Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel představil studii O-Team Zafira Life

Opel na závodní okruh Oschersleben přivezl i unikátní studii „O-Team Zafira Life“. Jak už název naznačkuje, tato studie je inspirována vanem GMC Vandura, který přepravoval hrdiny kultovního amerického televizního akčního seriálu “A-Team” z 80. let minulého století.

„O-Team Zafira Life” (kde “O” samozřejmě znamená Opel) může konkurovat televiznímu originálu v každém směru. Má velká kola, přední ochranný rám a velké aerodynamické přítlačné křídlo, ale speciální barevná úprava je akcentovaná zářivě neonovou žlutou barvou namísto červené barvy originálu. „O-Team Zafira Life“ se prezentuje i akusticky: Zvuk motoru V8 nenechává nikoho na pochybnostech o výkonech vozu.

Tým konstruktérů divize OSV (Opel Special Vehicles), který obvykle připravuje předváděcí vozy a studie na výstavy, si pro základ verze “O” zvolil šestisedadlový model Zafira Life s dlouhým rozvorem v plné výbavě. Turbodiesel o objemu 2,0 l dává výkon 130 kW (177 k) a jeho nejvyšší točivý moment vrcholí na hodnotě 400 Nm (spotřeba paliva podle NEDC : Město 6,2-6,5 l/100 km, mimo město 5,0-5,4 l/100 km, kombinace 5,4-5,8 l/100 km). Točivý moment motoru se přenáší na přední kola prostřednictvím 8-stupňové automatické převodovky. Lakování karoserie v barvách tmavomodrá, bílá a neonově žlutá (stejné barvy se opakují i v interiéru) je odvozené od studie Opel GT X Experimental. Atraktivní vzhled doplňují barevně sladěné fólie na oknech, speciální střešní spojler, přední ochranný rám a rozšířené prahy karoserie.

Zvuk studie „O-Team Zafira Life” je skutečně fascinující, protože technici připravili akustický modul, který dokonale generuje zvuk benzinového motoru V8. Výfuková soustava dostala koncovku ve stylu OPC. Přídavný zesilovač o výkonu 800 W promění interiér v koncertní síň.

Podvozek byl modifikovaný, aby vůz mohl jezdit vysokou rychlostí s maximální přesností: Snížená světlá výška, pneumatické pružiny (umožňují spustit vůz do parkovací polohy pomocí dálkového ovladače), kotoučové brzdy o průměru 380 mm se čtyřpístkovými třmeny na přední nápravě a 20-palcové disky BBS z lehkých slitin s pneumatikami Michelin Cup 2 – to vše zaručuje perfektní jízdní vlastnosti a optimální trakci.

Řidič a spolujezdec vpředu sedí na ergonomických sportovních sedadlech z modelu Insignia GSi. I když „O-Team Zafira Life” působí extrémně atraktivně, není to pouhý výstavní exponát. Všechny technické modifikace byly schváleny státem pověřenou technickou zkušebnou TÜV – a proto je dost dobře možné, že se zanedlouho objeví na silnicích i další exempláře vanu „O-Team


Opel 29.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar