Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kia KND-4 se bude líbit

Soul Motor Show si vybrala Kia za místo světové premiéry nového konceptu KND-4, kterým chce veřejnosti nabídnout pohled do budoucnosti svých modelů dynamicky se rozvíjejícího segmentu SUV.

Koncept, pocházející z dílny designerského centra v korejském Namyangu, má ostatně jako všechny studie, prolomit hranice současných segmentů.
Třídveřové kompaktní studie KND-4 má nabídnout prostor čtyřem osobám, které budou bezpochyby nadšeni futuristicky řešeným kokpitem. Nepřímé osvětlení stejně jako aplikace z „hrubého“ kovu napodobují technokratickou atmosféru. Řidič může audio systémy a DVD obsluhovat tlačítka na zploštělém volantu.
Interiéru dominují nejnovější IT řešení, včetně nové generace multifunkčního displeje zobrazujícího veškeré informace o voze a jízdních podmínkách či připojení Bluetooth a technologie Blue-ray.
Zeleno-žluté SUV v offroadovém stylu a okenními liniemi připomínající kupé disponuje pohonem všech kol a 20“ koly z lehké slitiny s takřka bezvzorkovými nízkoprofilovými pneumatikami o rozměru 245/40. Agresivní design, LED světlomety, ochrana podvozku a krátké převisy vyvolávají pocit outdooru.
Model o rozměrech 4,50 x 1,80 x 1,60 pohání nový dieselový motor 2.2 s variabilní geometrií turbodmychadla VGT a nejnovější verzí automatického připojení pohonu všech kol ATT (Active Torque Transfer).
Jedná se o první vůz značky Kia v duchu tzv. „Designology“ demonstrující znovu nastolený záměr automobilky vyrábět vozy jak designově atraktivní, tak technologicky pokročilé. O dalším osudu konceptu KND-4 není zdaleka rozhodnuté, ale podle zveřejněných fotografií by si vůz určitě našel řadu příznivců.

Jindřich Lasík, 6.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar