Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

 

Renault Koleos už za dva roky

Jak si Francouzi představují vstup do segmentu SUV ukazuje koncept s názvem Koleos, který by se měl v první polovině roku 2008 objevit na trhu. Zůstává věrný současnému trendu a podobně jako ostatní crossovery spojuje robustnost a sportovní vlastnosti. Navíc se může dobře pohybovat na silnicích i mimo ně.

 

Nový podvozek se světlou výškou 200 mm, pohon všech kol a přeplňovaný vznětový dvoulitrový čtyřválec byl vyvinut společně v alianci s Nissanem, dynamické linie karosérie ve spolupráci s dceřinou firmou Samsung v Koreji. Koleos dlouhý 4,52 m, široký 1,89 m a vysoký 1,70 m nezapře typickou tvář značky Renault s dvoudílným chladičem a velkým logem uprostřed. Do předního spoileru jsou integrované ochranné kryty pro jízdu v terénu. Boky zvýrazňují mohutné podběhy s 19" koly a pneumatikami Hankook 255/50, nechybějí ani boční ochranné prvky. Dolní část zadní stěny je navrhnuta a dimenzována tak, aby se na ní mohli dva lidé.

Vzadu podtrhuje dynamiku hodně sešikmené okno do dvoudílné stěny. Všechny osvětlovací a signalizační jednotky vpředu i vzadu využívají LED diody. Do vnějších zrcátek jsou vsazeny přídavné světlomety a směrovky.

Při otevření dveří vyjede nejdříve boční práh z hliníku, aby ulehčil nastupování do vozu. Interiér, prosvětlený skleněnou panoramatickou střechou, je ztvárněn v dvoubarevném odstínu. Sedáky a opěradla čtyř jednotlivých sedadel jsou potaženy béžovou kůží.

Uprostřed přístrojové desky se nachází displej, zobrazující funkce navigačního systému, multimediální aplikace a důležité informace pro jízdu s pohonem 4x4, jako například tlak v pneumatikách, výšku, sklon apod.

Skleněná panoramatická střecha příjemně prosvětluje interiér.

Vůz pohání  vpředu příčně uložený turbodiesel 2.0 s výkonem 180 k a filtrem pevných částic a spojený s manuální šestistupňovou převodovku. Točivý moment mezi přední nebo všechna kola rozděluje elektronicky řízená aktivní spojka. Do výbava patří ABS, brzdový asistent, ESP, asistent rozjezdu do kopce HSA nebo systém kontrolovaného sjíždění svahů HDC.

 

JL, 4.10.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar