Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot Boxer 4x4 Concept - obytňák do terénu

Peugeot Boxer si svým stylem a inovativními materiály získal od uvedení na trh již 720 000 zákazníků. Nyní se pro výstavu vozidel určených pro rekreaci a volný čas - Salon des Véhicules de Loisirs 2019 – přeměňuje v obytný automobil s pohonem všech kol.

První výzvou značky Peugeot bylo vstoupit do světa obytných vozů s novou vizí tohoto typu automobilů. Výsledkem je výraznější styl. Odstín karoserie Wanderlust Green je saténově perleťový, karoserii oživují prvky v osvěžující barvě Mint, zadní část je ozdobena šikmými pásy v tmavě chromovém odstínu.

Nová maska chladiče je vytvarovaná v současném stylu značky s lesklými fazetami mřížky v odstínu Cast Iron. Robustnost spodního rámu karoserie je výraznější, navazuje na přední ochranné prvky a zadní rozšířené blatníky.

Přístup do obytného prostoru uprostřed noci bude stejně snadný jako za dne. Přímo do karoserie nad čelním sklem je totiž zabudováno 8 LED modulů převzatých z vozu Peugeot 508.
Koncept dlouhý šest metrů vychází z modelu Peugeot Boxer L3 a poskytuje třem osobám prostor o velikosti 10 m². K dispozici jsou 4 samostatné prostory,- kuchyň s jídelnou, místo na spaní, koupelna a místo pro řízení. Ve voze je velké množství úložných prostorů, do nichž se vejde veškeré vybavení pro různé sporty a outdoorové aktivity i každodenní život.
V interiéru čeká osvěžující útulný prostor s uklidňujícími světlými tóny, které kontrastují s exteriérem. Atmosféru zpříjemňují dřevěné prvky. Čalounění vzniklo speciálně pro tento koncept. Sportovní technická tkanina je kombinovaná s materiálem Alcantara® v odstínu Grey Gréval, který se objevuje i na obložení dveří.

Celý strop je v souladu s ostatními modely značky potažen látkou, a působí proto velmi útulně.

Koncepce vozu Peugeot Boxer 4×4 Concept se soustředila především na ekologickou účinnost a odolnost. Velká pozornost byla věnována výběru materiálů: stůl, pracovní deska a dřez jsou z přírodního bílého materiálu Aragonite, který kombinuje tvrdost přírodního kamene s krásou keramiky, zatímco celá podlaha je vyrobena ze 100 % recyklovaných a 100 % recyklovatelných materiálů.

V zájmu ohleduplného přístupu k přírodě dodržuje Peugeot Boxer 4×4 Concept nejnovější emisní normy. Je vybaven filtrem pevných částic a SCR katalyzátorem a splňuje tak nejnovější platné normy Euro 6.
Převodovka 4×4 Dangel využívá viskózní spojku a rozdělovací převodovku vpředu. Aktivuje se pomocí 3 přepínačů umístěných na levé straně přístrojové desky. K dispozici jsou 3 jízdní režimy:


- režim 2WD, pro jízdu s pohonem 2 kol
- režim 4WD
- režim Lock


Účinnost pohonu všech čtyř kol zvyšují i výkonné terénní pneumatiky BF Goodrich. Světlá výška je zvýšena o 30 milimetrů vpředu a o 50 milimetrů vzadu, díky čemuž vůz dokáže překonat většinu překážek.

Vznětový přeplňovaný čtyřválec BlueHDi 165 s šestistupňovou manuální převodovkou vyvíjí točivý moment 370 Nm.

Pro milovníky dobrodružství doplňuje koncept Boxer 4×4 kánoe Canadien z ořechového dřeva, kterou lze uložit na střešní nosič vozu. Boční žebřík kopíruje tvar podběhu kola a poskytuje snadný přístup k střešnímu nosiči, přičemž současně ponechává přístup k bočnímu vybavení.
Nezapomnělo se ani na horské kolo Peugeot eM02 FS Powertube. Toto elektrokolo patří k nejnovější generaci e-Bikes Peugeot. Kompaktní baterie je zabudována přímo do rámu, takže byl zachován ladný elegantní styl kola. Ukládá se do zadní části vozu na nosič upevněný na tažné zařízení závěsu.

Pohon všech kol byl vyvinut s dlouholetým partnerem značky a renomovaným specialistou na přestavby 4WD, firmou Dangel.

Peugeot Boxer 4×4 Concept se ve světové premiéře představí na výstavě vozidel pro volný čas Salon des Véhicules de Loisirs, která se koná na pařížském výstavišti Le Bourget od 28. září do 6. října 2019.Peugeot 25.9.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar