Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda představila koncepty elektromobilů

Honda představila „Honda 0 Series“, novou řadu elektromobilů, kterou uvede v roce 2026, se světovou premiérou dvou konceptů, konkrétně Saloon a Space-Hub, na veletrhu CES 2024 v Las Vegas, Nevada, USA.

Honda 0 Series je nová řada elektromobilů, která symbolizuje, jak s Honda prochází významnou transformací v souladu se svým globálním sloganem značky a politikou elektrifikace. Název řady představuje odhodlání společnosti Honda přijmout tuto výzvu vývoje nové řady EV tím, že se vrátíme k výchozímu bodu společnosti Honda jako výrobce automobilů a vytvoříme zcela nová elektrická vozidla od „nuly“. S touto novou řadou EV bude společnost Honda usilovat o další pokrok ve svém „konceptu M/M*1” a „radosti z jízdy“, které si společnost Honda cení při výrobě svých vozů, a posune „radost a svobodu mobility“ na ještě vyšší úroveň.
V roce 2026 začne společnost Honda celosvětově uvádět první model řady Honda 0 Series, počínaje Severní Amerikou, poté v Japonsku, Asii, Evropě, Africe a na Středním východě a v Jižní Americe.


Saloon

Saloon je hlavním koncepčním modelem řady Honda 0 Series, který ztělesňuje přístup „tenký, lehký a promyšlený“. Nízká výška, sportovní styl, který na první pohled odlišuje model Saloon od ostatních EV, přináší jak fascinující design, tak vnitřní prostor, který je větší, než si lidé na základě vnějšího vzhledu dokážou představit. Kromě toho je přístrojová deska vybavena rozhraním člověk-stroj (HMI), které umožňuje jednoduché a intuitivní ovládání a vytváří sofistikované a bezproblémové uživatelské rozhraní (UI). Se vzrušujícím výhledem a intuitivním uživatelským rozhraním se vůz Saloon snaží poskytovat zábavný zážitek z jízdy, který rezonuje s pocity řidiče.

S aplikací systému steer-by-wire a dalším rozvojem systému řízení pohybu, včetně kontroly pozice Saloon usiluje o realizaci ovládání podle přání řidiče v různých variantách jízdních situací. Jako vlajková loď řady Honda 0 Series usiluje Saloon o maximální „radost z jízdy“ v éře elektromobilů. Kromě toho, včetně použití udržitelných materiálů pro interiér a exteriér, je Saloon vyvíjen jako jedinečný model, který rezonuje s uživateli a přírodním prostředím.


Space-Hub


Model Space-Hub s prostornou kabinou a vynikajícím výhledem na základě vývojového přístupu „tenký, lehký a promyšlený“, nabízí flexibilní prostor, který se okamžitě přizpůsobí tomu, co uživatelé chtějí dělat, a stane se centrem, které spojuje lidi s lidmi a lidi se společností, vytvářející vzájemnou rezonanci.Znak

Současný znak „H“ má dlouhou historii, která sahá až do roku 1981, kdy byla modernizována jeho předchozí verze. Pro oslavu vývoje elektromobilů nové generace se Honda rozhodla navrhnout nový znak H reprezentující automobily Honda tak, aby vyjadřoval odhodlání společnosti Honda pokračovat v transformaci, stejně jako firemní postoj společnosti Honda jít nad rámec svého původu a neustále pracovat na nových výzvách a pokrocích. Tento designový prvek, jako dvě natažené ruce, představuje závazek společnosti Honda rozšířit možnosti mobility a upřímně sloužit potřebám uživatelů elektromobilů Honda. Tento nový znak H se bude používat u budoucí generace elektromobilů společnosti Honda, včetně modelů Honda 0 Series.Honda 10.1.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar