Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

SEAT Minimó - jak budeme jezdit

SEAT odhaluje vizi budoucnosti městské mobility představením koncepčního vozu Minimó na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Elektricky poháněné čtyřkolové vozidlo bylo vyvinuto s ohledem na výzvy současné dopravy ve městech.

Minimó kombinuje výhody menších rozměrů motocyklu s bezpečností a komfortem větších osobních vozidel s cílem eliminovat mnohé neduhy cestování po městě.

Díky elektrickému pohonu lze s vozidlem bez omezení cestovat i v městských centrech s nejpřísnější emisní legislativou. Další výhodou je možnost výměny sady akumulátorů. Vozidlo tak rychle a efektivně získá novou zásobu elektrické energie. Pro soukromé zákazníky se tím výrazně zkrátí doba nabíjení a provozovatelům služby sdílení městských elektromobilů se sníží provozní náklady.


Koncepční vůz s délkou 2,5 metru a šířkou 1,24 metru je dostatečně kompaktní k tomu, aby projel i těmi nejucpanějšími městskými ulicemi a využil i ty nejmenší mezery pro zaparkování. Kompaktní rozměry navíc zmenšují plochu vozidla na 3,1 m2, což je méně než u běžného městského vozu (cca 7,2 m2). A na rozdíl od ostatních městských vozidel poskytuje mimořádné potěšení z jízdy a komfort díky velkým, nezakrytým 17“ kolům, vysoké poloze sedadel jako ve vozech SUV a bezkonkurenční nabídce prostoru pro spolujezdce. S tímto vozem lze projíždět městskými ulicemi rychlostí, která je pro ostatní vozidla nedostižná.

Jedním předním světlometem připomíná motocykl, zatímco design zadní svítilny je inspirován světem letadel.. Zavěšení asymetrických dveří umožňuje jejich otevření i v nejtěsnějších prostorech. Menší dveře řidiče na levé straně ponechávají více místa pro okna, což zlepšuje výhled z vozidla, zatímco větší dveře spolujezdce na pravé straně významně usnadňují nastupování a vystupování.

Minimó poskytne dojezd více než 100 kilometrů na jedno nabití sady akumulátorů s vysokou hustotou energie. Díky důmyslné konstrukci však uživatelé nemusí čekat hodiny, až se vybité akumulátory jejich vozidla nabijí. Akumulátory, uložené pod podlahou vozidla ve snadno přístupném rámu, lze vyměnit za nabitou sadu během několika sekund a s minimálním úsilím.

Komfort a praktičnost

Interiér nabízí velkorysý, světlý prostor s atraktivním designem, přestože půdorysná plocha je jen o málo větší než u motocyklu.

Po otevření dveří vzhůru přivítá cestující komfortní interiér s příjemnými materiály a esteticky vytříbeným designem. Na sedadlech s uspořádáním 1+1 je pro řidiče i spolujezdce k dispozici stejně velký prostor. Panoramatický výhled z vozu všemi směry umožňuje cestujícím užívat si krás okolí.

Spolujezdce vzadu hýčkají měkké, hladké materiály s čistým zpracováním a smyslnými liniemi. Pocit prostornosti a komfortu ještě více umocňuje skutečnost, že v zadní části interiéru není tradiční pevné sedadlo.

Zadní sedadlo je neoddělitelnou součástí interiéru. Pokud cestuje řidič sám, může velkorysý prostor vzadu využít pro odložení zavazadel. Toto řešení zvyšuje praktičnost vozidla a také naznačuje další možné využití vozu Minimó i pro jiné účely, než je přeprava osob.

V oblasti konektivity nabízí vozidlo dokonale integrovaná digitální řešení pro soukromé uživatele i klienty služeb sdílení automobilů na základě digitálního klíčku a bezkabelové technologie Android Auto™. Centrální digitální displej za volantem kombinuje funkce panelu přístrojů a digitálních aplikací chytrého telefonu uživatele s nezbytnými požadavky na bezpečnost jízdy. Uživatelé mohou díky funkci Google Assistant v rámci systému Android Auto sledovat provoz s oběma rukama na volantu a zůstávat přitom díky hlasovým povelům ve spojení s okolním světem, plnit různé úkoly a ovládat multimediální systémy.SEAT 1.3.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar