Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Hyundai HCD10 Hellion - studie nebo realita?

Na nedávné Auto Show v Los Angeles představil Hyundai nový koncept nazvaný HCD10 Hellion – třídveřový sportovní koncept koncipovaný jako sportovní crossover, vhodný hlavně pro výlety do přírody.

Kalifornské studio Hyundai Design si dalo za úkol postavit velice sportovní, ale zároveň také robustní 2+2místný automobil o rozměrech 4,17 x 1,89 x 1,56 metru a s rozvorem 2,55 m. Speciální bezpečnostní kabina je umístěná na „třech ultralehkých žebrech“. Vývojáři kreativního oddělení značky Hyundai mluví o „organickém designu“, který se projevuje prakticky v každé části velice zaoblené karoserie s dynamickými přechody a převisy.
Mohutná kapota motoru s integrovaným nasávacím otvorem je sešikmena hodně dopředu, voštinovou mřížku chladiče ohraničují netradičně tvarované šikmé světlomety. Úzké zadní svítilny vyčnívající rovněž do boků se nacházejí vysoko nad zadním nárazníkem, ve výšce třídílného zadního okna.
Do mohutných podběhů, kontrastující s klenutými dveřmi jsou zapuštěna 20“ hliníková kola v pětipaprskovém designu, s vrstvou teflonu a pneumatikami o rozměru 275/55, aby mimo silnici zajistily dobrou průchodnost. Za tím účelem je také vybaven pohonem všech kol.
Sílu vznětového přeplňovaného vidlicového šestiválce 3.0/240 k se vstřikováním common-rail přenáší na všechna kola šestistupňová samočinná převodovka. S výstředním designem také dobře ladí „dakarská žlutá“. Čelní a zadní nárazníky jsou naopak zdůrazněny jinou barvou.
Uvnitř kontrastuje černá „Black Desert Night“ s hliníkovými aplikacemi. S odnímatelnou látkovou střechou Soft-Top si může posádka dopřát jízdu na čerstvém vzduchu. Místo obvyklých držáků na nápoje je vybaven za zadními sedadly speciálním dávkovačem vody, aby měli cestující v horkých dnech zajištěn přísun tekutin.

JL, 12.12.2006

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar