Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mitsubishi Concept cX na IAA 2007

Mitsubishi Motors Corporation a Mitsubishi Motors Europe představí na 62. autosalonu IAA 2007 ve Frankfurtu nad Mohanem atraktivní studii „The Mitsubishi Concept-cX“. Připomínáme, že největší podzimní autosalon se koná ve dnech 13. až 23. září.

Studie představuje novou generaci kompaktního SUV, ztělesňující ideální rovnováhu mezi praktickým každodenním využitím vozu a ochranou životního prostředí. Koncept využívá nový, výkonný dieselový motor o objemu 1,8 litru, vybavený turbodmychadlem s variabilní geometrií, oxidačním katalyzátorem a filtrem pevných částic pro splnění evropských emisních standardů EURO 5. „The Mitsubishi Concept-cX“ je vybaven novou dvojitou spojkou SST (Sport Shift Transmission), která se podílí na dokonalém přenosu výkonu. Využití tohoto typu spojky ve spojení s dieselovou pohonnou jednotkou přináší výbornou spotřebu paliva a nízké emise. Vedle řady nových technologií šetrných k životnímu prostředí, aplikovaných na studii Concept-cX, jsou v interiéru vozu využity ve velkém měřítku vlastní materiály Mitsubishi, tzv. Green Plastic – vyrobené z bambusu a dalších rostlinných bází — což představuje významný krok k zastavení globálního oteplování a postupnému vyčerpání zásob nafty.
„The Mitsubishi Concept-cX“ nabízí řadu prvků pro lepší využití a výkon na silnici. Vysoká pozice při řízení rozšiřuje výhled řidiče z vozu; nabízí jízdní vlastnosti očekávané od SUV; 4100 mm dlouhá karoserie kompaktního vozu usnadňuje jeho ovládání ve městě; dělené páté dveře – již velice dobře přijaté u jiného modelu Mitsubishi – usnadňují nakládku a vykládku. Oddělení vývoje vybavilo studii elektrickým systém kontroly pohonu 4WD a pneumatikami 225/45R19, které činí řízení vozu opravdu intuitivním a zajišťují skvělou stabilitu na jakémkoliv jízdním povrchu.

PL, 3.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar