Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Renault Nepta - luxus nahoře bez

Luxusní čtyřmístný kabriolet vyšší třídy má ve své nabídce dnes pouze Bentley. Do stejného segmentu by rád zavítal také Renault, který si za tím účelem připravil pro pařížský autosalon zajímavý koncept Nepta.

 

Plochá téměř pět metrů dlouhá silueta pontonové karoserie z uhlíkových vláken a dlouhou záď podtrhují sportovní výraz studie. Čelní partie 1,96 metru široká a 1,33 metru vysoká se ne náhodou hodně podobá špičkovým motorovým člunům, jak je patrné hned při prvním pohledu. Hodně dolů skloněná přední kapota je zakončena mřížkou chladiče. Směrem ven vyčnívající hliníkové oblouky zajišťují optické napojení LED světlometů a harmonický přechod do zaoblených blatníků, které nesou sdružené směrovky, rovněž v technice LED.

Přístup do luxusního prostředí umožní jeden pár 3,76 m dlouhých, elektricky ovládaných křídlových dveří, které po vyklopení vzhůru dávají nahlédnout na část motorového prostoru.

Patřičnou dávku dynamiky zajišťuje vpředu podélně uložený vidlicový šestiválec 3.5 s výkonem 420 k, dvojitým přeplňováním, přímým vstřikováním a točivým momentem 560 N.m při 3000/min. Tedy dost síly na to, aby 1490 kg těžký koncept Nepta zrychlil za 4,9 sekundy na 100 km/h. Sedm stupňů samočinné převodovky převádějící sílu na poháněná zadní kola se volí tlačítkem.

Světlý interiér, v němž se prolíná kůže s hliníkem a luxus s retro prvky je hodně vzdálený od průměrnosti a snaží se cestující doslova hýčkat. O pohodlí cestujících se starají pravou kůží potažená skořepinová sedadla, která jsou k podlaze upevněna napevno. Řidič si tak musí své pracoviště ergonomicky přizpůsobit pomocí elektricky nastavitelných pedálů, volantu a sdruženým přístrojem. Cestující na zadních sedadlech potěší obrazovky integrované do opěradel předních sedadel, za první i druhou řadou sedadel je skleněná přepážka, omezující proudění vzduchu ve voze.

Pokud toužíte po soukromí, stačí stisknout tlačítko a interiér se zakryje plátěnou střechou složenou za zadními sedadly. Tam našly své místo také ochranné oblouky, které se v případě nebezpečí vysunou.

Jestli se někdy projedeme v kabrioletu Nepta nevíme, ale určitě se mnoho prvků objeví v příštích modelech značky Renault, jako tomu bylo v minulosti už u mnoha studií.

 

Jindřich Lasík, 12.9.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar