modelu „Compact“ s oficiálním názvem Elroq, prostorného modelu „Combi“ a sedmimístného SUV „Space“ se portfolio plně elektrických vozů značky Škoda výrazně rozšíří a diverzifikuje. V průběhu přechodné fáze k elektromobilitě budou modely s moderními a úspornými spalovacími motory a plug-in hybridním pohonem i nadále tvořit základ modelové nabídky. Škoda Auto bude mít brzy nejrozmanitější portfolio ve své historii, do kterého budou patřit také nové generace modelů Superb a Kodiaq, modernizovaná Octavia, Kamiq a Scala a nové čistě elektrické vozy. Spojením toho nejlepšího z obou světů nabídne automobilka zákazníkům na různých trzích vždy ten správný vůz Škoda, který bude odpovídat požadavkům a vkusu všech.


Urychlení elektrické ofenzívy: Jasný plán pro elektromobilu


Škoda Auto se plně zavázala k přechodu na elektromobilitu a do roku 2026 plánuje uvést na trh šest nových čistě elektrických modelů. Enyaq iV a Enyaq Coupé iV, které byly úspěšně uvedeny na trh v letech 2020, respektive 2022, byly první modely značky Škoda postavené na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen. Oba modely budou v roce 2025 značně modernizovány, aby odrážely nový designový jazyk, který bude charakteristický pro všechny budoucí čistě elektrické modely značky Škoda.
Široká škála elektromobilů od modelu „Small“ po „Space“


Prvním připravovaným čistě elektrickým vozidlem bude „Compact“, který je plánován na rok 2024 a bude se oficiálně jmenovat Elroq. Bude se jednat o plně elektrického nástupce vozu Škoda Karoq a s délkou přibližně 4,50 m nabídne podobnou kombinaci kompaktních rozměrů a prostorného, velmi praktického interiéru. Vůz dále rozšíří modelové portfolio Škoda v segmentu SUV.


Budoucí základní model nese pracovní název „Small“. Půjde o malý městský crossover s cenou kolem 25 000 eur, díky němuž bude elektromobilita dostupná širokému spektru zákazníků. Model se bude vyrábět v továrně koncernu Volkswagen ve Španělsku a na trh bude uveden v roce 2025. „Small“ s délkou přibližně 4,10 m nabídne podobný objem zavazadlového prostoru jako Scala.V roce 2025 projdou modely Enyaq a Enyaq Coupé modernizací a převezmou nový designový jazyk Modern Solid, který byl poprvé představen na studii Vision 7S. Modely Enyaq iV byly prvními vozy Škoda postavenými na modulární platformě pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen, a jako takové jsou symbolem nové éry elektromobility značky Škoda od roku 2020 (Enyaq Coupé iV od 2022).
Mezi čtyřmi novými modely bude hrát klíčovou roli „Combi“. Tento model o délce přibližně 4,70 m bude prvním plně elektrickým kombi značky Škoda, které převezme výhody této mimořádně oblíbené a úspěšné karosářské verze značky Škoda do éry elektromobility. Čistě elektrické kombi bude uvedeno na trh v roce 2026.
Největší budoucí elektromobil Škoda nese pracovní název „Space” a představuje sériovou verzi konceptu Vision 7S. Bude měřit zhruba 4,90 metrů a bude vrcholem nabídky značky Škoda.

Škoda Auto 25.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar