Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Opel GTC Paris - světová premiéra konceptu

Opel zveřejnil první snímky konceptu třídveřového sportovně stylizovaného hatchbacku GTC Paris, který se v plné kráse představí na autosalonu v Paříži ve dnech 2. až 17. října. Zatímco koncept GTC Paris naznačuje budoucnost Opelu, tak horkou aktualitou bude nové kombi Astra Sports Tourer.

Koncept GTC Paris s délkou 4,46 metru je ideální velikostí pro sportovně laděný kompaktní automobil, který ale stále dokáže nabídnout dost místa pro cestování pěti pasažérů. Většina podobných sportovně stylizovaných modelů působí nejlepším dojem při pohledu z boku, což platí také o konceptu GTC Paris.
Dynamický image umocňují světlomety, které tvarem navazují na dolní lichoběžníkovou masku chladiče a zdvojenou chromovanou lištou. Světla pro denní svícení z LED diod jsou rámována decentními chromovanými lištami.
Široký rozchod je patrný při pohledu zezadu, kdy vyniknou impozantně rozšířené boky karoserie. Tento pocit umocňují LED koncová světla v charakteristickém tvaru křídel – působivé zejména v noci.
Nejlepší technologie, které Opel používá pro třídu kompaktních vozů, přebírá i koncept GTC Paris. Mechatronický podvozek FlexRide je upravený na extrémně široký rozchod kol, vzadu je originální náprava s vlečenými rameny propojenými tyčemi Wattova přímovodu, vpředu má studie elektronicky řízený diferenciál se zvýšenou svorností. Pro koncept GTC Paris jeho tvůrci připravili efektní litá kola rozměru 21“.
Koncept pohání přeplňovaný čtyřválec 2.0 Turbo s přímým vstřikováním, který vyniká výkonem i točivým momentem. Pohonný systém je vybavený technologií Start/Stop technology, díky které dynamický model překvapuje hospodárností zejména v městském provozu. O přenos výkonu se stará šestistupňová manuální převodovka.


J.L. 10.9.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar