Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mitsubishi Triton XRT - koncept pro šestou generaci

Mitsubishi Motors představilo Concept XRT – koncept nového pickupu Triton (na některých trzích L200), jehož uvedení na trh je naplánováno na fiskální rok 2023. Koncept XRT je nyní představován na 44. mezinárodním autosalonu v Bangkoku, který se koná od 21. března do 2. dubna 2023.

Po prvním úplném přepracování po přibližně devíti letech bude zcela nový Triton již šestou generací středně velkého pickupu značky Mitsubishi a po uvedení na trh v Thajsku ve fiskálním roce 2023 bude postupně uváděn také na trhy v regionu ASEAN, Oceánii a na dalších globálních trzích.

Koncept zcela nového Tritonu, Mitsubishi XRT Concept, se vyznačuje dynamickou přední maskou a robustní kapotou, která pokračuje do strany s výrazným horizontálním stylingem. Koncept XRT je vybaven rozšířenými předními a zadními blatníky a speciálními terénními koly a pneumatikami pro jízdu v blátě, které mu dávají jistotu pro závodění ve vyčerpávajících rallye a dynamiku pro každodenní jízdu terénem. Karoserie má unikátní maskovací design inspirovaný lávovými kameny plnými energie a boky zdobí grafika značky Ralliart s 10 paralelními liniemi, která vyjadřuje vášeň značky Mitsubishi pro řízení.

Na Asia Cross Country Rally 2023 plánuje tým Mitsubishi Ralliart, který získává technickou podporu od Mitsubishi Motors, soutěžit s prototypem cross-country modelu zcela nového Tritonu (specifikace skupiny T1) ve snaze o dosažení druhého vítězství v řadě. Hiroshi Masuoka, dvojnásobný mistr rallye Dakar v letech 2002 a 2003, zůstane ve funkci ředitele týmu a inženýři Mitsubishi Motors budou provádět předběžné testy a doprovázet tým, aby mu poskytli podporu na rally. Mitsubishi Motors využívá odborné znalosti získané z rallye jako zpětnou vazbu při vývoji svých sériových vozů, protože se snaží vytvářet vozy, které poskytují bezpečný a pohodlný požitek z jízdy za každého počasí a na jakémkoliv povrchu.

Mitsubishi 23.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar