Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Menší bratr Touarega se bude jmenovat Tiguan

Nový kompaktní SUV značky Volkswagen se bude jmenovat Tiguan. Nejen vůz sám, ale i způsob jeho pojmenování je odvážným krokem do nového terénu. Název vybralo v anketě 350 000 čtenářů publikací AutoBild group z deseti zemí.

 

Menší bratr Touarega se bude vyrábět ve Wolfsburgu a na trh vyrazí v roce 2008. „Tato jedinečná událost demonstruje otevřenost, k níž se Volkswagen hlásí," řekl Dr. Wolfgang Bernhard, předseda představenstva značky VW. „Oslovili jsme trh jasnou výzvou a potenciální zákazníci nám pomohli zvolit jméno Tiguan. Pozitivní reakce potvrdila správnost našeho přístupu."

Jméno Tiguan vybrali spolu s dalšími pracovníci marketingu značky VW. Čtenáři publikací AutoBild group z nich vybírali své favority a odezva byla přímo ohromující - do volby se zapojilo více než 350 000 čtenářů, z nichž drtivá většina hlasovala pro název Tiguan.

Tiguan přináší přechod od filosofie velmi úspěšného Touaregu k novému segmentu kompaktních SUV, který se v posledních letech velmi úspěšně rozrůstá. Exotické názvy se neodmyslitelně spojují s cestováním, dobrodružstvím a pořádnou dávkou adrenalinu. A právě takový je Tiguan - díky své koncepci založené na jízdní dynamice a vysokém komfortu je stejně vhodný jak do města, tak i pro zvládání drsného terénu po cestách-necestách, čímž poskytuje svému řidiči absolutní volnost. První předzvěstí nového SUV od společnosti Volkswagen bylo představení atraktivní studie Concept A na počátku tohoto roku. O kolik se bude odlišovat od definitivní podoby Tiguana ukáže teprve čas.

 

JL, 9.8.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar