Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai Tucson
DS3 Crossback
 

Kia Pro Ceed v duchu GTI

S modelem Ceed chce Kia proniknout do segmentu střední třídy, aby mohla konkurovat Golfu a dalším automobilům. Na autosalonu v Paříži ukazují Korejci, že jsou rovněž milovníky výkonných kompaktních automobilů.

 

Výsledkem vývoje je koncept třídveřového modelu Pre Cee'd, sportovní verze žhavé novinky, která by se měla vyrábět od konce roku v Žilině.

Vzhledově se opírá sportovní verze o pětidveřový rodinný model Cee'd. Z elegantního designu karoserie vyzařují svalnatější proporce a robustnost. Do předního nárazníku jsopu integrovány mlhovky a otvory nasávání vzduchu z leštěného hliníku. Střešní linie je o 25 milimetrů snížena, modifikací prošla také zpětná vnější zrcátka.

Atraktivní design podporují ještě pětipaprsková 19" kola z lehkých slitin s pneumatikami o rozměru 265/30, stejně jako chromované boční lišty nebo prahové lišty z leštěného hliníku či chromované koncovky výfuku.

Závodní duch zvýrazňují v interiéru hliníkové doplňky, kožený sportovní volant i hlavice řadicí páky a sportovní sedadla a matně černé povrchy.

Třídveřový hatchback by se měl v sériové výrobě objevit v listopadu příštího roku, o sportovní verzi výrobce zatím nemluví, stejně jako o uvažovaných pohonných jednotkách.

 

JL, 20.9.2006

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar