Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia Kue -„méně znamená více“

Jihokorejská automobilka Kia se snaží v poslední době proniknout v daleko větší míře na evropské trhy, ale zároveň neopomíjí vývoj konceptů blízké či daleké budoucnosti, jak dokazuje např. Kia Kue.

„Dobrý design by neměl vypadat tak, aby člověk musel vyvinout příliš velké úsilí,“ říká Tom Kearns, šéf amerického designerského centra, který představil na autosalonu v Detroitu nejnovější dílo značky Kia.
Kue – studie crossoveru, postavené podle filozofie „Méně znamená více“, má s velice uhlazeným designem zapůsobit především na návštěvník.
Moderní čtyřmístný automobil s 22“ koly si klade za cíl kombinovat terénní schopnosti, prostornost SUV a potěšení z jízdy jako ve sportovním kupé. Tomu odpovídá také použití pohonné jednotky – přeplňovaného benzinového vidlicového osmiválce 4.6 s výkonem 400 k. Největší točivý moment 550 N.m je přenášen na všechna čtyři kola.
Stejně jako na zevnějšku se designéři podepsali také na jemném ztvárnění kokpitu, doslova prošpikovaného elektronikou. Například multimediální a klimatizační zařízení se nechá seřídit pouze dotykem patřičného ovladače, přes rozhraní interface dokonce rozpozná jednotlivé cestující a hned při nástupu nastaví jejich požadavky na teplotu či hlasitost hudby.

PL, 10.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar