Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Honda NeuV - evropská premiéra elektromobilu

V Ženevě měla premiéru Honda NueV, prototyp čistokrevného elektromobilu, který je vybaven špičkovou umělou inteligencí, tzv. „emotion engine“. Při vývoji NeuV, což je zkratka označení New Electric Urban Vehicle (Nové elektrické městské vozidlo), se vycházelo ze skutečnosti, že automobily v soukromém vlastnictví nejsou až 96 % času nijak využívány.

Tento prototyp čistokrevného elektromobilu přináší finančně zajímavý model vlastnictví: když by vlastník vozidlo právě nepotřeboval, mohlo by se využívat pro automatickou sdílenou přepravu. Elektromobil by mohl přepravovat zákazníky po okolí. Když by nebyl právě v provozu, mohl by prodávat elektrickou energii zpět do sítě v době energetických špiček. Tím by se rozšířily možnosti zpeněžení vozu během jeho prostojů.

NeuV rovněž funguje jako užitečný asistent s umělou inteligencí, tzv. „emotion engine“, s označením HANA (Honda Automated Network Assistant). Učí se rozpoznávat emoce při rozhodování řidiče. Následně provádí nové volby a doporučení na základě předchozích rozhodnutí řidiče

Je vybaven kompletním rozhraním dotykového panelu, který umožňuje řidiči i spolujezdci jednoduše a pohodlně přistupovat k možnostem vozu NeuV. Elegantní panoramatické čelní sklo nabízí skvělý výhled a prudce klesající boční vodící čára usnadňuje manévrování. Nastupování a vystupování z vozu je co nejjednodušší, dokonce i na těsných parkovacích místech. Celý boční panel se otevře ven a dozadu a vznikne velký otvor.

Vůz NeuV je dvojsedadlový. Za sedadly je zavazadlový prostor, ve kterém je mimo jiné uložen prototyp elektrického skútru „Kick ’n Go“ na „dojetí“ v případě nouze. Prototyp se inspiroval originálním skútrem Honda stejného jména ze 70. let minulého století. Nová konstrukce není poháněna řetězovým mechanizmem, ale odpojitelným akumulátorem, který se dobíjí přes připojení v zavazadlovém prostoru vozu NeuV. „Kick ’n Go“ dokazuje, že se společnost Honda zabývá všemi aspekty dostupné elektromobility, která může obohatit každodenní život člověka.

Společnost Honda se ovšem nezajímá o elektrifikaci pouze v segmentu automobilů: jejím záměrem je vyvinout elektrifikovaná a účinná řešení napájení pro všechny produktové oblasti, včetně motocyklů a elektrického nářadí.Honda 13.3.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar