Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Honda Small Hybrid - radost z jízdy

Designérskou studií demonstruje Honda, jak by v budoucnu mohl vypadat další z jejích hybridních modelů. Představuje ojedinělou fúzi nejmodernějších ekologických technologií, atraktivního vzhledu a výborných jízdních vlastností.

Small Hybrid Sports Concept, vycházející z platformy pro malé automobily s pohonem předních kol, pohání hybridní systém Honda IMA tvořeným benzinovým čtyřválcem a elektrickým hybridním systémem. Prototyp s převodovkou CVT s plynule měnitelným převodem rozvíjí myšlenku, že automobil s nízkým dopadem na životní prostředí může nabízet stejné potěšení z jízdy, srovnatelné s kompaktním sportovním vozem.
Aerodynamicky optimalizovanou a zajímavě tvarovanou karosérii dvoudveřového sportovního kupé charakterizují krátké převisy, blatníky těsně lemující velká kola a jemně konturované povrchy, kontrastující se zalomenými hranami podél oken a v rozích. Na výrazné přídi ve tvaru šípu je patrný zejména široký vzduchový otvor evokující linie modelu Civic.
Dynamické linie podtrhuje výrazně skloněné čelní sklo sahající až nad hlavy cestujících, kde se setkává s jednodílnou skleněnou střechou. Střešní panel se naopak sklání dozadu a vytváří splývavou záď, zakončenou výrazným a futuristickým volně umístěným skleněným 3D konkávním dílem, který tvoří samostatné vertikální okno. U jeho základny se nachází další výrazný prvek – „vznášející se“ zadní skupinová svítilna, která sahá přes celou šířku automobilu.
Prototyp Hybrid Sports Concept je vybaven pneumatikami o rozměru 165/60 na 20“ ráfcích. Jejich rozměr přispívá k nízkému valivému odporu, aniž by znamenal kompromis v oblasti sportovních jízdních vlastností.
Kompaktní vnější rozměry přispívají ke svižným výkonům na silnici a pomáhají dosáhnout dobrého poměru mezi výkonem a hmotností. Délka 4000 mm, výška 1270 mm a šířka 1760 mm ve spojení s rozvorem 2350 mm a se sportovním zavěšením kol jsou zárukou stabilních jízdních vlastností.
Kompaktní karosérie byla navržena s ohledem na co nejlepší aerodynamiku. Konvenční vnější zpětná zrcátka nahradily digitální kamery obrácené směrem vzad.
Prototyp Small Hybrid Sports Concept byl vyvinut jako modelová studie designovým studiem při výzkumném a vývojovém centru značky Honda v německém Offenbachu.

JL, 19.3.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar