Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Renault Kiger - show-car SUV pro Indii

Představením prototypu Kiger nechává Renault nahlédnout do budoucnosti nového modelu v indické nabídce: originálního SUV, vystihujícího očekávání a potřeby zákazníků, kteří projevují stále větší zálibu ve stylu, dynamice, inovaci a originalitě.

Indie je již několik let jedním z nejatraktivnějších automobilových trhů na světě. Renault tento potenciál identifikoval a v Indii působí od roku 2005. Místnímu trhu přizpůsobil úspěšné modely, jako je Duster, a představením originálních produktů, jako jsou Kwid a Triber, způsobil revoluci v některých segmentech. Kiger je dalším krokem k posílení přítomnosti značky Renault v Indii.

. Na první pohled zaujme výrazněji tvarovanou kapotou, nízkým čelním sklem a částečným efektem plovoucí střechy se střešním nosičem. Zužující se zrcátka na obou stranách připomínají křídla letadla. Vzadu je střešní okno zakončeno spoilerem.

Spodní část je mohutnější a bytelnější, 19palcová kola orámovaná velkými hranatými blatníky dodávají vnějšímu vzhledu sílu. Světlá výška 210 mm se zesíleným podvozkem a výraznými křivkami potvrzuje dobrodružného ducha tohoto SUV.

Vyvinutá v Indii speciálně pro tento prototyp, zelená barva Aurora borealis se mění podle světla a úhlu pohledu. Je vyzdobena tajemnými modrými a fialovými odlesky, díky nimž je automobil zajímavý.

Kiger je doplněn také dvoustupňovými LED světlomety, podobnými těm, které se objevily na novém modelu Kwid, a zelenými směrovými světly.
Přínos pro Renault v Indii


S prototypem Kiger zahajuje Renault novou éru. Výrobní model, jemuž předchází, bude cílit na zákazníky ze segmentu B, hledající inovaci a modernost, kteří představují 51 % indického trhu. Je dostatečně kompaktní, aby se vešel kamkoli a překvapivě prostorný pro celou rodinu.
Sériová verze tohoto prototypu, navržená a vyvinutá pro Indii, je odpovědí na potřeby zákazníků, kteří hledají kompaktní SUV a Renault díky němu osloví novou klientelu. Vůz bude také exportován na některé vybrané trhy mimo indické hranice.
Renault 18.11.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar