Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Nový smart fortwo zatím jen z písku

V různých médiích si sice už objevily první snímky nového smartu fortwo, ale vždy šlo pouze o hodně retušované studie nebo zcela zamaskované vozy, které v podstatě nic nenapovídaly o tvarech nové generace. Až dosud smart nezveřejnil žádné oficiální informace, jak bude nástupce vypadat.

 

Poprvé nabídl smart široké veřejnosti pohled na příští generaci v přímořském letovisku Timmendorf v rámci německého šampionátu v plážovém volejbalu. Nový smart fortwo tam postavil ze speciálního písku Rus Pavel Zadanyuk, trojnásobný světový šampion ve stavění soch z písku, společně se svým týmem. Na této skulptuře jsou dobře zřetelné nové designerské směry a zvláště pak charakteristická tvář přicházejícího ultimativního dvoumístného městského vozu.

Smart připravuje uvedení nového modelu na trh různými neobvyklými komunikačními prostředky - jako je třeba právě smart fortwo nové generace z písku. Nový smart fortwo by měl být oficiálně představen ještě letos na podzim a na jaře příštího roku se objevit u prodejců.

Dosud bylo prodáno na 750 tisíc vozidel a přestože byla jeho produkce zvýšena, tak je takřka do konce roku již vyprodán.

 

smart fortwo edition red

Ještě před finální verzí přijde na trh smart fortwo edition red, sportovní dvoumístný vůz, který bude představen v Paříži. Už jeho vzhled prozrazuje mimořádnou nabídku: motor BRABUS o výkonu 75 k, 16" kola z lehké slitiny, čelní spoiler a sportovní výfuk. A jak prozrazuje označení modelu -  bezpečnostní rám tridion a panely karoserie jsou ve výrazně červené barvě.V interiéru dominují kůže a alcantara s náročným provedením stehů. Jeho součástí je sportovní volant s řazením rychlostních stupňů, speciální prvky provedené v červené barvě a pedály z hliníkové slitiny. Do výbavy patří ještě klimatizace,  audio sestava s rozhraním MP3  a posilovač řízení. smart  fortwo edition red je k dispozici jako kupé nebo kabriolet.

 

Pavla Lasíková, 22.9.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar