Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Koncept Outlander se představí v Paříži

Francie je kolébkou nejnáročnější soutěže offroadů – slavné dakarské rallye, v níž jedenáctkrát zvítězilo Mitsubishi Pajero, a tak není divu, že nový koncept Outlanderu SUV bude představen na autosalonu v Paříži.

 

Po sedmdesáti letech od uvedení PX33 4WD bude tak Mitsubishi Motor Corporation schopno prokázat kontinuitu svých zkušeností v oblasti terénních automobilů, když odhalí nové SUV.

Koncept Outlander - odvozený od Outlanderu uvedeného na japonském trhu v říjnu roku 2005, a nyní nejprodávanějším kompaktním SUV v Japonsku (viz foto) bude upoutávkou na přicházející evropskou sériovou specifikaci tohoto vozu.

Do Evropy dorazí v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku. Umožní tak japonské automobilce vstoupit do nejrychleji rostoucího segmentu SUV (nárůst o 54 % z 325 000 vozů v roce 2001 na 500 000 v roce 2006 a s očekávaným růstem v období 2006 až 2009 o 35 %).

Koncept Outlander současně v Evropě představí zcela novou platformu C-segmentu, kterou MMC vyvinulo pro světový trh. Bude vybaven pokrokovou technologii založenou na systému AWC (All Wheel Control), který náležitě prověřily četné aktivity v oblasti motoristického sportu.

V souladu se svým dědictvím koncept Outlander vnáší nové dimenze do stále plnějšího segmentu v podobě designu, technologií a výbavy: Vůz dlouhý 4,64 m je ukázkou budoucí silné vizuální identity Mitsubishi Motors, zatímco jeho široký rozchod, mohutné nárazníky a ostré linie neponechávají nikoho na pochybách o dynamických schopnostech.

Stoupající linie oken, ostré světlomety a 20" kola dodávají jeho vzhledu pocit neustálého pohybu. Koncept Outlander není ani autentický offroad jako Pajero, ani převlečený station wagon, není to žádné kompromisní řešení pro odlišný typ vozu pro volný čas. Využitím adaptability nové platformy MMC přináší cestujícím novou úroveň aktivní bezpečnosti, radosti z jízdy, zatímco jeho systém AWD dovoluje snadný průjezd v terénu až po modus „Lock 4WD.

Koncept Outlander je vybaven výkonným vznětovým přeplňovaným motorem VW 2.0 s výkonem 103 kW (140 k). Dodávat se bude ve spojení se šestistupňovou manuální převodovkou.

Ve své podstatě je koncept Outlander velice flexibilní. S třetí řadou sedadel, kterou lze schovat do podlahy, je koncipován jako 5+2místný. Lavice druhé řady je dělená a vybavena automatickým překlápěním.

 

AH, 4.7.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar