Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia s dalším překvapením - Cabrio Cee'd

S příchodem pětidveřového modelu Cee´d oznámila Kia, že do budoucna nezůstane pouze u hatchbacku, ale přichystá ještě kombi a kupé. Na Ženevský autosalon si však připravila ještě jedno velké a nečekané překvapení.

Ve světové premiéře bude prezentovat studii Cabrio Ex-Cee´d, první dílo nového šéfdesingera Petera Schreyera, který byl v minulosti odpovědný například za otevřený New Beetle nebo Audi TT.
Model vychází ze sportovní třídveřové verze Cee´d, jejíž produkce se rozeběhne letos v prosinci v žilinském závodě Kia. Studie používá stejnou podlahovou platformu včetně délky rozvoru a také četné komponenty schované pod karosérií se stupňovitou zádí. Nový je rovněž design a především elektricky ovládaná plátěná střecha.
Kabriolet se vyznačuje krátkými převisy vpředu i vzadu, skloněnou okenní linií a takřka kolmým čelním oknem. Příď zůstává věrná filozofii aktuálního designu Kia se štěrbinovými světlomety a agresivním elegantním předním nárazníkem.
V interiéru očekává na čtyři cestující dvoubarevná kožená kombinace a v případě špatného počasí hnědě zbarvená plátěná střecha. Další detaily budou oznámeny na autosalonu.

JL, 23.2.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar