Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mitsubishi Lancer - dvojčata podesáté

Společnost Mitsubishi Motors North America (MMNA) představila dlouho očekávané nové modely – sedan Lancer a Prototyp X jako kocepční vizi nové generace Lanceru Evolution.

Nový sportovní sedan Lancer a model Prototyp X v roli nastupující už desáté generace Lanceru Evolution jsou postaveny na nové globální platformě „Project Global“, která měla premiéru ve voze Mitsubishi Outlander SUV 2007.
Robustnost a universálnost platformy umožňuje vytvořit řadu různých modelů, přičemž každý z nich si zachovává unikátní charakter svého image. Sportovní sedan Lancer 2008 přinese vzrušující dynamické vlastnosti, cenu odpovídající o třídu vyšším vozům nebo prvotřídní bezpečnostní výbavu včetně sedmi airbagů.
Nastupující úspěšný model Lancer Evolution, jejíž předpremiérou je právě Prototyp X, nabídne všestrannou způsobilost a technologie, jimiž se vyznačují nejvýkonnější konkurenční modely. Výkonný motor, dynamické vlastnosti sportovního vozu a design zaujmou automobilové nadšence na celém světě.
Sportovní Lancer 2008 a Prototyp X mají svůj původ v Mitsubishi Concept-X, poprvé vystaveném na tokijském autosalonu v roce 2005. Mohutná příď inspirována sacími otvory tryskové stíhačky, proporce mezi dlouhou kapotou a krátkou zádí, široký rozchod kol, označení „shark nose”, typicky hluboko usazené světlomety, nápadný klínovitý profil a ostré linie zdůrazňují vzrušující atraktivní design.
Pod kapotou studie Prototyp X se ukrývá nový přeplňovaný motor 2.0 a výkonný systém pohonu všech čtyř kol zvaný Super-All Wheel Control (S-AWC). V Prototypu X má rovněž předpremiéru nová automatizovaná převodovka s řazením jako ve Formuli 1, která bude u modelu Lancer Evolution nabízena poprvé.( Nový sedan představíme podrobněji zítra.)

Jindřich Lasík, 10.1.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar