Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot e-Legend - koncept pro autosalon

Protože nuda není součástí naší DNA, protože samočinnost neznamená monotónnost a protože přechod na nové zdroje energií nevymaže 120 let automobilové historie, odhalujeme nyní koncepční vůz Peugeot e-Legend.

Peugeot se vždy aktivně podílel na různých technologických převratech. Nyní se pouští do přechodu na nové zdroje energií s přesvědčením, že technologie a potěšení z jízdy mohou jít ruku v ruce. Budoucnost, kterou připravujeme, je taková, která vám umožňuje vybrat si verzi karoserie, typ pohonu nebo řízení.
Ztělesněním vize je koncepční vůz Peugeot e-Legend
Peugeot e-Legend nabízí v závislosti na typu silničního provozu nebo nálady řidiče čtyři režimy řízení.

Dva autonomní:

 SOFT: upřednostňuje pohodlí cestujících. Digitální zobrazování na displejích s obsahem informací omezeným na nezbytné minimum;

SHARP: přesné a dynamické nastavení vozu. Možnost maximálního připojení k digitálním aktivitám (sociální sítě, diář atd.).


V autonomním režimu se konfigurace interiéru přizpůsobuje:


díky elektronické technologii řízení („by wire“) se volant zatáhne pod zvukový panel a uvolní se prostor pro 49" displej,

přední sedadla se nakloní,

boční loketní opěrky se automaticky roztáhnou a uvolní velký úložný prostor a místo pro indukční nabíjení telefonů,

hlavní ovladače zůstávají dostupné přes středovou konzolu zabudovanou v sedadle řidiče.


Posádka se tak může věnovat své oblíbené zálibě. Může si zahrát videohru nebo sledovat film na zakřiveném centrálním displeji nebo na displejích zabudovaných do slunečních clon.


Dva manuální režimy:

•LEGEND: režim „cruising“ používající tří budíky z modelu 504 Coupé a vyobrazení digitálně vytvořeného dřeva na jednotlivých obrazovkách,

BOOST: dynamické stimulující řízení díky výkonnému elektromotoru. „Ponoření“ do vozu s promítáním silnice na jednu velkou obrazovku.Koncept nabízí ve spolupráci se společností SOUNDHOUND Inc.®, která je lídrem v oblasti technologií umělé inteligence, osobního asistenta s hlasovým ovládáním, přizpůsobený pro samočinné řízení. Řidič může jedinou větou změnit režim řízení vozu, pustit svůj oblíbený seznam skladeb či otevřít nebo zavřít elektricky ovládané dveře vozu.

Koncepční vůz kombinuje své dědictví s nejmodernějšími technologiemi automobilového průmyslu a tím posiluje DNA značky. Peugeot dokazuje, že hyper-technologický vůz může být velmi atraktivní. Volba tvaru kupé pro autonomní vozidlo s použitím moderních postupů a realistických proporcí je příslibem silného zážitku z jízdy. Využití nových elektrických platforem rozšiřuje možnosti designérů tím, že odstraňuje technická omezení související se spalovacím motorem.

Při pohledu zepředu je vůz identifikovatelný díky vizuálnímu podpisu se třemi drápy a dvěma dvojitými moduly. Pod světlomety je situovaná technická zóna zahrnující všechny funkce podpůrných prvků řízení. Vzadu se objevuje typický, velmi technologicky pojatý vizuální podpis modelové řady Peugeot se třemi drápy. Třetí brzdové světlo s multilamelovým systémem, v němž se odráží, je umístěno v horní části zadního okna a táhne se po celé jeho šířce.

Při pohledu zboku upoutá zejména prodloužení technické platformy ve spodní části a velká prosklená plocha inspirovaná poměrem plechu a skla u vozu Peugeot 504 Coupé. Velké skleněné díly zaplavují interiér světlem. Oblouky kol jsou vytvarované směrem do karoserie a do předních jsou zasazeny průduchy vzduchu. Osobám venku se zobrazuje upozornění, že auto je v autonomním režimu.

Rozměry koncepčního vozu Peugeot e-Legend (v cm): délka: 465, šířka: 193, výška: 137, rozvor: 269 cm

Nový koncept vrací na scénu samet. Luxusně provedený a na dotek příjemný hedvábný samet důmyslně využívá moderní techniku tkaní. Materiál je tkaný digitálně a speciálně z lesklé nitě připomínající lesk sametu.

Horní části a dveřní otvory vyhotovila partnerská společnost Hervet Manufacturier® z tropického dřeva paldao pocházejícího z obnovitelných lesů. Toto exotické dřevo připomíná palisandrový nebo ebenový nábytek z 60. let. Tmavé žíly této odrůdy podtrhují tyrkysově modrý odstín použitý na sedadlech a podlaze.
Základním cílem bylo, aby se posádka cítila ve voze příjemně, a to bez ohledu na režim řízení. K tomu napomáhá i nenápadné uspořádání vysoce technologických prvků a ušlechtilých materiálů.

Po celém interiéru byl využit digitální materiál (nebo digitální interpretace skutečných materiálů) nabízející dvě hlavní typy zpracování: sítě budící dojem, že je utkaná z bronzu, a síť vláken napodobujících dřevo používané ebenisty. Objevuje se na 16 displejích různých velikostí, například na zakřiveném 49" displeji pod lištou před posádkou, na 29"displejích ve dveřích nebo na 12" displejích umístěných ve slunečních clonách. Digitální materiály do kabiny dokonale zapadají. Centrální konzola poskytuje přístup k hlavním ovládacím prvkům řízení pomocí otočného ovladače a šestipalcového dotykového displeje. Vlevo od volantu je umístěna lišta s digitálními přepínači složená z kontextových a konfigurovatelných ovladačů v závislosti na režimu jízdy.

Design sedadel ve tvaru písmene H a vertikální polstrování se inspirovaly od vozu Peugeot 504 Coupé. Výsledkem je „comfort fit“ tedy kombinace pohodlí při zachování stimulující polohy při řízení, díky použití pěn s tvarovou pamětí. Opěrky hlavy mají otvor uprostřed, lze je nastavit nebo zcela zasunout do sedadla.
Peugeot Responsive i-Cockpit® využívá systém Peugeot i-Cockpit®, který je charakteristickým prvkem vozů značky Peugeot. Tvoří ho především vyvýšený přístrojový panel se třemi budíky a ultrakompaktní volant.

Peugeot e-Legend používá 100% elektrický pohon. S pomocí 100 KWh baterií dosahuje točivého momentu 800 Nm a výkonu 340 kW, přičemž motor pohání všechna čtyři kola. Díky výkonu dokáže vůz zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než 4 s, maximální rychlost je 220 km/h. Dojezd je 600 km podle protokolu WLTP, z toho dojezd 500 km je možné zajistit 25minutovým rychlým dobitím.Peugeot 21.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar