Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Niagara Concept - předzvěst nových modelů

Niagara Concept přináší svěží vzduch a modernost. Díky své velmi silné osobnosti a naprosto moderním liniím je koncept náhledem do stylu budoucí řady Renault, která bude postavena na nové modulární platformě.

Svými velkorysými křivkami a vybroušenými odráží nový design, který je emocionální i technologický. Mřížka chladiče je robustní a zároveň moderní. Byla vybroušena jako tělo minerálu s jedinečným 3D efektem. Písmena tvarující název Renault mají povrchovou úpravu "pixel-art", která je do značné míry inspirována popkulturou. Soustava světlometů je rozhodně technická.


Díky výraznému čelnímu skluzu, mimořádně vysoké světlé výšce, odpružení s dlouhým zdvihem a dostatečným předním i zadním úhlem náklonu se Niagara Concept zrodila pro jízdu v těch nejextrémnějších podmínkách. Vyzařují z něj ty nejsilnější kódy patřící do světa pick-upů.

Samotná vertikální příď ukazuje sílu. Její široká ramena kolem horní části karoserie dodávají drsný vzhled. V zadní části přináší sklon střešní linie a strmý sloupek čtvrtého okna energický, sportovní dojem.


Koncept Niagara je postaven na nové ultraflexibilní platformě skupiny Renault a jeho jízdní komfort je výjimečný. Jeho pohonné ústrojí je účinné díky technologii E-Tech Hybrid 4WD a dvojímu technickému nastavení: mild-hybridní pokročilé (48V) pohonné jednotce vpředu a přídavnému elektromotoru vzadu. Ve výsledku je Niagara Concept optimalizovaným terénním výkonným modelem s pohonem 4WD. Polovinu každodenních jízd zvládne v plně elektrickém režimu, který výrazně snižuje emise CO2.

Renault Niagara Concept předznamenává další mezinárodní modely, které Renault uvede na trh do roku 2027.Renault 2.11.2023
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar